SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK. gemeester der gemeente Hoogevcen; en aan mr. R. Veendorp, op rijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van kantonrechter- plaatsvervanger in het kanton Helder, onder dankbetuiging voot de door hem als zoodanig bewezen diensten. HET KON. BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Eind Maart of begin April. Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin het voornemen om in de laatste dagen van Maart of in het begin van April het jaarlijksche bezoek aan de hoofdstad te brengen. AUDIËNTIES. De gewone audiëntie van de ministers van Waterstaat, Financiën en Marine zullen niet plaats hebben op resp. 18 Januari, 18 Jan. en 17 Januari a.s. HET KAMERLID SCHAPER. Viert weldra z'n 25-jarig ju bileum als Kamerlid. Men meldt uit Veendan aan de Tel. Den 17den Maart a.s. zal de heer J. H. A. Schaper 25 jaar lid der 2de Kamer zijn. Den J7den Maart 1899 werd hij te dezer plaatse verkozen. Daarom zal dit feit hier ook worden herdacht. De heer S. zal dan een politieke her inneringsavond houden. JHR. MR. DR. E. A. VAN BERESTEYN. Wordt lid van den Vrijheidsbond. Naar het Vad. verneemt, is het gewezen vrijz.- dem. Kamerlid j' r. mr. dr. E. A. van Beresteyn toegetreden als lid van den Vrijheidsbond Loosdrecht. C J. HACKE VAN MIJNDEN In den ouderdom van 76 jaar is hier overle den de heer C. J. Hacke van Mijnden, oud-bur gemeester dezer gemeente. DE BEVOLKING VAN LEIDEN. In J923. De bevolking bestond op 1 Januari 1925 uit 67.100 personen, t.w. 32.409 mannen en 34.751 vrouwen. Zij vermeerderde door ge boorte met 1614 en door vestiging met 3783 zielen, te zamen 5397. De vermindering bedroeg door ovorlijden 619 en door vertrek 3775, te zamen 4394, zoodat het verschil in meerder bedroeg 1003 en de geheele bevolking op 31 December bestond uit 68.163 zielen, t.w. 32.747 mannen en 35.416 vrouwen. Het aantal buiten echt geboren kinderen be- dToeg 128, waarvan in het universiteitszieken huis 78 van buiten Leiden gevestigde moeders het levenslicht aanschouwden. Er werden 686 huwelijken voltrokken, 18 echtscheidingen had den plaats. In het Academisch Ziekenhuis overleden 115 personen behoorende tot de bevolking van Lei den en 129 behoorende tot de bevolking van andere gemeenten. DE ST. PIETERSBERG. De verwoesting gaat voort. Men meldt uit Maastricht aan de N. R. Ct.: Eenige dagen geleden konden we in de bla den lezen, dat de Belgische Commissie tot be houd van natuurschoon zal trachten op het Bel gische gedeelte te redden, wat er te redden volt Op Nederlandsch gebied ziet het er treurif- uit. De Belgische meatschoppij, die het ge deelte om Slavonte en de ruïne Lichtenberg heeft gekocht, gaat voort met afgraven. Tot 's avonds laat worden in Maastricht de ontplof fingen gehoord, die door electrische boringen in de mergel doen uiteenspringen. De geheele Wil- helminaweg, geopend door Koningin Wilhel- mina bij een bezoek nan Maastricht, is verdwe nen. De Chalet bij den ingang van de grot en de ruïne Lichtenberg liggen nu, als 't ware, aan den afhang en in plaats van de mooi begroeide helling met haar prachtige flora is er nu een reusachtig-en inham van gele mergelsteen en zijn er drie laadplaatsen gemaakt, vanwaar de specie in de schepen vervoerd wordt. HET WRAK VAN DE TUB