Grootst meest gesorteerd en goedkoopst Speciaal huis in DAMES- en KINDERCONFECTIE Mantelmagazijn „De Adelaar" Varkensmarkt 9 STADSNIEUWS. DEZE WEEK SPECIALE AANBIEDING in DAMES- en MEISJES COSTUMROKKEN. Wollen Kamgaren fantasie ROKKEN f5 90 f440, Blanw en zwart cheviot ROKKEN 14.90 f4.50 f3.90 Blanw en zwart karagaren en gabardine ROKKEN f 14.75 112.90 f 10.90 f9.75 f8,qo IN AL ONZE AFDlEELINGEN GROOTE SORTEERING EN LAGE PRIJZEN Ziet onze étalages - Ziet onze étalages. Afdeellng Heerenkleeding Langestraat 40. UIT DEN OMTREK. Drukkerij MELCHIOR breestraat 22 tel. 62 Een dure rit De kantonrechter te Middelburg veroordeelde een jongeman aldaar, die met een auto reed, terwijl hem dit voor den tijd van een jaar was verboden, overeenkomstig den eisch tot 150 boete subs. 30 dagen hechtenis. De Haagschc roofholen. Gisternacht is een buitenman, die in Den H{tag in een hotel vertoefde, in het perceel Spi- nozastraat 10 aldaar, bijgenaamd de Gouden Stoep, waar hij zich met een vrouw had afge zonderd, beroofd van 700. Als verdacht van deze berooving zijn aangehouden T. Kv een 35- jarige koopman, wonende in dat perceel, en K. D,. een 30-jarige koopman, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Mollenvellensmokkelaars. Dinsdag kwam een koopman uit Hoog Blok- land bij de politie te Rotterdam aangifte doen dat een zak met 500 mollenvellen, die hij had gedeponeerd in een logement daar ter stede, ontvreemd was. Toen hem gevraagd werd naar het consent voor het vervoer der vellen, be weerde hij dit vergeten te hebben. Maar door zijn verwarde antwoorden op de hem gedane vragen kreeg de politie argwaan en werd hij gefouilleerd. Daarbij kwamen twee precies ge lijkluidende consenten, afgegeven en geteekend door den Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, te voorschijn. Voortgezet onderzoek wees uit, dat er een uitgebreide smokkelhandel in mollenvellen plaats heeft, waarvan Rotter dam een der centra's moet zijn. Men vermoedt, dat daarbij veelvuldig gebruik wordt gemaakt van vervalschte consenten. Althans op verschil lende kooplui zijn reeds consenten gevonden, die verdacht gelijkluidend waren. Ook zal er waarschijnlijk veelvuldig op oude consenten worden vervoerd. Er is er ten minste één in be slag genomen, reeds uit 1916 afkomstig. Uit Zeeland en Noord-Holland worden veel vellen naar Rotterdam gesmokkeld, ze worden in zak ken vervoerd en in logementen en hotels gede poneerd en op de markt alleen verhandeld. Achterhalen van de overtreders der mollen- en kikvorschenwet is dus al bijzondei moeilijk. Naar men vermoedt worden de mollenvellen te Rotterdam door huidenhandelaars geëxporteerd naar België en Duitschland. De prijs van een velletje varieert tusschen de 50 en 60 cents. Dood in den trein gevonden. Bij aankomst van den sneltrein uit Vlissin- gen die Woensdagavond om kwart over zeve nen aan het station Delftsche Poort te Rotter dam arriveerde, werd in een der coupé's een man dood gevonden. De politie werd gewaar schuwd, die dadelijk een onderzoek instelde. Uit tie papieren die de overledene bij zich droeg bl-^ek dat hij was de 54-jarige koopman W. v. T. tijdelijk te Rotterdam verblijf hou dende. De reizigers A. B. en F. d. L. verklaar den tegelijk met T. te Vlissingen ie zijn inge stapt. Tusschen Oudenbosch en Zevenbergen had de koopman zich naar een in den wagen zijnde W. C. begeven en was erg lang wegge bleven. De hoofdconducteur werd gewaarschuwd en men vond den man in