AMERSFOORTSCH DAGBLAD „de eemlander" ST. E MI LION i. A. SCHIM S Zn., Utr.str. 17 Tel. 145 binnenland. Eigengemaakte Kinderkleeding. WILLEM GROENHUIZEN. MD-, ZILVER-, en UURWERKEN. Per flesch f 1.60, per anker f 65.- DE FIRMA FONTEIN 4 SCHIPPERS, LANGESTRAAT 24 behangerm stoffeerderij BEO&ENMAKERIJ - VERHUIZINGEN MEUBILEERING. Tel. 496 bizonderheden: TWEEDE BLAD. De gemeenteraadsverkiezing. Magaz. „DeDom Maison de Coiffure i - LANGESTRAAT 43 - Grootst gesorteerde magazijn FEUILLETON. Carmen's Nederlaag. LAKBALSCHOENEN SNEEUWSCHOENEN JACHTSCHOENEN VOETBALSCHOENEN HET BESTE BIJ G. VAN DUIN Medailles, Kruizen, Kransen. Takken en Bekers. 21e Jaargang No. 264 Zaterdag 12 Mei 1923 ORIGINEELE zeer aan te bevelen lBordeaux, gewas 1917 Axmioster KnrpeUeu. Kwaliteiten als vóór den oorlog I 58.f 67.50 f 81.50. Tap. Beige KnrpeUeo 1 20, - t 20.40, t 32.— t 34-50, f 39.20 Talelkleedcn. Pracht Mohair kwaliteiten. Grootste maat t 26.50 Sireepstofien 120 cM. breed per meter I 2.25 en t 1.50. L Woensdag 23 Mei a.s. zullen de kiezers uitspraak moeten doen over de samenstelling van den Gemeenteraad voor de eerstvol gende vierjarige periode: Aan voorspellingen zullen we ons maar niet wagen; dat de nieuwe Raad echter een ander beeld zal vertoonen, dan de tegen woordige, mogen we wel als zeker aanne men. Vooreerst krijgen we een uitbreiding van het ledental, daar de Raad voortaan zal bestaan uit 23, in plaats van 19 leden. We krijgen dus al vast 4 nieuwe Edelachtbaren op den Westsingel. Dan zullen van de tegen woordige leden al vast uit den Raad verdwij nen de heeren H. Kroes en J. Heere. De eerste verlaat vrijwillig zijn post, de tweede heeft vermoedelijk geen groep kiezers kun nen vinden, die zich gedrongen voelden hem voor een vernieuwing van zijn mandaat in 'het geding te brengen. Wat we ook met vrij groote zekerheid mogen zeggen, is, dat het vrijzinnig element moeite zal hebben zijn positie in den Raad te handhaven. Niet, dat wij den toestand nu zoo bijzonder donker inzien, maar gelet op de indiening der lijsten voor de „ontevrede nen" en voor mevr. Schiedges mogen we wel zeggen, dat deze in hoofdzaak schade zullen toebrengen aan de vrijzinnigen. De andere partijen toch beschikken over een goed gedisciplineerd kiezerscorps; de voor keur voor gelegenheidscandidaten is daar gewoonlijk gering. In vrijzinnige kringen daarentegen heeft men maar al te dikwijls elementen, die mee- nen, dat de zaken niet goed behartigd wor den en inplaats van dan in de kiesvereni gingen bezwaren naar voren te brengen, maken ze zich wijs, dat ze zelf heel wat beter geschikt zijn de gemeentezaken te besturen. In hoeverre persoonlijke eerzuoht hierbij ook een woordje meespreekt, kunnen we thans wel laten rusten. Gewoonlijk zijn er wel kie zers te vinden, die het afgeven op de be stuurders der Gemeente ook wel noodig vin den, zoodat het niet zoo heel moeilijk valt dergelijke elementen candidaat te stellen. Meestal zijn het menschen, die zich nooit voor de zaken van het algemeen belang heb ben geïnteresseerd. Op zijn hoogst hebben ze aan de bittertafel gekankerd over aller lei maatregelen, die volgens hen, anders hadden moeten zijn, terwijl verder het be lastingbiljet het afdoende bewijs is, dat de zaken verkeerd gaan. Wij gelooven niet, dat dit krachtige aan bevelingen zijn om lid van een besturend col lege te worden. Maar zelfs al zouden