AN TIA. Duikers aan het werk. In KJ17 torpedeerde een Duitsche onderzee boot die van Zeebrugge kwam, in de Noordzee 't Nederlandsche stoomschip Tubantia van den Kon. Holl. Lloyd. Het schip zonk op een diepte van 20 M. ongeveer 92 mijl ten Noord- Oosten van Ostende. De Tubantia had verschil lende goederen van groote waarde aan boord. Maandag is de juiste plaats van het wrak vast gesteld. Een Franschc maatschappij is voorne mens te trachten den kostbaren inhoud te ber gen. Het stoomschip Tempête uit Marseille, dat speciaal daartoe ingericht is, is te Ostende aan gekomen. Duikers hebben hun werk aangevanij gen. Zij zijn doorgedrongen in de eetzaal van de Tubantia, waaruit zij stoffen hebben gehaald, welke geheel door het zeewater verteerd waren. Men bewaart overigens nog het stilzwijgen over de resultaten, maar men verzekert, dat de ze bemoedigend zijn. (Tel.) DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Dc uitzending der afrekeningen. Naar „De Rsb." verneemt, wordt deze week een begin gemaakt met de uitzending van de afrekeningen, vervaardigd volgens de aan den girodienst bekende gegevens, betreffende dc rekeninghouders van 1 tot 100,000. Voorts meldt het blad, dat zich onder de teruggezonden afrekeningen van de rekening houders 100,000—114,000 slechts een gering percentage van niet-accoordverklaring bevindt. INVALIDITEITS- EN OUDERDOMSWET. Op 1 December 1923 werden 2868 wedu- wenrenten en 1918 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten ,terwijl op genoemden datum krachtens artikel 373 dier wet 32.048 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering verkregen Ouder domsrente van drie grilden per weckvoorts genoten 4261 personen een invaliditeitsrente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, geregeld in de Ouderdomswet 1919, waren op voren genoemden datum 70.830 personen in het ge not van een als vrucht hunner verzekering ver kregen Ouderdomsrente van drie gulden per week. DE UITSLUITING IN DE TEXTIELINDUSTRIE De steunbeweging. In het Hoog Ambacht, het orgaan van den R.-K. Textielorbcidersbond St. Lambert us, wordt gemeld, dqt de staking op Kromcrsmoten tc En schedé thans reeds 11 weken duurt de algemeene uitsluiting te Enschedé 7 weken en die in Twente on den Gelderschen achterhoek 3 weken. Nu het door St. Lambertus uit te keeren be drag per week is gestegen von 10.000 tot 24.000 a 30.000, worden oile Roomsche arbeiders opgewekt de textielarbeiders te steu nen. Uit de in hetzelfde blad voorkomende steun- verantwoording blijkt, dot in de week van 22 tot 29 December door St. Lambertus werd ont vangen 4371.44*4, in de weeik van 29 Dec. tot 5 Jan. 6543.85*; en in totaal 29.211.7 i. Unitas zal met ingang van Maandag a.s. van haar leden een extra-contributie heffen van 25 cent per week en van adspirant-leden 10 cent per week. Deze extra-contributie is voor olie leden verplichtend. De Eendracht heeft reeds aan steun uitbetaald een bedrag van 140.000 en Unitas tot eind 1923 35.000. DE ARBEIDSVOORWAARDEN IN HET HAVENBEDRIJF. Het antwoord aan dc Zuid. De Centrale Bond van Transportarbeiders, de Ned. R.