ÖST DEN OMTREK. SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. ■s derru wethouders zitting in het college van B. en W., n.l. de heeren L. M. Hennans en Bakker. Vermoedelijk zullen de soc.-dem. opnieuw aan spraak maken op twee zetels of is er althans ernstig sprake van dat de soc.-democrnten twee zetels zullen kunnen bezetten. Er is thans en in de raadsfractie en in het bestuur der S. D. A. P. een soort actie ont staan tegen de verkiezing van den heer Her mans. In zijn plaats wil men den jongeren partijgenoot M. Rademakers gekozen zien. Een en ander heeft tot gevolg gehad, dot reeds en kele zeer rumoerige ofdeelingsvergnderingen zijn gehouden, waarin vooral de oudere leden der partij opkwamen voor den heer Hermans. Naar verluidt zou ook het partijbestuur zich reeds met de zaak hebben bemoeid, doch een resultaat schijnt nog niet bereikt. Het schijnt, dot een deel der partijgenooten niet tevreden is met des heeren Hermans op treden als wethouder van sociale zaken. Of de andere partijen, wier medewerking voor de ver kiezing der soc.-dem. wethouders noodzakelijk is (de S. D. A. P. heeft nog niet een derde van het aantal raadszctels) zullen willen medewer ken aan de verkiezing van den heer Radema kers, of men hem niet te jong en te onervaren zal achten voor den verantwoordelijken post van wethouder dezer gemeente, is niet bekend. NEDERLAND EN TSECHO-SLOWAKIJE. Hondelsmoeilijkhcden. Men weet dat de korrespondent van de „N. R. Ct." te Praag heeft geseind, dat de aanne ming van alle vracht- en ijlgoederen naar Ne- derlandsche grensstations is geschorst en dat slechts worden toegestaan transporten levens middelen, veevoeder, geneesmiddelen, vee en meststoffen naar de grensstations en transito- waren op direkte internationale vrachtbrieven. Het Volk heeft zich om nadere inlichtingen gewend tot het ministerie van Binnenlandscho Zaken, waar men aan het blad verklaarde, dat er omtrent het bovenstaande niets bekend war, en dat men den Nederlandschen gezant te Praag om inlichtingen had getelegrafeerd. Echter heeft men het blad aan het Tsjecho- Slowaaksche gezantschap medegedeeld, dat, indien er een belemmering van den export uit Tsjecho-Slowakije naar Nederland is, dit al leen in verband kan staan met de politieke en ckonomische moeilijkheden in Duitschland en waardoor aldaar het transito-verkeer belem merd wordt. Tc Bentheim o.a. is het station van vrachtgoederen overvol, met als gevolg stagnatie. De Tsjecho-Slowaoksche spoorwegen hebben van de Duitsche spoorwegen bericht ontvan gen, dot deze niet kunnen garandeeren een on- belemmerden doorvoer naar de Nederlandsche, Belgische en Frenschc grenzen. Indien in Tsjecho-Slowakije de export thans onderbroken is, moet dat hiermede in verband staan. Van eenige onvriendschappelijkheid in de handelsverhoudingen tusschen Tsjecho-Slo wakije en Nederland, kan niet de minste sprake zijn. Het is niet de eerste maal, dat het transito- verkeer van Tsjecho-Slowakije naar Nederland belemmerd wordt. Het is in den loop der laat ste jaren herhaaldelijk geschied en ook thans zijn verschillende treinen voor tronsitoverkeer van vrachtgoederen uitgeschakeld. UIT HET DRUKKERSBEDRIJF. Geen papierjeverantie aan ongeorganiseerden. De ongeorganiseerde drukkerspatroons in ons land hebben, naar de Tel. meldt, dezer dagen van de Vereeniging van Nederlandsrhe Papier- groothandelaren een circulaire van den volgen den inhoud ontvangen „Hierdoor deelen wij u mede, dat onderhan delingen van de Federatie der Werkgeversor ganisaties