Tan tweede Kosteloos Consultatie-Bureau voor Zuigelingen van liet Croene Kruis Rlode-Vakschool voor Dames en Meisjes, UIT DEN OMTREK, STADSNIEUWS. ^dvertentiën Dr. Harp. Gips NIET OF HET SPREEKUUR TE RAADPLEGEN Verhuisd J. M. SLUITER, Pieter Bollilaan 16. 1 JE ÜELÉir BLAUWE LAKEN JEKKERS MNEHiTÉIEKDS SUMMI- EN 6A8AR0SNE Vsreeniging van Vrijzinnig Hervormdan le Amersfoort Gl PSSTZEOEL-VERZASIELAARS. ¥LI¥¥I¥a GUMMI EK WATERPROOF 1 CAPES IN ALLE PRIJZEN UTRECHTSCHE HYPOTHEEKBANK °/o PANDBRIEVEN 100"/. rage had gestaan, terwijl ettelijke getuigen a Hem te vinden Spreekster kan hieraan geen charge hadden gezien, dat ze den dag te voren hem hadden nagezien en de. benzine bijgevuld, dat zij hem in zwart blauw hadden geschilderd en dat de auto 's ochtends van half TO tot laat in den middag uit de schilderswerkplaats is ge weest op 7 Juli. Tegen G. is daarop rechtsingang wegens meineed verleend en hij staande de terechtzit ting in hechtenis genomen. Met O. M. eischte tegen M. 7 jaar gevan- genisstrof. BRAND TE ROTTERDAM. In een kantoorpand. Gisteravond heeft te Rotterdam een vrij ern stige brand plaats gehad. Even over half tien bemerkte een surveillecrend agent, dat op de bovenste verdieping van een 5 verdiepingen hoog kantoorpand aan de Wijnstraat 138 een dikke rookwolk opsteeg. Hij waarschuwde on middellijk den huisbewaarder, die zich reeds ter ruste had begeven. De brandweer, die weldra ter plaatse was, tastte het vuur, dat aangewakkerd werd door den vrij sterken wind, met 6 stralen op de waterleiding aan. Na ongeveer 20 minuten kon men niet zien, dat de vlammen verminderden ondanks de groote hoeveelheid water, die in de brandende verdieping werd ge worpen. Vandaar dat assistentie werd verzocht van een stoomspuit, terwijl ook de Magyrus- lodder werd ontboden. De stoomcr voerde met een straal langs genoemden ladder ecne groote hoeveelheid water naar boven; dit scheen to helpen, want na omstreeks een half uur nam het vuur of. De gelijkvloersche en Ie verdiepingen, in gebruik bij de firma Plouvier, en de 2e étage, waar gevestigd is de firma A. J. van Breen's Handels-Mij., bekwamen enorme waterschade, terwijl het geheele kontoor van de in liquidatie zijnde bankiersfirma Davidson en Spier geheel verloren ging. Ook de zolder, waar de woning van den huisbewaarder was, en de archiefka mer van laatstgenoemde firma en het dak werden een prooi der vlammen. Vermoed wordt, dot de brand is ontstaan door kortsluiting. De bovengenoemde bankiersfirma zou niet meer verzekerd zijn. geloof hechten en hecht daarom meer aan het standpunt der theosofie. Breedvoerig wijdt spreekster hierover uit. Behalve de groote leeraars is de wereld nooit geweest zonder lei- dcr$. Met namen van Thomas van Aquino, Ber nard von Clairvaus e. a. betoogt spreekster dit nader. Zulke mennen hebben altijd de menschen opgewekt om uit te gaan in de wereld, om zich zelf te geven ter wille van# anderen. Wanneer wij Gods wetten goed kennen, is het voor ons mogèlijk die te gebruiken in ons leven. Wij moeten er echter ons van bewust zijn, dat van die wetten geen misbruik gemaakt wordt. Ten goede gebruikt, kunnen zij tot zegen strekken; ten kwade gebruikt kunnen zij ons afbrengen van den Vader, omdat