08 Polierstofzuipr POLOWEDSTRIJD EEN TUIN-AMEUBLEMENT OTTO KRUQER KOK's Brandstoffenhandel en Electrische Anthracietbrekeri; FIRMA J. W. v. ACHTERBERQH KoSenpark: Vrachtgoederen terrein der N. Spoorwegen. BES7ELKANTOREN Utrechtscheweg 71 (Depöt Ververij Palihe) - PuntenburgerSaan 6 Tel 539 - Sumatrastraat PO. SLECHTS VAN TIJD TOT TIJD BESCHIKBAAR (ABSOLUUT GRUIS- EN STEENVRIJ). voor f 35.— (Ziet de Etalage) TWEE FAUTEUILS TWEE STOELEN EEN TAFEL RIJWIELHANDEL BEEKENSTEINSCHELAAN 11 HOEK BEEKSTRAAT ELECTR0-TECHNI8CH EN SANITAIR BUREAU UIT DEN OMTREK. SPORTNIEUWS Onze prima gebroken Anthracfet 20/30 en 30/50 m.m. kost nog steeds f 3.35 per H.L. franco bergplaats. Anthraciet 10/20 m.m. zeer geschikt voor Turennehaarden, Salamanders en kleine kachels a f2.75 per H.L. franco bergplaats. IS WIT- ROOD- OF GROEN GESCHILDERD ALLES OPVOUWBAAR, DUS s WINTERS GEMAKKELIJK OP TE BERGEN WESTSINGEL 12 13 Is alleen verkrijgbaar bl] het y.h. L. A. TAN RIJE Co. Langestraai 79, Tel. 291 Billijk in prils. 3 jaar garantie. Traagt demonstratie. Bevordering wet 1902, dat den ofgevloeiden officieren het recht geeft tot invallen m vaca tures, terwjjl voor hen, die op wachtgeld zijn gesteld, artikel 7 van de wachtgeldregeling, waarin gesproken wordt van het aanbieden van een den wachtgelder pessend(e) ambt of be trekking. Zoolang er in zekeren rong nog efgevloei- den zijn, kan er naar zijne meening, geen spra ke zijn van bevordering en is men wel verplicht, di* afgevloeiden terug te nemen. Dit vaststaande, rijst al dadelijk de vraag, op welke wijze die terugroeping zal dienen te ge schieden, met name, welke volgorde daarbij in acht behoort te worden genomen. Hierbij komen tweeërlei factoren naar vo ren, n.l. het legerbelang, dat eischt de meest geschikten, en 's Rijks financieel belang, dat vordert, dat wordt teruggenomen degene, die het hoogste wachtgeld geniet. M. a. w. in het legerbelang moeten eerst worden teruggeroepen de in categorie A gc- rongschikten, daarna de in B. en eindelijk de in C geplaat; n, terwijl het financieel voordee- liger kan zijn, dot het eerst een in categorie C ingedeelde in dienst wordt hersteld. Daarnaast weegt in mijn oog ook zwoor het belang der betrokkenen zelf. Immers, indien ean een wachtgelder cene betrekking wordt oangeboden, welke hij om eenigerlei reden meent niet te kunnen aanvaarden, dan verliest hij daarmede, zooals de betrekkelijke bepalin gen thans luiden, zoowel wachtgeld- als pen sioenaanspraken. Een aanwijzing, zonder meer, zal derhalve ongetwijfeld aanleiding geven tot tal van klachten, welke m. L, zoonis de om standigheden thans zijn, zoo eenigszins moge lijk moeten worden vermeden. Ik zou daarom in overweging geven, op ge regelde tijdstippen, maandelijks of halfmaan- delijks, bekend te maken het aantal vacatures in eiken rang, da: in de eerstvolgende periode moet worden vervuld, met vermelding tevens \an de standploatsen. Uit de gegadigden kiest h«-t departement von oorlog dan in de volg orde A, B, C, waarbij tevens rekening kan wor den gehouden met de woonplaatsen van de be langhebbenden, ter besparing van verhuiskos ten en met de economische omstandigheden. De korpscomrnandanten zouden dan op den 2Dsten van elke maand de in de volgende maand te verwachten vacatures aan het depar tement van oorlog moeten opgeven, met vermel