s BRAWDSTOFFEMHANDEIi UTRECHTSCHEWEG 71 TEL. 539 - SCESTERWEG-SPOOR - Bestelhuizen: Puntenb.laan 6 en Sumatrastraat 20 Steeds voorhanden: Uitgebreide voorraad Ie soort anthracaet, eierkolen, steenkolen, haardsiukken, bruinkoolbriketten, houtskool, baggerblokjes, harde en aanmaakturf, vuurmakers en Industriebrandstoffen. SCHERP CONCUREERENDE PRIJZEN. BT, ENIII.ION Per flesoh f 1.60, per anker f 65.- ""BInnenTand- ACCURATE BEDIENING CI$3GS?ö":ELE zeer aan te bevelen Bordeaux, gewas 1917 IM)K*tt ff BfïR-s DEffffST KWALITEIT j PRIJS VEO. BILLIJKER^ J PAN AfSTOERE MEBKEM moord, trokken zij zich weer terug1. Het aantal dooden en gewonden bedraagt twintig. De re geering heeft geld, levensmiddelen en kleederen naar de inwoners van het verbrande dorp ge zonden. Voortaan zal in elk dorp in het gebied een militeire post worden geïnstaleerd. TURKIJE. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE Lausanne, 21 Jan. (B. T. A.) Ismed pasja nam de uitnoodiging van Curzon aan, om Dinsdag in de eerste subcommissie het Turksche standpunt uiteen te zetten omtrent de grenzen van Mesopotamië .en Syrië. Curzon gaf echter geen gehoor aan den wensch der Otlomaansche delegatie om het Fransch-Tuiksche accoord van Angora betreffende Syrië in de besprekingen van vanmorgen te betrekken De capitulaties. Lausanne, 20 Jan. (B. T. A.) De verte genwoordigers van Spanje, Denemarken en Ne derland hebben den voorzit, er der conferentie gevraagd, clat hun landen zou worden toege staan het deel van 't vredesverdrag, dat het vraagstuk der capitulaties regelt, mede te onder teekenen. DE KWESTIE VAN 'T NABIJE OOSTEN. De Grieken in Thracië. Ber 1 ijn, 2 0 Jan. (V. D.) De berichten uit Thracië, betreftende de bezetting van den rech teroever van de Marilza door de Grieken ten getale van bijna 70.000 man, wekken te Parijs groote bezorgdheid, met het oog op schermut selingen tusschen Giieksche troepen en Turk sche gendarmen. Constantinopel, 21 Jan. (B. T. A.). De burgerlijke gouverneur van Constantinopel beklaagde zich bij de hooge geallieerde commis sarissen over de concentratie van Grieksche troepen en hun activiteit in Oost-Thracië. CHINA. De toestand te Kanton. Shanghai, 20 Jan. (R.). Wei Poo Ping is gekozen tot bevelhebber van de Kantonee- sche troepen tot de aankomst van Soen Yat Sen uit Sjanghai, De constitutionalistische toe pen ontwapenen Soen's bestraffingslegers en benoemen hoofden van de departementen der regeering te Kanton. De ongerustheid te Kan ton is groot. Rijksuniversiteit to Utrecht, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als rector-magnificus dier Universiteit en als zoodanig benoemd Mr. J. C. Naber; aan W. J. Droogleever Fortuyn op zijn verzoek met ingang van 1 Febr. i923 eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van notaris te Rotterdam; benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de arr.-rechtbank te 's Gravenhage Mr. J. S. Thieme, O. I. rechterlijk ambtenaar, met ver lof hier te lande, verblijvende te s Gravenhage, Mr. Dr. C. Heiman, oud-voorzitter der Land raden te Berang, wonende te 's Gravenhage; benoemd tot vice-president der arr.-rechtibank te Roermond Mr. J. C. H. Coenegracht, thans rechter in gemeld college. BEZOEK VAN DEN KONING VAN ZWEDEN Het B. T. A. seint ons uit Stockholm, dat de Koning van Zweden begin Maart een tegen bezoek zal brengen aan de Koningin van Ne derland, die hem verleden jaar bezocht. De Ko ningin van Zweden zal haar gemaal wegens den slechten staat harer gezondheid niet kun nen vergezellen. De Dajaksche tentoonstelling. Prinses Juliana heeft Zaterdagochtend, ver gezeld van een hofdame, een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van Dajaksche Kunstnij verheid in hotel de „Witte Brug" te 's Graven hage. De presiden'e van Boe at an, mevrouw Beresteyn—Tromp, leidde de Prinses rond en gaf inlichtingen omtrent het tentoongestelde. VERSPREIDE BERICHTEN, Mobilisatie der Kleine Entente. B e r 1 ij n, 2 0 Jan. (N. T. A. Draadloos). Te Breslau doen geruchten de ronde omtrent mobilisatie te Praag, Boekarest en Belgrado. KONINKLIJKE BESLUITEN. Bij K. B. zijn benoemd tol plaatsvervangende leden van den Pensioenraad: iVIr. dr. A. Scholtens, secretaris-generaal van het Departement van Arbeid, Hondel en Nij verheid en mr. R. van Veen, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Gc-neraal te 'sGra- gedeeld: venhage. Bij K. B. is aan D. F. Romein op zijn ver- «oek met ingang von 1 Maart 1923 eervol ont- ®lag verleend als burgemeester der gemeente Wadenoyen; is benoemd tot burgemeester der gemeente Diessen: G. Nijssen; Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zal op Donder dag 25 Januari niet plaats hebben. De Nederlandsche legatie te Washington. De Nederlandsche handelsattaché bij de lega tie te Washington, mr. D. H. Andreae, tevens Nederlandsch consul-generaal te New York, treedt af. Zijn heengaan wordt, naar de Tel. meldt, zoowel in Nederlandsche als in Ameri- kaansche kringen ten zeerste betreurd. Mr. Andreae aanvaardt een positie bij de fir ma Wm. Muller te New York. Naar het bind te Amsterdam vernam, zouden mr. K. G. van Oven, onze consul te New York, en mr. B. J. Gratama, de voormalige assistent- handelsalt aché bij de Nederlandsche legatie 'ce Washington, thans adviseur van de Ned. Ameri- kaansche Kamer van Koophandel hier te lande, ernstig voor de vervulling van de door het af treden van mr. Andreae ontstane vacature in aanmerking komen. Handelsverdrag Nederland—Tsjecho- Slowakije. Naar het Departement van Buitenlandsche Zaken mededeelt, heeft Zaterdagavond te Den Haag de onderteekening plaats gevonden van een handelsverdrag tusschen Nederland en Tsjecho-Slowakije. De onderteek ening ge schiedde door den minister van Buitenlandsche Zaken eenerzijds en den heer Fierlinger, Tsje- cho-Slowaaksch gezant te Den Haag en den heer Dvordcek, chef van de economische afdeeling van het ministerie van Buitenlandsche Zaken te Praag, anderzijds. Het verdrag is gebaseerd op het principe der wederziidsche meestbegunstiging. Met het oog op de in Tsjecho-Slowakije bestaande restricties bij in- en uitvoer zijn voo. s de noodige bijzon dere voorzieningen getroffen ter verzekering van de betrokken Nederlandsche belangen. D^ze voorzieningen zijn opgenomen in een, aan het verdrag toegevoegd, pi oiocol, dat bij verande ring van systeem of toestanden in ondeiling overleg kon worden herzien, zonder dat het ver- drag zelf wijziging behoeft te ondergaan. De onzijdigen en het vreemdelingen- regiem in Turkije. Uil Lausanne wordt aan het Hlb. mede- Denemarken aan de hoofden van de delegatie der drie uitnoodigende mogendheden stuurden, aan dit verzoek de vraag toevoegend om het bij de Turken te willen ondersteunen. De Turken hebben reeds den Belgischen en Zweedschen gedelegeerden, die hetzelfde mon deling aan Ismet vroegen, geantwoord dat het onmogelijk is, maar dat elk land afzonderlijk over het verdrag of de verdragen met Turkije desgewenscht reeds hier te Lausanne onder handelen kan, zoodat het duidelijk is, dat ook de Nederlandsche delegatie hetzelfde antwoord zal ontvangen. De Nederlandsche delegatie, die het weer on- noodig vond haar per- de hoogte te houden, bevestigde bij telefon navraag de juistheid van de Turksche medcdeeling, en verklaarde dat de drie genoemde neutralen gemeend hebben beD ^heidshalve, alvorens met de Turken over afzonderlijke handelsverdragen onderhandelin gen te openen, de mogendheden, die hen invi