H. ELZENAAR KAARTSYSTEMEN '11 Voor conditiën voor opname in deze lijst wende men zich tot de administratie. NUTS-SPAARBANK. Wegens Jaarl'jksche renteberekening GESLOTEN Laogcsir. 84 Tel. 528 Amersfoort Kantoorboe!.. r.ndel Kantoormeubelen Advertentie-Bureau Deze film, die zoowel in het buitenland als in vele steden van ons land een geweldig" succes heeft gehad, is werkelijk iets bijzonders op dit gebied. En dat minder door de intrigue, die niet boven de gewone filmspelen uitkomt en hier en daar zwak is, dan door de wijze, waarop Char lie Chaplin en zijn leerling, de zes-jarige Jackie Coogon het stuk spelen. De inhoud van deze film komt in het kort op het volgende neer Een ongehuwde moeder legt haar kindje te vondeling in een auto, die voor een deftig huis te wachten staat. Twee autodieven verschijnen, gaan er met den wagen van door, bemerken het kind en leggen het opnieuw te vondeling in een arbeidersbuurt, achter een vuilnisbak. Dan ver schijnt Charlie, op zijn morgenwandeling. Hij vindt het kind, doet allerlei pogingen om hei kwijt te raken, maar niemand wil het hebben en hij eindigt met het mee te nemen naar zijn zol derkamertje, waar de kleine John (Jackie Coo- gan) verder wordt opgevoed. De zorg van den pleegvader voor het kind is schitterend uitge^ beeld. Als John opgroeit, moet hij er mee op uitde vader is n.l. glazenmaker en John moet hem werk bezorgen door ruiten in te gooien, die de even later verschijnende glazenmaker weer zet ten kan. Ontmoetingen met de politie blijven natuur lijk niet uit, maar Charlie en Jackie ontsnappen steeds. Zoo leven ze samen voort, tot Jackie ziek wordt en de dokter komt. Die bemerkt, dat de jongen een vondeling is en nauwelijks is het kind genezen of een auto van 'n weesinrichting verschijnt en neemt Jackie onder hevig verzet mee. De pleegvader weet op 't laatste moment zijn kind weer te bevrijden en vlucht er mee. Intusschcn is de moeder die een beroemd tooneelspeelster geworden is op het spoor van den jongen gekomen en ze looft een groote som uit voor zijn opsporing. De eigenaar van een nacht-asyl, waar Charlie en Jackie den nacht na hun vlucht, doorbrengen, ontvoert het kind en verdient de belooning. Charlie is wanhopig. We zien hem vermoeid en afgetobd thuis komen en voor de deur in slaap vallen. Het verschijnen van de zonder linge figuur, die in zijn ellende iets diep-tragisch heeft, is subliem en het is jammer, dat vlak daarop een droom volgt, die alle geestigheid mist en niet meer is dan een stukje kluchtspel, zonder inhoud. Het slot nadert dan snel. Moeder en zoon zijn reeds veroenigd, een politie-agent is op Charlie afgestuurd en vischt hem van den stoep op. In een auto wordt hij naar het huis van dé moeder gebracht, waar zijn pleegzoon hem om den hals vliegt. De deur valt dicht achter drie gelukkige menschen. Zoo is het stuk, dat Charlie Chaplin zelf ge maakt heeft en waarin hij en zijn leerling schit teren. De kleine Jackie speelt bewonderenswaar dig. Charlie en hij maken deze film tot iets goeds. Alle anderen, die er in meespelen, blij ven ver beneden dit tweetal. Filmspel „de Faam." Het filmspel de Faam brengt in