KOK's Brandstoffen handel Eiectrische Anthracietbrekerij RADIO-ARTIKELEN Firma van IHEH S ELZEHAAR v.h. L. A VAN RIJE Co. lanpsiraat 79 Uftrechfscheweg 71 - Telefoon 539 - Soesterweg - Spoor Bestelhuizen: Puntenburgerlaan 6 Sumafrastraat 20. Bestelt Uw Brandstoffen vroegtijdig, het is Uw voordeel Wij leveren Ie kwaliteit gebroken Anihraciet afmeting 20|30 m.WI, en 30|50 m.M. a f 3.35 per H.L. koopt q het voordeeligst bij het Electrotechnisch- en Sanitair Barean TELEFOON 291 PT" BIJZONDERE AABIEDING. Het Amatenrstoestel compleet met Spoelen, Accb, Anode-Batterij, Lamp en Telefoon f70.- ELECTR, MEUBELFABRIEK UIT DEN OMTREK. Franco bergplaats. Amsterdam en J. G. Th. Broekmeyer te 'Haar lem. benoemd tot ridder in de orde van Ornnje- Nassau de heer A. T. Lamping, vice-consul der Nederlanden in algemeenen dienst, belast met de waarneming van het consulaat-generaal te Smyrna; aan W. Bredius, boelehouder, te Amsterdam, verlof verleend tot het aannemen van het on- derscheidingsteeken van ridder in de Orde van den Heiligen Gregorius den Grooten van den Heiligen Stoel, en aan A. P. Fortanier, directeur van de Internationale Handel- en Credietmaat- schappi], te Amsterdam, tot het aannemen van het onderscheidingsteeken van ridder in de Orde van het Legioen van Eer van Frankrijk. HET BEZOEK VAN KONING HAAKON. Telegramwisseling tusschcn Koning Haakon en Koningin Wilhelmina. Hare Majesteit de Koningin heeft het volgen de telegram van den Koning van Noorwegen ontvangen: „Bij het eindigen van mijn bezoek aan Uwe Majesteit, stel ik er prijs op Uwe Majesteit en Z. K. H. den Prins der Nederlanden opnieuw donk te zeggen voor de indrukwekkende ont vangst, welke Zij en het Nederlandsche volk mij bereid hebben. Ik ben er diep door getroffen en zal een steeds levendig blijvende herinnering bewaren aan Mijn bezoek dat de vriendschaps banden tusschen Noorwegen en Nederland zal bevestigen", HAAKON R. Hare Majesteit heeft hierop het volgende ge antwoord: Uwe Majesteit dank zeggende voor Haar min zaam telegram, stel ik er prijs op Haar nog maals de verzekeringa te geven, dat Wij even als Mijn volk ten zeerste hebben gewaardeerd 't blijk van vriendschap, dot Uwe Majesteit ons heeft geschonken door Haar vriendelijk bezoek, waarvoor ik Haar nog zeer hartelijk donk zeg. Uw verblijf in Nederland zal er toe bijdragen om de banden van vriendschap, welke zoo ge lukkig tusschen onze beide landen bestaan, te bevestigen en nauwer aan te halen. WILHELMINA, HET REGEERINGSJUBILEUM DER KONINGIN. Te 's Gravenhage. B. en W. van Den Haag stellen den raad voor mede te werken tot de herdenking van het re- ge erin gs jubileum van de Koningin daar ter stede door te besluiten, tot het doen aanbren gen van een feestelijke versiering van het Voor hout en van een verlichting van het Lange Voorhout, het Tournooiveld, den Korte Vijver berg, den Kneuterdijk, den Langen Vijver berg en het Plein 1813. De kosten von deze versiering en verlichting zoomede van het ver bruik van electrischen stroom, worden geraamd op 23,000. B. en W. zouden verder willen bevorderen, dat aan de kinderen, die aan de feesten deelnemen, welke door het Huldigingscomité worden gere geld, een aandenken wordt geschonken in den vorm van de herinneringspenning, welken het comité heeft laten vervaardigen door de beeld houwers Dupuis en Ingenhousz. Hiervoor wordt noodig geacht een bedrag van 2000. Te Kopenhagen. Te Kopenhagen heeft zich een comité ge vormd voor het inzamelen van gelden voor het huldeblijk aan Koningin Wilhelmina ter gelegen heid van haar 25-jarig regeeringsjubileum. De Nederlandsche gezant, ridder W. L. F. C. van Rappard, is eere-voorzitter van het comité. De heeren J. G. M. Rietbergen, consul-generaal der Nederlanden voor Denemarken; I. Sardeman, te Aarhus, en J. van Gastel, gepens. luitenant kolonel der artillerie, zijn daarvan onderschei denlijk voorzitter, secretaris en penningmeester. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kcmer der Staten- Generaal zijn ter vergadering bijeengeroepen legen Dinsdag 19 Juni e.k., des avonds te half 9 uur. COMMANDANT ZEEMACHT IN NED.-INDIË. Thans is, naar wij vernemen, bij Koninklijk besluit aan den vice-odmiraal W. J. G. Umb- grove, commandant der zeemacht in Ned.-Indic, eervol ontslag als zoodanig verleend en is als zijn opvolger benoemd de schout-bij-nacht A. F. Gooszen, chef van den marinestaf. Het ligt in de bedoeling van den nieuwbe- noemden vlootvloogd om zich 26 September e.k. naar zijn nieuwe bestemming te begeven per stoomschip „Johan de Witt", dat 15 September van. Amsterdam vertrekt. Schadecommissie in dc Nieuwe Hollondsche Waterlinie. Bij beschikking van den Minister van Ooi log is ter algemeene kennis gebracht, dat de schade- commissie in de Nieuwe Hollandsche Waterlinie met ingang van 1 Juni 1923 is ontbonden en dat de nog in behandeling zijnde aangelegen heden door de Centrale Schadecommissie wor den afgehandeld. FINANCIEELE VERHOUDING TUSSCHEN RIJK EN GEMEENTE. Nog iets over den inhoud van het rapport. Wij laten hieronder nog het een en ander vol gen uit het eerste gedeelte van het rapport. „De commissie van oordeel zijnde, dat slechts uit feitenkennis conclusies zijn af te leiden, was haar taak begonneen met een onderzoek naar den toestand. Na overleg met de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten zond zij vier ta bellén met toelichting ter invulling aan de ge meenten. Toen de staten ingevuld geleidelijk waren te rug ontvangen stuitte de commissie op de moei lijkheid, dot de gemeenterekeningen, waaraan de antwoorden waren ontleend, zoo uiteenloopende groepeering van cijfers vertoonden, dat haast geen vergelijkbaar materiaal zou zijn te ver krijgen. Men zag zich dus ten slotte genood zaakt het geheele ingezamelde materiaal onge bruikt ter zijde te leggen. Zij heeft hiervan aan den Minister van Financiën mededeeling gedaan bij brief van 23 Mei 1922 en gevraagd of in ver band met het feit, dat de Nooduitkeeringswet enkel voor 1921 en 1922 gold von dc commissie ook een afzonderlijk advies werd verlangd om trent een uitkeering aan de gemeenten geduren de de overgangsperiode, welke zotu liggen in de jaren 1923 tot en met 1926. De minister heeft die vraag bevestigend be antwoord en de Staatscommissie heeft daarop onder dagteekening van 24 October 1922 aan den minister de grondslagen kenbaar gemaakt, waarop h. i. een voor de overgangsperiode gel dende regeling zou moeten steunen. Die grondslagen waren in hoofdzaak tweele dig. Wat de voste uitkeering betreft, moest om in dc vierjarige overgangsperiode de nieuwe re geling volledig te kunnen voorbereiden, thans reeds Worden beslist in welke richting die voor bereiding zou moeten gaan. De commissie meende het stelsel eener alge meene uitkeering te moeten verwerpen en zich te moeten aansluiten bij de opvatting, dot de Rijksuitkeering moet steunen op de door de ge meenten in het algemeen verrichte diensten Daarbij kon zij zich don voorloopig beperken tot die twee vergoedingen