STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK. Rede van H.M. de Koningin. H. M. de Koningin sprak tijdens het gala diner tot Z. M. den Koning van Noorwegen in de Fransche taal de volgende v/oorden Sire. Het is mij een waar genoegen Uwe Majesteit in mijne hoofdstad welkom te heeten en haar dank te zeggen voor het bewijs van vriendschap, hetwelk zij ons brengt door ons in Nederland te komen bezoeken. Mijn volk zal zich gelukkig achten op deze wijze in de gelegenheid te worden gesteld je gens Uwe Majesteit getuigenis af te leggen van de hartelijke gevoelens, welke het voor Noorwe gen koestert, en in haar verheven persoon de edele natie te begroeten, welke ze vertegenwoor digt. Na tot elkander gebracht door de zee, welke hen scheidt, trotsch op hunne eeuwenoude ma ritieme overleveringen, loten onze beide vol- ken, grootgebracht als zij zijn in de school eener gelijksoortige geestesontwikkeling, zich bij hei nastreven hunner vreedzame roeping leiden door gevoelens en gedachten, welke hen in staat stel len elkander tc waordeeren en tc begrijpen. Het bezoek van Uwe Majesteit zal er toe bij dragen de tusschcn onze beide landen bestaande vriendschap tc versterken. En in een tijd, waar in de behoeften der menschheid een beroep doen op de natiën om te trachten elkander bëter te verstoon, om hunne onderlinge betrekkingen *tc verveelvoudigen en om tot overeenstemming tc geraken, koester ik den wensch, Noorwegen, onder de verlichte regeering van Uwe Maje steit, en Nederland in toenemenre mate de tus- schen hen bestaande banden te zien versterken. Nog onder de bekoring der herinneringen, welke mij van mijne bezoeken aan uw schoone land bijbleven, verheug ik mij ei over in de gelegenheid te zijn om Uwer Majesteit nog maals te zeggen, hoe gevoelig mijn gemaal en ik zijn geweest voor de zoo hartelijke ontvangst, ons den vorigen herfst bij ons bezoek e.-m Chris- tiania bereid. Wanneer ik die heerlijke dagen in mijne her innering terugroep, betreur .ik het te meer, dat de omstandigheden aan Hare Majesteit de Ko ningin niet hebben toegestaan mijne wensch, haar hier aan de zijde van Uwe Majesteit te zien, in vervulling te doen gaan. Ik hef mijn glas op ter eere van Uwe Majes teit, van Hare Majesteit de Koningin en van den Kroonprins en ik spreek mijne beste wen- schen uit voor den voorspoed en het geluk van het Noorsche volk. Rede van Koning Haakon. Koning Haakon antwoordde hierop als volgt Uwe Majesteit. De beminnelijke woorden van welkom, door Uwe Majesteit zooeven tot mij gericht, ver heugen mij ten zeerste en ik betuig Haar er mijn levendigen dank voor evenals voor dc warme ontvangst, die mij ten deel is gevallen. Ook zij het mij vergund Uwe Majesteit te dan ken voor de vriendelijke woorden waarmede Zij wel de Koningin, Mijn Gemalin, heeft willen gedenken. Wij beiden betreurden levendig, dat de om standigheden haar niet hebben veroorloofd Mij op deze reis te vergezellen. De bewoordingen, waarin Uwe Majesteit wel Haar bezoek van het vorig jaar aan Christiania in herinnering heeft willen brengen, hebben mij diep getroffen. Ik verzoek Hoor zich ervan ver zekerd te houden, dat ik mijnerzijds steeds de aangenaamste herinnering zol blijven bewaren aan dit bezoek aan Nederlond, waar ik iv.et een zoo milde gastvrijheid en groote hartelijkheid ben ontvangen. Het is mij bijzonder aangenaam mij op den dag van heden tot tolk te maken van de gevoe lens van vriendschap, waarmede mijn land voor Nederland is bezield .Het Noorsche voik, dat steeds zoo veel belangen gemeen heeft gehad met