bewusteloozen toe stand. Kort nadat de reizigers den man op een der banken hadden gelegd, overleed hij. Aan misdrijf behoeft niet te worden gedacht. Door een auto overreden. Een vrachtauto ven de firma A. te Terheiden heeft op den weg Zevenbergen—Leur een 8-jari gen jongen overreden, die enkele uren daarna aan de gevolgen overleden is. School en Kerknieuws. De studenten der T. H. Op T dezer bedroeg het oantol ingeschrevenen aan de Technische Hoogeschool 2368 studen ten; een weinig minder dan het vorige jaar (2380) schrijft de Zuid-Hollander. In het voorjaar 1906 waren er 1146 studen ten. Dit getal steeg tot 1505 in 1914, daalde door den schok, dien het uitbreken van den grooten oorlog teweeg bracht tot 1123 in 1915, waqrna wederom een snelle stijging intrad tot 2597 in 1921. Sinds dien blijft het aantal tof heden vrijwel constant. Bij den aanwas bevonden zich de grootste contingenten onder de jongere jaars studenten; thans is de toeloop naar Delft, wat de eerste-jaars betreft teruggegaan van onge veer 500 tot 550, en worden nu de grootste con tingenten geleverd door degenen, die als 4e en 5e jaar zijn ingeschreven. De R.-K. Universiteit, De afdeeling Nijmegen van de S. D. A. P. heeft in verband met het raadsbesluit in zake de R.-K. Xlniversileit een groote protestvergadering uitgeschreven tegen Woensdag 28 Februari in de „Vereeniging". Als spreker zal optreden de heer A. B. Kleerekoper. In de aankondiging wordt uiting gegeven aan het misnoegen over het onrechtvaardig besluit van den Raad en er aan herinnerd dat de R. K. raadsleden, die voorstemden, zich in doorsnee doen gelden als echte bezuinigingsmaniakken. Kunst e«i Wetenschap. Het Residentie-orkest, Het Residentie Orkest deelt mede, dat de aan het ckest verbonden musici voor het volgende contrectjaar worden geëngageerd op de thars geldende financieele voorwaarden, zoodat geen loonsverlaging zal geschieden. Luchtvaart. Geen Nederlandsche vliegdienst op Parijs. Naar de Tel. verneemt, heeft de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij van de Fronsche auto riteiten geen toestemming kunnen verkrijgen om met eigen toestellen en personeel een ge regelde Iuchtverbinding tusschen Amsterdam en Parijs te openen. Daar dc regelmatigheid van den dienst Brus selParijs veel te wenschen overliet, heeft de K. L. M. gepoogd, hiertoe vooral aangemoe digd door verschillende groote handelshuizen, die met een meer regelmatige verbinding zeer gebaat zouden zijn, de exploitatie geheel voor eigen rekening te nemen. Daar Nederland echter niet bij de Internatio nale Luchtvaart Conventie is 'aangesloten, en er tussohen beide landen ook geen voorloopige luchtvaart-overeenkomst is getroffen, hadden de ^Fransche autoriteiten dus alle recht op het ver zoek der Nederlandsche onderneming afwijzend tc beschikken. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. In de gisteren gehouden vergadering van den Gemeenteraad van Utrecht kwam in behandeling de voordracht tot vaststelling van wachtgeldre gelingen voor de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente. Dc voorgestelde regeling kan voor ambtenoren op 23-jorigcn leeftijd en voor werklieden op 21-jarigen leeftijd ingoan, wanneer ze ontslagen worden wegens verande ring van diensttak of verminderde behoefte aan werkkrachten. Het wachtgeld wordt uitgekeerd ten minste 3 maanden en ten hoogste gedurende zooveel maal zes maanden als de ambtenaar vol'e dienstjaren heeft. Voor den werkman