waaromtrent reeds de commissie van 1903 volledig tot overeen stemming was gekomen. De tweede grondslag, waarop eene regeling zou moeten steunen, betreft de nooduitkeering. Te dien aanzien heeft de Staatscommissie zich op het standpunt gesteld, dat de gemeenten geen recht op extra uitkeering kunnen hebben na 1922 en dat de vraag of alsnog voor de volgen de jaren een uitkeering moet worden verstickt naar de dan geldende omstondigheden moet worden beoordeeld. Zij is tot de overtuig-ing gekomen, dat bij een groot aantal gemeenten de financiecle omstan digheden sedert 1922 niet in die mate zijn ver beterd, dat eene nooduitkeering zou mogen wor den gestaakt. Het groote belang der continuïteit in het ge meentelijk financieel beheer bracht voorts de wenschelijkheid mede om vooralsnog het aan elke gemeente over 1922 toegekende bedrag ook voor volgende jaren als uitgangspunt te ne men en op dit bedrag waar mogelijk, percents gewijze een vermindering toe te passen in ver band met den druk der belastingen. Nadat de minister dien brief had opgeno men in de Mem. v. Antw. betreffende dc Stants- bcgrooting aan de Tweede Kamer heeft de com missie hare denkbeelden nader onder cijfers gc- biacht en een schaal voor de nooduitkeeringen ontworpen. Toen de commissie zoover was gekomen dat zij het voor 1923 benoodigde bedrag ten naas tenbij kon becijferen, heeft zij den Minister van Financiën gevraagd of deze zich met dc» gepu bliceerde voorloopige denkbeelden der Staats commissie kon verecnigen. De Minister heeft daarop geantwoord, dat de regeering haar eindoordeel eerst zou kunnen vormen na ontvangst en overweging van het rapport der commissie. Intusschen maakte de Minister de opmerking, dat het wel gewenscht wa're, dat de commissie haar voorstel zou willen beperken tot de materie der nooduitkeering en hieraan niet zou verbinden 'n element der defi nitieve herziening. Dezen wensch heeft de com missie aldus verstaan, dat zij eerlang aan de Koningin een rapport zal hebben aan te bieden, inhoudende de resultaten van haar onderzoek hoe op de doeltreffendste wijze de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeen ten zal zijn.te regelen, doch dat intusschen de Minister thans advies vroeg uitsluitend over een eventueel aan de gemeenten na 1922 toe te kennen nooduitkeering. In dezen gedachtengang heeft de Staatscom missie vooreerst gemeend dit rapport, als staan de min of meer naast haar door de Koningin verstrekte opdracht, niet aan de Koningin, maar aan den Minister te moeten uitbrengen, terwijl het advies zich beperkt tot een periode, waarin een aantal gemeenten geacht kunnen worden een uitkeering niet te kunnen ontberen. De commissie stelt deze periode op twee jaren. Een nieuw systeem van uitkeering zou geen aanbeveling verdienen, doch een andere vraag is, of mede in verband met de geschie denis van de Nooduitkeeringswet 1921, de con tinuïteit er niet toe moest leiden de uitkeering, velke verschillende gemeenten over 1922 had den genoten, nog met enkele jaren te verlengen. De wenschelijkste oplossing zou zijn het be drag, dat de gemeenten over 1922 genoten hebben, als uitgangspunt te nemen, en op dat bedrag, hetwelk voor 1923 en 1924 als een maximum zou zijn te beschouwen, een vermin dering toe te passen voor zooverre de gewij zigde omstandigheden in vei band met de draag kracht der gemeente daartoe aanleiding zouden geven. Het verschil tusschen dit maximum en het bedrag, waarop de gemeente over 1923 vol gens de gewijzigde Wet van 