BIJ II" MESHANGER Gebr. VAN GELDER MUZIEKSCHOOL AANBESTEDING PELTERIJEN INBOEDEL jïlHEBM, BEEMSlH Mode-Magazijn „DE VLIJT" oooooooooooooooooooc P1TCHP1NE GESCHILDERD: fortmann 1 jfehenkamp Advertentiën Mevr. B. H. Bracb-de Ruyter Ettiiplomi ConienaloriuiD iistiiditi Onderwijs in alle vakken Pi. Julianelaan 7. kij dei Oir. Wig LANGESTRAAT 67 Verkoop PAARDEN. QOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQ Groote keuze Lage prifzen 5 N. V. Modehandel van O L. J. LUYCX Zn. Tel. 54. Langestraat 55 Hibmncin Rond-, Kalis- an Varkensvleasch. Fijne Vleeschwaren waarvan gaarne Prijscourant. UILTJE ■SI&ABEN van MASSIEF EIKEN: langestraat 63 tegenover de Krommestraat, Tel. 88 Behangerij Stofleerderij Matrassenlabriek hoever dew tot dadelijk hendeUn gereed zijn, en eindigde Er is a»n £Iv»T»•lILng■, wier leden, zonder zoif deanvi r«oteri<Vel roordeel te ge nieten, hun pefïoo» in dien«t te steiler, van het algemeen belang, soodra rij hiertoe door het wettig gezag xoiden opgeroepen. Er is een in stelling, dio den binnenlandschen vrede bei. schennt er. beveiligt en die ons klein landje vrijwaart voor do geweldige beroering, welke over gransch Oost-, Midden en Zuid Europa gaat Rijk, gemeente en gemeenschap hebben het zich tot plicht te maken, die instelling kracht bij te zetten. Debat Bij het op de rede van den heer Nypels volgend debat betoogde mr. Merchant dat zijn tegenzin tegen het instituut van de burgerwacht steeds is gegaan tegen het militaire gedeelte, tegen do heeren, die met het geweer loopen. Door de rede van den heer Nypels is spr., wat de Haagsche burgenvacht betreft, bijna over tuigd. Tegen een zuiver staande burgerwacht, niet als beschermster van een bepaalde groep, is hij niet, te meer daar de hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhoge verklaard heeft, die reserve niet te kunnen missen. Als techni sche noodhulp acht hij de burgerwacht van g-root belang. Mr. Josephus Jitta betoogde, dat door instandhouding van do burgerwacht deze een deel van de taak van het leger kan over nemen. De heeer C a r i o t ontkende, dat de Haagsche burgerwacht een democratisch instituut is, zoo als de heer Nypels beweerde Zij is op militaire leest geschoeid en de corruptie viert er hoogtij. Spr. vindt het afkeurenswaardig, dat de leden van de Haagsche burgerwacht hebben dienst gedoan op het postkantoor gedurende de pro teststaking van 24 uur. De burgerwacht mag niet optreden als stakingsbreker. Mr. W. Francken trok in twijfel of een burgerwacht in tijden van woelingen het volk kanv oorzien van levenmiddelen. Het nut van de burgerwacht achtte spr. overdreven. Als er revolutie dreigt, zullen zich toch wel voldoende menschen gewapend ter beschikking stellen van de wettige overheid. Men heeft aan een bur gerwacht een ongedisciplineerd corps en men weet niet bij welke partij zoo'n organisatie zich zaJ aansluiten. Geen enkelen waarborg heeft men dat zij werkelijk zich bij het wettig gezag zullen aansluiten als dat noodig is. Men kan heel goed een organisatie hebben van trouwe vaderlanders, die in tijd van nood het wettig gezag steunenlaat men echter geen soldaatje-spelen en couranten uitgeven, dat is veel te duur. De heer Nypels beantwoordde de sprekers. CHRISTELIJKE TEXTIELARBEIDERS- INTERNATIONALE. Bespreking der economische verhoudingen. Dezer dagen vergaderde te Keulen het bestuur van de Internationale Federatie van Christelijke