Eigengemaakte Kimlerkleeding. Eiku HANGKLOKKEN AMERSFOORTSCH DAGBLAD „de eemlander ST. EK1PLSOII I. k SGHSTERMAHI k, Mtr.str. II Tel. 145 Ziekenverplegingssrtikofen - Verbandsfoffan. BINNENLAND. WILLEM GROENHUIZEN. Het dooiend zwiisn. Per flesch f 1.60, per anker f 65.- A. v. d. WEEG AMERSFOORT. TWEEDE BLAD. EVIagaz. „De Dom". Malson de Coiffure LAKGESTRAAT 41 met VOL Westminster slagwerk f 50 - FEUSLLETOFI. G. VAN DUIN LAKBALSCHOENEN SNEEUWSCKOENEN JACMTSCHOENEN VOETBALSCHOENEK Zaterdag IB Februari 1923 ORIGINEELE zeer aan te bevelen Bordeaux, gewas 1917 Oe Statenverkiezing. De verkiezing voor de Provinciale Stalen staat welhaast voor de deur. Kiesvereenigin- gen zijn reeds druk doende en dagelijks ziet men heele lijsten van definitieve of voorloo- pige candidates. Tooh is over 't geheel de belangstelling voor deze verkiezing nog ge ring. Nimmer hebben trouwens de Staten verkiezingen zich in bijzondere belangstel ling mogen verheugen, daar in de Provin ciale Statein meer een college werd gezien, d'at zioh had bezig te houden met water- •ohapseangelegenheden, tolheffingen e. m. <1., altemaal zaken, waarbij het groote pu bliek niet direct betrokken is. Misschien was dat vroeger zoo, maar die tijd is tooh voorbij. Tal van zaken van publiek belang vallen onder de bemoeiing der Provinciale Staten. Denken we slechts aan het vakonderwijs, de volksgezondheid, de verkeersmiddelen en vooral de electrioiteitsvoorziening, die steeds iiv meerdere mate de aandacht der Stoten vragen. Br zijn er meer en er komen er meer. Noemen we nog de verhooging der productiviteit van den bodem door betere watervoorziening en waterafvoer (De Geldcr- sohe Vallei); de uitvoering van de Londar- beiderswet, die den daglooner in staat zal stellen eigenaar van een bescheiden erf te worden, en ten slotte de oprichting van sanatoria, bad- en zwemgelegenhedenMen ziet het, het is al een heel lijstje, hoewel het nog verre van volledig is, maar toch zeker al wel voldoende om te doen uitkomen, dat de taak der Staten niet zoo erg beperkt is en dat daarin tal ven zaken in behandeling komen1, die ongetwijfeld op aller belangstelling aan spraak mogen maken. Wanneer wij den ook vrat meer aandacht vragen voor deze ver kiezingen, d'an is heb dat toch geen enkel vrijzinnig kiezeT het mag aanzien, dat de Utreohtsche Staten zoo overwegend conser vatief worden saamgesteld als totnogtoe gebeurt, daar wij dat beslist in het nadeel oen er richitige uitvoering van tal van boven genoemde zaken achten. Thans zitten in dit college 24 leden van rechts en 16 leden van links. En zooels ven zelf spreekt is het col- loge van Ged. Staten een trouwe weerspie geling dezer cijfers, dus een overwegend rechts conservatief college. Menig gemeen tebestuur, dat meer moderne beginselen vertegenwoordigt, ondervindt het remmend karakter van zoo'n college. Want men ver- gete niet, dat vrijwel alle besluiten van den gemeenteraad de goedkeuring van Ged. Staten behoeven. Niet zelden gebeurt het den ook, dat over belangrijke besluiten ven gemeenteraden het veto wordt uitgesproken en dat zoodoende het gemeentelijk beleid door de conservatieve heeren te Utrecht ren «eerste wordt beïnvloed. Dringend noodig its het ook daarom, de linkerzijde der Staten te versterken, en de overmacht der conser vatieven zoodoende zoo gering mogelijk te makenv Maar er is nog iets, dat de Statenverkie zingen van dit jaar van zoo bijzondere be- teekenis doen zijn. Voortaan toch zal ook de verkiezing voor leden der Eerste Kamer ge regeld worden volgens het stelsel der even