UPS' SAFE-INRLGHTING «■miwh&tïirirï; priis n mraiafffl z Sftl'12| buitenland. binnenland; "sportnieuws stadsnieuws^ „DE EEMLANDER" Magazijn JE MIIEI KLIK" UMUCHT Ho. 4. TELEPHOOH Ho. 301 Deposito-Rente: len jaar vast 5«;0 zes maanden opzegging 4>;2 pon dag .3»/»°/0 UIT DEN OMTREK. 20e Jaargang Na. 17 per post f 3.—. per week (met gratis «rieken oj tegen ongelukken) f 0.17». aftondedyke nnmmen i 0.0J. L Woonsaag 20 Juli 1921 -2=3- DIRECTEUR-UITGEVERi J. VALKHOFF. BUREAU: ARNHEMSCHE POORTWA" FEL. INT 613. bewijsnummer, elke repd meer 0.25, dienstn.-möic* dingen en Lictdadigheids-adveitenticn voor de helft' der prijs Voor handel en bedrijf bestaan zeer' voordeclige bepalingen «foor het advcrlccrcn. Lena ciiculaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. VAN DER GRAAF Co., AMSTERDAM ROTTERDAM Van onzen invloed als het grootste handelsinformatiebureauwordt door don handel steeds moer gebruik ge maakt voor het inOMieeren en re gelen van achterstallig© en be twiste vorderingen I Berichten. Brussel, 1 9 J u 1 i. (B. T. A.) De Kamer (Reeft het amendement tot toekenning van het vrouwenkiesrecht voor de provinciale staten verworpen met 84 tegen 73 stemmen en 3 onthoudingen. Brussel, 19 Juli. (B. T. A.). De raad van de socialistische partij, heden bijeenge komen, heeft besloten de uitnoodiging aan te nemen van de Duitsdne meecnerheidsso- cialisten om zich te doen vertegenwoordi gen op hun aanstaand congres te Görlitz. De Brouokère zal de gedelegeerde der Bel gische sociaal-democraten zijn. Er moet echter op gewezen worden, dat deze deel neming aan het congres der meerderheids- socialisten geenszins vijandeajkneio betee- ker.t tegenover de Duitsch? onafhankelijke socleï sien, waarmee men in goede relatie iwenscht te blijven. Londen, 19 Juli. (N. T. A.) Alge meen wordt aangenomen, dat de besprekin gen over de lersche 'kwestie een bevredigen den uitslag hebben. Gisteren had de eer ste minister een afzonderjijk onderhoud met De Valera en met Sir James Craig, welke laatste vergezeld was van vier leden van het ministerie van Ulster. De volgende samen komst met De Valera zal Donderdag zijn. Craig keerde met zijn raadsleden terug near Belfast, maar hij deelde mee, dat 'hij weer te Londen zou komen, indien dat noodig is. Het Britsche ministerie heeft gisteravond do Iers eb e kwestie besproken. De diepste geheimhouding wordt bebadht en de bladen kunnen dus niet anders doen dan voorspe'- "ingen en vermoedens geven. De „Daily Jews" meent, dat Lloyd George al het ge wricht van zijn persoonlijkheid en zijn ge zag in de schaal zal werpen om den vrede trstand te doen komen. Napels, I8Juli. (B.T.A.). Prins Hiro- .to is naar Japan vertrokken aan boord van het pantsersohip Katori. De prins zond aan den paus een telegram waarin hij be dankte voor voor de 'hem bereide ontvangst. B e r 1 ij n, 18 Juli (V.D.) Uit War. Schau wordt gemeld, dat in de Poolsche Staatscourant .de opkomst wordt gelast van de lichtingen 1885—1894 der Poolsche grensdistricten in het Oosten. Riga 18 Juli (V.D.) Naar de Ham burger Correspondent verneemt, heeft de 'Wit-Russische regeering aan generaal Ze- Jigowsky den -oorlog verklaard. ,ANGESTRAAT 43 - AMERSFOORT Het B'lres.oor Gouden Tronw' en Verlovingringen De jnist© modellen WILLEM GllOEVHUIZEN Tokio, 18 Juli (V.D.) Het Ham burger Fremdenblatt verneemt, dat een overstrooming groote schade in Kioto heeft aangericht. Honderden personen zijn om het leven gekomen. Berlijn, 19 Juli. (N. T. A. Draad- Itos). De Amerikaansohe senator Hitchook iheeft in den Senaat een wetsvoorstel inbe ddend inzake de oprichting eener wereld bank onder controle der Vereemigde Staten. De bank zal worden gegrondvest met een ■kapitaal van 2400 millioen dollars en haar zetel in New-York hebben. Het verkrijgen van aandeelen door alle naties is mogelijk. De Staatscourant van gisteravond be