AMERSFOORTSCH DAGBLAD „DE E EM lander" zaterdag 30 ST. E IV) I LION I. A. SG1ITERMANZn., Htr.str. 17 Iel. 145 TOILETARTIKELEN ca- urn o oum NIKKELEN WEKKERS TEÜSPUWLOIIS Eigen gemaakte Kindcrkleeding. origineele zeer aan te bevelen {Bordeaux, gewas 1917 Per flesch f 1.60, per anker f 65.- DE FIRMA FONTEIK 4 SCHIPPERS. LANGESTRAAT 24 behangerij stoffeerderij BEDOENMAÜERIJ VERHUIZINGEN MEDBILEERIH6. Iel. 496 bizonderheden: A. V. D0 WEG LAMGESTRAAT 23 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. Magaz. „De Dom" Maison de Coiffure WILLEM GROENHUIZEN Laogestr. 43 vanaf f 2.25 I FEUILLETON. Carmen's Nederlaag. G. VAN DUIN Medailles, Kruizen, Kransen. Takken en Bekers Katoenen en Flanellen. 21e Jaargang No. 305 Juni 1923 Axminster Karpetten. Kwaliteiten als róór den oorlog: 158.f 67.50 1 81.50. Tap. Be!ze Karpetten t 20,- t 29.10, t 32.— t 34 50, t 39.20 Tatelkleeden. Pracht Mohair kwaliteiten. Grootste maat t 20.50 Sireepstoflon. 120 cM. breed per meter t 2.25 en t 1.50. <jus mooie Amersfoort. m. e De Berg. 'De Berg is de parel aan de Amersfoort- sche 'kroon. De Berg is altijd' mooi, wanneer we hem ook bezoeken. Nu mogen pessimisten gaan 'beweren, dat er at een heeleboel moois teloor is gegaan aan Rij ks opvoedingsgesticht terrein, aan Sint Louis, door het Belgisch monument en de verandering van Kalk weg in Laan 1914 met en benevens allerlei nieuwe lanen, etc. etc., we geven het toewat waar is moet ook waarheid blijken I Maar er is nog genoeg over, zooveel nog, dat we durven beweren de Berg is ten allen tijde een 'bezoek over waard'. Wli'e echter zich met een kortere of langere wandeling, een avondpromenade of een flinke morgenwandeling wil verfri-sschen, late de stad ten Oosten van zich liggen en stappe den Berg op. Allerlei genot is daar te smaken. Ten eerste: iets wat geen woningbouw en lanenaanleg ons heeft kunnen afnemen, de prachtige vergezichten, waarvoor onze 'berg beroemd is, en terechts. Hoe vaak hoorden we niet zeggen, dat het net leek of je in 't buitenland1 bent, en is dit niet te beschou wen als hoogste lof? Ga de Koningiinnelaan op, bij Leger des Weils' Jongenshuis (van ouds „Lecsiduna") de Anna Pauwlonalaan op en zie eens rechts. Hoe prachtig ligt dat landschap daar roef uitloopers van de.stad op den voorgrond in de verte de torens van Hoogland, Spakenburg, Bunsohoten, Nijkerk Wat een afwisseling in kleur f 'Neem den Utrechtschen weg tot Vondel laan en sla daar voorbij rechts af het hout 5n. Ge komt dan bij 't „Panorama", den beuk op den heuvel met de steenen banken. Daar ligt voor u een ander stuk van de stad, maar daar naast en daar achter de mooie bos- BChen van Nlmmerdor, Lookhorst, Heiligen berg, Randenbroek, in de verte de Veluwe, rechts de Utreohtsche heuvelrij met de Py ramid e, in de verte de toren van Barneveld en, als ge goede oogen hebt, de 6 masten van „Radio", die ons met Indië verbindt. Wandel even voorbij het rijksopvoedings gesticht naar het Belgische monument. Daar ligt zéker voor u wiel een der mooiste pano rama's uit een heel, heel wijden omtrek. Vooraan de boomen van Birkhoven, waar naast de torentjes van het Klooster zoo pito- resque zich afteekenen, daar de wijde lan den aan de Eem, recht voor u de torens van Soest, Baarn, Eemnes, links de hooge toren van de Katholieke kerk in Hilversum, nog linkscher de witte heuvelen der Soesterdui- ïven