KOK's Brandstoffenhande! en Electrlsche Anthracletbrekeri] H.V.C. I - 't Gooi Zwem- en Poiewedstrijden KoSertpark: Vrachtgoederen terrein der N. Spoorwegen. BESTELKANTOREN Utrechtscheweg 71 (Depot Ververij Parithe) - Puntenburgeriaan 6 Tel'539 - Suniatrastraat 20. Onze prima gebroken Anthraciet 20/30 en 30/50 .m.m. kost nog steeds f 3.35 per H.L. franco bergplaats. Anthraciet 10/20 m.m. zeer geschikt voor Farennehaarden, Salamanders en kleine kachels a f 2.75 per H.L. franco bergplaats. SLECHTS VAN TIJD TOT TIJD BESCHIKBAAR (ABSOLUUT GRUIS- EN 5TEENVIJ). Luchtvaart. FaJ.W.van achtërbergh WESTSINGEL 12-13 TEL. 238. MEUBELMAGAZIJNEN BEHANGERIJ STOFFEERDERS J A-g-P's IJS-PUDDING UIT DEN OMTREK. SPORTNIEUWS H. H. ROOKERSÜ! ksonus sigaren ran 15 ent, nn voor 8 ent. Bezoekt de Internationale der A. Z. en P. C. voor de gToep Noord-HollandFriesland de volgende acht personen worden candidaei ge- sicld Mevr. Wijnaendts Froncken—Dvserink en de he eren S. v. d. Bergh Jr., dr. J. E. van Wei deren Rengers, K. Breebaart, D. J. van Hou ten, mr. J. A. Stoop, H. Eisma en dr. M. de Hartogh. (Tel.) De R. K. Statenfractie van Noord-Brabant besloot voor deze provincie tot somenstelling van de volgende lijst van candidnlen voor hot lidmaatschap der Eerste Kamer: 1. jhr. mr. F. X. A. Verheyen, te Den Bosch; 2. mr. W. vart Lanschot te Vught; 3. H. Blomjous, te Tilburg; 4. De Jong van den Heuvel, to Tilburg; 5. jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, te Den Bosch; 6. P. do Wit, Helmond; 7. Ch. Francken, te Oosterhout; 8. mr. dr. J. v. Best, te Eind hoven; 9. J. Meyring, te' Den Bosch; 10. J. P. L. Asselbergs, te Bergen op Zoom. DE GEDEPUTEERDE VERKIEZING IN ZUID-HOLLAND. De heer Mr. V- H. Rutgers, anti-revolution- nair, die in de zitting van 4 Juli, van de Prov. Staten van Zuid-Holland was gekozen tot lid van het College van Gcd. Staten, doch die deze be noeming in beraad wenschte te houden, heeft thans verklaard zijn benoeming als zoodanig te aanvaarden. Opheffing van ccn divisie. „De Avp.7 zegt uit goede bron te vernemen, dat toch zal worden overgegaan tot de ophef fing van één der divisiën, waarover onlangs weid bericht. De voorbereidingen daartoe zijn reeds in een vrij vergevorderd stadium. De afvloeiing. Reeds aan verschillende officieren, in klasse B gerangschikt, is op non-activiteitstelling aan gezegd op I Augustus a.s. Het is de bedoeling, dat op dien datum slechts het aontol officieren, benoodigd volgens de nieuwe organisatie in actieven dienst zal zijn, waarmede alzoo de af vloeiing zal zijn voltooid. PIET NOLTTNG. Na een langdurige ziekte is gisterenavond te Amsterdam in den ouderdom van 71 jaren over leden het Vrijz. dem. oud-Kamerlid, de heer P. Nolting. De overledene deed in 1891 als eerste werk man zijne intrede in den Amsterdamschen ge meenteraad en bleef sindsdien tot aan zijn dood onafgebroken raadslid. Hij was de oudste in dienstjaren. Ook voor den nieuwen Raad was •hij weder herkozen, terwijl hij eveneens naar de Provinciale Staten van Noord-Holland was af gevaardigd, voor welk lidmaatschap hij even wel eenige weken geleden bedankte. De heer Nolting was, voordat hij in het open bare leven eene rol van beteekenis ging spelen een eenvoudige biljartmakersgezel. Den een voud bleef hij steeds behouden en dank zij zijne eerlijkheid en oprechtheid is hij een der meest populaire figuren geworden in den Amsterdam schen gemeenteraad. Ook in de Tweede Kamer, waarin hij gerui- men tijd zitting had, was de overledene eene zeer geziene persoonlijkheid. In de oude Am- Kterdamsche arbeidersbeweging telde Piet Nol ting tal van vrienden, die hem jaren lang hun vertrouwen schonken als voorzitter van de af- deeling Amsterdam van het Nederiandsch [Werklieden Verbond. Eene grocte stuwkracht was hij voor de Zangvereeniging „Amstel's [Werkman", die in hem haren eere-voorzittcr verliest. Voorts nam hij