HÖNIG'S ÉP WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. Gewas 1920 Raymond Macau F 1. Gewas 1917 St. Emilion F 1.60 BINNENLAND, BOKMA DE BOER'j PEEKOFFIE ONMISBAAR BIJ DE KOFFIE MMZENA-PÏÏDMNGEN toekomen om do obstructie te eindigen, aan gezien harerzijds het protocol van Florence niet aan een discussie, kon worden onderworpen. De Grieksche regeering deed op 16 Augustus aan den gezantenraad mededeeling door haar legatie te Parijs, dat zij protesteerde tegen het werk van generaal Tellini, dat zij systematisch gedeeltelijk in het voordeel van Albanië achtte. Terwijl deze gebeurtenissen zich afspeelden tusschen Parijs en Athene, ondervond generaal Tellini voortdurend nog de grootste tegenwer king bij de afwikkeling van de taak, die hem was toevertrouwd, vooral van de zijde van den Griekschen kolonel Botzaris. Enkele dagen, voordat hij als slachtoffer der moordenaars viel, was Tellini genoodzaakt geweest om er bij genoemden kolonel ten zeerste op aan te dringen, dat deze er toe zou besluiten om den Griekschen officier te bestraffen, die zich had veroorloofd een grenspaal omver te werpen, die door de internationale commissie was ge plaatst In den morgen van 27 Augustus te 9 uur moesten de Italiaansche, Albaneesche en Grieksche delegaties zich bevinden bij de grens van Kakavia. De delegaties, die voor dat oogenblik verblijf hielden te Janina, vertrokken afzonderlijk tus schen zes en zeven uur des morgens, om zich per auto naar de afgesproken plaats te bege ven. De Italiaansche auto met Tellini en zijn mede werkers, die sneller liep, verliet Janina tegen 7 uur en was een half uur te voren voorafgegaan door die der Grieksche delegatie. Toen Tellini ongeveer 17 K.M. ver was, zag hij de Grieksche auto stilstaan. Op zijn vraag of het een panne betrof en of het noodig was om hulp te verleenen, werd hem geantwoord, dat het defect gemakkelijk te herstellen was en werd hem gevraagd door te rijden. Na 54 55 K.M. rijden op den weg te Janina—Santa Qua- ranta, doorsnijdt de weg dichte bosschen. Even voordat de auto der Italiaansche dele gatie op dit punt aankwam, was een groote boomstam dwars over den weg gelegd. De .auto werd dus genoodzaakt op enkele meters afstand ta stoppen om de hindernis uit den weg te nrimen. Aan den rand van den weg verschenen toen enkele individuen, die kleeren schenen te dragen in de kleuren der Grieksche militaire uniformen. Een hevig vuur werd geopend op de delegatie. Commandant Corti bleef dood in de auto. De anderen sprongen direct uit de auto. Wat generaal Tellini betreft, slaagde er deze in uit de auto te springen en op ongeveer 50 M. afstand positie te nemen om zich te verdedigen. Zijn lijk werd gevonden in een zijgreppel van den weg. De laatste doodelijke schoten, ongeveer een hondedtal, werden door de Grieksche bandieten op de lijken gelost, waarvan de hoofden verbrij zeld waren. Deze weg is gewoonlijk op de plaats zeer druk bezocht, maar was op het oogenblik van den moord verlaten. Door den nastbijzijnden Griekschen post, die de geweerschoten moet hebben gehoord, werd absoluut geen hulp verleend. De auto van kolo nel Botzaris kwam pas tegen 9 uur ongeveer op de plaats van den moord aan. Het schijnt, dat op dienzelfden dag te Janina de afwezigheid werd opgemerkt van eenige be kende bendehoofden, die zich daar gewoonlijk bevinden en die gezien zouden zijn ongeveer om den tijd van do afschuwelijke misdaad in de nabijheid der Grieksche grensposten. Pas na vijf uren werd het eerste bericht van den af schuwelijken aanslag door den commandant van de gendarmerie