vat o.a. de navolgende kon. besluiten eervol ontslag verleend aan mr. dT. J. H. van Roijen, Nederlandsch gezant te Rome, als lid voor Nederland van het permanente icomité voor het internationale landbouwin- Jstituut te Rome, en als zoodanig benoemd dr. J. J. L. van Rijn, rijks-landbouw-consu- 'ïent te Londen, thans tijdelijk werkzaam aan het gezantschap te Parijs, goedgekeurd dat aan J. H. Dautzeriberg, L burgemeester te Voerendaal, op zijn ver zoek, met ingang van 1 Augustus 1921, eer vol ontslag is verleend als secretaris dier ge meente; benoemd tot lid van den Voogdijraad: te Arnhem mevr. E. W. Lyberse geb. Magen dans, wonende te Arnhem; te Leiden mr. P. A. Pijnacker Hordijk, dijkgraaf van het hoog heemraadschap van Rijnland, wonende te Leiden; goedgekeurd dat A. van der Poest Cle ment, burgemeester der gemeente Nisse, be noemd is tot secretaris dier gemeente; goedgekeurd dat M. Jouslra, burgemees ter der gemeente Bedum, bendemd is tot waarnemend secretaris dder gemeènte. De kabinetscrisis. De Kamerfracties der rechterzijde hebben heden, gelijk was aangekondigd, in onmid dellijk verband met de kabinetscrisis verga derd, echter niet gecombineerd, doch elke fractie afzonderlijk, en wel de Christelijk- Historische en de Roomsch-Ratholieke he den middag en de Anti-Revolutionnaire he denavond. De bijeenkomsten 'hadden plaats in het gebouw der Tweede Kamer. De heer Hels dingen. Naar het „Vad," verneemt is de toestand van den heer Helsdingen, lid van de Tweede Kamer en van den Gemeenteraad van 's-Graven- hage, weder achteruit gaande. Generaal-majoor A. J. Fa bins, f Uit Bussum meldt men het overlijden van den gepensioneerden generaal-majoor A. N. J. Fabius, die voor generaal-majoor A. R. Ophorst commandant is geweest der stelling Amsterdam. Hij is in die functie benoemd op 1 Mei 1911. Na zijn pensioneering is generaal-majoor Fabius in Bus9um gaan wonen, waar hij eenige jaren lid van den Raad is geweest. De heer Fabius heeft veel geschreven over de defensie van het land en ook op letterkundig gebied hebben werken van hem, onder den schuilnaam F. A. Buis, het licht gezien. De z >ak Groenendnitl. De principieele dienstweigeraar Groe- nenda-al is gisterochtend ingevolge de be slissing van den krijgsraad, wat bij een na der psychiatrisch onderzoek wenschelijk werd geoordeeld, uit de bijzondere strafge vangenis te Scheveningen overgebracht naar het militair hospitaal te 's Gravenhage. Naar wij vernemen zijn met het phyehia- trisch onderzoek van den principieelen dienstweigeraar Herman Groenendaal be last de reserve dirigeerend officier van ge zondheid der 2e klasse dr. J. W. Deknatel te 's-Graven'hage en de officier van gezond heid le klasse dr. C. J. H. Tempelmans Plat, eveneens te 's-Gravenhage. Groote brand te Groningen. Gisteravond omstreekt 10 uur ontstond brand in een meubelwerkplaats, staande te midden van gebouwen, die uitkomen aan het Ged. Zuiderdiep, de Tweede Drift en de Prinsenstraat, te Groningen. Al aanstonds liet de brand zich ernstig aanzien, dtordien het vuur gretig voedsel vond in het mate riaal der werkplaats. Zeer spoedig breidde de brand zich uit tot de belendende lompen en metaalpakhuizen. Ook andere gebouwen in den omtrek vatten vuur. In allerijl ont ruimden de omwonenden hun huizen, met medenemen van hebben en houden. De brand neemt nog steeds in omvang toe. De brandweer is met veel materiaal ter plaat se. Regen. Gistermiddag woedde van 4 tot 6 uur een geweldig onweder boven 's Hertogenbosch. De bliksemslagen volg den elkander met groote hevigheid op. Het onweder ging gepaard met een geweldigen stortregen, die straten en tuinen bi'ank zette en bijna gedurende het geheele onweder aanhield. Vele boven- en benedenwoningen overstroomden. Ook op de tentoonstelling „Vonk en Vlam" is nogal waterschade aan gericht. Onweer. Gisteravond ontlastte zich boven