AMERSFOORTSCH DAGBLAD „de eemlander" ST. EM I LION TOILETARTIKELEN bij I. A. SCHOTERMAH i h, Itr.str. 17 Tel. 149 A. V. D. WEG LANGESTRAAT 23 BED ROOM SUFFERS NIEUWSTE DESSINS f 0.75 origineele zeer aan te bevelen .Bordeaux, gèwas 1917 Per flesch f 1.60, per anker f 65.- DE FIRM! FONTEIN S SCHIPPERS. LANGESTRAAT 24 behangerij stoffeerderij BEDDENMAKERIJ VERHUIZINGEN - MEUBILEERING. Tel. 496 bizonderheden: TWEEDE BLAD. BINNENLAND. Magaz. „De Dom" Eigen gemaakte Kinderkieeding. i I Maison de Coiffure 1 Willem Groenhuizen Good- Zilver- en Uurwerken FEUILLETON. In Eeuwigheidslicht G. VAN DUIN JUBILEUMLEPELS JOH. VAN DIJK 22e Jaargang No. 18 Zaterdag 21 Juli 1923 Axmins(«r Karpetten. Kwaliteiten als vóór den oorlog: 158—, I 07.50 I 84.50. Tap. Belre Karpetten t 20,- I 29.40, I 32.- I 34 50, i 39.20 Tafelkleeden. Pracht .Mohair kwaliteiten. Grootste maat t 20.50 Sireepstoflen. 120 oM. breed per meter t 2.25 es f 1.50. De Hoogere Handelsschool. Nu de Gemeenteraad van Amersfoort In zijn zitting van 17 dezer met overgrootc meerderheid slechts één stem tegen besloten heeft aan de Gemeentelijke Middel bare Handelsdagschool een Hoogere Han delsschool te verbinden, komt het mü alles zins wenscheliik voor belanghebbenden ouders enkele inlichtingen te verschaffen betreffende dit nieuwe onderwijsinstituut. De Hoogere Handelsschool is een twee- jklassige school, die voortbouwt oo het on derwijs, zooals dat gegeven wordt aan een 3-jarige H.D.S., een 3-jarige H P.S. of in 'de eerste 3 klassen cener 5 j. H B.S Zij moet 'dan ook beschouwd worden als een inrichting, die parallel loopt met de bei de hoogste klassen eener H.B.S. met 5 j. c., maar dan met een leerplan, krachtens Art. 21 der Wet op het M.O. gewijzigd in ver band met de behoeften, welke het bedrijfs leven daaraan stelt. Het groote verschil tusschen beide soor ten van scholen zit hem dan ook in de eer ste plaats in de wis- en natuurkundige vak ken. Deze nemen in 'de beide hoogste klas sen der H.B.S. met 5 j. c. een zeer ruime plaats in; op de Hoogere Handelsschool wordt alleen onderwijs gegeven in wiskun- 'de, voorzoover meerdere wiskundige kennis noodig is voor het handelsrekenen; van de natuurkunde worden alleen bijzondere on derwerpen behandeld, vooral met het oog op chemische en mechanische technologie cn warenkennis. De hierdoor vrijkomende tijd wordt hoofd zakelijk gewijd aan de vreemde talen bestudeering der handelstaal, corresponden tie en litteratuur terwijl ook algemeene kennis van het bedrijfsleven, boekhouden, handelsrekenen, en handelsrecht een deel daarvan opeischen. De economie staat in het middelpunt der belangstelling: de beginselen der waarde leer. prijsvorming, geldbank- en crediehve- zen worden grondig bestudeerd. Aan de organisatie en financieering der onderneming wordt voldoende aandacht be steed. Voor 'de andere vakken wordt ongeveer een evengroot aantal uren uitgetrokken als op de H.B.S.; het onderwijs wordt echter in een andere richting geleid. Scheikunde wordt in verband gebracht met warenken nis; het practisch werken wordt niet alleen chemisch, doch ook microscopisch beoefend. Geschiedenis wordt vooral handelsge schiedenis; aardrijkskunde wordt economi sche aardrijkskunde. Het onderwijs eener H.H.S. is dus anders 'dan dat op de H.B.S., het is onderwijs, dat zonder het karakter van algemeen ontwikke lend onderwijs te verliezen, zich speciaal be zig houdt met die takken van wetenschap, welke, rechtstreeks of middellijk aanraking hebben met han-Vl en bedrijf in den ruim- sten zirt van het wtord. Dit aanzienlijke verschil tusschen de 2- iarige H.H.S. en het 4e en 5e leerjaar eener 5. j. H.B S komt zeer duidelijk uit, wanneer wij het leerolan en ook den tabel van les uren dezer beide