UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS. In het Polcis voor Volksvlijt wordt, «oools bekend, sedert 22 November een tentoonstel ling voor Volksvoeding en hygiëne gehouden, die inderdoad een succes is, zoodat dan ook de duur nagenoeg verdubbeld zal worden. Een kleurige reclameplaat heft de aandacht op deze onderneming gevestigd. Teneinde haar finan cieel te versterken, heeft de Vereeniging, die de 1 instelling op touw zette, een paar deel nemers de gelegenheid gegeven op de officieelc propogondoplnot voor hun product reclame te m^' en. Zoo maakt nu d? tentoonstelling offi cieel propaganda voor bier. Dit heeft niet alleen de drankbestrijders, maar ook andere weidenkenden geërgerd, omdat men in het bier vecJol een hinderpaal ziet voor een goede rotioneele volksvoeding en de reclame voor het bier vaak zoo verregaand misleidend is. Natuurlijk nemen de dronV bestrijders ook aan de tcnloonsteling deel en door een parodie op de - --'aat moakten zij hunne bezwaren daartegen kenbaar. Dit ergerde wederkeerig de tegenpartij. Die ergernis is Zaterdag tot uiting gekomen door een in beslagname van de plaat en de repro ducties, -""ns den ontwerper van het or?-ir-nl, v -ns schendinrr van het auteursrecht. De rcchtirv'-Heid van de inbe^agneme van de brute wijze, waarop de deurwaarder optrad, wordt ernstig betwijfeld, zoadat vcrmoedeliik hiermee de zaak niet is nf'-md/vtn. Tnfusschen k-Sben -1" drankbestrijders terstond de plaat dror een nieuwe, niet minder sprekende, ver vangen en zetten zij hunne actie onverzwakt voort DE IO-URENDAG IN HET HAVENBEDRIJF. Nog geen beslissing. Gistermiddag heeft in Den Hoog wederom een conferentie plaats gehad tusschen de scheepvoartvereenigingen Noord en Zuid en de organisaties van werknemers over de arbeids voorwaarden in het havenbedrijf. De conferentie heeft slechts kort geduurd. Van de zijdo dor scheepvoartvereenigingen j werd thans voorgesteld voor de tremmers in de machinale bedrijven den tienuTendag in te voe ren, terwijl een vorige maal den tientrrendog voor het geheele machinale bedrijf was ge- eischt Van werknemerszijde werd meegedeeld, dat men over een dergelijken cisch eerst de desbetreffende leden moest raadplegen, waar-' °P_ je bijeenkomst zonder resultaat uiteenging. UIT HET BAKKERSBEDRIJF. De werknemersvoorslellen on aannemelijk. Dcror hot Centraal Bestuur van den Neder- landschen Bakkerspatroonsbond is aan bestu ren der werknemers organisaties bericht, dat na raadpleging met de afgevaardigden der bij ae arbeidsovereenkomst aangesloten afdeelingen het aanvangen van onderhandelngen op don grondslag van de door de werknemersorgani saties ingediende voorstellen, misleidend zou zijn, aangezien die toch niet zouden worden aanvaard. Zij beoogen nieuwe, zware, ten deele onbere kenbare losten te leggen op de bedrijven, door een algemeene loonsverlaging, terwijl in één der voorstellen bovendien nog voorkomt vermindering van het aantal werkuren voor bezorgers, verhooging van ondersteuning tijdens ziekte het inrichten en financieeren van een ar beidsreserve, toeslag op vacantieloon en langere duur der vacantie voor niet in vol len dienst zijnde bezorgers. Mitsdien worden die voorstellen ongeschikt geacht om te vormen een redelijke basis om tot overeenstemming te komen In aanmerking nemende dat blijkbaar per soonlijke ontstemmingen bezig zijn slechten in vloed te oefenen op de verhoudingen in het be drijf en voorziende dat dit zéér noidlottige ge volgen zal hebben, voegen zij hierbij een voor stel, bestemd, om als brug te dienen tot her- Stel. Het Centraal Bestuur vnn den Nederland- schen Bakkersbond is bereid, els zoowel van werknemers- als vnn werkgeverszijde daartoe overeenstemming is bereikt, de leiding van het overleg, noodig om tot overeenstemming te komen, op te dragen aan een gezaghebbend persoon van gezamenlijke keus. niet behoo- rend in het bedrijf, moar het algemeen vertrou wen geniet en vnn bekende bekwaamheid Is op cie, of eenige andere grond, een basis