het Nedcrlondsche Volk, gevoelt de groot ste bewondering voor zijn vrijheidsliefde, zijn werkzaamheid en ondernemingsgeest, welke hoedanigheden zich gedurende het 25-jarig tijdperk der zoo gelukkige regeering Uwer Ma jesteit vrijelijk hebben kunnen ontwikkelen. Ik heb de overtuiging, dat de goede betrek kingen, die tusschcn onze landen beslaan, in de toekomst nog versterkt zullen worden en dat beide volkeren steeds samen zullen gaan in do- zelfde pogingen om mede te werken tol vredc- lievenden arbeid, tot geluk en welzijn der menschheid. Ik hef mijn glas op ter eere van Hare Maje steit de Koningin der Nederlanden, van Z.K.H. Prins Hendrik, van H. M. de Koningin-Moeder en de Koninklijke Familie cn drink op den voor spoed en het geluk van het NéderlandscKè Volk. De Koninklijke militaire kapel voerde tijdens het diner muziekstukken uit. De Ministers in het gedrang. Toen de koninklijke stoet, na de ontvangst van koning Haakon, van de De Ruyterkude naar het palcis was gereden, en de ministers zich in hun auto's wilden begeven, bleken deze niet te vinden. zoo lezen we in het Hbld. Tijdens hun zoeken was de afzetting opgeheven en de hoofden der departementen stonden, in hun ambtsgewaad, met smetteloos witte broeken, in het gedrang, Goede raad was duur. Het bleek zelfs onmogelijk een spoedministerraad te hou den om een oplossing voor de moeilijkheid tc vinden. Ten slotte wisten de dienaren der Kroon zich een weg te banen van het Stationsplein en daar een huurauto te bemachtigen. Aankoop van legcrpaorden. De minister van oorlog heeft, naar dc Avond post .meldt bepaald, dat ter bevordering van het algemeen economisch belang en ter aanmoedi ging van de fokkerij, de legerpaarden voor dc cavalerie, artillerie en Kon. marechaussee, zoo veel mogelijk in het binnenland moeten worden aangekocht. In verbond daarmede is ingesteld een remon te-commissie binnenland, belast met den algc- meencn aankoop. De remontc-commisie voor de bereden artillerie, wordt als gevolg daarvan op 16 Juni opgeheven. De majoor der artillerie D. C. M. André de la Porte, directeur van het remontewezen, zol als voorzitter der commissie optreden. De aan koop zal naar een door den minister van oor log nader vast te' stellen instructie worden ge regeld. Duitschc visa. De Deutsche Pass-Stelle deelt het volgende mede: Herhaaldelijk zijn in de pers berichten ver schenen, dat het verkrijgen van een visum voor reizen naar Duitschland vooral in den laotsten tijd buitengewoon moeilijk, valj en van een be wijs van noodzakelijkheid der reis afhankelijk gemaakt wordt. Daarentegen wordt er op gewezen, dot volgens de voorschriften der Duitschc, Passenbureaux niet alleen aan serieuze kooplieden, maar ook aan toeristen en vacantiereizigers, bezoekers \an Kur- en badplaatsen en van onderwijsinstei'in- gen, deelnemers aan coryretten enz. voor een reis naar Duitschland het visum zonder eenige moeilijkheid wordt verstrekt en dot zulke reizi gers ook gedurende hun oponthoud in Duitsch land niet belemmerd zullen worden. Invalidit.eits- en Ouderdomswet. Op 1 Mei werden 2155 weduwenrenten en 4114 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op dien datum krachtens arti kel 375 dier wet 27586 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzeke ring verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week; voorts genoten 2196 personen een in~ validiteitsrente als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, geregeld in de Ouderdomswet 1919 waren op denzelïden datum 62.398 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per