STADSNIEUWS. wisselwerking. Spr. verklaarde vervolgens waarom het noodig is een eigen wetenschappe lijke centrale te stichten, liever dan gemeen schappelijk samen te werken aan de bestaande instellingen. Een harmonische samenwerking van de we tenschap met andere kuituurfactoren, hoofd zakelijk met die der religie, is een dringende cisch, door de sociale ontwrichting geboden, maar is ook de wensch, dien Katholiek Neder- land sedert tientallen van jaren onder het hart draagt. Deze drang naar eigen kuituur is des to meer verklaarbaar, omdqt zij gevoeld wordt als een herleving Een nieuw tijdperk gaat voor Nederland aanbreken. Nieuwe vooruit zichten, ook von praktischen aard, worden nu geopendde universitaire studie zol meer ver trouwen inboezemen en daardoor zullen meer en beter studenten worden gevormd; het aantel beschikbare personen voor eventueel te bezet ten plaatsen zal worden opgevoerdook zal het wetenschappelijk tekort worden aange vuld. Spr. zeidc verder, do vaste overtuiging to koesteren, dat het verdichten van eigen kuituur allerminst een daad von afscheiding is van de algemecne Nederlandsche kuituur, maar door differentiatie leiden moet tot hoogcre nationale integratie. Wij vormen hier geen katholiek ghetto en willen geen kaste-geest, geen separatisme kweeken, vervolgende spr. Voor andersdenkenden zullen wij onze deuren wagenwijd open zetten. Na nog te hebben uitgeweid over het nieuwe Akademische statuut, zich met woorden van donk te hebben gericht tot de aanwezige auto riteiten en do afgevaardigden der zusteruniveiw siteiten te hebben toegesproken, verzocht spr. ten slotte in naam van heel het katholieke Nederlond aan mgr. van de Wetering, deze Katholieke Universiteit te willen openen. Do Aartsbisschop van Utrecht, voorzitter van de St. Radboudstichting, mgr. van de Wete ring, heeft vervolgens met een korte rede de Universiteit voor geopend verklaard. Hierop weerklonken kononschoten, die op de rivier de Waal werden gelost, en tezelfder tijd liet de groote St. Catharinaklok van den St. Stevenstoren, die sinds den dood van Ko ning Willem UI niet meer had geluid, haar machtige galmtonen weerklinken, waarmede weldra de klokken van alle R.K. kerken in stemden. In de Vcrceniging werd inmiddels nog het woord gevoerd door enkele genoodigden, waar na de plechtigheid werd besloten met de uit voering onder leiding van pater D. Th. v. d. Geest O.P., van het Veni Creator, voor deze gelegenheid voor vier mannenstemmen gecom poneerd door den heer W. Heijdt te Nijmegen. Na do openingsplechtigheid hielden dc rec tor en de Senaat in het Universiteitsgebouw een drukbezochte receptie. Kunst en Wetenschap. LOUIS BOUWMEESTER. Het gipsverband verdwijnt Heden raakt Louis Bouwmeester het gipsver band, dat hem overigens niet van dagelijkschc „loopoefeningen" in de ziekenverpleging-Prin- sengTacht terug kon houden, gelukkig kwijt en kan de massage een aanvang nemen. Dc dokto- len koesteren niet de minste ongerustheid meer en verwachten een volledig, maar ook dan vol- lèdig, herstel. Tel. NATIONALE OPERA. De exploitatie voorloopig stopgezet. In verband met het door den gemeenteraad van den Haag genomen besluit om de Nationale Opera géén subsidie meer te verleenen, heeft de directeuT van de Nationale Opera, de heer G. H. Koopman, gistermorgen in een vergade ring van het voltallig personeel van dc instel ling medegedeeld, dat hij de verdere exploitatie van de Nationale Opera, zooals die was vast gesteld, niet meer kon voortzetten. Hij heeft daarom besloten voorloopig de exploitatie stop te zetten. Hedenmorgen is aan het gansche personeel uitbetaling gedaan van de salarissen van