wij die wetten dan ge bruikten voor ons zelf en niet in Zijn naam. Alles wat wij bezitten, hebben wij van Hem ge kregen om dat te gebruiken ten bate van ande ren, en niet voor ons zelf. Besproken worden ver volgens verschillende scholen uit de oudheid, als de school van Pythogoros;scholen, die zich bezighielden met de beoefening van bovenge- noemden stelregel. Een van de eerste eischen voor toelating van zulk een mysterie-school is „tevredenheid". Wil een mensch inderdaad in 11e opzichten kind van den Vader zijn, dan meet ook hij aan dien eisch voldoen. Vrijheid en moed zijn twee noodzakelijkhe den voor hen, die zich willen verdiepen in de dingen des geestes. Dan zal men contact krij gen met het ware innerlijke leven. En wij moeten dan bedenken dat de Christelijke leer, zooals die gegeven is voor het Westen, gegeven is om na te volgen. De uiterlijke leer werd niet ge geven als een piachtig geschrift, doch moet ons brengen tot het nauwe verband tusschen Vader en Kind. De voorzitter* dankte hierna mejuffrouw Gantvoort voor haar voordracht. Na nog en kele mededeelüngcn van huishoudelijkcn aard werd de bijeenkomst gesloten. Telefoongids. Op het schrijven der Kamer van Koophandel aan den Directeur van het Postkantoor te Amersfoort omtrent nieuwe uitgave der ver ouderde telefoongids, antwoordde genoemde directeur bij schrijven van 17 Oct. het volgende Aangezien de locale telefoongids éénmaal per jaar verschijnt en, onder de namen der aange slotenen, geregeld mutatiën voorkomen, is het, uit den aard der zaak, niet te vermijden, dat gidsen welke door dc belanghebbenden niet wor den bijgewerkt, volgens de maandelijks gepubli ceerde aanvulling, tegen het einde van het dienstjaar niet meer volledig zijn. De nieuwe gids, welke, voor geruimen tijd, weer aan dit euvel een einde zal maken, is in druk en zal spoedig verschijnen. Op de meeste grootere kantoren zal echter wel een „Naamlijst voor den Telefoondienst" voorhanden zijn. Aangezien dit werk tweemaal per jaar verschijnt en op elke uitgave nog een supplement wordt verstrekt, zal, in dc meeste gevallen de „Naamlijst", wuarin Amersfoort volledig voorkomt, inlichtingen kunnen geven. Wijlen baronesse Melvill van Lynden heeft gelegateerd aan de Diaconie der Herv. Ge meente te Nijkerk 5000, aan dc Diaconie Nijkerkerveen 50C0 en aan de Chr. School te Nijkerkerveen 10.000, olies vrij van suc cessie-rechten. Ingetrokken Voorschot. Ingetroken is het bij Kon. besluit van 2 Juli T9I7 aan deze gemeente ten behoeve van de vereeniging Volkshuisvesting II toegekende voorschot van 13,000. (Stct.) Garnizoen. Bij Koninklijk besluit vnn 16 October j.I., no. 56, zijn met ingang van 18 October 1923, de reservc-twccde-hritenants A. E. A. Markman van het 16e, S. W. Seigers van het 21c en F. K. F. Keuker, I. Frank en C. IJ. Struyk van het T8e regiment infanterie, benoemd en aangesteld tot reserve-eerste luitenant, bij hun tegenwoordig korps. Volksuniversiteit. Uitgaande van de Volksuniversiteit, zal op Vrijdag 26 October a. s. in dc R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat alhier, een bijeenkomst plaats heb ben, waar prof. dr. E. von During uit Frankfort een lezing zal houden over :„Was von der heu- tigen Jugendarbeit