GROOTE OPRUIMING KOSTELODZE ÖMUIlfflG Dinsdag 4 September L. A. VAN RUE Co. UIT DEN OMTREK. SPORTNIEUWS IV. MIDDENSTANDS ÜOIETBANK I STADSNIEUWS. wegens verplaatsing van onze zaak. ELECTROTECHNISCH SANITAIR BUREAU v|h Langestraat 79. Telefoon 291. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. Bij den Gemeenteraad van Utrecht was in gekomen een brief van den heer v. d. Kastcele (V B.), dat hij zijn benoeming tot wethou der (van den ouden raad) niet aanneemt. Aan den heer W. H. Keesom werd op diens verzoek in verband met toekomstig vertrek uit de gemeente, eervol-ontslag verleend nis lid der commissie van toezicht op het M. O. te Utrecht Goedgekeurd werd een voordracht tot vast stelling van een verordening naar aanleiding van art. I14bis der Gemeentewet betreffende het gemeentelijk fonds voor aankoopen voor het Centraal Museum. Met de vorming van een fonds voor boven genoemd doel wordt beoogd den ongelijkm^ti- gen druk op de begrooting, die het verleenen van eventueele extra credieten met zich zou brengen, te nivelleeren. Zeer uitvoerige besprekingen hadden plaats naar aanleiding van het rapport van de raads commissie tot het instellen van een onderzoek inzake het beheer van den gemeentelijken wo ningbouw nabij het Ondiep. Ten aanzien van de acht complexen aan het Ondiep kwam de commissie o.a. tot do con clusie, dat de bouw buitengewoon duur is ge weest Naar de mcening van de minderheid der commissie is de bouw niet zoo buitengewoon duur geweest- De bouw had in het begin eco nomischer kunnen worden geleid. Aan de raadsleden werden nog toegezonden contra-rapporten van de heeren Holsboer, di recteur der Gemeentewerken, en De Hoas, ge meente-architect, waarin beiden pogen de ar gumenten der Raadscommissie te weerleggen. Een uitvoerig debat volgde, waarop het rap port op voorstel van den voorzitter voor ken nisgeving aangenomen werd, onder dankbetui ging aan de commissie Tot regenten van het Stadsambachtskinder- huis werden benoemd de heeren A. H v. d. Hoeve, gemeentelijk inspecteur bij het loger onderwijs, oud-wethouder, en dr. R. van Woel- deren, advocaat en procureur, en tot regenten van de Stads-Aolmoezcnierskamer de heeren jhr. dr. P. H. Hooft Graafland en J. A. Mul der. Goedgekeurd werd een voordracht tot ver hooging van het hypothecair voorschot aan de Woningbouwvereniging Dr. Schoepman met 45.500. Eveneens werd goedgekeurd een voordracht om den bouw van 30 woningen der Woning- bouw-Vereeniging Ons Belang aan de Royaards van den Hamkade te gunnen aan de aanne mers C. H. de Jonge en S. van der Galic voor een bedrag van 82.400. Ten slotte sprak de voorzitter een kort af scheidswoord tot den scheidenden raad. De heer G. Serton (V. B.), oudste raadslid, dankte den voorzitter voor diens vriendelijke woorden en bracht hem dank voor hetgeen hij voor de raadsleden in deze zittingsperiode is geweest. femeester en den gemeente-secretaris, den ontvangen we gewoonlijk op het laatste oogen voorzitter van het feest-comité en vele comité- blik of, zooals nu weer j.l. Zaterdag, zoo laat. leden. dat we ze niet eens voor de raadsvergadering Na een kort openingswoord van den voor- kunnen publiceeren. zitter van Neptunus, den heer J. Grooten- J Het soc.