teerden, in de zaak te kennen. DE "REGEERING EN DE MALAISE IN DEN TUINBOUW. De Nederlandsche Tuinbouwraad meldt ons, dat do regeering in beginsel besloten heeft, geen crediet aan tuinders te verleenen. Zij is tot dit besluit gekomen, in de overweging, dat To. het y3 registratie-recht binnen zeer kor ten tijd zal worden nfgeschaft, en dat vooistel len daartoe den Raad van State hebben be reikt 2o. De Spoorwegen voor het vervoer van 4000 wagons tuinbouwproducten gedurende de eerste maanden des jaars een reductie op de vracht hebben gegeven, zoodat deze vracht ge lijk staat met die van het vervoer in I9T4, en 3o. eene verbetering der exportcredieten in be werking is, Y/aarvan ook de tuinbouw zal kun nen profiteeren. Op grond van deze drie zaken meent de regeering, daf aan de nooden van den trrin- bouw zeer belangrijk wordt tegemoet gekomen. Mocht evenwel blijken, dat de behoefte van onmiddellijken financieelen steun in sommige deelen des lands blijft bestaan, en ook van andere zijde de bereidverklaring tot helpen wordt gegeven, dan zou de regeering bereid zijn, op nader te bepalen voorwaarden voor 50 garantie te verleenen in een credieiver- strekking, die, voor wat de regeering betreft, het maximum van 500.000 niet zal over schrijden. Conducteurs der artillerie. Naar de Avp. verneemt, zullen een 70-tal conducteurs der artillerie op 1 April a.s. den dienst met pensioen moeten verlatenvelen van hen hebben alsnu verzocht om in aanmerking te komen voor het in uitzicht gestelde verlof tot dien datum. Op dien grond is aan alle over compleet zijnde en niet-ingedeelde onderoffi cieren van het wapen der artillerie (van eiken rang) opgave gevraagd of zij bereid zijn voor het tijdelijk vervullen van een dergelijke func tie. HET A. S. REGEERINGSJUBILEUM. Nederlandsche Nijverheidsten toonstelling. Naar wij vernemen, zal ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin op initiatief der afdeeling Rotterdam van de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" onder medewerking van het Hoofdbestuur der Ver eeniging en van het Comité ter behartiging van Nationalen Belangen, waaraan de behartiging van de herdenking- van het jubileum is toever trouwd te Rotterdam eene tentoonstelling wor den gehouden van óe Nederlandsche Nijverheid in Augustus-September a.s. Nederlandsche Roode Kruis. In de week van 14 tot en met 20 Januari zijn bij het hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis aan gif'en ingekomen, met bestemming voor: Rusland 610Duitschland 286,50 Duitsche universiteit-^ 30 bene vens talrijke fondsen en coupons bestemd voor Oostenrijk en Hongarije. Rcmbourszendingen naar Duitschland. De daling van de Mark neemt thans zoodanige afmetingen aan en de kans op koershersteJ schijnt 7oo gering, dat de Nederlandsche Spoor wegen, in verband met het feit dat de afrekening met de Duitsche Spoorwegen in Marken plaats heet't en tusschen de betaling door het publiek en vorenbedoelde afrekening noodwendig ge ruime tijd verloopt, maatregelen moeten nemen om het ontsaan van vorderingen op de Duit sche spoorwegen zooveel mogelijk te voorko men. Dekten de NederI. Spoorwegen zich tot dus verre tegen koersverlies door hei leidingskoer- sen met-een zeker marge te hunnen gunste, bij het tegenwoordige verloop van den Marken- koers kan dit middel niet meer baten. De Nederl. Spoorwegen hebben er daarom toe besloten om, met ingang van 22 dezer, op zendingen naar Duitschland alsmede naar an dere landen via Duitschland, geen rembourse- menten of voorschotten meer toe te laten. Ook ten opzichte van de wijze van betaling der vrachten zullen maatregelen moeten wor den genomen. Hoe deze zullen uitvallen, staat thans nog niet vast. vriendelijk was om de