bestuursfimetiën waar van verschillende vereenigingen van sociaal nut. Toen de heer Nolting bij de Kamerverkiezin gen in T9I3 de nederlaag leed in zijn voste dis trict 8 (De Amsterdamsche Jordean) en dienten gevolge niet meer in het parlement terugkeerde, kreeg hij kort daama in opdracht van de Re geering, om eene enquete in te stellen naar de toestanden in het koffiehuisbedrijf. Ook H. M. de Koningin gaf blijk van Hare er kenning van des heeren Nolting's verdiensten, door hem te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Amsterdam verliest door den dood van den heer Nolting een braaf en werkzaam burger, die zijne stad en land liefhad en steeds met warmte voor de nooden van den werkman opkwam. Een oude vijla blootgelegd. Over de opgravingen von dr. J. Hoiwerda te Netersel in Noord-Brabant schrijft de Tijd In één der jaren 922 of 923 (de historici twisten over deze jaartallen), schonk Karei de Eenvoudige, zwakke nakomeling van den groo- tcn Karolinger, de Abdij van Egmond met bij- behoorende bezittingen en gronden aan den Frieschen graaf Dirk. Deze schenking had plaats in een klein, thans vergeten dorpje der acht zaligheden, in Ne tersel, waar in dien tijd stond de villa Pladella, een Frankisch Castellum, rust- en verpoozings- oord van Carolus Simplex. De roem van het kleine dorpje in de Kempen is vergaan; zijn kasteel verdwenen. Diep onder de vruchtbare aarde rusten evenwel nog de fundamenten von 't eertijds zoo machtige bouwwerk. In dit jubel jaar gaat prof. dr. Hoiwerda, directeur van het Oudheidkundig museum te Leiden, die ook dc gronden rondom der- St. Adelbertsput explo reerde en tot zoo verrassende resultaten kwam. de oude villa-resten blootleggen en bestudeeren. M o r p h i n e-d i e f s t a I. Een der laatste nachten is ingebroken in de apotheek van dr. Boekelman aan den Haag- weg onder Loosduinen. De dief heeft zich door verbreking van ee:- ruit toegang verschaft; al leen de giftkas is geopend. D.mnrit werd de bus met morphine genomen, de inhoud ontvreemd en J - bus weer neergezet. Men vermoedt te doen te hebben met een morphinist, die al meermalen door valsche recepten zich in apo theken in Den Haag morphine wist te doen afgeven. De mercchaussee heeft een onderzoek ingesteld. School- en Kerknieuws. Vacatures in de Hcrv. kerk. Het aantal, vacatures in de Ned. Herv. kerk bedroeg T dezer 255, tegen 246 op 1 Januari j.l. en 256 op I Juli van het vorige jaar. Voor de verschillende provincies zijn de cij fers aldusGeldcrlend 29, Zuid-Holland 44, Noord-Holland 39, Zeeland 17, Utrecht 14, Friesland 31, Overijscl 13, Groningen 27, Noord-Brabant 23, Limburg 6 en Drente 11 pl_ tsen. Hervorming van het kerkgezang. De commissie van advies inzake hervorming van het kerkgezang, benoemd door den bijzon deren kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Amsterdam, heeft hoar rapport uitgebracht, waaruit blijkt, dat zij zich heeft gewend tot de organisten, om hun oordeel te vernemen. In meerde.'neid is zij van gevoelen, dat hervorming van het kerkgezang v.enschelijk en ook moge- "ijk is. Hierom stelt zij voor, aan de hoofden van christelijke scholen der gemeente en de lei- dors van Zondagsscholen en jeugdvereenigingen te verzoeken, het rythmisch zingen te bevorde ren; aan de organisten op te dragen, de psalm wijzen voortaan te spelen volgens de notatie ven het psalmboek, bewerkt door prof. Acquoy en daarbij rekening te houden met de gezan gen en nieuwe gezangen, die op psalmmelo dieën zijn gezet; aan de organisten verder to g'asten, gedurende één jaar. in plaats van een koorspel. de juiste melodie van het koraal te doen voorafgaan, en bij de begeleiding de wijs .uitkomend" te spelen; en verder een commis sie van drie organisten tc benoemen, die zullen bepalen, welke kniisen in de wijzen gehand haafd moeten blijven. Wegens twijfel, of de gemeente zelf de invoe ring van dezen maarregel wel begeert