ST. E M I LlOli bij I. f. ffllEMi J In., Utr.str. 17 Tel. Iff FIRMA L. VAN ACHTERBERGT Per flesch f 1.60, per anker f 65.- BRANDSTOFFENMAGAZIJNEN KOESTEEG 5-7 U!T DEN OMTREK. Voorts behandelde ze 15 interpellaties en een vijftigtal inlichtingen op adressen, verslagen en moties. Onder de behandelde wetsontwer pen waren de Rijnvoartregeling van Versail les, de nieuwe Jachtwet, de Arbeidsgeschillen- wet, de Dienstweigeringswet, de wijziging der Erfopvolging, de wijziging der Huurwetten, de nieuwe wijze van samenstellen der Eerste Ka mer, het Schoenenwetje, de wijziging der L.O. Wet, die der H. O-Wet, de Oostenrijksche leening, het Hanzewetjc, enz. Er liggen dan ook, bij de Tweede Kamer, tvog slechts 29 wetsontwerpen onafgedaan, die geheel voor openbare behandeling gereed vtarep (o. a. de oer-oude Administratieve Rechtspraak, de Onrechtmatige Daad, de Zon- dagswet, de Rechtstoestand en het Psychopa- thenontwerp), terwijl trouwens van een zestal daarvan (waaronder de Vlootwet) de behande ling reeds was aangevangen, doch weder ge schorst. En nog niet in de afdeelingen onderzocht zijn nog slechts 16 wetsontwerpen. Zoodat er ook dit jaar op den ijver van het Parlement zeker niet veel is aan te merken zegt de hoefijzerredacteur van het Hbld. Waarbij men echter wel moet bedenken, dat dit elk der Kamers in haar geheel betreft Want er kan dan veel worden afgedaan met heel wei nig aanwezige leden. Vaak zelfs juist don het meest I Er zijn immers, in den parlementairen bijen korf, heel watdarren. Die wel luid gonzen, maar geen honing maken. En die kan men bij het werk best missen. DE VERKIEZING VAN DE LEDEN DER EERSTE KAMER. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de Staten bericht, dat de verkiezing van de leden van de Eerste Kamer zal plaats hebben op 24 of 27 Juli. De candidaatstelling geschiedt a.s. Dinsdag 10 Juli EERSTE KAMERVERKIEZING. De Provinciale Staten van Noord-Holland hebben tot lid van de Eerste Kamer gekozen, in de vacature-J. Douwes Jr. (a.-r.) voor de nog loopende zittingsperiode (tot den derden Dins dag in September) den heer mr. A. Slob (a.-r.), burgemeester van Haarlemmermeer. VERKIEZING VAN GEDEPUTEERDE STATEN. Groningen. De Provinciale Staten van Groningen hebben gister tot leden van Gedeputeerde Sta;en geko zen de heer en U. G. Schil thuis (V. D., nftr.), mr. R. Koppe (A. R., aftr.), L. H. Mansholt (S. D. A. P., aftr.), H. Middeldorp (R. K.), E. H. Ebels (Vrijheidsbond), A. H. de Haan (Vrijheidsbond). Als buitengewoon lid van Gedeputeerde Staten werd gekozen de heer J. H. Voerman (Christ Hist). De samenstelling was aldus: 3 Vrijz.-Dem., 1 A. R-, 2 Soc.-Dem. Friesland. De Provinciale Staten van Friesland hebben gister tot leden van Gedep. Staten gekozen: K. de Jong (S.D.A-P. aftr.) S. Dystra (A.R.); Mr P. S Gerbrandy (A.R. aftr S. de Jong (RJC.); J. Geert* (S.D.A.P. aftr.); B. W. Ok- raan (aftr. Chr. Hist.) suppletoir lid J. H Fricke (Chr. Soc.). Uitgevallen zijn de btide liberalen Th. M. Th. van Weideren Rengrj^, H- Eisma Overijssel. Tn de gistermorgen gehouden zitting van de Provinciale Staten van Overijssel zijn gekozen tot leden van Gedeputeerde Staten de heeren P. D. Beersma (R. K., aftr.), G. H. Bloemen (R. K., aftr.), H. J. Jordens (Vrijh. Bond, aftr.), J. M. baron van Voorst tot Voorst (R. K. aftr mr. H. van der Vegte (A. R., aftr.), J. W. J. baron de Vos van