STADSNIEUWS. SPORTNIEUWS die imperatief mandaat had, om elk voorstel af te wijzen en alleen 10 loonsverlaging te vragen, verliet daarom gedurende de onder handelingen de conferentie. Vóór Zaterdag a.s. zullen bovenbedoelde voorstellen door de Directie nog schriftelijk ter kennis van de organisatie worden gebracht. HET RIJKS1NKOOPBUREAU. Een bczuinigingsfactor van betcekcnis. Het Rijksinkoopbureau breidt zich krach tig uit en wordt, naar het Vod. vernam, een bezuinigingsfoctor van bcteekenis. In het afge- loopen jaar werd er zoo schraal mogelijk ge rekend op een omzet van 3.000.000, een winst gemaakt van 550.000, terwijl de ex ploitatie 2Vi percent van den omzet kostte. Zooals men weet is het Bureau bij Finonciën onderg-ebracht, moor het betaalt behoorlijk huur, van het bodeloon enz. In het nieuwe jaar zal het Bureau zijn werk zaamheden weer belangrijk uitbreiden. Het heeft er de heele Landsdrukkerij bij gekregen, het zal voor de kolenvoorziening gaan zorgen en het hoopt ook de laboratoria te gaan bedie nen. In den loop van 1923 kreeg het de klee ding van de Post voor zijn rekening en het voor ziet reeds de heele Marine van textielgoederen. De kolenverzorging in het laatst van dezen win ter bij wijze van proef begonnen, met het re sultaat, dat het van den winter 1924/1925 alle rijksinstellingen van brandstof zal kunnen voor zien. Geleidelijk en voorzichtig breidt het Bureau zijn werkzaomheden uit en het begint steeds met steekproeven. Dit is nu ook het geval met de bediening van de laboratoria. Tegenwoordig wordt voor een reageerhuisje door het afzon derlijk laboratorium 610 ct. betaald. Het Bu reau kan ze aanschaffen voor 25 per 1000 en aangezien jaarlijks een millioen buisjes noodig zijn, hoopt men voor nog lager dan 2 V\ ct. te kunnen leveren. .Hetzelfde geldt van verbend- stoffen, hospitaallinnen, operatiebenoodigdhe- den enz. In het verschiet nog, maar toch reeds in zichtbaar verschiet, bemoeiing met de voed selvoorziening van gevangenissen en rijksge stichten. Men is overtuigd, ook hier zeer belang rijke besparing te kimnen verkrijgen, vooral als Justitie wat vlotter zou willen meewerken. We denken hier aan onze openluchtgevangenis en aan de honderden hectaren akkergrond te Veen- huizen, alsmede aan de andere werkinrichtin gen van het Rijk. De opheffing van crisisinstellingen en de be zuiniging van de rijksadministratie, hebben aan het Bureau den laetstcn tijd nog een bijzondere taak gegeven. Allerlei meubilair van gebouwen en kantoren schrijftafels, kachels, kantoorbe hoeften enz. kwam vrij. Bij openbaren ver koop zou het zoo goed als niets opgebracht hebben. Het Bureau heeft nu in de Kazerne straat te den Haag een paar opslogzolders ge kregen, waarheen hei overtollig materiaal ge bracht is. Hetgeen herstelling behoeft, wordt daar gerepareerd en het Bureau verkoopt de zaken hier een kachel ginds een kantoormeu bel tegen een behoorlijken prijs aan een rijksinstelling, die daaraan behoefte heeft. Dit bevalt zoo goed en er staat zooveel be- geerenswaardigs in het magazijn, dat herhaal delijk reeds aanvragen van gemeenten werden ontvangen, maar dc Directeur mag tot dusver nog niet aan Gemeenten verkoopen. Nog één mcdedeeling ten slotte. De Bezuini gingscommissie-Rink moet, toen zij het Rijks inkoopbureau eens met een bezoek en onder zoek vereerde, gezegd hebben, dat de alleen in den Hang verkregen besparing het heele bureau met zijn thans ongeveer 30 ambtenaren be taalt. Een conflict met den Boekhandel. Wij lezen hierover nog in het Vad. Er is een conflict ontstaan tusschen Rijk cn Boekhandel. Het Rijksinkoopbureau had namelijk een overeenkomst aangegaan volgens welke het Bureau tien percent korting zou krijgen op be stellingen voor Rijksinstellingen Het contract berustte op Art. 17 van het Reglement van Verkeer van den Ned. Boekhandel en op Art. 13 Alg. Reglement, volgens welke 10 percent korting zou worden geg'evcn op bestellingen boven de 5000. "Ter nakoming van dit contract was zelfs een Centrale Boekhandel opgericht (bij Dijck- hoffsz en Zn. op de Plaats te Den Haag) die voor de distributie der bestellingen van het Rijksinkoopbureau zorgde. 