heden, terwijl niet vaststaat dot verdere uitbetaling zal plaats hebben. De heer Koopman verklaarde dat hij bij de vaststelling van zijn exploitatie-rekening en bij het sluiten der contracten met de solisten, het orchest en het overige personeel gerekend heeft op het Haogsche subsidie. Uit het personeel heeft zich een commissie gevormd, bestaande uit vertegenwoordigers van het orchest, de solisten, het technische en het overige personeel, welke commissie den toestand voor de geëngageerden bij de Nationale Opera onder de oogen zou zien, waarna nog heden middag een nieuwe vergadering van het perso neel zou plaats hebben. De heer Koopman heeft in de hedenmorgen gehouden vergadering van personeel de toezeg ging gedaan, dat hij alle pogingen in het werk zal stellen om de Nationale Opera op een of andere wijze te doen voortbestaan, zij het dan alleen in Amsterdem.. De voorstelling in den Haag, die morgen avond zou plaats hebben, gaat in géén geval meer door. Do houding van het personeel. Men meldt ons uit Amsterdam Gistermiddag vergaderde in „Carré" het per soneel van de „Nationale Opera". De heer G. Leenders deed namens de com missie, die uit het personeel benoemd was, me dedeel ingen von een onderhoud met den heer Koopmcn. Spr. deelde mede, dat het ontslag ge handhaafd blijft, maar dat de heer Koopman ambulant werk aangeboden had. Zoo zol er een tweetal avonden in Amsterdam gespeeld wor den en om te beginnen a.s. Zondagmiddag en Dinsdagavond. Spreker vroeg, welke houding het personeel nu tegen den heer Koopman wenschte aan te nemen. Verscheidencn der aanwezigen voerden het woord. Velen waren van meening, dot men zich niet als ontslagen moest beschouwen, daar men een contract had, waaraan men rich moest hou den. Algemeen vond men, dat men het voor stel van het ambulante werk niet moest aan nemen. „Of werken volgens het contract, of niets." Men sprak er zijn afkeuring over uit, dat de heer Koopman als motief opgaf van het stop zetten van de Opera, het weigeren van de Hoagsche subsidie, terwijl er bij het afsluiten van de contracten rekening gehouden was met die vermindering van inkomsten Toen de sa larissen werden aangeboden waren zij gebaseerd op de inkomsten zonder de Haogsche subsidie. volgende motie aangenomen Daarop werd met algemeene stemmen do Het geheele personeel van de „Nationale Opera", uitgezonderd het orkest, dat ofzon- derlijk georganiseerd is, vergaderd in „Carré", op 17 October, verklaart geen genoegen te nemen met het en bloc gege ven ontslag door den directeur G- H. Koop man, en besluit op grond daarvan een af wachtende houding aan te nemen en spreekt zijn verontwaardiging uit over de unfaire houding door den heer Koopman aangenomen. 0 Tenslotte verklaarde Het geheele aanwezige personeel zich solidair en besloot Zondag middag en Dinsdagavond a.s. in Amsterdam niet te spelen. t Door de commissie uit het personeel werd de heer Koopman van het besluit van de ver gadering in kennis gesteld. Deze deelde ons zijn meening omtren: de houding van het per soneel mede. De heer Koopman zeide, dat hij het perso neel met cijfers had voorgerekend, dat de op voeringen en voornamelijk in Den Haag de kos ten niet konden goedmaken. Daarom wenschte de heer Koopman voorloopig alleen in Amster dam te spelen. De geheele netto-recette zou dan over het personeel pondsgewijze worden verdeeld. Het peisoneel wenschte echter ook in Den Haag te spelen, waar de heer Koopman aanvankelijk niets tegen had, doch toen» hij hoorde dat het personeel het zonder orkest, al leen met een piano rrilde doen, ging hij er niet mede eccoord. Het personeel beriep zich toen op de contracten en wilde dat