Steenwijk (G K., aftd.). Gelderland. De Provinciale Staten van Gelderland kozen tot leden van Gedep. Staten de heeren H. W. J. Sannes (V.B.)A. D. P. V. van Löben Seis, (Anti Rev.) W. B. Kronenburg (R. K.)Jhr. Mr. H. C. M. van Nispen tot Pannerdcj\ (RJC); H. de Liefde (Chr. Hist.)en Mr. Dr. H. P. de Wilde (V.D.) Noord-Holland. Gistermorgen zijn tot leden van Gedep. Sta ten van Noord-Holland gekozen de heeien Mr. J. B. Bomans en J. N. Hendrix (R.K.), A. H. Gerhardt en A. W. Michels (S.D.A.P.); D. Kooi man (V.D.) en Jhr. Mr. D. E. van Lenncp (C.H.). Nieuw-gekozen zijn de heeren Bomans en Kooiman. De anderen zijn aftredend. Dc heer Kooiman zal dan aftreden als burgemeester van Purmerend. Vervolgens werd in de vacature J. Douwes Jr. (AJ*.) tot Md van de Eerste Kamer gekozen Mr. A. Slob (A.R) burgemeester van Haarlemmermeer. Zuid-Holland. De Provinciale Staten van Zuid-Holland heb ben gister gekozen tot lid van Ged. Staten de heeren Limburg (v.-d.), von Fisenne (r.-k.). Kolk man (r.-k.), de Wilde (a.-r.), Rutgers (a.-r Schokking (c.-h.) en Visser van LJzendoorn (v.-b.), allen aftredend. N oord-Brabant. Bij de gister gehouden verkiezing van leden van Ged. Staten van Noord-Brabant werden alle af tredenden herkozen. Zeeland. Tot leden van Ged. Staten zijn gekozen de heeren P. F. Fruijtier, J. A. van Rompu, beiden aftr. R.-K.; mr. P. Dieleman, aftr., en P. Merc- kens, beiden A.-R.; mr. R. M. van Dusseldorp, C.-H., en A. van der Weijde, aftr. V. B. Resumptie. Over het geheel genomen bleven de dogelijk- sche besturen onzer Staten samengesteld als vóór dezen. Slechts in een viertal provincies is wijziging te bemerken. De Msb. geeft de volgende resumptie: Friesland en Groningen vertoonen de sterkste afwijkingen bij .den ouden toestand. Was in eerstgenoemde provincie het college samenge steld uit 2 vrijheidsbonders, 2 sociaal-democra ten, T anti-revolutionair en I christelijk-histori- sche (4 links dus tegen 2 rechts), de verhou ding is thans geworden: 2 anti-revolutionairen, T katholiek, 1 christelijk-historische en 2 Sociaal democraten (4 rechts dus tegen 2 links), zoodot d© rollen juist zijn omgekeerd. In Groningen onderging de rechts-links verhouding slechts deze verschuiving, dat er naast den anti-revolu tionairen gedeputeerde ook een katholiek zitting neemt; daarentegen is dc linksche helft van het college danig door elkander geschud. In plaats van 3 vrijzinnig-democraten en 2 socialisten kwamen er twee vrijheidsbonders, 1 socialist en I vrijzinnig-democraat uit de bus. In Gelderland bleven de christeüjk-histoii- schen op hun standpunt staan, dat ze één der drie katholieke zetels voor zich opeischten. Een onti-revolutionnirc zetel werd voorts afgestaan aan den Vrijheidsbond, die op zijn beurt een plaats ruimde aan een vrijzinnig-democraat. Zoo dat de verhouding nu geworden is 2 katholieken (eerst 3), T anti-rev. (eerst 2), 1 vrijheidsbondcr (als te voren), en als nieuwelingen I christelijk- historische cn I vrijz.