scholen met elkander ver gelijken: TABEL VAN LESUREN 5 i. H.B.S. 2 i. H.H.S. Vakken van Onderwas Nederl andsche taal (en corr.) Duitsnhe Eneelsche Fransche Aardrijkskunde (ooon.) Geschiedenis (handels-)... Staatsinrichting Staatshuishoudkunde (bedryfs-economie) Wiskunde Mechanica Natuurkunde Sohéikundo Pracfc. Scheikunde Plant- en dierkunde Boekhoudon Handelsrekenen Handolskennis en Recht.. Teekenen Stenografie Machineschrijven (2) De H.H.S. is in de eerste plaats bedoeld als opleidingsschool voor a.s. kooplieden, fabrikanten en directeuren van finantieele instellingen, en voor hen, die later bij de boekhouding, handelscorrespondentie, enz. een zelfstandige, en leidende positie op groote handelskantoren en bankinstellingen hier te lande of in onze koloniën wenschen te bekleeden. Het bedrijfsleven Is echter niet de eenige weg, die openstaat voor de leerlingen, wel ke het einddiploma eener H.H.S. hebben ver worven. Verschillende betrekkingen, die een administratief karakter hebben en waarvoor vroeger vereischt werd, dat het eindexamen eener 5 j. H.B.S. of van eën Gymnasium met goed gevolg was afgelegd, zijn bij ver- schillendeKon. Besluiten en iMinisters Be schikkingen ook toegankelijk geworden voor hen, die in het bezit zijn van het einddiplo ma eener H.H.S., o.a.: Officier van administratie bij de zee macht; Candidaat-Notaris; Ambtenaar bij het Binnenlandsch Bestuur in Ned,-lndië: Surnumerair der Dir. Belastingen, Invoer rechten en Accijnzen; Adspirant-Verificateur der Invoerrechten en Accijnzen; Surnumerair 'der Registratie en Domei nen; Ambtenaar bij de In- en Uitvoerrechten in Ned.-Indië; Commies bij den In'dischen Post-, Tele graaf- en Telefoondienst. Bovendien geeft dit diploma recht om zonder examen te worden toegelaten tot de studie aan de Nederlandsche Handelshooge- school te Rotterdam en de Handelsfaculteit der Gemeentelijke Universiteit te Amster dam. Ook voor opleiding tot 'den Consulairen dienst zijn de 2 j. H.H.S. als het ware aan gewezen. Terwijl het Gymnasium de humaniora, de H.B.S. de Wis- en natuurkundige weten schappen als centrum heeft, is dc maat schappijleer, de sociaal-economische weten schap het middelpunt der H.H S. Juist in dezen tijd. nu het economisch element in de opvoeding van zoo groot be lang wordt geacht, nu de merwaardige je- ren, die achter ons liggen, ons de buiten gewone macht der economische feiten en der economische vorming hebben doen ken nen. verdient het aanbeveling, zooveel mo gelijk scholen te stichten die de bestudee ring der verschillende verschijnselen in het maatschappelijk leven tot haar recht doen komen, in casu Hoogere Handelsscholen, waar zij hun opleiding ontvangen die later betrokken zullen zijn en een leidende positie zullen innemen in het voor onze geheele maatschappij zoo belangrijke proces van productie en distributie. Ook in deze gemeente was behoefte aan een H.H.S.: Amersfoort, dat het natuurlijk middelpunt is van een bloeiende en belang rijke streek, die min of meer een economisch geheel vormt, het knooppunt, waar alle ver bindingslijnen uit dit gebied te zamen ko men, waar de pas gereorganiseerde Kamers van Koophandel en Fabrieken reeds een vereeniglngspunt biedt voor Handel en In dustrie, dit een Gemeentebestuur heeft, dat oo verschillende wiizen handel en niiverheid tot zich tracht te trekken, dat den bloei 'der Gemeente ook tracht te bevorderen door het stichten of finantieel steunen van goede onderwijsinrichtingen on verschillend ge bied, zal ongetwijfeld ook een Hoogere Handelsschool met succes exploiteeren. De H.H.S. Is toegankelijk voor hen, die le. de eerste 3 klassen der Middelbare Handelsdagschool met vrucht hebben door- loooen en bevorderd zijn tot de 4e klasse; 2e. in het bezit zijn van het einddiploma eener 3 H.B.S.; 3e bevorderd zijn tot 'de 4e klasse eener 5 j. H.B.S.; 4e. niet bevorderd ziin tot de 4e klasse eener 5 j. H.B.S., doch alleen op grond van onvoldoende cijfers voor wiskunde; 5e. bevorderd zijn toj de 4e klasse van een Gymnasium; 6e. in het bezit zijn van het M.U.L.O.