in Deutschland zu lerhcn ist." Prof. dr. von During, oorspronkelijk medicus, heeft in de laatste jaren zijn leven gewijd aan den arbcrd onder de „gefahrdsten Jugend." Hij is een man van groote ervaring, die op de laat ste Internationale Conferentie tc Zetten, een voortreffelijk referaat heeft gehouden over de nco-reglementeering, de nieuwe methoden, tot bestrijding van de prostitutie. De lezing vangt Vrijdagavond non om 8 uur. Theosofische Vereeniging. Gisteravond hield voor de Amersfoortsche Loge der Theosofische Vereeniging mejuffrouw Gantvoort uit Utrecht haar derde en laatste le zing van de serie, die voor dit seizoen op het programma stonden. De Voorzitter, de heer Haas, opende de ver gadering en heette de aanwezigen welkom. Mejuffrouw Gantvoort ving hierna aan met haar voordracht over het onderwerp: „Het Christendom bezien von uit theosofisch stand punt." Spreekster wilde dezen avond vier vra gen beantwoorden: lo. Wat is godsdienst; 2o. Wat geeft de godsdienst; 3o. hoe is de verhou ding tusschen de verschilier.de godsdiensten en 4o. Wat leert het Christendom. De eerste vraag beantwoord zich zelf. Gods dienst is het dienen van God, het dienen van den almachtige, van wien alles komt, en tot wien alles weer komen zal. Bij iedere godsdienst heeft men een drievoud, dat altijd naor voren treedt. Doch niet alleen in den godsdienst treft men deze drieeenheid aan, dcch ook in alles wat er om ons heen gebeurt. Er is een eeuwigdu rende wisselwerking met ons innerlijk leven en de uitwendige schepping, die zoolang duurt, tot dat zij samen harmoniecren. Is dit eenmaal het geval, dan komen in ons weer nieuwe plannen, nieuwe ideeën op; zoo gaat dit altijd door. Zoo kunnen ook wij volmondig erkennen het Schriftwoord: „Niemand komt tot den Vader dan door den Zoon." Dit is echter niet alleen bij het Christendom, in elke godsdienst kan men dit woord terug vinden. Dc godsdienst moet ons leeren God tc dienen. Wanneer wij dat willen doen, dan moeten wij beginnen met de wet van den Vader te gehoorzamen. Elke godsdienst is echter maur voor een bepaald ins. Zoo is het Christendom speciaal voor hen, die het Westen bewonen. Iedere godsdienst moet voor ieder van de menschen van dat ras iets geven, om te gaan omhoog. En dot is juist de moeilijkste eisch. In welken godsdienst wij ook zoeken, overal zullen wij vinden, dat cr iets gegeven wordt voor de groote massa, moor ook iets dat aanspoort tc zoeken naar de ver borgenheden Gods. Het Christendom wordt beschouwd als het al leen-zaligmakende geloof. Het Christendom be staat nu ongeveer 2CC0 janr. Doch voor al die menschen, die vóór dien tijd geleefd hebben en die ook kinderen van den Vader waren, zal Hij voor hen geen Leeraar gezonden hebbent om Groene Kruis. Gistermiddag had in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden de opening plaats van het nieuwe consultatiebureau van het Groene Kruis aan de Kortegracht. Onder de aanwezigen zagen wij den burge meester dezer gemeente, mr. J. C. graaf van Randwijck, den gemeente-secretaris, den heer Kaan, de wethouders dr. Jorisscn en de hccren Veis Heyn en Ruitenberg, benevens vele raads leden en doktoren. Verder waren nog aanwezig afgevaardigden van de T. B. C -Vereeniging, van de Ncderl, Huisvrouwenverceniging, van de Gezondheidscommissie en van den Nederl. Bond voor Zuigelingenbescherming. Dc voorzitter van het Groene Kruis, mr. J. K. H. de Beaufort, opende de bijeenkomst en sprak zijn vreugde er over uit, dat zoovelen hadden gehoor gegeven aan de uitnoodiging, om deze opening bij te wonen. De opening Van het nieuwe Consultatiebureau met den melk- keuken noemt Spreker een belangrijke gebeur tenis. Reeds lang koesterde het bestuur van hot Groene Kruis pionnen om iets te doen voor da zuigelingenverzorging. Men begreep echter, dat dit met groote finoncieele offers zou gepaard gaan. Daarom werd in overleg getreden met het gemeentebestuur, dat reeds dadelijk de plannen goed gezind was. De gevolgen van deze be sprekingen bleven dun ook niet lang uit. Een belangrijk vraagstuk was echter de kwestie van de ruimte. Het perceel in de Van Blonkcnheym- straat was te klein cn ook niet geschikt voor uitbreiding Het bestuur was toen zoo gelukkig de hand te kunnen leggen op het tegenwoor dige gebouw non de Kortegracht, waar ook ge legenheid voor uitbreiding was. Door verschil lende omstandigheden werd echter dc zuigclin- genverzorging in een hoek gedrongen. Doch langzamerhand kwam hierin verbetering, door dat het gemeentebestuur subsidie verleende. Toen kon worden overgegaan tot dc noodzake lijke uitbreiding en verbouwing. Spreker wil het dagclijksch bestuur dezer gemeente dan ook de dank der vereeniging overbrengen voor de hulp, waardoor het streven van de vereeniging thans werkelijkheid is geworden. De leiding van het consultatiébureou is in honden van dr. Helfrich, bijgestaan door Zuster Voigt. Met blijheid cn opgewektheid gaan wij nu de toekomst tegemoet en hopen, dat de instel ling een zegen mag worden voor Amersfoort. Om te antwoorden op de vraag, hoe men zich de toekomst vooi stelt, leest Sprekei enkele con clusies voor van dr. Carstens, een bekend kin derarts te Utrecht, die tot'basis gesteld zullen worden om het voorgestelde doel te bereiken. Namens het gemeentebestuur wenscht de burgemeester de vereeniging van harte geluk met haar nieuwe gebouwen. Spreker hoopt dat de instelling een mooie werkkring tegemoet gaat cn twijfelt ook niet, of dat zal zoo zijn. Speciaal dr. Helfrich zal een moeilijke taak te vervullen hebben, terwijl ook de zusters met veel vooroordeel zullen te kampen hebben. Spreker is er echter van overtuigd, dat, waar deze met zooveel toewijding hun taak op zich genomen hebben, zij ook die moeilijkheden zul len overwinnen. De heer Ter Cocq spreekt vervolgens ccnige oorden van gelukwensch namens het hoofd bestuur der Provinciale Groene-Kruis-vcreeni- ging cn voegt daar tevens den gelukwensch bij an den Road van Arbeid, van welke instelling hij voorzitter is. Namens de Amersfoortsche huisartsen werd het woord gevoerd door dr. Schreuder, die in enkele woorden het groote belang van een con sultatiebureau schetste. Ook de groote invloed, die zulk een bureau kan hebben op de hygiëne het huisgezin, werd nader betoogd. Helaas laat in vele huisgezinnen te dezer stede de hy giëne veel te wenschen over. Het is echter nu dc taak van de Zuster, hierin verbetering trachten te brengen. Een in alle opzichten