redige vertegenwoordiging, zoodat ook voor onzen Senaat iedere stem waarde zal krijgen. De kiezers hebben nu evengoed de beslis sing in handen over de samenstelling der i Eerste Kamer. De huidige samenstelling van d'at college beantwoordt zeker niet aan de beginselen die in het volk lev-en. De recht- sche partijen hebben zich immers meester gemaakt van 42 zetels, zoodat de afspiege ling van den volkswil, zooels deze in de I samenstelling der Tweede Kamer tot uiting komt, zeker niet bij de Eerste Kamer wordt aangetroffen, Dit zal voortaan anders worden. Niet meer de toevallige meerderheid zal in één richting kiezen, maar elke richting zal naar haar ge talsterkte in de Eerste Kamer vertegenwoor digd kunnen worden. Daarom vooral zijn de komende Statenverkiezingen ven zoo'n bui tengemeen groote beteekenis. Het oude bol werk der reactie, wat toch inderdaad onze Senaat veelal is geweest, moet een duw heb ben in de richting van de democratie. En dat kan en zal gebeuren, wanneer alle lauw heid nu eens wordt afgelegd en zich een eensgezind streven openbaart het conserva tisme in de Provinciale Staten te breken. Lukt dat of wordt het aanmerkelijk ver zwakt, dan is daarmede tevens een democra tischer samenstelling van de Eerste Kamer in 't zicht. Wij hopen, dat de kiezers zich van het gewicht daarvan bewust zullen zijn en dat zij niet zullen wachten tot den stem mingsdag, maar reeds van nu af zich propa gandist zullen toonen voor het hooghouden der democratie bij de komende Statenver kiezingen. Dc verlengde werktijd in de textielindustrie. Op de vragen van den heer Schaper betref fende de voorgenomen verlenging van den ar beidsduur in de textielindustrie, heeft minister Aalberse geantwoord, nog niet te kunnen me- de deel en, welke plannen hij heeft ten aanzien van den werktijd in de textielindustrie, vrijl daar omtrent nog geen beslissing is genomen. Met machtiging van den directeur-generaal van den arbeid hebben districtshoofden der ar beidsinspectie ecnfge vergunningen voor ter mijnen van 3 tot 6 maanden verleend, om de arbeiders van 16 jaren er. ouder in een textiel fabriek uur per dag en 53 uren per week te laten werken, op grond van de bijzondere omstandigheid, dat bij de malaise dezer onder nemers door die werktijdverlenging, waardoor de productiekosten dealden, in staat werden ge steld om opdrachten voor hun fabriek te aan vaarden. Dc minister vereenigt zich geheel met deze uitvoering der Arbeidswet door genoemde ambtenaren. Van de gelegenheid, dse»de wet in artikel 97 aan de vakvereenigingen der arbei ders biedt, om hiertegen bezwaren bij den mi nister in te brengen, is geen gebruik gemaakt, zoodat hij ook uit dien hoofde geen aanleiding tot ingrijpen heeft gevonden. Wat hij te dien aonxien verder zal doen, zal afhangen van de omstandigheden, waarin die industrie en de daartoe behoorende ondernemin gen zullen verkeeren. Een weTktijdverlenging boven 2500 uren per jaar kan niet op grond van artikel 26 al. 7 worden toegestaan. Arbeidsduurverlenging kan voor een onder neming onmisbaar zijn om te geraken tot een kostprijs, die haar product verkoopbaar maakt. In de textielindustrie, zoowel voor wat betreft de fabrieken welke wol, als die welke katoen, linnen, jute of hennep verwerken, dreigt ver dere inkrimping en stilzetting van het bedrijf wegens onverkoopbaarheid der producten, hoe wel er wel vraag is, doch tegen lager prijs dan teger den tegenwoordigen kostprijs. In de concurreerende landen wordt niet lan ger gew rkt, doch wel goedkooper, eensdeels doordat door valuta- en andere