jicht! Amersfoorisch Dagblad v. I. BERG. Ze zijn ei weer Enge! en van Kipi Alle soorten uurwerken. F laats Uwe Dienstaanbiedingen fgff Advertentlën MUZIEKSCHOOL. T@ ICoop. f 75.- beloonïng W. HEERE Vsrhoevenstraat 78 Havik 10. FRlpIS H.v. Galen Last CINCERTUAL .KEIZERSE!III" BAL HHASQÖÉ Kippengaas vattaf 6'|3 cent de Meter. Asphalt Ie kw. 25 cent per Meter. Schoppen. Schoffels, Harken J. F. HAARSMA, Langestr. 125 A. SFREDOO 4 Gt Timmerlieden Maarhnlzeii 55-57, I lSTAL B in het B H B S B H B S B IS B IS B S B IS B IS B H B IS B H B S B H B Van 1 tot 4 regels f 0.53 Iedere regel meer - 0,1£3 \B\ S M m e M M Isa bt In 3ft reiBand werd ïn het VoorloopJg crslagr gewezen op het Belgisch-Luxemburgsch erdrag, dat blijkbaar onder zware pressie is tot and gekomen, en dot voor de Nederlaivdscho 'elangen *00 beteekenisvol is. Want door dit chijnbaaT economisch verdrag, waarbij dc poorwegen van Luxemburg onder Belgisch be teer komen, wordt ook de neutraliteit van .uxemburg vernietigd, en Luxemburg wordt stra tegisch opmarschgebied van de Fransch-Belgi- k:he militaire combinatie. Na zijn er 2 dingen, die mij onduidelijk ble ien en ik veroorloof mij, daaromtrent twee vra gen te stellen; T. Is de Regeering zich van dit gevaar bewust? jjEn zoo ja, is het dan niet haar plicht ons daar over in te lichten? 2. Heeft de Regeering gedaan wat zij kon om Sdit gevaar af te wenden? Was er niet ik vraag slechts als een «eek een troctaat tusschen België en Neder land, waarbij België zich tegenover Nederland Verplicht tot blijvende neutraliteit? Zoo ja, is dit geheel onafhankelijk tractaat floor den oorlog te niet gedaan? Is dit tractaat nog geldig, heeft Belgic dan, öoor zijn verbond met Frankrijk, zijn verplichtin gen tegenover Nederland niet verloochend? Ik ben niet de eenige die dit vraagt, er zijn Zeer velen in den lande die hieromtrent gaarne louden worden ingelicht. Hierop volgt het slot dat gaat over de Walen lis vóór- en de Vlamingen als tegenstanders van fle Fransche verbondspolitiek. Na eenlg debat on na bespreking van het laatste agendapunt, de propaganda in het be lang der veTeenlging vroeg de heer Eisenber gen tijdens den rondvraag of het niet mogelijk zou zijn om bij den minister stappen te doen. j om als schietvereniging erkend te worden, waardoor men in de gelegenheid zou worden gesteld om zich te oefenen op de banen in het schieten met revolver enz. De voorzitter deelde hierop mede dat 'hij bij den minister stappen zou doen om de reser veofficieren in de gelegenheid te stellen tot het houden van oefeningen in revolver- en ge- weerschieten. School- en Kerknieuw». VEREEN. VAN VERIOFSOFFICIEREN. Zaterdagmiddag vergaderde in een der bo venzalen van café Riche te 's-Gravenhage de algemeene vereeniging van verlofsofficieren der Nederlandsche land- en zeemacht onder presidium van den heer H. P. Gecrke, res.-ka pitein der infanterie. De voorzitter deelde onder applaus der aan wezigen bij de opening der vergadering mede dot het bestuur een telegram van hulde gezon den had aan H. M. de Koningin. De voorz. heette de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder den generaal-majoor Van tier Grinten, inspecteur der infanterie, die als vertegenwoordiger von den minister van Oor log de vergadering bijwoonde. De groote aanwas van leden, waarop spr. gerekend had, was achterwege geblevenhij jegde er dan ook den grootsten nadruk op. dat coowel algemeene als individucele propaganda noodig was om de loden-officieren der reserve te overtuigen van de voor hen groote noodza kelijkheid om toe te treden tot de vereeniging. De heer Geerke sprak namens het hoofdbe stuur de voldoening uit over het aannemen der wetten van minister Van Dijk. Spr. citeerde tiaarop eenige passages uit een artikel