ding van dc standplaatsen, waarna in de Staats courant een bekendmaking wordt geplaatst. Dc wijziging der huur-com missie wet. Op het bericht, dat door het cmeontebestuur van Amsterdam von den minister van arbeid een schrijven is ontvangen, waarin wordt me degedeeld, dat Amsterdam aangewezen zal worden, ö!s gemeente, waar het tegenwoordig huurpcil der woningen, waarop de huurcom- missiewet van toepassing is, een afwijkende re geling vo dert, kan „Dc Ned." mededeclep, dat des ministers aanwijzing voor Amsterdam niet zeer lang zal duren. Hel landgoed „Den Dam" te Eefde. De prachtige havezate „Den Dom" te Eofde, datccrende uit dc 15e eeuw, blijft in haren te- genwortdigen toestand bestaan. Het landgoed, met een gezamenlijke opper vlakte van 21 H.A., is gekocht voor 52.805 door den heer J. G. G. baron Ta ets van Amc- rorgen, directeur van het Centraal Landgoede ren-Bureau tc Zeist, voor zijn nader te noemen lastgever. De houtopstnnd bracht 50.322 op, in totaal dus 83.187. Naar wij vernerhen zal de definitieve kooper het houtgewas vcor de geboden sommen naas ten, zoodot de bekende mooie wandelingen over „Den Dam" vrij zeker behouden blijven. Kosten van het levensonderhoud. Blijkens de opgave van het Bureau van Statis tiek der gemeente Amsterdam heeft zich van Maart 1920 tot Juni 1923 voor de totale kosten van levensonderhoud een daling voorgedaan van 18.8 pet. Op de basis van Maart 1920 100. bedraagt het indexcijfer voor Juni 1923 dus 81,2 (tegen 80 7 in Maart 1923). Waar in Maart 1923 een daling sedert Moert 1920 was ingetreden van 19,3 pet., is dus voor de pos ver streken driemaandclijksche periode een lichte stijging te constoteeren, en wel van 0.6 pet. Daar, zooals men weet, de duurte in September 1920 haar hoogtepunt bereikt had met een stij ging van 6.8 pet. boven het peil van Maart 1920, is er thans een doling van 23,7 pet. be neden het peil van September 1920. Voor de voeding afzonderlijk bedraagt de do ling sedert Maart 1920 in Juni 1925 21,5 pet. In Maart 1923 was het betreffende cijfer 23.4 pet. Verscheidene belangrijke posten, zooals melk, koos en vetten hebben in het laatste kwartaal een belangrijke vermindering ondergaan, welke vermindering het gevolg is van groote prijsver- Inging van natuurboter. Ook eieren zijn sterk in prijs gedaald, terwijl de groep grutterswaren een lichte daling vertoont door de verlaging van enkel© soorten. Enkele posten zijn ongewijzigd gebleven (in dc eerste plaats de belangrijke groep brood, beschuit en koek). Verscheidene andere duarentegen vertoonen een stijging. De stijging van de groep vleesch is te wijten aan de met ingang van 23 April ingetreden priisver- hooging van bevroeren rundvleesch, waarvan nochtans de werking op het eindcijfer gedeelte lijk werd geneutraliseerd door vermindering'van varkensvleesch en kalfsvleesch. Sterker is de verhoeging van den suikerprijs. De posten, die echter het meest tot de algemeene verhoeging van den index bijdragen zijn groenten en aard appelen, beide artikelen waarvan de priizen sterk aan seizoensinvloeden oderhevig zijn. Van beide voedingsmiddeln, en vooral van aardap pelen, waren de prijzen zóó hoog en was dus het berekende bedrag zoodanig vermeerderd sedert de vorige driemaondclijksche publicatie, wat gioentcn betreft zelfs sedert Maart 1920, dat daardoor de