zoo veel maal vier maanden als hij volle dienstjaren kan doen gelden. Het wachtgeld is gedurende de eerste drie maanden gelijk aan het laatst genoten salaris of loon. Met afwijking hiervan kan voor een ambtenaar of werkman met vier of meeT dienstjaren het wachtgeld met dit sala ris of loon worden gelijk gesteld gedurende zoovele maanden als hij vole jar enin dienst der gemeente is geweest, doch ten hoogste voor een ambtenaar gedurende 2 en voor een werk man gedurende 1 jaar. Voor een ambtenaar of arbeiders die kostwinner is, kan het wachtgeld gedurende een zelfden termijn als het ingevolge het behaalde vorengaand, gelijk is geweest aan het volle salaris 85 procent daarvan bedragen. Voor den verderen duur bedraagt het wachtgeld ten hoogste 70 procent daarvan. De minder heid van het college van B. en W. kan zich met deze regeling niet vereenigen, daar zij deze gun stiger acht dan de Rijksregeling. Over deze voor dracht werd levendig gediscussieerd. De heer Bruna fR.-K.) deed het voorstel om, wanneer B. en W. het niet eens zijn met de uitspraak van de commissie van beroep, in laatste instantie de beslissing aan den Raad te laten. De heer S w an e (N. K. P.) diende een voor stel in om den naam .commissie van beroep" te wijzigen in „commissie van advies" en te be palen dat het besluit dezer commissie met reden omkleed als advies wordt gezonden aan B. en W. Mochten B. en W. een besluit nemen, dat ingaat tegen dit advies, dan zal ook dit besluit met redenen omkleed moeten zijn. Het amendement van den heer Bruna werd verworpen met 27 tegen 5 stemmen en dat van den h(*er Swane met 22 tegen 10 stemmen. De Raad vereenigde zich daarna met het artikel dei voordracht betreffende de commissie van beroep met 24 tegen 8 stemmen. De heer R e y n d e r s (S. D. A. P.) diende een voorstel in om de leeftijdsgrens van de op wachtgeld te stellen ambtenaren te verlagen van 23 op 21 jaar. De besprekingen werden hierna geschorst tot des avonds. Utrecht. De vereeniging van secretaris sen van Kamers van Koophandel in Nederland zal op 17 Maart a s. te Utrecht vergaderen. Aan de vergadering zal vooraf gaan een collectief bezoek aan de Achtste Nederlandsche Jaar beurs. Raadsvergadering. Roadsvergaedering. De Burgemeester van Amersfoort: Gezien art. 41 der Gemeentewet; Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dins dag, den 27 Februari aanstaande, des namid dags ten 7 ure. Amersfoort, den 22 Februari 1923. De Burgemeester voornoemd, v. Randwijck. AGENDA voor de openbare vergadering va» den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 27 Februari 1923 des namiddags zeven uur. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoeming van stembureaux voor de verkie zing van leden der Provinciale Stalen. 3. Benoeming van Voorzitters, leden en plaats vervangende leden voor de Hoofdstembureaux tc verkiezing van leden van den gemeenteraad. 4. Benoeming van een onderwijzer aan de school voor hel 7e en öe leerjaar voor gewoon lager onderwijs. 5. Benoeming van twee leden der Commissie van toezicht op het lager onderwijs. 6. Benoeming van twee leden der Commissie tot wering van schoolverzuim. 7. Voorstel van Burgemestcr en Wethouders tot het verkenen van eervol ontslag aan J. W. Esscnburg als onderwijzer aan de school No. 13 aan de Oldebarncveltlaan, overeenkomstig ver zoek. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van zi^teverlof oen onder wijzend personeel- 9. Voorstel ven Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van voorschotten op do ge meentelijke vergoeding ingevolge art. 101 der L. O.