Hedel, zoo meldt het Hbld., een ge weldige onweersbui, gepaard met zwaren plasregen. Wegen en velden werden over stroomd. De aardappelen spoelden uit den grond, het te veld staande koren werd ge heel tegen den grond geslagen. Een goederentrein, juist aan het rangee ren, werd getroffen, waardoor eenige wa gens uit de rails werden gelicht. Een boer derij met woonhuis van A. Wijnstekers, staande over 't station, mede door den blik sem getroffen, stond weldra in lichterlaaie, niets kon gered worden. Assurantie dekt hier de schade. Een in de nabijheid staand pand, behoorende aan Van Herwijnen, liep mede gevaar, waarom tot berging der goe deren werd overgegaan, wat met betrekke lijk veel schade gepaard ging. Dit pand bleef echter voor het vuur gespaard. Niets was hier verzekerd. Bij voortzetting der zitting werd vastge steld de rekening der provnoiale inkomsten en uitgaven over 1919 op f 1.685.976,28 Vj aan inkomsten en 1.598.410,75H aan uitgaven en 87.565,53 aan batig saldo. Een aantal subsidies werden toegekend. Afwijzend werd beschikt op de adressen van den heer A. A. van Vloten en Water- graaf en Heemraden van het Grootwater- schap „Beoosten de Vecht", houdende ver zoek om steun der provincie aan dat Groot- waterschap te verleenen en op het adres van Jhr. O. J. van Swinderen c.s. te Loos- drecht inzake den omslag welke de percee- len in 'het Grootwaterschap welke buiten het waterschap „De Bethune" zijn gelegen, moe ten opbrengen. Op voorstel van Ged. Staten werd beslo ten in beginsel instemming te betuigen met de plannen van der' Minister van Arbeid in zake de Centrale Drinkwatervoorziening in Z. en N. Holland en Utrecht. Aan de Ver. „De Ambachtsschool" te Utrecht werd 6679,05 verleend zijnde het over 1920 ontstane tekort. Poging (ot moord. B a a r n. Wegens poging tol moord op zijn meisje te Hilversum in den nacht van Maan dag op Dinsdag, werd de 29-jarige R. van G. alhier, door de politie aangehouden en gevankelijk aan de justitie overgeleverd. De mazelen. Te Putten (o.d. Velu- we) heersohen onder de kinderen in hevige mate de mazelen, meldt de ,,Msb." Klassen van scholen, die anders 30 leerlingen tel len, zijn onlvo'kt tot 5 kinderen toe. De droogte. Uit .Apeldoorn wordt aan de Tel. gemeld De misère in de watervoorziening bij onze westelijke plaatsgenooten is bijna nog de zelfde als in Mei, toen de eerste vergade ring over deze kwestie werd gehouden. Kilometers ver moeten de Hoog-Soere- naars loopen om een emmer water. Slechts de allerdiepste pompen geven bruikbaar drinkwater. De mensthen doen van alles om elkaar voor te zijn bij de putten, als zij mee- nen dat er weer wat „ingezakt" kan zijn. Met allerlei voertuigen gaat men van heinde en verre het water ha'en. Soms staat men mid den in den nacht op, bang als men is, te laat te komen. Slechts voor het allernoodig- ste, om te koken, enz., durft men het kost bare artikel gebruiken. Nergens is de toe stand zoo slecht, het watergebrek zoo nij pend als hier. En nog altijd worden er geen afdoende maatregelen genomen. LS'0tC". zeker weten dat die uitgave de eerste jareft van ^aldeelmgAmersfeert van improductief zal zijn. Dat is geen goed be- den Bond van Nederlandsche Onderwijzers heer, en alle heeren hebben dat toegestemd om op grond van artikel 1, 4e lid der ge- De heer Hofland meent te weten, dat ÏÏjto !ü- rr° imn? onn.3?.S?'embCr door hN gedeelte der kosten wordt terugbetaald. Spreker meent 50 pet., zoodot Vijfkamp voor officieren en onderofficieren. De vijifkamp voor officieren zal van 3-5 Augustus wederom te Amersfoort plaats vinden. Van TO-12 Augusteus zal voor het eerst een vijrkamip voor onderofficieren wordèn gehouden. De technische bepaling enzijn dezelfde als voor den Officieren-Vijfkamp. De regelinscommissie zal bestaan uit: Voorzitter, Ritmeester Jhr. J. W. Godin de Beaufort, H. J. van Tilburg, Opperwachtmees ter en G. Veen, Opperwachtmeester. De Provinciale Staten van Utrecht kozen gister met 28 tegen 10 stemmen in blan co tot Md van Gedeputeerde Staten (vaca ture baron van Ittersum) (A. R.) den heer B. J- J. Wijkamp (S. D. A. P.)te Baarn, die zich bereid- verklaarde de benoeming te aan vaarden. Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd herkozen de heer J. H, Th. Kettlitz OJÜLi Raadsverslog. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 19 Juli, des namiddags 7 lA uur. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heeren -Kroes, v. Nieuwendijk en Oosterveen. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering vastgesteld, zooals ze ter visie hebben gelegen. Ingekomen zijn o.a.: Besluit van Gedeputeerde Staten, dato 4 4 Juli, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 31 Mei 1921, strekkende om aan de Woningbouwvereeniging V. I, O. S. te ver- koopen twee perceelen grond aan den Arn- hemschenweg. Kennisgeving. Bericht van den minister van Arbeid dato 22 Juni 1921, dat de keuringsverordening voor waren goedgekeurd is bij Koninklijk besluit van 23 Juni 1921. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten dd. 11 Juli, houdende goedkeuring van het raads besluit dato 28 Juni 1921, no. 429, tot kos- telooze overneming van een strook grond aan den Lageweg van de Coöperatieve ver- eeniging „Amersfortia". Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten dato 11 Juli 1921, tot goedkeuring van het raadsbe sluit van 31 Mei 1921, strekkende tot intrek king der bouwverboden, vermeld in artikel 1 sub S2 en T2 der verordening van 22 Juni 1909, no. 210. Kennisgeving. Schrijven van A. Boshuizen, te Amers- 1919, aan de weduwe Hazendonck uit te betalen een bedrag, berekend naar de laat stelijk genoten jaarwedde van haren echtge noot over een tijdvak van drie maanden, te irekenen vanaf den dag, volgende op dien van het overlijden van dezen. In handen van Burgemeester en Wethou ders om advies. De theer Leinweber acht dit niet juist. Vorig maal heeft de heer Noordewier hier over geïnterpelleerd en is toegezegd in deze vergadering een voorstel te zullen doen. De Voorzitter wijst er- op, dat het adres daarna is ingekomen en nu wordt de gebruikelijke weg gevolgd. Verzoek van H. J. van der Velden om eer vol ontslag uit zijne betrekking van leeraar aan de Handelsdagschool alhier. In handen van Burgemeester en Wethou ders om advies. Brief van Burgemeester en Wethouders waarin wordt medegedeeld dot zij op hun eenmaal genomen besluit inzake de werk verschaffing niet mogen terugkomen. De 'heer Noordewier wijst er op dat in den brief er op wordt gewezen, dat de commissie voor werkverruiming met op een na al gem een e stemmen het standpunt van B. en W. innam. Dat is niet geheel juist. De commissie meende, dat dc werkzaamheden aan Tuindorp reeds half Augustus konden beginnen. B. en W. zijn echter van meening, dat dit pas op 1 Oct. zal kannen geschie den. Er was een klein verschil van meening over het werk door B. en W. aangewezen. Spreker is naar het bureau van openbare werken geweest en heeft in het uitbreidings plan den weg aangewezen op Berg Zuid. B. en W. meenden, dat hieraan niet kon wor den begonnen, daar het grondbedrijf de las ten niet kon dragen. Spreker meent dat er onwil is bij B. en W. om deze zaak verder te regelen zooais behoort. Dat de commissie niet overtuigd was blijkt wel hieruit, dat som mige leden uit de commissie wilden gaan. Daaruit blijkt dus wel dat het onjuist is, dat de commissie voor werkverruiming over tuigd was van het goede standpunt van B. en W. Een groot deel der commissie staat op Spreker's standpunt dat het onwil is en hij hoopt dan ook, dat het besluit alsnog zal worden ingetrokken. Wethouder Jorissen erkent, dat de voor stelling der feiten door den heer Noordewier juist is. De commissie is de werkzaamheden