1897 op vaste uitkeering aanspraak beeft, zou dan voor T923 het maximum van de nooduitkeering moeten vormen. Dit maximum zou intusschen alleen dnn toe gekend moeten worden, voor zoover 'de be hoefte daaraan blijkt en deze behoefte ware te toetsen aan den druk der plaatselijke belastin gen. Den druk der plaatselijke belastingen heeft de commissie gemeend te moeten berekenen door het totaal van de gemeentelijke inkomstenbe lasting, de gemeentelijke opcenten op de Rijks inkomstenbelasting, de gemeentelijke opcenten op de personeele belasting en op de vermo gensbelasting uit te drukken in een percentago van het totaal belastbaar inkomen volgens de kohieren der Rijksinkomstenbelasting. Daarbij is echter een correctief noodig, waar door ook de draagkracht der gemeente tot uit drukking wordt gebracht. Het verslag treedt omtrent de vaststelling van dit correctief in uit voerige beschouwingen en de commissie geeft een stelsel in overweging, waarbij percentsge wijze is uitgerekend hoe de uitkeering stijgt bij zwaarder belastingdruk. Zij doet ten slotte het reeds door ons ver melde wetsontwerp aan de hand, waarbij vast gelegd wordt het beginsel der nooduitkeering over 1923 en 1924. Hypnotische séances. Dc minister van binnenlandsche zaken heeft de aandacht van de burgemeesters gevestigd op een toegezonden uittreksel van het rap- poit van den Gezondheidsraad, betreffende hypnotische séances en dergelijke, onder uit- •roodiging zich rekenschap te willen geven, van wat er met betrekking tot deze aangelegenheid in hun gemeente gebeurt. Prov. Staten Noord-Holland. De heer mr. H. Verkouteren heeft zijn benoe ming.tot lid der Staten van Noord-Holland niet aangenomen. Hooge Raad van Arbeid. De voorzitter van den Hoogen Raad van Ar beid heeft de onlangs tot leden van den Raad benoemde heeren J. Dekker en Simon A. Maas benoemd tot leden ven commissie XII uit dien Raad. Prof. Treub. Prof. Treub, voorzitter van den Onderne- mersraad .voor Nederlondsch-Indië, wordt Zater dagavond per Holl. Spoor van 7.49, komende uit Parijs, ven zijn reis naar Nederlandsch-Indië te 's Gravenhage terug verwacht. Dr. H. Onnen. f Te Wageningen is Vrijdag op 54-jarigen leef tijd, na een langdurig lijden, overleden de heer dr. H. Onnen, lecraar aan de R. H. B. S. al daar. G. Ipema. f Te Amsterdam is na een lijden van vele ja ren, in den oudendom van 6T jaar overleden de heer G. Ipemo, oud-voorzitter der Unie van Christelijke Onderwijzers. in de kaak. De heer Duif kreeg den volgenden dag een opgezwollen gezicht cn een hevige bloeding. Een andere tandarts had 45 minuten werk om de bloeding te stelpen. De monabehan- deling duurde 14 dagen voor de gevolgen van het kiestrekken verdwenen waren. Deze zaak is voor het kantongerecht te Z\volle behandpld. Beklaagde G., die beschuldigd werd van on bevoegd uitoefenen der tandheelkunde, had een vervolging in 't vorig jaar weten te voorkomen, door de maximum-boete, driehonderd gulden, aan den rijksontvanger te betalen. Voor den heer Duif, die zich civiele partij stelde en 50 schadevergoeding eischte, trad op mr. G. H. E. Nord Thomson, advocaat te Leiden. Voor beklaagde mr. H. A. Laman de Vries, te 's Gravenhage. De eisch van den ambtenaar O. M. luidde 14 dagen hechtenis. DE HAAGSCHE INT&EKERSBENDE. Inbreker „Piet" bekent! Men meldt ons uit den Haag: Meer en meer blijkt wel, dat een gevaailijk stel inbrekers de Haagsche politie op het oogen- blik bezig is in bewaring te stellen. De eer gisteren gearresteerde Piet