OPRUIMING Advertentien ENBELSCHE LESSEN genige dagen beschikbaar. Ongemeub'l. Kamers Ie huur Deutscher llerein. Geseiliges Beissmmenssin SCHENKT HIER UW AANDACHT AAN. Langestraat 115 Drogisterij „De Gaper' ERSFOORTSCHE LIN6ERIEFAB8IEK GROOTE NAJAARS gegeven worden. Het eerste„Op de vlakte" wordt aangekondigd als een spannende sen satie-film in-5 af deelingen, terwijl het tweede hoofdnummer gevormd wordt door een speel film, getiteld „De Laatste Gang". Ook dit programma zal met eenigc bij-nummers wor den aangevuld. Bioscoop „de Arend". Tn de Arend-bioscoop wordt Zondag en Maandag vertoond de prachtige Pathé-film „De wraak van Mnrtégns". Zelden zagen wij zulk een volmaakte fihn. De geschiedenis speelt in de Camargue, een landstreek in het zuiden van Frankrijk, in de buurt van de stad Nimes en de rivier de Rhöne. Tol van pracht- kieken van streek, stad en rivier ziet men. Prachtig ook de paarden, die er rondloopen. Spannend in de hoogste mate het temmen van een hengst en de wedstrijd, waar het geldt een kokarde weg te gTijpen van tusschen de horens van een woedenden stier. De verschil lende personen zijn uitstekend getypeerd, en spelen voortreffelijk. Hoewel de film 7 ofdee- lingen telt en 2000 meter long is, is er niet één moment, dat men zich verveelt of dat het oog door wansmaak wordt beleedigd. Door verschillende aangebrachte verbete ringen is alles bijzonder helder te zien. Wat lichtsterkte betreft kan deze bioscoop thans wedijveren met de beste theaters. De nood in D uiitschl a n 4 Men schrijtt ons Nu de nood in Duitschland zoo hoog is ge stegen, heeft zich voor Holland een Nationaal Steuncomité gevormd, bestaande uit Mevr. Roland Holst, Edo Fimmcn v. d. I. T. V. en Hoogcarspel te Rotterdam. Personen en ver- eenigingen worden verzocht ook een sub-comité te vormen in Amersfoort. Voor bijzonderheden hiervoor zie men de advertentie in dit blad. N. V. Bakkerij „De Gulden Korenaar." v.h. H. Koning Zonen. 40-jnrig bc-stoan. Op I November herdacht de familie Koning in intieme kring het 40-jarig bestaan van hun zaak. In 1885 nam de heer H. Koning een kleine bakkerij over van den heer Kilian in de Slijk straat, thans Arnhemschestraat. Een zijner broers hielp hem els bediendede verkoop I vond plaats in een winkeltje met slechts een raam als étalage. Aanstonds bleek de zaak levensvatbaarheid te bezitten, zoodat men ge leidelijk tot uitbreiding kon overgaan. Na zes I jaar werd de zaak vergroot en verplaatst naar perceel no. 24 in de Arnhemschestraat, waar I eerst kleermaker v. Daal zijn ambacht uitoe fende. De Vingerhoesteeg, destijds bekend om de tien eenkamerwoningen, werd door de 1 firma overgenomen van de gemeente. In 1900 volgde weer een belangrijke uitbrei ding, toen werden de huizen in de Gr. Haag aangekocht en gedeeltelijk voor het bedrijf op- geëischt. In 1914 juist vóór het uitbreken van den oorlog volgde de groote modemi- seering van het geheele bedrijf. Toen werd met eigen stroom werkende, de brood- en banket bakkerij voortaan geheel clectrisch gedreven. Tevens werd de bekende lunchroom in de Arnhemschestraat voor het publiek geopend. De oorlog deed echter het ergste vreezen, doch gelukkig doorstond men de crisis en kon het bedrijf intact blijven mede door de levering aan de geintemeerde Belgen, waarvan 15 onder een commandant in de bakkerij werden werk zaam gesteld. Thans zijn er met de