't Ging goed en het Bureau nam jaarlijks voor een goede 25.000 aan boeken af, waar van een 18.000 tot 20.900 aan boeken voor de kostelooze leerlingen der Rijks H. B. S. en dc Rijkskweekscholen. De Bockhandel heeft nu plotseling den oor log aan het Rijksinkoopbureau verklaard De aanleiding bestond in de omstandigheid, dat het Rijksinkoopbureau ook eenige boeken voor het Rijk bestelde, die niet voor een R. H. B. S. bestemd waren Bij een conferentie werd den afgevaardigden van den Bockhandel mee- gedeeld," dot het Bureau zich volstrekt niet bij het sluiten van het contract beperkt had tot Hoogere Burgerschoolboeken maar zeer uit drukkelijk van voor het Rijk benoodigde boe ken had gesproken. Alvorens een aanval te doen, heeft de Ned. Boekhandel Art 17 van zijn Reglement van Verkeer gewijzigd en de bepaling omtrent 10 percent korting voor bestellingen boven 5000 geschrapt. Er mag voortaan aan nie mand meer korting dan 5 percent worden ge geven. Het Rijksinkoopbureau is over deze handel wijze allerminst gesticht en niet van zins _^de vlag voor de boekhandelaren te strijken. Wat het doen zal, blijve daargelaten, maar men verzekerde ons, dat de boekhandelaar enkel zichzelf zal blijken benadeeld te hebben. De winst van den boekhandelaar d.w.z. de korting, welke de uitgever hem geeft, is ge middeld 25 percent Bij levering aan het Rijks inkoopbureau bleef hem dus 15 percent over, waarvoor hij niet anders te doen had dan de zending van de uitgaven even door te zenden; want juist ter wille van den boekhandelaar was het gewoonte, dat de bestelling over den Cen- tralen Bockhandel ging, die aan de oud-leve- ranciers-bcekhandelaren van de betrokken Rijksinstelling de winst op de orders deed toe komen. Met 1 Januari is het contract opgezegd en dus ook aan het leven van den Centralen Boekhandel een einde gekomen. DE „STATENDAM". De afbouw hervat. Een der berichtgevers van het Hbld. meldt Naar wij van de directie der HollandAme- rikalijn vernemen, geschiedt de hervatting van den bouw van het stoomschio „Statendam" (het 30.000 ton schip, dat bij Harlund en Wolf tc Belfast op stapel stoot en in welks afbouw door den oorlog stagnatie is gekomen) in opdracht dier maatschappij. Verleden jaar hnd de maat schappij besloten von den afbouw af te zien. Het werk heeft dan ook een jaar stil gelegen. De werf ontvangt voor dit werk steun van dc Trade Facilities Act, die den scheepsbouw steunt net credieten op langen termijn tegen lage rente. EEN KWESTIE MET DE DEUTSCHE DOUANE. Een Nederlander te Kleef aangehouden. De Nijmeegsche koopman Hendriks is Vrijdag aan de grens door de Duitsche douane-beambten aangehouden. Verschillende lezingen dienoon- guondc doen de ronde. Wij hebben zoo wordt aan het Hbld gemeld daarnaar een onder zoek ingesteld, doch de geruchten missen, naar ons is gebleken, eiken bewijsgrond. Uit den kring van den betrokkene, die te Nijmegen een winkel annex groothandel in koffie, thee, enz. heeft, vernamen wij het volgende: De heer Hendriks heeft reeds sinds geruimen tijd levensmiddelen, in hoofdzaak koffie, gele verd voor de Belgische troepen in het bezette gebied. Hij bracht de partijen steeds met een vrachtauto over de grens en betaalde prompt de gevraagde invoerrechten. Nu schijnen de douanebeambten zich zeven maanden geleden ten aanzien van een dergelijke partij koffie ver gist te hebben. En