sr. EmmoN AMERSFOORTSCH DAGBLAD „de eemlandeft Fontein Schippers. lij I. L SOHOnSMAN 1 Zn., Iltr.str. 17. Te!. 143 tepaarfel i Eigengemaakte UriMiiq. EELEGENHEIBS GESCHENKEN Eet Verloren TeMs. Meubileeringen- Kunsthandel- Behangerü en Stoffeerderü Langestraat 24. Tel. Int. 496. - AMERSFOORT. Per flesch f 1.75, per anker f 72-. TWEEDE BLAD. Van Kunst en Kunstenaars. FRECÜ'S Frijsvraat?. Frans Jozef Bitter water ner f!. 50 cent Emserwa'er per kruik 75 cent. A. VAN DE WEG. Lanpestrasri 23 - Amersfoort UfrEcM?chews[| 9. Magaz. „Ce Dom" WILLF1W1 GROFP3HU5ZEM ZIE EIAUEE AIS STEEOS !e KLAS GOEDEREN FEUILLETON' Jaargang No. 192 Zaterdag 11 Februari 1922 I ORIGINEEL E zeer aan te bevelen Bordeaux, gewas 1917 Het Heidekind. Van den gTooien weg af en het schoolpad fengeslagen; een klein binnenpad, dat de Jeugd van d-e achter liggende heidewoningen Haar het dorp neemt Langs elzen hakhout aan berde zijden," de tóteinden van de takken van blaadjes en Bpru>tsels beroofd. De kleine handen trekken ®e af 'bij het langs gaan. Ben smal paadje, voor één persoon be- gfran-baar, is op den berm geloopen. Hier en daar wordt het hakhout onderbroken door een landhek, dat toegang geeft tot de zomer wei. Heerlijk die binnenwegjes, rust en kalm te is erf Linies omgebogen en dear is de heide. Het Zandpad, breed genoeg voor een Idein voertuig, stijgt bij tusschenpoozen. Links en rechts ervan heide, heerlijke brok ken onbetreden grond. Hoog en laag. hier en daar een plek zand er door heen. Om te genieten van ruimte, van atmosfeer. Zacht ról verachtig1 waast de lucht er over. Omtrek ken vervagen in de paarse verte. De kleine woningen, zeer verspreid, lijken veel klei- «ver dan ze werkelijk zijn. Wat een kleur èn de rieten daken! Hoe kostbaar zulke be zittingen; want 't zijn bijna allemaal eigen dommetjes, door de arbeiders met moeite bij elkaar gespaard. „Een kooitje moet je toch hebben," is hun eerste gedachte. Maar het pad stijgt tot het dennenbosoh en daarin verscholen ligt het aardigste wo ninkje van den heelen omtrek. Er maar eens op afgestaptr „Zoo, Moedertje, ook aan 't wandelen?" „Nee. dat niet maar ik moet naar Anneke uitzien." Dat-doen we samen. Anneke is een kleine meid op bloote voet jes in een katoenen jurkje, dat al erg kort wordt. Ver weg is ze gerpaan; ze houdt zoo van de hei. Er is een schilder gekomen om te schetsen en ze is heel. heel stilletjes ge- slooen om te zien, wat dat worden moet. Op een eerbiedigen afstand volgt ze; want re is al dikwijls teruggestuurd. Ze heeft hem nog nooit gezien en is dus voorzichtig. Alle bewegingen volgt ze; staat de schilder eens eti'l om rond te kijken, dan is ze van de partij om hetzelfde te doen. Gelukkig voor haar duurt het rondkijken nu eens niet leng; de schild er kist wordt afgedaan en ontpakt. Die dikke, ronde stok gaat van elkaar en van uit dien 'borstzak komt de zitting. Ze snapt er niets van en doet als hij, gaat leuk zitten op een paar meter afslands. Maar dat is haar op den duur toch te machtig, om 't niet wat dichter bij te bekijken. Als een kleine poes sluipt ze een stapje nader, later nog een en r»og een en ze kan de kist van binnen zien. Onwillekeurig nadert ze. Tot óp 't laatst de afstand nog maar heel klein is. Ze heeft zeker geritseld, want hij kijkt even ter zijde en ziet dat kliene dfiiyg* daar staan, vol aan dacht „Zee, kleine meid kom re eens kijken? Hoe beet je?" Geen antwoord maar een -knikje van begrijpen. Ze voelt, dat ze durft, die meneer is niet boos en na een paar minuten staat ze vlak bij de kist. Bij elk tikje gaan de oogjes mee van de kist naar 't doek, van 't doek naar den omtrek. De boeren woning begint ze te herkennen en ze krijgt lust wat te vertellen. Ze licht een waetje op en laat zien, dat ze zich bezeerd heeft maar zonder één woord erbij. „Doet 't pijn?" „Nee, maar dèt doet pijn" en ze wijst op haar tandjes die aan het wis selen zijn. 