-K. Bond van Transportarbeiders en de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportar beiders hebben aan de Scheepvaartvereeniging Zuid tc Rotterdam een brief gezonden waarin ze mededeelen tot hun spijt te moeten consta- teeren dat een belangrijk offer in het loon, het welk voor de arbeiders zeer zwaar valt te bren gen, haar nog onvoldoende is, terwijl het toch van genoegzaam belang mag worden geacht, gezien het feit, dat dit voor de Scheepvaart vereeniging Noord, die immers bereid is de on derhandelingen voort te zetten, wel van vol doende beteekenis wordt geacht om een collec tief contract aan te gaan. „Intusschcn moeten wij ons verzetten tegen de voorstelling, die uw schrijven wekt alsof we niet accoord zouden gaan met oen 48-urige arbeidsweek. Do 48-urige arbeidsweek is voor de havenbedrijven reeds een jaar geleden aan vaard en wordt sindsdien toegepast. Wij verzetten ons slechts tegen een 10-uri- gen arbeidsdag in de continu machinale be drijven. En het verwondert ons dat, waar het u bekend is, dat op alle vergaderingen der di verse organisaties de arbeiders nu reeds ver schillende malen algemeen deze wijziging von de hand hebben gewezen, u geen oog schijnt te willen hebben voor de zeer érnstige, bezwa ren, die bij hen tegen deze wijziging bestaan. Het moest u toch bekend zijn, dat de arbeid in deze bedrijven zoo intens is, dat dc kleinste verpoozing tijdens den arbeid uitgesloten is, en dat deze arbeid bovendien in het algemeen zoo veel van de lichcamskracht vordert, dat 8 8*4 uren arbeid van dc tegenwoordige .inten siteit de uiterste prestatie is, welke de arbei der geven kon. Ook dient hierbij voldoende rekening te worden gehouden met het feit, dot door de uitgebreidheid van het havencomplex, het meerendeel der arbeiders dagelijks uren werk heeft voor het afleggen van den afstand van huis naar het werkten omgekeerd. Toepassing van den IO-urendag zou dan ook een volledige storing van het huiselijk leven medebrengen, gezwegen van de onmogelijkheid om eten warmen maaltijd op een dusdanig tijd stip te nuttigen, dat dit niet vlak na het op staan, of kort voor het naar bed gaan dient te geschieden. Wij moeten u dan oj>k, mede namens den Ned. R.-K Bond van Transportarbeiders en den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Tran sportarbeiders mededeelen, dat het ons niet mogelijk is, wijziging in ons te dezen opzichte ingenomen standpunt te brengen, waarbij wij ei nogmaals ernstig tegen opkomen, dat u deze hoogst onbillijke vordering aan de arbeiders blijft stellen. Te uwer informatie berichten wij u nog dat we de Scheepvaartvereeniging Noord hebben medegedeeld, bereid te zijn de onderhandelin gen over een wijziging der loonen voort te zet ten, en haar hebben voorgesteld een nieuwe bespreking op 18 Jan. e.k. te doen plaats vin» den. Gisterochtend had het technisch personeel ven de Scheepvaart- cn Steenkool Maatschappij te Rotterdam een half uur eerder met het werk moeten beginnen. Op het advies van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders weigerde men eenparig vroeger te werken De directie legde zich bij deze weigering neder en liet het niet tot een conflict komen. DE MOORD TE ETTEN. Vier daders hebben bekend. Gemeld wordt, dat de arbeiders P. B., G. van P. en A. van S., die Zaterdag als verdachten naar Breda overgebracht zijn, hebben bekend en dat P. B. de doodeiijke verwonding heeft toegebracht. Behalve deze drie misdadigers uit Sint WdlJe- brord zijn gistermiddag