van den heer C. K. Elout in De Ploeg, handelende over 'deze wetten. Hoewel de politieke toestand met België steeds gunstiger wordt, dienen wij toch steeds paraat te blijven, ook al zijn we met de- fneest vredevolle idealen vervuld. Wat betreft de algeheele ontwapening, meen de spreker dat deze zoo spoedig mogelijk tot stand diende te "komendat hoopt ieder wel denkend mensoh. Doch in geen geval kan Ne derland dcarmede beginnen. De 5 maand opleidmgstijd is wel zeer miniem gerekend -naar de oefeningstijden in het buitenland. Vervolgens kwam aan de orde de bespre king van de voortgezette opleiding. De voorzitter deelde nu mede dot ook in Duitschland, Frankrijk en België geen voortge zet onderwijs was georganiseerd alleen in Zwit serland bestaat de voortgezette opleiding en in Oostenrijk waren er nog zeer vage plannen ontworpen. Het voorbeeld van Zwitserland is echter voor ons land niet na te volgen. De volkspsyche der Zwitsers n.l. is geheel door drongen van nationaliteitsgevoelreeds van jongs af aan gevoelt de Zwitser dat hij zijn va derland moet verdedigen. De Central-schule der Zwitsersche officieren, waar iedereen zijn za ken en positie verlaat voor militaire en krijgs kundige studiën is eenvoudig niet voor Holland geschikt. De Hollandsche mentaliteit zou zich niet aan dit systeem kunnen aanpassen. Daar om dient Nederland een engen en zelfstandig vóortgezet onderwijs te organiseeren. Spr. gaf vervolgens 't plan uitgewerkt door majoor De Gelder. Met het tweede gedeelte van dit ontwerp kón spr. zich volkomen vereenigen doch het eerste gedeelte omtrent de vrijwillige oef ringen leek hem onjuist. Dit kan tot mis- tcestar. !en aanleiding geven gelijk aan die der schutterij. Het heilig moeten is in deze een vereischte zaak. Bovendien zal aan de per sonen die deze cursus volgen méér moet wor den b 1 gebracht don de kennis van het eigen wapen alleen. Ook van artillerie, pionierwerk, lichtinstallaties, enz. moet dé infantrist eenig idee hebben. De heer Geerke besprak daarna in 't kort het plan, door hemzelf ontworpen, en dat zoo niet in technische bijzonderheden don toch in den geest zich aanpast aan het ontwerp-De Gelder. Spr. zag gaarne de cursussen gesplitst in groepen, al naar gelang de verlofsofficieren Janger in dienst zijn, 1—4 jaar, 48 jaar enz. Steeds verder opgevoerde cursussen van b.v. 40 bijeenkomsten per jaar. Spreker vergeleek deze stelsels met de systematische klassieke omleiding die regelmatig onderwijs geeft er 't staatsexamen, dat hetzelfde inééns beoogt. Bo vendien is zijn stelsel een stelsel van toegepas- ten zochten dwang dat van majoor De Gel der een vrijwillig stelsel. De officieren zullen daarbij ook practisch aan de eischen van den naasthoogeren rang moeten voldoen, en willen zij werkelijk voor dien rang in aanmer king komen acte de presence kunnen geven van regelmatig bezoek dezer wintercursussen. Snreker wees daarbij op de moeilijkheid om voldoende leerkrachten te krijgen en gaf ten s-ntte de afdeeling in ovenveging omtrent het plan-De Gelder en zoo noodig omtrent het ont werp van den zachten dwang een nader onder zoek in te stellen en daarover in Mei e.k. een rapport uit te brengen. Kapitein Brune zette vervolgens in korte warden een plan uiteen, ontworpen door de f imelijke inspecteurs tijdens het minister- schap van den heer Pop, waarin terdege de voortgezette opleiding der verlofsofficieren ook als aanvoerder onder het oog werd ge zien, doch waarvan de thans geldende groote tn .eilijkheid is dat er voor de vorming dezer ofïïcieren eenige eenheden gevormd zouden «noeten worden uit een blijvend gedeelte waar bij dus dit blijvend gedeelte in de wet zou moe ien worden vastgesteld, DE WERELDBOND DER KERKEN. De Nederlandsche afdeeling van den