Textielarbeiders-Organisaties. Besproken werden o. m. de economische ver houdingen in de textiel-industrie en de arbeids verhoudingen in genoemd bedrijf in de verschil lende landen, welke bij deze Internationale zijn aangesloten. Vooral het punt arbeidstijd werd aan een ernstige en uitgebreide bespreking on derworpen. Wat den toestand in de textielindustrie be treft, kon worden geconstateerd, dat met uit zondering van eenige landen, den laatsten tijd eenige opleving te bespeuren is. In Duitschland evenwel is de positie der tex tielindustrie slechter dan ooit. Meer dan 70 pet der leden van den Duitschen Christelijken Tex- tielarbeidersbond waren in September l.L ge heel of gedeeltelijk werkloos, terwijl dit aantal de laatste weken steeds grooter werd. De toe stand der textielarbeiders en der organisaties in Duitschland is in een woord allerellendigst. Velen der gesalorieerde bestuurders zijn door de bezettingsoverheden in gijzeling genomen, anderen worden door de bezettingstroepen of separatisten uitgewezen. Het loon der nog werk hebbende arbeiders, dat milliarden per uur bedraagt, is niet toe reikend om zich daarvoor de allernoodzakelijk ste lcvcnsbenoodigdheden te verzekeren. Door den catastrofalen val van de Mark wordt de koopkracht van het loon in de week, dot men daarvan moet leven, bovendien nog aanmerke lijk .minder, zoodat het zelfs niet mogelijk is, zich daarvoor toereikend brood en aardappelen te verschaffen. De meeste beambten der vakbonden ontvan gen belangrijk minder salaris dan de nog werk zame fabrieksarbeiders, velen zelfs de helft min der, terwijl sommigen zich met werkloozen- steun, die uiteraard zeer gering is, moeten be helpen. Overwogen wordt op welke wijze de Interna tionale Federatie en de daarbij aangesloten bon den zouden kunnen helpen, om in dezen nood toestand der Duitsche broeders cenigszins tege moet te kunnen komen. De strijd tegen de 48- urige werkweek wordt door de werkgovers in de verschillende landen onverzwakt voortgezet Het eigenaardige daarvan is, dat ook thans nog nagenoeg in alle landen dezelfde argumen tatie door de werkgevers wordt gebezigd, n.l. dat de 48-urige werkweek voor hel desbetref fende land niet houdbaar zou zijn wegens con currentie met het buitenland. Opmerkelijk is nog, dat in verschillende lan den door de werkgevers het argument gebezigd wordt, als zou in Holland de 48-urige werk week practisch niet meer bestaan. Besloten werd om met kracht tegen de Inter nationale afbraakpogingen ten opzichte van dc 48-urige werkweek te blijven ageeren. Het Congres der Int Chr. Textielarbeidersfe deratie, dat in 1923 wegens den internationalen politieleen toestand niet kon doorgeen, zal thans in de eerste helft van 1924 plaats vinden. Financieel Overzicht. Zou er hoop zijn op een gunstige wending in het Duitsche probleem? Wij stellen de vraag, zoowel naar aanleiding van hetgeen zich intra muros als extra muros afspeelt. Binnen de Duit sche landsgrenzen zien wij eenerzijds weliswaar een verscherping van den toestand door de af scheidingspogingen in'het Rijnland en den open lijken strijd tusschen de Rijksregeering en die van Saksen, maar aan den anderen kant toch ook elementen van een terugkeer tot meer ge regelde- verhoudingen. In Saksen heeft het op rukken van de Rijksweer en het bezetten der re- geeringsgebouwen tot nu toe wel geleid tot ernstige betoogingen, maar geenszins tot een daadwerkelijk