depothouders mee 60 gezinnen bij het bedrijf geïnteresseerd. Do oprichter, de heer H. Koning, nog steeds flmk en monter, is nadat de zaak het vorig jaar in een N. V. is omgezet, thans directeur, bijge staan door twee zoons. Het bedrijf is zeer bezienswaardig, alles gaat machinaal, zoodat de hygiëne nummer één is en blijft. Wij zagen een en ander in volle wer king. Juist even 10 uur ziet men de dertig broodwagens met hun heerlijke inhoud de Gr. Haag verlaten. Ook de bereiding van de gebakjes en verdere delicatessen vereischt veel zorg. Dat dit goed geschiedt, kan men aan het drukke bezoek der winkel en lunchroom wel merken. Tijdens ons onderhoud legde de heer Koning den nadruk op den dank, welke hij het perso neel verschuldigd is, voor tie groote energie en medewerking welke de diiectie van dez zijde ondervindt. Ter herinnering aan het 40-jang bestaan is het personeel onthaald en ontving ieder een gratificatie. Bij monde van den heer Doornekamp schonk het personeel de directie gisteren een beeld met voetstuk, voorstellende een vrouw, korenscho ven bindende. Nutsspaarbank Overzicht October. Ingelegd: f 1 TQ2S0.76terugbetaald f 136694.59 meer ingelegd dan terugbetaald: f 42586.17. Nieuwe boekjes uitgegeven: 84, spaarbusjes uitgegeven: 23; gespaard met busjes: f860.24. Effecten van inleggers in bewaring genomen: f C000.— Zondagsdienst doktoren. Morgen hebben dienst de doktoren Bergsma, Morren en Schreuder. Zondagsdienst en nachtdienst apothekers. Morgen en de geheele week 'r nachts heeft dienst de apotheker W. A. van den Bovenkamp. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 November. St. Joriskerk. 10 en 6 uur: Dienst Bethel Kerk. 10 uut Dienst Wijkgebouw Monnikenpad. 10 en 6 uur Dienst Gasthuis Kerk. 10 uurDienst. Chr. School (Blankenheymstraat). 10 uurKinderkcrk. Diaconieschool f1 Sluisje). 10 uur Jeugdkerk. Remonstrantsche Kerk (Heerenstraat). 10.50 uurDr. R. Miedema. Doopsgezinde Kerk (Blankenheymstraat) 10.30 uur Ds. H. Westra uit Alkmaar. Evang. Lutk Kerk (Langestraat) 10.50 uur Ds. de Jongh. Gcref. Kerk (Langegracht). 10 uürDs. Tcerink. 5.30 uur Ds- Donner.. Geref. Kerk (Zuidsingel). 10 uurDs. Donner. 5.30 uur Ds. Teerink. Christ. Geref. Kerk (W. v, Meckel enst iaat). 10 en 5.30 uurGodsdienstoefening. Vrije Geref. Gemeente. 9.30 en 5 uvrrGodsdienstoefening. Oud-Kath. Gemeente (Zand 13 A). 10 uurH. Dienst. Leger des Heils (Havik). 10 en 6 uurDienst Christian Science (Laantje 3) 10.30 uut Hollandschc dienst Hoevelaken. 9.50 en 2 uur Ds. Doomveld Hoogland 9,30 uurDs. Reeser. Leusden. 10 uurDs. Schellenberg. Den Dolde r. Kerkzaal Zeepfabrieken. Geen opgave ontvangen. Soesterberg. 10 uur: Ds. Radix. Soest 10 uurDs. Brans. AGENDA. Dagelijks: Openbare leeszaal en bibliotKeek. Laantje 2. R. K. Openbare leeszaal en bibliotheek. Leeszaal Handelsregister. Arnhemscheweg 23. Theosofische Bibliotheek. Laantje 3- Museum Flehite, Westsingel. Bioscoop Langestraat Zondag en Maandag Bioscoop „de Arend". 4 Nov. Amicitia. Tooneeluitv. gezelschap Jan Nooy. 4 Nov. Bijeenkomst „Deutscher Verein." 5 Nov. Loge-gebouw. Gen. v. Zed. Volks- 6 Nov. Logegebouw. Theos. Ver. Voordracht Mevr. Brack—de Ruyter. politiek. Voordrachtde heer O. Gunning. 6 Nov. Amicitia. Volksavond Nut van 't Algemeen. 8—14 Nov. de Valk. Bioscoop. De Ontdek king van de Zuidpool. 8 Nov. Amicitia. HoIL Tooneelver. (Dir. E. W. de Blauw). 