nagegaan en heeft erkend, dat de werkzaam heden zouden kunnen duren gedeeltelijk tot 1 October. Spreker heeft toen uitdrukkelijk gezegd het gaat niet aan deze menschen wijs te maken dat er nog werk is Het plan- De Greef kan nog niet worden begonnen en voor het plan-Tuindorp was het groote be zwaar dat de finanrieele opzet niet kan wor den uitgevoerd, daar het ministerie van Fi nanciën een kin'k in den kabel heeft ge bracht. We kunnen nu den menschen wel wijs maken er is werk, maar dat gaat todh niet aan. Het is nu ten slotte een kwestie van inzicht of zij, die het het meest noodig heb ben het langst aan het werk kunnen blijven. Laat men hen, die 'het het minst noodig heb ben vervallen en dan is er voor de zwaarst belasten nog werk tot 1 Oct. Er is geen pei9peclief dat er spoedig meer werk zal ko men en nu is het tenslotte een kwestie van gevoel of we allen met 15 Aug. moeten weg zenden. Dat geldt geen principes en daarover valt niet te praten. Als spreker zich goed her innert heeft de voorzitter aan de Commissie gevraagd of allen het met hem eens waren. En allen behalve de heer Noordewier heb ben dat toegestemd. De heer P o.l d e r meent, dat de wethouder zich vergist als hij zegt: dat de vakorganisa ties de verantwoordelijkheid wilden aanvaar den om met 15 Aug. allen te ontslaan, uit drukkelijk heeft spreker gezegd dat dit alleen zou kunnen als de organisaties overtuigd waren, dat er in Amersfoort geen werk meer te vinden zou zijn. Wethouder Jorissen wil dit gaarne aan nemen, maar bij hem staat het vast dat er na 15 Aug. dan geen werk meer zou zijn. B. en W. dragen de verantwoordelijkheid en kunnen dit niet doen met den menschen iets té beioven wat niet uitgevoerd kan wor den. De heer Noordewier kan met het eer ste deel van, het betoog van den Wethouder wel meegaan, maar dat er geen perspectief was is toch minder juist. Wij hebben todh een weg aangewezen. B. en W. moeten ten slotte het werk aanwijzen en niet wij erv daarom is ook mijn meening dat de houding van B. en W. niet loyaal is geweest. Het aanleggen van dien weg zal drukken op het grondbedrijf, maar dat zal niet zooveel zijn en een offer mag toch wel gebracht worden om de menschen aan het werk te houden. De voorzitter gelooft dat, zooals de heer Polder het nu uitlegt, 't al heel weinig zegt dat de vakcentralen de verantwóorde- foort, waarbij ha| in beroep komt tegen de beslissing van Burgemeester en Wethouders j lijkheid -zullen dragen. Spr. moet sterk opko- dato 3 Mei 1921, waarbij hem geeru vergun- men tegen hetgeen de heer Noordewier hier ning werd verleend tot het bouwen van een huis op het perceel kadastraal bekend ge meente Amersfoort, sectie B no. 3654, ge legen aan desn Heiligenber.gerweg. Afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders conform beslissing in soortge lijke zaak Melohior. heeft gezegd. Hij heeft een vergelijking ge maakt met de gasfabriek, waarin een groot kapitaal is vastgelegd, hetwelk drukt op de gasprijzen. Moeten we nu dezelfde politiek volgen met het grondbedrijf. Het zou kosten 125.000 en mogen we dat nu ten laste brengen van het grondbedrijf terwijl we de kosten voor de Gemeente 62.500 zul len bedragen. In algemeen is de redenee* ring van den voorzitter juist. In de vorige ver gadering is aan B. en W. opgedragen in na der overleg te treden met de Commissie voor Werkverruiming. Daarbij had ook be hoord een kosten berekening, don had de redeneering van Noordewier ook vaster kun nen staan. Wanneer de zonk vnn alle konten' was bekeken zouden de partijen niet zoo scherp tegenover elkaar staan. De voorzitter: Het Rijk vergoedt slechts een gedeelte der werkloonen. Dat maakt een groot onderscheid. Nemen we voor een werk van 125.000 aan werkloon 25.000 dan wordt het dus maar 12.500. Op die manier is het onmogelijk aan de vakcentralen de overtuiging te schenken- dat er