verzet van algemeenen omvang. Pogingen tot het afkondigen van een algemee- nc werkstaking zijn mislukt. Het ziet er dus uit, alsof de Rijksregeering haar zin zal krijgen en een eind zal worden gemaakt aan een opschui ving van het gezag in Saksen naar de kringen der Communisten, wat op de algemeene ver houdingen in het Rijk niet zonder uitwerking zou kunnen blijven. Ook wat de afscheidingsbeweging in het Rijn land betreft begint de toestand in zooverre mis schien iets minder dreigend te worden dat te genover de openlijke steun, welke deze bewe ging van Belgische en Fransche zijde onder vindt, thans een even openlijk veto van Brit- schen kant is gesteld. Het is voldoende geble ken, dat de separatisten slechts een miniem ge deelte der bevolking achter zich hebben en dat zij zich slechts met behulp van de Belgische en Fransche bajonetten kunnen handhaven. Nu En geland zich openlijk tegen het separatistisch drijven begint te verzetten, is de kans derhalve misschien grooter, dat een gewelddadige uiteen scheuring van het Duitsche. Rijk vermeden zal kunnen worden. In dat geval zal er althans eer der een mogelijkheid bestaan, om tenslotte een bevredigende overeenkomst te treffen inzake de oorlogsschatting. Wij komen hiermede op de externe feiten, waarop wij hierboven doelden, n.l. op de be langrijke besprekingen, die in de afgeloopen week tusschen de geallieerden hebben plaats ge vonden betreffende een nieuw onderzoek naar Duitschland's betalingscapaciteit. Het denkbeeld hiertoe is van Amerika uitgegaan. Het is door Engeland met graagte omhelsd, en thans door Frankrijk, zij het ook schoorvoetend, aanvaard. Of het iets zal uitwerken, blijft af te wachten, omdat de Fransche Minister-President zijn toe stemming dusdanig heeft „verclausuleerd", dat het onderzoek geenerlei resultaten zal kunnen opleveren, wanneer niet alle partijen oprecht naar een gunstigen uitslag streven. Zoo is van Fransche zijde de eisch gesteld, dat de Commis sie van Herstel in hoogste instantie de beslis sing in handen moet houden, dat de Duitschers niet tot het onderzoek zullen worden toegelaten etc. Niettemin vormt echter Frankrijk's toestem ming zelfs onder deze omstandigheden een klein lichtpunt, wanneer men bedenkt, dat de heer Poincaré een volkomen overeenkomstig voor stel van Amerikaansche zijde in December van het vorige jaar bot heeft afgewezen. Dc bovengenoemde kleine lichtpunten hebben niet kunnen voorkomen, dat de Markenkoers in de afgeloopen week verder is teruggegaan. Bij een noteering van een halve cent per milliard is het wel duidelijk, dat het met de Mark op het einde loopt. Voor het binnenlandsch verkeer wordt hij steeds minder begeerd- Een belangrijk bedrag obligatiën èn coupons der goudleening is officieel als noodgeld in omloop gebracht. Ook de nieuwe Rentenmark heeft sinds een paar da gen haar intrede gedaan en is althans aanvanke lijk tegen de volle goudwaarde aangenomen. Af te wachten blijft, of zij zich ook verder zal kun nen inburgeren en of de regeering niet spoedig het zelfde misbruik van het nieuwe geld zal gaan maken als met het oude is geschied. De overige buitenlandsche wisselkoersen heb ben in dc achter ons liggende week eveneens minder gefluctueerd. Speciaal geldt dit ten op zichte van den dollarkoers, die thans vrijwel stabiel is op het eenigszins verhoogde niveau, j De ongerustheid, die zich in sommige beleg- j gingskringen