't Us is gebroken. Na een poosje zegt ze, op de naaste woning wijzend: „daar zijn gem een e jongens, die gooien je met een steen naar je hersens". „Wel, wel, dat is heel erg." De conversatie is weer stop gezet. Ze volgt heel aandachtig, wet er ver der geschiedt en heeft in dien tusscbentijd alles eens goed opgenomen, wat er in die kist zit. Haar besluit staat vast en ze zegt zonder eenige inleiding: „watte rommek watte rommel". Hij lacht er eens om en zegt: „helip maar eens, kleine; ik zal 't netjes leggen" en zoo gaan ze de boel wat opbergen' want de tijd voor opbreken is gekomen. „Ik kom morgen weer hoor! je mort maar eens 'kijken." Als alles gepakt is, legt ze haar vuil knuistje in de groote hand en trip pelt 'een eind mee. En van dien dag af is de kleine Anneke de heidevriendin van den kunstenaar. ELSIE YOUNG. 9 Uit de Pers. NIET TE STRAK, AALBERSE I In een hoofdartikel onder dit opschrift dringt Het Vaderland erop aan dat minister Aal- berse met den arbeidswet de teugels niet te strak zal houden. Aanleiding daartoe vindt het blad in het gebeurde met de amendementen Drion om de gelden voor de inrichting van eene arbeidsinspectie niet toe te staan. Hoofdargument van den heer Drion was, dat zoolang de wijzigingen, die ook de Mi nister zelf wil, niet in de wet zijn aange bracht, wijzigingen die bedoelen met be houd van het beginsel van de wet, deze soepeler te maken en meer aan te passen aan de realiteit des levens en de moeilijke tijdsomstandigheden, waarin wij leven, er geene uitbreiding aan de Arbeidsinspectie moet worden gegeven. En dot argument was volkomen juist. Of de Minister niet bij machte zou geweest zijn zijne wijzigingswet roods in gevorderder stadium te hebben dan thans het geval is, wij weten het niet, en we hebben er dus geen oordeel over. Moor wat wij wel weten is dit, dat hoe langer het duurt dot er billijke grieven tegen de Arbeidswet kunnen ingebracht worcen, hoe zwakker de wet komt te staan, die het be- j ginsel poneert, dot het voorgoed gedaan moet zijn met een arbeidsduur, die den ar beider afsloot en versuft, en dat dit ook den Minister zwakker maakt, en met alle sym pathie voor dezen bewindsman vinden wij het eerste nog altijd iets erger dan het laat ste. Het blad geeft den minister den raad, zich vooral niet van de wijs te loten brengen, dat het omendcment-Drion met zoo groote meerderheid. 53 tegen 23 stemmen is verworpen. Dat alle katholieken hebben voorgestemd bewijst niets, de eenheid van de partij moest worden gede monstreerd. Maar, gij weet beter dan wij, hoe het in de Katholieke werkgeverskringen tegen u goot, waarin gij welhaast met den naam van Groote Beest uit de Openboring zult worden versierd. Maak de ongezonde reac tie krachteloos, door nl wat verkeerd is gebleken in de Arbeidswet, al wat onnoo- dig lost veroorzaakt, al wat onbillijk is daaruit weg te nemen het zal u wel ko men te staan on het verwijt van sociaal-de mocratische zijde, dat