we dat wel vinden, dan zouden we er nog voor be danken eenigerlei steun te verleenen aan dergelijke candidaten, daar we ons er tevens wel van bewust zijn, dat we daarmee slechts de uiterste partijen links en rechts zouden versterken. En daarvoor bedanken we, daar we, ook bij verschil van meening, toch over tuigd zijn, dat onze wenschen veelal geen weerklank vinden bij die partijen maar wel bij de vrijzinnigen. Wij hopen dan ook, dat de verbrokkeling van stemmen daar deze groepscandidaten veroorzaakt zoo gering mogelijk zal zijn en dat de Amersfoortsche kiezeressen en kie zers zullen toonen, dat zij in „ontevreden heid" alleen een niet betrouwbaren -leidraad zien voor het bestuur der gemeentezaken. Vooral, omdat wij voorzien, dat in den ko menden Raad de vrijzinnigen in menig op zicht nuttig werk zullen kunnen doen. Ter rechterzijde zet men er alles op den Raad rechts te maken. De Eembode schreef onlangs al „Wanneer de Roomsche Kiesgerechtigden allen trouw hun plicht doen, kunnen er acht Katholieke Raadsleden worden gekozen .En wanneer de veiwante Christelijke groepen van hun kant voor een behoorlijke machts ontplooiing zorgen, is de meerderheid van den Raad rechts te formeeren. Hieruit blijkt dat zij, die kleine groepsbe langen buiten het verband der R. K. partij steunen, de christelijke politiek schaden en de Roomsche belangen en rechten benadee- len. Moge dit het besef brengen, dat Room sche eenheid Roomsche kracht geeft. En dat Roomsche kracht meer dan ooit noodig is om Roomsch recht te handhaven." Dat is een zeer leerzaam stukje, en een aanwijzing voor hetgeen komen gaat. Wij zouden niet gaarne een anti-clericale politiek voeren, maar als wij zoo lezen van Room sche belangen, Roomsche kracht en Roomsch recht, in verband met de raadsverkiezing, dan moeten we toch daarop speciaal de aan dacht vestigen. Wanneer de verwachtingen van de Eem bode in vervulling gaan, dan zouden we dus in de toekomst wel eens voor maatregelen kunnen komen te staan, die door ieder vrij zinnige ten hoogste zouden betreurd wor den. En daarom doen we temeer een beroep op de kiezeressen en de kiezers, om zich niet te laten leiden door kleinzielige, zelfzuchtige belangetjes, maar om toch vooral het belang der Gemeente niet uit het oog te verliezen. Hoe dat belang o. i. het best wordt gediend, zullen we in een volgend artikel uiteen zet ten. Pensioenwet voor de landmacht. De Afdeeling Middelburg van de onderoffi- ciers-vereeniging „Ons Belang" heeft de vol gende motie aangewend. Kennis genomen hebbende van de aanvul lingen en wijzigingen op dc pensioenwet voor de Landmacht 1922 van oordeel, dat door deze aanvullingen en wijzigingen o.a. van art. 2 en 23b, neergelegd in het ontwerp van wet van 20 April 1923, ver schillende verslechteringen voor het militair personeel voortvloeien van meening, dat door de voorgenomen wij zigingen en aanvullingen eenmaal verkregen rechten ernstig worden geschaad, en de toe komst voor de mede door de reorganisatie zoo ernstig gedupeerde militairen steeds zorgwekkender wordt doet een beroep op de volksvertegenwoor diging, en verzoekt met aandrang, te willen voorkomen, dat verkregen rechten weder wor den ontnomen besluit deze motie te zenden aan de 2e Ka mer der Staten-Gcneroal en te doen plaatsen in dc Pers, en gaat over tot de orde van den dag. Ncd. Jongelingsverbond. De 70ste Algemeene