schoone taak. Tenslotte sprnk de heer Van Beurden als regent van het St. Elisobeth-gasthuis nog en kele hartelijke woorden en wenschte ook hij de vereeniging geluk met de nieuwe instelling. Hiernu maakten de aanwezigen een wande ling door het gebouw om de verschillende ver trekken in oogenschouw te nemen. De wacht kamer, het consultatiebureau zelf, de mclkkeu- ken, alles is op de meest eenvoudige, maar doordoor juist meest hygiënische wijze inge richt. Wij zeggen niet te veel, wanneer wij ver klaren, dot het consultatiebureau met de mclk- keuken van het Amersfoortsche Groene Kruis oldoen aan alle eischcn, die men aan zulk een inrichting moet stellen. Vermelden wij tenslotte nog in dit verband, dat de verbouwing is geschied door de firma Ruitenberg, alhier, Kantongerecht. De motor- en rijwielwet vraagt nog altijd ve le slachtoffers. Voor bijna iedere kontonrcch- terszitting verschijnen overtreders van deze wet. Vonochtcnd weer een wielrijder. Had geen signalen gegeven en niet zijn hand uitgesto ken bij het verunderen van richting, waardoor een aanrijding plaats had. Beklaagde had ook geweigerd de aangerichte schade te vergoe den Hij beweerde, dat zoowel bij links als bij rechts uitwijken een aonnjding onmogelijk was, waarop de kantonrechter opmerkte, dat hij dan maar had moeten afstappen. De ambtenaar van het O. M. vroeg een geldboete van 10, subs. 5 dagen hechtenis op voorwaarde, dat de jelcden schade alsnog door beklaogde zal worden vergoed. Een slager te Soest had vnrkcnsvleesch op j zeltclijk aan de keuring onttrokken. De getui- ge-deskundige lichtte een en ander nader toe cn verkloarde dot beklaugde, die zelf niet ver schenen was, het niet heel erg nauw nam met de vlccschkeuringswet. Al meerdere malen was beklaagde deswege geverbaliseerd. Dit in aan merking nemende eischte de ambtenaar van het O. M. 200 boete of 80 dagen hechte nis. Een melkventer alhier had volle melk ver voerd die bij onderzoek een vetgehalte bleek tc hebben van 1.7% in plaats van het normale gehalte van 5?ó. Beklaogde, ,dic twee ge tuigen had meegebracht, hing een heel relaas op van de- wijze, waarop hij de melk betrok van de melkverkooper, en betoogde dat hij ge heel onschuldig was. Hij verkocht de melk zooals hij die kreeg. De kantonrechter was echter v'on oordeel, dat degene, die de melk vervoert, ook aansprakelijk is voor de Iwaliteit vun die melk. Nadat de beide getuigen nog verklaerd hadden, dat beklaagde niet met de melk geknoeid had, requireerde de ambtenaar van het O. M. 100 of 20 dagen. Een auto-bestuurder te Baarn, die gedag vaard was omdat hij bij het veranderen van richting geen teeken noch signalen had gege ven, waardoor een motorrijder was aangere den, was zelf niet verschenen, doch de be trokken moxoi rijder zette de zaak uiteen, waar op dc ambtenaar van het O. M. 3 boete, subs. 1 dag hechtenis vroeg. Een londbouwcr uit Beorn had op zijn lande rijen geloopcn met een klem, zonder dot hij vergunning had Beklaagde wist niet, dat dit niet mocht. Hij gebruikte de klem om bunsings te vangen, die het op ztjn kippen gemunt had den Eisch 1.