te Janina medegedeeld aan onzen consul aldaar. De lijken konden niet worden vervoerd naar Janina. Den volgenden dag pas kon een onderzoek worden ingesteld, de lijken waren niet beroofd, de moordenaars hebben dus niet uit roof gehandeld. Dit zijn tot hiertoe de feiten, De houding der Kleine Entente. Weenen, 1 SepL (V. D.) Vermeld wordt, dat alle in het buitenland veroevende Zuid- Slavische officieren zijn opgeroepen. Dit is ook het geval met de Roemeensche. Belgrado, 1 Sept (V. D.). De Zuid-Sla vische bladen bespreken in opgewonden be woordingen het ultimatum van Italië. De Prawda van Belgrado verklaart, dat de stand der onderhandelingen tusschen Italië en Zuid- Slevië inzake de Fiume-kwestie tamelijk cri- tiek is. De houding van Albanië. Rome, 1 Sept. (B. T. A.) Het Giornale dTtalia verneemt uit Dari, dot de regeering te Tirana troepen naar de Grieksche grens heeft gezonden om aan elke eventualiteit het hoofd te bieden. Volgens het blad zou de Albaneesche legatie te Rome een telegram uit Tirana hebben or Vangen, waarin wordt gezegd, dat de komi- tadji$ de intergeallieerde commissie voor het wvcsteUen van de grens tusschen Zuid-Slavië en Albanië zouden hebben gelast haar werk je mheden te schorsen. Een Russische betuiging -A van leedwezen. Rome, I Sept. (Stcfani). Jordanski, het hoofd der Russische sovjet-delegatie in Italië, heeft aan Musolini de volgende geschreven nota overhandigdKennis genomen hebbende van den tragischen moord op de Italiaansche gTens- bepalingscommissie in Albanië, haast ik mij u mijn hartelijke betuiging van leedwezen te doen toekomen met het ongeluk, dat de Italiaansche regeering getroffen heeft. De Italiaansche legatie te Athene onder Grieksche militaire bewaking. Athene, 2 Sept. (B. T. A.) De Grieksche regecring laat de Italiaansche legatie door een dertigtal militairen bewaken. Een Griehsch blad geschorst A t h e n e, 2 Sept. (B. T. A.) Naar aanleiding van een protest van den Italiaanschen gezant tegen een artikel in de Elephteros Typos, dat beleedigend voor Italië werd geacht, werd het blad voor 24 uur geschorst. Rome, 2Sept(B.T.A.) Het Stcfoni-ogent- schap meldt: Volgens telegrammen uit Kanea (Kreta* hebben aldaar beloogingen plaats ge vonden voor het Italiaansche consulaat, waar van het personeel zich in gevaar bevindt. De menigte haalde de Italiaansche vlag naar bene den, zonder dat de politie tusschenbeidc kwam. JAPAN. HEVIGE AARDBEVINGEN. Yokohama in vlammen. Osaka, I Sept. (R.) Hedenmiddag om 12 uur werd een aardbeving waargenomen, die zes minuten duurde. Alle klokken stonden stil. De telefoonverbindingen te Tokio en Osaka werden verbroken. Een tweede schok werd woargenomen om 2 uur 45. Naar geloofd wordt, is ernstige schade aangericht te Tokio, Yokohama en Yokosoeko. Een draadloos bericht meldt, dat er brand is uitgebroken te Yokohama en dot de bevolking vlucht op de schepen in de haven. Son Francisco, I Sept. (B. T. A.) De Associated Press meldt uit Yokohama, dat de gcheele stad in brand staat en er reeds vele slachtoffers zijn. Tokio verwoest. Tomioka, 2 Sept. (R.) Draadlooze sta tions berichten, dat alle voorname gebouwen vun Tokio zijn afgebrand met inbegrip van dc Matuzakaye, departementale opslagplaatsen, de groote torens van Asakusa, de groote Club, het keizerlijk theater en het arsenaal van Tokio. De vlammen waren zichtbaar op zeven mijlen of- stonds. Het gebied van de ramp strekt zich uit over 300 mijlen van Osaka-Kobe tot Sandoi, het dichtst bevolkte gedeelte van Japan. Tienduizenden dooden. De gouverneur van Yokohama, die zich op een