in het Boekdrukkersbedrijf met onze Vereeniging er toe hebben geleid, dat onze le den zich van leverantie aen ongeorganiseerde drukkerijen zullen moeten onthouden. Onder deze laatsten komt ook uw naam voor. Met ingang van 23 Augustus zullen onze leden te genover u tot deze houding verplicht zijn, het geen ons aanleiding geeft, zoowel in uw be lang als in dat onzer leden u te verzoeken, alsnog te overwegen, in hoeverre deze onder breking van de relaties door uw aansluiting bij de Federatie te vermijden ware. Wij zouden het zeer waardecren, indien aldus deze maatregel ten opzichte van uw drukkerij zonder effect zou kunnen blijven." DE FAILLISSEMENTSAANVRAAG VAN BROEKHUIJS. Broekhuijs laat het verzoek te genspreken daar hij niet schul dig is. Namens den heer W. H Broekhuijs wordt gemeld„Mr. E. G. S. Bourlier zal het ver zoek tot faillietverklaring van den heer Broek huijs in de Raadkamer van de Hangsche recht bank tegenspreken, aangezien hij bedoelde vordering niejt schuldig is. Het betreft een vor dering van ongeveer 3000 van een tuinarchi tect op een der Broekhuijs-Maatschappijen, welke vordering zeker 50 te hoog is en waarom betaling werd geweigerd. Als president-commissaris dezer venniot- schoppen heeft de heer Broekhuijs drie weken geleden lost gegeven het werk op grond van deze te hooge berekening niet voort te zetten hetgeen sedert dien door andere personen ge schiedt. Bedoelde vennootschap bezit verschillende vaste goederen en heeft geen enkele andere vordering te haren laste. Bovendien is op an dere gronden de Hucgsche rechtbank onbe voegd van het verzoek kennis te nemen", DE MOORD OP DEN SEINHUISWACHTER. Nog steeds een duistere zaak. Omtrent den gehcimzinnigcn moord op den seinhuiswachter aan dc halte Giesen-Nieuwkerk verneemt de Tel. nog, dot het laadje, v^aarin het kasgeld voor den verkoop van kaartjes, na den moord in gesloten toestund werd ge vonden, terwijl de sleutel van dc la aan den ring met andere sleutels, in een zak van den verslegene zat Toch is uit dat laadje 5 ver dwenen. Voorts is opgemerkt, dat de vermoedelijke dader, die nog in voorarrest is, bij de orrestatie versche groene verf aan zijn kleercn had, welke verf overeen kwam met de verf van het juist geschilderde kippenhok, dat in de nabijheid van de scinwachtcrswoning staat Toch blijft de zwerver halstarrig ontkennen. Inmiddels zoekt de politie nog steeds naar den eigenaar van 3en Kamer, waarmede «3e moord gepleegd is. Er wordt ook van wraak gesproken als drijf veer voor de misdaad. In die richting wordt ook gezocht Verder is de politie gebleken, dat de dag vóór den moord een reiziger een spoorweg kaartje uit Hoorn (de streek, waar dc vermoor de seinwachter gewoond heeft), aan het station alhier heeft afgegeven. MOORD. Met een stuk ijzer dood geslagen. Men meldt ons uit Arnbt-Hardenberg. Kort geleden is in deze gemeente het huwelijk vol trokken tusschen J. K. uit Hoogeveen en de wed. K. uit Bergcnthcim (gem. Ambt Hardcn- berg). Den laatsten tijd heerschte er eenige oneenig- heid tusschen genoemd echtpaar en de verdere familie, welke oneenigheid Maand.midd. tenge volge van den verkoop van een varken over ging in twist, welke zoo hoog liep, dat een stiefzoon ven J. K. zekere A. K., eveneens wo nende te Bergentheim een stuk ijzer greep en J. K. daarmee zulke slagen in den nek toe bracht, dat hij kort daarop is overleden. De verslagene is 49 jaar oud. De dader heeft zich bij de politie aangemeld VERDUISTERING VAN DIAMANTEN. De dader aangehouden. Door de politie