gevondcr welke redelijk uitzicht opent op een overeenkomst, dan zouden zij hunne afdeelin gen advisccren om tijdens den duur der on derhandelingen, indien die in December niet mochten worden beëindigd, de status van het oogenblik voor korten termijn te% handhaven, b.v. van maand tot mennd met T4 dagen op zeggen. Maar ook alléén als die basis is ge vonden. Gaarne zien zc hierop bericht tegemoet, waarna zij bereid zijn, zoo noodig, verdere re geling aan hun voorstel te geven DOOD DOOR SCHULD. Het ongeluk op de Aclbrechts- kr.de te Rotterdam. Op 9 Februari van^dit jaar had aan de Ael- brechtskode te Rotterdam een ontzettend onge luk plaats. Men zal zich wel herinneren hoe torn een drie verdiepingen hoog pand instortte, v oorbij 2 arbeiders het leven lieten. Hedenmor gen begon voor de Rotterdamsche rechtbank de taak tegen den 49-jarigen aannemer I. v. O., uien ten laste was gelegd dat hij als bouwkun dige voor de maotschaopij tot exploitatie van onroerende goederen „Voorwaarts" een bouw werk zou afleveren, waarbij het aan zijn schuld tc wijten was, dat genoemd bouwwerk instortte, waardoor de opperman J. K. en de stucadoor A. v. d. W. om het leven kwamen. Uit de dagvaarding blijkt dat de aannemer door de bouwpolitie was gewaarschuwd voor bot metselwerk, dot een grootcn last te dragen bad. In plaats van hieraan aundocht te schen ken, had beklaagde slechts kalkmorlel gebezigd. Bovendien was beklaagde ten laste gelegd, dat 'o-n zich reeds scheuren vertoonden, hij heeft gelaten maatregelen te nemen. Voor deze zaak bestond zeer veel belang stelling. vooral uit de bouwwereld. Een 20-tal getuigen werden gehoord. De beklaagde hield bij het verhoor vol, dat bij voldoende veiligheidsmaatregelen had geno den en dat 't ongeluk niet te wijten was aan nala tigheid zijnerzijds. Er waren in 't geheel 28 ge tuigen gedagvaerd, onder wie zes décharge. Een inspecteur der bouwpolitie verklaart als (tetuige, dat hij den aannemer had aangezegd, dat er sterke specie moest worden gebezigd voor het metselen van de kolommen. De aannemer had duorop geantwoord, d«t hij dot bij dergelijk werk altijd deed. Een getujge-deskundige, ingenieur van de bouwpolitie, botreurde dat hem uit zijn onder-; zoek was gebleken, dat. de fundeering niet was opgezet door een deskundige. Die fundeering, die van metselwerk was, had vnn beton moetan zijn. De specie die is gebruikt, is geen goed' mengsel geweest. Er was in de constructie een' fout, die kon echter niet van dien invloed zijn, dat het gebouw daardoor zou kunnen instorten. Een inspecteur van de bouwpolitie. die de specie had onderzocht, verklaarde dat zij be stond uit 1 deel kalk op twee drie doelen zand. Ven cement heeft hij er geen spoortje van ge vonden- Volgens eenige werklieden, die op het bouw terrein hadden gewerkt, was er wel cement, in de specie geweest Een volgend getuigc-deskundigc verklaarde evenwel, dat er enkel met zond en Luilcsche kalk gemetseld was. Alles was los gc-Meven. zoodat men de steencn, drie maanden nadat zij gemet seld waren, zoo met de hand uit het metselwerk kon losmaken. Wegens het vergevorderde uur werd de ver dere behandeling van de zaak uitgesteld tot Zaterdag. EEN RAADSLID BELEEDIGD. Door een wethouder. „Ik acht mij hierdoor ernstig belecdigd", had het raadslid W. M., van Beverwijk, accoun tant van beroep, verklaard Hij was op T Nov. 1.1 door wethouder J E., op den openbaren weg belecdigd geworden en wel door de woorden Je bent een geëxami neerd leugenaar. De beleediging was een gevolg geweest van oneenigheden over het jubileum van den direc teur der gasfabriek. Bek1. Ik hoop dat u in deze zaak vrijspraak zal doen want het is er niet anders om be gonnen als om mij in het openbaar aan den kaak te stellen Eisch 25 boete subs. TO dagen. Bekl. kon zich niet indenken, dat de politie deze klacht ven beleediging had laten door gaan, want eenigen tijd terug waren eenige hoofdambtenaren ter secretarie aen het vech ten geweest cn van dot geval was door de po litie (die toch toen