volgende inlichtingen te toeven: Allereerst dit: Tenzij er nog een strenge win ter komt, behoeft men voor een kolentekort niet te vreezen. Wij zijn niet afhankelijk van de Roera Zoowel voor industrie als voor huisbrand betrekken wij verreweg h t grootste gedeelte der benoodigde steenkolen uit Limburg, Enge- lend en België. Vóór den ooi log wos het Roer gebied voor de industrie veel belangrijker dan Engeland Men moet verde wel bedenken, dat tot van daag (d. i. Zaterdag) toe geregeld kolen uit het Roergebied in Nederland aankomen. De firma in kwestie ontving juist Zaterdag nog een paar wagons. En Donderdag is nog uit Ruhrort een lading gïetcokes, bestemd voor de. gemeente 's Gravenhage, in goede orde vertrokken. Tot dusver zijn alle orders stipt uitgevoerd. De te Utiecht gevestigde hoofdvertegenwoordiger van het Rijnsch-WestfaJsch kolensyndicaat zorgt er blijkbaar voor, dat de contracten, die trouwens bij het verdrag van Versailles toegelaten zijn, woiden uitgevoerd. Hoe de zaak verder za) loopen, kan men natuurlijk niet voorspellen (al zal het in ieder geval geweldig moeilijk zijn de uiterst gecompliceerde kolcnverzendings- oiganisatie den anderen kant uit te laten loo pen), maar nogmaals, op het oogen'blik is er in Nederland nog geen stagnatie. Als het Roergebied niets meer levert, zal er een zeker tekort ontstaan in goede brech-cokes, maar ten eerste levert Limburg die ook en ten tweede zijn brechcokes, voor centrale verwar ming b. v., voor een zeker percentage (10 tot 20 pet.) zeer wel te vervangen door grove Nederlandsche of Belgische anthraciet. De prijzen zijn tot dusver nog niet verhoogd, maar die der Engelsche industrie-kolen loopen wel op, daar de Engelschen van de bezetting van het Roergebied gebruik maken om bij den uitvoer (o. a. naui Frankrijk, dat tot de bezet ting zeer veel uit het Roergebied kreegl) hoo gere prijzen te bedingen Resumeerende: Het publiek behoeft volstrekt niet angstig te zijn, al is een zekere voorzorg met het oog op een eventueel nog komende koude periode zeker te billijken Nieuwe arbeidsvoorwaarden havenbedrijf. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft heden aan de soheepvaartvereenigirig ook namens christelijke en katholieke organisaties medegedeeld, dat de voorstellen betreffende de nieuwe loons- en arbeidsvoorwaarden in het havenbedrijf door dfl leden dier organisaties zijn aanvaard. De Radio-verbinding met NecL-Indië. Volgens een Aneta-telegram d.d. Vrijdag te Batavia verzonden, hoorde het station te Mala bar dien nacht voor het eerst Kootwijk even duidelijk als de andere Europeesche stations. Het radiogram, dat te half drie werd opgevan gen, behelsde een volledige nota, in houdende technische détails omtrent toons- hoogte en golflengte. De telegrammen, die no drieën uit Holland waren afgeseind, arriveerden hier 's nachts gunstig voor ontvangst. De 's ochtends geseinde waren niet op te vangen, omdat Kootwijk te zwak was. Broelchuijs gaat stil leven. Naar wij vernemen zal de heer Broekhuijs, volgens een door hem te publiceeren bekend making, weldra stil gaan leven en geen lote rijen meer organiseeren. Na de 3Tste Rotter- damsche Premieleening geeft hij nog uit de 32e en 33e en daarna is het afgeloopen. J. F. De Turken deelden mij Vrijdag mede, dat zij van onzen gezant te Bern, jhr. van Panhuys, een schrijven ontvangen hebben, waarin hij vraagt of Nederland het deel van het verdrag, dai betrekking heeft op het regiem der vreem delingen, mede kan onderteekenen. Het blijkt een copie te zijn van een gelijkluidend schrijven, Niermeijer, hoogleeraar aan de dat de gedelegeerden van Nederland, Spanje en Nederlands kolenvöorzierJng en het Roergebied. De bezetting van het Roergebied heeft bij velen