SPORTNIEUWS UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS. m Over de oorzaak valt weinig te zeggen. Men vermoedt, dat er gisteren lijm is gekookt en dat het vuur den geheelen avond en tot in den nanacht is blyven smeulen. De schade wordt gedekt door een assurantie van 30.000. GROOTE BRAND IN DRUNEN. Velschillende perceelen in de nsch gelegd. Vrijdagnamiddag heeft te Drunon een groote brand plaats gehad. Do brand brak uit in een schuur van J. A. in de kom der gemeente. Een oude man was daar aan het werken, maar hoe de brand ont stond, weet hij niet. De vlammen sloegen over op de boerderij van C. A., die weldra een prooi der vlammen werd. Door het draaien van den wind sloegen de vonken op de omliggende hui zen, alle met riet gedekt en in één oogwenk stonden de rieten doken van vier huizen tege lijk in vlammen. Met man en macht word echter gewerkt, on versaagd kropen de dorpelingen op de daken en men slaagde er in met emmers water de vlammen op de daken te blusschen. De spuit van het dorp deed het eerst dienst, daarna die van de Wolshoek. Daar men vroesde, aldus het Hsgzn., dat alle om'iggende huizen met rieten daken een prooi der vlammen zouden worden, riep de burge meester de assistentie in van de brandspuiten te 's-Hertogenbosch en Waalwijk. Intusschen had het vuur ook het kapitale huis en de smederij van P. van D. aangetast. Huis en smederij brandden tot den grond toe af, evenals de boerderij van C. A. en de schuur van J. A. Vee en inboedel werden gered. Daar de wind weer omliep verdween het gevaar voor de om liggende huizen, zoodat de Bossche stoom- brondspuit geen dienst behoefde te doen. Da Waalwijksche brandspuit bewees nog goede diensten door de brandende puinhoopep nat te houden. DOODELÏJK ONGEVAL AAN HET ZAND- VOORTSCHE STRAND. Een 49-jarige zwemmer verdronken. Gistermiddag ging de 49-jarige J. C. Oli vier, van beroep bouwvakarbeider in de nabij heid van Strandpaal 68, van het Zuidelijk strandgedeelte, ondanks het op die plaats neer gezette bord van de Zandvoortsche reddings brigade met de woorden „Gevaarlijk I Hiet niet zwemmen en baden", toch in zee. Hij waagde zich te ver, en cenige oogenblikken na dat hij te water was gegaan, hoorden zijn vrouw en kinderen en eenige badgosten, hulp geroep. Onmiddellijk gingen eenige personen uit Amsterdam in zee, die er in slaagden met behulp van een reddingsljjn van de Zandvoort sche Brigade, den man non wal te brengen. Doch de levensgeesten waren reeds geweken. Twee en een half uur lang trachtte men het zuurstofapparaat toe te possen, doch deze po gingen faalden. EEN GEVAARLIJKE AFBRAAK. Al een stuk zandsteen naar neden geploft. Onder groote belangstelling van het publiek ïs men bezig met het afbreken van de tweo bovenste verdiepingen van perceel Damrak 99 te Amsterdam, die op last van Bouw- en Wo ningtoezicht moesten verdwijnen. Als voorzorgsmaatregel heeft men het trot toir voor het perceel ofgezet, terwijl onder de tweede verdieping een houten bak gebouwd is, die moet dienen om neervallende steenen op te vangen. Dat deze voorzorgsmaatregelen niet overbodig waren, bleek Zaterdagmiddag toen een enorm stuk zandsteen van de kroonlijst aan de handen der werklieden ontglipte, naar bene den viel en een gedeelte van den houten bak verbrijzelend op het trottoir te pletter sloeg. In het perceel is gevestigd een café van Heinekens Bierbrouwerij. Niettegenstaande her haalde waarschuwingen hadden een drietal be zoekers op het terras plaats genomen. Door een wonder werden zij door. den steen