met den Stomper! als slot. Heel in de verte aan den horizon ontwaart ge met goe de oogen de scheepjes op de Zuiderzee. Kom hier eens staan bij zonsondergang, als het prachtkleurenspel aan den hemel u stil maakt. Blijf hier eens omdwalen, els in den tuin van het rijksopvoedingsgesticht de restanten zich laten hooren van 'het nachtegalenkoor, dat vroeger over den heelen berg verspreid 'was, of strek uw avondwandeling nog even verder uit, bijvoorbeeld tot den ouden tol, waar ge zittend voor thet aardige hotel-pen sion „de Spits'heuvel" de' ratels van den nachtzwaluw kunt vernemen. Daar rechts tegenover is wat eikenhak hout, en daarachter weer hei. Nu de Leusder- 'hei nog altijd de treurige gevolgen draagt van den reuzenliand nu 2 jaar geleden, mo gen we wel zuinig zijn op het stuk, dat tus- schen Utrechtschen weg en den spoorweg naar Utrecht liigt. Vooral als de struikheide (Calluna vulgaris) bloeit is hier rein genot te smaken. De struikheide heeft de over hand. Slechts enkele Döpheideplantjes (Erica Tetralix) met zijn fijne urntjes ziet ge er tussohen. Gaat er eens liggen en Iet meteen eens op andere planten, die, hoewel niet de overhand hebbende, tooh het bekij ken ten volle waard zijn. Dit gele dingetje met vierbladige bloempjes ter grootte van een dubbeltje komt overal op de hei voor. 't Is een. Ganzerik-soort, Potentilla Tormen- tiila is zijn Zondagsc'he naam. Vandaar dat men het wel Tormentil noemt. De doorsnede van den wortelstok vertoont een zeer regel matige steTfiguur. Deze wortelstok werd vroeger wel als purgeermiddel gebruikt, reden waarom de plant ook wel een erg plat ten naam draagt. Het gele Leeuwenbekje, dat zooveel tussohen eikenhakhout staat, is Hengel (Melampyrum pratense), een half- parasiet, dat op de wortels van andere plan ten aast. Ander geel vertoont een plantje met dorens, een Bremsoortje, dat ook wel Kattendoorn heet, Genista anglica, of geen dorens draagt en dan Verfbrem is, Genista tincturea. Dat wollige dingetje, dat zoo moedelijk te determineeren is, is zeer na fa milie van de beroemde Edelweis en heet Rozenkransje, Antennaria dioica. Dioica be- teekent tweehuizig, dus zijn er mannelijke en vrouwelijke rozenkransjes. Die witte kruisjes zijn van het Waflstroo, diemaar we kunnen niet alles opnoemen. Er zijn zoo veel soorten op den Berg te vinden! Ge kijkt me ongeloovig aan? Ga eens achter den watertoren naar de oudo. grintgraverij, waar nu een tennisbaan en het clubhuis der Chr. padvinders in staan. Daar vonden we eens op één middag vijf en veertig verschillende bloeiende planten. Kent ge het fijne Vogelpootje, dat nu (in Juni) overal groot e plekken inneemt? Kent ge het verschil niet tusschen Gele, kleine en Hopklaver, wandel dan het Berghotel eens rond. Weet ge waar ge Roode boschbessen kunt vinden, dus niet die met donkerblauwe bes sen, die in Juni en Juli zoo ijverig worden gezocht? Dat is Vaccinium Myrtrllus, we be doelen die met roode bessen, welke de eenigszins frissche jam leveren, Vaccinium Vitis Idaea. Hebt ge op de heide het Duivelsnaaigaren of Warkru id, Cus cuta Bpithym um wel gevon den? 