de Kerstweek twee verschillende programma's. Madeleine Du- tertre is een drama in 5 akten, bewerkt naar den beroemden roman van Eugène Sue. De hoofd rol hierin wordt gespeeld door Francerca Bertim, zeker wel de meest bekende Itoliaansche film actrice. Het blijspel Jackie's Eindexamen zal wel zorgen voor de vroolijke stemming. De verwikkelingen en koddige wederwaardigheden zijn zoo talrijk dat aan het lachen geen einde komt. In elke voorstelling wordt verder ver toond de derde afdceling van de succesfilm De Circuskoning. Wij zien hier de held Eddie Polo weer bijzonder sterke staaltjes van kracht en behendigheid uitvoeren. Bij iedere afdceling stijgt de spanning en voor diegenen die de eer ste deelen niet gezien hebben, wordt een kort overzicht gegeven van het voorafgegane, zocdat men dadelijk do. verdere handelingen en verwik kelingen volgen kan. Op verzoek van vele ouders heeft de directie besloten in de Kerst- vacantie een Kindervoorstelling te geven. Om ieder de gelegenheid te geven deze leerzame en gezellige voorstelling door hun kinderen te doen bijwonen, is er een zeer lagen entréeprijs ge heven. DRUKKERIJ NSELCHSOR BREESTRAAT 22 TEL. 62 vervaardigt 7 Invaliditeitswe' Stand op T December 1922. I. Geneeskundige behandeling of verpleging. A. Aantal gevallen waarin behandeling of verpleging werd toegestaan. Over het geheelc land bedraagt het totaal gevallen 5123. Hiervan in het gebied van den Road van Ar beid te Amersfoort 144 gevallen. B. Aantal observatie-gevallen niet of npg niet door behandeling gevolgd Over het geheele land bedraagt het totaal gevallen 958. Hiervan :n het gebied van den Raad van Ar beid te Amersfoort 7 gevallen. II. Weezenrenten. Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende Weezenrenten 3553 tot een totaal bcdiag van 611102.18 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Ar beid te Amersfoort 76 gevallen tot een totaal bedrag van f 12809.42 par jaar. III. Weduwcnrentcn. Over hei geheele land bedraagt het aantal toegekende Weduwenrenten 1719 tot een be drag van 282070.36 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Ar beid te Amersfoort 28 gevallen tot een totaal bedrog van 4465.50 per jaor. IV. Ouderdomsrenten. Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende Ouderdomsrenten 23818 tot een to- :aa' bedrag van 3.560.206. per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Ar beid te Amersfoort 502 gevallen tot een totaal be hag van 75.660 per jaar. V. Afk°opsom aan Weduwen. Over het gchcclc land bedraagt het aantal betaalbaar gestelde afkoopsommen 20, tot een totaal bedrag van 2330.60. In het gebied van den Raad van Arbeid to Amersfoort kwam geen geval voor. VI. Afkoopsom aan Weezen. Over het geheele land bedraagt het aantal betaalbaar gestelde afkoopsommen 1 tot een be dt ag van 22.16. In het gebied van-den Road van Arboid te Amersfoort kwam geen geval voor. VIL Inveliditcitsrenten. Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende Invuliditeitsrenten 115 tot een totaal bedrag van 19.144.58. Hiervan in het gebied van den Raad van Ar beid te Amersfoort 2 gevallen tot een bedrag van f 372.58. Opening Consultatiebureau Provinciale Gelder- schc Tuberculosebestrijding te Harderwijk. Vrijdagmiddag te half drie had de plechtige opening plaats te Harderwijk van het Consulta tiebureau tot bestrijding der tuberculose. De genoodigden uit Harderwijk, Ermelo-Nun- speet, Putten, Doornspijk, Elburg, Oldenbroek en omstreken waren in groote getale opgeko men. Nadot de voorzitter allen had welkom ge- heeten, zette hij het doel der Vereeniging uit een wees vooral op de gelegenheid tot gratis ondeizoek en spoorde allen aan, zooveel mo gelijk hunne medewerking fe verleencn, om al dus actief deel te nemen in den strijd tegen deze vreeselijke ziekte. Wij werden in de gelegenheid gesteld het Sanatorium van het Piusgesticht voor longlij ders en herstellenden te bezichtigen. De afzon derlijke afdeelingen voor mannen en vrouwen bieden nog plaats voor velen. Door de gecom bineerde bcsch- en zeelucht werd deze inrich ting door heeren doctoren zeer aanbevolen. Mogen velen hier genezing vinden was aller wensch. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het postkan toor Amersfoort en zijne bij- en hulppostkan toren over de maand November 1922. Aon bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd 66,153.01 (hieronder 25 formulieren ad 1. in spaarbankzegels van 5 ct. en 4 formulieren ad 1.in spaarbankzegels van 1 ct. (school sporen) en terugbetaald f 64,164.67. Derhalve meer ingelegd don terugbetaald 1988.34 Het aantal nieuw uitgegeven Spaarbankboek jes bedroeg 69 Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op Staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal 82Ó0.en afgeschreven nominaal 1800.-. Derhalve meer in- don afgeschreven 6400. •WGETOfSDEtt STUKKEmT" Buiten verontwoordelijkhtid der Redactkk £b copiê wordt niet Uruggegtva* VERANTWOORDING „PRO SENECTUTE." Sedert onze vorige opgave d.d. 2 December 1922 kwam nog bij ons in Stichters (bijdrage 500.— en hooger). A. M. te A. 500.-; S. B. B. te B. 500.-; heer en mevrouw M. te B. 500.J II. K. te B. f 500.—; E. G. te A. 500.—; P. te E. 1000.Met de vorige opgave aan stich- tingsbijdragen totaal 15,500. Aan verder ingekomen giften met inbegrip der tot 2 Dec. j.l. ontvangen bijdragen 11,279.50. Totaal der toegezegde contributie: 2234.50. Er komt dus éënig licht, de mogelijkheid dat-wij aan een eerste Tehuis kunnen gaan den ken I Er is ons een mooi aanbod gedaan, waar door wij voor 40,000.— in het bezit kunnen komen van een geheel gemeubileerd, zeer mooi gebouw, plaats bevattende voor een dertigtal dames en heeren. Mag deze werkelijk mooie gelegenheid ons ontgaan Wie helpt ons als Kerstgift aan de ont brekende f 12,000. Het adres van „Pro Senectute" isHceren- graebt 174, Amsterdam. Postrekening 82900, Amsterdam. Gemeente-Giro Amsterdam P. 291. Het Hoofdbestuur van „Pro Senectute", het gedelegeerd lid, A. K. HARDENBERG. NIEUWE UITGAVEN. N e I's dochtertje, door Felice Jehu. Uiig, A. W. Bruno en Zoons, Uitg. Mij. De jonge lezers en lezeressen, die „de Club van Zes" hebben gelezen vinden in dit boek de .vriendinnen weer terug, maar nu als jonge vrouwtjes. Ook dit bock is heel aardig geschre ven en zal vooral bij onze