Wereld bond der Kerken heeft Woensdag in Diügentia te Den Haag, haar jaarvergadering gehouden, welke, behalve door de leden van het bestuur ook werd bijgewoond door eenige belangstel lenden. De voorzitter, prof. dr. J. A. Cramer, uit UtTecht, sprak in zijn openingswoord zijn blijdschap uit over de goede opkomst, die ge tuigde van meer belangstelling en wees er op, dat het, waar het internationale werk steeds grooteren omvang aanneemt en beteekenis ver krijgt, de groote vraag ishoe moeten wij ar beiden om onzen wereldbond meer bekend te maken Het Nederlandsche volk moet zich meer bewust worden van zijn internationale roe ping en niet opgesloten blijven binnen den en- gen kring van zijn nationaal leven. Medegedeeld is dat de internationale confe rentie dit jaar zal gehouden worden te Kopen hagen, alwaar in hoofdzaak behandeld zullen worden de punten 1. Godsdienstige minderhe den 2. ontwapening en 3. verzoening en we deropbouw van Europa. Voor deze conferentie werden als afgevaardigden benoemd de heeren prof. Cramer, prof. Pont, René von Ouwenal- ler (als gedelegeerde van het Bijbelgenooi- schap) en dr. El dering (als gedelegeerde von den Protestantenbond). Den verschillende kerkgenootschappen zal worden verzocht hun meening kenbaar te ma ker. over het derde punt van de internationale conferentie. tiesloien is te trachten de agenda voor de in ternationale conieientie nog aan te vullen met de belangrijke vraag: hoe is de groote pers te bewerken Wat zou er gedaan kunnen worden tegen het verspreiden van leugenachtige be richten, zooais is geschied vóór en gedurende óen oorlog Zou het mogelijk zijn dit euvel te bestrijden door het stichten van een internatio naal Christelijk persbureau of door het uitgeven van brochures in verschillende talen die de aandacht hierop vestigen De wensch is uitgesproken dat de kerken in Nederland tot e'.iaar gebracht zouden kunnen worden om op intcinnrienaci gebied samen te werken, zoop is dit ook reeds in Amerika en Zwitserland geschiedt. Naar aanleiding van een levendige discussie over dc kwestie of de kerk een duidelijk stand pint behoort in te nemen tegenover oorlog en m .l-arisme, is besloten in het najaar nogmaals een ve;gadering te houden, die dan een confe- itntso 7ni voorbereiden waarin de vraag wordt besproken op welke wijze in de godsdienstige opvoeding de problemen van internationalen aard bijv. wapengeweld, behandeld moeten woi den. Het bestuur is gemachtigd om, indien er eventueel gelden beschikbaar mochten zijn (de Wereldhond hoopt dat door ruime bijdragen zijn financiën dit zullen toelaten) deze te beste den voor aanvragen die steeds tot den Wereld bond worden gericht door noodlijdende kerken en gemeenten in verschilende landen. Tevens is in beginsel aangenomen aan het bestuur over te laten stappen te doen lot uit breiding van het dagelijksch bestuur en ont vangst het machtiging zijn instemming te be tuigen met het Permanent Internationaal Ge rechtshof en lid te worden van de vereeniging van Ethische politiek. Nadat nog de hoop was uitgesproken dat het orgaan Internationaal Christendom steeds in rnper handen zal komen, is de vergadering ge sloten. Gisteravond is in de Groote Kerk in Den Haag de aangekondigde bijeenkomst gehouden van den nood der tijden en de roeping der Kerk. De plechtige en druk bezochte bijeenkomst werd geopend met het zingen van Gezang 2 vers 1 en daarna gebed. Dr. J. Th. de Visser, de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen hield de eer ste rede. Hij sprak o.a. als volgt Gaarne had ook de Minister van Buitenland- sche Zaken hier door zijn tegenwoordigheid en I door zijn woord zijne sympathie geloond voor het streven van den Wereldbond der Kerken. I Nu ambtsbezigheden hem daarin