vergadering van het Nederlandsch Jongelingsverbond is Woensdag te Deventer gehouden onder voorzitterschap van ds. P. Veen van Utrecht. De sectie-vergadering over de zending, die ook werd bijgewoond door eenen afgevaardigden van het West-Duitsche verbond, stond onder voorzitterschap van den heer H. v. d. Dool. Na diens openingswoord verkreeg ds. H. D. J. Boissevain, le secretaris van den Zendings studie, Raad, het woord om enkele gedachten uit te spreken en wenken te geven over „de praktijk van de Zendingsstudie der ofdeelingen van het verbond." Dit onderwerp werd reeds in het jaarverslag van 1913 ter sprake gebracht en telkenjare was eene vermindering van belangstelling in de afd. te constateeren, zoodat zich b.v. in 1922 van de 600 afd. met 15000 leden nog slechts 10 afd. met 206 leden, met de studie bezighiel den. Plaatsen als Joure, Kampen, Nijkerk, ook Rotterdam, vertoonden een opwekkend zen dingsstudieleven, moor de hoofdstad van ons land met nog meerdere plaatsen van beteekenis lieten niets van zich hooren. Zal de zending resultaat opleveren, dan moet daarvan ook meer dere studie gemaakt worden. Enkele middelen daartoe werden door spr. aongeprezen. In groote vereenigingen zal men een zendingsstudieclub en kring kunnen vormen. Samenwerking van verschillende Ver. zal even eens kunnen leiden tot vorming van zoo'n club of kring. Ook individueel zal in kleinere afd. gewerkt kunnen worden, allereerst door aanschaffing van zendingslectuur. De heer Acjordeau Jr. hield hierna een korte inleiding over „het Knapenregiment in dienst der Zending", wier taak het is de gelden bijeen te laten brengen voor de Zending, zooals men voor 13 jaar begonnen is. Daardoor hebben de knapen sedert dien tijd een bedrag van 20.000 bijeengebracht, waarmede o.m. de motorboot „Jong Holland" afbetaald werd. Spr. raadt aan in iedere afdeeling secties te stichten van het Knapenregiment. Zij zullen de gelden verschaffèn voor den aankoop van an dere booten, die in Indië varen zullen ten be hoeve van de zending. De commissie voor de drankbestrijding hield een goed bezochte vergadering onder leiding van den heer C. Keijne uit Amsterdam, die in zijn openingswoord op meerdere liefde tot den naaste aandringt. Den secretaris der Commissie, den heer Veld man, wordt hulde gebracht voor het keurige feestboekje, grootendeels door hem bezorgd. De voorzitter van den Bond, ds. Veen, onder streepte deze woorden. De heer K. M. v. d. Waarde uit Zwolle houdt hierop eene rede over „Eene moeielijke keuze". Spr. schetst de moeielijke keuze, waarvoor de jonge man voortdurend in zijn leven gesteld wordt. In het doen eener goede keuze moeten we elkaar steunen. Hij herinnert daarbij aan de beweging voor plaatselijke keuze en aan den daad van mr. Rutgers, ie zijn voorstel tot in voering van plaatselijke keuze in de 2de kamer aangenomen zag, doch de le kamer verwierp met slechts één stem meerderheid het aangeno men voorstel. Dit bewijst naar spreker's oordeel dat aanneming van het beginsel niet meer zoo ver van ons verwijderd is. Na deze rede volgde eenige gedachtenwisse- ling, waaraan enkele sprekers deelnamen. De voorzitter sloot daarna de vergadering met een woord van dank voor het goede bezoek. Hij deelt tevens mede, dat hij na eene 25-jarige werkzaamheid voor de drankbestrijding, het oogenblik gekomen acht om de leiding der com missie in andere handen