-wet 1920 arm bijzondere-scholen. 10. Gunstig advies van Burgemeester en Wei houders op het adres van het Bestuur der Ver eeniging ter bevordering van Chr. Nat. School onderwijs, houdende verzoek meerdere lokalen beschikbaar te stellen in de school in het Soes- terkwartier, 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvulling van het raadsbesluit van 16 Jan. 1923 tot opheffing vun de openbare school voor gewoon lager onderwijs No. 13 aan de Johan van Oldcnbarneveltloan. 12. Voorstel van Burgemester en Wethouders de beslissing van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in tc roepen inzake het in gebruik geven van 2 lokalen van het schoolgebouw aan de Weyersstraat aan de school vereeniging Pa Hos Athene. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende verhaal van pensioensbijdragen van het personeel van het gymnasium. 14.. Afwijzend advies van Burgemeester en Weihouders op het adres von M. van Tol te Woudenberg houdende verzoek een joarlijksche subsidie te mogen ontvangen voor den door hem geopenden personen outodienst tusschen Amersfoort en Veenendoal. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders een crediet te verleenen van 5000.—, voot het cultuurrijp maken von boschgrond van het Lange Bosch, uit te voeren door werkloozen. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders voor het maken van twee nieuwe bronnen voor de waterleiding een crediet te verleenen van 6000.- 17. Voorstel van Burgemeester én Wethouders inzake de wijze van het doen vervaardigen van meerdere exemplaren van het stenografisch raadsverslag. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuur van een brandspuithuisje, staande nabij het Plantsoen, aan J. Postma. 19. Voorstel van •Burgemester en Wethouders tot verhuur van terreinen met opstallen aan het Smallepad aan A. Kortes. 20. Voorstel van Burgemester en Wethouders tot verhuur van grond nabij den watertoren aan de Christelijke Padvindersvereeniging. 21. Voorstel van Burgemester en Wethouders tot verhuur van den grond waarop is geplaatst de kiosk op Birkhovcn aan H. ten Haaft. 22. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van bouwterrein groot 700 vier kante meter voor 2.— per vierkante meter aan J. Hendriksen en T. Wijland aan den Rnn- denbroekerweg. 23. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Anna Poulownalaan voor 8500.aan Mevr. B. R. van Delden geb. Hoenderken. 24. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het bouwen van een drietal arbeiderswonin gen met rijkspremie aan de Bolstraat. 25. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van W. van Schaik, houdende ve-r- zoek een beslissing te willen nemen ingevolge art. 99 der Bouwverordening op zijn verzoek om vergunning tot het bouwen van vier mid denstandswoningen. 26. Voorstel van de Commissie voor Wetge ving tot vaststelling van een Verordening ter uitvoering van artikel 5 der Veewet. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders een crediet te verleenen van 3500.— voor het in orde brengen van het Lieve Vrouwe Kerk hof als marktterrein volgens de Veewet. 28. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hol aangaan van een contract met omlig gende gemeenten inzake uitvoering van de vleeschkeuringswet. 29. Voorstel van de Commissie van Wetge ving tot aanvulling van de Verordening houden de bepalingen ter voorkoming van brand. 