-dem. weekblad „Dc Toorts" schijnt dorst, werd te ruim half vier gestart Na de meer in de gunst te staan. Zoo nu en dan ver- noodige schreeuwen cn gilletjes waren de J schijnen daarin officieele gegevens, die ons in zwemmers als spoedig aan het koude water 't geheel niet worden verstrekt of ons eerst gewend. Luid aangemoedigd vertrokken -do veel later worden toegezonden. Zoo staat in het deelnemers om de 1000 M. af te leggen. nummer van Zoterdag 1 Scpt een artikel over Spoedig werden de kopstukken olweer in de de „Gemeenterekening 1922", die zelfs nog niet omgeving van de zweminrichting gesignaleerd. Na ruim 18 min. passeerde H. P. van Haselen reeds weer de finish. Successievelijk kwamen de overige dames en heeren binnen. Hieronder laten wij de volledige uitslagen volgen. Na afloop van den 1 K.M.-wcdstrijd hadden nog ecnige nummers plaats, waarvan wij den uitslag eveneens hieronder publiceeren. 1. J. Kagenaar 23 min. 9 3/5 sec. 2. J. van Bekkum 24 min. 8 4/5 sec. 3. L. A. K. v. d. Laak 24 min. 20 4/5 sec. 4. A. C Katte 26 min. 41 2/5 sec. 5. Donkers 27 min. 50 3/5 sec. 6. G v. d. Vlugt 28 sec. 13 1/5 sec. 7. B. Mulder 30 min. 42 3/5 sec. 8. J. van Diemcn 35 min. 13 1/5 sec. Politie en Amersf. Redd. Brigade. 1. C Dekkers 26 min. 52 3/5 sec. 2. Goorhuis 31 min. 43 3/5 sec. 3. H. Zoethout 32 min. 40 3/5 sec. 4. E. Bouwmeester 35 min. 8 1/5 sec. Dames. 1. M. Vierdag 21 min. 6 3/5 sec. 2. G. Vierdag 28 min. 4 3/5 sec. 3. G Leibbrand 29 min. 8 3/5 sec. Heeren (vrije deelname.) 1. H. P. van Haselen, A.Z. P.C. 18 min. 54 2/5 sec. 2. J. H. Kleber, A.Z. P.C 20 min. 17 4/5 eens den Raad is aangeboden. De Amersf. cor respondent van „De Toorts" is echter (door B. en W.?) in de gelegenheid gesteld reeds en kele cijfers te noteeren en wij zijn zoo vrij zijn gegevens hier over te nemen, een en onder natuurlijk geheel voor zijn rekening latende. „Er is", aldus de Toorts, „een werkelijk na- deelig slot op den gewonen dienst, van ruim 28,000, met nog aan invorderbaren achter stand van 53,000, en een nog te betalen achterstand van 38,000, zoodat het eindsaldo nadeelig op 13,000 is vastgesteld. In aan merking genomen dat vorige jaren de nadeclige sloten in honderdduizenden liepen, is dit wel een zeer gunstige uitkomst te noemen. Temeer als men in aanmerking wil nemen, dat voor pen sioenen 28,000, voor verlichting der school lokalen 12,500, voor het woningbedrijf 32,600, voor de reiniging 16,300, voor onderhoud van straten 20,344, voor terug betaling van belasting 4300, voor werkloozen- zorg 18,000 en eindelijk voor te dekken na deelig saldo 1920 102,200, meer is geleden op deze begrooting dan aanvankelijk was be groot. Dat desondanks deze meerdere uitgaven van 230,000, het nadeelig saldo zóó ge ring is, is te danken aan een nauwkeurige ra ming der ontvangsten uit de pi. ink. bel. 1922- sec 11923, die zelfs 27,000 meer geeft dan de 3. G. J. Timmer, Moorssen 20 min. 34 4/5 aanvankelijke raming; de post onvoorzien regel- sec matig voor de verhoogde uitgaven kon worden 4. W. de Moet. Moarssen 22 min. 40 3/5 (rebntikt; de post toeslagrritkeering volgens scc de wet 1897 ongeveer 50,000 meerder op- Sportdemonstrotie. De volgende uitslagen van dc Sportdemon- stratie verzuimden v;ij nog te vermelden. Duitsche driesprong 1 C. Huiszoon (Excelsior) 10.78 M. 2 N. Meilink (I. V. O.) 1057 M 3 W. Jansen (Excelsior) 10.57 M. Marschwcdstrijd. 1 Excelsio., 2 I. V. O-, 3. St. Hubertus. Beste pracstatics. \V. Jansen 1 -f 2 3 6 punten. H. Fliek 1+14 4 6 punten. G. Z. C. kampioen Waterpolo. In den gisteren te Gouda gespeelden wedstrijd voor het Ned. Kampioenschap Waterpolo is Dolfijn door G. Z. C. met 9—0 verslagen, zoo dat do Goucencars het kampioenschap ver overden. Tennis. De tenniswedstrijden Holland—Engeland zijn door Holland met 11—4 gewonnen. Voetbal. Gisteren werd te Groningen de wedstrijd Noord- NederlandNoord-Duitschland gespeeld welke onze landgenooton met 1—3 verloren. Waterpolo. De degradatiewedstrijd, welke A. Z. fit P.C gisteren te Weesp tegen D. J. K. moest spelen is wegens de lage temperatuur niet door gegaan. 