te geven. De heer Veldman bedankte den voorzitter daarna voor al wat hij voor de Commissie deed, waarna ds. Koolhaas de vergadering sluit. Onder leiding van den heer H. Top werd de sectievergadering gehouden van de correspon denten, waarin dc heer H. Holtslog uit Hengelo eene inleiding hield over: „onze taak als corres pondent". Bondsdag Ned. Bond van Jongelingsverecni- gingen op Geref. Grondslag. De 35e bondsdag van deze corporatie is op Hemelvaartsdag bij Groningen gehouden en door den bondsdirecteur ds. Vonkenberg, uit Amersfoort geopend met een rede, welke tot titel had „Heilige tweespalt". De bondsdirecteur deelde mede, dot hij eer lang aan zijn voornemen, om weer als Dienaar des Woords een kerk tc gaan dienen hoopt uit voering te geven en dus een eventueel beroep in overwegine zal nemen. Na aanneming wenscht hij op te houden bondsdirecteur te zijn. De heci Zijlstra antwoordde, namens den Bond, dat het oogenblik om ds. V. te danken voor zijn gezegend, omvangrijk werk van 35 jaren nog niet is aangebroken, maar vertolkt toch de innige gehechtheid van den Bond aan ds. V. De vergadering zong ds. V. de bede toe uit Ps. 134. Een telegram van hulde werd aan H. M. dc Koningin en een van sympathie aon den nog steeds niet geheel herstelden en in den Bond zoo zeer geachten vice-voorzittcr den heer Jac. van Oversteeg verzonden. Tot lid van het College van raadslieden is de heer J. Schouten en tot lid van de Commissie voor de administratie de heer Mekking gekozen. Bij enkele candidaotstclling is de heer Van Oversteeg herkozen als bondsbestuurder. De egwone voorstellen van het ogendum ko men vervolgens in behandeling. Alle bestuursvoorstellen zijn onveranderd aan genomen, ook het bestuursvoorstel inzake sub sidie. Na de pauze kwam prof. Ridderbos, van Kam pen, het eerst oan het woord met een referaat over „Schriftonderzoek op de J. V.", waarbij hij de volgende stellingen toelichtte: I. Het woord „Schriftonderzoek" wordt hier en wordt ook het best genomen in zijne engere beteekenis, waarin het aanduidt het onderzoek, dat zich richt op de Schrift en op haar inhoud in den vorm, waarin die ons door dc Schrift zelf wordt geboden. II. Alle Schriftonderzoek heeft zich als hoofd doel te stellen: verkrijging der in de Schrift geboden kennis van God cn de daarin opge sloten kennis van mensch, wereld en leven. Hl. Daar deze kennis ons niet anders wordt geboden dan in den Middelaar, wordt de Schrift in haar geheel en in hare deelen niet recht ver staan, tenzij ze worde verstaan in haar verband met den Christus Gods. IV. Daar de door de Schrift geboden kennis geestelijk van aard is, is voor hare verkrijging onmisbaar de verlichting des Heiligen Geestes. V. Schriftonderzoek is op de Jongelingsver- eeniging een vak naast andere vakken; maar be hoort dan onder deze eene eervolle plaats in te nemen VL Het besta hoofdzakelijk in de verklaring van Schriftgedeelten cn de behandeling der Heilige Geschiedenis. VII. Bij de verklaring van Schriftgedeelten is noodig eene oordeelkundige keuze; hiervoor lote men, naast historische stoffen, ook gedeelten uit de profetische geschriften, en voorts de aposto lische zendbrieven in aanmerking komen. Na prof. Ridderbos was het woord oan oud minister H. Colijn, die een rede hield over „Cal vinisme en Volkskracht". Daarna kwam ds. Van Minnen met een slot rede over: „Vrouwe Wijsheid en