-dcmocroot. Het Statenlid Ccton niet toegelaten. In de Dinsdag gehouden zitting der Provinci ale Staten van Noord-Holland kwam aan de orde het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden. De commissies, die de geloofsbrieven had den onderzocht, adviseerden, alle leden toe te laten, behalve den heer Ceton. De heer Ccton had op 14 Juni wel stukken ingezonden, maar' de geloofsbrieven waren niet ontvangen of zijn op de provinciale griffie zoek geraakt. De heer Ccton heeft daarna, nadat men hem er op at tent had gemaakt, duplicaat-geloofsbrieven in gezonden. Doordat de post die op Zaterdog 16 Juni bezorgde op het gouvernementshuis, kwa men ze eerst op Maandag 18 Jun: op de griffie. Daar de stukken niet binnen den bepaalden tijd zijn ingekomen, stelde de commissie voor, den heer Ceton niet toe te laten. Naar aanleiding van eenige vragen uit de vergadering, werd besloten, de toelating van den heer Ceton aan te houden tot de zitting van vandaag over 14 dagen. Inmiddels zullen de leden der Staten een afschrift van het rap port van de commissie inzake de kwestie-Cc- ton ontvangen. Sociaal-democraten en welhouderszctel*. De afdeeling Deventer van de S. D. A. P. heeft zich bereid verklaard wethouderszetcls te aanvaarden. De heer Teesink, leider van de s.-d. raadsfractie, stelt zich voor een wethou- dcrszetel beschikbaar. Niet toegelaten als raadslid. De gemeenteraad van Schoonhoven heeft met 6 tegen 4 stemmen besloten den heer L. Bosch niet toe te loten als lid van den gemeenteraad, omdat deze is leeraar aan de Rijksvak- cn Kunstnijverheidsschool voor goud- en zilversme den en horlogemakers. Vereen, van Officieren van dc landmacht. Majoor van den generolen stof W. J. C. Schuurman en kapitein jhr. C. M. Storm van 's Grovesonde, cdjudent van de Vile infanterie brigade, zijn benoemd tot leden van het hoofd bestuur van de Vereeniging van Officieren van de Ncd. Landmacht ORIGINEELE zeer aan te bevelen lordeaux, gewas 1917 Het Twcnte-Rijnkanaal. De weigering van de provincie Gelderland om zich contractueel te verbinden voor de provin ciale bijdrage van vijf ton, vormt nog steeds een Beletsel om dc voorwaarde, dot belangheb bende gemeenten, enz. 6,500,000 moeten bij dragen, alvorens met de werkzaamheden aan het Twentc-Rijnkanaal kan worden begonnen, als vervuld te beschouwen. Dit heeft de burge meesters van de gemeenten Almelo, Borne, Siod- en Ambt-Delden, Goor, Hengelo, Olden- zaal, Enschedé, Lonneker, Lochem cn Zutphen en de uitvoerende commissie tot bevordering van den oonleg van hel kanaal aanleiding ge geven, zich met een uitvoerig adres te wenden tot den minister van weterstaot. Zij merken daarin op, dat volgens den inhoud van hot con tract tusschen Rijk en belanghebbenden de eer ste termijn van do bijdragen moet gestort wor den op 1 Juli 1923. In verbond daarmee mee- nen zij recht te hebben, dat ze thans over den stand van zaken worden ingelicht. Zij schrijven, dat volgens de wet van 4 No vember T9I9 de aanleg van het kanaal nood zakelijk werd geacht. Sindsdien zijn de bedrijfs- voorwaorden voor Twente, vergeleken met den voornaamsten mededinger, het Lancashire-dis trict, opnieuw aanmerkelijk ongunstiger gewor den. Was vóór den oorlog dc arbeidstijd hier langer, thans is hij gelijk met dien in het Lan cashire-district de steenkool komt hier belang rijk duurder dan gindsonze industrie heeft meer op te brengen aan kosten voor sociale maatregelenten slotte zijn de vrachten ten onzent buitensporig hoog, hooger dan die in Engeland, en blijken onze spoorwegmaatschap pijen niet tot verlaging bereid, waartoe in Enge land wel besloten werd. Een cn ander heeft ten gevolge, dat een T wentsche wil weverij van 1000 getouwen per jaar aon exploitatiekosten 90,000 meer betaalt, dan de