vermindering van een aontel an dere posten volkomen ongedaan werd gomaakt en zelfs in een algemeene verhooging omgezet. Zonder dzc stijging, m.a.w. in de veronderstel ling dot de groenten- en aordappelenprijzen se dert Maart '23 ongewijzigd waren gebleven, zou een algemeene doling zijn ingetreden van 21,1 pet. sedert Maart 1920 (in plaats van 18,8 thans), of een voortgezette vermindering van 2,2 pet sedert Maart 1923. Omgekeerd dient er op te worden gewezen dat een tweetal andere artikelen waarvan de prijzen seizoenschomme lingen vertoonen, n.l. eieren cn boter, wel met een daling, en met een niet onbelangrijke, in vloed oefenen op het eindcijfer. De overige posten von het budget zijn meestal ongewijzigd gebleven; slechts enkele vertoonen een daling, o. o. kleeding en schoeisel. De post huishuur is lichtelijk gestegen on ook dc groep brandstof (deze laatste door prijsverhooging von petroleum), doch van beide posten is deze stijging zóó gering, dat ze bij de berekening van de uitgove per eenheid per week niet tot uiting komt. Evenals de vorige malen werd bovengenoemd indexcijfer 81,2 voor Juni 1923 ook ditmaal om gerekend op de basis van de cijfers 213,7 voor Maart 1920 en 100 voor 1911 volgens de oude methode. Als resultaat dezer omrekening krijgt men voor Juni 1923 een cijfer van 173 5 of een stijging van 73,5 pet. boven het peil van vóór den oorlog (tegen 72,5 in Maart 1923). De 6-urcndog voor telefonisten. Naar „De Ambtenaar", 't orgaan van den Centr. Ned. Ambtcnaarsbond, meldt, heeft dc directie van den Gemeentelijken Telefoondienst tc Amsterdam nan B. en W. voorgesteld met ingang van G September a s. den 6-urendag voor de telefonisten weer in te voeren. De telefonisten hebben thans een 6^-urigen werkdag. Actie der Noord- cn Zuidcrzeevisschcrij. Uit de kringen van i pcdeis, vischhandelnren en exporteurs van Noord- en Zuiderzee is e«n comité in wording, ten einde de van rijkswege gevorderde gelden, voornamelijk in de crisis jaren, op het artikel visch geheven, door een proces terug te krijgen. De totale bedragen voor Noord- en Zuider zee-» isscherij en aanverwante bedrijven, bc- loopen 9 a 10 milliocn gulden, zoo lezen wij in <'e Tel. Gcjijk reeds gemeld is, werden vier der voornaamste rceders door de Koningin in audiëntie ontvangen ter aanbieding van een adres, waarin de grooto noodtoestand der vis- scherijbedrijven en de onrechtvaardige heffin gen zijn uiteengezet Een der voornaamste vereenigingen van ha- ring-handelaien in de Noordzce-centra is thans in verbinding getreden met de Huizer-hande- laren om nader de samenwerking te regelen. De actie, die voor eenige maanden door Zui- derzcc-belanghebbenden afzonderlijk is ge voerd (bezoek enz. bij de 4 voornaamste Ka merfracties) höd geen uitwerking. Verlaging van sigareltenprijzen. Een viertal groot-exploitanten van sigaren magazijnen te Amsterdam heeft per adverten tie den volle kond gedaan van hun besluit om niet langer sigaretten tc verkoopen tegen de door 4c fabrikanten vastgestelde prijzen, om dat die prijzen niet algemeen gehandhaafd worden. Dit besluit komt. naor '<Je Tel. ver noemt, neer op een vrij algemeene verlaging van den detailprijs der sigaretten met gemid deld 15 Het is een bekend feit, dot er tal van z.g n. goedkoope winkels over Amsterdam verspreid zjjn, waar de veel gevraagde