vandaar voorgeleid J. V. en R. de B., de eerste van dit tweetal heeft eveneens bekend. Darik zij het meewerken van de gemeentepo litie te Sprundel en Etten en de brigade der Kon. Marechaussee aldoor er. de twee te Sprun del gestationneerde rijksveldwachters is deze zaak zoo spoedig tot klaarheid gekomen. EEN NOODLOTTIGE VECHTPARTIJ. Mcssenhelden. Gistermorgen werd voor de rechtbank te Al melo voortgezet de behandeling der zaak van de vijf beklaagden inzake de vechtpartij op 11 November jongstleden waarbij Herman Lag- cher werd doodgestoken. De president drong er bij de beklaagden op aan te zeggen, wie Lagcher had gestoken. Geen der beklaagden antwoordden hierop. Op verzoek van een der beklaagden berden hierop nog gehoord twee getuigen a décharge, waar van er een verklaarde, dat een der beklaagden nooit een mes bij zich droeg en dat dus ook niet op den bewusten avond bij zich gehad zal hebben. De tweede getuige verklaarde, dat ook Sonderink, die werd aangevallen, gestoken heeft. De officier van justitie persisteerde bij zijn eisch van 18 December: veroordeeling van een beklaagde tot drie, een ander tot twee, en de drie overigen ieder tot een jaar gevangenis straf, allen met aftrek der preventieve hech tenis. De verdediger, mr. Koetsier van Almelo, drong aan op een voorwaardelijke veroordee ling, omdat niet vaststond de doodslag, wel de mishandeling. BRUTALE RIJWIELDIEFSTALLEN. Een vlugge dief. Ten politieburccle te Kerkradc deed iemand aangifte von diefstal van zijn rijwiel, dat hij heel even onbeheerd voor een winkel had ge zet. Even later deed het hoofd van den clectri- citeitsdienst aangifte, dat zijn rijwiel was gesto len. Hij had het bij andere fietsen gezet aan het politiebureau. Een politieagent ging toen zijn eigen rijwiel achter het politiebureau zetten. Toen hij het even later wou gaan halen, was hot gestolen. Dat was sterk. Tegelijkertijd komt een andere politieagent in 't bureau met een vreem deling, dien hij had aangehouden nabij de grens, omdat hij zonder licht had gereden. Dc besto len agent herkende aanstonds zijn eigen fiets terug. De dief was een Duitscher uit een nabu rige gemeente. De recherche toog aanstonds op onderzoek uit. De dief zol ter beschikking van de justitie naar Maastricht worden overge bracht. KORTE BERICHTEN. Gijzeling van een nalatig belastingplichtige. Gemeld wordt, dat de ontvanger der directe belastingen te Arnhem is overgegaan tot het in gijzeling stellen van een belastingplichtige al daar, die in gebreke bleef een navordering van oorlogswinstbelasting te voldoen. Onder een vrachtauto. Maandag is de arbeider J. S. te Rcnkum, bij het verlaten van een steeg, onder een vracht auto gekomen welke geen licht op had cn door een andere auto werd voortgetrokken. Ernstig aan bort cn beenen verwond, werd hij per bran card naar Ziekenzorg te Wageningen overge- brocht. De auto's reden na het ongeval door. Onmiddellijk stelde de Oostcrbeeksche politie ccn achtervolging in met het resultaat, dat de auto's werden ingehaald. Dc chauffeur ver klaarde niets van de aanrijding gemerkt te heb ben, doch toen hij naar de plaats van het on geluk teruggebracht was, viel hij door de mand. Hij reide te zijn doorgereeden uit angst voor de gevolgen. Noodlottige brand. Heden brachtk brand uit in de woning van den 77-jarigen J. B. te Waldcrveen bij Barne- veld. De oude man kwam in de vlammen om. Een miniatuur-gemeente. De gemeente Kotwoude bij Monnikendam had op 1 Januari 217 inwoners. In het afgeloopen jaar werd er één huwelijk gesloten. Gemakkelijk gemaakt. Te Vlaardingen is ingebroken in het kontoor van de firma A. V. Uit dcopenstaande brandkast werd een bedrog von 240 ont vreemd. School- en Kerknieuws. R.