en het financieele bezwaar in verband met het aan schaffen van zooveel nieuwe kerkboeken, waar toe zou moeten worden overgegaan, heeft de bijzondere kerkeraad dit voorstel verworpen. Duitsche vliegtuigen naar Rusland. Het eerste vliegtuig van een een tal, dat door de Russische sovjetregeering op de „Deutsche Werke" te Friedrichshafen is besteld, is te Mos kou afgeleverd. De vliegtuigen worden gebouwd van aluminium en bieden plaats voor vier pas sagiers, den vlieger en de mechaniciens. De snelheid per uur bedraagt 100 mijl. BEZOEKT ONZE 7vuld met heerlijke Gelei DE HANZEBANKEN. Dc beheerder te Hilversum gearresteerd. De beheerder van de Hanzebardc te Hilver sum is, in verband met de aan den dag ge komen onregelmatigheden, gearresteerd. Toerisme. HET 40-JARIG BESTAAN VAN DEN A. N. W. B. Gisteravond te 7 uur hebben een groot aan tal deelnemers aan dc feestelijkheden ter gele genheid vain het 40-jarig bestaan van den A. N. W. B., zich in het Kurhaus te Scheveningen ver- eenigd aan een officieel diner, waaraan vele autoriteiten mede aanzaten. Aanwezig waren o. m. jhr. mr. van Karnc- beek, minister van Buitenlandschc Zaken; prof. dr. van Swaay, minister van Waterstaal; dr. De Visser, Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen; de oud-ministers van Waterstaat dr. Lely en König, directeur-generaal der Pos terijen en Telegrafie; generaal Boellard, waar nemend Gouverneur der Residentie; kolonel Lentsman, plaatselijk commandant; mr. De Wil de, wethouder van Financiën van Den Haag; mr. dr. Ter Pelkwijk, 'gemeente-secretaris van Den Hang; kapitein Scharroo, voorzitter der Nederlandsche Athletick Unie; dr. Bik, voorzit ter der Haagsche efdeelmg van Vreemdelingen verkeer; de heer Hans, voorzitter van den Ne derlandschen Journalistenkring; de heer Kips, voorzitter van den Nederlandschen Voetbal bond; baron van Ttfyll van Serooskerken, en de heer Hirschmon, resp. voorzitter en secretaris van het Nederiandsch Olympisch Comité; de heer Broekhuizen, voorzitter van den Neder landschen Korfbalbond; de heer Viruly, voor zitter van den Nederlandschen Wielerbond; jhr. van Doorn, voorzitter van den Nederlandschen Roeibond; dr. Wyterna, burgemeester van Dordrecht, e. a. De voorzitter heeft bij den aanvang van het diner herinnerd aan de belangstelling van het Koninklijk Huis voor het werk van den Bond en op'het Koninklijk Huis een dronk ingesteld. De, muziek speelde daarna het „Wilhelmus", dat door de feestvierenden staande werd meegezon gen. Daarna heeft de voorzitter de genoodigden welkom geheeten met een rede, waarin hij van zijn woardeering voor de medewerking van zoo vele zijden getuigde, en die hij daarna als volgt voortzette: „In de eerste plaats wil ik dank zeggen aan de leden van 's lands Regeering, die wij het voorrecht hebben hier te mogen begroeten. Wonneer wij onze Bondswerkzaamheid over zien, den blijkt, dat wij bij ons werk met zeer vele ministerieele departementen voeling heb ben. Met Buitenlandsche Zaken hebben wij meer malen relaties, in velband met internationale regeling van het grensverkeer, soms ook al met het oog op andere internationale vraagstuk ken, waarin onze Bond zijdelings betrokken werd. Met Justitie werd herhaaldelijk het vraagstuk van het politietoezicht op den weg besproken en de regeling von het verkeer. Met Binnenland^che Zaken hadden wij sinds onheugelijke tijden aanraking met het oog op dc gemeentelijke poUtie-verordeningen, het ge meentelijk politietoezicht, de wering von ont- sierendo reclames in het landschap en, waar thans ook Landbouw onder dot Departement ressorteert, mogen wij niet vergeten den strijd, waarin vooral onze Bond een zoo levendig aan deel nam, n.l. den strijd tot behoud onzer bos- schen en andere monumenten der natuur. Aan Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is welbekend ons 'voortdurend opkomen voor be houd van stedenschoon, van