Vrouwe Zot heid". Nederland en Frankrijk. De correspondent te Parijs der N.R.Ct. meldt ns: In de Information schrijft senator Weilier een zeer warm artikel naar aanleiding van een be zoek dat hij dezer dagen aan Nederland heeft gebracht, waar hij oude vrienden opzocht en zich met allerlei personen onderhield. Hij herinnert aan de ontroerende ontvangst, die Nederlana's Varkensmarkt - Amersfoort. Speclnlc ntderlliic FIJT; IC SST IC A AT II. Tel. 30» ji\ Speciale behandeling legen nit - Tallen en afbreken vnn hef haar. llaarzalt - Haarzeep voorkom! a.. I» .vf «mi imrtlnn Bk I «Ie roos en hel vet worden van het haar. mildheid tijdens den oorlog Elzos Lotharing- schcn deserteurs bereidde, die uit het Duitscho leger naar de Franschcn overliepen, en non do gastvrijheid, door genoten. Na deze reis meent hij dat Duitschland zich meer uitgaven getroost heeft om zijn eigen eco nomisch stelsel te verbrijzelen don die het had moeten doen om Frankrijk tc betalen. Hij heeft de ontvangst van het muziekcorps der Garde Rópublicainc in Den Haag bijge woond; de geestdrift der bevolking zou de uit bundigste Zuiderlingen hebben doen vcvrbleekon. Hij meent dat deze geestdrift ook de wils- cn geestkracht von Frankrijk geldt, gelijk het oan den Rijn optreedt. Alles wat hij dienaangaande zog en hoorde stemde hem opgetogen. In dit verband prijst hij warm den Fronschen gezant cn laat erop volgen: Bcnoist zal niet altijd in Den Haag blijven; als dc regeering zoo verstandig is zijn talenten, vermeerderd door zijn volkomen slagen in Nederland, op een groot tooneel tc gebruiken, zal Benoist eigenhandig schoone blad zijden oon die van ons moeilijke tijdvak toevoe gen. Uit gesprekken met hooggeplaatste Duitschers in Nedcrlund was Wciller ook gebleken dat do onderlinge haat in Duitschland ten minste even sterk is als dc haat jegens Frankrijk. Verboden vec-invocr in Zwitscrlond. Volgens een van Hr. Ms. gezant tc Bern ont vangen telegrafische mededecling zal, met in gang van 14 Mei a.s., alle invoer van twee-hoe- vige dieren uit Nederland in Zwitserland verbo den zijn. Tot den genoemden datum moeten alle zen dingen vee, van welke vaststaan, dat zij zich bij de vaststelling van dit nieuw besluit onder weg bevonden, over Bazel worden ingevoerd en in het abattoir aldoor worden afgemaakt. Zendingen vee, welke over Zwitserland naar Italië zullen worden vervoerd, worden tot 14 Mei o.s. in Zwitserland toegelaten. Na een veterinair onderzoek oon de grens, zal, oan deze zendingen, wanneer er geen ziek te-gevallen onder worden geconstotcerd, nog doorvoer worden toegestaan zendingen, waar onder zich zieke of verdachte dieren bevin den, moeten naar het abattoir te Bazel worden gebracht en daor onmiddellijk, op kosten cn risico van de eigenaars, worden geslacht. Watertochtjes in Nederland. De Alg. Ned. Vereen, v. Vreemdelingenver keer zendt ons toe hare nieuwste uitgave, dit maal voor het Nederlandsch publiek bestemd, getiteld „Watertochtjes in Nederland", Het boekje is een herdruk van de eerste uitgave, welke eenige jaren geleden verscheen onder den titel „Stoombootgids voor Nederianó", en, on danks de vele tekortkomingen, in een leemte heeft voorzien. Want het is wel opmerkelijk, zegt voornoemde vereeniging, dat men in ons land met een net von waterwegen, zooals geen ander iand heeft oan te wijzen, zoo weinig ge bruik maakt van stoombootverbindingen, die