— of 1 dag. Uitspraak in olie zaken over acht dagen. Volksuniversiteit Amersfoort. Professor Dr. E. VON DüRIXG van Frank fort zal op 25 October 1923 een lezing houden in een zaal van de R. K. Openbare Leeszaal Nieuwstraat te Amersfoort des avonds om acht uur órociés over: „V/AS VON DER HEUTIGEN JUGEND ARBEIT IN DEUTSCHLAND ZU LERNEN 1ST." Entróe 0.20 per persoon te voldoen aan dc zaal. AGENDA. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek. Laantje 2. R. K. Openbare leeszaal en bibliotheek. Leeszaal Handelsregister. Arnhemscheweg 23. Theosofische Bibliotheek. Laantje 5. Museum Flehite, WestsingeL Bioscoop Langestroat Zondag en Maandag Bioscoop „de Arend". 23 Oct. Derde Voordracht van de Amersf. Logo der Theos. Ver. in het zaaltje van den heer Klaossen. Achter de Amh. PoorlwaL 24 Oct. De Valk. Muziek-uitvoering „H. J.. Hegeraath" 24 Oct. Amicitia. Muzikalische Kommerspic-le. 27 Oct Amicitia. Ie Ab. Concert Augustin. 28 Oct. Amicitia. Propugonda-avond Ver. v. Vrijz. Hciv. Voordracht Ds. Westmijse. 30 October. Amicitia.. Eerste uitvoering Chr. mannenkoor „Jubal"'. 31 Oct. Rem. Kerk. Herdenking Hervorming. 8 Nov. Amicitia. Holl. Tooneelver. Pir. E. W. dc Blauw). 9 Nov. Rem. Kerk. Nederl. Prot. Bond. 14. Nov. Amicitia. Amersf. Kunstkring. Ma rionetten Theater Münchener Künstler (Oscar Braan). 15 Nov. Amicitia, Nutslezing. 15, 16 en 17 November „De Valk". Fancy Fair.' Chr. Padvinders Orgonisotic. 23 Nov. Amicitia. 1ste Concert Meyer— Pusch. 24 Nov. de Valk. Feestavond Frieschc Sels- kip. 14 Dec. Rem. Kerk. Nederl. Prot. Bond. 14 Dec. Opera Norma (Vclksuitvoering). 15 en 17 Dcc. Opeia Norma. 29 Dcc. Amicitia. Nutsvoordraoht voor kin deren. 18 Jan. Rein. Kerk. Nèderl. Prot. Bond. 21 Jnn. Amicitia, Nulsavond. 14 Febr. Amicitia, Nutsavond. 22 Febr. Rem. Kerk. Nederl. Prot. Bond. 29 Febr. Amicitia. 2de Concert Meyer— Pusch. 10 Maart. Rem. Kerk. Nederl. Prot. Bond. 19 Maart. Amicitia, Nutsavond. Burgerlijke Stand van 23 October 1923. Geboren: Catharine Johanna d. v. HcndHk Mossing en Woutero Geertruida Kammeycr. Mizzi Carolina Stefanie d. v. Steven dc Groot en Maria Carolina Turecek. Overleden: Aalbert van Ruitenbeek oud 72 jaar, wed. van Gerritje van de Zuidwind. Gehuwd: Johannes Cornelis Hilhorst en Adriana Cor nelia Klaosing. Murinus van Rooy cn Wilhelmina Theodora Coops. ji Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van: 24 October 1923. Hoogste stand 756.0 te Toulon. Laagste stnd 723-6 te Skudesness. Verwachting tot den avond van 25 October Matige, tijdelijk krachtige, Z. tot V. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, met tijdelijke op klaring, regenbuien, iets koeler. Wielrijders. Fietslantaarn aansteken 5 uur 16 min. WISSELKOERSEN. Off. Not. Niet Off. No. 23 Oct. 21 Oct. *23 12 uur. Londen 11.567s U.56V« Berlijn. 0.00000.— v— Brussel. 12.65 12.77* Zwitserland ..V.. 45.77* 4590 Kopenhagen 4465 44.S0 Christiania 39.25 39.55 Stockholm 6750 67.85 New-York 2.567, -.57'/, is deze week t.m. Vrijdag 26 October Tuinarchitect- van Van Asch van Wiichliaal 5 naai 23 j. Duitsche juffrouw, alg. ontv/., k. piano-onderw. geven ZOEKT BETREKKING als hulp huishouding of bij kin deren. Br. onder No. R 17 Alg. Adv. Bur. ROUMA Co., Amstér dara. IJet heer zoekt KOST- en INWONING. Br. onclcr No. 7300 bureau Amersf. Dagblad. WISKUNDE. Lessen voor leerl. Gymn. of