-K. KERK. Mgr. J. H. Selten. f Zondagavond #s overleden mgr. J. H. Selten. Geheim Kamerheer van den Paus, Deken van het dekenaat Heusden en pastoor te Dninen (N -Br V Hoogland. De ijsbaan „De Maat" is he denavond geopend cn verlicht. De IJsboan geopend. De ijsbaan van de Amersfoortsche ijsvereeni- ping zal hedenavond geopend cn verlicht zijn. Houders van hoofd- en bijkaarten hebben toe gang, voor vanavond zonder bijbetaling. IJs en weder dienende zal het uitgestelde gc- costumeerde ijsfeest a.s. Zaterdag plaats heb ben. Garnizoen. Bij Kon. besluit van 12 Januari zijn benoemd: bij hei wapen der infanterie, met ingang van 14 Januari, tot kapitein, bij het 10de regiment, de eerste-luitenant J. E. L. Sas, van het 5e regi ment; bij het v/apen der infanterie: lo. met ingang van 13 Januari, tot reserve- kapitein, bij hun tegenwoordig korps, de re- serve-eerstc-luitenonts A. Lluyver, D. Ketter, S. van Straten, H. P. Lucht, J. D. E. van den Heuvel, C. M. J. Sprengers, J. A. L. Doijer, C. A. Lcttinck, A. van Kalken en J. M. Berger, on derscheidenlijk van het 5de, van het 5de, van het 9de, van het 16de, van het 6de, van het 6de, van het 7de, van het 20ste, van het 6de regi ment, en van het 8ste regiment infunterie; on derscheidenlijk bij het 5de, de reserve-eerste- luitenant S. J. Steenbergen, van het regiment grenadiers. De kapitein T. W. N. de Brouwer van het wapen der infanterie op non-activiteit wordt 1 Februari a.s. in actieven dienst hersteld en in gedeeld bij het 18e regiment infanterie alhier in garnizoen. Bij Koninklijk besluit van 29 Dec. 1923 No. 78 is met ingang van 1 Januari 1924 op zijne aanvrage een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend aan den kapitein L. Timmer van het 18e regiment infanterie alhier, die tevens benoemd en aangesteld is tot reserve-kapitein bij dit regiment. Jubileum. De heer R. Groenveld, commies-chef van de afdeeling Bevolking en Burgerlijke Stand ter Secretarie alhier, herdenkt heden zijn 25-jarige ambtsvervulling. Hij is in deze gemeente sedert 15 Mei 1906 werkzaam. Voor dien was hij amb tenaar ter gemeente-secretarie von Franeker. Namens het secretarie-personeel werd den ju bilaris bij monde van den oudsten ambtenaar, den heer G. Dekker, gclukgewenscht met het jubileum en werd hem een ets van Harting, voorstellende een oud stadsgezicht aan den Zuidsingel, aangeboden. Int. School voor Wijsbegeerte. Door het Pallas-Athene Opvoedingsinstituut zijn drie bijeenkomsten in de Internationale School voor Wijsbegeerte te Oud-Leusden ge organiseerd. Als spreker zal optreden prof. dr. Leonhard Ragaz uit Zurich, die het onderwerp: Die Neua Universitat; neue Wege der Jügen- bildung zal inleiden. De bijeenkomsten worden gehouden op 2 Februari, 's middags cn 's ovonds en 3 FebAiari a.s. MUZIEK. Rosé Kwartet. Op het derde abonnementsconcert van de Hol- landschc Conccrtdirectie Dr. G. de Koos, dat