't Is een wqekerplant, die de hei uit zuigt. Een andere is het bleeke Stofzaacb Monotsopa Hypopitus, dat in de dennenbos- schen op den 'berg voorkomt. Van die dennenbossdhen gesproken, a'ls ge uitgerust zijt, wandel dan tot de grens van onze gemeente, dus daar waar links aan den weg de villa Crayenhorst staat, sla rechts af het fietspad op langs de wrei van „Kampoord*', weer links om en ge zijt in het Reebosch. Hier moet ge zijn als de bo dem met paddenstoelen is bezaaid en de vele kleuren en vormen dezer herfstbloemen u zeker zullen geboeid houden. Zelfc al zamelt ge er geen heerlijk maal, ge smaakt er heerlijk genot, rein, frisch natuurgenot en krijgt een diepeT loijk in h'et groot e wonder, dat wie natuurboek noemen. Het fietspad leidt u naar 't Berghotel terug. En 's winters? Zeker, ook dan is de Berg mooi. Als alles dor en doodsoh is, dan zijn de dennenbos- sohen immers nog altijd groen, de bodem begroeid met de veelsoortige mossen, die juist dan bloeien en een rijkdom van vor men ontwikkelen, waar ge verbaasd van staat. Maar neem voor dit doel een loupje mee- Ben Eenmalige vergrooting is vol doende. Nu sprak ik u nog niet over observatie van spechten, duiven, meerkollen, eksters en der gelijk gedoe, noch over het neusje van den zalm op dierengebied, dat echter niet vaak genoten wordt. Maar wie 'het treft, als hij heel stil en alleen de bosschen op een win terdag doorkruist, kan er soms grazende of spiedende herten aantreffen, reeën, die zich misschien te goed doen aan de truffels, welke ze uit den grond' krabben. Geen echte, /oor ons eetbare en geldswaardige truffels, maar een delicatessevoor verschillende di'e-. ren. Dat alles en nog meer biedt „Onze Berg" u aan. Hadden we ongelijk het een parel aan de stadskroon te noemen? Laten we die parel zuinig bewaren en hoog waarde eren. ZonCer discussie worden onder meer aangeno men de Pensioenwetten voor land- en zeemacht, de wijziging der militaire weduwenwet, de pen sioenwet voor rcscrve-adjudanten-onderofficier der landmacht, de wijziging der begrooting voor Ned. Indië 1923, de verhooging der uitkceiing van het weduwen- en weczcnfonds van Europee- sche officieren van het Ned. Ind. leger. De Kamer is Vei volgens verdaagd tot 10 Juli, Berichte*. Kameroverzicht EERSTE KAMER. Bij het ontwerp-Bokker Nort betreffende de Pensioenwet, bestrijdt de heer De Veer dit, daar het een onjuist principe brengt, de con- quentics niet te overzien zijn, en het leidt tot onbillijkheden. Mevr. Pothuis-Smit verdedigt het ont werp. Mevr. B a k k e r-N ort verdedigt het voor stel, dat geen novum is. Van 1814—1821 ken de een souverein besluit het zelfde recht toe aan de zuster en de moeder; eveneens de pro vinciale verordening van Zuid-Holland. Wegens storting van weduwenpensioenpremie bestaat er recht op deze regeling. De Minister krijgt niet, de verplichting maar de bevoegdheid. De heei Slingenberg verdedigt het ont werp; de heer Haazevoetiser tegen wegens onvolledigheid van het voorstel. •Het wetsontwerp wordt verworpen met 17 tegen 10 stemmen. Een flinke prestatie. Het oefen-dctachcment infanterie Kon. Mil, Academie te Brc<lo, gevormd door twee offi cieren, zeven onderofficieren en zeventig sol daten heeft Maandag jl. van Breda naar Gorin- ohem (35 K.M.) gemarcheerd, alwaar overnacht is. De torpedistcn hebben hen Dinsdag per boot naar Dordrecht vervoerd, waarna de troep onmiddellijk doorgemarcheerd is naar Breda (30 K.M.). Er waren geen achterblijvers. Controle Commissie van Bijstond. Arbcidsbc middeling. Bij beschikking van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zijn