"VÏW AMERSFOORTSCH DAGBLAD „de eemlander tweede blad. gl firma Foniein Schippers - Langestraat24 ST. EMILION I. k SCIITEBHAN 4 Zn., Utr.str. 17 Tel. 145 stadsnieuws. valöap&st3lles, WYBERTPASTBLLES, EBV5SERPASTBLLES. Fa. J. t v. ACBTESREUI Eik» HANGKLOKKEN feusllet©^. In den taalstroom g. van dum A. v. d. WEG5 langestraat 23. Eigengemaakte Kinderkleeding. Complete Meubileeringen. WILLEM GROENHUIZEN. Kerstmis. LANGESTRAAT 24 Prima liken verstelbare fauteuil, met Cretonne Kussens, Compleetf 29.50 Per flesch f-1.60, per anker f 65.- Maison de Coiffure SVIagaz. „De Dom". - LAN6ESTRS4T 43 met VOL Westminster slagwerk f 50 - LAKBALSCMOENEN SNEEUWSCHOENEN JACHTSCHOENEN VOETBALSCHOENEN HET BESTE BIJ Zaterdag |6 December 1922 Straks zullen de kerstklokken weder lui den en hun plechtig gebrom zal, voortge dragen door de luchtgolven, overal de men- schen oproepen naar de bedehuizen, om de geboorte van den Zoon des Menschen te herdenken. Zoowel in het nederige dorps kerkje als in de trotsche kathedraal zal het gezang weerklinken, luid verkondigende het „Vrede op Aarde En in groote devotie ■uilen velen luisteren naar het zoo bekende en toch immer weer bekorende aloude ver haal van het kindeke Jezus, geboren in een stal en liggende in een kribbe, gewikkeld in doeken. En de jeugd zal zich weder scharen om den kerstboom, schitterend van ontel bare lichtjes en fraai versierd door wie kerstsieraden, waardoor het jonge volkje wel in verrukking moet komen. En ook de kin der^» zullen in volle overgave aandachtig Klisteren naar het kerstverhaal, dat op het ontvankelijk gemoed een diepen indruk maakt. Maar zullen er ook velen zijn, die de diepe innerlijke beteekenis van het Kerstfeest be leven? Zal het niet veel uiterlijken schijn zijn, zonder dat de ziel er ook maar in de geringste mate door beroerd wordt? Wij vreezen van wel. „Wij hebben eerst waarlijk deel aan de Kerstvreugde zegt ds. Mackenzie in het Kerstnummer van de „Amsterdammer", „wanneer ons innerlijk leven zich daarin uitzingt en tegelijk zieh er aan verrijkt; wanneer de engelenboodschap „Eere zij God in den Hooge, vrede op aar de, in de menschen een welbehagen" voor ons verbeeldt goddelijke eisch en goddelijke belofte tegelijk; wanneer ons hart het godde lijk woord van de liefde zingt en dit de schoonste toon van ons levenslied is." Het goddelijk woord van de liefde! Ge tuigt het niet van een benijdbaar optimisme, daar nog van te spreken, in een tijd van verwording en ontreddering als we thans be leven. Niet alleen in de oorlogsjaren, maar ook en wellicht in nog 'heviger mate in de tijden daarna, is er een inzinking gekomen van het moreel des menschen, waardoor tal loos velen onontvankelijk zijn geworden voor de stem van hoogere gevoelens en be geerten. Eensdeels de gemakkelijke wijze, waarop velen in het bezit van geld en goed zijn gekomen en anderdeels de moeilijkheid om de steeds drukkender wordende zorgen het hoofd te bieden, zijn voor een niet gering deel oorzaak, dat het materieele in het leven overheerschend is geworden. Zorg voor eigen bestaan is de alles in zich opnemende gedachte geworden, waardoor meer ideëele gevoelens onderdrukt en niet zelden vol komen vernietigd worden. Geen wonder dan ook, dat velen oorzakelijk verband leggen tusschen stoffelijke en geestelijke behoeften en er een gestadige wisselwerking in zien, al zouden wij niet gaarne de volle consequentie daarvan willen aanvaarden. En niet alleen in het leven van dén indi- vidueelen mensch, maar ook in dat der vol keren is de strijd om het bestaan het leidend beginsel geworden. Ook daar is de stem der liefde reeds lang gesmoord én draait alles om het hebben en verkrijgen van stoffelijk bezit. Aan mooie woorden overigens geen gebrek. De