gij de arbeiders ver- Taden hebt, maar dat hebt ge in de lange jaren, dat ge in het parlementaire leven verkeert, re°ds zoo dikwijls gehoord, dot ge daartegen wel waterproof zult ziin. En don, misschien wordt het verwijt wel binnenge houden. nu het de hoogste wensch is van de S. D. A. P. om met uwe partij te zamen het land te regeeren. Het Vaderland concludeert Al is dan ook het omendement-Drion ge vallen, door de voste phalanx, waarop de Regeering in h~t vervolg bli'kt te kunnen rekenen, de Katholieken en de S. D. A. P., er hebben toch 5 leden van Rechts vóór gestemd, te weten de Christelijk-Hktori- schen en Veen en Gcrretson, en de Anti revolutionairen Coliin, van der Voort van Zijp en Scheurcr. Dit feit is van niet gerin ge beteekenis. En wel omdat het in den laatsten tijd duidelijk wordt, dot het Pro- testantsche deel van de Coalitie de Room- schen zooveel mocelijk te vriend wil hou den. Dat is Mr. Troelstra's werk. Diens voorstel, om ho«t zoo maar eens te noemen, aan de Katholieken om elkaar niet langer te bestrijden maar botj^ bij botje te leggen, heeft grooten schrik bij het Protestontsche deel van de Coalitie veroorzaakt, vooral omdat het niet door den Hr. Nolens met een nu niet en nooit niet is afgeweken. En hoe groot, vooral in de Christelijk-Histori- sche partij, de vrees voor de toenemende mocht van Rome is, zo werpt zich nog al tijd liever berouwvol aan Nolens' borst, don dat zo het Troelstro mogelijk mankt hem in de armen te drukken. Deze overwe ging heeft zelfs Schokking tegen het omen dement-Drion doen stemmen, zooals wij de zaak 7'*en. Maar laat minister Anlberse zich door dit politieke spel niet in de war laten breno-on er is, wat de wijziging van de Arbeidswet betreft, periculum in mora. EEN VREEMD LAND VAN REACTIE. De (antirev.) Rotterdammer schrijft Reactie is in Nederlard troef, zoo hoort men van allen kant uit den mond dergenen die als ware democraten meenen, dat slechts economische verhoudingen, sombere be- drijfsvooruitzienten op den omvang der sociale wetgeving geen invloed mogen heb ben. Mocht men him gelooven, dan staat Ne derland vrijwel alken in het heilloos pogen om den gang der sociale wetgeving te tem peren. Edoch de werke1?ffcheid is anders. „De eisch van bezuiniging doet zich in alle landen gevoelen en leidt elders tot maatregelen van veel droma':scher aard, don die, waaraan door Nederland wordt ge docht. Zoo is deze week in Denemarken een wetsontwerp ingediend, dat aanmerkelijke bezuiniging op dc ouderdomspensioneering beeoo-t." Gelijk men weet was Denemarken het land in Eeuropa wat het eerst het Staats pensioen invoerde. Die staatspenrioneering zal nu aanmerke lijk worden ingekrompen. Werd tot hiertoe lmt staatspensioen ver kregen on zestigjarken leeftijd, fmns wordt die leeftijdsgrens verhoogd tot 65 jaar. Een dergeli'k wetsontwerp werd in Dene marken ingrd'end terzelfder tüd, dpt onze minister van Arbeid in de Tweede Kamer verklaarde, dot in afwijking van Talma's systeem, dc ziekteverzekering voor de or- bc'ders prenvevrij zal zijn. Een vreemd land van reactie Neder land STAKINGSVERBOD 5 Maison VAN EIMFRFN. Maison VAN EIMEREN. Coiffeur Posflclictir Colftcnsc 2 WIJFRSSTItAVr 14. - Tel. 205 Hoogst Modorno Salons voor MMK8 en II CF II FN - Manicure Magazijn van Pnrlumurioön en Toilet-Artikolen. BADINRICHTING De Nederlander schrijft o. o.: Dc wettelijke mogelijkheid van sta le ert moet blijven. Zij