juist den toerist zooveel gelegenheid geven tot Woorden waar het hart in is, wekken weder klank. J. PERK. door C. N. en A. M. WILLIAMSON. Uit het Engelsch door W. J. A. ROLDANUS Jr. 44 „En u vroeg Angela. „Wat - ik?" „Hebt u honger „Lieve hemel, neen I" De tijd verliep, zooals de tijd in het donker voorbijgaat, wanneer men de minuten niet tel len kan. Zij konden, als zij luisterden, hun hor loges hooien tikken, maar zij luisterden nooit lang genoeg om te weten hoe de seconden ver liepen. En de lucifers waren op. „Het is alsof je verloren bent in een kelder of een mijn of in de catacomben," dacht An gela hardop, „terwijl je eenige kaars opgebrand is. Je kon niet zeggen of het minuten of uren zijn." „Ja, het is vreeselijk voor u, maar Billy zal nu wel gauw terugkomen." „Och, zoo erg vreeselijk vind ik het niet," antwoordde zij. „Ik voel me alleen wat opge wonden en zenuwachtig. En u „Dat ben ik, geloof ik, ook," zeide Nick met zijn zachte kalme stem, die niet verried, wat hij voelde. Angela's stem zeide meer van wat er in haar ziel omging. Het was, zooals Nick dikwijls dacht, een stem von licht eft schaduw. Eindelijk hoe laat het was, zouden zij niet hebben kunnen zeggen hoorden zij, dat een sleutel in een slot werd omgedraaid. De deur ging open en een gele straal uit een lantaarn flitste de kerk in en deed de uil klapwieken. Billy's gezicht werd in een lijst van dof goud zichtbaar, terwijl hij knipoogend rondkeek. Toen voor het eerst wist Angela, dat Nick woedend geweest was op den chauffeur. Er klonk, toen hij „Zoo, ben je daar I" zeide, iets in zijn stem, dat vermoeden deed, dat, als zij er niet geweest was, hij er een paar krachtige, ongezouten woorden aan toegevoegd zou heb ben. „Ik kon niet andeis, Mr. Hilliard. Ik heb zoo veel mogelijk mijn best gedaan," legde Billy haastig uit. „Toen ik buiten kwam, stond ik voor een heel lastig probleem, dat nog 'astiger geworden zou zijn, als ik was blijven staan den ken." „Ik weet niet wat voor een probleem dat was. Maar me dunkt, dat je toch best tijd hodt kun nen vinden om even te roepen „In orde ik kom zoo gauw mogelijk I", toen je langs het raam kwam," merkte Nick laconiek op. „Mrs. May zal ons een mooi stel vindeij." Maar Billy barstte uit in een stroom van ver klaringen, te trotsch om zich tegenover Hilliard te verontschuldigen, nu hij, naar hij meende, ten onrechte een standje kreeg, hoewel hij zich in de oogen van de dame wilde rechtvaardigen. Hij was uit het raam gesprongen, zeide hij, nog juist op tijd om een flauwe gedaante, die op een pater geleek, in de verte te zien ver dwijnen. Dadelijk was hij die nagevlogen. Als hij gewacht had, om nog even onder het raam te coepen, zou de gedaante h°e'.emaal verdwe nen zijn en had hij die misschien niet meer kunnen vinden. De oude man was echter al zóó ver en liep zóó hord, dat het hem nog heel wat JOH. VAN DIJK Schoenwerk en Sportartikelen Langestraat 116 Tel. 70 tijd gekost had om hem in te halsn. Hij Billy had gegild. De pater want hel was de pa ter was eindelijk stil blijven staan Veikla- ringen waren gevolgd waarom dc sleutel in «le kerkdeur zat en de deur open stondwaarom de deur later gesloten was en waarom de poter met den sleutel in zijn zak, zich nog zoo Iaat op den avond van de Missie wegspoedde. En al die verklaringen waren eenvoudig genoeg, eenvoudiger dan die van Billy zelf. In