talrijke conferenties, waaraan zoo langzamerhand niemand meer eenige waar de hecht, bieden prachtgelegenheden om van edele beginselen te getuigen, zoodat zoo nu en dan toch weer de illusie gewekt wordt, dat het niet louter expansiezucht is, die de staatslieden der onderscheidene mogendhe den beheerscht. Maar als het op daden aan komt, dan blijkt er o zoo weinig waarheid te 'hebben gescholen in de fraai klinkende woorden; dan komt het telkens weer over duidelijk naar voren, dat het goddelijk woord der liefde in de harten dezer menschen nog geen weerklank heeft gevonden. Wanneer we daaraan denken, dan moet BEHANGER1J MEUBELEERING IUZOXDF.KUEOEX: STOFFEERDERIJ VERHUIZINGEN TELEPH. 496. ORIGINEELE zeer aan te bevelen Bordeaux, gèwas 1917 het toch wel eens wanhopig te moede wor den en twijfel rijzen aan de mogelijkheid van een beteren toestand. En volkomen begrij pelijk is het dan ook, dat het pessimisme veld wint en het geloof in de waarde van geestelijk goed geknakt wordt. Maar juist voor hen, die daaraan toegeven, is het Kerst feest zoo'n heerlijk opwekkend feest. Het ts 1 rage ligt een verzoek met bijlagen von A. J. geen toeval, dat Jezus geboorte vier dagen ,s |e HoCK,land om vcreunnin„ (ot hat na den koristen dag is geplaatst, riet con- rich(cn V(m graanmaaIdorij door het plaat_ KENNISGEVING. Hinderwet. B. en W. ven Amersfoort maken bekend, dat bij het Gemeentebestuur van Hoogland is in gekomen en ter Secretarie dier gemeente ter in- cilie dat dezen datum bepaalde, pèarde daarmede de Christusgedachte aan de na tuurfilosofie der ouden. De afgaande tijd, de afnemende zonnewarmte is 21 Dec. tot staan gekomen. Wel blijft alles nog dor en doodsch in de natuur, maar de opgaande lijn der zon is aangebroken en die gedachte alleen reeds schenkt nieuwe kracht en nieu wen levensmoed, want de zekerheid herleeft dan, dat de duisternis ten slotte weer ver wonnen is door het licht. Die symboliek van het Kerstfeest moet ook kracht en levensmoed schenken in de lijden van thans, nu we zoo veel verval ont waren op allerlei terrein. Hoe dik de duister nis ook wordt, hoe ruw en norsch ook het leven, toch behoeft de hoop op beter niet te worden opgegeven. Immers in winternacht is het licht verrezen, duisternis verwon, en elk jaar, met onver- Secretaris bidd'elijke noodwendigheid, in den donker sten tijd, keert de zon op haar baan en be gint het licht met den dag in sterkte toe te nemen. Bvenzoo geschiedt ook in het leven der menschheid. Elke periode van druk en neergang wordt gevolgd door een van ver heffing en opgang. Het Kerstfeest is h e t feest, dat bijzon derlijk deze gedachte verlevendigt en ver sterkt. Daaruit kunnen we dan ook de kracht putten niet te wanhopen aan de gave volkomenheid der alles omvattende liefde, welke ten slotte de menschheid zal door dringen, hoe ook duistere machten samen werken haar neer te drukken. Dat geloof, dat de liefde verwinnen zal en als een schit- teiend licht het pad der menschen zal be stralen, zullen straks de Kerstklokken weer inluiden. sen van een ruwolic-motor van 20 P.K. met in stallatie in het perceel kadastraal bekend ge meente Hoogland Sectie C no. 677. Op Zaterdag den 30 December 1922 des voormiddags te tien ure zal ten gemeentchuizc van Hoogland gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze monde ling cn schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovengenoemde tijdstip op genoemde Secretarie kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Tot het beroep, bedeeld in artikel 15, 1ste lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij gerechtigd, die over eenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor. het gemeentebestuur van Hoogland of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne be- werelds i zwaren mondeling toe te lichten. j j I Amersfoort, 19 Dec. 1922. B. cn W. van Amersfoort, De Burgemeester, A. R. VEENSTRA. J. W. JORISSEN< l.