30. Mededeeüng van Burgemeester cn Wet houders dat aan het adres van den R. K. Ta- bakswerkersbond en den Chr. Bond van Siga renmakers, de Federatie van Sigarenmakers en den Ned. Sigarenmakersbond, houdende verzoek aan leden van werkeloozenkassen financiee en steun te verleenen reeds wordt voldaan. 31. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan W. Boekhoudt eervol ontslag als amb tenaar van den Burgerlijken Stand te verleenen overeenkomstig verzoek. 32. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van dc Leges verordening. 33. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van straatnamen in het Soester- kwaTtier. 34. Vaststelling oonvullingskohier schoolgel den gymnasium 1922. 35. Vaststelling kohier schoolgelden Handels avondschool dienst 1922—1923. 36. Reclames schoolgelden dienst 1921—1922. 37. Reclames forensenbelasting dienst 1920. 38. Reclames inkomstenbelasting, dienst 1921. 39. Vaststelling 6e primitief kohier inkom stenbelasting, dienst 1921. 40. Vaststelling 2e Navorderingskohier In komstenbelasting, dienst 1921. 41. Vaststelling 6c primitief kohieT straat- en rioolbelasting 1922. 42. Vaststelling 2e primitief kohier straat- en rioolbelasting 1923. 43. Reclames straatbelasting 1921. 44. Reclames straat- en rioolbelasting 1922. Het bezoek van den Koning van Zweden. Naar wij vernemen zal ter gelegenheid van het bezoek van den koning von Zweden, een detache ment cavalerie uit Amersfoort naar Amsterdam worden gedirigeerd om te dienen als eere-escor- te van den koning bij den rit van het Centraal station naar het Paleis en terug. a Garnizoen. Bij Kon. Besluit is de res.-eerstc-luitenant A. Kouwenaar, van het 21e regt. infanterie te Amersfoort, overgeploatst bij het Regt. Grena diers. Ned. Herv. Gemeente. Woensdagavond is in de vergadering van gemachtigden van het Kiescollege tot diaken herkozen de heer C. Janssen. Tot ouderling werd gekozen in de vac. J. v. d .Touw, dc heer Dr. B. Keulen. Beiden hebben de benoeming aangenomen. Jeugdgodsdienstoefening. Zondag a.s. belooft een belangrijke dag te worden voor de Ned. Hervormde Gemeente te dezer stede, 's Morgens om 10 uur zal in de St. Joriskerk de eerste jeugdgodsdienstoefening gehouden worden voor jongelieden boven 16 jaar. Spreker zal zijn Ds. M. G. Gerritsen, die reeds in zijn jongelingsjaren onder jongelieden arbeidde. Overal blijkt in onze dagen, dat de tijd, waarin de materie hoogtij vierde, heeft af zonder bij die, welke buiten allo godsdienstige vele zijn, constateeren we met groote blijdschap, dot er onder de jeugd vraag is naar godsdienst. Niet juist bij die jongelieden, die in kerkelijke omgeving zijn groot gebracht, moor in het bij zonder bij ie, welke buien alle godsdienstige leiding hebben gestaan. Vaders en moeders, welke hun leven lang niet naar een hoogere mocht hadden gevraagd, worden door hun kin deren verrast met vragen, die hen doen gevoe len, dat in de zielen huniter kinderen een dorst is naar kennis van den Onzichtbare, die het We reldgebeuren leidt. Komen deze jonge menschen terecht In onze godsdienstoefeningen, welke zijn berekend op oudere menschen, die hun leven long onder geestelijke leiding hebben gestaan, dan is er groot kans, dat ze teleurgesteld heengaan. Zij kunnen er niet bij. Daarom zullen regelmatig vanwege de kerk diensten georganiseerd wor den, welke geheel berekend zijn op de behoeften van jonge menschen. De persoon