is een stuk van de „vrijzinrige" opvatting in den besten zin, die het recht van vergadering en vereeni- ging handhaaft, het recht van drukpers en hef vrije woord. Inperking van stakingsrecht is afbuiging van de lijn, die in de richting loopt van dc vrijheid, van de ontplooiing der persoonlijk- Gaarne wijzen wij op de reclame-prijsvraag beid, van de ontvouwing der in de maat-: door de zoo gunstig bekend staande Phnrrnn- schnppij wonende krachten. ceutische Fabriek „FRECO" te Breda in on zo Maar er kunnen drangredenen zijn, die advertentiekolommen uitgeschreven, deze afbuiging noodzakelijk maken. Zoo was het ten onzent in 1003. De ongestoorde werking vnn het allerge wichtigst spoorwegbedrijf moest verzekerd blijven. Men herinnert zich, met hoeveel woorden van socialistische zijde tegen het ontwerp en straks tegen de wet geageerd is. Met volslagen voorbijzien van het feit, dat het volksbelang dezen maatregel ormisboor maakte en dot het stakingsverbod door an dere wettelijke tnootrcgclen een enquête, een pcrsoneel-vertegenwoordigingeen scheidsgerecht werd vergezeld. Wij staon thans ver genoeg van 1903 af om zonder hartstocht deze dingen zuiver te zien. Wie niet zoo ver kon komen, zie dichter bij. Naar Duitschland. Waar, als een spoorwegstaking dreigt, de gansche regee ring de sociaal-democraten niet uitgeslo ten den regelmotigen gang vnn het spoor wegverkeer verzekerd wil weten door alle middelen. Ook door middel von het sta kingsverbod, dot het is, alsof men Ne derland van voor twintig jaren copieert dat dan in ze^r korten tijd door de wet gevende orgonen zou moeten worden be handeld. Dit is reëele politiek. Zij kon ook door socialisten worden gevolgd. Mits deze vrij van anarchisme zijn en zich mee verant woordelijk weten voor den gong der dingen. DE HUURCOMMISSIEWET. /n de Nieuwe Courant zegt Mr. H. F. A. Völlmcr, dot het er allen schijn van heeft, dat het overheidsorgaan genaamd huurcommis- sie, thans belast met de drievoudige took van prijzenconlrolcur, ontruimingsbelemmeroar en verhuurkantoor, langzamerhand een integree- rend bestanddeel van onze staatsinrichting gaat worden. Men zou de vraag kunnen stellen, of langzamerhand niet de tijd is aangebroken voor een codificatie van dit onderdeel der wetgeving, waarbij dan de in ieder der vier genoemde wet ten voorkomende bepaling omtrent haar ver val „zes moonden na den dag, waarop door Ons, den Rand van State gehoord, zal zijn ver klaard, dat de tegenwoordige buitengewone om standigheden hebben opgehouden tc bestaan," zooals het luidt eerbicdsholve ochterwege dient te blijven. Werkelijk, bepaalde drang tot opheffing von dit legislatief kunstgewrocht wordt niet merkbaar uitgeoefend. Het is alsof men het vanzelfsprekend acht, dat dit oorlogspro- duct, nu het er eenmaal is, voorloopig maar blijft voortbestaan. Brengt men de afschaf fing ter sprake, dan wordt meestal de po pulaire tegenwerping gemaakt, „dat nog te gevaarlijk is" men krijgt een koude ril ling bij de voorstelling van het aantal ont- ruimingen en prijsverhoogingen, die de ver- voMenvêrklaring noodwendig ten gevolge zal hebben. Ook de mogelijkheid van een ge leidelijke afschaffing wordt nauwelijks in oogenschouw genomen, vooral niet meer sinds de lootste wetswijziging den gordel iets ruimer gemankt heeft door een geringe percentsgewijze verbooging ,van dc huur prijzen zonder goedkeuring der huurcom- missie te veroorloven; daaruit