invloeden dc loonen belangrijk lager zijn (Japan, Voor-Indië, België, Duitschland), anderdeels doordat minder voor VTachtcn, steenkolen en andere algemecne onkosten behoeft te worden uitgegeven (Noord- Amerika, Engeland). Bovendien worden in vele landen hoogo invoerrechten geheven. Daartegen tc concurreeren alleen door loonsverlaging zou het loon hier te lande brengen op een peil, dat voor ds arbeiders nadeeliger is dan een u rMijdverlenging. De minister is op grond van staatsrechtelijke overwegingen niet bereid met het verleencn van overwerkvergunningen te wachten of door de bevoegde ambtenaren te doen wachten, tot de Kamer gelegenheid heeft gehad over de wijze van toepassing der Arbeidswet haar oordeel uit tc spreken. „Hospitaal-kerkschip" voor de binnenvaart. Den T2en Januari j.l. werd, naar het Hbl. meldt, te Amsterdam een vergadering gehouden, waarin werd gesticht een vereeniging, genaamd 't Anker ter verbreiding van het Evangelie en het verleenen van eerste hulp bij ongelukken aan dc Ncderlandsche schippers. De stichters gaan uit van de overweging, dat het voor de schippersbcvolking dikwijls heel moeilijk is, de kerk te bezoeken. Zij vervreem den daardoor van het Evangelie om te trach ten daarin tegemoet te komen, is de „Evangelie- en Verbondboot „'t Anker" gebouwd. De motorboot is een salonjaoht van de vol gende afmetingen; lengte 12 M., breed over olies 2.65, grootste diepgang 90 c.M. met 16— 20 P. K. Daimler benzine-motor, terwijl een nieuwe reserve motor in gereedheid ligt, om bij eventueele groote reparatie aan den motor groote stagnatie te voorkomen. De boot bevot salon met vier slaapplaatsen (drie voor de bemonning en een voor rustbed) en biedt zoo noodig plaats voor 25 30 perso nen. De boot heeft een keuken en verdero ge makken. De bemanning bestaat uit drie, personen, evangelist, verben dmeestcr en schipper. Bij de boot is een volledige verbandkist, voor eerste hulp, draagbaar en rustbed. Er zijn reddings boeien aan boord met lijnen, terwijl een zuur stofapparaat voor drenkelingen aanwezig is. De Evangclieboot Kerft een kleine Christelijke bibliotheek aan boord, bijbel, Christelijke bladen en tractaten, en verstrekt tegen kostenden prijs alle schrijfbehoeften aan de schippers. De bemanning heeft tot taak alles te doen wat het verband tusschen Evangelieboot cn schip pers kan bevorderen, zij zal hun kleine diensten bewijzen als het medenemen van telegrammen, brieven, enz. Do Evangelieboot heeft een zeer ruim arbeids veld en kan het geheele jaar varen, uitgezonderd bij vorst én bij zeer slecht weer. De dagclijksche arbeid bestaat hierin stillig gende schippers en langzaam voorttrekkende slepen te bezoeken, lectuur te verspreiden, zich op de hoogte te stellen of er zieken of behoef- De bemanning heeft tot taak alles te doen wat wet verblijding aan boord kan brengen. Op de algemeene ankerplaatsen, evenals op groote rivieren waar zij gezamenlijk voor anker liggen, kunnen de schippers met hunne gezinnen worden toegesproken. Daartoe zal bekend ge maakt worden in de schippersbladen op welken Zondag dc Evangelieboot hier of daai verschijnt. Het kerkhouden kan met toestemming van oen schipper in een leeg schip geschieden, de motor boot zorgt voor klapstoeltjes, terwijl een koffer- orgel aanwezig rol zijn. Schippers die de Evangclieboot passeeren, kunnen haar ten allen tijde aanroepen, wanneei hulp of bijstand verlangd wordt De motorboot 't Anker zal van T5 Fobr. tot 15 Maart vrij te bezichtigen zijn, aan den steiger von den Ned. Toeristenbond (A. N. W. B.) Kei