nief ge raakt en kwamen zij met den schrik vrij. EEN WRAK IN DE ZUIDERZEE." ™r"" Vermoedelijk kort geleden gezonken. Kapitein Schaafsma, met de Lemmer nacht boot Groningen 4 te Lemmer Zaterdagmorgen von Amsterdam binnenkomende, rapporteert dat hij in den afgeloopen nacht tusschen Mar ken en Urk in het Lemstervaarwater een wrok is gepasseerd dat niet was verlicht en waarvan de kop boven water uitstak, vermoedelijk von een vaartuig dat den afgeloopen nacht is ge zonken. Van de opvarenden was echter niets te" zien. School- en Kerknieuw». ALG. S/NODE NED.. HERV. KERK. IX. De heer Tromp brengt rapport uit over een schrijven van dr. Max Nauta te Amster dam met betrekking tot het plaatsen van een geschilderd raam in de Groote Kerk te 's-Gra- venhage, welk raam een uitgesproken roomsch karakter draagt. De conclusie van het rapport is om een afschrift van den brief te zenden aan de kerkvoogdij en den Kerkeraod van s-Gravenhage met het verzoek daaraan ern stige aandach't te wijden en den schrijver te danken, dot hij deze zaak bij de Synode aan hangig maakte. Prof. Knappert brengt rapport uit over het voorstel van de hoeren D. Eilerts de Haan, prof. Aalders, te Winkel en Van Paas- sen. Het voorstel bedoelt een commissie te be noemen, die de vraagstukken van de armen zorg in de Hervormde Kerk bestudeert en met bepaalde voorstellen daaromtrent bij de Synode komt. Om de noodige gegevens te verkrijgen, zal de commissie moeten beginnen een onder zoek in te stellen naar den tegenwoordigen toestand von den diaconolen arbeid. Dit znl allereerst schriftelijk moeten geschieden in alle gemeenten aan de hand van nauwkeurig vasr- gestclde vragenlijsten èn voorts moeten worden aangevuld door persoonlijk onderzoek in een aantal gemeenten, die als typen van bepaalde groepen kunnen worden aangemerkt. Voor de goede beantwoording der vragen lijsten zou de commissie in iedere classis een of meer geschikte personen kunnen uitnoodigen hanr bij te slaan. Voor de commissie zou het gewcnscKt zijn de adviezen te ontvangen van do kerkvisita- toren en gebruik te kunnen maken van de ge gevens, waarover deze beschikken, alsmede van die, welke berusten bij de scriba's van de clas- sicole besturen. In de commissies zouden zitting moeten heb ben leden der kerkelijke besturen en mannen, die zich wijden aan de praktijk der kerkelijke armenzorg. Zij zou moeten bestaan uit 9 per sonen. De kosten zullen gedragen worden door de Synode, 'de Federatie van Diaconiën en door bijdragen, te vragen von de Diaconieën. De commissie van rapport stelt voor, het voorstel aan te nemen. De behandeling van het rapport wordt aangehouden. De heer Tromp rapporteert over een ver zoek om subsidie voor de uitgave van het hand boek van Van Alphen. Besloten wordt 500 subsidie te geven om deze uitgave mogelijk te maken. Mr. T ij s s c n s brengt rapport uit over af schriften van besluiten, beslissingen en uit spraken en staten van kosten. Het rapport wordt, na eenige bespreking, goedgekeurd. Wegens het bijeenkomen van ecne synodus contracta wordt de zitting gesloten. Ingekomen is het rapport van de commissie van de nieuwe wetsvoorstellen om een verzoek van verschillende clossicale vergaderingen om reglementaire bepalingen tot verzekering van de rechten der minderheden. Namens de com missie brengt de hcor te Winkel rapport daar over uit. Een deel der commissie acht de uit drukking „recht der minderheden" niet juist. Unaniem oordeelt de commissie, dot het voor stel moet worden afgewezen. Aangezien over eenkomende