AMERSFOORTSCH DAGBLAD „de eemlander" ST. E M I LION bij 1.1. SGH0TERHAII Zn., iltr.str. 17 Tel. 145 A. v. d. WEG, Langestr.23 U. MO. FITQGRëFIE LEOPOLD. mmmmi - verhuizihceh meubileerikg. Tel. m, sportnieuws stadsnieuws 1-, ZILVER-, en UURWERKEN. 't LAANTJE 3. Eigengemaakte Kinderkleeding. SPOR I HUIS BOKKING II FLOR ÜNTONIO 8 CENT EN FLOR SOMS 10 CENT WILLEM GROENHUIZEN. Per flesch f 1.60, per anker f 65.- DE FIRMA FONTEIN A SCHIPPERS. LANGESTRAAT 24 Sponsen en Zeemen, Borstelwerk TWEEDE BLAD. BINNENLAND. Magaz. „De Dom". Maison de Coiffure FEUILLETON. Carmen's Nederlaag. G. VAN DUIN Medailles, Kruizen, Kransen. Takken en Bekers. LAKBALSCHOENEN SNEEUWSCHOENEN JACHTSCHOENEN VOETBALSCHOENEN 2ie Jaargang No. 230 Zatero. 31 Maart I92w ORIGINEELE zeer aan te bevelen Bordeaux, gewas 1917 BEHANGERIJ STOFFEERDERIJ BIZONDERHEDEN. AxiniDSter Karpetten. Kwaliteiten als vóór tien oorlog I 5S.-, f 76.50. t 81.50. Tap. Beige Karpetten t 20,- t 29.10, t 32.— f 31-50, t 39.20 Tafelkleeden, Pracht Mohair kwaliteiten. Grootste maat t 26.50. Sireepstoften, 120 cM. breed per meter t 2.25 en f 1.50. Invoerrecht suikerhoudende gecondenseerdo melk. Het St.bl. no. 990 brengt het Kon. besluit van 17 Maort j!., houdende vaststelling van het in voerrecht op suikerhoudende gecondenseerde melk. Art. T luidt: Het invoerrecht op suikerhou dende gecondenseerde melk, ingevoerd in an dere dan luchtdichte verpakking, bedraagt per 100 kilogram: wanneer het suikergehalte niet hooger is dan 40 ten honderd 10.80. wanneer het suikergehalte hooger is dan 40 ten honderd 10.80, benevens 0.27 voor elk procent of gedeelte van een percent, waarmee het suikergehalte 40 ten honderd overtreft. OPHEFFING VAN DE KRIJGSRADEN EN SAMENSTELLING VAN DEN NIEUWEN KRIJGSRAAD TE S-HERTOGENBOSCH. Bij Kon. besluit van 28 Maart is A. aan de volgende leden van de militair- rechterlijke macht met I April, wegens ophef fing van hun betrekking, ingevolge de wet van 13 Januari 1923 eervol ontslqg verleend uit het ambt, onder dankbetuiging I. bij den krijgsraad voor de landmacht in het 1ste militaire arrondissement te 's-Graven- hage mr. J. Plontenga, mr. W. L. A. Collard, mr. E. H. Winkelman, mr. E. Jellinghaus, mr. W. Francken en mr. G. van Slootcn Azn., allen president-plaatsvervongermr. B. van Rossem en mr. R. V. Bakker, beiden auditeur-militair plaatsvervanger II. bij den krijgsraad voor de landmacht in het 2de militaire arrondissement tc Arnhem mr. H. W. van Tienhoven, mr. dr. R. J. de Vis ser, mr. B. H. Everts, mr. G. A. J. M van Ditz- huyzen, allen president-plaatsvervangerjhr. mr. H. C. M. van Nispen tot Pannerden en mr. R. van Maare B.-Jzn., beiden auditeur-militair- plaatsvervanger Hl. bij den krijgsraad voor de landmacht in het 3de militaire arrondissement te 's-Hertogen- bosch mr. dr. A. B. G. M. van Rijckcvorsel, mr. K. C. J. M. Sassen, mr. R. W. J. C. de Men- thon Bake en mr. J. S. Loke, allen president plaatsvervanger mr. C. A. G. W. van de Pol on mr. J. G. A. Kattenbusch, beiden auditeur militair-plaatsvervanger B. aan de volgende leden van de militair- rechterlijke macht is met ingang van T April, wegens ophefiing van hun betrekking als voren eervol ontslag verleend uit het ambt mr. G. M. Palthe Wesenhagen, auditeur-militair in het 1ste militaire arrondissement te 's-Gravenhage; mr. Th. Evckink, president van den krijgsraad voor de landmacht in het 2de militaire arrondis sement te Arnhem mr. W F. van Meurs, audi teur-militair in het 2de militaire arrondisse ment te Arnhemmr. W. M. van Lanschot, president van den krijgsraad voor de landmacht in het 3de militaire arrondissement te 's-Her- togenboschmr. J. S. L. Aghina, auditeur militair