een zekere bezorgdheid gewekt ten aan zien van de Nederlandsche kolenpositie. Zullen er kolen genoeg zijn, vragen zij zich af en z llen de kolen duur zijn? Om eens te hooren, hoe het met die zaak staat, heeft het Vad. zich tot een der grootste steenkolenfirma's te den Haag gewend, die zoo DUITSCHE MEISJES IN NEDERLAND. Het Berliner Tageblatt heeft een artikel over de Duitsche meisjes, die in Nederland gaan ar beiden. Het Blad verzekert, dat volgens het rap port van de Nederlandsche stationsmissies on geveer 50.000 a 60.000 Duitsche meisjes zich in Nederland bevinden. Te Amsterdam zijn er 5000 a 6000, te Rotterdam 6000 en in Den Haag 4000. Pastor dr. Hufner, leider van het Deutsche National Verband der Katholisschen Madchen-Sohutzvereine, die onlangs een reis door Nederland heeft gemaakt, beweert zelfs, dat het aantal Duitsche meisjes, dat over de Nederlandsche grens is getrokken, meer dan 100.000 bedraagt. De Evangelische Stationsmissie te Emmerich Elten publiceert de volgende statistiek van het aantal Duitsche meisjes, die hun vaderland via dit grensstation verlietenMei 1922 1446, Juli 1118, Augustus 1902, September 1922, Octo ber 1679, November 1530, December 1700. Het aan:al meisjes, dat uit Nederland is terug gekeerd, is gering. Alleen in de zomermaanden Juni, Juli en Augustus 1922 keerden ongeveer een derde der meisjes terug. In September waren het er slechts 199, in October 294, en in November 139. Talrijke jonge meisjes hebben bij families of in winkels en kantoren een goede betrekking gekregen. Andere komen echter teleurgesteld terug. Zij zijn slachtoffer van de economische crisis in Nederland geworden. Duitsche dienst boden worden als oneerlijke concurrenten be schouwd, waar zij voor een geringer loon dan de anderen arbeiden. (Dit is o. i. zoo erg niet, waar tegenover de vele loonsverlagingen elders de Hollandsche dienstbode, voor dikwijls on voldoende praestaties, nog altijd het hoog ste loon uit de crisisjaren blijft eischen. Red.) Het blad brengt ten slotte hulde aan den ijver der Nederlandsche autoriteiten, die de meisjes zooveel zij kunnen van dienst zijn. De acht-urendag in de haven. Naar de Tel verneemt, zullen vertegenwoor digers van de Scheepvaartvereenig-ingen Noord en Zuid, benevens die van werknemersorgani saties, in gezelschap van den hoofdinspecteur van den havenarbeid, den heer W. de Fremery, alhier, zich naar het buitenland begeven ten einde in verschillende havens na te gaan, wat tot dusverre het resultaat is geweest van de toepassing van den achturigen werkdag. Bezocht zullen worden Antwerpen, Hamburg, Liverpool en Cardif. Het gezelschap zal het onderzoek in begin Februari becmnen. TypogTafenreUeljes te Meppei De burgemeester van Meppei heeft gepoogd overeenstemming te krijgen tusschen de firma J. A. Boom en Zn., uitgevers Meppeler Courant en de stakende typografen, waarop de firma ver klaarde genegen te zijn de gehuwden weder in haar dienst te nemen. De stakers wenschten echter, dat er in het geheel geen slachtoffers kwamen, maar hierop ging de firma niet in en nam nieuw personeel aan. - Geregeld hebben nu 's avonds relletjes plaats, als de beide firmanten en de chef der drukkerij huiswaarts keeren onder politiegeleide. 