bouwkundige mo numenten, voor het brengen van kunst onder het bereik van veel breedere groepen dan vroe ger daarvan konden genieten. Spr herinnerde vervolgens aan de liefde van den Bond voor de moedertaal. Met hét ministerie van financiën aldus SpV waren onz» betrekkingen zeer uitge breid. Ontzaglijk veel douane-kwesties werden besprokenbelasting-kwesties zonder tal, waarin wij voor onze leden opkwamen, dan voor automobielen, dan voor motorvaartuigen, dan voor rijwielen, dan voor garages, dan voor zeiljachten, deden ons dikwijls contact zoeken met het departement, evenals voor tollen, veerrechten, e.d. Met de militaire departementen zijn de be trekkingen uit den aard der zaak minder veelvuldig dan vroéger, toen de A. N. W. B. officieel den militairen wielrijdersdienst be handelde, later, bij het doen verdwijnen van de wegwijzers bij de mobilisatie, toen de bond er in slaagde in eejn paar dagen tijds aan het verzoek der militaire autoriteiten te voldoen en ook wel andere kwesties onderling werden 'geregeld, zooals b.v. de tijdelijke staking van de uitgifte der waterzeiswijzers en van het boek voor tochten te water, dat zoo nauwkeu rig werd geoordeeld, dat het voor buitenlan ders tijdens de mobilisatie verborgen moest blijven. De aanwezigheid hier. van den secreta ris-generaal van het. departement, tevens lid onzer commissie van rechtsgeleerden, herin nert eun onze samenwerking. Spr. herdacht daarna de zeer veelvuldige besprekingen ntet het departement van wa terstaat. Wat dc wetgeving op het verkeer betreft aldus spr. werden' steeds onze adviezen gevraagd en wij weten dat zij altijd ernstig weiden overwogen de toepassing der Motor en Rijwielwet en dfe. kwesties die zich daarbij opdoen, de ons opgedragen uitgifte van inter nationale rijbewijzen^' enz. geven tot menigvul dige samensprekingen aanleiding. Ook wegen aanleg en onderhoud, tollen en veren, gaven aanleiding tot veel qverleg. Dankbaar gedacht spreker de medewerking bij dc plaatsing der bonds weg wijzers en -waarschuwingsborden. Wat het toerisme' te voet en te water aan gaat, was het contèct van den bond wel het nauwst met de autoriteiten van provinciën, gemeenten en waterschappen, maar ook met den rijks-waterstaat; werd meermalen over- leg gepleegd. Ook met de spoorwegen had men steeds voeling- over dienstregelingen, de veiligheid van het 'elkaar kruisend verkeer, enz, Over de aanwezigheid van minister Van Swaay en de oud-ministers van waterstaat verheugde spr. zich dus bijzonder daar de be trekkingen met dit ^département zeer nauw waren. De minister van Arbeid was verhinderd aanwezig te zijn, spr. drukte daarover zijn spijt uit, omdat omlèr dit departement de aï- deeling Volksgezondheid ressorteert. Immers de bond is een gcoote krocht ten goede ter bevordering vah'r de gezondheidsbelangen des volks. Dot wa^'spr. nog gebleken uit de herhnolde ovatie, aan spr. gebracht door de Maatschappij tot bevordering der Genees kunst. Spr. besloot "'Üijn tafelrede aldus: Neen, het staat niet in ong'Vaandel de leuze „bevorde ring der gezondheid", maar niet op de woor den, op de daden komt het aan en waar wij voelen dot de A N. W. B. dc lichamelijke, de zedelijke en de geestelijke gezondheid des volks steeds voor oogen had en diende metter daad. waa/deeren wij het bijzonder, dat de icgeering des lands, wie de gezondheid des volks zoo ter harte gaat. ons door hare te genwoordigheid blijk geeft van hare hooge belangstelling in ons feest. Het jubileum van de K. N. A. C. Na de officieele receptiën van het bestuur van de K. N. A. C. in het clubgebouw gister middag, heeft om half acht het voltallige be stuur der K. N. A. C. de buitenlandsche gede legeerden en genoodigden ontvangen aan een maaltijd in De Tv.ee Steden. Namens de regee ring zot de minister von waterstaat, de heer Van Swaajr, aan; onder de buitenlandsche gas ten werden opgemerkt de r .re-voorzitter ba