in het 3de militaire arrondissment te 's-Hertogenbosch. Benoemd zijn bij den krijgsraad voor de land macht voor het Rijk in Europa tc 's-Hcrtogen- bosch 1. met ingang van I Apriltot president- plaatsvervanger I. mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, eervol ontslagen president-plaats vervanger van den krijgsraad voor de land macht in het 3de militaire arrondissement te 's-Hertogenbosch, voorzitter van den Raad van Beroep (O.) aldaar 2. mr. K. C. J. M. Sassen, eervol ontslagen president-plaatsvervanger van den krijgsraad voor de landmacht in het 3de arrondissement te 's-Hertogenbosch, rechter in de arrondisse mentsrechtbank aldaar 3. mr. R. W. J. C. de Menthon Bake, eervol ontslagen president-plaatsvervanger van den krijgsraad voor de landmacht in het 3de mili taire arrondissement te 's-Hei togenbosch, raads heer in het gerechtshof aldoor 4. mr. J. S. Loke, eervol ontslagen president- plaatsvervanger van den krijgsraad voor de landmacht in het 3de militaire arrondissement te 's-Hertogenbosch, ambtenaar van het open baar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement 's-Hertogenbosch tot auditeur-militair-plaatsvervangerT. mr. C. A. G. W. van de Pol, eervol ontslagen oudi- teur-militair-plaatsvervenger in het 3de mili taire arrondissement te 's-Hertogenbosch, ad vocaat aldaar 2. mr. J. G. A. Kattenbusch, eervol ontslagen auditeur-militair-plaatsvervanger in het 3de militaire arrondissement tc 's-Hertogenbosch, subsitutuut-griffier bij de arrondissements-recht- b3nk aldaar IL met ingang van 2 April a. tot president mr. W. M. van Lanschot, eer vol ontslagen voorzitter van den krijgsraad voor de landmacht in het 3de militaire arrondisse ment te 's-Hcrtogenbosch b. tot auditeur-militair mr. J. S. L. Aghina, eervol ontslagen auditeur-militair in het 3de militaire arrondissement te 's-Hertogenbosch. Pensioen op 55-jurigen leeftijd. Bij K. B. is bepaald, dat de betrekkingen, be doeld in art. 49 der Pensioenwet -1922, waar aan ingevolge dat artikel uitzicht op pensioen op 55-jarigen leeftijd is verbonden, de volgende zijn: brievenbestellers, chef-monteuT, monteur bij den telegraaf- of bij een telefoondienst; hoofdkommies, assistent of kommies der belas tingen; veldwachter (ook in den rang van briga dier en brigadier-majoor); stoker van stoomke tels en van gasfabrieken; geneesheer-directeur, directrice, adjunct-directrice, verplegenden met inbegrip van hootdverplegenden van of in een ziekenhuis of krankzinnigengesticht; gezagvoer der, matroos aan boord van een stoomloods- transportvaartuig voor den algemecncn dienst van het loodswezen enz.; loodsschipper, loods, loodskweekeling, hulploods, kwartiermeester, roeier, matroos, matroos-kok en matTOOs-motor- drijver van den loodsdienst voor zeeschepen; in genieur der lc of 2e klasse en technisch ambte naar bij het toezicht op, het stoomwezen; opzich ter der mijnen die met het toezicht op den on- dergrondschen arbeid is belast; agent van poli tie (ook in den rang van brigadier, brigadier- titulair of chef-majoor); commandant van en brandmeester, brandwacht of kraandraaier bij een beroepsbrandweer; havenloods; straatmaker werkzaam bij een steenbestTating; gasstoker- •ploegbaas; bestuurder van een clcctrischen tram wagen; vroedvrouw. De ambtenoren, die op den datum van het in werkingtreden der Pensioenwet 1922 in dienst waren in een betrekking, waaraan uitzicht op pensioen op 55-jarigen leeftijd was verbonden, behouden dot uitzicht. Dit besluit treedt in werking met ingang van den tweeden dag na dien der dogteekening van het „Staatsblad", waorin het geplaatst is. Tellen de wachtgcldjaren mee voor pensioen? In de pensioenwetten