van Ds. Ger ritsen, die zich reeds zoolang en zooveel .onder jonge menschen bewoog, staat er ons borg voor, dat Zondagmorgen de juiste toon wordt aange slagen. Wij verwachten, dat ook velen zullen komen, die aan kerkbezoek niet gewend zijn. 14 heeft speciaal machines voor nummeren, perforeeren ENZ. Ten to onstelling „Amersf. Kunst kring e n V oIk s u n i ve r si t ci L Men schrijft ons Het is een goede gedachte geweest van de beide besturen om een tentoonstelling te organi- seeren, waarin niet enkel teekeningen enz. te zien zijn, doch ook aardewerk. De teekeningen, aquarellen en etsen van Mevr. Bets Coster—Coster, Wim Schuhmacher en Jan van Herwijnen zijn inderdaad zeer bezienswaar dig. Van Wim Schumacher schrijft „Het Vader land" „Het is thans wel volkomen duidelijk, dat Schuhmacher's werk aan kracht, concentratie en vormbeheersching veel gewonnen heeft, ter wijl het zich in zijn wezenlijk karakter gelijk bleef. Het werk is persoonlijker cn dieper". „De Telegraaf" schreef over deze zelfde kun stenaar: „Tot de meest begaafde rekent bij Schuhmacher en van Konijneburg, die aan Hed- ler doen denken. De „Nieuwe Rott." „In Schuhmacher's werk is verandering gekomen meer vormbouwend wer den zijn oude steden met burchten gecompo neerd, en een kronig-uitgebeelde plastiek is er in zijn naaktfiguur". „Het Volk"„Wim Schuhmacher imponeert door een magistrale teekening von een machtige licht- en donkerwerking". „Maar reeds behoort de schilder tot de meest belevende onder de jongeren". Over het aardewerk van het ech'paar Hobbel schrijft de „Nieuwe Rotterdamsche Courant" „Goed en goedkoop, zijn-er-twee" zqjt bet spreekwoord, maar de uitzondering bevestigd dc regel. Zu'.k 'n uitzondering vormt het aardewerk van den heer en mevr. Hobbel want behalve goedkoop, is het goed, immers degelijk en fraai cn eenvoudig. Dit echtpaar heeft de ware liefde voor de pottenbakkerskunst". „Een allerliefst suikerpotje, beige met felgroen en staalblauw in het glazuur, uitvloeiende raden. Het is allerliefst van vorm fraai van kleur, en zou beslist een ongemeen mooi as pekt maken op een donker theeblad". „Het echtpaar Hobbel zorgt er voor dat deze dingen in het bereik zijn van kleine beurzen. Een bijna filantropische daad op het gebied der kunst". Moeten we nog meer neerschrijven. Om U lezeres en lezer naar deze tentoonstelling te doen toegaon Ons dunkt van niet, inderdaad is daar voor elk wat wils, terwijl er tevens gele genheid is om te koopen. Eennieuwe munitiebergplaats. In het artikel van mevrouw Schiedges, ge plaatste in ons bind von gisteren, is blijkbaar een onjuistheid geslopen. Van militaire zijde ver zoekt men in stede van den laotsten zin „Deze vraag werd niet bevredigend beantwoord" te lezen Deze vraag werd ingevolge het ver longen van den voorzitter der Commissie niet beantwoord. Do dolle koe. De dolle koe blijkt meer op hoor geweten ge had te hebben, don wij gisteren vermeldden. Het rund was met den trein aangevoerd; bij het los sen stichtte het reeds onheil door don veehou der tegen de wogon te drukken. Hierna vluchtte het dier op de spoorlijn en kwam het tenslotte in één der tuinen aan den Arnhemschewcg te recht. De politie deed alle moeite het dicr met kalmte te vangen, doch daar dit niet gelukte, v/erd deskundige hulp ingeroepen. Eenige han dige veehandelaren trachtten met levensgevaar de koe te kluisteren, wat niet doenlijk bleek. Tot tweemaal toe viel het beest zijn belagers uan. Na eenige uren alles geprobeerd te heb ben, werd het beest toen op lost von een dieren arts afgemaakt. Dc gebrs. v. d. Wetering cn één der agenten hebben zich bijzonder verdien stelijk gemaakt. Gemeente lij ke Arbeidsbeurs. Aanvragen van Werkgevers op 22 Februari '23. Ie Volwassenen. 