- diploma B. 7e. voldoen aan 'de eischen van een toe latingsexamen. Amersfoort bezit "dus voortaan 3 inrich- 3ngen voor handelsonderwijs: een Handelsavondschool met 3 j cur sus voor hen, die reeds -practisch werkzaam z.ijn. ...b. een Middelbare Handclsdagschool met 4 j cursus; de leerlingen dezer onderwijs inrichting, die het onderwijs der eerste 3 klassen met vrucht hebben gevolgd, kun nen twee wegen inslaan: óf nog één jaar op school blijven en dan het einddiploma trachten te verwerven voor de 4 j. AAiddel- bare Handelsdagschool; óf zich laten in schrijven voor de Hoogere Handelsschool en dan nog twee jaar het onderwijs dezer inrichting volgen; ...c. een Hoogere Handelsschool met 2 j. cursus. De Amersfoortsche Hoogere Handcis- school zal Dinsdag 4 September a.s. ge opend worden. Reeds hebben zich pl.m. 40 leerlingen aangemeld. De gelegenheid tot inschrijving blijft nog slechts korten tijd opengesteld. Inlichtingen verschaf ik gaarne. PEPER, Directeur. DE CRISIS AAN FINANCIËN. Dc vermoedelijke opvolger. "Zijn wij wel ingelicht dan zou "Mr. Kolkman, de oud-minister van Financiën genoemd wor den als opvolger van Minister de Geer. Algemeene Rekenkamer. Blijkens een brief van den minister van ma rine naar aanleiding van het verslag der Twee de Kamer op het verslag der Algemeene Re kenkamer over T920 geeft de minister de Kamer de stellige verzekering, dat bij het de partement van marine allerminst de bedoeling heeft voorgezeten de Algemeene Rekenkamer da noodige inlichtingen te onthouden. Frieslonds boezem. De Keer Van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld Io. Is den minister bekend, dat, als gevolg van het besluit der Staten van Friesland van 28 Juli 7922, goedgekeurd bij Kon. besluit van 4 Juni j.l. krachtens welk besluit het zomerpeil van Frieslands boezem met 20 c.M. is ver hoogd, vele duizenden H.A. boczemland in die mate in het wateT zijn geraakt, dat hierdoor groote schade zal worden geleden 2o. Is de minister niet van oordeel, dat het bij overheidsbesluit opzettelijk brengen van een zoodanige wijziging in den waterstaatstoestand van een gewest, waardoor het bezit van be trokkenen zeer sterk wordt aangetast, in strijd is zoowel met de staatsrechtelijke begrippen, die tot dusver geldende zijn in ons land, als met de billijkheid 3o. Indien moet worden aangenomen, dat, hetzij het algemeen belang, hetzij het speciale belang der hoogere gronden en der binnen- schipperij, peil verhooging wenschelijk doet zijn, behoort deze maatregel dan niet gepaard te gaan met vergoeding van de daardoor aan de eigenaren der loge boezemlanden veroorzaakte schade 4o. Is de minister Kereid, om. gelet op de groote algemeene belangen, bij deze zaak be trokken, vooral de rechtszekerheid van het grondbezit of wettelijke voorziening te treffen of schadeloosstelling te doen verleenen Het fotogTafeeren tiidens ferecKtzittïngen. Op vragen van den Keer Ter Hall, lid van de Tweede Kamer, betreffende het nemen van maatregelen, waardoor aan het fotografeeren van terechtstaande personen tijdens de terecht zittingen een einde wordt gemaakt, heeft de minister van justitie geantwoord De ondergeteekende merkt oo, dat uit het van tijd tot tijd in bladen en tijdschriften voor-, komen van fotografieën van terechtstaande personen nog niet mag worden afgeleid, dat gelegenheid wordt gegeven om tijdens de zit ting fotografische opnamen in de rechtszaal te doen, aangezien