voor de militairen komt geen bepaling voor, dat de tijd, op wacht geld doorgebracht, bij de berekening van het pensioen meetelt. De minister van Ooi log had volgens een be richt in Ons Belang in uitzicht gesteld om een dergelijke bepaling in het leven te roepen, doch zou daarvan teruggekomen zijn in verband met het non den minister van Financien toegeschre ven voornemen om de pensioenwetten voor de rijksambtenoren (waarin deze bepaling wel was opgenomen) thans zoodanig te wijzigen dat de wachtgeldtijd niet mede rekent voor pensioen. Ons Belang heeft nu een verzoek tot den minister van Oorlog gericht, om in het belang van de vrijwillige afvloeiing, den tijd, op wacht geld doorgebracht, te doen meetellen. Arbeidstijd in drukkerijen in verband met de verkiezingen. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid heeft goedgevonden: aan hoofden of be stuurders van drukkerijen van dag- en week bladen in alle gemeenten des Rijks te vergun nen, dat op twee dugen in het tijdvak van 9 April tot cn met 14 April 1923 door 'nonnen, in afwijking van het bepaalde bij artikel 24 der Arbeidswet 1919, gedurende II uur per dag en tusschen 7 uur des voormiddags een 12 uur des nachts arbeid wordt verricht tot het drukken van verkiezingsnieuws, onder voorwaarde, dat: a. in de week, waorin van deze vergunning ge bruik wordt gemaakt, door bedoelde arbeiders niet langer dan 53 uur arbeid wordt verricht; b. de werktijdregeling blijkt uit een geschrift, waarop de afwijking van de arbeidslijst te voren is aangeteekend en dat naast de arbeidslijst op een duidelijk zichtbare plaats moet zijn opge hangen. EEN ROTTERDAMSCHE AANBEVELING VOOR DE BURGEMEESTERSVACATURE. Wij lezen in de N. R. Ct. Naar wij vernemen, heeft cie regeering van verschillende politieke kerkelijke en vrijz. zijde te Rotterdam het verzoek ontvangen, jhr. mr. D. J. de Geer, minister van financiën, voormalig burgemeester van Arnhem en oud lid van der Ratterdomschcn gemeenteraad, ie benoemen tot burgemeester. De regeering moet in het algemeen het ernstig voornemen hebben gehad, met de wenschen in de gemeen te omtrent de opvolging van mr Zimmerman rekening te houden. In hoever haar dit nu ook met betrekking tot de aanbeveling van den heer de Geer mogelijk is, hierover kon men ons nog niets met zekerheid mededeelen. Hoe wel er werd verondersteld, dat het kabinet den beheerder van zijn belangrijkste portefeuille noode zou zien gaan, rees de vraag, of, voor dat uit Rotterdam het verzoek werd gedaan, al daar niet de voelhorens zijn uitgestoken om zich van de instemming van den heer de Geer te verzekeren. Bovendien kan nu reeds nis vaststaande worden aangenomen, dat de be noeming geen partijbenoeming zal zijn en zij in elk geval eerst over eenige weken te wachten is. waarin politieke waarzeggers wellicht nog een gunstig voorteeken zouden zien voor do door Rotterdam gestelde candidatuur van den tegenwoordigen minister van financiën, aange zien deze in de Eerste Kamer, die tot 10 April met reces is, nog zijn bcgrooting zal te verde digen hebben. Naar aanleiding von bovenstaand bericht meldt ons het Hongsche Correspondentie Bu reau, dnt jhr. mr. de Geer niet zal optreden als burgemeester van Rotterdom. Voetbal. H o 11 a n dF r a n k r ij k. Gelijk bekend wordt Maandag, 2e Paesch- dag, in het Stadion te Amsterdam de landen- wedstrijd tusschen Holland en Frankrijk ge speeld. Waar nie: ieder in de gelegenheid is deze wedstrijd bij te wonen, Kboen wij gemeend de thuisblijvers ditmaal eer.s schadeloos te moeten stellen, door het instellen van een bij zondere berichtgeving weikc ons in staat stelt het publiek de ontmoeting van minuut tot mi- nuu» te doen