ontboden was) geen werk gemaakt. Den eisch vond hij vrij hoog, „nademael dat onze zaken zoo staan dat de 25 niet op onzen rug groeien". Toen bracht de politie-rechtcr te Haarlem de beide raodsleden tot elkaar de partij, die belcedigd had, drukte de partij, die belecdigd was, de hand en maekte in het openbaar excuses. Vonnis 5 boete subs. I dag hechtenis. Politierechter U heeft veertien dagen tijd om var. dit vonnis in hooger beroep te gaan. Wilt u dat doen Bekl.Ik denk 't welAUcs is om zwermd van vijanden om mij in 't net te van gen I OVERTREDING DER WET OP HET GEDISTILLEERD. Een rechtszaakmet een achtergrond. Voor de Zesde Kamer der rechtbank te Am sterdam stond terecht een koopman, wegens overtreding der wet op 't gedistilleerd. Hem was ten laste gelegd dnt hij in Augustus 1922 in voorraad had een nieuw distillecrtoe- sïel cn een gedeelte van een dergelijk toestel. Bekl. verklaarde dat het gedeeltelijke toestel door hem gebruikt werd om er lijm in te koken. Wat hot nieuwe toestel betreft, hij had een mondelinge toestemming van den hoofdinspec teur van den accijns om het in voorraad te heb ben. Bekl. verklaarde verder dat hij het toestel per vliegmachine uit Parijs had gehaald in op dracht van een Weesper-combinatie, aan wier hoofd een wethouder dier gemeente stond. Toen hij het toestel aan deze combinatie wilde af leveren, wilde geen der mcnschen het occcp- tceren. Hij was toen naar het Oost-Indischo huis gegaan om te informeeren wat hij nu met het toestel moest doen. Dc hoofdinspecteur van den accijns had hem te woord gestaan en toestem ming gegeven het toestel thuis te bewaren. Bekl. verklaarde verder dat die hoofdinspec teur hem toen gezegd had, dat hij moest trach ten het toestel toch nog aan de combinatie in Weesp af to leveren en dan moest aanteekenen wie het in ontvongst genomen had, opdat het bij deze in beslag genomen kon worden. Bekl. had den betrokken hoofdinspecteur laten dagvaarden als getuige a décharge, opdat deze zijn beweringen kon staven. Deze hoofdinspec teur werd daarop gehoord. Get. verklaarde dat hetgeen bekl. verteld had inderdaad waarheid was. Bekl. zeide toen dat hij ook nog 500 be taling had gekregen van den hoofdinspecteur. President (tot bekl.): „Verklaar u nader. Wat bedoelt u doormee?" Bekl.: „Dot ik vov deze zaak 500 gekregen heb." Pres. (tot get. den hoofdinspecteur): „Is dit zoo?" Get.: „Ik erken dat ik bekl. eens 500 ge geven heb, maar niet voor deze zaak. Pres.: „Voor welke zaak dan?" Get.: „Voor inlichtingen aan de administratie." Bekl. hield vol dat hij het geld voor deze zaak gekregen had. Dc rijksadvocaat mr. Asser hield daarop zijn requisitoir. „Bekl. beroept zich er op", zeido Spr., „dat hij het distillecrtoestel met mondelinge toe stemming van de administratie van den accijns in zijn bezit had, maar het toestel was reeds bij hem thuis voor bekl. die toestemming had. Bekl. heeft dus de wet overtreden." Spr. achtte bekl. meer oen werktuig van de combinatie in Weesp en meende een lichte straf te moeten eischen. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf. De officier van justitie, mr. Reijlingh, merkte op dat hier een tipje opgelicht is van toeken den, die door den rijksadvocaat niet geweten zijn en waardoor het beter geweest was dat deze zaak onvervolgd gebleven ware. Overigens sloot Spr. zich aan bij het requisitoir van den rijksadvocaat Een hooge boete. De rijks-advocaat, mr. C. D. Asser, eischtc voor de Amsterdamsche rechtbank tegen een koetsier die 10 vaten spiritus hod vervoerd, zender de vereischte vergunning, 36.000 boete, zijnde vijfmaal het bedrag dat aan be lasting verschuldigd was. De man had gemeend 10 vaten olie tc ver voeren. Dc officier van justitie verzocht toewijzing van dezen eisch, bij niet betaling tc vervangen door zeven dogen hechtenis. Tegelijk gaf de1 officier den beklaagde in overweging van deze straf gratie te vragen. HET BROEKHUYS-FAILLISSEMENT. Een tegenspraak van Broekhuys. Dc heer Broekhuys seint aan het Hbld. uit Heerlen, det