toen de heer Hendriks Vrij dag j.l. wederom bij de Duitsche douane ver scheen met een lading koffie, werd, behalve do invoerrechten daurvoor, betaling verlangd van het bedrag, dat hij indertijd te weinig zou heb ben voldaan. Onze landgenoot weigerde dit, zeggende dat hij niet geweten had dot hij te weinig betaalde, en dat hij naar de toen betaalde invoerrechten den verkoopprijs van de partij koffie hod gecalculeerd. Hij werd daarna uit- genoodigd mee naar Kleef te gaan, opdat de zaak daar nader kon worden onderzocht. Dit onderzoek wordt bemoeilijkt door de om standigheid, dat de douanebeambten, die zich indertijd volgens den heer Hendriks vergist heb ben, sindsdien door anderen vervongen zijn. Hendriks is verzocht Kleef niet te verlaten, ten einde ter beschikking van do autoriteiten te blijven. Hij wordt overigens niet als gewoon arrestant behandeld cn mag bezoeken ontvan gen. De vrachtauto met de lading koffie, welke hij Vrijdag invoerde, werd onmiddellijk vrij ge geven. DE ZAAK MR. W. K. S. VAN HAASTERT. Vun een uitspraak cn een persbericht. Mr. H. van Hoastert, advocaat te Hillegom, schrijft in een ingezonden stuk in de N. R. Ct. o. m. Onlangs verscheen er in het R.-K. Dagblad Het Huisgezin een berichtje over de uitspraak van den Raad van Toezicht en Discipline van de Orde van Advocaten bij de rechtbank ie 's Hertogenbosch, waarbij mijn broer, mr. W. K. S. van Haastert, advocaat en procureur te Eindhoven, in de uitoefening zijner functie voor den tijd van zes maanden werd geschorst. Dit berichtje, aanstonds met zonderlinge gretigheid overgenomen door tal van andere bladen, luid de ois volgt „Naar Het Huisgezin verneemt is mr. Van Haustert, advocaat-procureur te Eindhoven, door den Raad van Discipline bij de Bossche rechtbank voor den tijd van zes maanden ge schorst. „Deze schorsing houdt verbond met de ge ruchtmakende onthullingen ten zijnen opzichte, door de beide beklaagden in de Volkcnswanrd- sche strafzaak gedaan." Hoewel dit berichtje formeel juist is, springen de onjuistheid, als gevolg van zijne onvolledigheid, en den insinueerenden vorm, waarin het is gestold, aanstonds in het oog bij vergelijking ervan met een tweede berichtje, dat eenige dagen daorna toen het eerste zijn werk het wekken van een totaal verkeerden indruk, inmiddels reeds had gedaan in de bladen verscheen en dat ik hier eveneens loot volgen „Mr. W. K. S. van Haastert, advocaat en pro cureur te Eindhoven, is door den Raad van Discipline bij de Bossche rechtbank voor den tijd van zes maanden geschorst. „Mr. Van Haastert is tegen deze uitspraak in hooger beroep gegoah bij het hof in Den Bosch. Deze schorsing zou niet opgelegd zijn als gevolg van de bakende aantijging. Immers de conclusie van den Raad van Toezicht en Discipline der orde van advocaten luidt te dien aanzien Dat de Raad niet aanneemt, dat mr. Van Haastert mevrouw Desmet zou hebben geadvi seerd en aangezet tot moord op haar man Dot toch zijn beschuldigers groote schelmen zijn en de raad de mogelijkheid niet uitgesloten acht, dot de overeenstemming van hun verkla ringen een gevolg is van contact door tusschen- komst van derden tijdens hun detensie in het huis van bewaring Dat daarenboven het ten leste gelegde feit op zichzelf onwaarschijnlijk is en van een aan nemelijk motief niets blijkt, met gevolg dot, on danks gewichtige vermoedens in zijn nadeel, de raad niet overtuigd is van de waarheid dezer zware beschuldiging; „De schorsing slaat echter op het feit, dot mr. Van Huastert mevrouw Desmet en Kersse- makers op zijn kantoor bleef ontvangen, of schoon hij toen reeds wist van dc poging tot vergiftiging, hetgeen de Raad een inbreuk acht op zijn ambtseer." In het vervolg van z'n schrijven wijst de heer Van Haastert erop, dat de Raad