-b. De Gemeentebegrootlng. li. Veel zorg heeft ons cok gegeven en geeft ons trouwens nog de regeling der finonciëele ver houding tusschen Rijk;en Gemeente. Bij de wet van 12 November 1921 (Stbl. Tl 73)- is eenc nocdregeling te dezer zake voor de jaren 1921 en 1922 tot stand gekomen, die aan de ge- mpenten eene uitkeering verzekerde tot een zeker percentage van de uitkeering op grond van de bekende wet van 1897. Voor onze ge meente bedroeg het percentage 100. Bij de re geering heeft de bedoeling voorgezeten, om vóór den aanvang van 1923 eene andere, defi nitieve, regeling van de financiëele verhou ding tusschen Rijk en Gemeenten te doen vast stellen. Zoover is het evenwel nog niet gekomen, aangezien de Staatscommissie, benoemd om te dezer zake voorstellen te doen, niet zoo vroeg tijdig met haar arbeid gereed was. Wij meenen, dat het rechtvaardig mag hee- ten, dat nu, voor 1923, althans dezelfde he- diagen zullen worden uitgekeerd, als in 1921 en 1922 zijn genoten, zoodat wij dan ook geep aanleiding gevonden hebben om onze roming in ontvangst, voor zoover deze post betreft, te verminderen. Onder verwijziging overigens naar het hier- bij overgelegde overzicht der in de oorspron kelijk vastgestelde begrooting 1922 en in het ontwerp 1923 geraamde ontvangsten en uitga ven, met toelichting der voornaamste ver schillen meenen wij omtrent de ontvangsten nog de volgende opmerkingen hieraan te moeten toe voegen. Door Gedeputeerde Stoten werd bij de bc- grooting voor 1922 bezwaar gemaakt, het on derhoud van door het grondbedrijf aangelegde wegen en plantsoenen ten laste van dot bedrijf te doen blijven. In den loop vpn 1923 hopen wij Uwe vergadering eene regeling aan te bie den omtrent het overnemen von het Grond bedrijf van de gronden, voor zoover zij voor aanleg van wegen en plantsoenen bestemd zijn geworden, woarbij don tevens een finoncieele regeling dezer aangelegenheid zal worden voor gesteld. In afwachting von die regeling is het gcwenscht thans hiervoor een Memoriepost uit te trekken. Intusschen dient opgemerkt, dat hiervan het gevolg is geweest, dat een niet on belangrijk bedrog hooger in uigaaf moest wor den gebracht. Voorts zijn als uitkeeringen oan de Gemeen te krachtens aft. 6a. der op 28 November j.l. door Uwe vergadering gewijzigde Verordening op het technisch beheer der gemeentebedrijven geraamd van de Gasfabriek 30.000 en van het Electriciteitsbedrijf 60.000. Ten opzichte der uitgaven venvijzen wij U eveneens naar het genoemde overzicht, als mede naar de ofzonderlijke lijst van ingekomen adressen, waarbij wij kortelings onze mecning releveerden. Nog verschillende belangrijke voorstellen lmddcn wij gaarne aan Uwen Raad gedaan, doch zoolang de gemeente-begrooting nog ge drukt wordt door de aflossing van crisisuitga ven, terwijl deze begrooting bovendien nog is Delast met een deel van het nadeelig saldo 1920 en 1921, kan het niet anders of dergelijke voor stellen moeten achterwege blijven, hoe nuttig deze dan ook mogen zijn. Uit diezcltde over weging zijn wij er toe overgegaan de uitge trokken subsidie voor het Groene Kruis te be houden op hetzelfde bedrog van 1922, terwijl wij het totaal der subsidies oan Openbare Lees zaal met 250 hebben verminderd. Wat dit laatste betreft, lijkt het eigenaardig, dat wij daarbij voorstellen de subsidie voor de R.C. Openbare Leeszaal met 250 te verhoogen en die voor de Openbare leeszaal met 500 te verminderen. Dit grondt zich echter op het ver zoek van c-ustgcnoemde, om weder evenals vroeger in de door Uwe vergadering aangeno men verhouding von 1 2 gesubsidieerd to v/orden. Tenslotte merken wij U nog op, dot wij de jaarwedden van de concierges der scholen niet mee- onder Hoofdstuk Onderwijs hebben uitge trokken. omdat wij van oordeel zijn, dat van de diensten dezer menschen een beter gebruik kan worden gemaakt. Voorloopig hebben wij de kosten gebracht onder volgn. 