meisjes ongetwijfeld zeer in den smaak vallen. Een Levensweg door E. Temple Thurston. Uitg. A. W. Bruna en Zoons, Uitg. Mij. De levensweg van Nanny Troy is met recht een doornig pad, haar geheele leven is gepla veid met ongehouwen stcenen. Uitgehuwelijkt aan een bruut ontvlucht zij haar huis, maar in weerwil van alles blijft haar het huwelijk als sacrament heilig. Zelfs als een poging tot ver zoening met haar man weer afstuit op zijn oude zonden, verlaat dat geloof haar niet, hoewel zij oprechte liefde bij een ander vindt. Het lezen van dit verhaal is een oprecht genot, het is een mooi boek in den vollen zin des woords, een gaaf stuk werk. De huisjes van David en Jonathan, door Ethel Turner. Uitg. A. W. Bruna en Zoons, Uitg. Mij. Weer een Turner in dat aardige blauwe band je even welkom als zoo veel voorgaande. Nu vormt het wc' cn wce von tv/fte riaas:t dikoor wonende families hei onderwerp van het ver haal, dat frisch en echt is verteld. L c n i e ten Keuvel, door Anna van GochKaulbcch. Deel III De Prul Iemand. Uitg. Holkema en Warendorf. Dit boek is weer even onderhoudend en boei end geschreven ols de beide voorgaande dee len. Lenie heeft schrijfsters-aspiraties, maar veie harer producten verdwijnen in de prullemand, tot zij de voldoening smaakt een schetsje ge plaatst te krijgen. Taal en verteltrant maken dit bock tot een waardevol bezit. Het Geheim van- Deep Deen House, door M. Connor Leighton. Uitg. A. W. Segboers, Uitg. Mij. Vopr iemand, die van geheimzinnige misda den houdt, om van te genieten. Een misdadige ster uit de upper-ten, die voor roof noch moord terugdeinst. Maar gelukkig de gerecluighcid ze geviert ten slotte. Ongetwijfeld een handic, in elkaar gezet verhaal, waarbij het aan spanning niet ontbreekt. Aardappelen Groenten en Vrnchten. van Keulen, Znidsingel 62, Tel. 787. is het beste adres. Aardappelen- handel. Wagenaar en Dickerhof, Muurhuizen 3335. Tel. 402. H. Sambrink, Hoogew. 61. Alle soorten zaniz. en con. aard. Zi"h te vervoegen Kruis- kamp 128. Advocaat» en Likenrfabriek. Brnndsen, Gebr. Brceslraat 505?. Tel. 512. Fabriek „de Moor". Aanleg; en onder hond van tninen. van den Brink, A. Bloemist Socsterwog 73, Bloemen, Snijgroen en Varens. Antomohielen Hamersveld, Fa. L. A. A. Telefoon 12. Auto-Ziekentransport. Beeldhonwer. A. W. J. Hngnenen, Bis- schopsweg 25, Modelleur Beeldhouwer. Bioscoop Biosc. Je Arend, Directeur ,7ih. Steeman, annex Café I: -stanrnnt, A,uh. weg 10 —12. Tel. Int 311. Voorstel lingen Vriidags. Zaterdags Zondags. Maandags. Zalen v. Vergaderingen enz. dispo nibel. Bierhandel. Z.H.B. Bieren. N.V. Trio Elect, fabriek gazeuse dran ken. Brecstr. 10. Telef. 385. Bodedienst Doorn, J. van Zuidsingel 60, Tel. 101. Vrachtrijder op Utrecht Dagelijks. Boekbinders Fritz Zn. F. Scherhier- straat 2. Solied en Billijk, Spoedigo levering. Fa. Rutgers, Frans Hals straat 47. Specialisten op dit gebied. Boekhandelaren Valkhotf's Boekhandel, Y. O. DE JONG, Utrechtsche- straat 46. Tel. Int 66. Boekhouden. A. Jan Woudenberg, Berg straat 36.. Opmaken van balansen. Bijhouden der Hoofdboeken, enz. Boter. K»a» en Eieren Het Kaashuis, Langestr. 