siuaretten-soor- ten meestal tegen van 10 tot 15 lagere prij zen verkocht worden dan de banderolles ver melden en don de prijzen welke in de van ouds gevestigde zaken gelden. Het spreekt van zelf, dat een deel van het publiek er toe over ging, zijn sigaietten in de goedkoope win kels te koopen, ten nadeele van de andere za ken. Daarbij komt, dat de meeste sigaretten- fabrieken inderdaad den kleinhandel een zeer gToote winstmarge fh'ten, zóó groot, dat er zeer wel een gedeelte van kan vervallen, zon der de winst beneden het normale te brengen. Zoo hoorde het blad van één merk, dat de winkelier per doosje van één gulden een winst von 40 ets. laat I Vandaar het besluit van vier der xooinaamste exploitanten van sigarenwin kels om zirh niet meer aan de door de fabrie ken vastgestelde prijzen te houden, olthans voor die merken, welker winstmarge te groot is. Deze prijsverlaging komt, gelijk gezegd, op ongeveer 15 neer, tengevolge waa'vnn dc concurrentie der goedkoope of vliegende win- ke's gemakkelijk afgeslagen kan worden. Het lookgeTci moet zoo goedkopp mogelijk zijn en door wat minder winst te nemen, zal de omzet zoodanig stijgen, dat het eindresul taat voor den winkelier nog voordeel ople vert, aldus de redeneering von een directielid van een der groote sigarenmagazijnen. De verwachting is, dat ook de overige gTOOt- exploitnntnn van sigarenwinkels, beholve de. reeds in de advertenties genoemden, zich wel dra bij den geschetstcn maatregel zullen aan sluiten. De particuliere sigarenwinkeliers be sloten reeds eenigen tijd geladen tot verla ging van den sigerettenprijs over te gaan en de jaarvergadering van de sigarenwinkelieis- cereenigfng. welka de volgende maand wordt gehouden, krijgt een voorstel te behandelen tot een voor het geheele land geldende verla ging van den detailprijs der sigaretten. Wot ten slotte de betrokken sigarettenfabri- kantcn betreftdeze maken tegen de prijs verlaging geen bezwaar en verwacht mag dan ook worden dat zoodra alle winkels de ver laagde prijzen hebben ingevoerd ook de ban- derolleprijzen met de werkelijke van den ver koop zullen overeenstemmen. Het gevaar van slechte ijswafels. De Gezondheidscommissie te Vecndam heeft een telegram gezonden aan den Minister van Arbeid, waarin ze herinnert 3 Januari 1922 den minister telegrafisch te heben gewezen, dat de groote toeneming van ijskarren en ijswa- folvcrkoop haar noodzaakte hem in ernstige overweging te geven, onverwijld de meest scherpe controle op de fabricage, verpakking en bewaring van ijswafels te gelasten, daar zij cr niet gerust op was, dat anders natfeelige gevolgen voor de volksgezondheid zouden uit blijven. Op een conference, terzake dat lelegram, gehouden met den Inspecteur der Volksge zondheid dr. De Weal en in een schrijven no- pens deze aangelegenheid ontvangen van den Gezondheidsraad d.d. 3 April 1922, werd me degedeeld dat een algemeene maatregel van bestuur, ook voor ijskarren en ijswafels gel dend, in vergevorderden staat van voorberei ding verkeerde. Tot heden is deze echter nog niet uitgevaar digd. Aan do hond van het verslag van den pro vincialen Keuringsdienst te Groningen over 1922 en in verband met de zomerhitte, her- hooit de commissie hoer verzoek om onver wijld dc meest scherpe controle op fabricage, verpakking en bewaring van ijswafels, te