week. Uit het veenbedrijf. Men schrijft ons uit Ter Apcl Blijft het natte weer nog aanhouden, dan is er veel kans, dot in de Veenderij aanstonds heel wat werk te verrichten valt om hef product droog t» maken. Tamelijk algemeen zal in onze Oostelijke venen ook dit seizoen wel de oude gewoonte gevolgd worden om het graaf- en buggelwerk tot den langsten dag, 21 Juni, vooit te zetten. En tot nu töe is van droge turf en buggel niet veel te zien, ofschoon onder ge wone omstandigheden begin Juni reeds van het nieuwe product wordt verscheept. Er ztj dus extra handenwerk noodig zijn om de droging te bevorderen, wellicht als een kleinere of grootere tegemoetkoming te beschouwen te genover de dreigende werkloosheid in onze veren. Inmiddels zul het gevolg ook zijn, dat de turfprijzen omhoog gaan in evenredigheid tot de extra kosten door de verveners te beste den. Terreur in de bouwvakken. Het bestuur der afdeeling Amsterdam van den Nederl. R. K. Bond van bouwpatrt)ons deelt het volgende mee: Aan een complex woningen van een onzer leden in de Zaagmolenstraat werken reeds eeni ge weken ongeveer 35 metselaars en opperlie den, die in overeengekomen accoord met den patroon hun werk verrichten en 60 a J 65 pet week verdienen. Het bestuur der federatie van metselaars en opperlieden kwam de vorige week daar op het werk en geelde den patroon mee, dat de loonen door hem betaald, te laag waren en gebracht moesten worden op het peil, dooi de syndicalistische organisatie van metselaars en opperlieden in haar ledenvergadering be paald. De patroon verklaarde, in dc onmogelijk heid te zijn, deze exorbitante looneischen in te willigen, en wees het bestuur der federatie op de tot volkomen wedcrzijdschc tevredenheid met zijn werklieden getroffen regeling van de tarieven. Het bestuur dreigde daarop, met werkloozen tc zullen komen om iederen verderen arbeid onmogelijk te maken. Den volgenden dag ver schenen inderdaad eenige honderden werk- looze, steuntrekkende leden der federatie en noodzaakten de op het werk aanwezige werklie den den arbeid neer te leggen en het werk te verlaten. Patroon en werklieden staan hiertegenover machteloos, met het gevolg, dat de bouw van een complex woningen volkomen stil ligt. De malversaties bij „Vreewijk." Naar de N. R. Gt. verneemt, zijn in verband met de knoeierijen bij het tuindorp „Vreewijk" bij Rotterdam de gewezen inspecteur van den woningdienst v. W. (die reeds in verband met dezelfde zaak wegens het aannemen van een som van 4000 uit gemeentedienst was ont slagen) en de gewezen ingenieur van plaatse lijke werken VI, die met het toezicht op den straataanleg in Vreewijk was belast, in het huis van bewaring ingesloten. Aanranding. Een 17-jarig meisje uit Oud-Alblas is op klaarlichten dug aan de Zijde, een weg van N.-Lekkerland naar Oud-Alblns, aangerand. Men vond haar, naast haar vernielde fiets, be wusteloos aan den weg liggen. Van den dader geen spoor. Vechtpartij met motrozen In een café te Vlissingen ontstond een vecht partij, waaraan een 20 marinematrozen deelna men. Twee agenten, die kwamen om de vech tersbazen te verwijderen, werden met biergla zen en stoelen zóó mishandeld, dat beiden ge- wond werden en lijdelijk buiten dienst zijn ge steld moeten worden. PROVINCIALE STATEN. De Keer W. v. d. Vete te Rhenen, gekozen op de lijst van de Ger. Staatspartij voor de Prov. Staten van Utrecht, heeft zijn, benoeming niet aangenomen. Zijn opvolger is de heer R. van Eist te Vcenendaal. Nederl. Notuur-Hist. Vereeniging. De afdeeling „Amersfoort