EngelsChe con current van dezelfde capaciteit. Een middel tot verbetering is allereerst ver laging van steenkoolvrachten, van die op ka toen, garens, enz.; het is daarom van belang voor Twente, dat een begin van uitvoering wordt gemaakt met het kanaal Rijn-Twente. Spoedige aanvang von dit werk zou een bij uitstek gunstige gelegenheid zijn tot leniging van de werkeloosheid. De betreffende gemeen ten hebben jaarlijks aanzienlijke sommen tot ondersteuning van de werkloozen aan te wen- Arbcidsregeling Bakkersbedrijf. Op Woensdag 4 Juli kwamen te Rotterdam bijeen de hoofdbestuurders van den Ned. Centr. Bond von Chr. arbeiders in dc Voedings- en Genotmiddelen, den R. K. Bond van Bakkers, enz., cn den Neutralen Bond in de Voedingsbe drijven. In deze bijeenkomst werd geconstateerd dal dc Algem. Bond van arbeiders in het Bakkers bedrijf in gebreke is gebleven positief te ant woorden op do door bovengenoemde organisa ties gedane voorstellen, om te beleggen een$ vergadering «waarin de arbeidsregeling in het bakkersbedrijf en wat daarmede vei band houdt, in tegenwoordighed van de patroonsbesturen, die do onderhandelingen over deze arbeidsrege ling hebben medegemaakt, een punt van be spreking zou zijn geweest. De besturen moesten uit het uitblijven van dit antwoord, de weigering van den Alg. Bond om op deze voorstellen in te gaon, constatee- ren. Blijkens deze weigering stelt dus de Algem. Bond er geen prijs op, dat ten opzichte van de in verband met deze arbeidsregeling gerezen geschillen de noodige klaarheid kome, opdat deze geschillen in het belang van de arbeiders en von het bedrijf tot oplossing worden ge bracht. Bovengenoemde besturen concludeeren, dat deze weigering van den Algem. Bond niet be vorderlijk is voor de behoorlijke bedrijfsver- houdihgen, welke verhoudingen mede door het optreden van de onderscheidene patroonsorga nisaties, buiten het georganiseerd overleg, ten zeerste zijn vertroebeld. Raadslid failliet. De rechtbank te Zutphen heeft den heer H J. Landman, socialistisch lid van den Deventer ge meenteraad, -failliet verklaard. De diefstal te Borne. Het parket te Almelo heeft te Borne een onderzoek ingesteld inzake do ontvreemding van 1100 ten postkantore aldaar. Naar aan leiding daarvan is een woonwagenbewoner (fo tograaf) raar het huis van bewaring te Almelo overgebracht. (0 4) GD I>oor de Toortdnren<!e stijging der Anthraclet prijzen zijn wij genoodzaakt den prijs der verschillende soorten met 15 eent per H l,, te Terboogen. Door overgroute drnkte werd n een aantal bestellingen nog niet uitgevoerd. Deze zullen zoo spoedig mogelijk tc-en den daarvoor gehochtcn prijs, wojden afgeleverd Het dienstvak der Mil. administratie. Het bestuur van de Vereeniging van Officie ren van Administratie heeft zich jnet een adres tot den Minister van Oorlog gewend, waarin o.o. medcdeeling wordt gedaan, dat het zich ge roepen gevoelt de esndacht van den minister te vestigen op de groote entstemming, welke h^rscht onder dc officieren, ten gevolge van verschillende door het Dep. van Oorlog geno men maatregelen en in verband met de geruch ten omtrent de voorbereiding van ondere maat regelen, waardoor de belangen vnn het dienst vak cn die van het personeel ten zeerste ge schaad zouden worden, zonder dal het leger belang zulks eischt. Onder de door het Departement van Oorlog genomen of in uitzicht gestelde