met deze zaak nog andere be paalde voorstellen aanwezig zijn, met name het uitgewerkte plan van het Convent van Geref. Kerken, wordt dit rapport ter inzago gelegd en de behandeling uitgesteld tot een volgende ver-i gadering. D. M. Eilerts de Haan rapporteert over een voorstel van Middelburg en Amsterdam, om mogelijk te maken dot in grootere gemeenten of in colleges, uit meer dan 20 leden bestaande, de bepaling van Art. 9 Alg. Regl. te verzachten en zoo de niet voltalligheid van een vergade ring minder te doen voorkomen. De commissie adviseert dit voorstel af te wijzen, wijl zoo ook een prikkel om tegenwoordig te zijn, zou wor den weggenomen. De conclusie van het rapport wordt met algemeene adviezen en elgemeene stemmen aangenomen. De heer Barbas rapporteert over een voorstel tot wijziging van Art. 3* van het Alg. Regl. en art. 2 Regl. op de benoeming enz.alsmede betreffende verzoek van den heer G. D. Bom. Bedoeling van dit voorstel is om mogelijk tc makcii, dat personen in groote gemeenten, die even buiten de grens der kerkelijke gemeente gaan wonen, toch hog lid van den kerkerend kannen blijven. De Syn. Comm. heeft dit al leen willen toestaan in buurtgemeenten van één centrale gemeente en heeft daartoe een desbetreffend voorstel ingediend. De rnpportee- rende commissie wil het lidmaatschap von een kerkerend alleen toestaan, zoolang iemands zittingstijd duurt. Voor herbenoeming zou zoo iemand niet meer in aanmerking mogen komen. Het voorstel van de Syn. Comm. wordt met 10 tegen 9 stemmen verworpen. De toestand blijft dus gelijk deze thans is. Eveneens rapporteert de heer Barbas over de voorstellen in zake de kerkelijke zending. Dit rapport zal ter inzage worden gelegd. De heer Wagter brengt rapport uit over een voorstel van de Cl. Verg. von Leiden tot wij ziging van Art. 13 al. 3 Regl. op het Gods dienstonderwijs. Het voorstel bedoelt mogelijk te maken, dat zendelingen, die geen 23 jaar zijn, voor hun vertrek het examen van gods dienstonderwijzer zullen kunnen afleggen. Do leeftijdsgrens worde doaarom gestold op 21 jaar. De commissie wil helpen. Daartoe den leef tijdsgrens von de benoembaarheid handhaven, doch de leeftijdsgrens van het examen tot 21 jaar verlagen. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen door de Synode. Over een verzoek van ds. Swijghuisen Rei- gensberg, pred. te Zaandom, om het voors'el van hei Cl. Bestuur van Haarlem betreffende •viiziging van art. 14, 7e, Eyn. Regl. voor de Keikeraden in herbehandeling te nemen, rap porteert de heer Sneep. Bedoeling van het voor stel is om de attestaties van den Kerkeraad te doen verzenden naar een anderen Kerkeraad, waar do opvragende komt te wonen. De con clusie van het rapport is dit verzoek af te wij zer, wijl geeh nieuwe gezichtspunten door den adrtssant zijn gegeven en dus voor herbehan- deÜng geen reden is. Dezelfde rapporteur leest het rapport voor over een voorstel van do Cl. Verg. Meppel, om aan urt. 19 v. h. Regl. op de vacat.-bepalingen toe te voegen om de uitkeeringen aan ring en consulenten bdter 1e regelen. De commissie meent, dot een algemeene regeling te dezer zake moeilijk is vast te stellen en adviseert tot afwijzing. De heer Tamens meent, dat deze dingen niet moeten worden geregeld in een Sy nodaal Reglement, doch in een ringreglcment. De Synode verecnigt zich met de conclusie van het rapport. Aan de orde is ten slotte een schrijven van he- Convent van Geref. Kerkeraden aangaande dè regeling der prcdikantstraktementcn. De Sy nodale Commissie vond