stoomschip bevond, heeft draadloos geseind aan de gouverneurs van Osaka cn Kobe: „Yoko hama door een aardbeving verwoest. Het verlies aan mcnschenlcvens kan op tienduizenden wor den geschat Alle verbindingen zijn verbroken. Er is geen voedsel en geen water. Wees zoo goed onmid dellijk naar Peking om hulp te seinen." Alle dorpen en steden tusschen Tokio en Osaka vernietigd. Een draadloos bericht uit Zuid-Japan beves tigt, dat de aardbeving, die gisteren centraal Japan teisterde, allo steden cn dorpen tusschen Tokio en Osaka vernietigde. In Tokio zijn allo groote gebouwen vernield. Het keizerlijk paleis was in gevaar. Twee van de vijftig wijken in Tokio zijn vernietigd. De straten zijn opgehoopt met lijken. Het aantal dooden is niet te schatten. Ook een vloedgolf. Yokohama leed verschrikkelijk door een aard beving, terwijl de daarop volgende vloedgolf de verschrikking onder de bevolking nog deed toenemen. Deze vluchtte naar het binnenland. Geheel centraal Japan is zonder middelen van verbinding. Het keizerlijk paleis in brand. Osaka, 2 SepL (R.) De bladen melden, dat het keizerlijk paleis te Tokio gedeeltelijk in brand staat. De geheele stad is door het vuur aangetast, behalve de Sjiba-wijk. Ook tal van schepen vergaan. San Francisco, 2 Sept. (R.) Een draad loos telegram uit Tomioka meldt, dat de prins- regent Hirohito cn zijn gezin in veiligheid zijn. Bi] het ineenstorten ven den Asukusa-toren zijn 700 personen gedood. Talrijke schepen zijn vergaan tengevolge van den vloedgolf te Yoko hama. Verscheidene gebouwen ingestort. San Francisco, 2 Sept, (R.) Draadlooze berichten uit Tokio melden, dat bij den brand, dio op de aardbeving volgde, verscheidene ge bouwen zijn ingestort. De waterleiding is ver nield. Het verlies aon rnenschenlevens is groot. Do vlammen sloegen op de omliggende steden over. Alle spoorwegverbindingen Tokio gestoord. Osaka, 2 Sept (R.) Alle spoorwegverbin dingen met Tokio zijn tot op honderd mijlen aft tand van de stad gestoord. Treinen verongelukt. San Francisco, 2 Sept (R.) Volgens de laatste berichten uit Tokio hebben er talrijke noodlottige ongelukken plaats gehad. Gemeld wordt, dat een aantal treinen, die onderweg wa ren naar Tokio, tijdens de oerdbeving vernield is. Eveneens wordt gemeld, dat een groote vloedgolf de kust van Yokohama heeft geteis terd. De telegrafische verbindingen verbroken. San Francisco, 2 Sept (R.) Alle draad looze verbindingen met Japan zijn verbroken. Het laatste telegram uit Japan, dat even voor negen uur des morgens werd ontvangen, meld de, dat ongeveer alle telegraafverbindingen in het Noord-Oos-ten ven Japan vernield zijn. VEREENiGDE STATEN. DE MIJNWERKERSSTAKING IN AMERIKA UITGEBROKEN. 158.000 stukers NewYork, 2 Sept. (R.) Nadat de verschil lende compromis-voorstellen verworpen zijn, hebben 158.000 arbeiders in de anthraciet-mij- nen het werk neergelegd, hoewel de regeering de besprekingen voortzet AUSTRA! ERNSTIGE MIJNRAMP. 28 arbeiders gedood. Sydney, 2 S e p t (R.) Bij een ontploffing in een mijn nabij Cessnock zijn 28 personen gedood. UTR.STRAAT 17 TELEFOON 145 Per flesch Per Anker F 40.— F 65.