maatregelen worden in een Memorie van toelichting o.e. ge noemd 1. de benoeming van een artillerie.officier tot Hoofd van de Vlllste afdeeling van het Dep. van Oorlog, v.oarüocr de adminisiretic-officie- ren zich ten zeerste gegriefd gevoelen, waar bij nog komt, dat bij velen de idee heeft post gevat dat het benoemde Hoofd van de VITIste afdeeling in dc officieren van de administratie zijn tegenstanders meent te moeten zien. 2. de behandeling van een tweetal kapiteins der militaire administratie bij den aanvang ven hunne detacheering bij dc Wiste afdeeling van het Departement van oorlog met het gevolg, dat doordoor de organisatie van het Departe ment von Oorlog met twee kapiteins ven de militaire administratie is verminderd cn met twee adjudont-onderofficieren van dat dienstvak is uitgebreid. Verzocht wordt dezen els represaille gevoelden maatregel ongedaan te willen maken. 3. De lcopende geruchten, dot een herziening van het reglement van administratie is opge dragen aan,... een kapitein van den Plaatselijken Staf, welke werkzoam is bij het Departement van Oorlog, waarin een achterstelling wordt ge zien van de officieren van administratie. 4. De loopende geruchten van de opheffing van de zelfstandige Inspectie der Militaire Ad ministratie, tengevolge waarvan de leiding van dat dienstvak zal worden opgedragen aen het hiervoren bedoelde Hoofd der Villste afdeeling van het D. v. O. 5. De overwogen vervanging van de kapiteins der militaire administratie, Hoofden der Centrale magazijnen ven militaire kleeding en uitrus ting door burgerambtenaren. Het bestuur verzoekt dc-n minister bij de be antwoording van dit schrijven in zake de ver melde punten de officieren van dit dienstvak gerust te stellen, opdat de gemoederen tot rust komen cn allen voort kunnen gaan met hunne beste krachten te vrijden aan de hun opgelegde taak. Opheffing van militaire hospitalen? Naar „De Avp." verneemt, is dezer dagen te 's Gravenhege een conferentie van chef s van militaire hospitalen gehouden, waarbij het op heffen van de militaire hospitalen ernstig is overwegen. Het ligt n.l. in de bedoeling der Regeering de verpleging der militairen aan bur- gerziekenhuizen op te dragen.. den, welke de steuntrekkenden niet verheft en de begrootingen drukt. Deze gelden zouden beter te besteden zijn aan den aanleg van de kanalen. Adressanten vragen daarom met aandrang, dat de met Gelderland gerezen moeilijkheden zonder uitstel tot oplossing worden gebracht. Wordt aan het provinciaal bestuur van Gelder land te kennen gegeven, dot aan het tracé-Jolles wordt vastgehouden, dan zal, zoo schrijven zij, die provincie die beslissing hebben te eerbiedi gen en zal de toegezegde provinciale bijdrage contractueel moeten worden vastgelegd. En mocht het ondoenlijk blijken, deze moeilijkheid te overbruggen, dan worde zoo spoedig moge lijk met het traject Zutphen—Twente begonnen. Groote rczcntentoonstelling te 's Gravenhage. Het bestuur van de Ver. tot bev. der Rozen teelt „Nos Jungunt Rosae" deelt ons mede, dat de groote rozententoonstelling, welke van 13—15 Juli a.s. te Den Haag in den Dierentuin zou worden gehouden, is uitge steld tot 2 7—2 9 Juli a.s. Dit uitstel is noodig geworden, wegens het aanhoudend koude en natte weer, ten gevolge waarvan de kweekers von buitenrozen, die voor tentoonstellingen zijn aangewezen op de