verhinderden, is het mij een voorrecht als één der eere-presi- denten van dien Bond, deze samenkomst te mo gen inleiden. Ik doe dit met gemengde gevoelens, /van den j eenen kant beheerscht mij een weinig een ze- kere moedeloosheid. Hoe dikwijls toch is in de I laatste jaren in de neutrale staten, de menigte in kerken en in zalen saamgestroomd om vóór den volkeren vrede te pleiten? Hoe werden telkens allerlei machten en mid- I delen waarover zij beschikten in beweging ge- j zet om aan den mensch-onteercnden krijg een I einde te makenI En wat werkte dat alles uit? Elk volk, dat in den oorlog was betrokken, hield vol, spande al zijn zenuwen, putte zich uit om maar het groote doel der overwinning te berei ken, n^et achtend de menschen-offers die wer- den gebracht en de bankroeten waarvoor zij konden komen te staan. J Zal het zóó niet altijd weer gaan, als de een of de ander uit de verte zich in zijn bestaan be dreigd gevoelt en bijtijds meent te moeten toe slaan Breekt dan zelfs denkbeeldige vrees niet alle vredesillusies en vredesplannen stuk? Werpt dan overspannen nationaliteitsgevoel niet in een oogwenk alles wat jaren lang internatio naal wes opgebouwd neer Is het daarom geen onbegonnen werk om in een wereld van zelf- zucht en strijd altijd weder te ijveren voor we reldvrede Ilc kan mij begrijpen dat velen zoo spreken en daarom samenkomsten als deze met een„Het is alles mooi en goed, maar wat helpt het begroeten. Zelf kende ik, zooals ik beleed, bij het overpeinzen daarvan een gevoel van mat- jheid en moedeloosheid. j En toch is het niet alleen ongeoorloofd daar- aan toe te geven, het is ook onzedelijk. Wanneer een mensch nu en dan door bepaalde hartstoch ten wordt beheerscht, zoodat de beste voorne mens als dammen voor die stroom bezwijken, dan houden wij toch niet op te rkenen en te werken voor zijne zedelijke verheffing. Wie geeft, vooral als christen, ooit den moed op tot redding van zijn naaste Welnu, zullen wij dat zelfde beginsel dan ook niet in practijk brengen op het wereldtooneel Wat tegenover den en keling geldt, is dat ook niet van toepassing op de gemeenschap en opde volken Te meer is dit watfr, omdat wij niet een ba nier opheffen die geweven is uit menschelijke stelsels, die met den tijd opkomen en ook weer vergaan, maar den hoogsten lastbrief ontrollen bij de vervulling de»er taak. Wij komen in den Naam van Hem, dien de volkeren van Europa hebben beleden als hun hoogsten Koning; wij komen de natiën herinneren aan him eigen ge boorte en den plicht, die hunkrachtens deze is opgelegd. Wij plaatsen de menschen vóór de Christusgestdlte, die ten koste van het vreese- lijkst lijden den vrede in den mensch waarborgt en nu eischt dat ook onder de menschen de vrede zal wonen. Wij spreken en ijveren krach tens de wereldorder van onze Goddelijke Ma jesteit Predikt het Evangelie der verzoening aan alle creaturen, en wij kunnen het doen met de grootste geestdrift, omdat de belofte is verze kerd dat wanneer de aarde maar vol is van ken nis des Heeren, men nergens leed zal doen, noch verderven op den ganschen berg von Gods hei ligheid. Afgescheiden dus van welken tegen stand of tijdsomstandigheden ook, moet de christen dus altijd vredeverkondiger zijn en blij ven. Dit is de taak hem opgelegd, wat de we reld ook voor strijd wil. Wij hebben daarbij niet te vragen of wij succes zullen hebben. Dat is geen enkel geloofsheld ooit begonnen te vragen. Zij letten nooit op den uitslag, doch telden het doel alleen. „Verzoening" is en blijft het wacht woord des Evangelies. De minister besloot „Ik hoop, dat eerlang in ons goede land, dat zijn Vredespaleis heeft, dat zijn Internationaal Gerechtshof heeft, een grootsche internationale reünie van den wereldbond der kerken zal wor den