e. O." van de Ned. Natuurhistorische vereeniging hield Zondag een harer excursies er. wel naar Utrecht. Doel was: kennismaking met de boomen op de buiten gewoon schoone singels van die stod en daar na met het museum van het Stoatsboschbedrijf. Vooral op minder gewone boomsoorten werd door de leiders dc aandacht gevestigd. Cotalpo, Doodsbeendercnboom, Moeras cypres. Christus doorn, diverse eiken, waaronder de hier om Amersfoort nog niet opgemerkte Mos-eik of Turksche eik, Quercusccrris, dc Grootblodiinde, roode, gele cn gewone kastanjes, de Pluim- esch, de Hemelboom, etc. Aardig wos, dat bij vele soorten kon gezegd worden: „die stoat bij ons ook, daar en dóór, zoodat op Utrechts singels op de boomflora van Amersfoort te vens werd dc aandacht gevestigd. Wij hopen hierop nog eens terug te komen, want voor waar, Amersfoort's onmiddellijke omgeving biedt op dit terrein ook veel waardeerbaars aan. No een versterkenden kop koffie werd het Museum (Hoogelandsche park bij de Museum- brug) bezichtigd. Daar trokken eerst de aandacht tal van boomsoorten, door platen, schijven en' schors stukken vertegenwoordigd. Wortelgestellen, ab normale vergroeiingen, zwamsoorten, d:e ge makkelijk bewaard kunnen worden, waren mede aanwezig. Verder gereedschap bij vellen en snoeien noodig en voorbeelden, hoe het hout op diverse wijze kan en moet gezoogd worden om de meest fraaie planken te leveren. Prachtige platen waarop de boombloeisels of de vruchten goed uitkwamen, completeer den de voorstelling. Dan: in doozen allerlei in secten, op de boomen levende. Hier was een doos geheel gevuld met nonvlinders en rupsen in verschillende stadia en de gestreepte den nenrups die met hun beiden onze bosschen op den Berg zoo hebben geteisterd, door voor beelden van vernieling door schors- en spint- ktvers, mede in allerlei ontwikkelipgstocstan- den gepraepareerd. Verder allerlei andere die ren, vooral vogels, mooi opgezet, nesten en eieren. Vooral trokken de aandacht de groep der korhoenders, de blauwe reigers op het nest en bovenal de hoofdgroep een duinland schap van Stcenhuizen met geschilderden ach- tcigrond dooi Koekoek, twee namen, die ons waarborgen, dat hier prima, prima is geleverd. In gindschc vitrine een vos met jongen, op deh schoorsteen een praeparaat van de merkwaardi ge boschbes (macrocnrpon) die op Terschel ling zoo menigvuldig groeit, naar Engeland wordt verzonden en als jam weer wordt inge voeld. Daarnaast beukenootjes met de daaruit beicide olie, wat verder de 3 inlundsche slan gen met hagedis en hazel worm op spiritus. Veigeten we niet de eologische uitstalling, hooidzakelijk dooi onze stadgenoot de Heer Van der Lijn samengesteld, die een beeld tracht te geven van het ontstaan van den boschbo- dcm. We noemden niet alles op, er is nog meer, lectuur, stereoscopen, enz. Kortcm genoeg om een kennisname warm aan te bevelen. Een fiets tochtje naar Utrecht is op zich zeif al een ge not. Wie het kan bekrooflen dooi een bezoek naar Utrechts museum, late dit niet na. Het is 's Woensdags en 's Zaterdags geopend van 10 tot 4 en bovendien op den eeisten Zondag van elke maand van IV» tot 4. XIECW! XIEUW! A J, P's 2?JSPUDDING ceviild mei iteerlij ke gelei Een sieraad der Tafel Gebouw A 1 p a m y. Naar wij vernemen zullen in het gebouw van de Alpamy aan de Nijverheidsstraat gevestigd worden de fubrieken van de bekende tabaks firma Heiman Oldenkott en Zn uit Amsterdam. HET ABNORMAAL SLECHTE WEGR IN DE AFGELOOPEN MAAND. Het menschdom in Nederland is zoo lang zamerhand sceptisch gestemd geworden ten