hier te lande had geuit wegens de plotselinge rijzing, is blijkbaar weder tot staan gekomen, vooral nu men heeft gezien, dat de Pondenkoers een soortgelijke beweging heeft meegemaakt, waaruit volgt, dat men te doen heeft met een meer algemeene beweging der Europeesche valuta's en niet met een achteruit gang, speciaal van de waarde van den Holland- schen gulden tegenover het Hollandsche geld. De verwerping van de Vlootwet heeft tot nu toe niet veel invloed op de beurs uitgeoefend, omdat men niet weet, uit welke gezichtshoek men deze zaak eigenlijk moet beschouwen. Aan den eenen kant is door deze verwerping een eind gekomen aan het Ministeriëele leven van den Heer Colijn, die als bezuiniger par excellence gold. Aan de andere zijde zou echter het door zetten van de Vlootwet alle verdere bezuinigin gen uitermate hebben bemoeilijkt, omdat men steeds het verwijt zou hebben gehoord, dat wel op andere wijze naar bezuiniging werd gezocht, terwijl men het liever op de vloot had moeten trachten te vinden. Daar staat weder tegenover, dat tal van tegenstanders van de Vlootwet ook aan bezuiniging in het algemeen geen goed hart toedragen. Eerst uit het verdere ve/loop van de Ministeriëele crisis zal kunnen blijken, of wij een Ministerie krijgen, dat krachtig zal weten te be zuinigen, zonder gehandicapt te zijn door de Vlootwet, dan wel of thans met het water van de Vlootwet ook het kind van de Bezuiniging is weggeworpen. Terwijl men hier te lande te dien aanzien nog eenigszins gereserveerd staat, geeft daarentegen het buitenland nog altijd blijk van een onge schokt vertrouwen in de waardevastheid van ons ruilmiddel. Voornamelijk in Duitschland schroomt men niet, om groote bedragen naar Nederland, ter veilige belegging, over te bren gen, en een gedeelte van de handelszaken in een Nederlandsch gewaad te steken, blijkbaar met het doel, om aldus de „deviezen"-voorraden te onttrekken aan het ingrijpen van den Duitschen fiscus, fn verband met deze toestrooming van Duitsch kapitaal breiden ook de Duitsche bank zaken in Nederland zich voortdurend uit en wor den steeds nieuwe banken in Nederland opge richt. Wij hebben eens een lijstje gemaakt van wat zich alleen in de laatste paar weken op dit gebied heeft afgespeeld en laten dit leerzame overzicht hier volgen. Te Amsterdam is opgericht de Maatschappij voor Ijzer-, Staal- en Spoorwegindustrie, welker kapitaal ad f 3 millioen geheel in handen is van de groote Duitsche fabriek van Spoorwegmate riaal Linke-Hofman-Lauchhammer Werkc. Be halve vertegenwoordigers der Duitsche groep is Privatbank te Berlijn, is omgezet in een naam- looze vennootschap, onder den naam Hugo Kaufmann en Co's Bank, met een kapitaal van f 5 millioen, waarvan f l'/2 millioen a pari zal worden uitgegeven en volgestort-. De Darmstadter und Nationalbank is voorne mens. een filiaal in Nederland te openen en voert te dien einde besprekingen met een bankfirma hier te lande. Onder den naam Hollandsche Clearing Bank is met medewerking der Unionbank A. G. te Hamburg en een Nederlandsche groep te Am sterdam een maatschappij opgericht met een aandeelenkapitaal van f 1 millioen, voornamelijk ter financiering van de grondstoffen-voorziening der Duitsche industrie. De Barmer Bankverein, een der leden van de groote Duitsche provinciale banktrust, waarbij dc groot-industriëel Stinnes in belangrijke mate geïnteresseerd is. heeft een groote post aandee- len