89. Zeer billijke prijzen. Zwan. H. Zuivelfabriek „Juliana" Achterveld. Agent II. Zwan, Hof 34. Brnnd- stoftenhandel. A O. Schsnu. TCnrtecrrapht 12R Magazijnen Muurhuizen 80 Joh. M. Enqel, Molenbuurt 3-2 Annes Sleeperii. J. C. van der Logt, Kruis- kamp 28. Alle soorten Brandstoffen. Brood hak keri jen Koning Zonen, H. Amh. str. 24, Tel. 91. Etoc*-. Luxe Brood cn Banketbakkerij. De Gufder. Korenaar. C. J. Prins, Utr. Weg 70. 'Al'.o soorten brood in prima kwaliteit Costnmïére Mej. E. M. Capel-ten Dam, Joh. Tolliusstraat 9. Elect. Technische Bnreanx Lomans, F. H.f Utr. straat 15. Telephoon 356. Nleweg van Harten, Lange- straat 39, Telefoon 462. Lange Beekstraat 2, Tele foon 317. Electro Technisch Sc Sanitair I Bnrean h. L. A. van Rije Co., Langestraat 79. Tele foon 291. Elecfrotcchniek en Sanitair. Vraagt ons prijs opgaaf. Deskundig Bezoek. 3c!aooleman, B. Smallepad 12 I Electriciteit op elk gebied. 4 Tel. 423. Electromotoren Dynamo's Vraagt offerten. Technisch- kantoor KUIPER, Schim- melp. straat 39. Electr. Grof-, Rijtnig- en Wagensmederij „Do Etna" v. Bekkum, 6. Th. Lieve Vrouwenstraat 14. Electr. Kniperij. H. Meester Sc Zonen, Hellestr. 7. Tel. 57. Benevens rep. in richting. Emailleerinricht. W. Arbon, Kroontjesmolen 11. Fal»r. van Melk» prodneten „de Geld. Vallei" Mach. gereinicde volle melk Gepast, flesschenmclk m. capsulesluiting. Roomkar- nemelk, Roomboter, Eieren, enz. Galanteriën en Hnish.-Artikelen Goedkoope Winkel, Utr. str. 8, Laagste prijzen. Garen en Band De Wolbaai, Arnh.straat 26. Tel. 91. Dames- en Kinder kousen, Heeren Sokken, Garen, Band enz. Gedistilleerd en Wijnen Massa, S. H. Havik 8, Tele foon 292. Groenten, Frnit". en Delicatessen. R. ten Hoove, Utr. weg 53, Te- lef. 568. Dames: en Heerenkleeding G. W. Maas, Coupeur, Sta tionsstraat 36B. Heeren kleeding en Uniformen. Rosier S. J. Zuidsingel 61 Specialiteit in rijbroeken. Hoefsmederij, Huls-, Kachel- en Rijtuigsme- derij. Fa. Wed. G. Blok, Ach ter het Oude Stadhuis. TeL 514. Rodie, H. B. voorheen D. d. KOOIJ, Vaikestr. 44. Hnish. Artikelen G. S. Grootkop, Kamperbin nenpoort 2. Uitgebreide Collectie. Huishoudelijke Artikelen, Keukeninrichtingen. Metaalwarenhandcl „Vul kaan" Langestraat 90. Hnish. Artikelen en Ijzerwaren Firma J. F. Haarsraa Lange straat 45, Tel. 410. I.Tzerwaren en Gereedschappen Fa. H. A. do Vries, Kamp straat 15 en 16. Tel. 167. Kan toorboekh. Kant.menbelen. Elzenaar, H. Langestraat Telefoon 528. Koloniale Waren en Comestibles Fa. Wed. P. Beekman, Leus- derweg no. 84c. Tel. 698.. N. op 't Land, Utrechtsche- weg 63. Tel. 594. G. van Tellingen, Nieuweweg I. Bezorgen z. prijsverh. Koperslagerij. L. van de Bijl, Kampstr. 17. Reparatie-inrichting. Kniperij. R. van Wijk, Bloemd.str. 12, Soliede afwerk. Bill, prijzen Mach.Roggebrood bakkerij. Eigen maalinrichting. J. Schaap, Muurhuizen 105. Maison Moderne. E. G. van Egdom, Westsingel 20, Dames- en Kinderhoe- den. Mechanisch, en Electr. Bnrean. E. J. Kiause, Parallelweg 12. Melkproducten Co6p. Melkcentrale „Amers- fortia", Directeur W. van Zeumeren. Melksalon H. Jansen, Stationsstraat 9. Naar de nieuwe eischen ingericht De Nieuwe Amersf. IJs-, Bier en Melksalon. Langestr. 