in dat schrijven geen aanleiding tot nadere bespreking. De Synode gfitt daarmede accoord. Kunst en Wetenschap. ESTHER DE BOER-VAN RIJK. Heeft haar 70sten ver jaardag herdacht. „Ik ga spelen". Gisteren heeft, zooals bekend is, mevrouw de Boer—van Rijk haar zeventigsten verjaar dag gevierd. Naar aanleiding van dit gedenk waardig feit, heeft de redactrice van dc Vrou wenrubriek in het Handelsblad haar geintei- viewd: Mevrouw De Boers tooneeUoopbaon is zóó bekend, dat het schrijven van herinneringen overbodig zou zijn. „De toekomst, mevrouw?" vragen wij dus, „Wat gaat gij doen?"' „Ik ga. spelen. In October ben ik 50 jaar aan het tooneel. Voor die gelegenheid en óók voor zijn zeventigsten verjaardag schrijven Her man Heijermans en Defresne ieder een stuk. Ik denk ze allebei te spelen, als ze naar mijn zin zijn. Van Defresne's werk, dat hij De Woe keraarster noemde, heb ik het eerslc bedrijf gelezen en daar zat wat in, hoor! Van wat Heijermans voor mij schrijft, weet ik niets. Niet eens den titel. U weet, hoe dat bij hem gaatl Alles blijft een verrassing, <3e naam, de inhoud, de rolverdeeling, tot aan de lezing toe. Dat is nooit anders geweest. Maar hij heeft me be loofd, dot het stuk vóór I September of is en op dien dateum in mijn bezit. Dan kan ik meteen verdere plannen maken." „En uw gezelschap?" „Ik heb nog geen artisten geëngageerd. Dat zou ook moeilijk gaan. Ik moet eerst den in houd kennen, dan pas kan ik beoordcelen, wel ke sujetten ik noodig heb." „Dus dat wordt September, vóórdot u met hot vormen van een gezelschap kunt beginnen, Is dat niet loot? Bent u niet bong, dat veel goede krachten dan al elders engagement heb ben?" Nu fronst mevrouw De Boer haar wenkbrau wen en zij trekt haar mond in wrangen plooi. „Bang, dat ze ergens anders engagement heb ben? Wat dftt maar waar? Neen, daar ben ik, helaas, niet bang voor! Het gaat ons slecht. Voor de tooneelspelcrs ziet het er ellendig uit. Als u eens wist, hoe ik met aanbiedingen over stroomd word. Acteurs en actrices van naam, die geen contract hebben voor het volgend sei zoen, en anderen, van gezelschappen, die hard werken en die het toch niet kunnen bolwerken, 't Is een treurige tijd voor ons. „En denkt u nu een vast gezelschap te vor men?" „Neen! Ik heb van een paar diiectcuren aon- bieding gehad om onder hunne directie mijn jubileum te vieren cn een tournee te maken door het land. Maar de nnnbiedingen, of, beter gezegd, de directies, die mij die aanbiedingen deden, bevielen mij niet. Wat die mij te bic den hadden, kan ik zelf ook bereiken. Ik neem dus alles voor eigen risico met een gezelschap, dat ik alleen voor mijn tournee engageer." „Gnat u 't hcele land door?" „Het hééle land! In alle nesten en gaten waar ik ben opgetreden; ovcraJ, waar ik vroeger, ten pleiziere van andere directies, heb gespeeld, ga ik nu jubelen. Het eenige verschiï bij vroege re jaren is, dat ik nu directrice word." Dc receptie Te midden van een keur van bloemen, in een geroezemoes van vele stemmen en een gestadig va et vient van de meest heterogene bezoekers, tioonde in stemmig zwart, waarop twee donker rood© rozen bloeide, naast haur „zusje" Helena, de jubiloresse, zoo schrijft de Ct. over de re ceptie. Jeugdiger don ooit, en met den vastbe raden trek om den sterken mond het overstel pend hulde-betoon van dezen feestdag met de noodige kalmte te dragen. „Vindt u dat niet schitterend?" waren haar eerste woorden, cn ze wees op den schoorsteen mantel, waar, tusschen een bloemstuk van orchideeën en een van gele