van Toezicht en Discipline zijn broeder geschorst heeft, wijl hij de beide „groote schelmen" niet spoedig genoeg den toegang tot zijn kontoor heeft ontzegd. Niet spoedig genoeg want vast staat, dat hij ze op een gegeven oogenblik wel ter dege zijn kantoor heeft uitgewezen. Hier is dus am pel ruimte voor een verschil von opvatting. Mijn broer is van de uitsproak van den Raad van T. en D. in beroep gegaan bij het gerechts hof van den Bosch en wij wachten met het vol ste vertrouwen de uitspraak van dit hooge rechtscollege of VERBODEN BOOKMAKERSPRACTIJKEN. Arrestaties te Amsterdam. Men meldt ons uit Amsterdam: Gedurende den laotsten tijd was het der po litie bekend geworden, dat in verschillende café's hier ter stede, meer speciaal in het centrum, enkele bezoekers op geheimzinnige wijze ge sprekken voerden en lag het vermoeden voor de hond dat er hier over de wedrennen werd ge sproken. In verband hiermede zijn hedenmiddag door de centrale recherche omstreeks 2 uur een 4-tal personen gearresteerd, die er hun beroep van maken nan het publiek gelegenheid tc geven tot het wedden op paarden, loopende op de Fransche rennen, zoomede een 8-tn! personen die zoo nu en dan een kansje hadden gewaagd. Allen zijn naar het hoofdbureau van politie ge leid, alwaar zij bij proces-verbaal nillcn worden gehoord INBRAAK IN EEN KOSTERIJ. Een der daders gcgTepcn. In den nacht van Zaterdag op Zondag is dooi middel von openschuiving van een raam aan de straat ingebroken in de kosterij vnn de Gereformeerde Kerk aan dc Hcrderinnestroat te 's-Gravcnhage. Dc dieven hebben in het ad- mYiistratielokaal gepoogd de brandkast te ope nen hetgeen niet gelukte. Toen stelden zij zich tevreden met een geldkist, waarmede zij door een agent aangetroffen werden in een Hofje aan het Hoogezand. Toen de agent vroeg wat zij daar uitvoerden sloegen zij op de vlucht. Een hunner werd gegrepen en kon o! dadelijk in arrest worden gesteld. Later arresteerde de politie nog den ander. De geldkist, die onge veer 200 inhield, was nog niet geopend en kon in beslag worden genomen. BRAND, ïn het gemeentelijk concertge bouw te Haarlem. Hedennacht is vermoedelijk door een weg geworpen brandende cigaret of sigaar brand ontstaan op de gonnderij von de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw te Haar lem Te half zes werden vlammen ontdekt. Reeds een kwartier later kon het vuur worden bestreden. Hoewel de vlammen hevig uitsloe gen, werden deze door krachtig nonpakken van de brandweer, spoedig bedwongen. De geheete gaanderij is uitgebrand en een kleine IGO-lal zitplaatsen. De groote zaal heeft ernstig geleden. Het plafond is gezengd en hoost alle ruiten, bene vens tien groote lampen, zijn gesprongen In de haast liep een brundweerman in het gat, dat in den vloer van de gaanderij was ge- brond en viel hij hierdoor omlaag. Hevig ge kneusd werd hij in het gasthuis opgenomen. Verzekering dekt de schade. KORTE BERICHTEN. De bordjes verhongen. De laatste weken gaan uit Venlo enorm veel meubels naar Duitschland. Voor ruim anderhalf jaar werd men er volgepropt met meubels uit Crefeld, Viersen, Gladbach, enz. Ook de uitvoer van tabak en sigaren is enorm. Wegens de hoo ge invoerrechten op deze artikelen wordt er weer een levendige smokkelhandel in gedreven. De uitvoer van levensmiddelen enz. is enorm. Tienlallen auto's gaan dagelijks volbeladcn de grens over. Dezer dagen werden er op een dog aan het grenskantoor Kaldenkirchen een 400 geteld. Dc goeden lijden voor de kwaden. Tot 1 Febr. was er voor de Zeeuwschc mossel- visschers, die uit België terugkeerden, te Hans- weert gelegenheid zich te doen inklaren ook ge durende den nacht. Het schijnt echter dat som migen daarvan gebruik hebben gemaakt om tc smokkelen en nu is deze