de mogelijkheid bestaat, dat in het bijzonder kleine toestellen verborgen wor den meegenomen en hiermede ongemerkt ge fotografeerd wordt, of dat tcekeningen worden gemaakt in de rechtszaal, nog het feit daarge laten, dat reporters portretten van elders ver kregen kunnen hebben. De bevoegdheid tot het treffen van maatre gelen om het fotografceren tijdens de zittingen tegen to gaan berust voorts niet bij den onder geteekende, doch volgens art. 151 jo. 239 Wet boek van Strafvordering bij den leider der te rechtzitting, die immers belast is met de hand having van dc orde aldaar. Voor zoover uit de ingewonnen ambtsbe richten blijkt, hecht de rechterlijke macht haar goedkeuring niet aan het fotografeeren in de rechtszaal. Wat het mogelijk fotografeeren buiten de rechtszaal, doch in het gerechtsgebouw betreft, stelt ondergeteekende zich* voor, een aanschrij ving te richten tot het openbaar ministerie, omdat het vervoeren van beklaagden naar en van de terechtzitting naar het huis van bewa ring geschiedt op last van het parket. Met betrekking tot deze aangelegenheid zou ondergeteekende ten slotte nog in herinnering willen J>rengcn hetgeen op bladz. 7 van het voorloopig verslag van de Tweede Kamer der Staten-Generanl op het ontwerp van wet van het IVde hoofdstuk der Staatsbegrooting voor het jaar 1923, onder bet hoofd Persingen van strafzittingen, is te berde gebresftt, waar ge vraagd werd om strenge maatregelen, waardoor het publiceeren in bladen van portretten van beklaagden en zelfs van geheele terechtzittin gen onmogelijk zoude worden, benevens het antwoord van ondergeteekende, in de memorie van antwoord op bladz. 10 vermeld. Varkensmarkt - Amersfoort- Speciale aideellng.- 4 I Haarzelf - Haarr.eep voorkomt 4 WIJERSSTRAAT 14. - Tel. 295 Speclnle behandeling tegen nit I 0 vallen en afbreken van tiet hanr. de roos en het vet vrorden van het haar. Zoekgeraakte inlichtingen. Naar aanleiding van het hem door de Kamer gedaan verzoek om inlichtingen op het adres van H. A. van Klaveren, gewezen militair te Den Haag, houdende verzoek te willen be werkstelligen, dat hem alsnog een pensioen wordt toegekend, heeft de minister van Oor log medegedeeld, dat blijkens in een register gehouden onnteekening de inlichtingen op het adres, waarop een brief van de Kamer van 10 Juni 1919 betrekking had, aan de Kamer zijn verstrekt. Evenwel is geconstateerd, dat de be trekkelijke stukken niet 's ministers departe ment hebben verlaten en aangezien alle pogin gen tot het terug vinden daarvan- hebben ge faald, zijn zij blijkbaar in het ongereede ge raakt r Aon het verzoek' 'deT Kamer kon de minister derhalve tot ziin leedwezen niet voldoen. De minister deelt voorts mede, dat Van Kla veren ongeveer terzelfder tijd aan 's ministers voorganger het verzoek heeft gedaan van 'de diensten, door hem bewezen als tijdelijk admi nistrateur van een verhruiksmagazijn in de (toenmolige) Stelling van Amsterdam, aantee- kening in een stamboek te doen houden, ten einde daaraan recht op pensioen te kunnen ontleencn zoowel voor zichzelf als voor zijn eventueel na te laten betrekkingen. Op dat verzoek is d.d 27 Aug. TQ10 b'eslist. dat er geen aanleiding bestond om van het tijdelijk personeel, als waartoe Van Klaveren behoor de, een stamboek aan te houden, en dat hij evenmin nis doelgerechtigde kon worden opge nomen in het Weduwen- en Weezenfonds voor Burgerlijke Ambtenaren. Belanghebbende had zich n.l bij arbeidsovereenkomst beschikbaar gesteld om in geval van mobilisatie op te tre den als (burger) administrateur van een der verbruiksmngazijnen in de Stelling van Am- sterdem. Werkverschaffing en InvaliditcitsweL De heer Duys, b'd van de Tweede Kamer, heeft den minister van arbeid, handel en nij