door het Rosë-kwartet uit Weenen wordt gegeven op 18 Januari a.s. zullen o. m. ten gehoore worden gebracht de volgende kwartetton: Strijkkwartet Es. gr. t. von W. A. Mozart; Strijkkwartet B. gr. t, (werk 18 No. 6) van L. van Beethoven; Strijk kwartet E. kl. t. („Aus meinen Leben") van S. Smetnna. Eenige pers-kritieken mogen hier volgen, ten bewijze dat hot Rosé-kwartet een gunstig ont haal/heeft gevonden, cn ook te dezer stede veel succes zal oogsten. Nieuwe Rotterdamsche Courant: Het Rosé Kwartet blijft een zeer bijzondere plaats onder de kemcrmuzieWnsemblcs inne men Het was alles volkomen bewonderens waardig Avondpost Het Rosé Kwartet behoort tot de aUerbesten op dit gebied en ik vreet waarlijk niet, wat ik in deze spelers meor moet roemen, de prachtige toon van het ensemble cn zijn Individuecle le den, de volkomen bezonken voordracht, de tech nische beheersching of de stijlvolle wedergave der toch in karakter zoo verschillende wer ken Het was een praestotic van allerhoog ste kunst De Hangsche Courant: Onder de tegenwoordige strijkkwartetten neemt het Rosé Kwartet uit Weenen ontegen zeggelijk een der eerste plaatsen inHet sa menspel heeft een opperste homogeniteit von opvatting en uitdrukking verkregen Ver. van Huisvrouwen. De afdeeling Amersfoort von dc Nedprlond- schc Voreeniging van Huisvrouwen houdt a.s. Zaterdagmiddag in „dc Arend" een bijeenkomst, waar de heer Kellcnboch, hoofd eenor school te Den Haag, zijn pacdagogisch poppenspel zal vcrtooncn. De aanvang is bepaald op 3K uur. Dinsdag 29 Januari o.s, zal in de foyer van Amicitia zich een dameskoor met piano, orgel en zangsolo doen hooren, onder leiding van mevrouw Schreudcr.' N a c h t v e r b 1 ij f. Hedennacht is in het politiebureau aan twee personen een nachtverblijf verleend; Diefstal van aardappelen. Voor den politierechter te Utrecht diende gisteren een zaak tegen twee werklieden uit Amersfoort, die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van aardappelen. Toen de patroon van écn hunner aan 't verhuizen was, kwam er in een gang 'n gat bloot, dat uitkwam in een aardappelkeldcr. Dc twee lieten zich door die eigenaardig© gelegenheid verleiden tot diefstal van een paar zakken tot een gewicht van teza men 150 kilo. Maar al heel gauw worden zij gesnapt. Routine zat er achter hun werk blijk baar niet. De patroon van den eerste had nog denzelfden avond nummer twee met 'n kar zien rijden, waarop eon aardappelzak lng. Twee getuigen werden gehoord. De patroon van num mer één lei een gunstige verklaring af over het gedrag van zijn bediende, die in verant woordelijken arbeid zich steeds het vertrouwen waardig had getoond, en dus ook in dienst van getuige bleef al was er deze teleurstellende ge schiedenis tusschen gekomen. Gelukkig, dat er nog altijd humaandenkende patroons ge vonden worden, die één misslag van een be diende niet willen maken tot 'n halskr.cllende strop. De officier wees op het ernstig misbruik von vertrouwen, woaroon de beklaagden zich had den schuldig gemaakt en eischte voor den eer ste, die een blanco-strafregister heeft drie, voor den tweede, die permanent met de politie In aanraking is gebleven, nedat hij zijn eerste groote jeugdzonde op de tuchtschool had uit geboet, vier maanden gevangenisstraf. De eerste beklaagde, die sprak reet