te Vlissingen is op telegra fisch verzoek van de politie te Antwerpen een diamantslijper aangehouden, die er van wordt verdacht een partij diamanten ter waard© van 35.000 francs te hebben verduisterd. Op den aangehoudene is een partij diomant be vonden. Het onderzoek wordt voortgezet. ONTZETTEND AUTO-ONGELUK. Twintig Nederlandsche pel grims naar Lourdes omge komen. T ar bes, 13 Aug. (B. T. A.Y. Toen tc Saint Sairveur een auto-omnibus voor een vrouw wilde uitwijken, reed het voertuig in een 70 meter diepen afgrond. Van dc dertig inzittende toeris ten zouden er 23 gedood zijn. Pa rijs, 14 Aug. (V.-D.) Het aontal dooden bij het auto-ongeluk bij Saint Sauveur be draagt 25. Nadere bizonderheden over het auto-ongeval. Havos meldt ons uit Parijs, d.d. 14 Aug.: Uit nadere inlichtingen omtrent de ramp bij Saint Sauveur blijkt, dat er Maandag 22 Neder landsche toeristen, vergezeld dooi een gids, die te Lourdes in het Hotel d'Angleterre waren of- gestapt, een autobus hadden genomen om een tocht naar Gavarnie te maken. De chauffeur, Léon Auge, stond als zeer bekwaam bekend. De heenreis hod zonder incidenten plaats. Om 5 uur keerde men terug. Op weg naar Saint Sauveur werd de chauffeur verblind door het felle zonlicht en, toen hij op een zeker oogen- blik zag, dat hij op het punt stond een Viotrw te overrijden, remde hij zoo hard, dat de auto met zijn achterkant tegen de leuning van dc brug reed, waardoor de bus met de inzittenden in den afgrond viel. De Gava is op die plaats 60 M. diep. De slag was geweldig. Er werd onmiddellijk hulp geboden, maar dit ging heel langzaam, omdat de afdaling zeer moeilijk was die plaats is n.l. bijzonder stei] en vol rotsen. Een jonge man stak een flesch rum bij zich, ho pende de gewonden wat op te knappen en, na dat hij zich had laten vastbinden aan een touw van 300 M., ondernam hij de gevaarlijke afda ling. Voordot hij op den bodem kwam, kwam hij langs een slachtoffer, dat ongeveeT 22 jaar oud scheen, en aan een oneffenheid v/as blijven haken. Zij stootte kreten van pijn uit, maar hij kon haar niet het touw om het lichaam winden, aangezien haar beide beenen gebroken waren en haai* borst was ingedrukt. Nader meldt Havas d.d. T4 Aug.: Gisteren, bij het vallen van den avond, had men stroomafwaarts van dc brug, op 400 M. van de plaats van het onheil, nog slechts zes lijken geborgen, die door den stroom waren meegesleurd. Men vraagt zich af, of de andere personen kunnen worden teruggevonden in de diepte van den afgrond. Een andere autobus, die 2C0 M. achter de eerste reed, kwam langs de plaats des onheils zonder iets te merken. De eigenaar van den -autobus v/as voot een millioen verzekerd. Is het verongelukte gezelschap een groep leden van de Reis- ,'v vereeniging. De nomen van de deelnemers aan den tocht. Het Persbureau V. D. verneemt, dat de romp te Snint-Souvcur heeft plaats gehad met een gezelschap Nederlandsche toeristen van de Nederlandsche Reis vereeniging, dat op 6 Augustus j.l. per trein van Amster dam naar Lourdes is vertrokken. Op Maandag 13 Augustus maakten de deelnemers van uit Lourdes een autotocht via Saint Sauveur naar Gavarnie, die, naar bekend is, een zeer nood- lottigen afloop gehad heeft. De leiding van den tocht berustte bij den heer D. Klerk, leeraor aan de H. B. S. te Dordrecht. Het gezelschap, waarbij zich naar het schijnt te Lourdes nog eenigen hebben aangesloten, bestond uit de volgende personenmcj. F. E. Blauuw en mej. C Blaauw uit Amsterdam, de heer R. G. Prinsen Geerlïngs uit Amsterdam, mej. M. A. Luiting