mogelijkheid opgeheven en moet gewacht worden tot het dog is. Voor de bona fide visschers een onprettige maat regel. Kind verongelukt. In de ouderlijke woning in de Veerstraat tc Rotterdam trok de 2-jarige A. K. een pot kokende thee van de tafel en kreeg den inhoud over het lichaam. Mei ernstige brandwonden werd dc kleine naar het ziekenhuis Eudokia ge bracht, waar het korten tijd na aankomst nan de bekomen verwondingen overleed. Wielrijder onder een uutobus. In de Rozenstraat te Rotterdam reed de 38- jorige locomotielpoelser P- v. d. Berg op zijn fiets naar zijn werk. Achter hem kwam een autobus van den dienst Rotterdam—Tuindorp Vreewijk. De chauffeur zag den wielrijder tc laat en trachtte door krachtig remmen nog een ongeluk te voorkomen, doch tevergeefs. De mon werd gegrepen, tegen den grond geworpen en kreeg een der wielen over het hoofd. De dood trad onmiddellijk in. Voerman verongelukt. Zaterdugmiddag heeft op de brug Spiering wegKruisweg te Hoofddorp een doodelijk ongeluk plaats gehad. Omstreeks 2 uur r#ed de 72-jarige arbeider A. de Korne, wonende aan den Kruisweg in de Haarlemmermeer; als bestuurder op een met twee paarden bespan nen boerenwagen. Op de brug over de Kruis vaart gekomen, gleed de man van een der met kunstmest gevulde zakken af en kwam hij on der den wagen terecht Het achterwiel van den zwaren wagen ging hem over de borst Hij werd opgenomen en in het huis van den café houder L. binnengedragen, waar de onmiddel lijk ontboden geneesheer slechts den dood kon constateeren. Inbraak. In het gebouw van de Chr. Jongemannen- vereeniging aan de Prinsegracht te 's-Groven- hage is de brandkast geforceerd. Er wordt f 400 vermist. De dieven hebben zich vermoe delijk laten insluiten. Wielrijder verongelukt. Te Maastricht is gistermiddag zekere B., bood schapper van het klooster Rijckholdt, die op de fiets zittende, aan een vrachtauto vasthield, door een vrachtauto van Fisette, die van den tcgen- overgestelden kant kwam, te pletter gereden. Oneerlijk gemeente-ontvanger. Aan A H. B. is niet eervol ontslag gegeven als gemeente-ontvonger. eerste ambtenaar van den burgerlijken stand en ombtenaar ter se cretarie van Hooge en Lage Zwaluwe wegens fraude, gepleegd als boekhouder van het ge meentelijk electriciteitsbedrijf in. 1922 en als gemeente-ontvanger in 1923. Een gezellige huishoudster. De 70-jarige P. L. te Rotterdom was eenige dagen uitstedig geweest. Toen hij Zaterdag we der zijn woning betrad, bleek al het meubilair verdwenen. Zijn huishoudster had het laten weg voeren en was ook nergens te vinden. L. moest z'n intrek bij familie nemen. Gevolgen van een val. De landbouwer L. v. D. te Bakel, die bij het vallen van zijn kar den schedel brak, is aan de gevolgen daarvan overleden- School- en Kerknieuws. Vandaag herdenkt ds. F. W. Drijver, de be kende vrijzinnige predikant te Naarden, het feit zijner 25-jorige ambtsvervulling in genoemde gemeente; tevoren diende ds. Dr. de gemeenten Warder en Groothuizen. Als medewerker aan verschillende tijdschrif ten, waarvan de N. R. Ct. noemtGocverneur's Oude Huisvriend, De Portefeuille, School en Studie, Dc Hollandsche Lelie, Buiten, Hnagsche Post, Panorama, De Gooi- cn Eemlander, e. a., heeft de naam van ds. Drijver een goeden klonk. Als schrijver vun stichtelijke boeken, als Mooi Leven, Langs Opgaande Wegen, Velerlei Beel den en von folkloristische werken als Mozoiek, dat meermalen herdrukt werd. Historie cn Le gende e. n." DE NOOD IN DE SAKSISCHE PREDIKANTS GEZINNEN. Dc Ncdcrlandschc hulpactie. Voor den nood in de Saksische predikants gezinnen is in ons land bijno 100,000 bijeen gebracht ten behoeve der 1400 predikanten. R.