v. d. B., ter. opzichte van wien verondersteld werd, dat hij medeplich tig zou zijn aan de inbraak op den Houtweg, doch die zich aanvakelijk van den domme hield, heeft tegenover het overweldigende feiten-ma teriaal, dat hem door commissaris Kramer werd voorgelegd, niet langer bij zijn ontken nende houding kunnen blijven volharden. Hij heeft thans bij stukjes en beetjes zijn schuld aan niet minder dan negen inbraken bekend, waaronder die aan den Houtweg en de geweld pleging in de Francois Maelsonstraat. Daar hij slechts bekent, voor zoover hij door het be- wijstmatcriaal te zeer in het nauw wordt gedre ven, is het geenszins uitgesloten, dat dit be rucht heer nog heel wat op zijn kerfstok heeft. Reeds werd gemeld, dat hij nachtwaker bij een „nachtveiligheidsdienst" is geweest, doch daarnaast heeft hij nog het beroep van chauf feur uitgeoefend. In die hoedanigheid is hij zelfs in dienst geweest van een zeer gezeten familie, die een villa in het park Zorgvliet bewoont. Het Bekroning van Nederlondsch fabrikaat. De N. V. ,Rutten's Distillerij" te Schiedam ontving de mededeeling,. dat Jiaar export gene- ver op de Exposition Internationale DHygien Appliquée te Antwerpen, werd bekroond met de Grand Prix. Honing. Men schrijft uit Barneveld Tengevolge van het abnormaal koude en natte weder, gedurende den laatsten tijd, is het met het honinggewin tot nu toe droevig gesteld. De bijen moeten nog steeds kunstmatig in het leven worden gehouden. Overigens valt over de voort teling niet te klagen, daar de meeste korven of kasten zelfs over veel volk beschikken. Slaat het weder dus eenmaal ten goede om, dan kan op het gebied van het gewin nog veel worden goed gemaakt. Staking geëindigd. Het personeel van de Goudsche Machinale Garenspinnerij ging drie maanden geleden, na dat vanwege de directie een verlenging van de 48-urige werkweek tot een 53-urige was aangezegd tegen hetzelfde loon, dus neerko mende op een loonsverlaging met 20 in staking. Donderdag is men door bemiddeling van den burgemeester van Gouda tot overeenstemming gekomen en werd de arbeid hervat. Genoegen werd genomen met een loonsverlaging van 10 X. De moord te Veerkam. De rechtbank te Winschoten veroordeelde gister Jacob Bos, die terecht had gestaan we gens den moord op den landbouwer Bakker te Veendam, tot vijftien jaar gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. Het O. M. had levenslange gevangenisstraf geëischt. Onbevoegde uitoefening der tandheelkunde. Aan de „Tandheelkundige Kliniek" te Zwolle zijn verbonden J. A. G. als tandtechniker en dr. F. als tandarts. Op Goeden Vrijdag kwam er een patiënt, de heer Geert Duif. Hem zou een kies getrokken worden, maar dr. F. kon de kies er niet uitkrijgen en zeide tegen G.: „Trek jij eens". Nadat beiden drie kwartier met den pa tiënt bezig waren, zat nog een deel van d« kies spreekt vanzelf, dat de politie ook haar onder zoek heeft uitgestrekt tot de vertrekken dier villa, waar meneer zich placht op te houden. En niet tevergeefsl Niet alleen vond men onder een luchtrooster verschillende voorwerpen verbor gen, doch ook een onderzoek op het dak lever de een rijk resultaat op. Het was namelijk be kend, dat de brave chauffeur nogal eens op het dak placht te klimmen, zonder dot daarvoor eigenlijk een plausibele reden bestond. Men had echter aan die hebbelijkheid weinig aan dacht geschonken, doch de politie dacht er an ders over en wilde toch liever haring of kuit van deze eigenaardige expeditie hebben. Dies gingen de speurders ook