uit Amsterdam, mej. F. K. M. Raadersma uit Rot terdam, dc heer M. Kuijpers uit Haarlem, mej. P. M. A. v. d. Waal en mej. M. A. v. d. Waal uit Rotterdam, mej. S. Dallinga uit Gronin gen, mej. W. Busscher te Winschoten, mej. C. Schoggers uit den Haag, de heer en mevrouw L. Henneman en mej. C. Henneman uit Bus- sum, dc heer J. J. Weeveringh uit Amster dam, de heer E. Hoekstra uit Amsterdam, mej. M. Buizenaar uit Haarlem, mej. R. Hogevecn uit Leeuwarden, mevr. J. A. E. Jocot geb. Van Koolbergen uit Amsterdam, de .heer «h Ver schuur uit Dordrecht, de heer B. J. Boeker uit Winschoten. Uit Parijs meldt men ons nog: Uit Lourdes wordt gemeld, dat Dinsdagmor gen de lijken van 7 vrouwen en meisjes en het lijk van een jongen man zijn bovengebracht. Het laatste is gebleken te zijn dat van B. J. Bosker uit Winschoten. Op het lijk werden 2 horloges gevon den, waarvan het cene op 5 uur 20 en het an dere op 5-35 was blijven stilstaan. Men neemt aan, dat dc ramp Maandagmiddag omstreeks dien tijd heeft plaats gehad. Het totaal aantal slachtoffers bedraagt 2 5, alle Nederlanders, behalve do Fronsche chauffeur. Zij waren allen afgestapt aan hotel l'Angleterre te Lourdes. De overige lijken kon den nog niet worden geborgen. Eén lid van het gezelschap heeft de ramp overleefd, nl. een jonge man van 22 jaar, wiens beide beenen zijn verbrijzeld. Men heeft de vorige nacht ver geefs geprobeerd hem naar boven te brengen. Het verkeer naar Gavarnie is verboden. In Lour des heerscht groote ontroering. Nadere bizonderheden. Allen op één na omgekomen. De leider van het reisgezelschap van de Ne derlandsche Reisvereeniging, de heer D. Klerk uit Dordrecht, die tot de slachtoffers van het auto-ongeluk bij Saint-Sauveur behoort, is secre taris van de Evangelische maatschappij en tevens redactur van het door deze maatschappij uitgegeven orgaan„de Protestant." Het Pers bureau Vaz Dias ontving hedenmorgen een tele gram uit Parijs, vermeldende, dat alle inzittenden van de toer-nuto, waarmede het gezelschop van de Nederlandsche Reisvereeniging de auto-tocht naar Gavarnie heeft gemaakt, en die op den terugweg bij pont de Napoleon in het ravijn is gestort, op één persoon na zijn omgekomen. Uit de opgave der namen, die verminkt zijn overgekomen, blijkt, dat het hier het gezelschap betreft yan da Nederlandsche Reisvereeniging, waarvan wij de namen hierboven publiceerden. Slechts de naam van mej. C Schoggers uit Den Haag ontbreekt. De enkel© medereiziger, die uit het ravijn werd gered, is een jongeman van 22 jear, wiens naam n"g niet bekend is. Zijn verwondingen moeten niet ernstig zijn. Hij is onder behandeling der gencesheercn. Behalve dc reeds gcmelden. zijn nog 4 lijken uit het ravijn opgehaald, de andere slachtoffers zijn verbrijzeld onder de au.o. De algemeen secretaris van de Reisvereeniging behoort ook tot de slachtoffers. Wij vernemen nog dat d? leider van den tocht, de" heer Klerk uit Doidrecht, leeraar aan een H. B. S. aldaar, die ook tot de slachtoffers behoort, tevens was algemeen secretaris der Nederl. Reisvereeniging. Dc eenig overlevende. Havas seint ons uit Parijs, dat de eenig-over- levende van de ramp is de hear M. Kuypers uit Haarlem. Hij is echter door het gebeurde zoo geschokt, dat hij geheel wezenloos is. Dc ge- neesheeren te Saint-Sauveur doen al het moge lijke om hem te doen herstellen. ERNSTIG ONGELUK OP HET MIDDEN- DAMTERREIN. Een hcitoestel omgevallen. Men meldt ons uit Amsterdam Op het Midden-Damterrein, waar men bezig is palen in den grond