190 als kosten van ophalen der schoolgelden, omdat het in on ze bedoeling ligt hen, voor zoover mogelijk aan tij wijzen voor de inning- der schoolgelden, zoowel van het openbaar als van het bijzonder onderwijs. Aangezien de voorbereiding van deze aangelegenheid nog niet gereed is, ver zoeken wij Uwe vergadering ons te machtigen den toestand voorloopig onveranderd te laten totdat hieromtrent onzerzijds nadere voorstel len zullen worden gedaan. Garnizoen. De zilveren medaille voor 24 jurco trouwen dienst wordt toegekend op 7 Januari aan den sergeant R. J. Kuilari van het 16de regiment Infunterie op 18 Januari aan den sergeant-mojoor-ad- ministrateur A. van Baaien, van het 16de regi ment Infanterie. De bronzen gesp voor 18 jaren trouwen dienst wordt toegekend: op 11 Januari aan den fourier J. van Schaik van het 18de regiment Infanterie op 12 Januari aan den fourier E. Ch. Mulder van het 18de regiment Infanterie. Examen Cost u mie re. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor het exa men costumière de dames: J. Krook, J. Kuis, W. Popenhuyzen, K. v. Zandwijk, alhier cn J. Jaars- ma, Ermelo, leerlingen der Modevakschool, ge bouw „Eben-Haëzer". Muurhuizen 139. Remonsti antsche Kerk. In de Remonstr. Kerk zal morgen 24 Dcc. in plaats von de gewone dienst 's ochtends half elf door Dr. R. Miedema een wijdingsuur gehouden worden met medewerking van zang en iluit- soli. Onderwerp„Kerstklanken." WIJERSSTRAAT l i. Tel. 80S Speciale behandeling legen uit vallen en albreken van het haar. Haarzall - llnarzecp voorkomt de roos en liet vel worden van hel haar. Varkensmarkt - Amersfoort. Speciale nidcellng: OPGERICHT 1882. WESTSINGEL 12 en 13. Do Hanze. Donderdagavond vergaderde in het pntroa naatsgebouw Elleboogsteeg de R.K. Middcn- standsvereeniging onder leiding van den voor zitter, den heer Beijcr. Vermoedelijk ten gevolge van late winkel sluiting was de opkomst niet bijzonder groot. Als steeds was tegenwoordig de HoogEerw. dei ken Fock, adviseur der Hanze. Ingekomen was een schrijven der Kath. Soc. Actie, waarin gewezen wordt op het voorkomen van advertenties van katholieke firma's in het Volksblad, uitgegeven door S.D.AP., in welk blod een anti-katholieke geest tot uiting komt. De voorzitter onderstreept dit schrijven. De heer Hüssfng heeft wegens drukke wcrki zaamheden bedankt als bestuurslid. In diens plaats werd gekozen dc heer F. J. Verwer. Hierna was het woord aan rector de Groot, welke eene rede hield over Godsdienstzin en godsdienstig leven. De HoogEerw. adviseur brengt spr. dank voor diens ernstige woorden. Punt 7 der agenda luidde Voorstel Bestuur over societeits- of ontspant ningsavonden. Het Bestuur meende in zulke avonden een mfddel te vinden om den bond tusschen do leden hechter te maken. Het Bestuur kreeg machtiging een avond voor le bereiden. Een commissie bestaande uit de hecrcn Stenfert, Bockcnoogen cn v. d. Heuvel zal organiseeren. De voorzitter brengt ter sproke verschillende vorzekeringmootschappijen, waarin dc Algcmec- ne Hanze is betrokken. Vun de Rondvraag maakten verschillende leden gebruik. De heer Boekenoogen vraagt van de Hanze, evenals die van Handel cn Nijverheid zal ver zocht worden, den steun voor de actie die dc Sigaren winkel icrsverccniging wil aanbinden, te gen signrenverkoop op de Zaterdagavondmarkt. Deze actie zou kunnen gaan tegen alle ver- bruiksartikclen, die niet aan bederf onderhevig