geen werk is. Als men zegt: kijk naar het uitbreidingsplan, dan is er altijd werk. Maai wij houden altijd rekening met de rentabili teit. De heer N-oordewier c.s. dienen een motie in om de -beslissing van B. en W. terug to nemen. De 'heer Polder: Als den vakcentrales duid dijk was gemaakt, dat er geen werk was, zou dat zijn aanvaard, maar zij zijn niet over tuigd, mede niet, omdat niet alle gegevens hun zijn verstrekt. Het verwijt aan de vak centrales is beslist niet juist. De heer Stadig heeft bij de stukken de ze mededeeling niet gevonden. Hij begrijpt van de heele zaak niet veel. Vorig maal is een uitvoerige beschouwing gehouden en meende men, dat B. en W. te pessimistisch waren- gestemd en dat de zaak nu wat ruimer kon worden gesteld. De Raad heeft toen be sloten wel door te gaan met de werkverschaf fing. Nu hooren we dat met het werk kon wor den doorgegaan tot 1 Oct. met hen, die het 't meest noodig hebben. Met dat standpunt zullen we ons moeten vereenigen. Den 'huis^ vader met zijn gezin moeten- we zoolang mo gelijk zien "te helpen. De vraag is nu: -is er weik, ja dan neen? De toelichting van den heer Noordewier heeft ons niet duidelijk ge maakt, dat het standpunt van B. en W. on juist is. Moeten we nu B. en W. gelooven of de Commissie voor Werkverruiming. Waar B. en W. nu blijven bij hun stand punt dat we moeten inkrimpen is er geen andere weg dan met B. en \V. mee te gaan. Met de motie zullen we niet veel bereiken, alleen kunnen we de wensdhelijkheid uit spreken dat B. en W. zich diligent zullen ver klaren in het zoeken naar werk. De voorzitter Die diligenlverklaring is door ons reeds uitgesproken in de laatste vergadering der Commissie voor Werkver ruiming. Wat de motie aangaat, B. en W. kunnen in het huidig stadium de uitnoodiging niet accepteeren. Wil de Raad anders, dan rioet bij dat besluiten maar dan zal 15 Aug. het werk ophouden. De heer Hofland: Wanneer B. en W. één stap verder konden gaan en met de Commissie van Werkverruiming overleggen wanneer een plan is opgemaakt om uit te maken of dat plan voor uitvoering vatbaar is, de diligentverklaring meer waarde zou hebben. Wethouder R u i t e n -b e r g: Dé heer Nopr- dewier is 's morgens gekomen met dien weg en nu konden we toch s middags geen plan daaromtrent hebben. Bovendien zijn we vrij zeker dat Tuindorp zal komen, waarom zullen we dan onnoodig werk beginnen. Het is gemakkelijk werk aan te geven, maar moeilijk te beoordeelen of het zal gaan. De heer Kraan heeft aan eenige leden der Commissie er naar gevraagd of zij met het standpunt van B. en W. accoord gingen. Zij konden hetgeen B. en W. naar voren brachten niet weerleggen maar ze waren het er niet mee eens. •De heer Boas: Als we de motie aanne men houdt het werk 15 Aug. op en doen we wat B. en W. willen, dan zal er voor de ge huwden nog werk zijn tot 1 Oct. Daarom ber» ik tegen de motie. De voorzitter gelooft niet dat er, eenig misverstand mogelijk was. Alleen de heer Noordewier verklaarde zich niet vol daan. De motie Noordewier c.s. wordt aangeno men' met 9 tegen 6 stemmen. Verzoek van H. Wanningen om eervol ontslag uit zijne betrekking van leeraar aan de Handelsdagschool, alhier. In handen van Burgemeester en Wethou ders om advies. Verzoek van de Vereeniging het Greene Kruis te Amersfoort om het gemeentesubsi, die voor het jaar 1921 en volgende jaren te verhoogen en het mitsdien te brengen op, f 2500.- In handen van Burgemeester en Wethou ders om advies. 2. Installatie van het raadslid mej. B. Middelburg. Een tweetal bloemstukken staan op tafel voor den zetel van mej. M. Mejuffrouw Middelburg legt de bij de wet voorgeschreven belolten af, waarna de voorzitter haar gelukwenscht met hare be noeming. U kent Amersfoort en Amersfoort kent U. Jarenlang hebt U, U bezig gehouden

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1921 | | pagina 1