rozen, een sublieme bronzen plaquette met haar beeltenis hing, privé-geschepk van de firma Begeer, door wie de gedenkpenningen worden geslagen. Dan volgden de bloemstukken, zóóveel, ondanks den Zondag waarop de meeste bloemisten niet be zorgen, en ondanks het feit, dot het pas half tien was, dat de beide kamers en de serre zo maar nauwelijks konden bevatten. Er waren er Aan: Cor Ruys, prof. M. W. F. Trcub, A. v. d. Horst, M. J Poienaar, de N. T. K. V. en de „Schakel" (die tevens een deputatie hadden af gevaardigd), „Oom Jan (v. Zutphen), A. B. Kleerekoper, mevr. do wed-Albert Hahn, Tilly Lus en nog zeer, zeer vele van intieme vrien den en bekenden. Dan de telegrammenBij bosjes van vijf cn tien kwamen ze binnen, o. m. van: Herman Heijermans, dc directie van „Het Volk", Herman Robbers, v. Eysden—Vink, Chrispijn, Tartoud, Else Mauhs, Mien Sternheim, Frits Lapidoth, Jan Musch, l*artaud. Co v. Dijk, Ezerman, Carel Rijken, Stine v. d. Goag, Cor v. d. Lugt-Melsert, Louis de Vries. Als een typisch voorbeeld van den geest von huiselijkheid, die in de woning van onze groote actrice heerscht, vermelden we nog het feit, dot de jubiloresse als verjaarsgeschenk slechis eenmelkkoker cn een tandenborstel had gcwenscht. „Dan ben ik al lang tevreden", had ze gezegd. Ze werden haar geschonken, door haar kleinkinderen, de koker vol roode rozen en vergeze'd van het volgende gedicht: Een tandenborstel en koker voor koeien-wijn, Van Esther-Hanna en Uw robbedoes Martijn. A. Z. cn P. C. I—Maas I 0—3. A. Z. en P. C. heeft Zaterdagavond geen ge luk gehad. De goed bedoelde poging om lagen toegangsprijs den toeloop buitengewoon groot te doen zijn, om aldus in breeder kring wat pro paganda te maken voor de zwemsport, is zoo goed als mislukt door dc al te groote medewer king von Pluvius. Dc geweldige regen zal me nigeen hebben weerhouden naar de zweminrich ting te gaan, zoodat tegen 8 uur vrijwel alleen de getrouwen aanwezig waren. En ook heeft A. Z. en P. C. geen geluk ge had in den wedstrijd tegen Maas, welke door de gasten met 3—0 werd gewonnen. Behalve Van Ommeren speelden J. van Goor en J. Ger-j ritsen mee, terwijl, daar Boode zich liet wach ten, Klasser moest invallen. Als scheidsrechter Minnes, in oüejas en met den zuidwester op, beginnen fluit, is Amers foort het eerst bij den bal en als deze bij Haas komt, schiet hij vlug, maar het schot wordt gehouden. Al spoedig is de bal aan de overzijde en moet Van Ommeren zijn talenten toonen. Hij doet dit naar behooren en plaatst heel goed voor Haas, die vrij zwemt; diens schot wordt echter gehouden. Dan ,is het P. Wagenaar die zich los weet tc maken, maar Maas maakt zich weer meester van den bal en wordt weer ge vaarlijk voor Van Ommeren. Dat deze echter op zijn post is, toont hij, als een der Rotter dammers een onverwacht schot lost, dut echter heel goed gehouden wordt. Spoedig daarop zwemt een der gasten geheel vrij op en juist als hij hc'el gevaarlijk wordt, gaat de bal onder water, hetgeen den scheidsrechter niet ontgaat. A. Z. en P. C. is echter bijna steeds even te laat bij den bul, zoodat Maas voortdurend blijft aanvallen. Van Ommeren redt weer schitterend, terwijl even later de lat hem behulpzaam is. Haas zwemt dun vrij snel op, maar als hij over zet wordt de bal onderschept cn is Maas weer aanvallend. Een achterwaartsch schot komt juist tegen de lat en als de bol terugspringt weet Klasser zijn mannetje goed te dekken, zoodot het schieten hem haast onmogelijk wordt. Het schot gaat dan ook over. Rust krijgt Van