zersgracht 590 te Amsterdam, welke voor dit doel gedurende dien tijd belangloos haar steiger heeft afgestaan. Amstcrdamsche predikanten van verschillende richtingen maken doel uit van dere vereeniging. ITet hoofdbestuur bestaat uit dr. Klap, voorzit ter, dr. Geelkerken, dr. Norel, ds. v. Limburgh, ds. Poot, ds. Schutte, ds. Stuivenberg, ds. Mense. Het dagelijksch bestuur bestaat uit de heeren J. Porte, voorzitter; H. Peetere Jr., secretaris, cn J. Hiemstra, penningmeester. Dc toekomst van Schevcningen als badplaats. In Ons Nederland, het officieel orgaan van de A. N. V. V. komt een artikel voor met boven staand opschrift, waaraan wij 't volgende ont- leenen De oorzaken van de slechte resultaten van dit seizoen (véél slechter, dan een der slechtste jaren vóór den oorlog) zijn te zoeken in 1. de valuta-kwestie, 2. de malaise ,3. het slechte weer in de zomermaanden. Dc samenworking dezer drie oorzaken zijn fnuikend voor de Sohcvening- sche bedrijven. Vóór en tijdens den oorlog kon Schevcningen nog worden gerekend tot de inter nationale badplaatsen, waar de vreemdelingen niet schaarech zijn. Wie dezen zomer zijn oor tc Schevcningen heef" te luisteren gelegd, zal ver- boosd zijn geweest ^oo weinig vreemde talon er werden vernomen, uitgezonderd dan den korten tijd, dat in Den Haag de conferentie werd ge houden. De badplaats, waar voornamelijk de in woners der centrale rijken gaarne ecnigen tijd aan zee vertoefden, is nu voor hen wegens den logen stond hunner valuta onbereikboor gewor den. Vooral de Duitschers, die van de buiten landers het grootste contingent leverden, missen wij. De daling van het aantal Duitschers, dat voor zijn genoegen naar Nederland komt, zal echter wel gelijken tred blijven houden met de daling van de Mark. Welk een groot verlies het wegblijven der Duitschers veroorzaakt, daar van zou de directie van monig bedrijf in Schever.ingen kunnen getuigen. Reclame voor de badplaats in die richting is dan ook nutteloos en het geld daaraan besteed kon als weggeworpen worden beschouwd. Om den achteruitgang van het aantal buiten landers in het algemeen en in het bijzonder van dat der Duitschers, hetwelk Don Hoog—Schevc ningen in de zomermaanden van 1922 heeft bezocht, goed te doen uitkomen, geven wij de volgende cijfers. buitenlanders Duitschers 1913 Juli 8615 1964 Augustus 9614 2546 1922 Juli 713 72 Augustus 544 62 We merken hierbij op, dot de vermindering van het aantal Duitschers voor een zeer groot gedeelte ton laste van Scheveningen komt. Het spreekwoord zegt echter: „Als het tij ver loopt, moet men de bakens verzetten". Moeten de Duitsdhcrs en de inwoners van de overige centrale rijken zich wegens den stand der valuta het verblijf in Scheveningen ontzeggen, don is de tijd aangebroken moeite noch kosten te ontzien bewoners van andere landen op de voordeden van de badplaats te wijzen. In die richting moet wat worden gedaan, wil Scheve ningen niet tcruggaou tot een bodplaats, waar bijna uitsluitend Nederlanders cn in de eerste plaats Hagenaars hun genoegen zoeken. In de Noordsohe rijken, in Zwitserland en in Enge land met hun tot dusver gunstige valuta, wol- licht ook in België en Frankrijk moet meer bekendheid aan Scheveningen worden gegeven. Vooal in Engeland, vanwaar in betrekkelijk korten tijd Schevcningen te bereiken is, moet een intensieve recleme worden gemaakt, ge zien het groote aonal bezoekers, dot het kan leveren en de weinige bekendheid, die de door- snee-Engelschmsn van Nederland bezit, in het bijzonder van d© gunstige ligging van Scheve ningen. De rang, die