het bericht van do „Limb. Koer." onjuist is. „Door mij", aldus genoemde heer, „is een onvoorwaardelijk accoord van honderd procent aangeboden in alle faillissementen der Broekhuys-vennootschappen en in mijn persoon lijk faillissement, alleen onder voorwaarde, dat dc vordering van den fiscus wordt verminderd en dc vordering van de ,JDag"-journalistcn wordt betwist, hetgeen door den curator wordt overwogen. In ieder geval worden dus de ven- nootschap-occoorden van honderd procent gc- hondhuafd, hoewel ik er niet aan denk, deze vennootschappen opnieuw in exploitatie te bren gen, daar ik mij deze maand in Den Haag vestig." Uit Rotterdam wordt aan het Hbld. nog ge meld, dat de heer Broekhuys bij dit „onvoor waardelijk accoord" medegedeeld heeft, dat hij wonscht het geld, als het accoord von TOO pet. mocht worden aangegaan, niet vooraf te stor ten, zooals gebruikelijk is, doch eerst tien dogen nadat het accoord is gehomologeerd. EEN NIET-BEDOELDE AANSLAG. De uitgeworpen postzak. Uit Weesp wordt aan de Tel. gemeld: In trein 371 van Amsterdam naar Amersfoort, die 's avonds tegen half 6 hier voorbijsnort, loopt ook oen postrijtuig mee, waaruit de voor Weesp bestemde postzak geworpen moet worden. Dit behoort te geschieden even voorbij dc perron- overkapping, waar zich in den regel geen rei zigers bevinden. De postconducteur wierp j.l. Zaterdagavond echter den postzak iets te vroeg uit het postrijtuig, zoodat de zak rn volle voort neerkwam tusschen de zich op het perron be vindende reizigers, d'e op den even later nrri- vecrenden stop-trein stonden te wachten. Een hunner een jongeman kreeg den zak op hel lichaam en werd met zoo'n kracht neerge worpen, dat hij op slechts eenige centimeters afstand van den voorbijsnellenden trein terecht kwam. De jonge man was geheel overstuur, doch kon later, zonder verder letsel, naar Bus- sum reizen. DE MOORD TE EINDHOVEN. De verdachte hekent De verdichte B. heeft thans bekend den moord op C. te hebben gepleegd. Tevens ver klaarde hij dat het mes, dnt in de nabijheid van het café was gevonden, hem toebehoorde. EEN DOKTER AANGEVALLEN. Een gevaarlijke patiënt. Gistermiddag is te Tilburg een dokter, wo nende in de Stationsstraat, in zijn spreekkamer onverhoeds, toen hij een recept schreef, door een patiënt aangevallen en met een stuk ijzer op het hoofd geslagen. Bij de worsteling, die ont stond, gelukte het den, dokter den man, met behulp van zijn personeel, de boas te worden. De politie heeft daarna den man gearresteerd. De doder is, volgons de N. R. Ct., een werklooze uit P.oiterdom, die tijdelijk bij zijn familie te Tilburg vertoefde. De dokter heeft door de hevige slagen eenige tanden verloren. De aon- voller bleek nog in het bezit tc zijn van eenige messen en een boksbeugel. De man, die den aanslag op dr. D. te Til burg heeft gepleegd, heoft bekend dat hij het plan had, den dokter bewusteloos te slaan en. hem daarna tc berooven. Het is de 21-iarige kantoorbediend». D. L., wonende in de Nijver straat te Tilburg. De eerst opgegeven naom VI. was gefingeerd. DIEFSTAL OP HET POSTKANTOOR Een trommel metgeldswaar den vermist. Gisteravond omstreeks 9 uur is een trommel met geld, die van een der bijkontoren naar het hoofdpostkantooi te Amsterdam was vervoerd, vermist, vermoedelijk ontvreemd. De inhoud van de trommel bedroeg tusschen de vijftien en twintig duizend gulden. Van de vermissing is aangifte gedaan bij de politie, die in den avond cn een deel van den nacht een uitgebreid onderzoek instelde. DE TE GRONINGEN GEARRESTEERDE INBREKERS. Nog meer op hun kerfstok. Bij het verhoor van de inbrekers in het pak huis aan de Hooge der A hebben zij bekend, dat zij het ook geweest zijn, die kort geleden gepoogd hebben in te breken in het kantoor der Drentsche Stoomboo?