ron van Zuylen van Nyevelt, voorzitter de l'Automobilc Club de France, de Spoansche gezant, do heer Mcndes de Vigo. Verder waren vertegenwoordigd de Royal Automobile Qub of England door den heer O. Gorman, de Deen- s-he Automobielclub, de Royal Automobile Cub de Belgiquc, de Automobile club Anver- so>$ en de Duitsche Automobielclub. De voorzitter, jhr. R. A. P. van Sondberg tot Esscnburg, heette de gasten welkom, waarna minister van Sv/aay or.der groote bijval der aanwezigen den voorzitter namens de Koningin tot officier in de Oranje Nassau orde benoemd. Daarna voeiden nog verschillende personen het woord. Tjidelijke aanbieding. Overheerlijk, belachelyke prijs Zie de Etalage li. BUKKHG E.\ ZOO', I.nnce-tr. *»0, 41ÏKKSFOORT Voetbal. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 8 JULI. Om den U. P. V. B.-Wimpel. Amersfoort: 't Gooi—H. V. C. Deze wedstrijd zal geleid worden door den bekenden scheidsrechter A. de Haan Azn., bij gestaan door de grensrechters J. v. d. Laan en C. WierU Lichamelijke opvoeding. De sportdag van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding, ofdeeling Wage- ningen en Omstreken, op 15 dezer te Wage- ningen, ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der ofdeeling, belooft een succes te worden. Niet minder dan 24 vereenigingen en rijkscur sussen zullen er aan deelnemen. Voor het mas saal nummer gymnastiek, vrije oefeningen in standen zijn ruim 900 gymnasten ingeschreven. Dit aantal gevoegd bij de losse inschrijvers voor de verschillende othletische nummers doet het aantal sportmenschen, dat dien dag te Wagé- ningen zal demonstreeren, tot ver over de 1000 stijgen. Algcmecne vergudering N. V. B. Zaterdag 7 en Zondag 8 Juli zal in Hotel De Twee Steden te 's Grovenhagé de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden worden. De volgende punten komen op de agenda voor 1. Opening der vergadering. 2. Goedkeuring van de notulen van de vorige algemeene vergadering. 3. Benoeming van: a. de Financieele Com missie; -b. de Commissie van Beroep. 4. Voorstel van het bestuur inzake de compe- titie-indeeling. 5. Behandeling van de amendementen en redactiewijzigingen, ingediend op het concept Huishoudelijk Reglement. 6. Voorgestelde wijzigingen in de amateurs bepalingen. Artikel 8 aldus te wijzigen: Een speler, die voor eene andere vereenigïng wil gaan spelen, dan waarvoor hij na 1 Augustus van het loopende seizoen in bindende wedstrij den is uitgekomen, behoeft daarvoor de toe stemming van het bestuur van den N. V. B. 7. Voorstel van dc Financieele Commissie tot verhooging van dc contributie van 0.60 op T. 8. Bespreking van de overschrijving van den speler Schoen (ingevolge verzoek van de Weste lijke Districtsvcrgadcring). 9. Rondvraag. Wielrijden. Te Enschede zullen op 29 Juli a.s. de eerste wielerwedstrijden op 't G. J. van Heekpark wor den gehouden. Zondag a.s. zal de finale om de Grand Prix de Parijs verreden worden. Voor de demie-finales heeft zich ook onze lurdgenoot P. Moeskops geklasseerd. Aan den Grand Prix voor amateurs zullen de volgende Hollondsche amateurs deelnemen: M. Peetei's, jhr rBosch van Drakestein en A. Mazairac. In den nacht van Zondag op Meandag zal de start van den zesdaagsche te Londen plaats hebben. 15 koppels zullen er aan de start ver schijnen, w.o. het Nederiandsch koppel Erke- lens-Bontekoe en het Nederlandsch-Italiaansch koppel Klaas van Nek-Verri. Zwemmen. Wel hebben we dit jaar lang op den zom<u moeten wachten, maar nu hij er eenmaal is, gééft hij zich ook in eens in volle kracht. De dagen van koude en regen zijn we al weer ver geten en we genieten volop van de warmte of en dit misschien nog wel meer we moppe ren er op. Went dit is een typische eigenschap van vele menschen, op het weer hebben ze eltijd wat aan te merken. Weken en weken hebben ze geklaagd over het wegblijven van den romer en nu deze er is, klogen ze even