in de Centrale Com- missio van Bijstand vbot de Arbeidsbemiddc- ling, voor het tijdvak 1 Mei 1923 tot en met 30 April 1926 benoemd: a. tot lid en voorzitter ir. J. W. AJbarda lid van de Tweede Kamer der Staten-Gcne- raai, voorzitter van de vereeninging van No- dcrlandsche Arbeidsbeurzen, te 's Gravenhage; b. tot lid H. Amclink, secretaris van het Christelijk nationaal Vakverbond in Neder land, te Utrecht; J. P. J. Asselbergs, directeur der N. V. Asselbergs' IJzerindustrie cn Han del Mij., te Bergen op Zoom; A. C. de Bruyn, secretaris von het Bureau voor de R. K. Vak organisatie, te Utrecht; mr. P. W. J. H. Cort, van der Linden, secretaris van de Vereeniging van Nederlandsche Werkgevers, te 's Graven- hoge; A. J. A. C. van Delft, directeur der ge meentelijke Arbeidsbeurs, tc Tilburg; J. Elias directeur der N. V. Stoomlinnenfobriekcn J. Elias, te Eindhoven; A. van Geelen Azn., directeur der gemeentelijke arbeidsbeurs te Utrecht; L. de Groot, oud-lid der Tweede Ka- mr der Staten-Generaal, tc Rotterdammej. M. Heinen, adjunct-directrice van het Natio naal Bureau voor Vrouwenarbeid, te 's Graven hage; F. C. van Ingen Schenau, secretaris van het Algemeen Nederlandsch Vakverbond, te 's Gravenhage; mej. E. F. Kroon, onder-di rectrice van de gemeentelijke arbeidsbeurs tc Arnhem; B. Lansank sr., 2de secretaris van het Nationaal Arbeidssecretariaat, to Amsterdam; mej. A. M. C. Mooyman, lid van het bestuur van de R. K. Onderwijzersvcrceniging, te 's Gra venhage; J. F. H. Spier, penningmeester dei- Christelijke Werkgeversvereeniging, te Amster dam; F. van de Wallc, 2e secretaris van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen, te Amsterdam; F. J. A. M. Wierdels, voorzitter van de algemeene commissie van toezicht der gemeentelijke arbeidsbeurs te Amsterdam; tot lid en secretaris mr. A. Rueb, pen ningmeester van de Vereeniging van Neder- landsche Arbeidsbeurzen, te 's Gravenhage. DR. C. EASTON. Verbonden aan de hoofdredac tie van dc Haagsche Post. Dr. C. Easton, voorheen hoofdredacteur van het „Nieuws van den Dag" wordt met ingang van 1 Juli lid der hoofdredactie van de Haag sche Post. Conferentie van scheepvaartmaatschappijen. In het Palace-Hotel to Schcvcningen wordt oen conferentie gehouden, waaraon de volgende Maatschappijen deelnemen: Red Star Line, Cu- nord Line, Homburg-Amerika Lijn, Norddcut- scher Lloyd, Compagnie Générale Transatlon- tique, Scandinavian-Ameriko Line, Canadian Pacific, White Star Line, United States Lines, Royal Mail and Steam Packet Co., Holland- Amerika Lijn. De conferentie heet Atlantic Conference. HET SCHOENENWETJE. In de „St.-Ct.", is, zoo als wij meldden, opge nomen het K.B. van 25 Juni j.l., tot vaststelling van de voorwaarden, bedoe'd in art. 2 der wet van 5 Mei 1923, tot tijdelijke beperking van den in-voer van sohoenwerk. Daarbij is bepaald, dat, bij aldien de invoer van schoenwerk door de Kroon zal zijn verboden, invoer slechts zal kunnen worden toegestaanl onder de volgende voorwaarden Art. 1. I. De in dit besluit voorkomende uit drukking schoenwerk" heeft dezelfde betee- kenis als die zij heeft in de wet van 5 Mei 1923 Varkensmarkt - Amersfoort Speciale afdeollng WIJERSSTRAAT 14. Tol. 20.1 Speciale belinndellog tegen uit vallen en afbreken van bet haar. Hnarzalt - ISnarreep voorkomt de roos on bet vet worden vnn bet bnar. tot tijdelijke bespreking van den invoer van schoenwerk („St.bl." no. 186). 