ge lasten. DE BROEKHUIJS-LOTERUEN. Premie-obligaties In be- alug genomen. Op Inst der justitie zijn gister te Rotterdam bij alle hoofdagenten en agenten der Broek- huys-premie-leeningen, op vermoeden van overtreding der Loterijwst in beslag genomen alle premie-obligaties en aankondigingen van de Zuid-Nederlandsche premie-leening, waar van op 27 Juli te 's-Gravenhoge de eerste trekking zou plaats hebben. Uit toeren. Een drietal Amsterdammers met twee vrou wen waren sinds eenige dagen in den omtrek van Rotterdam met een auto aan het toeren. Gisterenavond verkeerden ze blijkbaar in een zeer vioolijke stemming, die hun aanleiding gaf een grap uit te halen. Toen de chauffeur in de binnenstad even uitstapte, gingen ze er met den wogen vandoor. Op den Oostzeedijk echter konden ze geen gas meer krijgen, zoo dat ze geer. meter verder konden. De Amster dammers riepen toen een reparateur ter hulp. Men morrelde een half uur lang aan de ver schillende ondeideelen, wat tot gevolg had, dat dc benzinetank plotseling in brand vloog. De vlammen werden spoedig gebluscht, maar men had nu verantwoording af te leggen aan eenige agenten van politie, die natuurlijk het naadje van de kous moesten weten. De ver warde antwoorden van de Amsterdammers kwamen den dienoren van Hermandad ver dacht voor. Het verhaal van den gefopten chauffeur lieten ze zich zoo maar niet op de mouw spelden. Den bewoners van Groot- Mokum werd don ook vriendelijk verzocht mede te gaan naar het politiebureau aan de Hoflaon. Daar is het geval na heel wat vijven en zesscr ten gunsto van dc Amsterdammers opgehelderd- Gemeenteraad van Utrecht. In dc avondzitting kwam aan de orde een voordracht betreffende het gemeentelijk ver volgonderwijs. B. en W. stelden den Raad voor te bepalen, dat althans in den cursus 1923/1924 openbaar vervolgonden^jis zal worden gegeven en wel Ie. voor meisjes in den tweejarigen cursus, (gevolgd door onderwijs aan de Utrechtschc Industrie- cn Huishoudschool), in nader aan te wijzen schoolgebouwen, zulks in afwachting van een door het college van B. en W. in te stellen onderzoek naar de mogelijkheid en wen- schelijkheid ven omzetting von dit onderwijs in nijverheidsonderwijs; 2e. voor jongens in een tweejarigen cursus in het gebouw der O. L. school aan dc Wei- straat. Na eenige discussie werd de voordracht aan genomen met een amendement van den heer Boomsma (S. D. A. P.), waarbij de bezoldiging van het onderwijzend personeel gebracht wordt von 65 op f 75 per wekelijksch lesuur per jaar. Goedgekeurd werd een voordracht inzake op heffing van openbaie lagere scholen en stich ting van scholen voor uitgebreid lager onder wijs, het op wachtgeld stellen en overplaatsen van schoolhoofden en de huisvesting ven een Rijksdagnormaalschool in het schoolgebouw aan de Boorstraat. Aangenomen werd een voordracht tot het beschikbaar stellen van een crediet voor. be- stratingswerken in den Amsterdamschen straat weg. B. en W. stelden voor het crediet, verleend aan het trambedrijf voor de doortrekking van» de electrische tramlijn Iü op den Amsterdam schen straatweg te verhoogen met 11,000, terwijl zij zelf (ten laste van den algemeenen dienst) een crediet vroegen van 60,000. De Read benoemde tot tijdelijke wethouders de heeren Van Boctzeloer (C.