5. G. Mol, A.Z. P.C 22 min. 51 3/5 sec. Adspiranten. 1. C. van Zwol 28 min 2 3/5 sec Reddend zwemmerv T. E. van Es (LJ) 50 sec. 2. C. W. van Aken (U.R.B.) 1 min. 6 2/5 s. I 3.Mej. C. Leibbrand (Neptunus) I min. 30 s. 30 M. snelzwcmmcn (heeren). 1. E. van Es (IJ) 33 sec. 2. J- van Meerten (U. Z. C.) 33 2/5 sec. 50 M. snelzwernmcn (dames), i 1. N Domus (U.Z.C.) 47 4/5 sec. 2. J. Wcststiaat (U Z. C.) 55 sec. In Nccofa vond 's avonds voor een stampvolle zaal de prijsuitdeeling plaats van alle gehouden wed strijden gedurende de feestdagen, i Te ruim half negen opende de voorzitter van de regelingscommissie, baron Van Ittersum, de zen avond, nadat eerst elle aanwezigen staande het volkslied hadden gezongen, gevolgd door een driewerf hoera voor onze geëerbiedigde Ko ningin. De voorzitter deed vervolgens mededeeling van een door hem verzonden telegram aan H. M., waarbij hij namens de bevolking van Amersfoort M. M. met haar verjaardag geluk had gewenscht. Spreker dankte de bevolking voor de groote medewerking deze dagen ver leend en de keurige wijze waarop was feest gevierd. Hierna deelden de voorzitters der subcommis sies de prijzen, iedei voor hun eigen afdeeling, uit. Do verschillende prijswinnaars zijn door ons reeds gepubliceerd. Ten slotte sprak baron Van Ittersum nog een kort slotwoord, waarbij hij speciaal ons politie korps dank bracht voor de bewezen diensten. Spreker braoht tevens de groote werkzaamheid der heeren Van Dijk en Kramer naar voten. brengst gaf, en eindelijk, dat uit de winst der bedrijven in den loop van het dienstjaar 139,000 meer kon worden geput don aan- vonkelijk was geraamd. De belangstellende lezer zal zich afvragen, hoe het mogelijk is, dat genoemde posten met zulke groote bedragen konden worden over schreden. Wat het pensioen betreft het volgende. Op 1 Juli van het vorig jaar is de nieuwe pen- j sioenregeling tot stand gekomen. Aangezien hier geheel premie-vrij pensioen bestond, moesten de belangrijk verlaagde pre miebedragen Red. A. D.) Verhoogde uit gaaf 28,000. Voor Airiersloorl cn Omstreken. Langegracht 4 - Telefoon 304 AMERSFOORT. voor rekeninghouders naar een ieder cn naar *>lie plaatsen In Nederland. Vraagt Inlichtingen giroboekje. cn vraast Raadsvergadering. De Burgemeester van Amersfoort Gezien art. 41 der Gemeentewet Brengt ter kennis van dc ingezetenen, dat de raad dezer gemeente zal vergaderen op Dins dag, den 4 September aanstaande, des namid dags ten 7 ure. Amersfoort, den I September 1923. De Burgemeester voornoemd, v. RANDW7CK. Ag-nda voor dc Openbore vergadering van i den Raad der gemeente Amersfoort op Dins- l dag 4 September 1923 des namiddags zeven I uur. I I. Installatie van de Raadsleden. I 2. Benoeming van Wethouders. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Benoeming van de leden voor de ver schillende Commissic-n uit den Raad. 5. Loting voor dc vcrdeeh'ng van den Raad I in twee afdcelingen. DE JUBILEUMFEESTEN. Dc laatste dag. No den drukken Koninginnedag volgde Za terdag een begrijpelijke reactie. In de ochtcnd- j uren heerschtc een algemeene rust. s Middags werd in de zweminrichting van den heer Pesie de 1 K.M.-wedstrijd uitgeschreven door de Amersf. zwemclub „Nep tunus gehouden. De temperatuur van het wa ter was verre van aanlokkelijk, juist 59 graden, vertelde de heer Pesie ons. Een groot aantal deelnemers trok zich dan ook terug. Het weer hield zich goed de talrijke bezoe kers, zoowel in de zweminrichting als in het Plantsoen, hebben met groote belangstelling de l verrichtingen der deelnemers gevolgd. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op, den bur- Verlichting en verwarming schoollokalen j Tot afscheid zong men staande het oude Wil- dankt de hoogere uitgaven aan de nieuwe in helmus. Kolonel v. d. Moer huldigde daarna den loop van het jaar tot stand gebrachte bij- j den voorzitter voor al hetgeen hij voor de fees- zondere scholen. ten heeft verricht. j Het buitengewoon hooger bedrag van Hierna bleven de commissie-leden nog eeni- 32,600 voor het woningbedrijf is te danken gen tijd genoeglijk bijeen, waarbij menig har- aan een eisch, die Ged. Stoten stelden bij hun telijke tafelspcech werd gehouden latere goedkeuring van de begrooting 1922. Er Vermelden wij nog, dot Louis Contran bij de was rul. gebleken, dat in voorgaande jaren de cntre-actes nog enkele nummers ten boste gaf. verliezen niet afdoende waien gedekt. Op 5 Op September '22 nam de raad toen op voorstel was het feest schijnbaar al Vrijdag geëindigd, j van g. en W. het besluit om een bedrag von door ons de weinige drukte Zaterdag opviel. 23,500 alsnog op dezen dienst te brengen. 1 Overigens zou deze dienst een veel gunstiger Uitslag der stemming van hot beeld hebben vertoond, ware het niet, dat ter publiek voor dc Winkelweek elfder ure bleek, dot de regeering in afwijking tijdens de Jubileumfeesten 28 der oorspronkelijke koninklijke besluiten Aug. tot 1 Sept. j 42,000 minder in materiaal- on rcntcbij- Wijk I de heer Wolfswinkel, Utr. straat. drage versterkt. Bovendien was tijdens den boirw Wijk 2 de heer H. Koning, Arnh. straat. d. Berg, Kampstraat. Van Achtcrbergh, West- Wijk 3 de heer Wijk 4 de heer singel, Wijk 5 de heer Albert Hein, Langestraat. Wijk 1 de Soeplepel. Wijk 2 de Rooktafel. Wijk 3 de Kapstok. Wijk 4 de Vaas. Wijk 5 het Borderek. eener meerdere bijschrijving van rente op de kapitaallast geschied dan achteraf verantwoor delijk bleek tot 17,000. I Een tctale meerdere huuropbrengst van 19,500 kon deze stroppen niet dekken, van daar de meerdere uitgave. In den loop van 1920 had de gasfabriek een vei lies van 102,000. Deze som was niet als De publiekprijzen vielen bij loting als volgtnadeelig in de gemeente-rekening opgenomen. De heer J. Batavier, Berg- cn DalschewegJ-Jgt toenmalig college meende dit verlies als de klok. kapitaal-verlies te mogen beschouwen en had De heer C Tecrink, Zuidsingel 28, de ther- <]us hiervan afgeschreven. Gedeputeerden mometer. pasten hiervoor, en eischten als voorwaarde tot De heer S. H. Massa, Havik 41, het zuurstel. goedkeuring der begrooting van '22, dat dit be- De heer J. Baarda, Puntenbuigerlaan 43, de dsnog a]s nQdeclig slot zou worden opge- presenteerechotel. nomen. Als dekking is de te maken bcdrijfs- De heer J. E Dee, Arnh. weg 171, de rozen- '22 en gedeeltelijk <Üe van '23 oangc- bol. Verlichting Koppelpoort. Wij ontvingen bericht, dat het voornemen be- wezen. Zoo is het ongeveer gegaan met de meerdere uitgaaf voor onderhoud bestrating. In voorgoan- staat, de Koppelpoort op de officieele Jubi- de jaren was het onderhoud der straten cn wegen leumsdag. Donderdag 6 September, 's avonds in het bergkwartier ten laste van het grondbe- nog eens te verlichten. j drijf gebracht. Hierin zagen Gedeputeerde Sta- We zijn er van overtuigd, dot de stad zeer ten terecht een verschuiving van losten, die zich het financieel beleid van onzen p.g. wethou der Hofland op dikwijls