aanzien van het weer. In het vroege voorjaar hebben we eenige prachtige dagen gehad, in Mei zegge en schrijve één, en daarna regen, regen und kcin Ende. En dat niet alleen, moor algemeen vindt men de temperatuur voor den tijd van het jaar niet bizmaer hoog. Maar wot d*t punt betreft zul.en we wel wat verwend zijn door de Meimaand van het vorige jaar! Een onderhoud, dot ons gisteren zeer wel willend werd toegestaan door den hoofddirec teur van het Koninklijk Meteorologisch In stituut te De Bilt, prof. Van Everdingen, heeft ons geleerd, dat we niet al te sceptisch moe ten zijn, want er is nog Koop op beter weer! Een gelukkige tijding alzoo, wont de grootste pessimisten verwachtten al, dat het 't heeie jaar zoo blijven zou. Prof. Van Everdingen dan vestigde allereerst onze aandacht erop, dat de Meimaand wat tem peratuur betreft, geen record is. Dit jaar is de gemiddelde dugtemperaluur in Mei onge veer 12 graden geweest, terwijl uit de archie- v*.r> van het Instituut blijkt, dot de laagste ge middelde dagtemperatuur in Mei was 10.6 gra den. In de afgeloopen 70 jaar is het 8 maal kouder geweest ix Mei dan thans het geval is geweest. Een record is het dus wel niet ge weest. In dit verbond móet men ook niet ver geten, dat het karakter vnn ons voorjaar nu eenmaal koud en nat is, en dat een warme lente, slechts geregeld bestaat in de gedachten van dc poëten, en in werkelijkheid een uitzondering is. Reeds eeider is gepubliceerd in een com muniqué ven het Instituut, dat de maand Mei wat regen botreft, wel een record is geweest. Een andere kwestie is, dat de loge tempe ratuur thans, in Juni nog voortduurt. Het is eoMer te hopen, dat he' in deze maand niet zoo koud zal worden als in 1916, toen er een gemiddelde dagtemperatuur was van 13.5 gr. In den nacht van den 4en Juni werd toen zelfs een temperatuur bereikt van 5 graden boven nul. In dat jaar was Juni dus nog kouder dan nu Mei is geweest. Wij zeiden reeds, dat het algemeen karakter van ons voorjaar is koud en vochtig. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat er omstreeks dezen tijd van het jaar steeds in het Oostelijk deel van den Atlantischen Oceaan een gebied ligt met hoogen luchtdruk, dat in onze streken aan« houdende noordelijke winden veroorzaakt. Maar nu doet zich, als men een onderzoek in- st t naar de vermoedelijke oorzaken van het slechte weer, onmiddellijk weer de vraag voor waarom wordt die hooge luchtdruk dan niet onderbroken door depressies? Nu is er juist over dit punt verschil van meening in weer kundige kringen. Prof. Van Everdingen was echter zoo welwillend, om ons zijn standpunt daarover uiteen te zetten. Hij wees ons erop, dat in de tropisiche streken optreedt een voort durende luchtstrooming in bovcnwaartscho richting. Dat is een vaststaand feit. Nu ver wekken die luchtstroomingcn op een hoogte van ongeveer 10 K.M. een hevige koude, en nu is prof. Van Everdingen van meening, dat deze koude afhonkeüjk is van de sterkte der zonne straling; de koude wordt namelijk grooter, naarmate de straling der zon sterker is. Dot klinkt eenigszins parudoxaal, maar het is zoo. Wanneer er een sterke straling is, aldus is dc theorie vnn den professor, dan breidt ook hot koude-gebied op die hoogte zich uit, en dat oefent zij^ invloed uit op dc hondhoving van het hooge druk-gebied. Eenige invloed daarop wordt ook uitgeoefend door de temperatuur van het water in den Atlantischen Oceaan. De hand having van den hoogen druk vindt .Idus hoor oorzaok in een restant sterke zonnestraling cn een lage temperatuur van