Ommeren echter niet. Tweemaal achtereen •wordt op zijn doel geschoten, maar beide malen levert hij keurig werk. Daar P. Wagenaar den uiterst vluggen Van Senus tegen zich heeft, ontglipt deze hem eenige malen, mnor zijn schoten worden telkens gehouden, zoodat de rust met blonken stond komt. Na rust hanlt Maas den bal, die aanstonds naar voren wordt gespeeld. Als Von Ommeren wil uitzwemmen, denken we Maas het eerste doelpunt te zien maken, maar met meer geluk dan wijsheid wordt de bol gehouden. Als dade lijk daarop weer geschoten wordt, verwerkt Van Ommeren het schot tot corner, welke niets op levert. Dadelijk komt Maas echter terug en als een der Rotterdammers even wordt losgelaten, bedenkt hij zich niet en opent de score. Moas is vlugger, ook het plaatsen der gasten is beter, zoodat zij bijna voortdurend aanvallend zijn. Von Ommeren krijgt heel wat tc doen, maar hij doet zijn werk uitstekend en stelt geen oogenblik teleur. Even krijgen we don een moment voor A. Z. en P. C. Haas krijgt gelegenheid te schieten, maar zijn schot wordt goed gehouden. Dan gaat het wat op en neer, tot door onzuiver plaatsen van Hoos, een Rotterdommer den bal vrij krijgt en met een zuiver schot maakt hij voor zijn club het tweede doelpunt. Mans is weer het eerst bij den bal en dade lijk wordt geschoten, maar Van Ommeren ver werkt het schot tot corner. Als deze genomen wordt, maakt ^aas zich meester van den bal en plaatst hij bij P. Wagenaar, die echter geen gelegenheid tot schieten krijgt. Als even later Von Senus ongedekt ligt, krijgt hij den bal en maakt hij no. 3. Kort daarop is hot tijd en moet A. Z. en P. C. weer een nederlaag boeken. Wel jammer voor onze slnagenooten, die zich goed geweerd hebben en dan ook wel een teg^npunt verdienden. De voorhoede van A. Z. en P. C. was over 't geheel tc langzaam, vooral daar het back- stel van Maas uiterst soliede was. Veel gele genheid tot schieten kregen de Amersfoorters dun ook niet. Van de nieuwe spelers heoft Von Ommeren ongetwijfeld uitstekend voldaan. Hij heeft heel wat gehouden en getoond een zuiveren kijk op den bnl te hebben. Ook zijn plaatsen was goed. Gerritsen en Van Goor hebben ook goed ge speeld. Zij hielden hun mannetje en vooral voor Van Goor, die tegenover den oud-inter- I nationaal Van Hasselt lag, was het een zware partij. Scheidsrechter Minnes had geen zware tank, hijleidde den wenstrijd, die trouwens in de fiongenüamste houding werd gespeeld, zeer goed. i WATERPOLO. De competitie. Zaterdag 28 Juli. AmersfoortA. Z. en P. C.—Maas 0—3 De uitslagen van Zondag luiden Ie klasse. A. Gouda: G.Z.C.-U.ZC. 4-0 2e klasse. B LeidenL.Z.C.-IJ II 3-0 3e klasse. B Leiden L.Z.C. II-S.Z.C. 1-2 Adspiranten Alpsterdam DolfijnHet IJ 0—I Vriendschappelijk. Apeldoorn A.Z.C.—Dc IJsel 3—1 Athlctick. ATHLETIEKKAMPIOENSCHAPPON VAN DEN N. V. B. Zondag werd te Haarlem op het terrein dc* H. F. C. „Haarlem" het eerste gedeelte afge werkt van de wedstrijden om het athlotick- kampiocnschap von den Nederlandscheh Voet- bul Bond. Verschillende verecnigingen kwa men met een flinke ploeg altheten uit en de belangstelling van de zijde van het publiek was bevredigend. De regeling was ook thans bij de II. A. V. „Haarlem" in goede handen, zoodat reeds om 4 uur de heer Deenen aan Lamp en Schöttelndreier een fraaie beker kon overhan digen door „Huarlcm" beschikbaar gesteld voor de beste prestatie van een Haarlemmer en een niet-Haarlemmer. De wedstrijden hadden het volgende verloop: 100 Meter hnrdloopcn. (Nedcrl. record J. Gryseelt 10 4,5 