-H.), Serton (V- B De Weerd (S. D. A. P.) en Van Schaik (R-K.) Tot leeraar in boetsceren, hand- cn vektee- kenen aan de gem. avondschool voor nijver heidsonderwijs werd benoemd de heer J. Ga- brielse cn tot leeraar in natuur- en scheikunde aan die school de heer H. G. S. Snijder. Tot onderwijzeres resp. onderwijzer in het teekêncn aan de scholen voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hamburgerstraat en het Jans kerkhof werden benoemd mevr. C. Bakhuizen v. d. Brink—Ozinga en de heeren J. H. Boot cn O. H. Kuvck. De Raad stelde een crediet van 13,500 beschikbaar voor het uitvoeren van rioleerings- werken in den Hoogravenschedijk onder Jutfaas. De heer Boomsma (S. D. A. P.) diende een voorstel in, waarbij B. cn W. worden uitgenoo- digd zich al of niet in samenwerking met an dere groote gemeenten tot de regcering te wen den met het verzoek het rijkssubsidie voor de soorten van voorbereidend hooger- cn middel baar onderwijs los te maken van de icgeling, welke het Rijk voor het personeel en de maxi mumbezetting der klassen der Rijks H. B. S. heeft voorgesteld. Zoo mogelijk zal dit voorstel in de eerstvol gende vergadering worden behandeld. Soestdijk. Naar wij vernemen zal de Koningslaan tegen over liet Paleis vanaf 15 Juli j.l. voor eoed voor alle motoren gesloten zijn. Soldatenruzfe. Donderdag marcheerde een troep infante rie, afkomstig uit het garnizoen Harderwijk, door Ermelo, toen onder twee soldaten ruzie ontstond. Onder het marcheeren kceTde de cene zich om en gaf met de kolf van zijn ge weer den soldaat, die achter hem liep, een slag op zijn hoofd. Het gevolg was, dat de jonge man bewusteloos in eLkaar zakte. Hij werd in een nabijstaande woning binnengedragen al- wnor geneeskundige hulp werd verleend. Later is hij pcT brancard near het Militaire Hospitaal te Harderwijk overgebracht. Volgens omstanders was de ruzie ontstaan doordat dc achterste den voor hem marchce- ren'de op de hielen tTapte. De dadeT wred on middellijk in arrest gesteld. De getroffene, af komstig uit Amstelveen, was voor enkele da gen onder de wapenen. Zwem: en Polowedstrijden. Morgenmiddag krijgen we in de Zweminrich ting van den heer Pesie een interessanten polo wedstrijd, den eersten thcaswedstrijd van A.Z. en P.C. Ditmaal zullen de Amersfoorters het tegen het eerste zevental van U.Z.C. moeten opnemen en naar wij vreezen zullen de A Z. en P.C.'crs het wel niet tot een overwinning brengen. Het Utrechtsche zevental toch is vrij sterk, terwijl A.Z. en P.C. wel min of meer een vacantie-team zal blijken. Wij hoorden althans, dat er wel eenig invallers zouden moeten wor den opgeroepen. Dit is te betreuren, maar hoeft daarom nog niet allen moed te doen verliezen. Integendeel houden wij er ons van overtuigd dat ook een niet volledig zevental goed partij zal kunnen geven, als het heilig willen maar voor zit. MORGEN 2 UUR N.M. A. Z. en P. C. I Z. C. I (Utrecht) A. Z. en P. C. II - C. Z. C. 11 (Gouda) GEWONE PRI.JZEV. Wanneer de 2wemmcrs zich er voldoende van bewust zijn, dat de eer van de club cischt, dat alle krachten moeten worden ingespannen, dan Is er niet de minste reden den wedstrijd niet hoopvol aan tc vangen. En wij houden ons ver zekerd. dat de Amersfoortsche zwemmers een en ander niet zullen uit het oog verliezen, zoo dat we in ieder geval een spannenden wedstrijd verwachten. Ook het tweede zevental van A.Z. en P.C. moet te water en wel tegen G. Z. C. 11 uit Gouda. Ook dit belooft een goeden wedstrijd te zul len worden. Verder zal ter afwisseling een aardig num mer worden gegeven, n.l. parenzwemmen voor jongeren. Ongetwijfeld zal er dus morgen weer veel te genieten zijn in de zweminrichting en hoewel de warmte heel wat minder is dan vorige week, vertrouwen we, dat de belangstelling ook dit maal wel zeer groot zal zijn. Lawntennis. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. De uitslagen van Vrijdag luiden: Heeren enkelspel 2e ronde: C. A. Bryan slaat A. Knappen 6—0 6—4; M. C. Sigmond slaat G. Leembruggen 7—5 3—6 6—3 1—6 6—4; 3e ronde: dr. Ch. Mendes de Leon slaat C L. W. Overman 7—5 7—5; W. P. J. Wilde slaat mr. J. G. B. v. d. Dussen 61 7—5; C. A. Bryan slaat A. J. Pcith 6—8 6—4 62; 4c ronde: dr. Ch. Mendes de Leon slaat W. Calter 7-5 6-4; J. Bryan slaat W. J. Wilde 6—2 6—0; P. H. Bosman slaat C. A. Biyan 3—2 zet. Uitzonderingsklasse le ronde: G. Casten- djjk slaat P. H. Bosman 63 6—8 6—3 46 4—4; 2e ronde: R. C. Neuta slaat J. Bryan 6—2 5—7 7—5 6—4; 3e ronde: H. Timmer slaat M.' C. Sigmond 6—0 6—2 6—3. Dames enkelspel 2e ronde: mej. N. Lhoest slaat mevr. Slroink-Cordes 6—3 6—3; 3e ron de mej. T. Veltman slant mej. G Seyffardt 6-4 6—T. Uitzonderingsklasse 2e ronde: mevr. Drie- beek-Castendijk slaat mevr. Straub-Jansen 8—6 4-6 6-1. Heeren dubbelspel 2e ronde: ir. H. Rissinïc en mr. H. Joosten slaan mr. P. Sigmond en mr. W. Pelvliet 6—2 6—1; 3e ronde P. H. Bos man en W. F. baron van Asbeck slaan ir. H. Rissink en mr. H. Joosten 6—1 6—4; M. Wet- selaer en H. G. Ei Iers slaan mr. J. B. Kan en A. Knappert 5—7 6—3 6—1. Uitzondcringsklasse le ronde: M. Wetselaer en H. G. Eilers slaan G. Castendijk en M. G Sigmond 6—3 6—4 3—6 v—6 6—4; R- C. Nouta en A. J. Feith slaan G. Cestendijkcmf Nauta en^A. J. Feith slaan dr. E. Mendes de Leon en G. Leembruggen 8—6 6—3 63. Dames dubbelspel 2e ronde: mej. M. Rollin Couquerque en mej. P. Velttnon slaan mevr. Stroink-Cordes en mevr. Jordens-Stroink 97 7-5. Gemengd dubbelspel Ie ronde: mej. A. v. d. Goot en Th. dc Bruyn Tcngbergen slaan mej. Qurntus cn mr. W. Polvlict 60 62; 2e ron de mej. N. Lhoest en A. J. Feith slaan mej. S. Baudiuw en W. F. baron v. Asbeck 62 64; mej. G Vriesendorp en D. A. N. Vriesendorp slaan mej. A. v. d. Goot en Th. de Bniyn Tcngbergen 6—0 6—2; 3e ronde: mej. N. Lhoest cn A. J. Feith slaon mej. G Vriesen dorp en D. A. N. Vriesendorp 6—0 6—3. Zwemfeest „Ncptunus'\ Bij de firma Vierdag in de Utrechtschestraat zijn de prijzen uitgestald voor het 10-jarig feest van ..Neptunus" op a.s. Woensdagavond. Het programma luidt: 1.a. 50 M. snclzwemmen voor aspiranten. Hj 50 M. snelzwemnien leden van Nept. die nooit een prijs behaalden. 2. 50 M. snelzwemn en voor dames. 3. 25 M. snelzwemmerl voor jongelui bene den 14 jaar. 4. 4 X 25 Meter, F.riafette voor Arncrsf. Sportverenigingen. 5.* 100 Meter snclzwemmen voor heeren 6.* 100 Meter schools'ag vcor dpmes 7. 50 Meter wisselslag (25 rug en 25 borsl) heem boven 3'J 8. Fraaizwemrr.cn voor dames. 9. 50 Meter rugslag voor heeren. 10. 4 x 50 Meter rstafet'e oor Zwemvereni gingen. 13, Popduiken (ongekleed) voor heeren en dames. 1' Zuiver werpen met Polobrl (Pantomime). 12. Fraaizwemmen vcor aspiranten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2