z.g.n. winterveredclingen, verwachten, dat vóór einde Juli geen voldoende tentoonstcllingswbloemen daarvan kunnen worden gesneden. Voor de kweekers van kasrozen, alsmede voor de bloemisten voor wat betreft bloemwer ken, zal het uitstel geen bezwaar zijn. Oude munten. Te Noordvrijkerhout vond zekere Van den Berg bij het spitten een aantal groote munten van het jaar 1684. Zij bezitten waarschijnlijk een groote waarde. Opheffing inspecties sporwegen. Naar „De Stand." verneemt, zullen bij de Ncd. Spoorwegen vier inspecties worden opgeheven en één worden ingesteld. De inspecties die af geschreven worden, zijn Winterswijk, Den Haag, Apeldoorn en Amersfoort. Als nieuwe inspectie wordt Hengelo bijgevoegd. Deze maat regelen zullen tengevolge hebben, dat 20 kler ken op wachtgeld worden gesteld. Ook malaise. In de omgeving van het Neardermeer, zoo meldt men aan de Msb., zijn dezen zomer op- vollend minder ooievaars dan ondere jaren. Ook in de N. Vechtstreek is dit verschijnsel opgo- moikt, zoo wordt bijv. te Loosdrecht, waar an dere zomers geregeld een 3-tal poren nestelen, thans geen dezer dieren aangetroffen. Dc passencontrólc aan de Duhsche grens. De laatste paar dagen is het grensverkeer naar het bezette gebied van Duitschland zeer verscherpt. Zoo zijn verschillende personen uit Noord-LimbuTg, die zonder visum zich over dc grens hadden begeven, door de passencontróie met hooge geldboete gestraft. i ervoerd, terwijl de ander, een sergeant, ver schillende kneuswonden had ekomen aan zijn knieën, hoofd en armen en per auto van den G. G. D. naor het Militaire Hospitaal moest worden vervoerd. Brandstichting. Dc 22-jarige zoon van den landbouwer H. te Dicze, bij Zwolle, die niet goed bij het hoofd is, heeft gisterochtend een hooiberg van zijn vader in brand gestoken, nadat hij wegens on genoegen uit huis was geloopen. Behalve de hooiberg verbrandden drie groote schuren met alles wat er in was, benevens een varken. Motorongeluk. De heer R. uit Gilze, die Zondag bij het Liesbosch te Princenhage met zijn motor in botsing kwam met dien van derf heer v. d. V. uit Breda, is in het Luciagesticht te Princen hage overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Verdronken. Een 5-jarig jongetje van den visscher J. P. is in de haven van Urk verdronken. Op de thuisreis van het Zwarte Water naar Urk is schipper C. P. van het praamschip Dankbaarheid overboord geslagen. Hij wist het zwaai d te bereiken cn werd door zijn vrouw gered, r.aar de 62-jarige Urker knecht L. H. is vermoedelijk bij een poging tot redding te wate*- geiaakt en verdronken. Eij ernstig ongeval door zwavelzuur. Gistermiddag heeft zich op den hoek von Prinsengracht bij de Rozengracht te Amster dam een emstig ongeval afgespeeld, doordat een flcsch, welke gevuld was met zwavelzuur en die gelost werd door de Kon. Pharmeceu- tische Handclsvereeniging, uit elkaar sprong. De gevaarlijke inhoud spatte op lichaam en kleeren van een aantal personen die in de na bijheid waren, en wondde deze min of meer ernstig. Een klein kindje kreeg o.m. zeer ern stige brandwonden. Niet minder don zeven per sonen moesten zich laten verbinden. Een vijftal hunner werd verbonden in de Volksapotheek, de rest in de Rozenapotheek. De ter ploatse ge komen geneesheer van den geneeskundigen dienst vond het niet noodzakelijk dat de ge kwetsten naar het gasthuis vervoerd moesten worden. De