9 Nov. Rem. Kerk. Nederl. Prot Bond. 10 Nov. Amicitia. Dramatische Voordracht avond Ds. Josten. 10 Nov. Ons Huis. P. L A. Voordracht Dr. Ir. F. L. Gerritsen. 12 Nov. Amicitia (foyer). Ver. v. Staatsbur geressen. Voordracht: Mevr. BakkerNort 13 Nov. Amicitia. Kameimuziekvereeniging. 14. Nov. Amicitia. Amersf. Kunstkring. Ma rionetten Theater Münchener Künstler (Paul Brann). 15 Nov. Amicitia, Nutslezing. 15, 16 en 17 November „De Valk". Fancy Fair. Chr. Padvinders Organisatie. 17 Nov. Amicitia. 2de Abonn. Concert Au- gustin. 18 Nov. Bijeenkomst „Deutscher Verein." 21 Nov. Amicitia. Evangelische Mij. Voor dracht Ds. v. Wijngaarden. 23 Nov. Amicitia. 1ste Concert Meyer— Pusch. 24 Nov. de Valk. Feestavond Friesche Sels- kip. 25 Nov. Amicitia. Uitvoering Kunst na Arbeid. 26 Nov. Amicitia. Uitvoering Soli Deo Gloria. 28 Nov. de Valk. Amersf. Drankweer-comité. 29 Nov. Amicitia. 2de Abonn. Concert de Koos. 2 Dec. Bijeenkomst „Deutscher Verein." 8 en 9 Dec. Gebouw Geld. Credietbank, Ten toonstelling Am. Fotografen-Vereeniging. 11 Dec. Amicitia (kleine zaal): Concert Gereeds. 14 Dec. Rem. Kerk. Nederl. Prot. Bond 14 Dec. Opera Norma (Volksuitvoering). 15 en 17 Dec. Opera Norma. 15 Dec. Kerstfeestviering „Deutscher Verein." 29 Dec. Amicitia. Nutsvoordracht voor kin deren. 12 Jan. Amicitia. 3de Abonn. Concert Au- gustin. 18 Jan. Rem. Kerk. Nederl. Prot. Bond. 18 Jan. Amicitia. 3de Abcnn. Concert de 'Koos. 21 Jan. Amicitia, Nutsavond. 26 Jan. Amicitia. Amersf. Kunstkring, lezing Herman Teirlinck. 31 Jan. 1 en 2 Febr. Necofa, Pluimveeten toonstelling. 14 Febr. Amicitia, Nutsavond. 22 Febr. Rem. Kerk. Nederl. Prot. Bond. 29 Febr. Amicitia. 2de Concert Meyer— Pusch. 10 Maart. Rem. Kerk. Nederl. Prot. Bond. 12 Maart. Amicitia. 4de Abonn. Concert de Koos. 19 Maart. Amicitia, Nutsavond. 12 April. Amicitia. 4de Abonn. Concert Au- gustin. Marktbericht. Amersfoort, 2 Nov. 1923. Appelen f 618.peren f 922.zancl- aardappelen f 44.50 per hectoliter. Hoendereieren f 1214.per 100 stuks. Grasboter f 2.302.45 per kilo. Kippen f 0.90—1.80, piepkuikens f 0.69—1.20, kuikens f 3.00—3.50, tamme konijnen f 1.50— j 2.—, wilde konijnen f 0.80—1.—, hazen f 3.00 4.per stuk. Duiven f 0.400.60 per paar. Magere varkens f 3045.Zeugen f 75— 105, Biggen f 12—22 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer 200 heet. Appe len; 50 heet. peren; 40.000 stuks hoendereieren; 150 kilo grasboter; 50 magere varkens,* 300 big gen; 20 zeugen; 40 heet. zandaardappelen. Fruit- en Groentenveiling. Noteering van 2 November. Appels 5)4—14 ct.peren 7—16 cts'prui- ten 11—15 ctspinazie 14 c. per pond an dijvie 0.90—3 prei 1—1.40 per 100 st. roode kool 4—11 c.witte kool 10—16 ct. groene kool 2—6 ctsovoye kool 10—12 ct. bloemkool 10—14 ct. per stuk bieten 5 ct. wortels 9 ct.knolselderie 5 ct. bleekselderic 4 ct.peterselie 1 c. per bosbieten 7 J4 ct. uien 9 ct.wortels 6 ct.aardappelen 6 ct. per K. G. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 8 November 1928. Hoogste stand: 770.4 te Biarritz; laagste stand 727.9 te Lerwick. Verwachting tot den avond van -4 Nov.: Krachtige of stormachtige Z. W. tot W. wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, regen buien, iets zachter. W i e I r ij d e r s. Fietslantaarn aansteken 4 uur 50 min. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De copie wordt niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd plaatsing voor het onder staande in Uw blad. Bij voorbaat mijn donk. Ik las Üw stuk over „Straatverbetering en werkverschaffing" en wensch daarop eenige kantteekening te maken. Ik volg U niet van het begin tot het einde, want volgens Uw zegsman is hier alles in orde. Prachtig. Ik wil mij bepalen tot de twee laatste zinsne den, die ik voor de lezers even herhaal: Wij weten niet of onze opsomming volledig is, maar in ieder geval zal ze wel voldoende zijn om te doen zien, dat er niet wordt stil ge zeten, en dat de verbeteringen niet alleen de meer gegoede wijken betreffen. Dat wensdielijk geachte verbeteringen niet altijd worden aangebracht, kan verschillende oorzaken hebben. Maar heel dikwijls is het de weinige medewerking der betrokken eigenaars, die toch direkt belang er bij hebben. Als deze hun eigen belang wat beter inzagen, zou er dik wijls vlugger gewerkt kunnen worden. U zult mij toch moeten toegeven, dat sinds jaar en dag de niet-gegoede wijken schromelijk zijn verwaarloosd en de gegoede wijken den voorrang genoten, want is het niet de Utrecht- sche weg tot aan Rustoord, waar de zijkanten, die heusch zoo slecht niet waren, het eerst voor zien werden met tegels, de eerste die in Amers foort gebruikt werden. Gaat eens zien op de lanen op den Berg, b.v. in de P. C. Hooftlaan, prachtig geasphaltcerd, een grintlaag er op. Puik in orde, hoor. De verlichting is daar ook goed. Vlok bij den ingang van den tuin van de woning van Graaf van Rand wij ck een lantaarn. Men behoeft daar 's avonds niet te zoeken. Kon het beter Is daar bevoorrechting vreemd U weet zelf wel beter en uw zegsman, wethou der Ruitenberg c. s. ook. Sinds jaar en dag is door mij gevraagd om een lantaarn in de Friesche straat, nog is deze niet geplaatst. Op den Berg gaat dat vlugger. U schrijft van „wenschelijk" geachte verbete ring. Mijnheer de Redacteur gaat eens zien in de Friesche straat bij regenval, dan schrijft U niet meer van „wenschelijk", maar van „hoog- noodige" verbetering, die daar dient te worden aangebracht Is het zoo onaangenaam, dat men door de plassen heen moet om thuis te komen. De be woners van de Friesche straat hebben recht op verbetering, zij betolen ook mede aan de uitgaven, die de Gemeente doet en hebben der- holve ook recht te profiteeren van het mede door hen opgebrachte geld. Tegengewerkt wordt er niet, integendeel, alle bewoners hebben den grond dien de Gemeento noodig heeft voor verbetering, gratis afge staan. Alleen weigeren zij, en terecht, daaren boven nog geld toe te geven. De bewoners van andere straten, die verbeterd worden, worden ook niet gemaand om geld te geven als de straat of weg, waaraan hunne wo ning staat, ook al is die woning eigendom, ver beterd wordt Waarvoor betaalt men dan belasting Toch niet alleen om door de Gemeente hout en stee- nen te laten koopen en deze dan „om niet" te laten eclipseeren. Wie betelen de verbeteringen van de wegen van den Berg en andere wijken; toch zeker alle bewoners, waarom dan niet gelijke monniken, gelijke kappen, m. a. w. gelijke bedeeling. Waarom komt de Gemeente hare beloften niet na, die zij deed toen zij den grond aan de Friesche straat verkocht, dat deze bestraat zou worden. Waarom worden die beloften niet in gelost Vraagt U dat eens aan uw zegsman, wethouder Ruitenberg. Den kooper van dien grond wordt onrecht aangedaan. De