alle voorstellin gen doorgingen. Dat wilde de heer Koopman niet doen, daar hij voorzag dat de débacle heel spoedig zou komen, daar alleen Den Haag per maand minder subsidie gaf, ten bedrage van 5000 per maand. De voorstellingen, die de heer Koopman nu te Amsterdam wilde geven, waren echter geen ambulante voorstellingen, doch gewone voorstellingen van de Nationale Opera, om een begin te kunnen maken en op een nieuwen basis te kunnen doorgaan. Het log geheel niet in de bedoeling van den heer Koopman om ambulante voorstellingen te geven, doch het was hem alleen te doen aan de wenschen van het personeel gehoor te geven om het ;eheele gezelschap bij elkaar te houden teneinde het over deze gevaarlijke periode heen te brengen. Nu het personeel besloten heeft Zondagmid dag en Dinsdagavond in Amsterdam niet te spelen, zullen die voorstellingen niet kunnen doorgaan. Wat betreft het weigeren van de Haagsche subsidie als motief tot stopzetten van de opera zeide de heer Koopman ons het volgende Er zijn eenige contracten afgesloten om alleen te spelen in Amsterdam, en in de plaatsen waar subsidie wordt gegeven. Na het sluiten von deze contracten verklaarde de Toonkun- stenaarsbond hiermede niet accoord te kunnen go an. Om het bestaan van de opera nog moge lijk te maken, heeft dc heer Koopman zich toen tot den heer Harms gewend, die in den Haag- schen Raad een motie indiende de Nationale Opera wèl een subsidie te geven. Toen nu de Raad met algemeene stemmen op drie na, besliste dat de Nationale Opera wel een subsidie zou krijgen, richtte de heer K. zijn gezelschap zoodanig in, dat dagelijks gespeeld zou kunnen worden. Hij was er toen van overtuigd dat de Haagsche subsidie zou komen. Nu wordt deze Haagsche subsidie echter niet gegeven. Hierdoor valt natuurlijk Koopman's begrooting in duigen. Door het intrekken van de Haagsche subsidie zou de Nationale Opera een verlies tc boeken hebben van 5000 per maond. Do heer Koopman, er van overtuigd zijnde zulk een bedrog niet door de opvoeringen te kunnen ontvangen, moest nu, om een groote dcböcle te voorkomen, de exploitatie stopzetten. waarna een beperkt aantal afdrukken op Ja- pansch zijpapier worden gemaakt. Aangezien slechts 25 afdrukken worden genomen en daar na de moederplaat wordt vernietigd, blijven de ploten iets bijzonders en worden zij niet «1 te vee1 gemeengoed. De Leidsche kunsthandelaar Ottes brengt xe in den handel en naar wij vermoeden gullen ie ook weï spoedig te Amersfoort verkrijgbaar zijn. "KLEIflBETOH-i /A7A51 OrS MATERIAAL Luchtvaart. Het stoffelijk overschot von Moneyrol. Londen, 17 Oct. (N. T. A. Droodloos). Het stoffelijk overschot van den Franschman Moneyrol, die tijdens de vliegwedstrijden te Lympne op zoo noodlottige wijze om het leven kwam, is heden per vliegtuig naar Frankrijk vervoerd. KENNISGEVING. Hinderwet. B en W. van Amersfoort brengen ter open bare kennis, dat bij hun besluit van 16 October 1923, aan J. C. A. van Aken en ,P. H. A. van Aken en hunne rechtverkrijgenden voorwaarde lijk vergunning is verleend tot het oprichten von een fabriek van reuk- en toiletwater, in het per ceel, alhier gelegen aan de Friesche straat no. 6, kadastraal bekend gemeente Amersfoort, s ctie D, no. 5687. Amersfoort, 17 October 1923. B. en W. voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWUCK. Garnizoen. Den muzikant L J. van Jaarsveld van het 5e regiment infanterie alhier is de bronzen me daille voor 12 jaren dienst toegekend, te rekenen van 7 October j.L Examens. Tot plaotsvervangend lid in de Commissie, in 1923 belast met het afnemen der akte-exa mens in de Engclsche taol en letterkunde is benoemd o.a. do heer