Scheveningen onder de internationale badplaatsen tot nu toe heeft be kleed en waarop het mei recht aanspraak kan maken, zal het niet kunnen behouden, tenzij men zich eenige inspanning en opoffering ge- roost". Varkensmarkt Amersfoort. Speciale afdrcllng: Do nieuwe postzegels. In eerste helft van Maart a.s. zullen op do postkantoren verkrijgbaar worden gesteld de nieuwe frankeerzegels van T, 2, 2% en 4 cent. Op 15 Maart a.s. zullen deze zegels op alle kantoren der posterijen verkrijgbaar zijn. De frankeerzegels van 1, 2, 2l/i cn 4 cent van het thans in omloop zijnd type zullen voorloopig naast de nieuwe zegels in die waar den voor frankeering kunnen worden gebruikt; re zullen echter niet meer worden aangemaakt; de voorhonden voorraden zullen werden opge bruik* EAU DE COLOGNE DUBAPPY HIJ FII SST K A AT I I. Tel. 20IJ {Speciale behandeling legen uit vallen en afbreken van liet haar. naarznll - de roos II - Kanrzoep voorkomt o» en hef vet worden 2 van het haar. DE WACHTGELDREGELING VOOR HET SPOORWEGPERSONEEL. Het orgaan van den Neutralen Bond van Spoorwegpersoneel doet uitvoerige mededee- lingen over do behandeling tusschen de directie der Ned. Spoorwegen on de personeel vertegen woordigers van de wachtgeldregeling. Na vermelding van het schrijven der vier samenwerkende bonden (St. Rophaël, P. C. B., 6. A. N. S. cn N. B.) aan de directie gericht «n waarin tel ven amendementen op de ontworpen regeling, volgt de regeling woortusschen op interliniën, de wijzigingen, als gevolg van do behandeling tusschen directie en vertegenwoor digers van het perseel op 9 Februari j^ Wij ontleenen daaraan het volgende t Art. 110a. oud (1) Aon den ambtenaar of beambte, wiuns dienstbetrekking door opzegging van do zijde der Maatschappijen is geëindigd wogen» Dmstandighoden, waardoor zün dienstverrichting overbodig geworden is, wordt met ingang vab den dag van ontslog, voor zoover hij alsdan niet in de termen valt om pensioen of onder stand voo. hot loven tc gcivictcn, oen wachtgeld toegekend. nieuw (I) Aon don ambtenaar of beomb&v wiens dienstbetrekking door opzegging van do zijdo der maatschappijen is geëindigd wegen» opheffing zijner betrekking of wegens verande ring in de inrichting van den dienst of van do administratie, waarbij hi. werkzaam is en woar- door zijn werkzaomheden overbodig zijn gewor- de wordt met ingang van den dag van ontslag voorzoover hij alsdan niet uit anderen hoofde in do termen valt om pensioen of ortderstard voor het leven te genieten, een wachtgeld toe gekend. oud (2) Een zoodanig wachtgeld ken ook worden toegekend aan den ambtenaar of be ambte, die ontslag verzoekt, nadat hem het voornemen is medegedeeld, om hem de dienst betrekking op te zeggen, wegens omstandighe den, waardoor zijn dienstverrichting overbodig geworden is of zal worden. nieuw. (2) Een zoodanig wachtgeld kan ook worden toegekend aan den ambtenaar of be ambte, die ontslag verzoekt, nadat hem liet voornemen is medegedeeld om hem do dienst betrekking op te zeggen wegens oen der in vo rige lid "-©noemde omstandigheden. (3) Het wachtgeld wordt oon ambtenaren en beambten, die uit hoofde van den aard hunner werkzaamheden redelijkerwijze geacht moeten worden een gelijksoortige (gelijkwoardige) po sitie anders dan in spoorwegdienst niet bin nen een redelijken termijn kunnen verkrij gen, toegekend gedurende een tijdvak gelijk aan den diensttijd en bedroagt a. Indien dc ambtenaar of beambte ten tijd© van hol ontslag kostwinner is van een gezin. Oorspronkelijk© Detectiveroman door R. J. BRANDENBURG. IS „Voor