zijn. Verschillende bezwaren worden geopperd, terwijl van andere zijde weer werd gewezen hoo op hef oogenblik gelegcnhcidskooplui vee! kwaad doen. Die konden geweerd worden door een marktgeld voor een vol jaar te eiscficn. Het Bestuur zal, zoo mogelijk in samengaan met Handel en Nijverheid, een spccialen avond voor bespreking van het Marktwezen vost stel len. Voor de Nationale Pluimvbetentoonstelling, begin Januari alhier te houden, werd een me daille beschikbaar gesteld. UITGAAN. Amcrsfcortsch Bioscoop- cn Variété-Theater. Zooals wij in ons blad van gisteren reeds aana kondigden, wordt in de bioscoop Langesiroat deze week de bekende film „Het Jochie" ver-i toond. Eerst de plicht, dan het gcnoegenl Roman van OLGA WOHLBRüCK. Geautoriseerde vertaling van Mevrouw Wesselink—van' Rossurn 93 Fclix Frank wankelde naar den uitgang. De veiTckijker hing op zijn rug, de slappe hoed was tot achter in zijn nek gegleden. Hij mom pelde steeds nog„Kolonne Kolonnc" maar zoo zacht, dat niemand het kon hooren. Schöppke dronk staande een glas spuitwater, sprak met een scheeven mond met een mijnheer tegenover hem. „Die heeft zes duizend op Kolonne verloren. Pech was eigenlijk niet te verliezen" De heer trok zijn schouders op. „En het paard is naar de maan. Zoo'n bedrie ger, verdomd." Schöppke was werkelijk verontwaardigd. Daarop ging hij Felix Frank achterna, die als verloren midden op den weg was blijven staan. Hij zei hem iets, een nieuwe hoop, den naam van een paard, dat in de vierde draverij zeker was. Dat bleef het beste middel om zijn klonten te kalmeeren cri hij voelde, dat hij dat dezen man verplicht was. Felix Frank trok aan zijn hoed. „Hoe zei u Fortuna dat kan men gebrui ken. Wonneer u mij nog drie duizend mark op een wissel voor wilt schieten." Schöppke hield er niet van, dat men hem voor den gek hield. Daarvoor had hij geen tijd. Hij wendde zich kort af en keerde hem zijn rug toe.. Felix Frank ging verder. Zijn beenen droegen hem voorwaarts, zonder dat hij het merkte, langs de lange Heerstrasse en den Kaiserdamm. Uitslapen moest hij voor alles eens goed uitslapen. Dan kon 1 Jj een brief schrijven dat moest hij wel. Alleen al om de wisselvorderingen te verklaren, die zouden komen. Wat had hij eigen lijk wel allemaal geleend? Hij dacht ingespannen na. Eerst kleine be dragen tegen kwitantie. Van Baumann, van Mara Das was niet erg. In 't geheel negen honderd mark nog niet eens. Ja en dan de wissels door Schöppke. Een keer van een zekeren graaf Salïa- ni vier duizend met acht procent, heel gering en dan van den een of anderen vent in de Klos- terstrasse zes duizend de wissel liep tegen de zeven duizend. Deze zes duizend waren op Ko lonne ingezetdaarmee zou hij alles ingehaald hebben. Alles. De tienduizend, die Alma hem twaalf dagen geleden gegeven had de vier duizend van Saliani, deHij raakte in de war hij was te moe. Morgen. Morgen wilde hij alles eens goed "overleggen. Dat tenminste. Aan zijn zuster wilde hij schrijven. Zij kon Alma dan vast een beetje voorbereiden. Zijn veront schuldiging maken dat kon zij niet.-Dat kon hij zelf niet zelfs niet verklaren. Misschien was het net zoo als met drinken. Men ging er gens zitten en dronk een klein beetje te veel. Men ging ergens binnen en versmeet zijn geld aan de paarden. Dat was 'allemaal zoo gemak kelijk in Berlijn dat zag niemand. Alles stond daar open lokte De een ging aan een gedekte tafel zitten, de ander aan een on gedekte. En wanneer hij eenmaal onder de tafel lag, dan was het precies hetzelfde, of het in een restaurant of in een gaarkeuken was. Wanneer er echter een onder lag, die op -de zaak zijner vrouw wissels getrokken had, dan gleed hij van het tapijt af, de modder indan bestond er voor hem geen