sec.). Ie serie I. M .v, d. Berge, Het Noorden, 12 sec.2. Bruins, H B. S., 12.1 sec. 2e serie 1. O. E. v. Rnppard, H. B. S., 12.T sec.; 2. C. H. Rcdcker, BI. Wit, 12 sec. 3e*serie: 1. S. Farro, E. D. W., 11.2 sec.; 2. H. Schoonheim, Sparta, 11.9 sec. 4e serie I. G. J. Reuser, Quick N., 11.7 sec.; 2. G. Maasbommel, Sparta, 11.7 sec. 5e serie I. F. Lamp. Haarlem, 11.8 sec. 2. A. Sijsinh, H. B. S., 12 sec. Halve beslissingle serie 1. G. Maasbom mel, Sparta, 11.4 sec.2. H. Schoonheim, Sparta, 11.6 sec.3. C. H- Redeker, BI. Wit, 11.9 sec. 2e. serie I. S. Forro, E. D. W., 11.7 sec. 2.'F. Lomp, Hnnrlcm, 11.7 sec.; 3. G. J. Reu ser, Quick N., 11.8 sec. BeslissingI. F. Lamp, Haarlem, 11.5 sec. 2. S. Farro, E. D. W., 11.7 sec.3 G J. Reu ser, Quick N., 11.8 sec.4. H. Schoonheim, Sparta, 11.9 sec. Discuswerpen. (Ned. record H. G. Bakker, 40.78 M.)1. C. F. W. Schöttelndreier, Quick N., 30.25 M.; 2. A. van Aken, Sparta, 2911 M.3. G. Eysker, O. V. A., 28.12 M.4. O. E. van Roppard, H. B. S., 26,65 M. ITO M. Hordcnloop. (Ned. record O. E. vr>n Rappard 16 sec.)Ie serie1 C. Koelewijn^ Sparta, 18.3 sec.2. A. J. Kaan, Haarlem, 18 5 sec. 2e serie 1. O. E. van Rappard, H.B S. 17.5 scf 2, J. H. Fuchs, Sparto, 21 kec. 3e serie 1. J. W. Dabrock, Ajax, 20 sec. 2. J. J. von Houten, H. B. S., 20.1 sec. Beslissing1. O. E. van Rappard, H.B:S 17 sec.2. C. Koelewijn, Sparta, 18.1 sec.; 3. A. J. Kraan, Haarlem, 18.64. J. W. Dabrock. Ajax, 20.8 sec. Hoogspringen met oanloop. (Ned. record W. C. Best 1,80 M.): 1 en 2. S. van Duyn, Haarlem, en G. J. Reuser, Quick N., met 1,60 M. (punten gedeeld); 3. 4, 5 en 6. A. K. Hamburger, H. B. S., J. H. Fuchs, Sparta, F. Lonting, Haarlem, en P. J. J. Huybers, Neptunus, met 1,55 M. (punten gedeeld). 400 Meter hardloopen (Nederl. record A. Poulen, 50,5 sec.). Ie serie: 1. G. Maasbommel, Sparto, 54 sec.; 2. Bolten, A. F. C. 54,1 sec. 2e serie: 1. A. Koelewijn, Sparto, 57,5 sec.; 2. A. Kok, BI Wit 58,3 sec. 5e serie: 1. H. Schoonheim, Sparta 55,9 sec.; 2. C. Saeys, Haarlem, 56 sec. 4e serie: I. H. van Rappard, H. H. S-, 55.4 sec.; 2. J. Prins, BI. Wit 55,9 sec. 5e serie: T. A. Kwakernaat, Quick N., 55 sec.; 2. J. J. van Houten, H. B. S., 55,1 sec. Halve beslissing: lé serie: 1. J. Prins, BI. Wit 60.3 sec., 2. A. Kwakernoot, Quick N. 76.2 sec., 2e serie 1. H. van Rappard, H. B. S., 55.6 sec., 2. Bolten, A F. C„ 55.8 sec. Beslissing: I. H. van Rappard, H. B. S., 55,9 scc., 2. Bolten, A F. C, 54 sec., 3. J. Prins, B!.-Wit$56.T sec., 4. A. Kwakcrnaat, Quick N. 63.5 sec. 1500 M. hardloopen (Ned. record A. Paulen 4 min. 13 sec.). I. P. J Dulluord, Vlanrdingen, 4 min. 29,6 sec., 2. P. J. J. Huijbcrs, Neptunus 4.33.8, 3. A. Toonen, Quick N. 4.33.9, 4. J. Stoitenkump, Bl.-Wit, 4.37,3. Kogelstooten (Ned. record B. v. Hemert 12.215 M.: I. G. Eijsker, O. V. A. 10 25 M., 2. A. van Aken, Sparto, 9.88 M., 3. C. F. W, Schöttelndreier, Quick N. 9.68 M., 4. A. Schwartz©, Sparto, 9.61 M. Hoogspringen zonder aanloop (Ned. record L. H. C. Baron van Randwijck 1.415 M.), I. 2 en 3. H. Schoonheim, Sparta, F. Lamp, Haarlem cn J Pielage, Haarlem, mot 1.30 M-, (punten ge deeld). 