zoover ik heb kunnen nagaan," sprak Bradford, „is zij de eenige, die in aanmerking komt. Sir James heeft overigens geen familie betrekkingen." „Het zou m*j ™et verwonderen als Sir James al zijn bezittingen vermaakt heeft aan het Britsch museum," was Arthurs opinie, „de goeie man was nog te kort hier om familieziek te wor den, hij had alle capaciteiten in zich om ©en goede suikeroom te worden, me ar dat wilde hij niet weten." (Arthurs meening bleek later de juiste te zijn. Bij testament, opgemaakt onder de auspiciën van een notaris en van Mr. Albrrs, schonk Sir Box zijn schatten aan den staat, die ze in dank aanvaardde.) „De groote vraag in deze duistere zaak,zei- de Arthur, terwijl hij opstond en Bradford de har.d ten afscheid toestak, „lijkt me dezewas er een bijzondere reden, waarom Sir Jam©s he denavond, tegen zijn gewoonte in, om negen uur uitging en zoo ja, welke was die reden. Het komt mij voor, Bradford, dat wii masten trach tten die vraasr od te lossen." Ook ik drukte den inspecteur vriendelijk de hand en deze leidde me naar de auto en beval den chauffeur terug te komen, na ons thuis te hebben afgezet, hij had nog eenige instruc ties te geven, zei hij. Tante Jane was nog op en ik beknorde haar zachtjes omdat ze niet nQar was gegaan, ofschoon het al ov.er half één was. Ze had voor ons een paar sandwiches klaar gezet, die wij smakelijk oppeuzel don, want we hodden trek ge kregen. Arthur deelde tante heel voorzichtig de waarheid mede en het scheen dat zij er niet al te zeer door werd geschokt. „Het is een vreemde, angstwekkende tijd,' 1 was het eenige wat ze zei. Hoofdstuk VII. Lady Wasteword babbolt. Can week verliep, zonder dat er wat bijzon ders geschiedde. Arthur was blijkbaar druk aan 't werk met het verrichten van nasporingen, ik zag hem eiken dag slechts enkele minuten, ge woonlijk kwam hij na tafel, en don nog was hij afgetrokken en geheel vervuld met zijn eigen gedachten. Op mijne vragen gaf hij een ont wijken dantwoord en ik begreep dat hij niets wilde loslaten. Op een middag verscheen hij en ik zag direct dat er iets was, wat hem hevig hinderde. Toen hij kalm gezeten was en ik hem een kopje thee had gegeven vroeg ik dan ook heel onschuldig „Zeg, scheelt er wat aan?" „Daar hebben ze me Bradford naar Panjs ge stuurd om de gestolen juweelen van de esn of andere comtesse terug te vinden en hij heeft de belangrijke zaken hier uit handen moeten geven. Het is verbazend vervelend, voor mij en ook voor Bradford, hij was er dan ook niets over te spreken, het is altijd gewoonte dat een affaire door inspecteur die het onderzoek ge leid heeft, wordt afgewikkeld, maar biijkbear de hooge oomes van oordeel dat met de juwee- meer eer t© behalen is dan met de beide mys- terieuse moordgeschiedenissen. Ik werkte wel niet met Bradford samen, maar wo waren clkeor in kleinigheden behulpzaam nis goede sperrmen en goede vrienden. Door zijn toedoen kon ik beschikken ovcr een uiterst betrouwbaar be ambte van de Yard en af en toe besprak ik met Bradford den stand van het onderzoek. We hadden afgesproken dat we niets meer zouden publiceercn." „En dat je er ook niet met mij over zou spre ken" Arthur deed of hij den steek niet merkte en ging voort„En aan alle beambten die in de kwesties betrokken v/aren, was het stilzwijgen WANNEER ZIJT GIJ TEVREDEN? Alleen wanneer U kennis hebt prcm&ftkt met onze goed passende Monturen in Brillen en So-casy's. (itrechtieiieitrsat 2H JUWE7JER OPTICIEN. ELECTRISCHE SLIjriNRICHTÏNG. opgelegd. Het onderzoek mocht op geenerlei wijze worden bemoeilijkt