Dr. E. Kruisinga, leeraar aan de Rijkshoogereburgerschool alhier. B a t i k-g r a f i e k. Gisteren hebben we eenige proeven van een nieuwe kunst gezien, welke door den ontwer per bestempeld is met den naam batik grafiek. Het is een kunst, welke soms het etsen nadert, maar heel vaak en soms wel heel sterk op hout snede gelijkt. De ontwerper, de heer A. V. E. Pohl, heeft in Indië en Japan vertoefd en daar het batikken geleerd. Deze kunst heeft hij toe gepast op zijn nieuwe vinding, waarvan hij het procédé geheim houdt. En wat hij met zijn batik grafiek heeft bereikt, voldoet aan hooge eischen. In zwart en sepia, maar ook in kleu rendruk zagen we vele voortbrengselen van zijn kunst, landschappen, oude huisjes, dierfiguren, bloemen e. m. a., die allen troffen door goed geziene weergave en fijn artistieke bewerking. De plaat wordt door hem op koper gebracht, Kamer van KoophandeL Gistermiddag vergaderde de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei in het gebouw der Kamer, Arnhemsche weg 23. Afwezig zijn de heeren Von der Deure, Van Vo'lenhoven en Eggenkamp. De waarnemend voorzitter, de heer Van Schuppen, opent de vergadering, waomo de secretaris de notulen voorleest der vorige ver gadering, die onveranderd worden gearresteerd. De heer Van Schuppen brengt, alvorens verder te gaan met de agenda, een woord van dank tot de aftredende leden mr. A. M. Bos (voorzitter) en G. Sloff. Met enkelo hartelijke woorden wordt den scheidenden voorzitter, mr. Bos, als aandenken een fraaie ets aangeboden. De heeren Bos en Sloff namen hierna met enkele woorden afscheid van de Kamer. Ook door den secretaris, den heer Scheurer, die uit den aard der zaak veel met den voorzitter samenwerkt, werd mr. Bos dank gezegd voor zijn hulp en toewijding, die hij steeds mocht ondervinden. Medcdeclingen van het dagelijksch bestuur Door de Kamer is een adres gezonden in ver band met dc chaos in den postcheque- en giro dienst. De heer Callcnbach is voor een decentralisatie. Spreker zou alsnog een krachtig verzoek tot den minister villen zien gericht, met verzoek den ouden toestond weer in het leven te roepen. Ook de heer Kramer acht zulks wenschelijk. De heer Von der Meiden vindt het niet- noodig een adres te verzenden. Het vele reques- ten sturen acht spreker niet wenschelijk. De- secretoris vindt een herstel van den ouden toestand wel aonbevelenswaardig. Breedvoerig wordt er vervolgens over de postchèque- en girokwestie gediscussieerd. Besloten wordt, nadat de heer Van der Meiden nog eens op zijn voorstel aangedrongen heeft, het voorstel van den heer Callenbach aan te nomen. Aon de orde is een voorstel van het dage lijksch bestuur om te laten informeeren naar de redenen van het uitblijven der constitueering van de Verecniging van Kamers van Koophan del en Fabrieken. Aldus wordt besloten. Bij de verkiezing van een algemeen voor zitter, ter voorziening in dc vacature, ontstaan door de aftreding van rtït. Bos, vraagt de heer Dros, of het niet mogelijk is dat deze ver kiezing uitgesteld wordt tot Januari, aangezien dan wederom een voorzitter moet worden ge kozen. De waarnemend voorzitter kan don tot dien tijd deze functie vervullen. Waar de ver gadering zich hiermede kan verccnigen, wordt besloten dat de waarnemend-voorzitter, de heer Van Schuppen, nog tot Januari 1924 de ver gaderingen zal presideeren- Het opmaken van een voordracht voor weger- meter der gemeente Amersfoort werd behandeld in een vergadering met gesloten deuren, dio niet toegankelijk was voor do pers. De secretaris, mr. Scheurer, deed vervol gens nog eenige medcdeelingcn betreffende een borgtochtregister en stelt voor een commissie te benoemen met ruime opdracht, om deze zaak nader te onderzoeken. Aan de commissie zou spreker gaarne toegevoegd zien den heer En- klaar, accountant en notaris te Leuken. Besloten wordt deze opdracht te geven aan de commissie voor financieel© zaken, t. w. dc heeren Van der Deure, Dros en Van Vollenhoven. Tot ofgevoardigde van de Kamer naar het Middenstandscongres te Breda wordt benoemd dc heer Beyer. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een adres der Kamer te Middelburg tot ophef fing van het Rijksinkoopbureau. De heer Van der Meiden is van mea ning, dat het Rijksinkoopbureau meer aandacht vestigt op de goedkoopste prijs, dan op de kwaliteit der waren. Op voorstel van den heer Cozijnsen wordt besloten deze zaak nog in handen te laten van de commissie, die zich met de bcstudecring van dit onderwerp bezig houdt Adressen van de Kamer Eindhoven en van de Verecniging van Sigarenfobriknnten, verzoe kende den minister bij de verhooging der taboksBccijns eerst de Kamers van Koophandel te hooren. Als algemeene meening wordt de wenschelijkheid geuit geen belasting te heffen op sigaren, enz. maar op de ruwe tabak. Be sloten wordt bij den minister aan te dringen op een ander systeem van belasting, dan het thans toegepaste. Op een verzoek van de Kamer aan de Neder landsche Spoorwegen om buurtverkeer-tarief in te voeren op het traject Amersfoort—Amster dam, is door de N. S. af wijzend beschikt De verdere ingekomen stukken gaven geen oanleiding tot belangrijke besluiten. De openbare vergadering werd hierna geslo ten en ging over in „Comité-Generaal Het bestuur van do Kamer verzocht ons nog mede te deelen, dat de voordracht voor we- jrer_j.meter in de gemeente Amersfoort luidt: I J. J. van Doom; 2. J. van Keken. Aangezien bij de behandeling van dit punt enkole persoonlijke zaken bespreken moeten worden, werden de deuren tijdelijk gesloten De voordracht zelf was echter niet geheim. De Komende Cultuur. Voor „De Komende Cultuur" zal ds. Scher merhom a.s. Zondagochtend om half elf spre ken in „De Arend", over het onderwerp: „Dc binnenste oogst". Roode Kruis. Gisteravond is in hotel „De Zwaan" een ver gadering gehouden van het Roode Kruis met besturen van plaatselijke zangvereenigingen, om een plan te bespreken voor do volgende week te houden collecte. Besloten werd, dat deze collecte gehouden zal worden op Zaterdag 27 October a.s. Ver schillende zangvereenigingen zullen in de stad liederen ten gehoore brengen, terwijl dan on der do omstanders gecollecteerd zol worden. Ook zal er een huis-collecte gehouden worden, terwijl verder op verschillende wijzen de aan dacht op deze collecte zal worden gevestigd. NederL Chr. Reisvoreoniging. Dinsdagavond hield de Af<L Amersfoort von de Nederlandsche Christelijke Reisvereeniging een bijeenkomst in het gebouw der C. J. V. Nadat dc heer W. de Beste een inleiding met lichtbeelden had gehouden over zijn reis naar Nürnberg en Beiersch Tirol, werd overgegaan tot dc verkiezing van een definitief bestuur, het welk thans bestaat uit den heer W. de Beste, voorzitter; mej. Ruitenberg, penningmeester esse en den heer J. B. Boevé, secretaris. Met de leden die zich in de pauze opgoyen, telt deze afdeeling er thans 32. Kantongerecht De kantongerechtszitting van gisteren leverde weinig belangrijks op. Het zijn zoo de gewone zaken, die zich regelmatig herhalen. Overtre dingen van de Arbeidswet, rijden op een niet- verlichte fiets na den vastgestelden tijd, enz. Eenige maanden geleden heeft bij de Kamper- binnenpoort een botsing plaats _gehad tusschen ©en auto en twee wielrijders. De autobestuur der stond gisteren terecht. Hij beweerde van den