eens op het dak een kijkje nemen en daar vonden zij een collectie loopers en valsche sleutels, waarmede men zoo wat alle huisdeuren van den Haag zou kunnen openen. De voortreffelijke geoutilleerde inbreker had daar een bos met tusschen de honderd en twee honderd loopers en sleutels verborgen, die zoo zwaar was, dat men haar bijna niet kon dragen. Van deskundige zijde verzekerde men ons, dat men nog nimmer zoo'n merkwaardige verzame ling had aangetroffen. Intusschen kon gistermiddag onder leiding van commissaris Kramer nog een tweetal huiszoe kingen plaats hebben, die aanleiding gaven tot de arrestatie van een zekeren V., los-werkman en van G. M., zich noemende rijwielhersteller. Ten huize van den gearresteerde V., bijge naamd „de Kaaier", kon nog beslag worden ge legd op een zak met kwartjes. Naar de herkomst hiervan gevraagd, beweerde het heerschap die te hebben „verdiend", hetgeen met het oog op de omstandigheden, waarin hij verkeert, weinig aannemelijk lijkt. Veeleer is er dan ook grond voor het vermoeden, dat de politie hier beslag heeft gelegd op den buit van muntmeterdiefstal len. Ook de gistermiddag gearresteerde Mej. Th. M. van Z. is reeds door de mand gevallen Aan vankelijk bezwoer zij haar onschuld en ontken de iets met de praktijken der heeren te maken te hebben gehad. Doch bij een nauwkeurige visitatie aan den lijve trok het corset der dame vanwege de dikte nogal de aandacht. Het werd aan een anatomisch onderzoek onderworpen, TEL. 528-543. Vraagt bij ons prijsopgaaf voor Uwe meubelen. *"^0 LEVERING VANAF EIGEN Prima afwerking. FABRIEK Billijke prijzen waafbij bleek, dat een bedrag van 1400 aan bankbiljetten er ingenaaid was. Tegen dit feit kon de politie weinig bezwaren hebben men is nu eenmaal vrij in de keuze van de bewaar plaats zijner „eigendommen!" doch het werd voor de dame bedenkelijker, toen bij een nader onderzoek de nummers van het bank papier bleken te kloppen met biljetten, die bij de politie als ontvreemd te boek stonden. En zoo levert het onderzoek voortdurend nieu we verrassingen op en het wordt steeds duide lijker, dat Den Haag thans bevrijd wordt van een gevaarlijk gezelschap misdadigers, dut da veiligheid in de stad ernstig bedreigd heeft Er zijn tot dusver in het geheel vier mannen en een vrouw gearresteerd. a a a Gistermiddag brachten de substituut officier van justitie mr. Engers en de Hoofdcommissa ris van Politie een bezoek aan Commissaris Kramer van Scheveningen, ter bezichtiging van de bij de verschillende huiszoekingen gevonden kostbaarheden. Het is de meening von den heer Kramer, dat hij een inbrekerscomplot van het allergevaar lijkste soort bezig is uit te roeien, een dieven* pak dat zelfs niet voor gewelddaden terug deinst en dat het dan ook niet vaststaat of het blijven zal bij deze arrestaties; want het aan* tol misdrijven dat dit. drietal moet hebben ge pleegd, is nog zoo moeilijk te overzien, dat het volstrekt niet uitgesloten is, dat nog verschillen de medeplichtigen en helers gepakt zullen wor den. Het onderzoek is nog in vollen gang. Het is niet aan te bevelen en zou het onderzoek ten zeerste belemmeren, indien personen, die kost baarheden vermissen, zich nu reeds ter her kenning van deze voorwerpen aanmeldden aan genoemd bureau. •Relletjes in de Jordaan. In de Jordaan te Amsterdam is het gister middag vrij rumoerig toegegaan. In de Bloem- dwarsstraat en de Leliestraat wonen verschil lende personen, die werkzaam zijn bij de Ned. Scheepsbouw-Mij. en van staking niets