het Oceaanwater. „Bestaat er nu cenig uitzicht, dot het weer brier zal worden?" zoo vroegen wij. Des professor's antwoord op deze vraag luid de, dat na 21 Juni de kans op goed weer zeer toeneemt, in verbond met het feit, dat de zon dan huar gong naar hot noordelijk deel vnn onzen aardbol beëindigt, cn weer naar het zui den tcugioopt. Het Oceaanwater wordt dan weer warmer en de invloed van dezen factor op den hoogen druk neemt don dus of. Het gevolg is dus, dat het hooge drukgebicd ver slapt, en depressies kans krijgen om door tc dringen. Een frappant voorbeeld hiervan geeft de maand Juni van het hierboven genoemde jaar 1916. Van 3 Juni tot 21 Juni was de ge middelde dagtemperatuur toen niet meer ge weest dan ongeveer 12 graden. Op 22 Juni was het gemiddelde ol 15 graden, op 23 Juni 20.6 3raden met een maximum van 27.6 graden. Het is inderdaad te hopen, dat professor Van Everdingen's voorspelling zal uitkomen, en dat wij dus bij het begin van den zomer wat beter weer krijgen, als niet eerder door een andere oorzaak (wat ook mogelijk is, maar nooit voor uit te voorspellen), het weer omsloot, doordat het hoogd.ukgebied verslapt en meer zuidwes ten winden gaan optreden. Maar op het ocgen- blik ziet het daar nog niet naar uit! Een merkwaardige boom. Wie wat merkwaardigs wil zien op het gebied van bloemheersters, speciaal op dat der Gouden regens, moet eens naar het Museum „FIchite" stappen. Vlak over het bruggetje, dot toegang verleent tot het voorpleintje, op dat pleintje dus, aan de gracht, staat een zeer merkwaardige boom. Het is een Gouden regen (Cvtisus) maar cén, die niet alleen de bekende ge 1 c trossen laat zien, mnor nog twee anders gekleurde. Ten eerste lange paarse (weinige rnnar) en dan nog een heelebocl kleinere, rose. Deze boom is oen entbastnord, het eerst gekweekt door een Perijsch kweeker, Adam, en naar hem genoemd Adams Gouden regen of Cytfsus Adami. De boom is een bastaard van den gewonen Gou den regen (Cytisus Labuinum) en C. purpureus. Van beide soorten vertoont hij de bladeren cn bloemen, maar bovendien nog een bnstunrd uit beide ontstaan, die donkerder en kleiner blade ren heeft dun de gewone Goudenregen en vleeschkleurige bloemen. Honderden Amersfoorters loopen er dagelijks voorbij zonder dit op te merken. Vandaar onze vingerwijzing. Veiling. Ten overstaan van notaris A. P. Schroder werden gisterenavond in de Zwaan" geveild: Perc. I. Een gebouw aan de Mu ut huizen. No. 89 aan C. van Zwol voor 6200. Peic. II. Een woonhuis aan den Vlasakkerweg No. I opgehouden f T5T00. Perc. III. Een dito aan de Beckensteinsche laan idem 7400. Perc. IV. Een dito aan den Utrcchtschen weg No. 167 idem 9400 - Gemee ntelijke Arbeidsbeurs. Overzicht van de werkzaamheden der arbeids beurs gedurende de maand Mei '23. Afdc-eling voor mannen: Aanvragen van werkgevers 52; nonbiedingen van werkzoeken den 675, auntul plaatsingen 36 (over de maand Mei van het vorige jaar waren deze cijfers resp. 123, 545 en 101). Afdeeling voor vrouwen. Aanvragen van werkgevers: 20; aanbiedingen van werkzoeken den 48; aantal plaatsingen TT, (over de maand Mei van het vorige jonr waren deze cijfers resp. 27, 35 en 6). Burg'erlijke Stand van 6 Juni 1923 Geboren: Tija, d. v. Manus van 't Klooster en Tija Doornekamp. Adiiana Johenna, d. v. Jan Dijkhuizen en Cotrina van Veen. Marie José, d. v. Petrus Josephus Morin Gre- gorius Wolters en Maria Eugenia Helena Louise Moormann. Getrouwd: Mortinus Johannes Mees en Barbara van Ma nen. Overleden: Emma Simon, oud 42 jaar, echtg. von Her- mann Heinrich