-K. KERK. Pater F. M. L. Leydckkers. Te Nijmegen is Vrijdag overleden, 68 jaar oud, pater F. M. L. Leydckkers S.J., sedert 1901 leeraar aan het Conisius-College oldonr. Daarvóór was hij leeruar tc Kuilenburg cn Sit- tard HOLLANDSCHE ZEELUI BIJ DEN PAUS. De Romeinsche correspondent van „De Tijd" meldt Een aantal Hollandsche zeelieden van de krui sers „Tromp" en „Heemskerck", welke te Napels zijn binncngeloopen, hebben onder leiding van Vloot-aalmoezenier Alink, een bezoek gebracht nan Rome. In de Eeuwige Stad zijn zij door kardinaal Van Rossum in audiëntie ontvangen. Bij deze gelegenheid sprak de knrdinaol de Hollandsche zeelui tce. Later heeft de Paus aan alle Katholieken van de bemanning der Nederlnndsche oorlogsbodems een audiëntie verleend. Alle aanwezigen kusten den Paus dc hand. Kunst en Wetenschap. „IK DION". De première van Herman Teirlinck's „Ik dien" bij de Kon. Ver. „Het Nederlondsch Tooneel" is thans definitief bepaald op Zater dag 16 Februari te Amsterdam. In het belong van het welslagen dezer op voering hebben alle leden van het gezelschop zich bereid vcrkloard in het tweede bedrijf, dat een zéér groot aantal medewerkenden ver* eischt, op te treden. De décors en costumes voor „Ik dien" zijn vervaardigd naar ontwerpen en teekeningen von Th. H. Wijdcveld, op dc ateliers van de Ko ninklijke Vereeniging. A. Z. P. C. Het Bestuur van A. Z. P. C. verzoekt ons het volgende mede te dcclcn Door verschillende omstandigheden waren er in het Bestuur van de A. Z. P. C. vele vaca tures ontstaan. Het is thans gelukt de open plaatsen voorloopig aan tc vullen. Het dage- lijksch bestuur der Vereeniging is nu als volgt samengesteld P. Wagenaar, voorzitterE. Klusser, Utrechtsoheweg 113, Ie secretarisM. Rintel, penningmeester. KENNISGEVING. Bakkersn acht arbeid. Dc Burgemeester van Amersfoort maakt be kend, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een aanvraag van H. A. de Goede, om vergun ning tot het verrichten van bakkersarbeid tus schen 8 uur des namiddags cn 6 uur des voor middags in het perceel Hellestraat 53 b Op Maandag 10 Maart a.s., des voormiddags tien uur, zal in het raadhuis glegenheid bestaan om ten oyerstnan van den Burgemeester bezwa-- ren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij v/orden zoowel de aanvrager uls zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid ge steld zich naar aanleiding van de bezworen mon deling en schriftelijk tc verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren in brengen, kunnen gedurende acht dogen vóór het bovengenoemde tijdstip, ter secretarie der ge meente, van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Amersfoort, 9 Februari 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. Rem. Gerqf. Gemeente. De Remonstrantsch-Gercformeerd'e Gemeen te alhier houdt haar jaorlijksche olgemeene ledenvergadering a.s. Vrijdag, 15 Februari, 's avonds 8 uur in het kerkgebouw aan de Heerenstraat. Garnizo en. Bij Kon. Besluit, is aan den sergcant-mojoor- tomboer J. V .Rijnbergen, van het 21e regt. infanterie alhier, een levenslang pensioen toe gekend, wegens langdurigen militairen dienst. Amcrsf. Kunstkring. Dc Amersfoortsche Kunstkring heeft voor dit kwartaal nog een drietal lezingen vastge legd, die zonder twijfel veel belangstelling zul len hebben* Op 15 Februari (a.s Vrijdag) zal de heer Just Havelaar een lezing houden over „Beeldende Kunst", Deze voordracht zal met lichtbeelden geillustrcerd worden. De heer D. Coster zal 15 Maart a.s. spreken over „Litteratuur", terwijl op 12 April c.k. dc heer Piet Tiggers een lezing zal houden over j „Muziek". Alle drie de voordrachten wórden gehouden in het Loge-gebouw in de Van Persijnstraat en vangen aan 's avonds om 8 uur. Nachtverblijf. Aan één persoon is hedennacht in het politie bureau een onderkomen verleend. Waarschuwing De commissaris van politie