1 dogmeisje, I diensmeisje, 4 kleermakers grootwerkers, I werkmeisje, 1 oank. detachcur, 1 medicus-tandarts, 1 jongste bediende, 3 worst- mokers. Aanbiedingen van Werkzoekenden op 22 Februari '23. 3 betonwerkers, 1 schilder beneden dc 18 jaar, 5 straatm. handlangers, 1 borstclmokor, 3 meu- bclbeitsers, 1 emballeur-pokkistenmoker, 1 beeld houwer, 2 schoensnijder, 1 mach. schoenmaker, 2 metaolslijpers, 2 bonket- en broodbakkers, 3 banketbakkers, 15 bankwerkers, 3 behangers- stoffeerders, 3 boekbinders, 7 boekdrukkers, 5 broodbakkers, 2 costuumnaaistes, 8 elcctriciens 2 fabrieksmeisjes, 19 grondwerkers, 1 huishoud ster-verpleegster, 2 chauffeurs, 1 buffetchef, 1 incasseerder, 1 hulp in de huishouding, 6 kan toorbedienden (mann 4 kontoorbedienden (vt.) 4 kontoorwerksters, 1 kopperebedienden, 1 kell- ner, 1 keukenmeisje voor hotel of pension, 12 kleermakers, I kok, 1 kruideniersbediende, I kuiper, 8 letterzetters, 6 loodgieters, 3 loop knechts, 144 losse arbeiders, 4 mochinole-hout- bewerkers, 10 machine-bankwerkers, 1 machi nist (chef) 1 correspondent, 3 kantoorbedienden beneden de 18 jaar, 11 magAzijnknechts, 1 me taaldraaier, 24 metselaars, 21 meubelmakers, 3 monteurs, 57 opperlieden, 2 rijwielherstellers, 30 schilders (huis), 7 schoenmokers, 38 sigaren makers, 7 sigorensorteerders, 3 smeden, 3 sla gers, 1 steenhouwer, 1 stokcT, 8 straatmakers, I steno-typiste, 1 kamermeisie voor hotel of pensioen, 3 stukadoors, 1 suikerwerker, 1 Ta baksbewerker, 1 teekenoor (werktuigkundig), 43 timmerlieden, 1 verstelnaaister, 2 voegers, 4 voerlieden, 1 vuurwerker autogenclnsscher, 2 wagenmakers, 2 waschvrouwen, 8 werkvrouwen, 5 winkeljuffrouwen, 2 zadelmakers, 1 zwikker (schoen). 1 voorslaonder, 1 Diono-herstoller, 3 wevers, 2 kettingscheerders, 2 strippers, 1 plak ker, I bosjesmoker, 1 reiziger, I schipper. Burgerlijke Stand von 23 Febr. 1923. Geboren: Hendrik Johannes, z. v. Gerrit Simons cn Jo hanna Aleida Quint. Theodora, d. v. Marinus de Jong en Jansje Cathorino Vermaak. Johannes Everhardus Maria, d. v. Hcndrikus Hubertus Maria Evers en Wilhelmina Mcrio Johanna van Geelkerken. Lecndert, z. v. Klans De Man en Wilhelmina Gerardina Anna de Groot. Gehuwd: Gerrit Jon Boevé en Egbertha Jocobo Ender- man. Jan Hafkamp en Adrians Albcrdina Ickler. Overleden: Karei Petrus Jozef von Vonno, oud 20 maan den. Hcndrica Alijda van Loevezijn, oud 75 jaar weduwe van Comelis Roodestein. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van» 23 Februari 19-3, Hoogste stand 757.9 te Hoparanda en Sarna. Laagste stand737.3 te Yarmouth. Verwachting tot den avond van 24 Februari Matige tot krachtige, later tijdelijke afnemende wind uit Zuidelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen waat- schijnlijk regenbuien, weinig verandering van temperatuur. Wielrijders. Fietslantaarn aansteken 5.56 uur. WiSSCLiKOJBitSfeA. Oft NoL Niet C,ff. Not 22 Fobr 23 Febr *23 12 uu Londen U.0OV4 11.8' V* Berlin. f.0112 0.0113 Parits 15 521 15 87 J Brussel. 16 65 13.52} /Cwitserland 47 50 47.55 Weenen 0.00.6 u.oo ?r,j Kopenhagen 49- 49 20 Chnstiania 47 47 10 Stockholm 67.20 67.25 New-York £52} 2.52}

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3