- HET REGEER1NGSJUBILEUM. De kinderhulde op het Malie veld. Een 14.000-tal kinderen van vereenigingen en uit de openbare en bijzondere scholen heeft Za terdagmiddag de Koninklijke Familie toegezon gen op het Malieveld. Het allereerst verscheen H. M. de Koningin- Moeder met gevolg. H. M. ontving van een doch ter van een der commissie-leden een fraaie bou quet. Juist toen de Koningin-Moeder in het Pa viljoen verscheen, begon de drie-jarige Japie Pieterse, die met een bouquet zat te wachten op de komst van de Koningin vermoedelijk door het geweld der toejuichingen te weenen. Dc Ko ningin-Moeder nam het kleintje bij zich en veeg de de traantjes weg. Japie Pieterse heeft de mooie bloemen werkelijk nog af kunnen geven, want kort daarop reden dc andere Koninklijke rijtuigen voor en verschenen H. M. de Konin gin, H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. de Prins op de tribune. De duizenden kinderen juichten en zwaaiden met de vlaggetjes dat er haast geen eind aan kwam. Maar het „Wilhel mus", dat door de drie muziekkorpsen, Meijer- beer, Sononta en St. Gregorius de Groote werd ingezet overstemde het gejuich. De duizenden kinderen zongen uit volle borst het nationale lied. Het Prinsesje zag er weer opgewekt en ge zond uit, de lichte ongesteldheid, die haar Vrij dag verhinderde op de tribune te komen, scheen geheel geweken te zijn. De Koningin ontving bloemen van Annie van Ramshorst, het dochtertje van den dirigent, en van het reeds genoemde drie-jarige meisje; de Prinses ontving een bouquet van de zeven jarige Cilleke Natzijl, het dochtertje van een der commissie-leden. Onder leiding van den heer J. D. van Rams horst werd eerst „Mijn Nederland" van Richard Hol uitgevoerd, daarna de „Oranje Nas^u Cantate" van Catherina van .Rennes, woorden van J. D. C. van Dokkum. Schevcningsche eerewacht te paard stond opge steld en waar het comité-Scheveningen gereed stond H. M. welkom te hectcn. De heer Hoogen- raad sprak een woord van begroeting tot H. M. cn nadat mr. do Niet nog eenige begroetings woorden had gesproken, dankte H. M. voor het welkom, waarna een dcchter van den heer Pronk en een dochtertje van den heer van der Starre aan H. M. en aan de Prinses bloemen aanboden. Daarna werd de tocht voortgezet door de Kei zerstraat langs den Boulevard naar de Vis- schershaven, waar inmiddels de eerewacht zich weder had opgesteld, en verder naar de Helm straat, waar voor het huis van ds. Wartena werd halt gehouden. Hier zong een koor meisjes den vorstelijken personen een tweetal liederen toe, waarna met een korte toespraak door een Scheveningsche namens de naaischool een fraai geborduurd kussen werd aangeboden. A BOKMA DE BOER A° 1601 LEEUWARDEN. Van hier werd over den Scheveningscheweg het Fronkenslog bereikt, waar de heer van der Voort van Zijp namens het Statenkwartier het vorstelijk gezin verwelkomde, waarna het doch tertje van den heer van der Voort van Zijp bloemen aaribcod. Van Frcderik Hendriklaan, Frederik Hendrik plein, Aert v. d. Goesstraat, Valcriusstraat, Groot Hertoginnelaan en Kranenburgweg werd naar Houtrust geredbn, waar de Koninklijke fa milie met gevolg de daar gehouden sportde- monstratie gadesloeg. Gala-avond in het Kurhaus. In de groote zaal van het Kurhaus werd 'j avonds aan de Koningin een kunstavond aange boden door het comité vcor de luisterrijke vie ring van de 25-jarige regecring, in samenwer- Algemeen bekende kuiali- teitsartikelen voor elke huishouding. overal 1 VERKRyGBAAR.|SIL<a VERSPREIDE BERICHTE?!. Verspreid. DE EXPEDITIE VAN CRAWFORD. AlJe leden omgekomen. Nome (Alaska), 30 Aug. (R.) De expeditie die noor het Wrangelciland is geweest om te pogen Crawford en diens metgezellen, die in 1920 naar dit eiland gingen met het doel de Britsche rechten te handhaven en niet konden terugkomen, te redden, is hier teruggekeerd met het nieuws, dat alle leden van Crawford's ge zelschap met uitzondering van een Eskimovrouw dood zijn. De Koningin-Moeder riep inmiddels de kleine Cilleke naar zich toe en deed haar