Zuidsingel komende, geheel rechts aangehouden te hebben om met een groote bocht de Kamper binnenpoort in te rijden. Hij had voldoende signalen gegeven en krachtig geremd, toen hij de wielrijders zag, om nog een botsing te voor komen. De aangereden wielrijder beweerde, dat er geen signalen gegeven waren en dat de auto aan de linkerzijde reed. De kantonrechter merkt op, dat door getuigenverklaringen is ko men vast te staan, dat de motorbestuurder in derdaad signalen heeft gegeven. De ambtenaar van het O. M. achtte hier een overtreding aan wezig en eischte een boete van 10 of 5 dagen hechtenis. Uitspraak over acht dagen. Het was gebeurd in den trein Amsterdam Nijmegen, even voorbij Amersfoort In Amers foort kwamen twee polderwerkers in den trein, die naderhand bleken dronken te zijn. Toen de trein zich in beweging gezet had, vonden de „heeren" het noodig hun medepassagier op al lerlei wijzen lastig te vallen. De eene legde zijn hoofd kalm op den schouder von den reiziger, om op die wijze een dutje tc doen, terwijl^ie ander het noodig oordeelde te schoppen en te slaan. Waar een der beklaagden eergisteren door den politierechter te Utrecht veroordeeld is tot 3 maanden gevangenisstraf, oordeelde de amb tenaar van het O. M. ook voor den andere een flinke straf noodzakelijk en eischte 75 boete, subs. 75 dagen hechtenis. Ook in deze zaak zal de kantonrechter over 8 dagen uitspraak doen. Een melkslijter uit Woudenberg, die karne melk, bestemd voor veevoeder, als consumptie artikel had verkocht, werd conform den cisch veroordeeld tot een geldboete van 100, subs. 40 dagen hechtenis. sia „DE MAGNEET" Utrechtschssfr. 12 trekt aan door prijs en kwaliteit OW ZIET BE ÉTALAGES AanbevelendGEBRS. DE TRIES Bekouringen. Een bakker te dezer stede is bekeurd ter zake overtreding der arbeidswet. Een autobestuurder is geverbaliseerd wegens het rijden met een outo, waarvan num mer en letter niet verlicht waren. Eveneens is een wielrijder bekeurd, die op den daarvoor vastgestelden tijd zijn lantaarn niet had aangestoken. Acht varkens te water Hedenochtend, ongeveer 9 uur is de gehee le Koppelbuurt in rep en roer gebracht door een wagen met varkens die aan de kleine-kop pel t© water geraakte. Bij een draaien liep de wogen achteruit, waardoor paard, wagen en de inhoud, bestaande uit acht varkens in het Spui terecht kwamen. De koetsier wist nog bijtijds van den wogen te springen. Zooals te begrij pen is, verwekte het voorval een groote me nigte belangstellenden, waarvan velen terstond mede hielpen do beestjes op het droge te bren gen. Weldra gelukte het alle dieren aan wol to brengen, doch één varken bleek te zijn ver dronken. Ook het paard kon gered worden. Het kostte echter veel moeite den wogen, die tamelijk diep was weggezakt uit het water te holen. Gemeentel ij ke Arbeidsbeurs. Aanvragen van Werkgevers op 18 Oct. '25: I Navenmaker, 5 worstmakers. Aanbiedingen van Werkzoekenden op 18 Oct. 1923. I Granietwerker schuurder, 2 Timmerlieden beneden de 18 jaar, 1 beeldhouwer, I emballeur- pakkistenmoker, 2 borstelmakers, I mach. schoenmaker, I schoensnijdcr, I concierge, 1 expeditieknecht, I vuurwerker, 2 banket- en broodbakkers, 2 banketbakkers, 2 bankwerkers, 1 bierbottelaar, 3 boekbinders, boekdrukkers, 2 boekhouders, 4 broodbakkers, I controleur, 2 dienstboden, 2 clcctriciens, 77 grondwerkers, I hoefsmid, I hulp in de huishouding, 8 kan toorbedienden (mann.), 3 id. (vr.), 3 kantoor- werksters, 2 kellners, 4 kleermakers, 14 let terzetters, 2 loodgieters, I loopknecht, 122 losse arbeiders, 2 machinale houtbewerkers, 5 ma chinebankwerkers, I machinistenleerling, 1 ver- warmingteekenaar, 1 leidster