H. B. S. en opleiding M. S. of L. O. Dr. J. DE VRIES. Schim- melpenninckstraat 12. BEEENDJ7IAKING. Ondergcteekendo vervaar digt alleen nog Toto Vergroo- tin gen naar ieder portret in diverse procédé s. J. V/. WENTZEL, Hoffotograaf. Parallelweg 20, Amersfoort. Speciale Vischbakkerij. Het beste adres voor visch GLASTRA Co.. Utrectit- scheslraat 50. Levert alle soorten versche isch. Aanvoer rechtstreeks van uit IJmuiden van Schelvisch, Kabeljauw, Tarbot, Tong, Schol enz. Rolmops en gemarineerde haring. Aan sbjtcrs flink rabat Utrcchtschestraat 40, TeL 92. HAAR WASSCHEN. ELECTRISCHE DROGING Gndulation MarceL 1.—. Alleen kappen 0.50. Manicure 75 cent. Beleefd aanbe\elend, Mej. BOSHUIZEN. Zeer goede Coiffecse aan wezig. De kostbare smaragd waar likdoornzalf'Gedé onfeilbaar wordt geacht. Prijs 45 ct. per doos. Vorkrijgbaar A. v. d. WEG, Langestraat 23. Kleedingmagazijn Langestraat 40 AMERSFOORT yaniat 1 5.75 vaonf I 7.50 JONGENS JASSEN GS1QÜE MODELLEN Nieuwste Stoffen f 8.50 De Godsdienstoefening op ZONDAGAVOND 28 October om 7 uur gaat NIET door. In plaats daarvan zal Ds. WESTMIJSE, uit Warfhuisen, een voordracht houden op 28 October 's avonds half acht in de groote zaal van AMICITIA. Onderwerp: „DE GROOTE VRAAGEN HET ANTWOORD". Men wordt verzocht den ilederenbundel \an den Protestan tenbond mede te brengen TOEGANG VRIJ. De Firma DEENXK, v. d. OORD Co., Postzegelh. te Utrecht, deelt U hierbij mede dat zij a.s. VRIJDAG 26 OCTOBER, des avonds 8 uro in een der zalen van Café „MONOPOLE" Sta tionsplein 6, aanwezig zal zijn met een keur-collectie POST ZEGELS, zoowel oudere als nieuwere uitgaven. H.II. Philatclisten worden hiermede beleefd tot een bezoek uitigenoodigd. Het nieuwste om al wat vlekken zijn uit Ivleeren enz. te verwijderen. Met een VLEKKENSTIFT „BOBRHAAVE" VER WIJDERT men in korten tijd, teer, wagensmeer, schrijfinkt, zoete dranken, thee- en kolfievlckken. vette kragen van costuums enz. Tast dc stoffen niet aan mits het geen imitatie is, daar dc stift zich voor geverfde stoffen niet leent. Te Amersfoort verkrijgbaar"bij: J. VAN DEN HOOFF, Lange straat 107. Wanneer niet verkrijgbaar schrijve men aan H. M. PETTEN, Utrecht, Tel. 1006. moet nog eens gezegd worden, dat de soep een verhoogde afscheiding van maagsap teweeg brengt, waardoor het organisme de andere spijzen beter verteert en er het grootst mogelijk voordeel van trekt Uit Maggi's soeptabletten kan men in den kortst mogelijken tijd een soepje bereiden, dat hooge voe dingswaarde met den heer lijksten smaak ver- eenigt Het Ccnsuliatie-Bureau is voor belang stellenden te bezichtigen op Donderdag 25 en Zaterdag 27 October van 3 tot 5 uur. Ingang Valkstraat II. Cl KECHTSCI1EWEG 61. Dag- en Avondlessen naar maatknippen en vervaardigen van Dames- en Kinderkleeding, tevens opleiding voor de examens van Coslumière, Coupeuse, Leerarcs en Coupeuse Lingerie. Knippatronen naar elke maat en model verkrijgbaar. Nadere inlichtingen verstrekt de Directrice C. BERGERS. 5/a Pandbrieven f 36.500.000.— DE BANK STELT BESCHIKBAAR; In stukken van f 1000.—, f 500.— en f 100mat verplichte uitloting pari in 25 Jaren DE DIRECTIE: Mr.A.J.S. VAN LIER Mr. P. R. HOORWEG

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3