te heien voor de tribune voor de a.s. Jubileumsfeesten, is gistermiddag het heitoestel omgevallen. Do drie zware palen vielen op de schutting, die het terroin omheint, en verbrijzelden een groot gedeelte aan de zijde van „De Bijenkorf". De bejaarde grondwerker S. uit de Hoogendorpstraat, die juist voorbij de schutting liep, werd door een der palen geraakt. In ernstigen toestand werd hij naar het zieken huis vervoerd. Het ongeluk is te wijten aan het feit, dat een der puipalen uit den grond gescho ten is. De andere 4 puipalen kregen daardoor te veel druk, en waren niet bij machte om het toestel op te houden. Het slachtoffer overleden. De 60-jarige grondwerker Smit, die gister middag te Amsterdam op den Dam door een der vollende heipalen is getroffen, is. naar wij vernemen, reeds vrij spoedig na aankomst in het Binnengasthuis, waar hij ter verpleging was opgenomen, overleden. Dit is des te tragischer, daar het zeer waarschijnlijk aan het optreden van dezen man is te danken, dat een groot aantal kinderen, dot vlak bij de schutting speelde, aan een groot gevear is ontsnapt. Een onderzoek van de politic en bouw- en woningtoezicht. In samenwerking met Bouw- cn Woningtoe zicht heeft de politie een uitvoerig onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het neersloen der heistelling op het Midden-Damtérrein. Zoo wel uit de vorhooren ven den aannemer en van de werklieden als uit de verklaringen van Bouw- en Woningtoezicht, is gebleken, dat van schuld bij de uitvoerders van het heiwerk in het geheel geen sprake is, meldt het Hbld. De ambtenaren van Bouw- en Woningtoezicht, die de heistelling eergisteren en gistermorgen hadden gezien, verklaarden, dat de veiligheids maatregelen volkomen in acht waren genomen. De losgeschoten tuipaal zat meer dan ander- halven meter in den grond. De grond naast de overblijfselen van de muren der oude Amstel- sluizen schijnt echter door de langdurige droog te zeer rul tc zijn geworden, zoodat dc wrij- vingsweerstond voor den pool onvoldoende was geworden. Het geldt hier dus een ongeluk, waarvoor niemand eenigen blaam treft. DE BRAND TE DWINGELO. Het gemeentehuis behouden. Nader meldt men ons uit Dwingelo, dat de schade geheel door verzekering wordt gedekt. Men was dc brand, die om vier uur begon, te acht uur 's avonds meester Behalve de Burgemeester van Dwingelo dc heer F. E. B van den Biesheuvel Schiffer be vond zich ook de Commissaris der Koningin in de Provincie Drenthe Mr. J. T. Linthorst Ho- man Maancagav. op 't terrein van den brand. Behalve de stoomspuit uit Meppcl verleen den ook de stoomspuit uit Assen cn de brand spuit uit Klever hulp. Donk zij deze hulp mocht het gelukken het gemeentehuis, het schoolge bouw cn de daaraan gebouwde onderwijzers- woning te behouden. Het gevaar voor het ge meentehuis was in den aanvang zeer dreigend. Reeds waren alle belangrijke papieren en do cumenten, evenals.het archief van de gemeen te. in veiligheid gebracht. De toren van het geheel uitgebrande kerk gebouw der Nedcrduitsch Herv. Gemeente is ge deeltelijk ingestort. Deze toren is van een bij zondere constructie, namelijk peervormig. In Ne derland bevindt zich uitsluitend de Deinum in Friesland een tweede toren van deze soort. Dwingelo ligt aan den straatweg naar Bcilen cn telt ongeveer duizend inwoners. School- en Kerknieuws. ALG. S7NODE DER NEDTHERV. KERK. X1IL Na opening leest de president Johs. 15 117 en gaat voor in het gebed. De heer Eilerts de Haan brengt rapport uit over de eindredactie van Ket Reglement op