fabriek, 4 maga zijnknechts, 2 metaaldraaiers, 14 metselaars, 7 meubelmakers, 2 monteurs, 3 naaisters, 37 opperlieden, I rijwielhersteller, 21 huisschil ders, 3 schoenmakers, 12 sigarenmakers, 1 smid, 2 slagers, I steenhouwer, 1 stoker, 3 streatmakers, I steno-typiste, 2 dienstboden (Duitsche), 5 stukadoors, 2 suikerwerkers, I bouwkundig tcekenaar, 31 timmerlieden, 4 voerlieden, 1 vuurwerker-autogcnelasscher, 3 wagenmokers, 13 werkvrouwen, 5 winkeljuf- frbuwen, 2 zadelmakers, 1 schoenrwikker, 1 outogenelesscher, I instrumentmaker, I incas seerder, 1 hulpmonteur, 1 leerling-monteur, 1 papierbewerker, 6 wevers, I plakker, 1 reiziger, 1 magazijnmeester, 2 chauffeurs. 433' STAATSLOTERIJ. .VlJTDE KLASSE. Vijf TIENDE I IJ3Ï. Trekking van 17 Uctober. ƒ1000 No. 1954, 2063, 11150, 11952, 14076, 14683, 13472, 13654, 18650, 1 400' i\o, 10649, 16269, 21042. j, 200 No. 1062, 6710, 19433, 21077. 100 No. 1610, 4602, 7168, 9263, 13519, 15572, 17525, 17633, 18320, 20048, 21554^ 22215, PRIJZEN VAN ƒ70. 147 233S 5926 8G91 11855 15402 17763 20335 200 2óöÜ 6158 8712 11950 15433 17931 20348 230 2601 6167 8757 12057 15517 17951 2044-1 2-12 3076 6227 8797 12105 15531 18173 20170 250 3064 6283 8309 12497 15534 18303 20196 667 3038 6531 8933 12562 157C9 18314 20509 610 3154 6637 8938 12670 15762 18359 20577 612 3372 6657 8973 12820 15800 18541 20649 722 3383 6839 9031 12960 15S24 18731 20C67 723 3616 6920 9070 12985 15877 18751 20731 736 3694 6958 9113 13112 16884 18813 20798 758 3827 7130 9426 13175 15986 18898 20900 1076 4077 7298 9446 13196 16219 19134 21037 1141 4145 7397 9704 13292 162SO 1920S 21040 1186 4319 7515 9777 13363 16377 19457 21125 1206 4306 7572 10096 13539 16100 19461 21328 1241 4527 7604 10349 1864S 16846 19547 2135G 1318 4635 7665 10103 13788 16909 19575 21506 1388 4657 7721 10479 13847 17149 19605 21560 1610 4S48 7792 105S1 13922 17223 19612 21762 1526 4929 7819 10712 13957 17269 19618 21765 1532 5012 78c0 10817 13973 17291 19639 22130 1543 5361 7946 10939 144S3 1736-5 19661 22146 1637 5391 8003 11068 14506 17449 19753 22179 1681 5-179 8051 11099 14511 17462 19794 22190 1759 5668 8052 11149 14597 17533 19862 22356 1760 5670 8054 11240 14645 17536 19863 22507 1763 5719 8137 112(30 14862 17557 19968 226S2 1862 5769 8150 11333 14962 17590 19987 22734 1947 5801 8208 11480 14977 17668 20015 22739 1957 5802 8229 11559 15001 17684 20113 22752 1985 5845 8283 11679 15314 17707 20221 22S14 2131 5900 8526 11694 153S5 17753 2030S 22846 2237 5922 8530 11726 NIETEN. 5-4 3366 6440 9707 12321 15051 17990 20254 106 3390 6442 0716 12363 15179 17999 20288 110 3444 643S 9726 12400 15182 18019 20299 117 3471 6516 9735 12435 1-5301 18025 20309 133 365.1 6528 9741 12478 15303 18051 20352 146 3575 6566 9S94 12470 15320 18149 20362 162 3579 6639 10012 12491 15399 18151 2033-1 176 3652 6654 10054 12517 15502 18166 20389 206 3684 6687 10077 12540 15522 19256 20104 267 3709 6-794 10086 12553 15538 18269 20429 270 3710 CS31 10114 12577 15599 18297 20437 •363 3789 68-16 10130 12668 1566-4 18306 20503 378 3815 6872 10145 12715 15707 18339 20548 495 3871 6835 10153 12767 15742 1S351 20606 551 3917 6925 10170 12774 15749 18878 20620 590 3976 6933 10225 12781 15802 18108 20628 623 3977 6952 10229 12796 15S15 18113 2064Q 726 3998 6957 10266 12806 15S49 18464 20618 732 4020 6961 10239 12815 15958 18165 20655 830 4044 6972 1031G 12899 15S81 18480 20764 S71 4048 7013 10372 12905 16SS2 18-182 20765 937 4055 7054 10387 12913 15900 18185 20787 1054 4144 7139 10-131 12920 15919 18512 20316 1167 4159 7155 10514 12954 15954 18561 20841 1176 4160 7215 10597 12989 16005 18582 20951 11SS 4163 7223 10683 13127 