op een kus sen voor Haar plaats nemen. Prinses Juliana bood haar parasol aan, omdat het meisje bui ten de tribunekap, d-<? in de felle zon zat. Een drietal coupl. en noesten weggelaten worden, omdat door de warmte een dertigtal kinderen flauw vielen. Na de uitvoering der Cantate riep de Ko ningin Mej. Cath. van Rennes in Haar Pavil joen en complimenteerde haar met haar Can tate, die de Koningin na 25 jaar nog even schoon voorkwam. Ook de Prinses en de Ko ningin-Moeder spak1 - nog eenigrn tijd met de toondichtster. Nog werden het 'ied" en „Wien Neer- landsch Bloed" gezor, .1 en daarna defileerden al deze kinderen langs het Koninklijk Paviljoen. Dit défilé duurde 5 kwartier. De Koningin en de Prinses bleven staande groeten en mochten me nige ovatie in ontvangst nemen. Dc kinderen waren opgewonden van vreugde dat zij allen de Koningin mochten begroeten. Een jongetje riep: Dag Koningin' Dag beste Koningin! en de kreet werd plotseling overge nomen en door honderden kelen herhaald. H. M. de Koningin glimlachte blij en wuifde de kinde ren allerminzaamst toe. Het ging er zoo recht gemoedelijk en joviaal toe; de kinderen passeer den op slechts enkele meters de Koninklijke Fa milie, er was geen sprake van officieel vertoon. De Koninklijke rijtuigen kwamen voor en de Hooge Jubilaresse en Haar Familie reed heen, uitgeleide gedaan dpor verschillende comité-le den. De kinderen werden allen getracteerd op koek en limonade, de Israëlietische kinderen op ritu eel bereide koek. Alle kinderen kregen ook de lierinnerings-medaille aan een oranjelint. Gondelvaart. De gondelvaart, die om 6 uur van het ha venkantoor aan den Trekweg hoek Laak ver trok, had in den beginne, als gevolg van den rijtoer der Koningin, maar matige belangstel ling. Langs Zieken, Z.O. Binnensingel, Zwarte- weg en Koninginnegracht werd naar de Wit te- brug gevaren. Daar verzamelde het gezelschap zich op het terras van het Hotel de Witte Brug. Er waren 11 versierde roeibooten van de Roei- vereeniging de Laak en op versierde platboom de vaartuigen volgden drie mandolinegezcl- schappen onder leiding van den heer F. C. v. d. Meer van Kuffeler. De geheele gondclvaart stond onder leiding van den gepensionneerden majoor J. E. W. van Gesseler Verschuir, pen ningmeester van de Roeivereeniging de Laak. Om 9 uur 15 werd de terugtocht aangevan gen van de Witte Brug af, die onder veel meer belangstelling werd afgelegd. Omstreeks kwart voor 11 was de heele vloot weer aan het uitgangspunt terug. De rijtoer. Tegen 4 uur nam de rijtoer een aanvang langs Boorlaon, Koningskade, Javastraat, Schevening scheweg tot de Prins Willemstraat, waar de king met de Mij. Zeebad Scheveningen, het Alg. Ned. Verbond en de Kon. Zangvereeniging „Caecilia". De zaal was geheel gevuld met di plomaten, ministers en Kamerleden, hoogwuar- digheidsbekleeders met hunne dames. Zij bood met de talrijke fraaie toiletten en ambtscostuums een schitterenden aanblik. Om holfncgen kwam de Koningin, vergezeld van de Koningin-Moeder en Prins Hendrik, in de Kurzaal aan, waarna dadelijk het „Wien Neerlandsch Bloed" werd aangeheven. Aan het geheel uit Nederlandsche nummers programma werkten mede het Residentie-Or kest, onder leiding von dr. Peter von Anrooy, Caecilia's mannenkoor, dir. Henk van der Berg, Tom Denys, Albert Vogel en mej. Zwierzina. Na afloop begoven de genoodigden zich naar het Kurhaus-terras. Op de Pier werd het vuurwerk afgestoken, dot van den Boulevard en terrassen door duizen den werd gadegeslagen. Wegens het ongunstige weer moest het Kon. gezin zich van het gereserveerde