de Pensioenen, zoomede omtrent de wijziging in het reglement Godsdienstonderwijs en dat op de vacatures. De redactie wordt goedgekeurd. De heer Bongers brengt rapport uit over het verzoekschrift van het Convent van Geref. Ker keraden. Prof. Aalders vindt, dat deze menschen in onze kerk thuis hooren en moeten blijven. Prof. Knappert oordeelt, dat dit verzoek be oogt versterking van de positie van adressan ten. Dr. Schokking meent dat het verzoek be- volkomen reglementaire wijze is ingediend cn men in het rapport niet mag zeggen, dat adres santen uit de kerk kunnen gaan. Deze passage wordt geroyeerd. Ds. Eilerts de Haan vreest dat er bij inwilli ging van het verzoekschrift geen rechten voor andersdenkenden zullen overblijven. De conclusie van het rapport strekt tot afwij zing cn wordt aangenomen. Een voorstel van de heeren prof. Aalders, Schokking, Barbas cn van Paossen om verband te brengen tusschen de Kerk cn de zending wordt aangenomen. Daartoe wordt een com missie benoemd, bestaande uit de heeren Schokking, Barbas en J. P. van Bruggen tc Am sterdam. De heer Bongers rapporteert over Ket ver slag wegens de schriftelijke kerkvisitatie over de jaren 1921 en 1922. Dit verslag geeft aan leiding tot vele opmerkingen. De Keer Picard brengt rapport uit omtreht de enquête naar Ket godsdienstonderwijs. Wordt besloten Prof. Dr. A. van Veldhuizen uit te noodigen deze gegevens te verwerken» en de Synode aan te bicden. Aan de orde komt Ket rapport van den vice- president over het voorstel van de heeren Locher en Binsbcrgen tot wijziging van het reglement op de predikantstraktementen. Bedoeling is, dot er twee kassen worden ge vormd, een voor gemeenten met drie en meer predikantsplaatsen en een voor de overige ge meenten. Het voorstel wordt verworpen. Het voorstel van de heeren TammCns en Tromp om de predikantstraktementen niet bo ven 4500 op te voeren plus vrije woru'ng, wordt verworpen, evenals dat van dc classicele vergadering van Sneek van bijna gelijke strek king. Daarna volgt een verzoek van de classicale vergadering van Leiden om de in art. T van het reglement op dc predikantstraktementen ge maakte onderscheiding tc handhaven. Dit verzoek wordt voor kennisgeving aange nomen. Een voorstel van het hoofdbestuur van den Bond van Predikanten betreffende berechting van geschillen over het reglement op de pre- dikontstraktementen. De bedoeling is in hoogste instantie uitspraak te laten doen door de Algem. Synodale Commissie. Dit wordt aangenomen. Bij het verslag van den Raad van Beheer voor de predikantstraktementen over 1921 en TQ22 brengt Prof. Aalders lof aan do werk kracht en toewijding van de leden van dien Raad. Prof. Kneppcrt wcnscht dit verslag te drukken en uit te geven aan H.H. predikanten. De behandeling wordt verdaagd, Leusden. In het gebouw der vroegere bewaarschool wordt een meisjes-vakschool, overeenkomstig dc bepalingen der Nijverheids- onderwijswet, gevestigd. De school zal 15 Sept. geopend worden, indien zich 40 leerlingen aan melden; het schoolgeld is bepaald op 40 per jaar per kind en 20 voor ieder volgende leerlinge uit één gezin; er v/ordt 20 uur per week les gegeven. De heer De Beaufort, onlangs afgetreden als burgemeester der gemeente Soest, heeft zich weder op het bekende fraaie familielandgoed onder deze gemeente gevestigd. Scherpenzeel. Dank zij de samen werking van belanghebbende ouders, de afd. „Volksonderwijs" en het hoofd der openbare school zal in Sept. de cursus voor uitgebreid O. L. O. met onderwijs in rwee talen