4. S. van Duijn, Haarlem 1.25 M. 4 x 100 M. Estafotte. (Ned. ree. V. ©n L. 44,3 see.) 1 en 2. H. B. S. I en Quick N. 46.8 sec. (punten gedeeld); 3. Haarlem I 47 sec.; 4. Sparta 47.1 sec. De stond van den wedstrijd aan het einde van den eersten dog luidt: 1 Haarlem 19 T74 punt;; 2. Quick N. 19 punten; 3. Sparta 14 3,4 punt; 4. H. B. S. 14 1/4 punt; 5 O. V. A. 6 pun ten; ó.VIanrdingen 4 punten; 7 Neptunus 3 3,4 punt; 8. BI. Wit 3 punten. Het tweede gedeelte van dezen wedstrijd wordt te Nijmegen gehouden. Bij de op 28 dezer te Amsterdam gehouden Nationale Politie Athletiek Wedstrijden, geor ganiseerd door de Amsterdnmsche Politie Gym nastiek- cn Sportvereeniging, behaalde de ogent van politie N. C. de Roder, de eenige van Amersfoort uitgekomene, een derden prijs hardloopen 400 Meter. Hardloopen 1500 M. wist hij zich no. 4 te ploatsen. K a.m pioenschap. Gisteren heeft onze stadgenoot P. H. van Ha- selcn te Gouda beslag gelegd op het kampioen schap van Nederland op de 400 M. Ter zijner eer© woei heden de A Z. en P. C.-wimpel van de zweminrichting. Duivensport, De directie der Zeepfabriek De Duif (Dan Dolder) heeft op 9 Sept. een nationale prijs- vlucht uitgeschrevende Pleines-vlucht van uit Chimny in België met alle kosten voor le- kening der fabriek. Buss it ni. Op Donderdag 26 Juli is onder groote belangstelling te Bussum gesticht ecne afdeeling van dc Alg. Ned. Vrouwen Vrdedebond. De afdeeling telt 112 leden. Als bestuur is opgetreden 2e VoorzitsterB. Tnmminga van Eijsinga, Meerweg 12. Ie SecretaresseMevr. von den Hoek, Albert Grootlaan. 2c SecretaresseMevr. Rust—v. Ontmond, Tortlaan. Ie PenningmccsteresseMevr. Ballot, Meent- weg 66. Mevr. Jongstra, Tesselschodelaan. Mevr. Salverda, Regentesselnan 8. Mevr. Veenendaal, Meentweg 69. B en W. van Amersfoort Gezien het verzoek von F. ven Hofwegen om vergunning tot het uitbreiden van zijn stoom- wnsscherij door de bestaande stoommachine von 14 P.K. te vervangen door een van 35 P.K. in het perceel aan de Blcekerstraat no. 37, kadas traal bekend sectie B, no. 3085 Overwegende, dat op 28 Juni 1923 ten stad- huize gelegenheid is gegeven om bezwaren tegen bovenomschreven uitbreiding in te brengen, en alzoo krachtens artikel 8 der Hinderwet vóór den 28en Juli 1923 over het verzoek zal moe ten worden beslist Overwegende, dat het onderzoek, hetwelk aan de beslissing dient vooraf te guun, nog niet is geëindigd Besluiten de beslissing op bovengenoemd verzoek te er- dagen. Hinderwet. Dooi G. van Nes is ingediend een verzoek' om vergunning tot het uitbreiden van zijn tim merfabriek door daarin te ploatsen een elec tromotor von 3 P.K. tot het aandrijven van een vlnkbank in perceel Schimmelpenninckstreut 49. Minder w. e t. Door C. Kaayk is ingediend een verzoek om vergunning tot het uitbreiden van een choco ladefabriek cn daarin te plaatsen 15 eleclromo- toien in totoal van 92]A P.K. in het perceel Arnhemscheweg 274. Garnizoen. Onder leiding von gencraal-majoor J. M. Benteijn worden van 14 tot 21 September in do omgeving van Amersfoort oefeningen gehouden met een te vormen lichte brigade, bestaande uit het Ie rog. huzaren uit dat garnizoen en uit Deventer, 2 compagnién wielrijders uit 's-Her- togenbosch cn een batterij rijdende artillerie uit Arnhem. Ex. Hoofdact e. Te Utrecht slaagden Zaterdag voor het exa men hoofdacte onze staadger.ooicn de heeren G. L. Conijn en J. Reitscrrm. M i d d. T e c h n. School. Tot de Middelbare Technische School te Haarlem is toegelaten tot de afdeeling scheeps- bouwkunde Ie studiejaar K. Tenia, alhier. Handenarbeid. Te Amsterdam slaagde voor het examen handenarbeid diploma A en B Mej. E. A. L. de Vos tot Nederveen Capel. Voor diploma A slaagde Mej. J. Murkens. Tentoonstelling C. J O. Evenals vorig jaar zal vanwege de Chr. Jeugdorganisatie ook dit jaar gnet de a. s. Ko- ninginnefecsten eene Bloemen-tentoonstclling

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3