2. In dit besluit wordt verstaan onder o. „Onze Minister", de Minister van Arbeid, H. en N. b. „waarde", de waarde volgens 60. van art. 120 der Algemeene Wet van 26 Aug. 1822 („St.bl" no. 38), zooals dit laatstelijk is ge wijzigd bij art. XV der wet van 31 Dec. 1920 („St.bl." no. 977), met dien verstande, dot, wanneer in geval van geschil de woarde volgens de wnnrdewet 1906 („St.bl." no. 216) nog niet definitief vaststaat, hiervoor wordt aangenomen de waarde, waornaar de zekerheid wordt be rekend, tegen welke de partij met toepassing van rat. 10 dier wet ten genoegen van den ont vanger der invoerrechten kan worden ontslagen; c. „invoer", invoer in het vrije verkeer. Art. 2. 1. Aan hem, wiens handelszaak In het handelsregister is ingeschreven en die blijkens deze inschrijving het bedrijf van handelaar in schoenen uitoefent, kan op daartoe door hem gedane aanvrage over een bepaald tijdvak in voer van schoenwerk worden toegestaan hoog stens tot eene woorde, gelijkstaande aan ten minste een vierde van het gemiddeld bedrag, waarvoor door hem in het overeenkomstig tijd vak van elk der jaren 1920, 1921 en 1922 cn ten hoogste een vierde van het bedrag, waar voor door hem in hel overeenkomstig tijdvak van het jaar 1922 aan sohoenwerk werd inge voerd. 2. Onze Minister kan bepalen, dat van het in het vorig lid bedoeld bedrag niet meer dan do helft zal kunnen worden toegestaan hetzij voor invoer van schoenwerk, waar van het bovenstuk grootendeels van leder is vervaardigd; b. hetzij voor invoer van ander schoenwerk; c. hetzij voor invoer von beide soorten van schoenwerk, onder a. en b. bedoeld. Art. 3. 1. Invoer van schoenwerk, waarvan het bovenstuk grootendeels van leder is vervaardigd, kan, naar den in het vorig artikel genoemden maatstuf, slechts worden toegestoart aan hem, die aantoont telkens op het tijdstip, vallende na het in werking treden van het verbod van in- oer, sohoenwerk van een in Nederland gevestig- den schoenfabrikant cn van binncnlandsch fa brikaat té hebben betrokken, of, zoolang na dit in werking treden nog geen twee maanden zijn verloopcn, te hebben besteld, en in het laatste geval verklaart te zullen aanvaarden, tot een waarde, welke tot die van het in te voeren schoenwerk in eene door Onzen Minster te be palen verhouding stoot. 2. Het bepaalde in het vorig lid geldt niet ten oanzden van hem, die ten genoegen van Onzen Minister aantoont, reeds sedert het jaar 1913 zooveel mogelijk geregeld en hoofdzakelijk han del te drijven in buitenlandsche schoenen. 3 Onze Minister kan van de voorwaarde, be doeld in het eerste Jid, vrijstelling verleencn, indien to zijnen genoegen wordt aangetoond, dat door omstandigheden onafhankelijk von den wil vnn hem, die schoenwerk wenscht in te voeren, de vervulling der voorwaarde niet mo gelijk is. De waarheid houdt haar glans. Wat nevels haar verduisteren. Vondel. Telefoon 833 - Postrekening 73821 door C N. en A. M. WILLIAMSON, Uit het Engelsch door W. J. A. ROLDANUS Jr. 81 Maar zij zag er alles behalve gelukkig uit on Kate, die veel van haar hield, zag de verandering heel wat scherper dan Mr. Morehouse, ofschoon deze ook voelde, dat er iets niet „in den haak" was met prinses di Sereno. Kate die heel goed wist, welk een verschil geluk maken kan in de gezond heid en het uiterlijk