Köllmonn. W i e 1 r ij d e r s. Fietslantaarn aansteken 9.44 uur. JTISSËli KOERSEN. Ofl. Kot Niet Off, No. 6 Juni 6 Juni '23 i- utr Londen 11.80'/« !l.S0»/e Bei l)in 0i0039l/i ',.0035V 16.40 :G 60 14.20 14.35 46.10 46 05 Weenen 0.00367« O.0036J Kopenhagen 46 95 46.80 Christian ia 43.15 42.70 New-York 2.5574 2.55»/'I Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in don morgen van I 6 J ni 192V Verwachting tot den .avond van 7 Juni Matige tot zwakke N.W. tot W. of Z.W. wind, zwaar bewolkt of betrokken, aanvankelijk weinig, luier meer ka^s op regen, iets zachter. 432' STA ATStOT KRIJT. Vijfde Klasse. Veertiende Lijst. Trekking vnn 5 Juni. 25.000 No. 10650. j 1000 No. 723, 0985, 7824, 11986. f 401) No. 418, 2791, 9993, 15196, 15445. 200 No. 10*289, 18993. 100 No. 278, 6746, 10617, 11427, 12822, 15437, 16)54, 13809, 18941. PRIJZEN VAN 70. 4 3355 6989 10324 12889 15116 18245 20569 305 3-151 7019 10351 13009 15249 18276 20630 404 3606 7020 10393 13052 16262 18522 20755 500 3748 7032 10461 13166 15367 18617 20907 618 39G5 7201 10-183 13265 16398 18729 20988 931 1019 7322 10608 13399 15)08 18767 21024 1292 4222 7394 10691 13510 15524 18768 21032 1315 4251 7516 10796 13567 15705 18855 21198 1408 426-1 7542 10S05 13633 15717 1S914 21279 1146 4368 7604 1094G 13648 1G029 18991 21411 1493 4456 7630 11011 13703 16119 18997 21530 1513 4603 7689 11091 13807 16188 19111 21610 1521 4577 7848 11229 13810 16613 10226 21618 1503 789-J 11310 13:.17 10520 19237 21017 1603 4748 8124 11391 14055 16825 19282 21652 1674 4778 8250 11424 14062 10209 1930) 21735 1771 5050 8490 11447 14088 17065 19317 24822 1892 5173 8526 11576 14100 17228 193.56 21869 1975 5252 S558 11G06 14161 17285 19120 22006 2091 5280 8574 11714 14271 17306 19527 22117 2130 5340 8716 11900 14336 17317 19601 22198 2218 5382 8774 11927 14347 17117 19748 22226 2317 5438 8972 11991 14386 17142 19760 22358 2370 6593 9038 12084 14627 17481 19846 2238(5 2.569 6272 9236 12177 1 1571 17543 19914 22528 2694 6392 9152 12293 14579 17617 20118 22539 2695 6667 948.3 12320 11810 17660 20265 22561 2832 6733 9612 12430 14812 17978 20266 22664 3135 (V-CO 9722 124-33 14819 18010 20291 22695 3164 6823 9873 12.532 1.5069 18063 20351 22865 3271 6832 9877 12813 1.5091 18093 20106 22923 3349 0926 9900 12831 15110 18179 20541 METEN. 19 3149 6922 9543 12546 11752 17572 20078 21 3221 6"35 9615 12560 MM6 175% 20094 29 3255 6'M6 9630 12589 14820 17623 20130 3! 3305 6055 9631 12590 11845 17774 201OS 143 3403 6964 9CM 12598 14871 17780 20237 1W 3424 6982 9G39 126-50 1489-1 17782 20287 183 3511 699.5 9717 12630 14912 1 7784 20296 197 3583 7U36 9757 12G92 14951 17847 20361 220 3586 7044 9763 12721 149.53 1 7885 20107. 318 3590 7040 9778 12797 14979 17928 20500 340 3603 70S6 9780 12835 14988 1793p 20531 377 3605 70.-7 9N0O 12883 14997 17'>92 20550 •'481 3675 7105 9823 12887 15051 18035 205-32 390 370! 7161 9813 12918 15102 18051 205C7 394 3727 7252 9906 12928 15210 18120 205% 398 3741 7283 9932 12943 15234 18125 20680 552 37*72-5 995S 1-.W5 15241 18218 20777 620 37-5 7290 9901 12951 15271 18242 2083-1 622 3791 7305 1002- 12957 15289 18252 20H13' 627 3841 7330 10034 II?054 15305 18290 20851 6'5 t-70 W Uv.51 1 ,S064 1 5355 18308 20877 6)9 3 «5 7 H5 11078 13076 15359 18358 20925 655 39.14 7347 JOU" 13100 16394 18387 20920 695 3945 7361 10140 1.3105 15412 18406 20994 703 3068 7405 10155 13112 15420 1*117 21007 766 4012 7! 12 10161. 