bekomen wonden bleken gelukkig niet van zeer ernstigen aard te zijn. Overreden. Dinsdagavond is te St Philipsland het 2^- jarig zoontje van een landbouwer aldaar door e enmet hooi beladen wagen overreden en ge dood. Verduistering en valschheid op een effectenkantoor. Gister heeft de politie v. h. bureau Pietershal te Amsterdam de hand gelegd op een tweetal be dienden een kassier en een boekhouder ven een effectenkantoor op het Rokin, die verdacht worden van verduistering en valsch heid in geschriften. Gedurende een vrij groot tijdvak, hebben zij in boeken geknoeid, op wel ke wijze zij een bedrog ven bijna 20.000 verduisterd hebben. Zij hebben een volledige bekentenis afgelegd. Alweer een oude inbraak opgehelderd. Men meldt ons uit den Haag Dank zij het te voorschijn brengen van eenige gouden sieraden, welke den dag nü de inbraak aan den Houtweg door een juffrouw, toen zij aan het politic-bureel aan het Alexanderveld kwam informeeren naar een terzake van die inbraak aangehouden persoon, uit angst in een W. C. van dat politiebureel waren geworpen, is de Commissaris van politie te Scheveningen, de heer Kramer, er in geslaagd klaarheid te bren gen in een in het begin dezes jaars gepleegde belangrijke inbraak, waaromtrent men tot dus ver, zoowel wat de daders als het gestolene be- DE MOEILIJKHEDEN BIJ DE HANZE-BANK. De beschikking der rechtbank op de surséance-aanvraag. De Arrondissements-Rechtbank heeft gister beschikking gegeven inzake het verzoek inge diend* namens de N. V. Hanzebank, gevestigd te Utrecht, tot het verleencn van voorloopige sur séance van betaling. De Rechtbank heeft genoemde bank op haar verzoek de voorloopige surséance van betaling toegestaan, en tot bewindvoerders benoemd, ten einde met de schuldenarcs het beheer over haar zaken te voeren: mr. H. G. Holsteijn, advocaat en procureur, voorzitter van het bestuur van de Spaarbank van het Nut van het Algemeen; C Loef:, lid van de hoofddirectie van de Alg. Cen trale Bankvereeniging voor den Middenstand; mr. R. van Woelderen, advocaat en procureur, ellen wonende alhier; cn tot deskundige, teneinde binnen den termijn van drie maanden vanaf he den de bescheiden te verifieeren, den stand des boedels te onderzoeken en een beredeneerd ver slag van zijn bevindingen uit te brengen J. W. Lucas, mede-directeur van het Amsterdamscha Trustee's kantoor te Amsterdam. De Rechtbank heeft o. m. in haar beschikking het volgende overwogen: dat ten dage voor het verhoor bepaald ter raadkamer der Rechtbank van de honderden schuldeischcrs die, hetzij in persoon, hetzij bij schriftelijk daartoe gemachtigden verschenen wa ren, en vertegenwoordigden aan vorderingen een bedrag van meer dan '2'A millioen, slechts één houder van een vordering van 700 zich ver klaarde tegen het verieenen aan verzoekster van voorloopige surséance van betaling. Voor de Spaarbank geldt dezelfde beschikking en zijn dezelfde personen benoemd als bewind voerders en deskundige. De voornaamste overweging in de beschikking t. a. v. de Spaarbank luidt: dat ten dage voor het verhoor bepaald van de honderden schuldeischers, die hetzij in persoon, hetzij bij schriftelijk daartoe gemachtigden, ver schenen waren ep vertegenwoordigden vorderin gen vnn ettelijke honderdduizenden guldens. tret, nog steeds in 't duister rondutsue s|cch,s 5 v8n vordcri tot een totaol. Het ,s namelijk aan de