deloyale wijze hebben aangevallen en bestreden, is de totale uitkomst een tegenvaller. Het zou immers blijken, dot er „weer" een groot tekort zou zijn? Voor de ge meente en voor hem is daarom deze uitkomst een gelukwensch waard." Afscheid van do heeren Bosch en Vis. Onder groote belangstelling hod Vrijdagmid dag in het inspectiebureau aan den Bcrkenweg het afscheid plaats van den inspecteur van het vervoer, den heer J. H. Bosch en den inspec teur van de Ned. Sp. den heer J. H. Vis. Aanwezig waren het personeel van het bureau, de stationschefs en haltechefs van de inspectie. De heeren werden ongeveer als volgt door den chef de bureau, den heer De Wolf, toegespro ken. Heden is dan helaas de dag aangebroken, waarop gij beiden den dienst der spoorwegen gaat verloten. Het zij mij vergund uit naam van het personeel uwer inspectie een afscheids woord tot u te richten. In de eerste plaats tot v, geachte heer Bosch. Dc heb het woord „helaas" gebezigd, niet om dat ik u de welverdiende rust misgun, doch omdat ik weet dat gij met een bezwaord hort afscheid neemt van don spoorwegdienst die u zoo uitermate dierbaar is. Reeds op zeer jeugdigen leeftijd bij den voor- maligen N. C. S. in dienst getreden, hebt gij gedurende bijna een halve eeuw met hart en zie- de spoorwegen gediend. Van huis uit met den spoorwegdienst vertrouwd, viel al spoedig na uw in diensttreden het oog uwer superieu ren op u wegens uwe nauwgezette plichtsbe trachting en grooten dienstijver, dio tot op he den nog nimmer is verflauwd. Het was don ook geen wonder dot voor u, toegerust met deze eigenschappen, een mooie loopbaan was weggelegd. Geheel door eigen kracht hebt gij u een mooie leidende positie bij de spoorwegen veroverd, niet omdat dit uitslui tend uw doel was, doch als natuurlijk gevolg van wat gij voor dc spoorwegen, in het bizon der voor de N. C. S., hebt tot stand gebracht. Reeds als stationschef '.e Amersfoort wos de heer Bosch een aldaar bekende en geachte per soonlijkheid, niet alleen bij directie en perso neel, doch ook bij het publick, waarvan bij ver schillende gelegenheden op ondubbelzinnige wijze blijk werd gegeven. Ook de regeering erkende reeds lang gele den uw verdiensten- In uw latere hoogero functies van inspecteur en chef van de beweging N. C. S.r olsmede in specteur van het vervoer, hebt gij steeds ge toond de rechte man op de rechte plaats te zijn. Dikwijls hebt gij moeten vechten om doorge voerd te krijgen wat gij in het belang van den dienst noodig hebt geacht, waarbij ik denk aan den tijd toen bij den N. C. S. de diensten van tractie en beweging nog onder één chef ver- eenigd waren, doch steeds hebt gij, met ach terstelling van eigen persoonlijke belangen, het goede doel in 't oog gehouden en niet anders. Gij hebt niet alleen de spoorwegen belang rijke diensten bewezen, doch gij waait ook steeds een vader en vriend voor uw personeel. Altijd had gij een open oor voor de belan gen van dat personeel, nimmer hebt gij de dein- gesloten voor iemand die tot u kwam om hulp en raad en ontelbaar velen hebt gij daardoor zeer bizonder aan u verplicht. Het is dan ook vanzelfsprekend, dat uw per soneel u nagenoeg zonder uitzondering een warm hart toedraagt en het woord „helaas", dat ik bij den aanvang bezigde, geeft niet alleen uw gevoelen weer, doch ook dat van het per soneel dat u -net groot leedwezen ziet heen gaan. Hoo gaarne zouden wij a nog langen tijd als onzen beminden chef aan het hoofd van de in spectie Amersfoort willen behouden. Helaas, voor de zooveelste maal, de ellendige economische