-Mii Bi? die gelegen heid is den directeur een slag op het hoofd toegebracht, waardoor deze beduusd, doch niet bewusteloos werd, zoodot de twee daders hun voornemen moesten laten varen. De recherche heeft de daarbij gebruikte mus kers gevonden in een bij de firma Waterborg gestolen en op het strand bij het Rietberg ver borgen geldkistje. KORTE BERICHTEN. Legaat. Wijlen mej. D. Idsardi, overleden te Tornaard, heeft aan de diaconie der Hcrv. gemeente al daar gelegateerd een h.drog van 2000, vrij van successierechten. Een hypothcekkwestie. Een te Arnhem gevestigde Hypotheekbank had hypotheek verschaft op een door g^egen winkelhuis. Er werd bij die hypotheekverlee- ning bepaald, dat de eigenaar het huis niet langer dan twee jaren zou mogen verhuren zonder toestemming van de hypotheekbank. De bank heeft na eenigen tijd het huis laten ver- koopen omdat de eigenaar te haren opzichte niet aan zijn verplichtingen voldeed. Toen bleek, dat het toch voor vijf jaren verhuurd was cn dat de huurder, zich beroepend op zijn huurcontract, dit niet wenschte te verlaten. De hypotheekbank heeft vervolgens in rechten de ontbinding van het huurcontract geëischt en de rechtbank tc Arnhem heeft deze vordering toegewezen. De huurder, die thans dupe word?, heeft zich tegen de ontbinding van bet Huur contract verzet, doch het gerechtshof te Arn hem heeft het vonnis der rechtbank bevestigd en hem ook in de proceskosten veroordeeld. x'vj'v Zwoor lichamelijk letsel door schuld. De motorrijder de J., die op 8 April in botsing kwam met de trom bij dc De Klerkstraat te Amsterdam, waardoor een meisje, dot op dc duozitting zat zwaar lichamelijk letsel bekwam, is heden door de rechtbank aldaar bij verstek veroordeeld tot 3 maanden hechtenis. De eisch van het O. M, was 4 maanden hechtenis. Offerbusscn geledigd. In de consistorie von de Ned. Herv. Kerk te Koudckerkc is ingebroken. Verschillende offerbussen werden geledigd. In totaal werd naar schatting 70.medegenomen. Valsche guldens. Te Tic! zijn valsche guldens in omloop. Door de politie is reeds een tweetal in beslag geno men. Inbreker en helers gearresteerd. In den nacht van 27 op 28 November was ingebroken bij M. B., bank van lc-eninghoudcr in de Steven Hogendijkstroat te Rotterdam. Men had zich toegang verschaft door een luik in het portaal van een belendend perceel. Zoo kwam men onder don vloer van dc bank van leening, waar men door een tweede luik in het magazijn van M. B. kwam. Een brandkast werd geforceerd, terwijl een groot aantal sieraden, ringen, gouden horloges, broches, werden mee genomen. De politie vond een gedeelte der ge stolen voorwerpen bij den cpkooper A. F. de G. en zijn meisje A. C. O. Beiden zijn gearres teerd. Als verdacht van de inbraak is aange houden de stoker C. W. J. de G. Gezonken. Van een met ijzeren staven beladen, 13 meter langen ijzeren bak van den heer Hoogeboezem uit Dordrecht is de deklading bij het slcepcn door de sleepboot Mcrwede III uit de Waalha ven naur de rivier, door de deining gaan rollcrii Daar de ijzeren bak scheef viel heeft de Mer- wede III hem de Parkhaven ingesleept, waar hij omgeslagen en gezonken is. Verdronken. Te Alkmaar is een jongen, P. P., van een schuit in het kanaal gevallen en verdronken. Door een drijfriem gegrepen. In de Coöperatieve Beetwortelsuikerfobriek te Groningen is de veertigjarige Gritters door een riem gegrepen tengevolge waarvan hij eene hoofdwonde bekwam, waaraan hij kort daarna overleed. Ongeluk bij het bobsleeën. Op „'t Kopje" bij Bloemendaal is op de sneeuwlaag gebobsleed dat het een lieve lust is. Het leek er wel klein Zwitserland, maar het is niet geheel ongevaarlijk, omdat voldoende toezicht ontbreekt cn de toeschouwers berekend moeten zijn op eigen veiligheid. Een der bob- sleecrs, kwam in botsing met een 21-jarigcn man uit Haarlem, die zoodanig met het hoofd op den grond kwam te vallen, dat hij bewuste loos bleef liggen cn uit het linkeroor bloedde. Een geneeskeer constateerde hersenschudding en liet hem overbrengen naar het Grootc Gast huis te Haarlem. Zijn toestand bnnrt zorg. Kind verbrand. Gisterochtend geraakten in een woning aan den Winterweg to den Haag de kleeren van een 4-jarig meisje in brand, door dat het kind te dicht bij de brandende kachel kwam. De kleine bekwam brandwonden over het geheele lichaam en werd in zorgwekkender» toestand door den Eersten Hulpdienst per auto naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. In den loop van den dag is het kind aan de bekomen verwondingen over leden. Branden. Gisternacht is de winkel van den heer H. G. Scholten te Tvlusselkanaal geheel afgebrand. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Glanerbrug- is de boerderij van J. Agka afgebrand. Een bedrag van ongeveer 300 ligt waarschijnlijk onder het puin. PROVINCIALE STATEN VAN UTRECHT. Wintervergadering. De wintervergadering van de Provinciale Sta ten van Utrecht heeft Dinsdag een aanvang ge nomen. Aangenomen werd voor kennisgeving een medcdeeling, dat jhr. mr. Quorles van Uf- ford zijn benoeming lot griffier heeft nonge nomen. De nieuwe griffier woonde deze zitting reeds bij. Near de afdeelingen werd o.a. verzonden een rredict-aanvrage van 250,000 voor de werk loosheidsbestrijding cn een voorstel tot wijzi ging van dc verordening tot pensionneering van de leden von Gedeputeerde Staten. In handen van Ged. Staten ter afdoening werd gesteld een verzoek van Herwonnen Levens kracht om een provinciaal subsidie van 0.25 per verpleegde. Voorts werd gesteld in handen van de wegencommissie een voorstel tot verbe tering van den weg DoornLeusden. Verder werd aan Ged. Staten ter afdoening gezonden een verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Gcldersche Vallei en Amers foort pleitend voor een lager toltarief op de provinciale wegen voor Fordvrachtsuto's. Daarna deelden Ged. Staten mede, dat zij in overweging zullen nemen of er termen aanwezig zijn om het geneeskundig schooltoezicht door gemeenten tc bevorderen. Aon het slot van de zitting heeft de heer K. D. Lustig (v.-d) geïnterpelleerd over dc afwate ring van de Eem en de verbetering ven den waterstand in de Geldersche Vallei en daarbij gevraagd of het rijk het toegezegd subsidie van 45 procent zal verleenen cn of Ged. Stoten van Gelderland bezig zijn met het somenstellen van een waterscKopsregeling. Daarop heeft jhr. mr. K. J. Schorcr (c.-h.) namens Gedeputeerde Staten geantwoord, dat het rijk in beginsel be reid is de 45 procent toe tc staan, onder voor waarde dot tusschen partijen in deze overeen stemming moet zijn bereikt cn dat nakoming van de gestelde voorwoorden is gewaarborgd. Op het oogenblik wordt een technisch onderzoek ingesteld naar een eenvoudiger oplossing. Het resultaat daarvan moet worden afgewacht. In middels is cr geen reden om te betwijfelen dat dc provincie Gelderland in deze zal medewer ken. Hiermede was de interpellatie afgcloopen. De zitting werd na het trekken van de afdee lingen verdaagd tot 18 dezer. KENNISGEVING. Raadsvergadering. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dins dag den llcn December aanstaande, des namid dags ten 7 ure. Amersfoort, 5 December T923. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. Agendo. voor de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag, II De cember 1923 des avonds om 7 uur. T. Ingekomen stukken en mededeclingen. 2. Benoeming van Commissicn uit den Raad. 3- Benoeming von een curator aan het gymnasium. 4. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs. 5. Benoeming van twee leden der Commis sie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen von ziekteverlof aan onderwijzend personeel. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit van 28 Augustus 1923 inzake regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel aan dc Handels scholen. 8. Motie van de Heeren B. Noordewier e.a- waarbij wordt voorgesteld een bedrog van 17919.20 langs rechtelijken weg in te vorde ren van het Christelijk Nationaal Schoolbe stuur. 9. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot het aankoopen van porceelen in de Kleine en Groote Haag in het belang van de Volkshuisvesting. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot overname van een strook gTond aan den Arnhemschen weg van Wed. v.d. Hooff e.a. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot overname van eon strook grond aan de Arnhemschc straat van W. de Voogd Sr. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het onderhands verhuren van een per ceel bouw- en weiland, gelegen nabij den Heili- genbergerweg aan A. v. d. Berg. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verhuur van een perceel grond in het Soesterkwartier aan de Evangelische Commis sie der Gereformeerde kerk voor een hulpkerk- gebouw. 14. Voorstel von Burgemeester en Wethou ders tot verhuur van een voormalig brand spuithuisje aan J. Postma. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het aangaan van een overeenkomst tot het vestigen van een erfdienstbaarheid op een terrein aan den Lageweg met de fam. v. d. Vuurst. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om machtiging te verleenen tot het ge rechtelijk invorderen van de koopsom van hoo rnen, verkocht aan A. Kerkkamp. 77. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het rooien van boomen in 1924. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van een crediet voor het leggen van een gedeelte riool voor afvoer van bcdrijfswoter van de perceelcn aan de Hof en aan de Groenmarkt. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om machtiging te verleenen tot het uitvoe ren van verschillende werkzaamheden ter be strijding der werkloosheid. 20. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verbetering van den Soesterstrantweg (eerste gedeelte). 21. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verbetering van de Rootselaarstraat en van een gedeelte van het Monnikenpad. 22. Voorstel van dc raadsleden Mr. L. Sta dig, G. J. Noordman en N. van Nieuwenhuysen tot benoeming von een Commissie van 5 leden uit den Raad, om het tekort aan het magazijn Openbare Werken en het daaromtrent uitge brachte ropport nader te onderzoeken en zoo noodig dooromtrent voorstellen aan den Raad te doen. 23. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van het besluit, inzake het verleenen van een bouwvoorschot aan de wo ningbouwvereniging V. I. O. S. 24. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders inzake de reorganisatie van het georgani seerd overleg in deze gemeente. 25. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders lot wijziging van de verordening op de hef fing cn invordering van belasting op tooneel- vertooningen cn andere vermakelijkheden. 26. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om de leeroren eon het Gymnasium, voor zoover betreft hun salarisregeling, ook over 1920 gelijk te stellen met dc leeroren aan de Rijks Hoogere Burgerscholen. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot regeling van de gemeentelijke vergoe ding aan dc R. K. Parochiale Kerkbesturen van den H Franciscus Xaverius en dc O. L Vrouwe Hcmelvoart voor de scholen voor gewoon lager cn M. U. L. Onderwijs. 28. Voorst! van Burgemeester en Wethou ders tot het waarborgen van het kapitaal en de voldoening der rente en aflossing van een door de Vereeniging Openbare Leeszaal en Biblio theek aan te gane geldlecning. 29 Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van de begrooting dienst 1923. 30. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot deelneming in het waarborgfonds voor de Pluimveetentoonstelling. 51. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verbetering van het sportterrein Birk- hovcn. Garnizoen. Bij Kon. besluit is dc res.-tweede-luritenant A. D van Es, van het 5e regiment infanterie, be noemd tot reserve-eerstc-luitcnant. Aon den majoor C C. de Gelder, van het wapen der infanterie is, met ingang van 6 Dec. 1923, het onderscheidingsteeken voor 30-jari gen dienst als officier toegekend. Neder 1. Spoorwegen. Bij het dezer dogen door de Ncderlandschö Spoorwegen gehouden examen voor hoofdcon- ducteur is o. m. geslaagd dc conducteur B. H Struik, alhier.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3