willen weten. Zooals het immer gaat, wekte deze on- solidariteit de verontwaardiging op van enkele stakende klinkers, die het plan opvatten hun vroegere collega's met een bezoek te vereeren, echter inet het doel er eens flink „op los te timmeren". Zoo ontstond er van weerskanten een vechtpartij, waarbij harde klappen werden uitgedeeld. Politie te voet en te paard bemoeide zich met den strijd en zette de Leliestraat en de Bloemdworsstraat af, om zoodoende 'dc orde, spoedig te kunnen herstellen. Het duurde on-' geveer een uur eer de rust was teruggekeerd. Uit de derde verdieping gevallen. De 30-jarige Johanna de Klerk, in de Ooster parkstraat te Amsterdam, kwam Donderdagmid dag waarschijnlijk door onvoorzichtigheid, toen zij eenige werkzaamheden verrichtte, uit het zol derraam der derde verdieping te vallen. Toen zij ijlings naar het O. L. Vrouwengast huis werd vervoerd, bleek zij bij aankomst reeds overleden te zijn. Zij was sinds 4 maanden gehuwd. Noodlottige aanrijding. Donderdagmiddag half drie is nabij de Konin klijke stellen op den Hoogewal te den Haag een oude dame aangereden door een motorrijder. De dame viel met het hoofd op den trottoirband en bekwam een schedelfractuur. Bij overbrenging naar het Ziekenhuis is zij overleden. Omdat zij geen pipieren bij zich had, is haar identiteit nog steeds niet vast komen te staan. De dame liep op het trottoir en stak plotseling, zonder vooraf gaande waarschuwingen de straat over. Dc mo torrijder remde nog krachtig en reed de dame dan ook nog ternauwernood aan. Het ongeluk had een zoo tragischen afloop omdat de dame haar evenwicht verloor en met het hoofd jurist op den rand van den trottoirband terecht kwam. De identiteit van de dame, die Donderdag avond op den Hoogewal door een motorrijder werd aangereden, met het noodlottig gevolg, dat zij achterover viel, een schedelfractuur bekwam en bij het vervoer naar het ziekenhuis overleed, is thans vast komen te staan. Het is de 64- jarige mevr. M., Kinsbergenstraat 64. Op hol. Donderdag sloeg te Deventer het paard van den landbouwer V., dat gespannen was voor een rijtuig, waarin V. met zijn vrouw en zoon zat, nabij het viaduct van' den .Zwolschen weg op hol. Nadat het paard verschillende straten was doorgehold, brak de wagen, waardoor het tot stilstand kwam. De vrouw werd met een sche delbreuk en een hersenschudding naar het zie kenhuis vervoerd. De man kreeg ernstige inwen dige kneuzingen. De zoon kwam met den schrik vrij. Baarn. Ter gelegenheid der Jubileumfeesten zal alhier op 2 en 3 Augustus e.k. vanwege de plaatselijke afdeeling der Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een wedstrijd in balcon- en gevelversiering worden gehouden. Woudenberg. Zaterdag 16 Juni e.k. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de Wilhel* mma-bewaarschool alhier geopend werd. Woudenberg. Aan dc Poort had een merriënkeuring plaats. Aangevoerd waren 4 paarden, waai von er 3 werden goedgekeurd; eigenaars P. Haanschoten, Jb. Verkerk en Jb. van de Vliert. Woudenberg. De schouw over de watergangen en waterkeeringen alhier is we gens den hoogen waterstand tot nadere aan kondiging uitgesteld. Scherpenzeel. Naar aanleiding van dc onlangs door ons vermelde vechtpartij op 't voetbalveld op II Febr. j.L kunnen we thans vermelden, dot beklaagde W. v. L. en getuigen heden door den rechter-cominissaris zijn ge dagvaard inzake de mishandeling van den scheidsrechter der Zeister Boys.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2