volgen. !e hait drie vangt de wedstrijd te Amster dam aan Om 2.45 verschijnt ons eerste bul letin op ons publicntiebord in de Utrcchtschc- straat. Het eenigste wat wij dus van de belang stellenden vragen is, dat zij zich in grpoten getale naar onze bulletins zullen begeven, waai mede wij onze werkzaamheden voldoende beloond achten en dit voor ons eene oanspo- ring zal zijn om ook bij volgende internolio- nole ontmoetingen onze bijzondere berichtge ving in te stellen. Men zié de desbetreffende advenenrie in dit nummer. Varkensmarkt Amersfoort. Speciale aldeellnc: niJEBSSTKAAT II. 4 Tel. 205 Speciale behandeling tegen alt vallen en afbreken ran liet haar» Hanrralf - tlaarzeep voorkomt de roos en het vet worden van het haar. f.AVGESTRAATSfta TEIL. 10» Overtreft allen erken Hinderwet. De firma Von Nieuwkerk en Elzenaar heeft een verzoek ingediend om vergunning tot het uitbreiden van de meubelfabriek door bijplaat sing von 3 electromotoren in totaal van P.K., in het perceel Aldegondestraat 105. Donderdag 12 April a. s. wordt ten Raad- huize gelegenheid gegeven bezwaren tegen deze uitbreiding in te brengen. Bij besluit van 28 Maart '23 is door B. en W, aan den Directeur van het Pensionaat St. Louns en zijne rechtverkrijgenden voorwaarde lijk vergunning verleend tot het oprichten van een schietbaan voor handboog met houten pijlen op het perceel aan de Barchman Wuy- tierslaan, sectie D, no. 3432. Bouwverordening. B. en W. schrijven aan den Raad Het is ons gebleken, dat de bepalingen van de bouwverordening niet voldoende kunnen worden geacht om tc waarborfen, dat er in of nabij iedere wonirig een gelegenheid bestaat om be trouwbaar drinkwater te bekomen. De redactie, zooals die luidt in de artikelen 43 en 61, n.l. dat de schadelijkheid van het drinkwater wordt bewezen door een deskundig onderzoek, heeft tengevolge, dat er bij over treding van de alinea's 1 van de genoemde arti kelen dikwijls geen veroordeeling kon volgen, daar het veelal niet mogelijk is bepaald te zeg gen dat een of ander water schadelijk is, als vast staat, dat er geregeld van wordt gedron ken zonder dat kwade gevolgen zichtboar zijn, terwijl, het water toch alleszins slecht is. Om te bereiken dat soortgelijke gevallen wel onder de strafverordening vallen, stellen wij Uwe verga dering voor de Bouwverordening te wijzigen als in bijgaand ontwerp-besluit nader is aange geven. Ambachtsschool. Donderdag j.l. had in do bestuurskamer van de Ambachtschool de uitreiking plaats der einddiploma's. Aon ondersteunde leerlingen werd dit ge tuigschrift tocgetend. Timmerlieden. R. Ancma, Amersfoort. C. Aubertijn, Amersfoort G. Blikman, Amersfoort. C. von Buien, Amersfoort J. de Brcc, Amersfoort. A. Borgt.run, Amersfoort, S. Idzcrdu, Amersfoort. H. Mado, Amersfoort. E. Kok, Spakcnbu g. J. Koudijs, Woulcnbc.g. T. de Vries, Amersfro:;. A. van de Wetering, Biarn. W. Mcissner, Zeist. L. de Ruigt, Soest. W. vnn de Heuvel, Amersfoort. Smeden cn Muchine-bonkwcrkers. H. von den Broek, Soest. J. M. Eletons, Amersfoort. C. van Eije, Amersfoort. T. Hartman, Amersfoort. W. H. N.tzon, Ameisfooit. K. L. v. Laar, Amcrvoort. J. Sromphorst, Voorthuizen. C. G. Timmermans, Baarn. S. T reels, Schei pcnzcel. K. V-Mituis, Burneveld. J. van de Wijngaard, Amersfoort C. van Zwol, Amersfoort. W. Jörke, Nijkerk. A. van Oosten, Amersfoort. J. Troost, Amersfoort. W. von de Kuilen, Amersfoort. A. J. Schut, Ameisfooit. H. Rcnes, Amersfoort. K. Eldert, Amersfooit. F. Huurdeman, Amerstooit. Electricians en Instrumentmakers. G. W. Arends, Amersfoort. J. van de Heuvel, Amersfoort. J. van der Klei, Amersfoort H. Leertouwer, Barneveld. B. Oldcnhof, Soesterberg. J. Schuringo, Amersfoort. L. Haaxman, Amersfoort