een ietwat Duitsch accent, verdedigde zich zelf en deed het op niet onsympathieke wijze. Vallen is licht, opstaan is moeilijk, zoo betoogde hij. Hij had •het misdrijf niet met voorbedachten rade ge pleegd. Hoe hij er toe gekomen was? Hij weet 't niet. Vondaog-aan-den-dag zou hij nog on mogelijk kunnen zeggen, welke beweegredenen hem hebben bezield. Wanneer hij in de gevan genis kwam, drie maanden aan zijn gezin ont trokken, zou hij voor zijn leven zijn geruïneerd. Als 't kon, als 't eenigszins kon, verzocht hij om een voorwaardelijke straf, desnoods met den langst mogclijkcn proeftijd. Nooit deed hij zóó iets weer De tweede drong eveneens op voorwaardelijke veroordeelmg <an. Zij 't met eenige aarzeling cn moeite ging de politierechter op het verzoek van den eersten beklaagde in, maar het verleden van den twee de kon een voorwaardelijke veroordeeling on mogelijk gedoogen. De tweede werd dus ver oordeeld tot drie maanden. Beiden legden zich terstond hierbij neer. Aangehouden Door de politie is te dezeT stede aangehouden een vreemdeling, die zonder middelen van be staan rondzwierf en geen geldige papieren kon vertoonen. KANTONGERECHT. Vanochtend een buitengewoon korte kanton gerechtszitting. Slechts enkele zaken kwamen voor. Dc meeste beklaagden lieten verstek gaan, zoodot ons verblijf in de rechtszaol niet langer dan een groot (kwartier duurde. Als eerste beklaagden verschenen twee per sonen, die op verboden grond hadden geloopen. De politie had hen aangetroffen op een stuk land dat hun niet toebehoorde en waar zij zich met minder gcwenschte bedoelingen ophielden. Op de vorige zitting verklaarden beklaagden, dat zij van den eigenaar van bedoeld stuk lend toestemming hadden om daar te loopen. De zaak wos toen aangehouden om den eigenaar te hooren. Hedenochtend was de eigenaar als getuige aanwezig cn verklaarde nooit en te nimmer aan iemand permissie te hebben gegeven om over zijn landerijen te loopen. Hij mag dit zelfs 'niet doen, aangezien hij deze landerijen zelf ook in huur heeft en feitelijk dus geen eigenaar is. Wel had hij gezegd, dat hij beklaagden niets zou doen als hij hen daar zag, doch indien er proces-verbaal van zou opgemaakt worden, wil de hij er niets mee te deen hebben. Toestem ming had hij dus niet gegeven. De ambtenaar van het O. M. achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen cn requireerdc tegen ieder der beklaagden een geldboete van 10, subsidiair 4 dagen hech tenis. De kantonrechter veroordeelde hen ovei- eenkomstig het requisitoir von den ambtennor. Beklaagden konden zich bij deze uitspraak niet neerleggen en deelden mede in cassatie te zul len gaan. Haastige spoed is zelden goed. Dat onder vond ook vanochtend een persoon, die ©cn spoorwegovergang had gepasseerd, hoewel de oi'sluitboomen gesloten wmen. Hij had haast en kon niet wachten, totdot de trein voorbij wos. Ook was hij bang, dot hij niet zonder licht op zijn fiets thuis kon Ckomen, als hij zoolang moest wachten. Beklaagde hoorde 5 boete of 5 dagen tegen zich eischen. De uitspraak luidde 3 of 3 dagen. Een caféhouder had na 12 uur in den nacht blockers in zijn inrichting gehad. Hetgeen verboden is en van welke overtreding de politie proces-verbenl had opgemaakt. De caféhouder fn kwestie beweerde, dat de bezoekers op een bestelde auto moesten wach ten. Hetgeen den ambtenaar niet kon verhinde ren tegen ieder der beklaagden 5 boete of 5 dagen hechtenis te vragen. De kantonrechter veroordeelde de bezoekers hierop tot een boete van 3 iedor en de café- houder tot 5 boete. AGENDA. Dagelijks Openbare leeszool en bibliotheek Laantje 2. R. K Openbare leeszaal en bibliotheek, Leeszaal Hnndelsrogister. Arnhemscheweg 23. Theosofische Bibliotheek. Laantje 3. Woensdag. Fröbelschool. Verein. „Heimot- khing". 