Gemeente schijnt veel aan dat gebrek te lijden. Moest niet onlangs de heer Spaan ook aandringen in Uw blad om de ge dane beloften door de Gemeente ingelost te krijgen. Een Gemeentebestuur betrachte vóór alles recht en rechtvaardigheid; daarop steunt haar autoriteit. J. P. BOENDER. (De heer Boender, die opkomt voor het recht, begint met ons onrecht te doen. Wij schreven niet, dat alles in orde was. Integendeel, wij we zen er op, dat in de laatste raadsvergadering over verschillende straten is geklaagd en voeg den wij er bij, helaas niet ten onrechte. Om ons echter te overtuigen, dat er gewerkt wórdt, heb ben wij alle straten, waarover wij schreven, zelf bezocht Het min of meer hatelijke verwijzen naar „uw zegsman, wethouder Ruitenberg" had dan ook veilig achterwege kunnen blijven. Vooral waar de heer Boender in geen enkel opzicht iets kan afdingen op het doör ons mee gedeelde. Het is hem dan ook blijkbaar alleen te doen om zijn hart eens te luchten over de Friesche straat. De bevoorrechting van dien Bur gemeester met zijn prachtig geasphalteerde(?) straat, nog wel met een grintlaag er op (op die straat natuurlijk) en don met een lantaarn voor zijn woning, zullen we nu maar laten voor wat ze is. Het gaat er alleen om of de bewo ners der Friesche straat anders worden behan deld dan andere gemeentenaren. Voor 't aanleg gen van nieuwe straten, drogen de eigenaars der aanliggende perceelen een zeker percen tage bij. De onbillijkheid hiervan kunnen wij niet inzien, daar de perceelen er door in waar de stijgen. Dit is ook van de bewoners van de Friesche straat gevraagd, die dit weigeren. Kan de heer Boender nu bewijzen, dat dit principe tegenover anderen niet gevolgd wordt Ja, meent hij, bij de wegen op den Berg, want die werden al aangelegd vóór er huizen stonden. Maar heeft de heer Boender al eens van het grondbedrijf gehoord, dat voor een vlotter ex ploitatie wegen aanlegt, waarvan de kosten dan in de koopsom van den giond omgeslagen zijn Laat hij eens informeeren. Misschien schrijft hij dan wat minder boud. Red. A. D.) Stadgenooten, Aanstaande Maandag, 5 November zal de heer O. Gunning een lezing houden in het Logege- bouw (aanvang 8 uur) over doel en werkwijze van het Genootschap voor zedelijke volkspoli- tiek. Wij hopen hartelijk dat wij op dien avond een groote groep van menschen bijeen zullen zien, mannen en vrouwen van allerlei richting en partij die ernstig verlangen de zedelijke belan gen der nationale en internationale gemeenschap meer tot hun recht te doen komen en dit doel trachten te bereiken door lo. handhaving van het zedelijk karakter der politiek; 2o. uitroeiing va'n den bij vele ontwikkelden bestaanden weerzin tegen deelneming aan het politieke leven; 3o. opwekking en versterking, zoowel bij volwassenen als bij het opgroeiende ge- slaèht, van het besef van mede-verant woordelijkheid voor het maatschappelijke en politieke leven. Doel van dit samenzijn is te komen tot vor men van een plaatselijke afdeeling van het ge nootschap. Mogen niet alleen de mannen maar ook de vrouwen door haar aanwezigheid toonen belang te stellen in de vragen en problemen waarmede ons het leven in de gemeenschap da gelijks in aanraking brengt. Namens het voorloopig Bestuur, Dr. R. MIEDEMA. Nieuwe uitgaven. Zeven Robinsons door A. C. C. de Vletter. Uitg. A. W. Bruna en Zoons, Uitg. Mij. Utrecht Al weer