te Bergen cp Zoom, waarschuwt ieder, die in relatie wenscht te treden met de Nederlandsche in- en export- verecniging v.h. firma „Griensven cn Co.", ge- gevestigd Blnuwehendsïrant 2 alhier, eerst in lichtingen bij hem in te winnen. Overname in 8e dagbladen wordt verzocht. Wielrijders, opgcpostl Bij de politie wordt in den laatsten tijd her haaldelijk aangifte gedaan von gestolen rijwie len. Bij onderzoek blijkt don gewoonlijk, dot de eigenaars hun fiets op dc openbare stroot heb ben laten staan, zonder die op slot te doen. Zelfs 's avonds laat treft do politie vaak rijwie len aan, die geheel onbeheerd en zonder slot buiten slaan. Het wordt den rijwieldlevcn don wel heel gemakkelijk gemaakt. Komt de eige naar dan weer buiten, don loopt hij tien tegen één kans 8at zijn karretje verdwenen is. Men zij dus op zijn hoede en zorge er voor, dat mèn zijn fiets niet onbeheerd of ongesloten achterlaat I Burg erl ij ke Stand. Overleden Necltje van der Wiel oud 62 jaar cchtg. van Gerrit Vink. Gernrdus Rutgerus Rijn oud 2 jaar. 434* STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Dertiende Lijst Trekking van 11 Februari. 2000 No. 8268. HKIO No. 4087, 14102, 14871, 17226, 18417, 400 No. 1381, 7115, 10626, 11610, 16588. 200 No. 1654 3730, 10503, 12551, 18710, 19457, 22354. 100 No. 1486 1772, 4580, 6855, 9719, 13189, 17821, 18176, 21085. PIIIJZEN VAN ƒ70. 115 2997 5538 9037 18076 15252 17229 19911 204 8030 6554 9088 13145 15337 17244 19988 433 3126 5600 9214 13253 15392 17402 200*29 551 3383 5627 9633 13269 15058 17589 20152 565 3595 5673 9750 13341 15790 17641 20179 f301 3678 5783 9950 13395 15887 17670 20246 628 3782 5790 9967 1.3501 15891 17729 *20285 608 3811 5838 10(432 13510 15944 17951 20343 728 3814 5919 10069 13578 16022 18230 *20402 8*20 3970 6234 10164 13634 16050 18296 20514 8-17 4100 6264 1029.3 13643 16083 18334 2072-1 920 4173 6391 10326 13668 16088 18496 21014 932 4309 6708 10315 13711 16125 18597 21080 972 4321 7051 J0619 13722 16319 18601 21098 973 4370 7114 10716 13752 1632.3 18614 21108 1148 4396 7230 10733 1.3900 16327 18666 21130 1246 4406 723'! 10911 13913 16142 18694 21330 1266 1415 7287 10981 14036 1657.3 18902 21483 1.321 4449 7626 10992 1109.3 16610 19025 21003 1496 4521 7609 1112'» Mill 16619 19199 21700 1590 4662 7709 11667 11200 16678 19243 21807 16*40 4677 7823 1192.3 14216 16695 19919 21868 1684 4741 8258 11978 11581 16703 19317 21870 1748 4744 .8-1 '0 12114 14685 167.50 19359 21R7I 1959 4957 8M9 12149 14704 16958 19303 21930 209-1 5191 881.8 122.31 14858 10970 19431 22079 2298 5226 8848 12*60 14875 16992 19442 22296 2306 5370 8901 12510 1-1981 1700-1 19505 22118 25.34 538fi 8902 12517 15022 17061 1963.3 22504 2737 841ft 8936 12556 15029 17097 19751 22«28 2763 5417 8996 12676 15116 17100 19010 22991 2984 5536 8097 12796 15214 NIETEN. 29 .3269 6343 9042 12294 148.35 17478 19972 80 3271 6401 9057 12317 11866 17479 20012 137 3290 6445 90°0 12366 11870 17491 20057 280 3297 649.3 9095 12369 14892 17510 20066 286 .3304 6494 9157 12389 14911 17531 20067 .314 3351 6508 9239 12458 14921 17532 *200*1 313 3.370 6523 9268 12499 14947 17518 20084 380 .3133 6525 9271 12505 11998 17598 20091 422 3178 6528 9287 125.38 15001 17670 '20098 479 3517 654 8 9297 12.517 15012 17672 '20107 484 3524 6559 9346 12628 15155 17756 20108 51.3 3528 0.576 9369 12675 15157 17761 20112 548 .3514 667.3 9455 12677 15185 17826 20117 642 3590 6676 9466 12700 15206 178.56 20123 719 3592 0761 9467 12735 16227 17882 *20120 780 3603 6771 9516 12765» 15237 17893 20129 787 3690 6804 9585 12829 15260 17901 20172 *51 3700 7035 9G28 108-13 15267 1792-5 20181 852 3702 7041 9665 1 285$ 15277 17952 2022S 856 3706 7071 9698 2931 15315 18024 202.31 870 3707 7085 9709 13023 15340 180o9 20277 