gekocht van dc Disconto- en Effectenbank ten deele ter beurze en ten deele onderhands. De Disconto- en Effectenbank zal als onafhankelijke instelling blijven bestaan, doch zal met de bo vengenoemde Duitsche instelling een gemeen schap van belangen afsluiten. Door de bedoelde aankoopen zijn de aandeelen Disconto- en Ef fectenbank fn korten tijd van 60 tot 90 ge stegen. De Erste Niederlandisch-Indische GJasfabrik A. O. te Berlijn heeft besloten tot kapitaalsver- grooting, met het doel, een glasfabriek op Su matra op te richten, waarvoor de concessie ver zekerd is. Alle voorbereidende onderhandelin gen zijn met ondersteuning der Nederlandsch- Indische en Nederlandsche regeering reeds ge ëindigd. Op de Amsterdamsche beurs zijn de bovenbe doelde berichten natuurlijk niet onopgemerkt gebleven. Aan den eenen kant toont men zich weliswaar niet bijster verheugd over deze nieuwe Duitsche invasie, omdat men vreest, dat de toch reeds zoo dunn» spoeling er nog dunner door zal worden. Anderzijds echter heeft het vertrouwen van onze Oostelijke naburen, welke in de ves tiging van zoovele Duitsche ondernemingen in Nederland tot uiting komt, het publiek een hart onder den riem gestoken en dit heeft mede bij gedragen tot het herstel, dat in de laatste dagen in beleggingswaarden heeft plaats gevonden. Wat de meer speculatieve afdeelingen der Am sterdamsche fondsenmarkt betreft is de stem ming, op een voorbijgaande inzinking na, gun stig geweest. De beurs is, als in den „goeden ouden tijd" in de afgeloopen acht dagen weder geheel bheerscht door de petroleumafdeeling, na tuurlijk onder leiding van Koninklijke. Aanvan kelijk was de stemming voor het hoofdfonds zeer vast; eenerzijds werkten de in de vorige week plaats gevonden prijsverhooging voor geraffi neerde petroleum in de Vereenigde Staten nog na. Voorts heeft de reis van den Directeur-Ge neraal der Koninklijke, den Heer Deterding, naar Mexico, aanleiding gegeven tot geruchten, vol gens welke de Heer Deterding op zijn doorreis in de Ver. Staten tevens voeling zou gaan ne men met de Standard Oil, waarmede dus het oude stokpaardje der beurs „kans op samenwer- King tusschen Koninklijke-Shell en Standard Cil", weder het onderwerp van vele gesprekker geworden was. Bovendien werd uit Londen bericht, dat aldaar hardnekkige geruchten loopen, volgens welke de Koninklijke-Shell een poging zou doen, om her zeggingschap te verkrijgen in de Anglo Persian Oil Company. Naar men weet, bezit de Engel- sche regeering de meerderheid der gewone aan deden van laatstgenoemde maatschappij, en bovendien een belangrijk aantal der preferente aandeden. Het Engelsche Gouvernement had destijds de controle over de Anglo Persian ver worven, teneinde te allen tijde, onafhankelijk van het buitenland, verzekerd te zijn van een voldoenden aanvoer van de in den oorlog zoo noodzakelijk gebleken petrolcumproducten, voornamelijk stookolie en benzine voor de oor waarbij salon- en slaapka merameublementen, diverse stoelen, tafels, canapé's, buf fetten, kapitale mahonie- en andere kasten, twee secretai res, pianino, pendules, klok ken, spiegels, schilderijen, j beelden, diverse ledikanten, logsvloot. Voor den verkoop harer producten j waschtafcls en matrassen, an- Amersloortsche Loge. OPENBARE VOORDRACHT op Dinsdag 6 November 's av. 8 uur in het Logegcbouw, van Perseynstraat 1. Persijnstraat 1. Amsterdam. Onderwerp: Het Astrale gebied, de ver blijfplaats onzer dooden. Entrée 0.25. Do cursus voor belangstel-1 lenden vangt aan Dinsdag 13 Nov. 