pol.tie gebieken, dat j kedrag. von f ,3,334 zich Kebben verklaard te- gen het verieenen aon verzoekster van voorloo pige surseance von betaling. de gouden voorwerpen, waarvan de juffrou- zekere S., wonende aan de Laakkade, zich op zoo een zonderlinge wijze had ontdaan, afkom stig waren van de inbraak aan de Valkenbosch- kade, waarbij behalve gouden en zilveren voor werpen, ook eenige duizenden guldens aan geldswaardig papier als buit in handen van de inbrekers was gevallen. De als verdacht deze inbraak te hebben gepleegd, door de politic ge hoorde P. Z., dc gewezen controleur van een veiligheidsdienst die met den bekenden Piet later op heeterdoad betrapt werd toen hij op een Zondagmiddag aan den Houtweg aan het inbre ken was, ontkende tot dusverre iets uitstaande te hebben gehad met de inbraak aan de Volken- boschkade. Thans echter, nu de uit de W. G gehaalde gouden voorwerpen als bewijsstukken konden dienst doen, heeft Z. bekend, bedoeldo inbraak tc hebben gepleegd en heeft hij ook aan de politie medegedeeld waar het bij die gelegen heid gestolen geld was tc vinden. Het adres dat hij daartoe de politic aan de hond deed, was bij juffrouw S. aan de Laakkade. Inderdaad heeft de politic het geld daar gevonden. Verdacht zich aon heling te hebben schuldig gemaakt, is juffrouw S. aangehouden cn naor het Huis van Bewaring overgebracht. Een missprong. Een zestig-jarige man, die te Haarlem bij het springen op een vrachtwagen op de Leidsche- vaart missprong en zich daarbij ernstig aan de buik bezeerde, is in het St. EHsobeths-gasthuis overleden. Het autogevöar. Dinsdagmiddag werd een tweetal personen, aon den Rijswijksche weg bij den Haag door een auto aangereden, óén werd bewusteloos op genomen cn met gebroken linker-onderbcen naar het Gemeente-Ziekenhuis te Den Haag De beschikking is gedaan en gewezen bij de Rechtbonk voornoemd door de heeren mrs. Jhr. Bosch von Oud-Amelisweerd, president, Haver- schmidt en v. <L Flier, rechters, aitgesproken ter openbore terechtzitting van hedenmiddag in tegenwoordigheid van mrs. Jhr. Calkoen, of ficier van justitie en Hooft Graafland, griffier. Beheerder bijkantoor Hilversum der t Utrechtsche Hcnzebank cn de agent te Laren geschorst. Na voorloopig onderzoek door de Utrecht sche hoofddirectie, zijn, volgens de „Gooiische Post", de beheerder van het bijkantoor Hilver sum der Hanzebank, de heer C. F. M. G. en de agent der Hanzebank te Laren, de heer A. W., beiden in hun functies geschorst op het vermoeden van het plegen von onregelmatig heden in het beheer der hun toevertrouwde bonkzaken. Een nader onderzoek zal nog moeten uitma- ken of cn zoo ja tot welke bedragen de Hanze bank hierdoor benadeeld is. Hoogland. Het ligt in de bedoeling do buurtschap Zevenhuizen nog dit jaar van electricitoit te voorzien. Soest. Alhier hebben enkele dames, on der leiding van mevr. De BeaufortVan Lyn- den, een comité gevormd, dat tij doel heeft ter gelegenheid van het 25-jarig regeeringsiubi- leum de gemeente een geschenk aan te bieden. Dit geschenk* zal bestaan uit T5 wapens der gemeente Soest, geborduurd door Soester da mes, welke wapens zullen worden aangebracht op de zetels der raadsleden. Bij dit geschenk zal een boekwerk worden overhandigd, waarin de namen worden opgenomen van hen. die bij gedragen hebben in het geschenk.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2