van een vrouw, ver moedde, dat het feit, dat haar meesteres haar kleur en haar vroolijkheid verloor, in verband stond met het verdwijnen van Hil- liard. Een artikeltje, dat zij in het bewuste nummer van de Illustrated Londen News -y gelezen had. had, met een p.aar losse op merkingen van Angela en enkele woorden, dio zij toevalliig van Mr. Morehouse gehoord had, haar geest aan het werk gezet, waar door zij vrij dicht bij de waarheid gekomen was. Maar Mr. Morehouse's diagnose van het geval omvatte geen hopeloozc liefde. Hij alleen in Amerika (daar Theo Dene al weer weg was en Kate slechts vermoe dens hacO wist, dat Mrs. May prinses di Sereno was, die alleen in naam de vrouw van Paolo di Sereno geweest was. Hij wist, dat de prinses grieven nan en dat zij haar «r.dentiteit in de Oude "Wereld had achter gelaten in hel verlangen het verleden vol komen te vergeten. En daar hij dat alles wist, achtte hij zich. toen een bericht tot hem doordrong, verplicht dit aan Mrs. May mee te deelen. En juist door dat bericht had Theo Dene zich nieuwsgierig afgo- viaagd of Angela het van den prins wist". De meeste Californische couranten houden zich meer bezig met locale belangen dan met dingen, die op verren afstand gebeu ren, en dit had ten gevolge, dat Angela, hoewel zij meestal iederen dag een paar cou ranten inkeek nooit den naam van Paolo di Sereno gelezen had behalve dan in dat oude exemplaar van de Illustrated London News. Daaruit zag zij, hoe goed hij zich amuseerde, terwijl Mrs. May onder leiding van Nick Hillard Californië doorreisde. Maar dan volgde er een groote gaping. Zij wist alleen, dat hij en een ietwat beruchte vrouw samen vliegtochten maakten. Maar Mr. Morehouse bleef het voorbehouden haar de sensatie, die het paar in Europa maak te, to vertéllen. Er was een vrouw inderdaad was er altijd een vrouw, zij het niet steeds dezelfde wier aanstellerige vriendschap met den prins Angela had doen besluiten met het oude leven te breken. Die vrouw was eerst sehildersmodcl geweest, had toen leeren zingen en dansen en ten slotte had haar reputatie als beauty haar naam bekend gemaakt. Een markies was met haar ge trouwd en toen zijn hart gebroken en zijn geld op was, had hij zich heel welwillend op gentlemanlike manier van het leven be roofd. Daarna had zijn weduwe nog meer dan vroeger van zich doen spreken en ook de aandacht van Paolo di Sereno getrokken. Omstreeks dien tijd verliet Angela Rome. en waarover Theo Dene zich verwonderd af vroeg, of Mrs. May het „van den prins wist", was zijn hoop om het afstandsrecord te breken. Mr. Morehouse, die een paar Fn- gelsche en Fransche geïllustreero* week bladen en New-Yorksche couranten las, zag deze dingen even gauw als Theo Dene, en toen Angela uit Bakersfield naar San Fran cisco terugkwam, bracht hij haar van het plan van deq, prins op de hoogte. „Ik vond," zeide hij, „het beter dat u het van mij hoorde dan dat u het toevallig in een Londensche of Parijsche courant zou JUWELIER OPTICIëN. llrecbtschestraat £3 I cverlnc voor elke tak van SPORT en l'LN TOONSTELLING van lezen, waardoor u mogelijk zou kunnen schrikken." Angela antwoordde hem, dat niets, wat de prins deed, haar een schok zou kunnen geven, omdat zij nooit iets voor elkaar bc- toekend hadden en thans voor goed van el kander waren gegaan. Maar toen Mr. More- house dc prinses zoo bleek en