't Kwam zelfs zoover, dat een der firmanten een trap kreeg, waarop deze zijn revolver trok. De politie was genoodzaokt een charge met de blanke sabel te maken tegen een samenge stroomd publiek van wel een duizend man. Door den burgemeester is thans, naar de Gt. meldt, een ernstige waarschuwing tot de inge zetenen gericht, in verband met de relletjes. Waar de politie strenge orders heeft om de orde te handhaven en de veiligheid van het ver keer te waarborgen, wordt ieder ernstig aange maand zich van poging tot verzet te onthouden en zich te gedragen overeenkomstig de bevelen der politie. De onveiligheid in Twente. Te Losser is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag vijf maal een poging tot inbraak g« daan. Brandkast geforceerd. Een dezer dagen is in de coöperatieve stoom- zuivelfabr te Gieter, een in braak gepleegd. Hierbij slaagden de inbrekers erin, de brandkast te forceeren. Er wordt ecTn ter niets vermist, aangezien de brandkast be halve 400 centen, die evenwel niet meegeno-» men werden, niets bevatte. De ontploffing te Arnhem. Een groot aantal bewoners van de wijken, grenzende aan het artilleriepark te Arnhem, hebben een adres gericht aan den Minister van Oorlog, waarin zij, in verband met de nood lottige buiskrultontploffing op 9 Januari, aan dringen op een regeling voor de bewaring var buskruit, munitie en ontplofbare stoffen, waar door voorkomen wordt het gevaar, dat de om geving van het Artilleriepark tot dusver ge- locpen heeft. Ernstige fabrieksbrand te Eindhoven. Gisternacht omstreeks half twaalf ontstond door onbekende oorzaak een geweldigen brand in de sigarenfabriek va1- de firma G. H. de Jongh en Co., aar de Gagelstraat te Eind hoven. In minder dan geen tijd stond het gan- sche dak in lichte laaie, zoodat een rosse vuur gloed in het mid^ rna 'htelijk uur ver in den omtrek zichtbaar v/as. De brandweer was terstond ter plaatse met de motorspuit en met vier slangen werd het vuur van alle kanten bestreden. Het was ech ter een hopeloos werk, daar de gansche fabriek reeds één vuurzee geleek en aan btusschen niet te denken vie' Met groote moeite slaagde men er echter in het kantoor te behouden; ook het daaraan grenzende pakhuis-kamp van de firma Philips kon men met veel moeite behou den. Omstr-eks één uur stortte het groote dak met geweldig geraas naar beneden. Het was eer. fantastisch gezicht in het nachtelijk uur. Om ongeveer drie uur gistermorgen was men den brand meeste.. De brandweer bleef echter nog tot tegen der mergen doorwerken. Inmiddels was echter de geheele fabriek een orooi der viammen geworden. De schade word' geschat op ongeveei 3 ton. Alles is echter op beurspolis verzekerd. (cu Brandje bij den ex-kroonprins. Zaterdagmiddag is te Oosterland op Wierin* gen, tijdens afwezigheid van den ex-kroonprins, brand ontslaan in een der vertrekken van de pastorie, die bij hem in gebruik zijn. De brand is ontstaan doordat een gordijn, dat in de na bijheid van een gloeiende kachelpijp hing, vlam had gevat. De zoldering van het vertrek is ern stig beschadigd. Ook eenige andere kamers hebben nogal van het vuur te lijden gehad. Do brand was overigens spoedig gebluscht. chool- en Kerknieuws. Eigen gebouw van den Bond ven Ned. Onderwijzers. Vrijdag is het eigen gebouw van den Bond van Neder. Onderwijzers, Heerengracht 56, te Am sterdam geopend met het aanbieden van een geschenk, waarvoor de gelden door een aantal afaeelingen bijeen zijn gebracht. Het hoofdbe stuur en een aantal afgevaardigden van ver schillende afdeelingen vcreenigcen zich te on geveer half vijf in de hoofdbestuurskamer, waar het woord werd gevoerd door den heer F. L. Ossendorp. voorzitter van den Bond van Ned. Onderwijzers, die er o. m. op wees, dat de aan koop van een eigen gebouw een bewijs was van -Je innerlijke kracht van den Bond en door den heer A. Hollaar, voorzitter van de afdeeling Amsterdam, die namens verschillende afdeelin gen het geschenk aanbood. Een I6e predikantsplaats te den Haag. In het "ministerie van predikanten der Ned. Herv. gemeente te 's-Gravenhage is de wen- schelljkheid uitgesproken tot het beroepen van een Töden predikant. De kerkeroad. waarin deze

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2