gehouden, die bewijst, welk een machtige factor bij de toekomstkannen der staten, de godsdienstige beweging der volken is. Meer dan ooit is het de tijd, ook voor de Christenen om de handen ineen te slaan. Het gaat hier niet al lereerst om knapheid of geld, het gaat om het élan des geloofs. Nooit zal dan ook een we- reld-vredóstempel worden gebouwd of den tijd verduren, tenzij het fundament gelegd is van innerlijke vernieuwing of leven met God. In zijnt nabijheid toch kan geen zelfzucht of moordpar tij het uithouden, want God is liefde." Mevrouw Van der Werf bracht enkele liede ren ten gehoore. Daarop begon Ds. Molenaar zijn rede met de opmerking, dat het niet zoo gemakkelijk als vroeger is nog te prediken, dat het evangelie het eenig redmiddel is voor al de nooden van onzen tijd. Er is helaas zoo onzaglijk veel, dat miet ons geloof schijnt te spotten. Het is de Kerk niet gelukt, den oorlog te doen ophouden. Het is haar evenmin gelukt, een vol komen goeden en rechtvaardigen vrede te ver krijgen. Het gelukt haar nóg minder om de ge weldige maatschappelijke en de staatkundige bewegingen onzes tijds in de goede banen te leiden. De Kerke schijnt haar macht over d geesten te hebben verloren. Maar de Kerk is ook niet hetzelfde als het Evangelie en het Evangelie is ook iets anders dan onze voorstelling, onze opvatting van het Evangelie. Ondanks alle tegenwerking, ondanks alles, dat schijnt te zeggen, dat het nooit eenig resul taat bereikt zien wij toch, dat de vredesgedach- te zich baan breekt en de internationale rechts- gedachte op den voorgrond treedt en de waar de van den enkelen mensch en de menschenziel steeds meer wordt beseft. Nadat andermaal eenige liederen waren ge zongen sprak Prof. J. A. Cramer het slotwoord. Deze begon er op te wijzen hoe deze talrijk bezochte bijeenkomst een bewijs mocht ge noemd worden van dien geest in de gemeente, die nog steeds het aangczciht des Heeren zocht. Daar is goddank nog een gemeente wier hart uitgaat naar Hoogere dingen en die zich bezig houdt met de Eeuwige zaken. Spreker herin nerde .zich hoe bij de lezing van prof. Nansen in Londen, de president der vergadering uit riep „Het is de taak van het Christendom om hier te helpen I" Daar klonk plotseling van een der galerijen een stem„Het Christendom is verouderd, wij hebben met het Christendom af gerekend." Zoo spreekt men reeds over de ge- heele wereld. Duizenden en duizenden roepen het uit „Wij hebben met hét Christendom af gerekend I" En toch wanneer de Gemeente des Heeren weder bijeen is gekomen, don voelen wij de onweerstaanbare kracht die van haar uit gaat, dan is er behoefte aan orgelmuziek, aan een lied, aan een halleluja dan is er de kracht wardoor het Christendom nimmer „afge rekend" of „verouderd" raakt, een kracht die schuilt in het Evangelie. Doch hoeveel sterker zol die kracht zijn wanneer de kerken van Christus zich vereenigd hebben I In Amerika, in Zwitserland zijn reeds bonden gevormd die daar „het Protestantisme" vormen. En hoe groot is deze kracht. De Wereldbond, der, Kerken is zelfs de stuwkracht geweest tot de conferentie te Washington. Want president Harding wilde alvorens hij tot deze conferentie overging, zekerheid hebben dat hij handelde volgens de opvattingen van het volk. En die zekerhheid vet schafte hem den Wereldbond der Kerken. Spreker deelde ten slotte mede, dat er in het najaar een nieuwe groote bijeenkomst van den Wereldbond zal plaats hebben. Hij dankte de aanwezigen en de sprekers en legde er den nadruk op, dat met mannen als den minister van buitenlandsche zaken, die zijn warme sym pathie met den Wereldbond te kennen gaf; en den minister van onderwijs die zelf met het ge sproken woord voorging en met een koningin als de Koningin der