lusteloos zag en merkte hoe weinig belang zij stelde in den bouw van haar huis, schreef hij, on danks die verzekering deze verandering toe aan een gevoel van vernedering, ja mis schien van angst voor de veiligheid van den pnns want vrouwen kunnen zoo vreemd zijn. Gelukkig kon zij in dat nieuwe land, waar zij haar ,.home" wilde vestigen, niet lastig gevallen worden, want niemana wist, wie zij was, of kon haar in verband bren gen met de excentriciteiten van den prins. Toch vond Mr. Morehouse het natuurlijk, dat haar gezondheid en opgewektheid er onder leden, en terwille van zijn oudo en intieme vriendschap met Franklin Merri- am wilde hij niets liever dan een heilzame afleiding voor Angela vinden. Maar per slot van rekening was het Kate, en niet hij, die erin slaagde haar afleiding te geven. De arme Kate, zoo dicht bij en toch zoo ver van Oregon, durfde in haar onbeteekenendheid het voorbeeld van haar meesteres ^lgen. Ofschoon zij zich liever een hand had afgesneden dan haar geliefde „lady" den dienst opzeggen, had zij toch ook verdriet. Tim werd ongeduldig. Zijn za ken marcheerden goed. Er was nog iets ge red uit de debacle, die zijn ontrouwe com pagnon veroorzaakt had. Hij had zich nu geassocierd met een „goeden man" en zij geloofden, dat zij samen eenmaal dc we reld met hun appelen „verbijsteren" zouden. Reeds hadden zij een markt te Londen. Er waren nog wel niet veel contanten; maar Tim kon heel goed Kate's reis van San Francisco naar Portland en van daar na*y dc kwpekerij betalen, als zij wilde komen. En bovendien hadden zij nog het „appeltje voor den dorst", dc opbrengst van de gouden tasch. Natuurlijk brandde Kate van verlangen om te gaan, maar zij wilde aan haar moian- choliekc, bleckc meesteres zelfs niet zeggen, dat Tim naar haar verlangde. Eerst toen het op een goeden dag* Angela opviel, dat Kate er zoo „beroerd" uitzag, wist zit er bij stukjes en beetjes dc geheele waarheid uit j te krijgen. Ik zal je zeggen wat ik doen zal. Kate," zeide zij met meer gcannimeerdheid dan zij in weken getoond had. „Ik zal Mr. More house's laatsten raad opvolgen en naar Lake Tahoe gaan en daar blijven tot mijn nieuwe huis klaar is. Dan moet in plaats dat jij naar jouw Tim gaat, hij naar jou toe komen, en dan kunnen jullie trouwen o, een prachtige bruiloft zal het zijn met een witte zijden jajion en een sluier en oranjebloe sems en een koek, groot genoeg, om voor je heele leven ervan te kunnen eten. Neen, zeg nu niets legen, want ik zou niet geluk kig zijn, als je bij me bleef, nu Tim klaar is, cn je weet, dat, het altijd ons plan is ge- we est. dal jij naar Oregon zou gaan, wan neer wq daar dicht bij waren. En bovendien zal het me goed doen. Je krijgt van mij je uitzet. We zullen, vóór we naar Tahoe gaan, hier alles koopen." Zoo kwaiïj het, dat Nick op een avond in een der bladen van San Francisco las, dat .Mrs. May, die verscheidene weken in het Fairmont Ilotcl gelogeerd had, den vorigen avond naar Lake. Tahoe vertrokken was, waar zij kamers besproken had in de be roemde Tahoe Tavcm cn eenigen tijd blij ven zou." Toen hij de courant doorgezonden had aan Sara Wilkins. die in den laatsten tijd ook zijn couranten en tijdschriften kreeg, las zij het bericht ook. (Wordt vervolgd.) vanaf f 3.90. JOH. VAN DIJK. Langestraat 116 Tel. 70

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 5