een boek van de Vletter voor onze jongens, het dertigste van zijn hand, waar mede hij de tweede serie sluit van de rei zen en lotgevallen der zeven jongens, van hun zoons en vrienden. Ditmaal is den vrien den een prachttocht bereid. Grootvader Tiep heeft een eiland gekocht in de Oostzee, waar de jongens, zonder dat zij iets er van af weten, naar toe worden gebracht Aan boord beginnen hun avonturen al. Al les is uitstekend in scène gezet zoodat zij niet vermoeden, dat het oproer aan boord j maakwerk is. En de vereerders van Robin son Crusoë kijken wel erg sip als ze op het eenzame eiland worden achtergelaten en nu maar voor zich zelf moeten zorgen. Alle maatregelen zijn echter genomen, dat zij geen armoede zuhen lijden, al is het leven daar nog zoo avontuurlijk. Toch zijn allen blij als na een w?el| dt- boot ook de overige familieleden nrengt om gezamenlijk nog wat op het eiland te genieten. Een aardig verhaal cn smakelijk verteld. De grij ze wo 1f door William J. Long. Uitg. W. L. en J. Brusse's Uitg. Mij. Rot terdam. Long is een geduldig bespieder van het leven der dieren in hun natuurlijken staat en weet hetgeen hij gezien en ondervonden heeft in aangenamen vorm te gieten. Dit maakt, dat zijn werk van groote beteekenis is voor de studie der biologie, daar zijn waarnemingen in niet geringe mate bijdra gen tot het vormen van een duidelijk beeld van de levenswijze der dieren, zooals deze ln werkelijkheid is. Voor jongens en meis jes die zich aangetrokken voelen tot deze studie zijn Long's hoeken dan ook ware juweeltjes. Maar ook ouderen vinden er veel in, dat hen zal interesseeren en ook veel, dat verkeerde denkbeelden omtrent het die renleven kan vervagen en door juistere kan vervangen worden. Deze studie van Wayeeses, den grooten grijzen wolf, kunnen we dan ook onvoor waardelijk aanbevelen. De School- en Werk- tuin door K. Dilling. Uitg. Centrale Ver. voor School- en Werktuinen, Zut- phen. Dë ijverige propagandist voor de school- werktuinen in Nederland zet hierin in het kort de maatschappelijke beteekenis er van uiteen en geeft vervolgens een overzicht van hetgeen in verschillende plaatsen reeds tot stand is gebracht Vele illustraties verluch ten de tekst en geven een beeld van tal van tuinen zooals ze voor en door de kinderen zijn aangelegd. Nederlandsche ste den in de 16de eeuw. Plattegronden van Jacob v. Deventer Facsimile. Uitg. van N. V. Mart, Nijhoffs boek- handel en uitg. mij. den Haag. Koning Philips II droeg aan Mr. Jacob van Deventer, die zich als verdienstelijk kaartmaker had doen kennen op, om alle steden en dorpen der Nederlanden te bezoe ken, op te meten en af te beelden. In 1558 moest hij met dat werk een aanvang maken. Gedurende vele jaren kweet van Deven ter zich met ijver van dc hem opgedragen taak. Van deze teekeningen liet de firma Nijhoff een reproductie maken. Wanneer men deze in kleuren uitgevoer- do kaarten beschouwt, wordt men getroffen door de uitvoerigheid en duidelijkheid van teekeniug, waardoor alle straten, grachten, bruggen en pleinen gereedelijk te herkennen zijn. De namen der kloosters en der vele leprozenhuizen buiten de steden zijn er bij geschreven. Opmerkelijk is het, en het ver meerdert de waarde, dat het plan eener stad veelal slechts een klein gedeelte van het papier beslaat, doch daarbij de omliggende wegen, kloosters, enz. tot op verren afstand