Nederlanden, die haar bij val betuigde met het doel en streven van den Wereldbond er op dezen dog wel reden was tot dankbaarheid- De bijeenkomst werd geëindigd met dankzeg ging en met het zingen van een vers van ge zang 269. Een nieuwe belasting. Uit Leiden wordt melding gemaakt van het eigenaardige besluit van den bijzonderen ker- keraad der Ned. Herv. Gem. -aldaar, dat voort aan bij de openbare kerkelijke huwelijksinzege ning een gulden ten behoeve der Kerk zal wor den geheven voor elk rijtuig, waarmede de bruidsstoet yoorrijdt. A. J. C. MOOT. Einddiploma Conservatorium Amsterdam. Onderwijs in alle va&ken. SpreekuurMaandag 5—6 uur Pr. Julianalaan 7 bij den Utr. weg. In een klein gezin P.G. wordt voor een jongen van 15 j. die de Handelsschool bezoekt, een aangenaam doch streng TEHUIS GEZOCHT waar tevens toezicht op zijn huiswerk kan worden gehou den. Br. onder No. 1071 bur. Amersf. Dagblad. een groot heerenhuis met tuin op netten stand, bevattende beneden 3 groqte en 1 kleine kamer en keuken, grooten mooien kelder, tuin, ongeveer 100 M2. met achteruitgang, bo- van zes kamers met grooten ruimen zolder, voor alle doel einden geschikt. Te aanvaarden nader over een te komen. Te bevragen Havik 2*2 in den winkel. GELD VERKRIJGBAAR zonder borg, voor ambt. Rijk, Gemeente Nederl. Spoorw., ge makkelijke conditie, aflossing per maand of 3 maanden, geen kosten vooruit, afwikke ling spoedig. Br onder No. 301 bureau Amersf. Dagblad. die fongelui z. k. tegen Mei aan een woning helpt. Huur prijs 5 p. w. Br. onder No. 1073 bureau Amersf. Dagblad. Mr. Timmerman Verhuisd van naar de Fran^aise diploimée CVS,O. Beekensteinsebelaaii 24. tJtr. wog 67 a76 b. Grooten Kleinhandel in alle soorten Brandstoffen HAVIK 20. ftlHiïEil en TRANSPORTEN door geheel Europa. Meubelmakerij. Siieciale levering van bil- jartbruggen en sjoelbakken, tegen zeer concurreerende prijzen. de 16 deelige theeserviezen vanaf 5.50. Verder voorradig metalen waterkruiken 0.50. Grooto sorïeering in koppen en schotels, bekers. Alle soorten cmaille waren en verdere huishoudelijke ar tikelen. Doet Uw voordeel en gaat allen naar de „BEKENDE LOUIS" Weversingel 32. Tel. 628. OP DINSDAG 23 FEBRUARI AS. FBUIE PRIJZEN DISPONIBEL UITSTEKENDE MUZIEK Aanvang 8>/i nnr. Entrée leden Dansclnb 715 el. GeVntrodneeerden f 1 niet Inbegrip stedelijke belasting. PRIJSVRAAG „FRECO". P, ijzen f 250.— IOO.— f SO f 25.— Twee van f 10.Vijf van f 5.Twaalf van f 2.50. Zend Uw gedichtjes voor 28 Februari in aan afd. Reclame Pharm. Fabr. „Freco" te Breda, leder gedichtje van ten hoogste 6 regels. Teekeningen voorzien van ons handelsmerk „Freco". De prijsvraag geldt uitsluitend voor de Freco's Zenuwtabl. Freco's Maagtab. Fre- go's Koortstabl. Freco's Hoofdpljntabl. Freco's Zenuwhoofdpijnpceders. Freco's Kiespijnwatjss. Alle deze zijn verkrijgbaar bij Drogist en Apotheek. en allerlei voorjaRrsarttkelen. Aannemers van Terrazzo! en Houtgranietvloeren, Kunststeen, aanrechtblad0| met en zonder gootsteen, en^ HR=^3223Seöai LOUIS KLEIN A. G. VAN KOON. Genezend Medium. Hejlrangnctismc Magnetische Massage Onderzoek naar Medium- schap. Ontwikkelen vaii Mek diums op elk gebied, Bcrnulfusstraat 39. Spreekuur: -Maand., Dinsc& 2—i, Dond. en Vrijdagnamid dag 6—8. H. 1. i. MIE!» OtrachtschestraatlS Lijders aan jicht, rheu- mathiek, spit in den rug. ischias, stijven nek. stram- heid in de ledematen, spierpijn, zenuwpijn, ge neest dadelijk uw ljjdeu met 't boproefde WTijf- middel, den KL00STEK3ALSEM. IPer pot f 0.80 f 1.60 f 3.- L. I. AKKER Rotterdam Alom verkrijgbaar. 053 Ei! 53 CS S3 EB 02153 053 SEÜ9I0K1HS3I2E1G2B0B0530B wwra^wrosfisasaBai cal is H a st b sl H 0 53 0 53 0 53 0 0 153 0 153 0 153 0

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1922 | | pagina 6