terugkeer meer naar fatsoenlijke menschen, hij kreeg zijn verdiende loon wanneer hij vertrapt, vermorseld werd tot een onherken- UirechtschestrEat 23 JUWELIER EST OPTICIEN VAKKUNDIGE BEDIENING ZEGT ALLES. EIGEN SLIJPINRICHTING. bare gedaante, wanneer hij in den onverzadig- baren maalstroom van de groote stad voor altijd verdween Zoo wilde hij het morgen zijn g'rijze zuster schrijven en haar verzoeken de kinderen er niets van te laten weten. Want er bestond geen zegen wanneer men den vader verachtte. Daarvan konden ze allemaal meepraten, de kinderen van j den ouden Frank uit de Fennstrasse, die hen 1 zooveel jaren achtereen met vrees vervuld had 1 met zijn gevaarlijken ijver van zijn naar winst hunkerende en ten slotte toch trage natuur. Wat was die Kaiserdamm toch eindeloos lang nog een dwarsstraat en nog een nu kwam de Bismarckstrasse eindelijk Zijn hersens waren leeg. Slechts afkeer voelde hij. Afkeer van zich zelf, afkeer van de lichte straat, afkeer^van de menschep, die hem voorbij i gingen, van hun lachen, de woorden, die hij opving, van den toon hunner stemmen Slapen I Een keer slapen uitslapen I Zijn voeten konden hem nauwelijks nog dra gen. Als in een roes wankelde hij naar de poor» van het sanatorium. Naar huis. Het was tijd Nu nog over de binnenplaats twee trap pen op in de alkoof stond zijn bed. Hij wankelde door de gong, draaide den knop om van de tweede deur rechts. Het viel hem niet op hoe kaal zijn kamer was. Met gesloten oogen tastte hij naar zijn bed achter het gordijn, met gesloten oogen gooide hij zijn jas uit, zijn hoed af, op den grond, waar ze maar terecht kwa men slingerde zijn schoenen den hoek in om meer te doen ontbrak hem de kracht. Of het dog of nacht was hij wist het niet. Hij wist alleen eerst moest hij slapen en don moest het uit zijn. Het bed kraakte onder den zweren val van zijn lichaam. Zoo zonk een dronken vagebond op een stoep neer om zijn roes uit te slapen. Zoo zonk een ter dood veroordeelde misdadiger na het vonnis op zijn krib neer, zooals nu Felix Frank in het Gracbner-sanatorium op zijn voormalig bed in een sloop viel, waarop voor hem een laatst, kort ontwaken zou volgen Mevrouw Élise Graebner liep in den tuin van liet sanatorium heen en weer, om een luchtje ie scheppen. Zij ging van het eene eind naar het ander© tot onder het openstaande raam van de spreek kamer van haar man. Soms stond zij stil en luisterde. Haar zwager Otto was bij hem daar binnen. Hij sprak luid, wat een gewoonte voor hem was geworden door het musiceeren van zijn leerlin gen. Zijn stem klonk helder en opgewekt. „Ik had werkelijk nooit geloofd, dat Susel zoo zou veranderenHet kan zijn, dat zir te jong was voor het huwelijk. Maar die geschieden nis met den jongen is haar toch aan 't hort ge gaan toen heeft zij wel nagedacht cn zich in achj genomen." Hoor man antwoordde dus je ziet wel dat alles terecht is gekomen f Zij is een tceder menschenkind, mak kelijk te bewegen dan bereikt men veel met liefde en belangstelling." Elise glimlachte^bitter zij wis niet makke lijk te bewegen en teeder. Zij mocht nog op liefde, noch op belangstelling rekenen. Een sigaret vloog uit het raam, die Olio Graebner gewoon was te rooken. '„Wanneer nu één van ons tijd had voor zijn vrouwOm haar wat te kunnen geven, moet men zwoegen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, cn don kon men haar wat geven dan heeft men geen tijd voor haar, ja, ja, ouwe jongen" Een stoel werd verschoven. Elise zag den donkeren kop van haar zwager in het raam in het raamkozijn, zag zijn nerveusc, haastige bewegingen. (Wordt vervolgd.) JOH. VAN DIJK Schoenwerk en Sportartikelen Langestraat 116 - Tel. 70

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1922 | | pagina 5