16 Jon. Amicitia. Dansavond Gortrud Leis- tikow. 16 Jan. do Valk. Gen. rep. Excelsior 17 Jan. Amicitio-Tooneel. Louis Bouwmees ter „Vriend Frits". 17 Jun de Valk. Uitvoering Excelsior. Jon. Rem Kork. Nedovl. Prot Bond. 18 Jan. Aniidtla. 3do Abonn. Concert de Koos. 19 Jan. de Arend. Ver. v. Huisvrouwen. Kel- lenboch's Paedag. Poppenspel. 19 Jan. Loge-gebouw. Theos-voreeniging. 19 en 20 Jan. Amicitio. Uitvoering „De Klei ne Stem" 21 Jan. Amicitia, Nutsovond 22 Jan. Amicitia. Leden-bal. 24 Jan Amicitia Utr Revue-gezelschnp, 26 Jan. Dc Valk. Balavond. 26 Jan Amicitio. Amersf. Kunstkring, lezing Herman Teirlinck. 26 Jan. De Arend. Uilv. soc. Eensgezindheid. 27 Jan. Amicitia. Uitvoering Zongver- D O V 29 Jan. Amfcitie (foyer) matinée Ver. r. Huisvrouwen Domeszongkoor. 29 Jon. Amicitia. Zangver St. Caecilia. 30 Jan. Amicitla-Tooneel. Rika Hopper, „Op stonding". 31 Jon. 1 en 2 Febr Nccofo, Pluimveoten- toonstelling. 2 Febr. Amicitio. Deutsches Gostspie! Paul Wegener. 3 Febr Amicitia Cabaret Busch en Hein©» mann. 9 Febr. Amicitia Soirée Podvinders. 14 Febr. Amicitia, Nutsovond. Concert Amersf. Orkestvereeniging. 16 Febr de Volk. Bol-masqué. 16 Febr. Amicitin. Soirée Gymnasiostenclub L. E A 20—23 Febr. Amicitia. Bazar T. B. C. 22 Febr- Rem. Kerk Nederi. Prot Bond, 23 Febr. Dc Arend Bol-Mnsqué. 23 Fobr. De Valk. Korfbalavond 26 Febr. Amicitia. Uitv. Zongvereeniging „Mendelssohn". 28 Febr. Dc Volk Meor Cossel. 29 Febr. Amicitia. 2da Concert Mrver— Pusch 1 Moort. de Valk. Feestavond. Jongoaeden- Geheclonth Bond. 1 Maart De Arend Bol-Mosqué. 2 Maart. Amicitia Zanguitvoering fe stem des Volks" 8 Maart. De Volk. Handels-Dagschool. 8 Maort De V-dk. Feestavond H. S. V. 10 Monrt Rem Kerk. Nederi. Prot Bond. 15 Maart. De Valk. Entie Nous. 19 Maart Amicitio. Nutsovond. 12 Maart Amicitio 4de Abonn. Concert de Koos 23 Maart. Amicitia. Uitvoering Zangver. D. O. V. Burgerlijke Stand. Geboren Cotrina d. v. Willem van de Brug en Cetrina Collet. Adelbert Peter z. v. Albert Elzingo en Petronello van Eedcn. Alyda Hen- drika Johanna d. v. Johannes Hendrikus Terr- mnten. Christina Maria d. v. Josaphus Petrus de Wit en Catharine Mario Lucia Bennik. Telefonisch Weerbericht. Naaj waarneming in den morgen vent 16 Januari 1924. Hoogste stand 770.5 te Memel. Laagste stand: 741.1 te Vnlentia. Verwachting tot den avond von 17 Januari: Meest matige N. O. tot Z. O. wind, heldcT tot licht bewolkt, droog weer, des nachts matige vorst, overdag lichte vorst tot om het vriespunt. W i e 1 r ij d e r s. Fietslantaarn aansteken 4 uur 32 min. WISSELKOERSEN. Off. ot, Niet Off. Not. 15 Jan. 10 Jan. 23 12 uur Lonaen 11.16 11.43 Berlgn 0.62 0.61 12 37} 11.32} Zwitsorl.ind 16.80 16.60 Weenen 0.0033 0.0387. 16.65 38.26 Stockholm 70.7ff 70.35 New.Vork 3.70 3.63

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 3