omstandigheden van den tegen- woordigen tijd als gevolg van den oorlog heb ben het anders gewild en zijn oorZaak dat wij nog vroeger dan in normale omstandigheden afscheid moeten nemen van onzen hooggewaar- deerden inspecteur, voor ons zeker niet een van de minst onaangename gevolgen van dien on- zaligen oorlog. Van harte wenschen wij u en ook awe echt- genoote, die u een reeks van jaren zoo trouw cn dapper ter zijde stond, in al uw strijd en zorgen, toe, dat gij nog vele, vele jaren oni bekommerd van de welverdiende rust moogt ge nieten in een gelukkig samenleven. Mijnheer Vis, de woorden, welke ik namens het personeel tot den heer Bosch heb gericht, zijn voor een groot deel ook op u van toe passing. Ook gij hebt u door eigen kracht tot uw tegenwoordige eervolle positie opgewerkt. Gij zijt tal van jaren de trouwe medewerker geweest van den heer Bosch cn hebt met uw chef voortdurend gewerkt aan den opbouw en den vooruitgang van de spoorwegmaatschappij, waarbij ook gij reeds op jeugdigen leeftijd in dienst tradt. Ook gij hebt steeds uw beste krach ten gewijd aan de spoorwegen. Gij hebt u als een humaan superieur even eens een blijvende plaats in de harten van het personeel veroverd, waarom wij ook u met groot leedwezen zien heengaan. Ik zal verder niet in herhalingen treden. Wij wenschen ook u en uwe echtgenoote van harte toe, dat gij in de mooie stad Den Haag nog vele jaren t© zamen in goede gezondheid en zonder zorgen van de rust moogt genieten, die vrij u van harte gunnen. Ten einde den band die u en den heer Bosch steeds met het personeel, dot met en onder u werkt, verbond niet geheel te verbreken, hebben wij besloten u als stoffelijk blijk van waordce- ring te moeten aanbieden een geschenk voor dagelijksch gebruik, waardoor de herinnering aan de prettige somenwerking met het perso neel steeds levendig wordt gehouden. Voor u, mijnheer Bosch, viel de keuze op een zilveren theeservies. Wij hopen van harte, dat het nog zoolang door u beiden mag worden gebruikt, dot het versleten is. Voor u, mijnheer Vis, werd voor dat doel een mooie gekleurde ets von den toren van Amersfoort met naaste omgeving benevens een klok aangekocht. De ets zal u herinneren aan het terrein uwer werkzaamheden, terwijl de gongslag van de klok u steeds als de stem van het personeel in de ooren zal klinken dat u een rustigen ouden dag toewenscht. In het bijgevoegd album zult u de nomen aantreffen van hen, dio tot het huldeblijk hebben bijgedragen. De inspecteur Versteegh sprak daarna nog eenige woorden van waerdeering tot de schei dende heeren, waarna deze, zeer onder den in druk, hartelijke woorden van dank sproken tot den heer De Wolf en het personeel. Men kan nooit wetenl De weekmarkt had Vrijdag weer een nieuwe aantrekkelijkheid, een koopman in marken, I50C00 voor een enkel kwartje. Voortdurend zag zijn standje een dikke klomp omstanders en menigeen heeft voor een mafje kapitaal opgelegd, want „men kon nooit we ten". Do koopman was tevredenveel marken heeft Hij verhandeld tegen deze koers van 1.67 het millioen. Menig boerenjong geurde dien morgen met een 10.000 markschein ver zijn pet B randwee r. In de maand Augustus werd de brandweer gealarmeerd voor twee uitslaande branden. Postduif opgevangen. In het perceel Kampstraat 33 is een postduif komen aanvliegen, gemerkt "3 23 26696. Poliiienie a ws. Aangehouden. Hedennacht werd een minderjarige door de politie aangehouden die in Hilversum thuisbe- hoort Hij zal naar zijn woonplaats teruggebracht worden. Motorongeluk met doodejijken afloop. Gistermiddag