is immers de goede wil gebleken, om van lieverlede den eigenaar van woningen weer aan een „bil lijke" opbrengst van zijn eigendom te hel pen. Intusschen mogen toch wel eens danig de oo-ren geopend worden voor het feit dat een stuk noodwetgeving, dat de onvermijdelijk heid van hoor ontstaan te danken heeft ge had aon „buitengewone" omstandigheden Al onze lozers zullen zeker hun kracht ent beproeven om oen of cenigo gedichtjes opj hun Freco's tabletten te maken; zoo mogelijk met een aardige toekening. Onze leze I's moe* ten zeker niet vergeten ons blad te vernoe men bij hun inzending. Nu allen aan het rijmen en dichten. Overzicht 1921. Ingelegd: 512.314.67 Terugbetaald: 255.880.10 Meer ingelegd: 256.428.27 N i euwe boek j cs»V 590. Effecten in bewaring: 37.310.— Goorond: eiken werk- flaq 10—1; 3—4%; 7—8. Zaterdagavond 61/.8V2 Zaterdagmiddag geslo ten. .ihmi.li 1 mm! iiinmiinwii n VarkensmailJ - Amersfoort. Speciale nhïcellnp: en alleen daardoor kan gerechtvaardigd word n maar zonder meer gecontinueerd worden in den tegenwoordigen tijd, die, zoo men hem nog niet normnol wil noemen, dit ook de eerste jaren wel niet zal worden. Het gaat toch om een inbreuk op hel eigen domsrecht en op de economische vrijheid van de allerergste soorteen belemmering In dc rcguloriseerende werking van de wet van vraag en aanbod van een zoodanig» n omvang, dat een herstel van normale prijs verhoudingen eenvoudig onmogelijk wordt gemaakt. Met alle gevolgen van dien. Hot leven is sterker don de leer en hoe meer de normale loop der dingen wordt tegen gehouden, des te sterker de reactie, die zich op dit gebied bij voorkeur uit in een uit gebreide wetsontduiking door allerlei huln- middclen. Om niet te spreken van de tnl* 'loozc molen, dat de huurwetten toegepast worden (en volgens de letter der wet toe- gepost moesten worden) in gevallen, waar voor ze zelfs in den aanvang eigenlijk niet bedoeld zijn en waarin de dwaze gevolgen van den gcnernlisecrendcn opzet der wet die in beginsel betrekking heeft op alle woningen aan het licht treden. Hel is zelfs niet te veel gezegd, dot de toepassing, van deze wetten menigmaal leidt tot onder handelingen, die apert in strijd zijn met de goede trouw, doch door het betreffende wetsvoorschrift van het etiket ..rechtmatig" worden voorzien. Ieder mensch kon dwalen, doch in zijn 3waling volharden, kan alleen een gek. JDWEMF.R AMERSFOORT Groots keuze door DAVID L7ALL. Uit het Engelsch door Mevr. J. P. WESSEL1NK-VAN ROSSUM. 22 „Als het een waarheid is, is zij moeilijk te be grijpen en is zij nog moeilijker in praktijk te brengen en te verwezenlijken." „De weg van bet Kruis is niet gemakkelijk. Was die gemakkelijk voor Hem, die dat kruis het eerst gedragen heeft Het is slechts door Zijn leven van heiligheid, zelfopoffering en toe wijding om de waarheid na te streven, dat de menschen ten laatste de waarheid zullen ken nen. die hen vrij maakt." „Ik heb gehoord, dat de eenige korte weg, wel ke bestaat, die der bekcering is, zooals de men schen zeggen een onmiddellijke verandering in de geheele opvatting van iemands gedachten en leven. Dat heeft mij echter nooit toegelachen, ldissrhien bestaat zoo iets niet „Het bestaat wel. De geest bewandelt verschil lende wegen met de menschen. Sommigen moe ten op die manier tegengehouden worden maar je kunt toch nooit bezijden de waarheid gaan. De waarheid heeft telkens weer in je leven vnt op je