doordat de door ons verkregen resultaten ontijdig wereldkundig wer den gemaakt. Ik heb Bradford verzocht om aan zijn opvolger van het door mij verzamelde ma teriaal geen mededeeling te doen en hij heeft daarin loyaal toegestemd en zelfs goedgevonden den beambte, die mij behulpzaam is geweest, mee te nemen naar Parijs zoodat ook door diens toedoen niets kan uitlekken. Bradford heeft zich dus als een gentleman gedragen. Maar zijn op volger is een eigenwijze kerel, die vast besloten is om naam te maken en daardoor zeker een opzienbarende stommiteit zal uithalen, aangezien hij geen geduld heeft om zijn bewijzen afdoen- 1 de te vcrifiecrcn. Ik ben dan ook van plan om nu verder geheel onafhankelijk van de Scotland Yard te werkén." J Arthur had aan zijn verontwaardiging lucht gegeven, hij haalde zijn sigarettenkoker voor den dag, nam er een sigaret uit en streek zoo driftig een lucifer aan, dat deze in tweeën brak. „Je hebt jc wel erg nijdig gemaakt," lachte ik, „maar dat kan ik me best begrijpen. Ik ben 't alleen niet van je gewoon." Arthur lacht©: „Ik moest maar eens een paar dagen rust nemen, ik heb de laatsto week hard gewerkt. Dat komt mijn humeur klaorblijketijk niet ten goede." Het lag me op de lippen te informeeren of hij aan zijn onderzoek zooveel tijd had besteed, maar ik hield mijn vraag in, wel wetend dat ik daarmee Arthur zou hebben geërgerd. „Je moet j« eens wat laten opvroolijken, be gin nu maar eens met mee te ^aan naar de jour van lady Wasteword; tante is juist bozig haar toilet te maken." „Ik heb niets geen zin om dat gebabbel van die oude dames den heelen middag aan to hoo- ren." „Dank je wel, ik wist niet dat ik ook al tot d© oude dames behoorde; maar het is nog vroeg en dan is 't er nog niet zoo heel druk, bovendien blijven we niet lang, want tante wüde nog «ren paar boodschappen doen en heusch, I lady Wasteword kan wel grappige opmerkingen maken." Een. kwartiertje later zaten we met ons drieën in hel coupeetje tante is nog wat ouderwetsch en heeft er r.og niet toe kunnen besluiten zelf een auto aan te schaffen en zette John den schimmel in draf, voorzoovcr ten minste bij ons ontiek paard nog van draven kan worden ge sproken. In lady Waste word's salon, een oüderwetseh overleden vertrek, zaten bdielv© zij zelve nog twee oude dames. Nadat de begroeting had plaats gevonden, maakte de gastvrouw excuse» omdat Tilly niet „present" was. Ze lag met hoofdpijn op bed, zeker nog een gevolg van den schrik van een week geleden. Jonge meis jes kunnen ook nergens meer tegen. Toen lady Wasteword jong was, was ze eens door een dollen hond aangevallen en had dezen met één slag van haar parapluie gedood. Zoo verteld© I ze tenminste. Dot het dier dol was, is zijn eeni- ge verontschuldiging voor de aandacht die hij j aan lady Wasteword wijdde. De gastvrouw zou Tilly doen waarschuwen dat wij er waren, dan zou ze zeker wel beneden komen. „Laat u het arme kind toch rustig liggen," zei ik verontwaardigd, waarop iets van „kun sten" en „groote meid," werd gemompeld. Lady Wasteword, the als vele oud© dame» gesteld is op het gezelschop ven jeugdige hee ren, betuigde deerne .in een ware vloedgolf van woorden, die het slachtoffei gelaten over zich heen liet gaan, haar groote vreugde over d» komt van lord Comway, dien zij den laatsten tijd zoo uiterst zelden het genoegen had gehad bij zich te zien. Als klop op de vuurpijl kwam ten slotte: (Wordt vervolgd). HET BESTE BIJ JOH. VAN DIJK Schoenwerk en Sportartikelen Langestraat I1G Tel. 70

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 5