plm. 4 uur heeft halverwege den spoorwegovergang Vlasakker en Hotel Birkhoven een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer P. P. D. uit Amsterdam was na een tochtje op weg naar huis toen hij door het leeg- loopcn van den achterband zijn stuur kwijt raakte en in volle vaart tegen een boom aan reed. Met een schedelfractuur en een herscn- cshudding bleef het slachtoffer liggen. De duo- rijder kreeg slechts eenige ontvellingen. Dr. Prins die juist per auto passeerde, gaf onmiddellijk ordet tot overbrenging naar het ziekenhuis. Orderweg is do heer D. echter over leden. Strafzaken. Uitspraak Kantongerecht Amersfoort. G. K. Amersfoort. Op verboden grond loopen 103 weken tuchtschool. Velschen naam opgeven 10—3 weken tucht school. A. K. Bunschoten. In dronkenschap verkeer in gevaar brengen 2010 dagen hechtenis. C. v. B. Hoevelaken. Idem 1010. G. V. Hoevelaken, idem 1010. R. V. Hoevelaken. Idem 1010. J. v. S. Amersfoort. Openbare dronkenschap 8-8. H. M. Baam. Idem 88- W. B. Baarn. Idem 88. H. v. <L B. Baam. Idem 10—10. M. C B Amersfoort Overtreding jachtwet 15-15. Oyertreding Vogelwet 22. S. v. d. K. Amersfoort. Overtreding Arbeids wet 103. L J. H. Baarn. Overtreding Arbeidswet 5-3. C. v. E. Soest Overtreding Arbeidswet 6—6. R. H. Amersfoort Overtreding Invaliditeits wet 20-10. G. v. H. Amersfoort. Met auto op rijwielpad rijden 1510. A. C. H. Vcendam. Met auto op rijwielpad rijden 255. W. H. Amersfoort. Met motorrijtuig te Hoog land te snel rijden 255. P. T. 's Hage. Met motorrijtuig te Hoevela ken te snel rijden 25—5. J. v. H. 's Hage. Met motorrijtuig te Hoeve laken te snel rijden 205. J. B. Voorschoten. Met motorrijtuig te Hoe velaken te snel rijden 15—3. ingenomen zal zijn met dit plan cn d&t velen weer zullen optrekken om nog eens te genieten van het schitterende schouwspel, dat de ver lichte Koppelpoort de afgeloopen feest week maakte. Garnizoen. De Kapitein A. de Vries van het 20c Regi ment infanterie en de 2e Luitenant G. C. Ker- later zou wreken. Als voorwaarde tot goedkeuring der begroo ting stelden zij den eisch, dat dit onderhoud ten laste van den gewonen dienst zou worden ge bracht Aldus is geschied. Het benoodigde be drag van 32.5CO is uit de bedrijfswinst der gasfabriek en uit die ven het electrisch bedrijf gevonden. De meerdere uitgaaf voor den reinigingsdienst ling van het 5e Regiment worden overgeplaatst cen van de mindere opbrengst der bij het T6e Regiment infanterie en tie le Lui- Reststoffen en kosten voor sneeuwopruiming. tenant E. Snoek van het 16e bij het 18e Regi- Dat slechts f 4300 meer dan geraamd is uit- ment j gegeven voor terugbetaling belasting, rit uitslui- i tend in het 16-maands kohier 1921—1922. De I Personalia. I billijkheid vorderde indien belastingplichtigen Gedurende de maand September zal het om de eerste vier maanden van '21 niet dat in- commissariaat van politie worden waorgeno- komen hadden, als over 1920, de aanslag k» men door den hoofd-inspecteur van politie M. dezelfde evenredigheid werd teruggebracht of j A. E. Seeuwen. I werd teruggegeven. Hierin zit ook een belang- - rijk deel van den reeds genoemden achterstand. Gemeenterekening 192 2. j Zooals boven reeds is opgemerkt, maakt de O.ver 't algemeen mogen wij ons niet ver- meerdere ontvangst over het belastingjaar 1 Med heugen in al te groote welwillendheid van het 22—30 April '23 dezer achterstand weer goed. gemeentehuis. Stukken voor publiciteit bestemd Voor de velen, die in en buiten den raad BEGINT OE

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3