de eerste plaats had een heer in hot hotel te Paso Robles een zeer hoog personage, die dikwijls naar de Missie van San Miguel kwam laten weten, dat hij graag wilde, dat de kerk 's middags voor hem open zou zijn. Hij zou de Missie aan een dame laten zien. De pater, die aan het sterfbed van een man ver uit de buurt geroepen was, had den sleutel in het slot gestoken met een briefje eraan, waarin hij de dame en den heer verzocht de deur te sluiten, als zij de kerk bezichtigd hadden, en den sleutel onder een grooten steen, dien hij aangaf, te leggen. De gewaden en altaorklee- den, de groote schotten der kerk, waren met opzet in een open kist gelaten, zoodat de be zoekers ze zouden kunnen bezichtigen, en de pater was, hoewel eenigszins bong, dat zijn in structies niet opgevolgd zouden worden, weg gegaan. Zoo sterk was zijn voorgevoelen, „of schoon de heer niet iemand was, om iets te vergeten", dat hij zich verplicht geVoeld had vóór het vallen van den nacht den stervenden man te verlaten en zich naar de kerk terug te haasten, om te zien of zijn vrees gerecht vaardigd was. Hij beloofde echter dadelijk weer terug te zullen komen. Onderweg kwam hij den heer tegen en het bleek inderdaad, dat de sleu tel vergeten was. De kerk was maar kort open geweest, waarom de pater zich niet ongerust gemaakt had omtrent de gewaden. Hij haastte zich voort, zag den auto niet, vond, zooals hij verwacht had, den sleutel in de deur, draaide dien vlug om, nam hem eruit, stak hem in den zak van zijn longe jas en ging zoo vlug els zijn beenen hem drogen konden naar de hoeve terug. „Wou hij jou den sleutel niet geven vroeg Nick, toen Billy zoover met zijn verhaal geko men was. „Ja. Hij heeft hem me gegeven. Maar het was inmiddels aardig donker geworden en ik was een heel eind van de Missie. Ik verdwaal de en dacht, dat ik nooit meer hier zou komen. 11c vermoed, dat ik Robin Hood's Barn heelc- |maal omgeloopen had, toen de ster en door de wolken kwamen, waardoor ik het dak van dc kerk zien kon. Ik hield daarop aari en. nou ben ik hier." „Ik geloof, dat wc heel dankbaar moeten zijn en hem geen standjes geven," zeide Angela. „Ik heb in ieder geval mijn best gedaan,' bleef Billy* beweren, en ik heb deze lantaarn meegenomen uit den auto. Het ergste is, dat ik niet weet hoe de lampen moeten branden, want ik heb geen water meegenomen, omdat ik dacht, dut we vóór het donker in het hotel zouden zijn." Nick onderdrukte een paar woorden, die hij graag had willen zeggenhij bedacht nog juist bijtijds, dat hij evenveel schuld hod als Billy. Hij had waar het Angela's gemak en veiligheid betrof, niets aan het toeval moeten overlaten. Zij haalden water, hoewel dat weer opont houd gaf, maar per slot van rekening weiger den de acetylcenlantaarns het hardnekkig to branden. Het was de eerste maal, dat zij ge bruikt moesten worden, nadat Nick den wagen gekocht hod, en hij verweet het zich tenzeer ste, dat hij niet eerst haar humeur onderzocht had. Er haperde iets, iets, dot noch hij noch Billy wisten te verhelpen en nadat zij oen half uur gelapt en geknoeid hadden, reden zij weg met geen ander licht dan dut van de lantaern, die Billy vasthield, terwijl Hilliard chnuffeeide. (Wordt vervolgde JUWELIER OPTICIëN. (ütrechtftchc*trAi*t 23 Levering voor elke ink cad SPORT en I KMOOXSTEMflXO vhii

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 5