cn han delskennis kinnen aanvangen; het bovenstaan de bewijst, dat er ten plattclande bij behoor lijk overleg nog veel voor het openbaar on derwijs verricht kan worden; de plannen voor omzetting der openbare (dag-) school in een Ned. Herv. bijz. schijnen geheel van d,e baan. De feestelijkheden beloven hier een mooi verloop; allerwege is er medewerkingdat men hier zeifs een grooten optocht aandurft, waarvan het inleggeld per costume een mini mum van drie gulden kost, bewijst wel de ani mo; bovendien hebben zich eigener beweging reeds buurtcommissies gevormd voor oprichting van cercbogen en slraatversiïiing, zoodat dit mooie in groen verscholen doipje een schilder achtig effect op beide dagen maakt. Woudenberg. Dooi de Boerenbond- organisatie is alhier een mc:kcursus opgericht, waaraan jongelieden van beiderlei kunne, mits 16 jaren oud, kunnen deelnemen, indien zij in het bedrijf werkzaam zijn. De lessen worden gegeven in clubjes van 5 a 8 lcer'ingen tegen een vergoeding van T.50 aen lesgeld per cur sus. De leergang is zoowel praktisch als theo retisch. De steeds drukker wordende overweg bij het station Woudenberg-Schcrpenzeel, langs welken grooten rijksweg o.a. het verkeer Utrecht Arnhem gaat, is den laatsten tijd herhaaldelijk in den namiddag gesloten, waartoe ook mede werkt, dat het station een tweede perron heeft gekregen; reeds vroeger heeft „Vreemdelingen verkeer" do aandacht der spoorwegdirectie op dezen hinder gewezen. Mocht het regel gaan worden, dat dc boomen, zooals laatst 20 minuten aaneen dicht blijven, dan zal op nieuw geageerd worden. Athletiek demonstratie. Bij de sportdemonstxatie op Woensdag 29 Augustus a.s. ter gelegenheid van de Huldi gingsfeesten, is het programma ven Athletiek ols volgt samengesteld Veldloop 3500 Meter. Hardloopen 100 Meter. Estafette 4 X 100 Meter. Hoogspringen met aanloop. Polsstok hoogspringen. Duitsche driesprong. Discuswerpen. Speerwerpen. Touwtrekken. Aan elk nummer zijn enkele prijzen verbon den. Alle leden van vereenigingen die Athletiek beoefenen te dezer stede worden opgewekt aan •deze demonstratie <3ee! te nemen. Elk persoon mag aan niet meer dan drie nummers deelnemen, JWaterpolo. G. Z. C- A. Z. P. C. Op Donderdag 16 Augustus speelt het eerste zevental van A. Z. P. C. de returnwedstrijd tegen G. Z.C. in Gouda. ;t KENNISGEVING. V er koop van Vuurwerk. B. en W. van Amersfoort maken bekend, dat het van 27 Augustus tot 2 September 1923 verboden is, om in deze gemeente vuurwerk te verkoopen. Deze verbodsbepaling geldt ook voor de winkeliers, die gewoonlijk wel vuurwerk mogen verkoopen. Amersfoort 13 Augustus 1923. v B. en \V. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J, Hears (l.s.)- N. Veis—Heyn (l.b.). Wethouders. Zooals bekend is, besloot de S. D. A. P., dat van haar kant niet weder een wethoudersplaats zal worden ingenomen. Hiermee vervalt de voornaamste reden waarom indertijd het geval wethouders van drie op vier werd gebracht. Naar wij vernemen zal vooral van de zijde der nieuwe R. K. raadsfractie worden aangedrongen om thans den ouden toestand te herstellen. Raadslid van der Heide. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben het bezwaar van den heer F. M. vr.n Veen tegen het raadsbesluit tot toelating van den heer Dj. A G. van der Heide als lid von den g-T-^y^raad ongegrond verklaard. j'i Jubileumfeesten. In A'mJcitie. Het Bestuur van de Sociëteit Amiritia brengt ter kennis van de leden, dat vari 28 tot en met 31 Augustus de volgende feestelijkheden zullen plaats vinden 28 Augustus810 uur nam. Concert, aan geboden door den heer Generanl-Majoor, Com mandant der IVe Divisie aan de Leden en hunno Dames. Na afloop van het concert gelegen heid tot dansen in de foyer. 