16059 1S595 20995 1189 4175 7275 10701 13130 16075 18606 20997 1194 4185 7276 10721 13131 1GC69 18615 21013 1196 4189 7332 10746 13185 16210 18639 21023 1213 4207 7373 10752 13202 16216 18638 21028 1255 4203 7406 10634 13221 16241 18639 21030 1256 4233 7419 10844 13303 18302 18674 21078 1324 4238 7468 10880 13318 16394 38684 21083 1344 4262 7526 30902 13349 16394 1S729 21093 339/ 4290 7-543 30993 13370 16416 1 8794 2109-5 1486 4357 7547 11030 13395 16154 18817 21096 1442 4440 7518 11032 13447 16478 13972 21120 14o0 4470 7603 11034 13457 1 6510 18894 21140 JSZ 4'*I5 7704 11035 14500 16500 18957 211S0 7753 11040 13510 16572 18976 21181 fSS ZS?5 11075 13533 16577 18077 21203 1683 4'82 7016 nCBS 13571 16583 19104 21224 1716 47.97 7066 11101 13576 I6G84 19113 212*3 Ï5? 11116 13581 16620 19206 21309 J'jl 4824 8103 11119 13609 16635 19212 21342 1864 4.926 8136 11161 13617 16687 19243 21347 1966 4827 Slfiil 11180 13690 16835 19270 21424 SU! 8169 11210 13710 16854 19274 21490 2133 4803 8293 11211 13736 16857 19324 215*6 2169 4°00 829.5 11212 13739 16959 19362 21668 2189 4922 8335 11224 13914 16964 19363 21673 2194 5009 8366 11297 13*35 16903 19375 21714 219") 5025 9 i09 11359 13963 16923 19391 21792 2210 6065 8421 11397 18894 16989 19-119 21861 2408 5077 8534 11399 13897 17061 194-51 21809 2414 6080 8.571 11443 18906 17066 19.524 21872 2416 5131 8579 114.59 13924 17114 19.544 218.99 2447 5218 8615 1149.5 13925 17145 19552 21949 24.56 5256 8657 11513 13931 17167 19.56)2 21969 2491 6308 8669 11527 13937 17271 19594 o2D0fl 2503 5350 8676 11551 1398? 17038 19603 *°156 2630 0435 8742 11592 13997 17297 19671 22198 2632 5507 8780 11589 13094 17307 19672 22218 2636 8781 11610 14009 17366 19719 22316 2639 5544 8970 11702 14014 17*67 19720 22337 2658 .5.548 8915 11728 11026 17378 19727 25443 2661 5549 8940 11753 14154 17400 19782 22495 2668 5689 9023 11765 14235 17441 19815 22-515 2681 57,5 9093 11775 14260 17469 19821 22562 2684 5766 9086 11785 14279 17522 19822 22563 Si 8s2 11795 14320 17576 10824 22568 2842 5832 9137 11801 143.54 17579 19829 22612 2843 5886 9157 11865 14429 17617 19845 22628 9179 11804 14430 17620 199-11 226S5 SS SI2 11920 T4496 17661 19945 22768 2807 6018 9256 1192,5 14502 1 7680 19997 22775 -059 6020 0298 11W9 14553 17757 20054 22792 3017 602932HO™ 14-555 1 7761 20070 22811 3107 6050 934-1 11965 14660 17S27 20001 <>2813 «ito 2ÜSI 0331 12043 14663 17845 20061 22817 3178 6220 0432 12Ö5-1 146SO 17877 20122 22858 3189 6252 9457 12131 14802 17S90 20126 22874 3203 6250 &70 12172 14808 17895 20131 22917 '«n 6288 1*479 12196 14921 17897 «>0193 2°93° 3245 629-5 MSP 1222.3 14631 17920 20194 2^976 32Ó0 6331 959.5 12235 14969 17923 20°34 22989 3202 6385 9642 1231.3 14983 17058 $240 S306 6128 9695 12318 15617 17PS7 202-13 In dyon'go stond: 13259 f 70, 325: 433ste STAATSLOTERU. Vijfde of laatste Klasse. Vierde of laatsto weck. Trekking von 17 Oct. 1923 (1000 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C R. O. Leinweber te Amersfoort (Breestraat 26) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijs van 70.—: 19752 Zonder prijs zijn uitgetrokken: 4020, 4044, 4048 en 4055. 433* STAATSLOTERIJ. Donderdag 18 October 1923. 5c KLASSE. 16e LIJST. Hooge Prijzen: 1000: 13354 met premie van 30.000. 1000 2706, 3054, 4-491, 9797, 14478. I V/ SSELHOEBSEl. Off. Not. Niet Off. No# 17 Oct 18 Oct. *23 12 uur.' Londen 11.55V 11.55'/4 Berlijn. 0.00000.— Par(js 1542 15.85 Brussel13.80 13.37} Zwitserland 45.75 45 80 Weenen 0.0036} U.C 6} Kopenhagen 44.85 44.85 Christian!* 89.60 39.60 Stockholm 67J25 67.85 New-York 2.54*/s 2.65'/|

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3