99. Menbels. Lijsten, Kunsthandel Westenberg, L. H., Lange straat 98. Modevakschool, Moj. C. E. Bestelink, Laven delstraat 11. C. Bergers, Utrechtschewcg 61 Menbelmakers en Stoffeerders Water en v. d. Brink v. d. Leusderweg 28—30. Tevens verhuizingen binnen en buiten de stad. Meubelmakerij. Heere, G. W„ Krommestr. 24. Restauratie voor antieke en modemo meubelen. Complete Meubileering. C. W. Hol, Meubelmakerij, Handel in ant. meub. Spe ciaal adres v. nieuwe meub. v. teek. en resp. enz:, West singel 49. Metselaar en Timmerman. Firma Hazelaar LagerwelJ, Aannemer. Havik 20. Tel. 678. Moforen en Rijwielen. L. J. B. Posthouwer, Utr. str. 25. Tel. 81. Reparatie-Inrich ting. Petten makeri j B. van den Hoeven, Krom- mestraat 27. Nieuwste mo dellen. Piano- en Muziekhandel. Werf, J. S. van der, Laven delstraat 11, hoek Havik. Pluimvee- en Konijnen voeders. Bedrijfsinstelling V. P. N. Krommestraat 63. Tel. 276. Rie t war en f ahr. „LUXE." W. R. J. Klaasing, Kamp 78. Riet- en Mandwerken. Rijtuig en Wagenmakers Pegman, E, J. Koestraat, Woonplaats Hoogeweg. Rund- en Varkensslager._ R. H. van Grafhorst, Woestij- gerweg 28. Bezorging zonder prijsverhooging. Rijw. handelaren Heul, D. P. J. v. d. Utrecht* schestr. 20. Tel. 233. Rep.-Inr. Kamperman, D. Kampstraat 4 Telefoon 132. Kommer, J. v. d. Bloemen- dalschestraat 34. Agent „Bato- rijwielen". H. G. Ravesloot Sc Co., Bis- schopsw. 81. Mod. rep. inr. Schilder en Behanger. M. van Plateringen, Muurhul zen 20. Groote keuze behang selpapier. Steenhouwers. J. J. Kreupeling, Mr. Steen houwer. Grafzerken. Mar- merwerken. Vakman met ruim 30 J. ervaring. Smallep. Bloemweg 9. Schoenmakers. M. van Groenstijn Sc Zn. Coninckstr. 11. Soliede afw. Billijk tarief. Fa. Wed. J. C. Hol, Utr. str. 7. Annex schoenmakerij. Spe ciaal adres: Beenkappen. J. Koele, Kruiskamp 62. Degelijke bediening. Stalhouders. C. Floor, Westsinpel 7. straat 25, Tel. 64. Sleeperb en Meubeltransport Stoom ververij en Chem. Wasseherij Jaeger, K. W. Winkel T.anee- straat 74. Telefoon 198. Fa briek: Kamppoort. Tabak en Sigaren Beek Rzn., A. van, Kampstr. hoek Singel. Telefoon 128. A. J. Boode, Zuidsingel 64. Groote sorteering Sigaretten Timmerman en Aannemer. G. C. Blanken, Arnh. weg 47— 49. Tel. 429. Timmerman. Ph. A. van Achterbergh, Schimmelpenninckkade 19. Uniform- en Burgerkleeding. Maison Jordl Co., Utr. Weg 50, Telefoon 444, coup» élégant Tarkensslagerij F. S. van Eybergen, Laven- delstraat 2. Tel. 23. Verhuizingen Meubelmakers, en Stoffeerders Dijkhnizen en Haars, Krom mestraat 60. VIsch-, Frnit- en Znnrwaren. J. W. v. d. Bosch v.h. W. C Roeraarde. Langestr. 59. Telef. 798. Visch-, Frnit-, Groenten- en Aar- dappelenhandel. BRUINTJE. J. Kuit, Krankcledenstraat 10. DENCKT aleer gij doende zijt En doende DENCKT dan nog M&A 9 I noteeren steeds de lv laagste prijzen voor al onze artikelen Wanneer anderen oilljjk zijn, zijn w[j nog de goedkoopste PRACHTCOJLEECTIE LANTAARNS - SPAÏIAPPEN L. POSTHOUWER Telef. 81 AMERSFOORT IJtrecbfscliestraat 25 UTRECHTSCHEWEG 9. 29 en 30 DECEMBER a.s.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1922 | | pagina 6