gedeelte van het terras binnenskamers terugtrekken om van daar het bizondcr mooie vuurwerk gade te slaan. Alvorens te vertrekken, liet de Koningin zich verschillende medewerkenden aan dezen kunst avond voorstellen. Aan de regelingscommissie betuigde de Koningin bij herhaling haar groote voldoening over dezen zeer welgesiaagden avond. Rijtoer op Zondagmorgen door de residentie. Zor.ucgmorgen heeft de Koningin, na de gods dienstoefening in dc Groote Kerk te hebben bijgewoond, nog een tocht gemaakt door ver schillende wijken der stad, die bij haar intocht van Vrijdag niet bezichtigd werden. H. Ml werd ditmaal niet geëscorteerd door troepen, maar was voorafgegaan door een auto, woorin de hoofd commissaris de heer Van 't Sant gezeten was. De Koningin nam overal met veel belangstelling de versiering in oogcnschouw. Hoewel men voor af niets wist van dit bezoek, waren toch overal veel toeschouwers op de been en op enkele plaat sen werden aan da Vorstin bloemen aangebo den. Op de Gedempte Gracht waren de bewo ners blijkbaar op de hoogte gekomen ven den doortocht van H. M. en bracht men de Koningin een geestdriftige ovatie. Ook hier werden haar bloemen aangeboden. Ook de Koningin-Moeder heeft per rijtuig enkele stadskwartieren bezocht ter bezichtiging ven de versieringen. Voor den Zondag waren geen feestelijkheden vastgesteld. Alleen had men in enkele buurten kinderfeesten georganiseerd. Tegen den avond was h't in de binnenstad bijzonder druk met feestgangers. De R.-K. kerk cn het regeeringsjubilcum. De aartsbisschop en de bisschoppen hebben, zegt de Tijd, voorgeschreven, dat 5 Sept., den dag, waarop geheel het volk het 25-jarig re- gecringsjubilé van de Koningin viert, in alle kerken en kapellen, waarover een rector is aan gesteld, een plechtige H. Mis aan God za! wor den opgedragen en dc lofzang Tc Deum Lau- darr.us zol worden gezongen met het gebruike lijke Zondagsche gebed voor de Koningin. In den brief van het Episcopaat, die Zondag van den kansel zal worden voorgelezen, zeggen do bisschoppen o.m., dat op dien feestdag aller eerst dank moet worden gebracht aan God, die ons zulk een Koningin heeft gegeven en zoo laivoor ons heeft gespaard, maar vooral omdat Hij haar langdurige regeering zoo zicht baar heeft gezegend. Met blijdschap wordt door de kerkelijke overheid getuigd, dot geen enkel volk zoo rijken zegen en volkomen vrede heeft genoten als het onze en dit mede door de vast heid en wijsheid, waarmede onze Kóningin haar volk heeft bestuurd en door alle gevaren rustig heengeleid. BEZUINIGING OP UNIFORMKLEEDING. Tc Amsterdam. NaaT de Tel. verneemt zullen bij verschil lende diensten de uniformen worden afgeschaft. Hiertoe behoort o.a. do gemeentewaterleiding, waarvan de werklieden voortaan alleen de pet zullen ontvangen. Ook de portiers der versclul- lende gasthuizen en andere instellingen van dien aard zullen hun uniform moeten missen en bij' hun burgerkleeding als tceken hunner waardig heid de pet dragen. Die van het Stadhuis blij ven in het bezit van de volle uniform. De politie ontving per man 125 kleeding- gcld per jaar. Naar het oordeel der commissie is dit te hoog en het bedrag is voor dit jaar te ruggebracht op 100. Het volgend jaar zal 90 verstrekt worden. De brandweer valt buiten deze regeling. De slijtage aan kleeding hangt vrijwel geheel af van het aantal belangrijke branden. Naar de commissie heeft berekend zal de nieuwe regeling een besparing geven van 80.000. SAMENSTELLING VAN WETHOUDERS COLLEGES. Te Deventer. Te Deventer zijn eenige raadsfracties het nu over de wethoudersbenoeming en de verdeeling van de werkzaamheden eens geworden. Wet houders worden de heeren A. Kelderman (v. d.). Ant. J. Schoemaker (r.