gehad. Ge zijt ervan teruggehouden, hoofdzakelijk door je verstand, je hartstocht om de dingen, die schijnbaar onoplosbaar zijn, op te lossen, door de begeerte te weten, voor je ten slotte aanneemt. Heb ik geen gelijk „Ja zeker", antwoordde Heriot, verbaasd, dat zijn meest geheime gedachten zoo goed door hem gelezen waren. „Dat verlangen bestaat overal. Het is nooit geheel bevredigd, omdat, als dat het geval zou zijn, dat element van persoonlijke tucht den menschen ontnomen zou worden en dat maakt hen juist sterk. Dingen, die gemakkelijk verkre gen worden, die ons geen bloed en geen tra nen kosten, in de stoffelijke wereld, hebben weinig waarde, om door ons bezeten te worden. Zoo is het ook in het rijk der geestelijke din gen. Zooals ik reeds vroeger gezegd heb, komt een mensch slechts tot de waarheid langs den weg van hard en ernstig streven en het duurt soms een geheel leven voordat hij ten volle van het licht der waarheid doordrongen wordt." Hij had de juiste snaar aangeroerd, die alles wat goed was in Duncan Heriot te voorschijn riep en wekte in hem weer eens de vonk op, die door een aantal Schotsch-Presbyteriaansche voorvaderen op hem was overgebracht, van wie sommigen hun geloof met hun bloed bezegeld hadden. „Ik zie het. Ik zie het nu duidelijk, dominee I" zeide hij, met de nederigheid van een kind. „Ik zal naar huis gaan en trachten Maar toen hij zijn huis bereikt had, ontmoet te hij den eersten tegenslag. De lichten brand den laag in zijn huis, zijn vrouw was naar bed gegaan en haar deur was gesloten. HOOFDSTUK VII. De Heriot's hadden onder in het huis hun ont bijtkamer en die gaf uitzicht op een smalle streep tuin waarin een vierkantje platgeloopen gros was en een eenzaam boom stond. In deze kamer, die onnoodig leelijk was door de inrichting, woonden, bewogen zich en kefc'en Jeanie en de kinderen hoofdzakelijk. Ze was dicht bij de keuken en had een naar builen open slaan raam een gerieif te meer, want daar door was het niet noodig, de deur naar de gang open te houden. Maar van het grootste belang was, dat zij een volmaakt veilige plaats voor de kinderen was, waar zij konden achtergelaten worden, terwijl hun moeder bezig was aan haar huishoudelijke plichten, zonder dat zij zich on gerust behoefde te maken over de kinderen. Ofschoon men z>jn verbeelding wel zeer liet werken als men dat lapje grond tuin noemde, was het toch een open ruimte, dierbaar aan de harten van twee eenzame, lcleine zielen, die weinig van de genoegens smaakten, weggelegd voor de meeste kinderen van hun leeftijd cn hun stand. Somtijds, als zij minder don gewoon lijk vermoeid was, nam hun moeder hen wel mee naar Regent's Paik en op een on verge te- lijken Zondag waren ze in hun be9te pekfes met hun vader naar den derentuin geweest, daar hij voor dat doel een vrijkaarlje had gekregen van een lid ervan. Hij was dien dag een werkelijke, echte vcdoi voor hen geweest en zij hadden hun gewonen angst voor hem vergeten en zelfs in zijn zakken naar verdwaalde stuivers gezocht om broodjes voor de beren te koopen. Maar die gebeurtenis had zich nooit herhaald. Zij waren aardige, verstandige kinderen en de eenige vreugde van hun moeders hart. Zij had hen de letters geleerd en hod Kenneth schrijf- lessen gegeven en eenvoudige sommen geleerd voor hij naar de bewaarschool in Mornirgton Crescent was gegaan, die hem moest voorbe reiden tot ernstiger studie en dat was werkelijk