verheid de volgende vragen gesteld Is het den minister bekend, dat, zij, <3ie b'ij wijze van werkverschaffing arbeid in loondienst doen verrichten, geen premie betalen in ver band met de Invaliditeitswet Is de minister niet van mecning, dat een ge streng toezicht hierop door de met de uit voering van de Invaliditeitswet belaste organen noodzakelijk is En is tenslotte de minister niet van meening dat, in het bijzonder, wanneer door rijk, provin cies of gemeenten subsidies ter zake van werk verschaffing worden verstrekt, daarbij de uit drukkelijke herinnering dient te geschieden, gegeven de gevolgde practijk, dat premietbe- taling vereischt is Vcreeniging van Leiders van Organen ten behoeve der Arbeidsmarkt. Onder voorzitterschap van den heer Van Riet, directeur der Gem. Arbeidsbeurs te Rot terdam, heeft deze Vereeniging op Donderdag 12 Juli te Middelburg haar jaarvergadering ge houden. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de bemoeiingen der vereeniging met betrekking tot de openbare arbeidsbemiddeling cn de medewerking harer leden aan de uitvoe ring van verschillende maatregelen. Als iemand geacht wil zijn, moet hij zich daarnaar gedragen. I.snsestr. 43. T«l. 853. Postr. 75831 Gouden Trouw- en Verlovingsringen. Re jniste modellen. van MARGREET DIJKSTRA. 13 Zijn trekken spannen zich. „Nee, Ilskc'weert iiij af. Ze kijkt hem aan, maar haar .bevende lippen vinden geen woord om hem te nade ren en te helpen en ze weet niet, hoe ze hem brengt de beste troost, die ze hem rei ken kan, in den stillen blik van haar lieve oogen. „Ga Je mee?" fluistert zc eindelijk onbe holpen cn schuw. De trap van boven kraakt. 'tls Tante Louise, die binnenkomt. Ze ziet Uske bii Hans staan, en zc ziet op 'tjonge gezichtje het groote medelijden. „Je moet hem veel opzoeken, Ilske en de kleine Boy ook. Ze gaat weg. Hans, naar jou, naar Amsterdam. Zo moet ook geleerd worden. Nu zitten jelui allen bij elkaar en ik alleen hier." Ilske kan geen woord zeggen, ze weet slechts, dat z- met hem alleen moet ziin, in de vrije natuur met niemand om en l»ij zich. „Ga ie mee naar 'tboscli?" vraagt ze weer cn Tante Louise valt haar bij. „Ja, doe dat Hans! O. Ilske, hij speelt zoo mooi viool!" vertelt ze. „Eiken avond, als ik allang in bed lig, hoor ik hem. Maar lnj sluit zich te veel op. Dat is niet goed. Dat kón niet goed zijn." En Hans en Ilske. samen gaan ze nu de bekende paadjes cn hij spreekt over haar jeugd, over al, wat ze van 't leven verwacht en eindelijk zegt hij voor de huisdeur van Vaders hoeve: „Je bent wèl een kind van Dleuwke Bou- kema!" „Ook van Vader, Hans. ook van Vader", verbetert ze met een warmen blos. „Natuurlijk, ook van vader. Je hebt een goede jeugd gehad. Ilske", zegt hij ernstig. „Je draagt meer inee in 't leven dan wat vergaarde kennis. Je liebt groote, kloeke waarheden van je ouders geleerd, die je sterk en dapper zullen doen staan. Je weet: 't is beter geslagen te worden, dan zelf te slaan cn je weet ook- „bij brood alleen zult gij niet leven"- Je hebt moed en levensdurf en blijde verwachting. Maar nu moet ie oppassen. Want i}u komt het leven. En dit is do vijand van den mensclt. Dat probeert al wat mooi 'in je is er weer uit te trappen. Dat probeert je eigen zelf te vermoorden. Ze staat dicht bij hem nu. „Nee, o nee"haar stem beeft „dót niet zeggen. Je doet niet goed; Hans!" Ze leert haar hand óp zijn arm. zooals ze zoo ontelbare malen deed in haar klein kinderleventje, als ze bij hem troost en steun zocht en hulp voor haar kleine moei lijkheden. En dat gebaar is hem zoo ver trouwd, zoo welbekend uit zijn gelukkigen tijd, dat hij zich naar haar overbuigt en zacht haar vraagt: „Kom jij mij nu helpen, klein Ilske?" Ze schudt zwijgend het hoofd; ze probeert met een dapperen glimlach hem aan te zien, maar haar lippen trillen cn de glimlach wordt een snik- „Je moet me tijd laten, kind", zegt hij stil. Hij koert zich om cn gaat terug naar huis. Dien avond zwijgt de viool op de kamer, naast die. waar Tante Louise slaapt. XL Zoo nadert "de allerlaatste 'dag. Ilske en Moeke zijn, nu Vader uit is om JUWELIER 0PTICI5N. HlrechUfheitraat 23 Zilver groote dessert f 7.