13124 15130 18424 21011 Ml 4046 7121 10285 13152 15432 18430 21130 872 l"69 7158 10203 13219 15110 18-116 21141 880 407s 75 '1 103-10 13225 15490 18449 2118-8 S% 4307 75'ri 10356 132-Sl 15513 18-166 2119-1 889 4370 7-514 10390 13291 15587 18)80 21209 892 1375 7531 10133 133(53 15024 13435 21211 926 43% 7549 10510 13398 15612 1S486 21291 930 4450 7567 105-96 1.3408 1.5665 18534 21320 912 4-509 7059 10658 13409 15673 18607 21324 'ril 10.8.3 7004 10721 1.3-129 1 1*0 -1 X 10O8 4688 7762 10736 1.3-138 15713 18719 21118 1146 4715 7873 10753 13-1.57 15714 18723 21131 115.3 4735 7897 10771 13495 15772 18747 21465 1177 47.51 791 1 10771 13637 15785 187.59 21467. 1196 4809 7923 10813 13659 15835 18895 21492 1217 4884 79.34 103.59 13363 15318 1392G 21535 129S 4954 7981 H>860 13675 15330 13931 215=3 1303 5036 7991 10884 13680 15884 1893-4 21610 1349 50-57 .3009 10918 13712 15916 19002 216.38 1387 5079 3062 109.32 13730 15998 19075 21663 1452 5131 SOQO 10977 13736 16006 19081 21707 M72 5211 8118 10987 13751 16182 19094 218.38 1495 5239 3119 10990 13830 16202 19133 21923 1505 5264 3120 11013 13843 16251 19138 21936 1520 536-1 3230 11048 18855 16276 19161 21940 1525 5477 8243 11061 13866 16284 19206 21997 1584 5544 8277 11106 13871 16296 19230 22001 1599 5547 8324 11190 13897 1(3842 19314 22030 1613 5556 8372 11819 13926 16405 19315 22010 1614 5< 10 8117 11292 13932 10482 19320 221 79 1670 5635 8509 11313 13913 16505 19350 2201)7 1701 5643 3549 11347 13964 16519 19365 22125 1716 5706 8559 11360 14048 10537 19401 22163 1718 571 J 0570 11371 11111 10550 19412 2 1 1719 5779 8605 11391 11731 16593 19-126 22221 1729 5841 8670 11398 14132 16G10 19434 22236 1731 5371 SG82 11 105 14149 10617 19441 22271 1768 5925 8081 11450 11105 10685 19142 22277 1859 5931 8711 11478 14200 10761 19-167 22284 1888 5960 8749 11480 14210 16774 19485 22398 1891 6008 8789 11507 14222 10*22 19317 22141 1*96 6053 8810 11629 14230 16831 19518 22452 1917 6062 8338 11612 14238 16863 19536 22136 1948 0087 8862 11657 14250 16804 19537 22512 I960 6109 8907 11745 14285 16923 19561 22531 2005 6139 8957 11775 14316 16931 19621 22535 2007 6151 8973 11779 14317 17026 19655 22555 2051 6254 9018 11801 14337 17017 19715 22569 2171 6273 9023 11814 11411 17079 197CG 2261* 2220 6304 9131 11826 14-176 17087 19784 22638 2221 6321 9197 11817 14482 17107 19797 226-10 2256 6351 9215 11874 14501 17110 19=09 22650 2278 6417 9232 11920 14.508 17130 19827 22666 228.5 6136 9227 11945 11554 17157 19857 22668 2320 6574 9286 12027 lio59 17208 19885 22729 2405 6611 9358 12031 14592 1 7209 1 9889 22787 2644 6673 9361 12034 11610 1725-1 19894 22797 2091 0695 9381 12051 14618 17280 10R97 12812 2762 (>713 9411 12099 14653 1732o 19935 22816 2888 6736 9427 12150 14654 17351 19966 228-10 2926 6838 0435 12219 11691 17401 20023 22.849 2954 6839 9164 1222.5 14604 17467 20020 22852 2955 6891 9465 12335 14720 17521 20041 22897 3004 6007 9496 12150 14743 17522 200-16 22995 3039 6919 9531 12177 In de vorigo lijst stond: 39S5, 70 m. z. 3937 y 7021595, m. z. 21505. 432s te Staatsloterij. Vijfde of laatste klasse. Vieide of laatste week Trekking van 5 Juni 1923 (1000 lolen). Ten kantore van don Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breestraat 26) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van 70 6926 en 20630. Tezamen 2 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 6891 6907 6919 en 6922. Geluksknntoor. Fruns Halsstraat 36 Prijzen van 70.—: Nos. 2569, 4019, 11900, 12084, 17065, 17226, 22147, 22198. Nieten: 2644, 4042, 4046, 4069, 4078, 71826, 12031, 12034, 16276, 17079, 17087, 21923, 22125, 22163.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3