A. G. Ernst, Amersfoort. Meubelmakers. N. L. Burgers, Amersfoort J. Koudijs, Baarn. G. van de Pijpekamp, Amersfoort. W. Zevenboom,'Amersfoort. Schilders. E. Boode, Amersfoort R. Mecsier, Amersfoort, Totaal 49 leerlingen. De uitslag van de overgangsexamens luidt als volgt Van de le naar de 2e klasse. Timmerlieden. W. van Asch, H. D. von den Berg, E. Brou wer, J. Eikelenburg, G. van Eist, H. C. Hekker, J. A. Bckker, J. H. Jacobs, R. Jansen, E. J. Lap, G. Mastenbioek, C. Op 't Land, C. Pal- Wandelaar op 't U. M. 0. pad. Bedenkt, het is gemaakt voor 't rad; Wilt gij er echter wandelen gaan. Draagt dan ook céii steentje aan. door 't Lidmaatschap 1.50. Secretariaat 16 Blankenheimshaat. - LANGESTRAAT 43 - Grootst gesorteerde magazijn T door C. N. en A. M. WILLIAMSON. Uit het Engelsch door W. J. A. ROLDANUS Jr. 12 „Arm standbeeld I" dacht zij bij zichzelf. „Als dat de zijne zijn, wat zullen die nieuwe hem dan vreeselijk pijn gedaan hebben Dan ging zij haar eigen kamer binnen, waar Kate onmiddellijk verscheen, om haar met lief derijke, zij het dan ook onervaren handen, te helpen ontkleeden. Angela was nog opgewonden door al de ge beurtenissen van den dag, den eerste in haor vaderland na haar kinderjaren, cn zij verbeeld de zich, dat zij niet zou kunnen slapen. Maar spoedig vergat zij alles en lag zij, onbewust van alles, wat om haar heen gebeurde, heel stil en heel wit in het licht, dat door het venster sloop, heel mooi en als verdronken in de gol ven van haar haor. Dan eindelijk begon zij von Italië te droomen dat zij daar wasdat zij het nooit verlaten had cn geen kans zag eruit te ontvluchten. Zij kreunde zocht in haar slaap en maakte zich genoeg wakker om te weten, dat zij droomde trachtte dan hcelemaal wak ker te worden en slaagde daarin, zwaar ade mend na hsar inspanning om den droom te overwinnen. „Het 'S niet waar," zeide zij tot zichzelf, ter wijl zij haar gezicht liefkozend tegen het kus sen drukte, omdat het een Amerikaansch en geen Italiaonsch in den Palazzo di Sereno was, en dat haar een veilig gevoel gaf. Zoo lag zij daar een paar minuten, zich koes- lerend met de gedachte, dat al het slechte en verschrikkelijke tot het verleden behoorde, dat een door een gouden sleutel dubbel afgesloten deur haar daarvan voor altijd scheidde. Niets onaangenaams kon haar nu meer overkomen. En zij was op het punt weer in slaap te vallen, toen een zacht geluid haar hart bonzen deed. Dan hielden zij en haar hart zich erg stil, want het leek alsof het geluid in de kamer, niet ver van haar bed was. Weer hoorde zij het en Angela begreep nu, dat het aan een van de twee ramen was, die beide open stonden. Op haar verzoek had Kate de jaloezieën half opgetrokken en Angela zou gelachen hebben om het vermoeden, dat een dief in een kamer op de twaalfde verdieping zou sluipen. Toch teekende het nochtschijnsel van de groote stad de gestalte van een man zwart af legen de half opgetrokken ruiten. Zij knielde neer op het wit- steenen kozijn en duwde met de grootste voor zichtigheid het zwore rnam hooget op, zoodat het mogelijk zou zijn er onder door te kruipen en in de kamer te komen. Terwijl zij daar, eerst ongeloovig, maar dan toch gedwongen het te gelooven, lag te staren, begreep Angela hoe hel schijnbare wonder ge wrocht was. De man was langs de kroonlijst ge kropen, die enkele voeten lager dan de rij ven sterkozijnen den muur omgaf. Zij herinnerde zich het opgemerkt tc hebben, zooals je jc plotse ling een vergeten bijzonderheid op een photo graphic herinnert. Een handige dief zou dien JUWELIER OPTICIaN. a (reclitscheatraat 23 I.everiug \«or elke tak van SPORT en rESTOOXMEIXIXG van: gevaarlijken toch gemaakt kunnen hebben door zich aan het eene kozijn na het andere vast tc houden tot hij was bij het raam waar hij wilde zijn. Angela werd duizelig, daar haar eerste ge dachte den smak van haar raam naar den grond gold.,. Als hij eens viel I" waren dc woor den, die op haar lippen kwamen. Dan bedacht zij, dat het beter voor haar zou zijn, als hij viel. Hij wilde misschien stelen en haar ver moorden. Zij moest willen, dat hij viel. Zij lag roerlooshet denken was verward door het bonzen van haar hart. Als zij uil bed sprong cn door de kamer naar de telephoon liep, zou de man haar kunnen zien. Dan zou hij, wetende, dat zij wakker was en voorzich tigheid van zijn kant onnoodig was, het raam open gooien, naar binnen springen en haar tot zwijgen brengen. „Wat kan ik doen vroeg zij zich af. Na een paar minuten zou de dief met het langzame, voorzichtige opschuiven van het raam klaar en in de kamer zijn. Haar ringen en haar gouden tasch met vrij veel geld erin lagen op de kaptafel. Als hij daarmede tevreden was, zou zij fctil kunnen blijven liggen en hem zijn gang laten gaan moor haar horloge log onder haar kussen en haar parelsnoer had zij om haar hals. De pare len waren heel wat meer waard dan de tasch en de zwarte schim daar moest weten, dat zij veel kostbaarheden bezat, anders zou hij niet bij haar komen. „Wat kan ik doen Plotseling viel haar iets in, dat zij doen kon, en zonder zich af te vragen of er misschien nog iets beters was, leunde zij uit haar bed en klopte op dc deur tusschen haar kamer en die naast haar. De deur was gegrendeld, maar al kloppend met de eene, schoof zij met de an-^ dcre hand den grendel weg. „Vlug vlug help I" riep zij. „Er is een dief aan mijn raam I" Een zachte klik, het opdraaien van eleclrisch licht, het vlugge terugschuiven van een gren del en de deur vloog open. Da laarzen, die zij in den hall gezien had, hadden haar de waar heid verteld. De mnn, dien zij verwachtte, stond het vijfde gedeelte van een seconde op den drempel van haar kamer en sloop dan le nig cn geruischloos als een Indiaan naar het raam .De dief werd volkomen verrast. Toen An gela plotseling om hulp riep, was hij juist be zig zich op den grond neer te laten door onder het raam door le kruipen, dat hij nu hoog ge noeg open kregen had. Eerst had hij er zijn beencn doorgestoken, zoodat hij in een voor j hem zeer moeilijke positie was. De lenigste gymnast zou zich niet onder het vensterkozijn teruggetrokken kunnen hebben, om dan zijn lichaam in evenwicht te brengen en over de kroonlijst terug te vluchten, in die enkele secon den tusschen den roep om hulp en het ant woord donrop. Hij deed er zooveel mogelijk zijn best voor, moor het baatte hem niet. De man uit de kamer ernaast was hem lc vlug «f cn hij werd gevangen als een rot in een vol. Angela zat rechtop in haar bed te kijken. Het scheen haar geen werkelijkheid toe. Het was slechts een toonecl uit een comcdiestukdc zwarte gedaante als een zak langs den grond gesleurd en dan met een ruk op zijn voeten gezet niet zijn beide armen vastgebonden op zijn rugcn dat olies in enkele seconden, zonde, cenig lawaai. In het licht van de kamer ernaast kon zij de twee mannen duidelijk ziendc groote in een pyama. zooals hij op hoar hulp geroep uit zijn bed gesprongen moest zijnde kleine in het zwart met een masker van zijde of een andere dunne stof over het bovenge deelte van zijn gezicht. In de zwijgende worste ling was het eenigszins verschoven en <*>V bloote een kleine, lichte, puntige snor. (Wordt ^ervoIgT^ H£T BESTE BU JOH. VAN DIJK Schoenwerk en Sportartikelen I Langestraat 116 Tel. 70 I

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 5