874 C802 7155 9728 13033 15350 18121 20325 954 8.846 7284 9759 13067 1 5351 18148 20361 1023 3918 7288 9773 13115 1636-5 18187 '20389 1(190 8921 7330 9889 13129 15370 18188 20392 1002 3961 7378 9820 13135 15373 18194 20394 1167 1009 7390 9919 13137 15115 18281 20404, 1170 4033 7396 9043 13151 15508 18288 20-147 1176 -1127 7458 9947 13174 15547 18304 20-163 1191 1155 7467 9985 13176 15571 18306 201*4 1197 4158 7513 10019 13177 15C07 18309 20-191 1213 4185 7522 10060 13240 1566-1 18316 2U519 1224 4222 558 10078 13296 15706 18317 '20527 1270*4224 7570 10183 13299 15743 18314 20537 1311 4361 7618 10214 13333 15767 18371 20C0I 1401 4389 7625 10251 13372 15S04 18400 20619 1417 4421 76-12 10258 13383 15831 18-104 20039 147S 4515 7718 1CÜ89 134ÖÖ 15870 18434 20674 1519 4560 772-1 10343 134.05 15906 18447 20686 1605 4650 7732 j0531 13509 15928 18525 20710 1622 4665 7750 10"3 13523 15973 18531 20813 10-13 4688 7782 10578 13619 16CO-5 18548 20891 167S 47:5*2 7832 10652 13590 16084 13630 20904 1707 -1800 7830 10057 13593 16092 18647 21027 174.5 4872 7365 10732 13595 16127 1 8678 21083 1910 4950 7948 10745 13705 10165 18704 21118 1933 4953 7992 10778 13712 16180 18758 21177 1939 4954 8017 10791 13766 16209 187G7 21212 1941 4977 8025 10794 13357 16243 18771 21238 1946 4932 S036 10333 133-58 1C265 1S776 21278 1949 6037 8109 10*19 13884 1C273 18794 21327 1954 5071 8117 103C8 13397 10230 18805 21388 1932 5121 8133 10943 13921 16321 18*34 21420 1990 5189 8139 10915 13933 1C331 18936 21470 2'HJl 5290 815.) 11020 13930 16371 18937 21-1*9 2111 5293 3186 11053 14004 1C3?0 18993 21515 2139 5306 8189 11077 14060 1C39P 19010 21532 2197 5?3? .8214 11120 14068 16<29 19019 21702 2200 5347 8217 11148 14073 16433 19045 2170* 2228 5361 8214 11162 M10S 101 i 1 19125 '21766 2234 5362 8269 11181 14120 16149 19160 21796 2210 5376 82/2 11132 14151 16156 19173 21804 2255 53;* 8.302 11.'0* 1-1231 10527 19177 21*27 2333 5423 8300 11239 14272 1655C 19255 21*91 2134 5429 8.351 11266 14309 16613 19261 22033 2504 5446 8.358 11348 11312 16621 10274 22051 250* 5570 *382 11506 M",18 16638 19270 22072 2653 66O1 3592 11511 IMS* 16667 19296 22KJ 2668 3649 8-103 11512 11101 16697 19309 22153 2678 5671 8135 11584 14150 107.34 19331 22173 27.50 5685 8-152 11615 11485 16771 19311 22178 2777 5720 8454 11C6 M 1*6 10777 19.3-14 22339 2815 5728 8511 11707 14489 16S17 19170 22103 2824 5760 8517 11712 11520 16*35 19177 22415 2812 58)7 852" 11727 14538 16935 19493 22420 2853 5926 8512 11729 14562 16966 1940S 221.34 2-856 585? 8627 11772 14.566 17058 19503 22527 2912 5891 8635 11SC0 14.586 17106 19570 22531 3038 589S 8669 119.5*1 14605 17145 19605 2*2563 3039 5926 8091 1196.3 146-10 17174 12614 22568 30-12 60.34 875* 11975 14641 17176 19655 22646 3053 60% 8761 11976 14673 17193 19669 22686 .3064 0131 8*17 12086 14692 17208 19752 22698 3069 61-12 8*24 1 2112 1-1722 1 7259 1 9774 22832 3107 6170 9*26 12164 147-16 17274 19c32 22**4 3119 6177 8905 1 2207 117-17 1 7305 193^2 228* 3120 6178 8907 12213 1-1760 17325 19913 92 20 3186 0213 8911 12918 1479-1 17334 1993* 2996-4 3913 6962 892* 122-M 14S16 17369 19939 22985 3239 6324 9035 12289 454c STAATSLOTERIJ. Vijfde of laatste klasse. Vierde of laatste week. Trekking van II Febr. 1924. (1000 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber, te Amersfoort (Breestraat 26), zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prijs van 70 1959. Zonder prijs zijn uitgetrokken1933, 1939 1941, 1946, 1949, 1954, 1982, 1990 18281 18283, 18304, 18306. 183C9. 18316 en 18317! 424' STAATSLOTERIJ. Dingdag 12 Februari 1924. 5c KLASSE. lie LIJST. Hooge Prijzen: 50.000: 14264. 15.000: 20258. 1.000: 2300. 205$. 15190, 16854, 17441, 22928.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 3