's av. 8 uur Laantje 3. Tot dien datum kan men zich nog aldaar aanmelden. Directeur: i. j. c. MOOT le. van 3 woningen aan de Boldcrstraat. 2e. van 1 werkplaatsje aan den Soesterweg. Gegadigden kunnen inlich tingen bekomen van 5 tlm. 9 November eiken morgen van 19—11 uur aan het Bu reau Bouw- en Woningtoe zicht en Woningbedrijf, Ach ter Davidshof 2. De DIRECTEUR. X.O. KBOMMESTR JlAT TELEFOON««O ONTVANGEN THUIS BEZORGEN ZONDER ■i PRIJSVERHOOGING M De Administrateur van het le Half Reg. Huzaren zal op Vrijdag 9 November q.s, ten 12 uur 's middags op het voor plein van de Kazerne Bereden Wapens te Amersfoort ver- koopen; vermoedelijk op re form gestelde rijkspaarden van het le Regiment Huza- ron. Do paarden worden één uur voor den verkoop ter bezich tiging gesteld. De Administrateur voornoemd, EGGINK. Kragen, Moffen, Mutsen, Vellen, O Randen O Reparation en veranderingen aan Bontwerk spoedig en biiiyk LANGESTRAAT De deurwaarder KUYTERS, zal op Donderdag 8 Novem ber 1923 des morgens te 10 j ure ten verzoeke van Me- j vrouw de Wed. D. VAN SCHAARDENBURG te Amersfoort ten haren woon- J huize aan de Paulus Buys- laan No. 1 hoek Utrechtsche- weg te Amersfoort Publiek verkoopen: EEN DEFTIGEN tieke Fransche bureau, kachel, haarden, Vloerkleeden en zei len, gordijnen, mangel, brandkast, barometer, lampen, boeken, glas- en aardewerk, keukengerei, planten en standaards, tuinvaas, 5 groote palmen in tobben, en wat verder te voorschijn wordt gebracht Kijkdag Woensdag 7 No vember a.s. van 9 tot 4Vó> uur. AANGEBODEN degelijk gemeubileerde Zlt- en Slaapkamer voor oen Dame of een Heer met of zon der pension tegen matigen prijs. Br. onder No. 7561 bur. Amersf. Dagblad. Op dit congres zal onder meer worden behan* deld: de arbeidstijd in de textielindustrie inter- ook commissaris Mr. H. A. van Nierop, directeur nationaal; de beslechting van arbeidsgeschillen;der Amsterdamsche Bank. i- medezeezingschap in do bedrijven; «zin.- Dc Algemeene Handels Associatie le Amster- loon, theorie en practijk. I vertegenwoordigster der Commerz-und Utrechlschew. 50 had de Anglo Persian een tijdelijke overeen komst getroffen met de Koninklijke-Shell. In verband met het feit, dat deze overeen komst aan het einde van dit jaar afloopt, had den reeds eerder geruchten betreffende pogin gen tot het tot stand brengen van een nauwere relatie tusschen Anglo Persian en Koninklijke- Shell de rondte gedaan, welke echter al spoedig werden tegengesproken. Thans is dit ook weer het geval geweest en dit dementi heeft op de markt voorbijgaand een deprimeerenden invloed uitgeoefend. Ook de tegenspraak van de be richten. volgens welke de Koninklijke een goe de kans zou hebben, om van de Sovjets haar vroegere concessies gedeeltelijk tot bepaalde voorwaarden terug te krijgen, heeft tot de tijde lijke inzinking bijgedragen. Later is de tendenz echter weer verbeterd, in aansluiting aan den beteren koers, die uit Wallstreet geseind werd. Daar ter plaatse hebben Koninklijke geprofi teerd van de algemeen gunstige stemming, die er in het midden der week de overhand heeft gekregen, in verband met de publicatie van goe- de ontvangstcijfers bij verschillende maatschap- j pijen in het laatste kwartaal Zoo heeft de kwar- taalsstaat van de Studebaker, de bekende auto mobielfabriek, gunstige