een gebeurtenis in de olgeheele eenzaamheid van leven zijner zuster Margie. Jeanie Heriot was een wonderbaarlijke moe der, en indien Heriot haar omgang met de kin doren ongezien had kunnen gadeslaan en hoo- ren, dnn zouden zijn oogen zich verbazend wijd geopend hebben. Hij wist, dat zij ze helder en netjes verzorgde; dat zij veel meer op hun kleeren en uitzien lette dan op haar eigenmaar hij had geen denk beeld ervan, hoe zij zich geheel aan hen gaf en zich opende voor hen geestelijk, zedelijk, zelfs lichamelijk gedurende hun uurtjes van innig samenzijn. Niemand, die in Glen Kinder geboren is, of hij heeft een hoeveelheid verbeeldingskracht en Jeanie zat lot over de ooren in volksoverleve ringen en sprookjes, en bleef gelooven in de geesten, die slechts 's avonds te voorschijn ko men, als de maan helder schijnt, en die men kan zien zweven boven de steenen, die opreizen uit het Kinder-moeras. Al die sprookjes hadden Kenneth en Margie diep in hun hart bewaurd en zij wisten niet, dat die ook in het hart van hun vader verborgen lagen en dat hij somtijds als hij met open oogen of slapend droomde, terugkeerde naar die schoono verholen uit zijn jeugd. Cp den Dinsdag na Paschen stond Jeanie vroeg op, liet de kinderen slapen en sloop zacht jes naar beneden om vuur te maken voor haar wckelijkschen waschdag. Nu en don had Heriot zich zwakjes verzet, tegen al die huiselijke af- sloverij van haar, maar zij had dan geantwoord, dat zij h-t liever zelf deed, zoolong zij er de kracht voor had. Zij had getracht het werk met een soort dogmeid te doen, de eenige hulo, die hun middelen hen veroorloofden, maar zij kon haar niet gebruiken en had ook geen ruimte in h"'s voor haar. Het wasschen, begunstigd door mooi weer. was voor haar geen zwaar werk cn als het tuin tje vol hing met de wapperende kleeren. sp< e!- den Kenneth cn Margie, dot het de zeilen van een gToote vloot waren, klaar en strak gespan nen om naar Glen Kinder te zeilen. Zij gingen altijd naar Glen Kinder, welke haven ze ook uitzeilden. Want ofschoon ze doar nog nooit geweest waren, wachtten ze op den dageraad, die hen daarheen brengen zou. Het was de ecnigo hemel, behalve dien in hun moeders oogen, dien zij wcnschten tc aanschouwen. Kenneth had vanwege de Pasohen schoolva- cantie en zij was van plan de kinderen te laten slapen, tot zij goed opgeschoten zou zijn met haar wosch. Ofschoon zij de deur van de keu kentrap dicht getrokken had, kwam de warme geur van het zeepsop naar boven en drong in Heriot's neus, toen hij ontwaakte. Het maakte hem een oogenblik boos, zooals dit gewoonlijk het geval was. Meer dton eens had hij er over gebromd en meer door den klonk van zijn stem dan door zijn. woorden, laten hooren, dat zulk' werk minstens uitgesteld moest worden, tot een man buitenshuis was. Toen hij op zijn horloge' keek enzag, dat het bijna acht uur was en hij zich herinnerde, dal het gewone ontbijtuurtje half negen was, maak*, te hij aanstalten, op te staan. Het koude morgenlicht is niet gunstig vooii besluiten, maar Heriot ging met bedaarden, schreden dan gewoonlijk door de kamer ei* doar hij het gebabbel der kinderen niet hoord^ veronderstelde hij, dat ze nog sliepen. Toen hij naar de badkamer overliep, zag hif de deur van zijn vrouws kamer op een kiet staan en gluurde naar binnen, om de kinderen te zien. (Wordt verrolgdfc

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1922 | | pagina 5