hord over dc warmte, die ook zoo in eens is gekomen. Maar wie vast niet klagen, dat zijn de zwemmers. Vorige week was hun aantal nog gering en Pesie, die nu zijn inrichting zoo tritstekand op geknapt had, keek maar steeds zuinig, naar de weinige bezoekers, die in wcorwil van het min aangename weer toch genoten van het 'heerlijke -water. En kom nu eens I 's Morgens holf zeve.n gaat de zweminrichting open en de toeloop is dan reeds zoo groot, dat in een oogenblik alle kleedhokjes bezet zijn. En kijk nu eens naar Pesie. Nu is zijn devies„Zwartkijkers duld ik niet", en zelfs glundert hij dan ook niet wei nig, als hij druk in de weer is, om zooveel mo gelijk ieder te helpen of met raad inzake de heerlijke zwemsport bij tc staan. Want druk heeft hij het nu, maar daar heeft hij al long hard naar verlangd, even hard als de zwemmers naar het water. En die kunnen nu genieten, want niet alleen is de temperatuur van het water hoog, maar er is ook volop water, zoodot het in de bassins vrij hoog staat. Geen wonder dan ook, dat het nu den hcelen dag een en al drukte in de zwem inrichting isdruk van de zwemmers en druk van groot en klein, die zich nog ijverig oefenen om de zwemkunst meester te worden. Nu zullen we ook eindelijk weer eens polo wedstrijden te zien krijgen. Vorige week kon de aangekondigde wedstrijd tegen G. Z. C. niet doorgaan wegens te lage temperatuur. Gelukkig dat daarvan nu geen sprake meer is en onze A. Z. en P C'ers zullen moeten toonen, dat zij hun plaats in de eerste klasse waard zijn. Van harte wenschen wij hun veel succes toe. Morgen 2j nar n.m. Finale F.P.V.B.» Wimpel (Hilversum) H.V.C. Tarreln Gewone prijzen. Intern. Zwem- en Polowedstrijden. De A. Z. en P. C. heeft, zooals we reeds hebben meegedeeld, grootsche plannen. Woens dag 11 Juli a.s. toch zullen in de zweminrichting olhier internationale zwem- en polowedstrijden worden gehouden, waarvoor een tiental Duitsche zwemmers uit Rheydt zich met de Amersfoorters zullen komen meten. Zooals bekend zijn de Duït- schers in het water geduchte tegenstanders en :e zwemmers zullen dan ook hun beste krachten moeten geven om een eenigszins goed figuur te maken. Maar wij vertrouwen, dat we daarover niet ongerust behoeven te zjjn. Wat de polowedstrijd betreft, A. Z. en P. C. zal met hetzelfde zevental uitkomen van vorig jaar en dat dat team tot goede dingen in staat is, daar van hebben we ons vorig seizoen voldoende kunnen overtuigen. Dot belooft dus een aardige wedstrijd te worden, welke zeker wel de noodige belangstelling zei trekken. Vooral nu de tem peratuur voor het waterfeest zoo bij uitstek gunstig is, zal het een waar genot zijn Woens dagavond in de zweminrichting de verrichtingen onzer Zwemmers te volgen. op Woensdag II Juli a.s. Zie Aanplakbiljetten. Beholve den polowedstrijd zullen we ook ver schillende andere wedstrijden te zien krijgen. Het programma luidt n.l. als volgt: 100 M. vrije slag. 50 M. rugzwemmen. Popduiken. Schoonspringen. Estafette 5 X 50 M. Internationale polowedstrijd Amersfoort—. Rheydt (Duitschlend). Dat ziet er dus heel aanlokkelijk uit en wij durven gerust een zwemfeest voorspellen, zooals we hier in Amersfoort nog zelden gezien heb ben. Het wakkere bestuur der A. Z. en P. C heeft zich zeer veel moeite gegeven deze wed strijden te organiseeren en van harte hopen wij, dat deze poging om in Amersfoort ook eens iets extra's te geven, in alle opzichten succes zal hebben. Succes vooral in dien zin, dat de belangstelling van het publiek nu eens buiten gewoon groot zal zijn. We hebben het vroe ger wel eens beleefd, dat de zweminrichting te klein was om alle belangstellenden een plaatsje te geven. Zoo moet het Woensdagavond ook zijn. Went aJs blijkt, dat het publiek dergelijke wedstrijden op prijs stelt, dan is de kans groot, dat iets dergelijks meer georganiseerd wordt

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2