— Plate a - 1.— Theelepels f 2.25 t 4.50 alles te regelen voor morgen, nog eens sa men naar hun eigen plekje op de heide ge gaan en alles, wat de ouders hun klein meisje mee hebben willen geven om haar sterk en goed te maken en vol tegenweer te doen staan, dringt zich naar voren bij Ilske. Uit het ontstuimige kind. met haar ruste loos zoeken en vragen naar het waarom der dingen, is gegroeid een stil meisje, oogen- schijnlijk kalm en vrij evenwichtig, maar onder die schijnbare rust ligt verborgen een hartstochtelijk levensverlangen, 't Is nog hetzelfde kind, dat eens in wild verzet Aukic beet; 't is dezelfde beeldenstormster van weleer. Ze is nu achttien jaar. Ze is klein en ten ger en bruin gebleven en tóch lijkt ze op Dieuwke, die blond en blank is, maar ook op Vader. Nu is zc nog eens. voor het laatst, met Moeke gegaan naar de stilte daarbui ten. In zwijgende pracht ligt de groote heide. In stille, gewijde rust. Aan den hemel er boven zijn wonderschoone luchten. Statig drijven de zilverwitte wolken aan en stape len zich en 't is als een wijde, open poort van schitterend hemellicht en 't zonne-goud breekt schuchter en teer door. Dieuwke Boukema staart voor zich uit. Ze denkt aan al die goede, goede jaren, die geweest zijn. Wat hebben die kleine, dribbelde voetjes, dat snappende stem metje. de vele vragen van een ontwakend kinderhartje, dat de blijde wereld zag, een vreugde gebracht in hun leven van man en vrouw! Wat is hun leven gekleurd geweest en vol en rijk al die lange, vele jaren! En nu zal hun kind heengaan uit het vei lige, ouderlijk huis! Zal het leven haar meisje ongeschonden laten? O, nee. ze weet het immers al te wel, we gaan allen struikelend en vallend. Zij ook, ze zal gaan den menschenweg. Ze gal gaan langs diepe vreugde en de dagen van smart, ze zullen er zijn, vele wellicht Zal haar kind trouw blijven, trouw kunnen blijven aan 't beste, wat er in haar hartje leeft? Zal ze het leed aan durven -zien en toch lichte blijheid en liefde kunnen garen? Zal ze tot zegen zijn en zelf gezegend worden? „Mijn meisje!" zegt do moeder zacht. Met een diepep zucht wondt Ilske het hoofd if van den schitterenden avond hemel. „'t Is altijd weer anders en altijd weer mooier daarboven", zegt ze cn ze kijkt Moeke aan. „Moeke!" Ze neemt Moekes hand, die blanke, groote hand, die zich met zoo'n be schermende rust od haar denkend hoofdje kon leggen. ,,'t Was hij U en Vader zoo goed, zoo heel goed en tóch verlang ik naar wat komen zal!" „Lieve, lieve kind! Natuurlijk verlang je!" O, 't lvcn zèl slaan, 't Slaat altijd. Kon ze zelf maar het leed overnemen op eigen schouders! Maar neen, dat mag ze niet willen, 'dat mag ze niet wenschen. Ze zou haar kind ontnemen 's levens diepste diepte, zijn volste schoonheid. De slagen zullen en moeten vallen. Ze zullen hun meisje brengen, de wijding, de echtheid, de zuivering van wil en geloof. Ja, 't leven zal nemen maar geven ook. Geven van zijn werkelijken rijkdom, geven van zijn blijde volheid. „Moeke, ik zal „Nee, nee! Beloof niets, het komt altijd anders dan je denkt, of ja. ja toch, als het kan, als het je niet al te moeilijk valt. pro beer dan je beste ooeenblikken te laten beslissen. Die vormen den gouden kern." (\Fordt vervolgd^ Langestraat 116 Tel. 70

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 5