cijfers te zien gegeven, hetgeen de optimistische opvattingen betreffen de den toestand van het Amerikaansche bedrijfs leven nieuw voedsel heeft gegeven. Ook de aan kondiging van een extra kwartaalsdividend van een kwart percent door de U. S. Steel Corpora tion heeft natuurlijk een gunstige uitwerking op de stemming gehad, al zou de invloed hiervan allicht grooter zijn geweest, indien niet uit den staat der ontvangsten was gebleken, dat Juist in de laatste maand het financiëele resultaat iets minder fraai is geweest. President Gary heeft weliswaar verklaard, dat wederom omvangrijke prijsaanvragen zijn binnengekomen, welke, naar men verwacht, tot nieuwe bestellingen zullen leiden. Op het oogenblik werken de fabrieken echter niet op volle capaciteit. Dit geeft aanlei ding tot eenige gereserveerdheid bij de beant woording van de vraag, of op dit oogenblik de verhooging van het dividend feitelijk wel gewet tigd was. Behalve in petroleumwaarden is op de Am sterdamsche beurs in de afgeloopen week niet veel omgegaan. Er bestaat dan ook geen aan leiding tot een afzonderlijke bespreking der ver schillende afdeelingen. Wij volstaan derhalve met de opmerking, dat cultuuraandeelen slechts weinig gefluctueerd hebben, daar de teruggang j In den prijs van Cuba suiker te New-York ge-; compenseerd werd door de nieuwe afdoeningen! |taildikan¥FM van de V I.S.P., en dat rubbers, die gedurende de eerste helft der week uiterst lusteloos waren, tegen het einde krachtig konden verbeteren ten gevolge van de stijging van het product te Lon den. Voor het overige verwijzen wij naar onder-j staand koerslijsfje. Kalfslever worst Halfs ton grol Iade Pekelvleeseh Rookworst fijn en grof Hoofdkaas ens. ens. HHHMU OU KONT HET WE TE NI Gij kunt het zelf wel weten of ook gij door de alge meene kwaal van onze dagen aangetast zijti De zenuwzwakte is „de" kwaal van onzen tijd. Slapeloos heid; gedurige vermoeidheid; gebrek aan eetlust; hoofdpijn die op vaste tijden wederkeert; suizen in het hoofd; suizen in de ooren; angst; zenuwachtig heid en prikkelbaarheid zijn alles verschijnselen van zwakke zenuwen. Die zenuwzwakte maakt uw leven verdrietig en ongelukkig. Wanneer gij die kwaal met vrucht wilt bestrijden, neem dan des morgens, dadelijk na uw ontbijt, en des middags een uur vóór den maaltijd één eetlepel SANGUINOSE. Gij zult er al heel spoedig de goede gevolgen van ondervinden. Prijs per fl. 2.—; 6 fl. 11.; 12 fl. 21.—. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK! VAN DAM Co., De Rlemerstroat 2c/4. Den Haag. VAN N.V, LA BOLSAl KAMPEN! 2-persoons Ledikant. 2-persoons Waschtafel, Nachtkastje, Tafel, 2 Stoelen en Hangkast, 90 c.M. breed (kan uit elkaar genomen worden) Compleet f 99.- Hetzelfde Ameublement met Waschkast met een vasten grooton Spiegel Compleet f 114.- Hetzelfde Ameublement met een grootere Kast (120 c.M. breed) en met Waschocht met Spiegel Compieet f 120.- 2-persoons Ledikant, 2-persoons Waschkast met marmerblad (120 c.M. breed) en met grooten vasten Spiegel, Nachtkastje met marmerblad. Tafel, 2 Stoelen cn Spiegelkast (90 c.M. breed) met grooten Spiegel (als hangkast ingericht) Compleet f 160.- Hetzelfde Ameublement met breede Spiegelkast (120 C.M. breed) Compleet f 168.- Verder nog voorhanden Complete Slaapkamer- Ameublomenten, MASSIEF, EIKEN en MAHO NIE f 245.-, f 275.-, f 520.-, f 900.-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 11