29 Augustus4—6 uur nam. Strijkje op het terras. 8—12 uur nam. gelegenheid tot dan sen in de foyer. 30 Augustus4—6 uur nam. Strijkje op het terras. 8—12 uur nam. gelegenheid tot dan sen in de foyer. 31 Augustus: 810 uur nam. Concert, aan geboden door den heer Luitenant-Kolonel Com mandant van het 5e Regiment Infanterie aan do Leden en hunne Dames. Na afloop van het concert gelegenheid tot dansen in de foyer. lederen avond zal do muziektent en de bal- lustrade van het teiras electrisch verlicht zijn Bij ongunstige weersgesteldheid hebben in plaats van de concerten op het terras sympho- nieconcerten in de groote zaal plaats en de strijkjes zullen alsdan gegeven worden in de foyer. Het Bestuur verzoekt dringend een gTOOto opkomst van de Leden met hunne Dames. Veertig-jarig jubileum Deken F o ck. Vandaag vierde Deken Fock alhier zijn veer tig jarig priesterfeest. Leopoldus Antonius Franciscus Xftverius Fock werd te dezer stede geboren den 20sten Mei 1858. Reeds als jong priester was hij kor ten tijd assistent te Raalte en te Op den Hoorn. In 1886 werd hij tot kapeloan benoemd in de St. Willebrorduskerk te Utrecht, waar hij 16 jaar in deze functie heeft gearbeid. Veel be langstelling legde hij in «lie jaren aan den dag voor dc R. K. Studentenbeweging. Van 1902— 1906 was hij pastoor te Veerhuizen, in wulk jaar hij naar de parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart te Amersfoort werd overgeplnat*% alwaar hij onderwijs gaf in de Thomis^ecC Wijsbegeerte. In 1913 werd pastoor Fock door Mgr. van de Wetering gewijd tot deken van Amersfoo.tr terwijl hij in 1916 opgenomen werd als lid van het Metropolitaan Kapittel in het college zijner raadslieden. Deken Fock was verder lange jaren voorzitter van het Aartsbisschop pelijk Museum te Utrecht. Wegens gezond heidsredenen moest hij echter het laatste jaar velo zijner functie's laten varen, In ons blad van morgen hopen wij nader op de viering van het 40-jarig-jubilcum van de ken Fock terug to komen. Voor de Etalage v/edstr ij de n. Wij vernemen dat de Naaml. Venn. C. Polak Gzn., Groningen, de bekende fabrikante van Ranja, ter gelegenheid van de a. s. Jubileum feesten een verzilverde Ranja-medaille heeft doen slaan. Deze wordt op aanvrage ter beschikking gesteld van de Comités, die ook étalagewed strijden hebben georganiseerd. R ij w i e 1 o n g e 1 u k. Gisteren reden twee personen op een fiets. Op een gegeven oogenblik bTak echter het stuur, waardoor beide berijders kwamen te vol len. Een yan hen liep daarbij een hoofdwond© op, Binnenbrand. Hedenochtend werd de politie gealarmeerd voor een brendje, dat ontstaan was in een schuur, achter het perceel Dievenweg hoek Monniken pad. Uit een waschfomuis was vermoedelijk een vonk gevallen op opgestapeld hout, dat daardoor vlam had gevat. Met behulp van eenige omwo nende en politie-agentcn is het vuur met een slang op de waterleiding geb.'uschi, Kantongerecht. Van ochtend een vrij lango echtszitling. Al lereerst een geheele reeks zaken van minderjari gen, die in een gesloten zitting afgehandeld vlei den. De openbare zitting gaf wederom het ge wone menu. Eenige motorrijders, die dc maxi mum snelheid van 15 K.M. binnen de bebouwde ACE 4 CÏXINDKR MOTORRIJWIEL HUID HOLSTE!JH, Langestr. 10. Tel. 757

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3