zijn opgenomen. In het Octoher-nummer van Ons eigen tijdschrift, uitg. C. J. v. Houten èn Zoon te Weesp komt een artikel voor van M. A. P. C. Poelhekke over „De Wandelende Jood". Louis Kuitenbrouwer vertelt over het werk van Chris Agterberg, terwijl K. Lau- termans een vertelling geeft in Betuwsch dialect. J. B. Schuil geeft een voetbalblijspel in één bedrijf „De laatste ronde". Voor Radio-amateurs is hij de Techn. Uitg. Mij. K. C. Schoemeijer te Amsterdam een weekblad verschenen „Radio Wereld" ge naamd, dat door ter zake kundigen, voor lichting zal geven aan de vele amateurs, clie ook in ons land reeds talrijk zijn. Het eerste nummer maakt een degel ij ken in druk. W 1 a S 6. O 44 at .-5 jb i\ Oft. Not. Niet Off. No 2 Nov. 3 Nov. *28 12-nui Londen 11.52* 11.51a/« Berlijn. O.0C000. Parijs 15.— 14.SI* Brussel* 12.82} 12.72 Zwitserland45.87} 45.811/* Ween en 0.0036*/* U.0U36} Kopenhagen 44.25 44.30 Chnstiania 8S.70 36.45 Stockholm 67.80 67.90 New-Vork2.58*/, 2.58*/, Conversatie en Correspon dentie aan leerlingen in huis to Amersfoort. LEWIS F. RING, Hilversum, Koekoekstraat 49. HUISNAAISTER. Juffr. biedt zich aan voor het naaien van Wollen en Linnen goederen. Br. onder No. 7552 bureau Amersf.Dagblad. Jonge werkvrouw heeft nog Brieven: Arnhemscheweg 07. Mevrouw VAN DE GARDE, Mauritslaan 5. vraagt tegen 15 Dec. een net KEESJE, goed kunnende koken en wer ken. Gr. ZIT-SLAAPKAMER of ZIT- EN SLAAPKAMER aangeboden met degelijk pen sion. Br onder No. 7498 bur. Amersf. Dagblad. en Gero. Zit- en Slaapkamer i. o. z. pension. Leusdenveg 232. Aan hetzelfde adres eenigc mooie Hondjes tc koop (klein soort). Te huur gevraagd büRGERWOUMHUlS Huurprijs 400 a 500.—. Br. onder No. 7578 bureau Amersf. Dagblad. Prima kwaliteit zandaard appelen, geel of witbloem per H.L. 3.65, franco elk station. J. S. DE NEKKER, Aardappelh. Willemsoord (O.) AMERSFOORT Sonntag, d. 4 Hov. 3-7 Dhr lm Vereinslokal. M.M. Hiermede heeft ondergetee- kende de eer U te berichten den AFSLAG zijner vleesch- prijzen en noteer ik voor EERSTE KWALITEIT VERSCH GESLACHT RUNDVLEESCH, Geen bevroren vleesch. Poulet en gahakt 55 ct. Lappen, mager en doorregen 65 cent. Rib, roastbeef en rollade 75 cent. Punt en dikke lenden SO cent. Biefstuk en Osschaas 90 ct. VERSCH RUNDVET en GESMOLTEN vanaf 50 cent. Alles per 5 ons. Concurrentie zoowel voor Rund- als Varkensvleesch on mogelijk. Tevens alle soorten fijne vleeschwaron machinaal gesneden. Beleefd aanbevelend: B. ZEGGELAAR, Coninckstraat 20 bij de Kampstraat. Te Huur of te Koop gevraagd Flinke pakhuis li magazijn ruimte zoo mogelijk met kantoor. Br. onder No. 7579 bureau Amersf. Dagblad. Vereenigingon en personen die mee willen werken om den nood in Duitschland te leenlgen worden uitgenoodigd om Maandagavond 8 uur In aan de bespreking deel te nemen. HAEMATOGEEN (Hommel) SANATOGEN SANGUINOSE. KINA DRUPPELS. BIOGLOBIN. EIKELCACAO. LEVERTRAAN In verschillende soorten. SCOT'S EMILSION. Jolianaplein 4 Beokensteinsche laan 8 (gesloten Huis) Van 5 tot en met 8 November 1923 Geopend van 9-12 en van 2-5 uur HOUTZAAGER HEINEMAN. DIENSTREGELING van Amersfoort lederen Baarn Maandag. 'S AVODdS 5 DDT Amsterdam Woensdag. Vrijdag. Ligplaats te msterd.im: Ondesclians voor No. 30 Interc. telefoon 4746 N. Hoofdkantoor te Amersfoort: Groote Spnl 19 b Interc. telefoon 28.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3