-k.), Joh. Kroonhof (c.-h.) en A. Tees ink (s.-d.) Te Almelo. Op uitnoodiging von het oudste raadslid van Almelo, den heer mr. G. Kortenbout van der Sluys, is Donderdagavond een vergadering van raadsleden gehouden ter bespreking van de wethoudersbenoeming. De s.-d. raadsfractie, bestaande uk 4 leden, die besloten heeft geen wethouderszetel te aanvaarden, had mondeling bericht, dot zij aan de bespreking geen deel zou nemen. Van de drie communistische raadsleden was een brief ingekomen, waarin zij uitvoerig meedeelden, waarom zij aan deze vergadering geen deel zouden nemen. De burgerlijke raads leden waren het er over eens, dat de aftredende wethouders mr. G- Kortenbout von der Sluys (v,-b.) en G. J. A. ter Steege (r.-k.) herkozen dienden te worden. Over den derden zetel, tot nu toe ingenomen door een sociaal-democraat, bestond verschil van gevoelen. De kerkelijke partijen eischten dezen zetel op, en deleden der linkerzijde konden daarmee niet accoord gaan, omdat don het degelijksch bestuur in meerderheid rechts zoü zijn, terwijl de Raad in meerderheid links is. Er werd geen overeen stemming bereikt. DE VERZEKERINGSKAMER. Dc installatie. Zaterdagmorgen heeft de installatie plaats gehad van de Verzekeringskamer, ingesteld bij dc wet op 22 December 1922 op het Levens- verzekeringsbedrijf. De voorzitter van de Ver zekeringskamer, de beer L. H. van 't Sant, is 's morgens door den minister van justitie be- eecigd, terwijl de voorzitter later de twee leden, den secretaris, twee referendarissen en den com mies beëedigd he°ft. De Verzekeringskamer is gevestigd Heeren gracht 257 te Amsterdam. DE CF.NTR. WERKPLAATSEN VAN DC NED. SPOORWEGEN. Een onjuist bericht. Naar wij uit goede bron vernemen is het dezer dagen in de pers gepubliceerde bericht dat de Nederlandsche Spoorwegen de werk plaatsen zouden overdragen aan de firma Stork absoluut onjuist. MOORD OP DE KERMIS. Een Zaandammer doodgestoken. Te Zaandam ontstond Zaterdagavond tegen het sluiten von de kermis om een kleinigheid ruzie tusschen een clubje Noordbrabanters waarvan er velen om dezen tijd in den polder als landarbeider werkzaam zijn en een groepje Zaandammers. Toen een der laotsten een opmerking filéakte omtrent „rotharingen" die de polder jongens aan een zuurkraampje gebruikten, ontsond de ruzie, waarbij een der polderjon gens zijn mes trok, waarmede hij een der Zaandammers een steek in de hartstreek toe bracht. De getroffene, de 20-jarige M. zakte terstond in elkaar en werd noor de kliniek overgebracht, waar hij eenige uren later aan de gevel gen is oveleden. De politie, die dadelijk ter plaatse was, ar resteerde dc polderjongens. Zo waren met hun zessen. Aanvankelijk ontkenden allen de de- der te zijn. De politie slaagde er echter spoe dig in den vermoedelijken dader aan te wij zen, die later bekende den steek te hebben toe gebracht. Het is de 20-jarige A. v. d. W. uit Almkcrk in Noordbrabant. DE MOORD TE GIESSEN-NIEUWKERK. Drie personen aangehouden. Vrijdag den geheelen dog zijn door de justi tie te Sliedrecht verschillende personen ge hoord inzake den moord op den spoorwegwach ter de Jong te Giessen-Nieuwkerk. Zekere C. K. uit Sliedrecht is des avonds nog noor de gevangenis te Dordrecht overge bracht, terwijl de vrouw van C. K. en een ze kere T. denzelfden avond te Dordrecht zijn aangehouden. Allen zijn in het Huis van Bewaring opge sloten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2