HUMOR UIT HET BUITENLAND. zijn Offsetperscn, de hnndpersdrukkerij enz. enz. en ten slotte de lagers, waar duizenden K.G. verschillende soorten papier logen opgeslagen. I Het vuur vond daarin gretig voedsel en zoo werd in een paar uur tijds voor rond acht ton verwoest. Tegen eencn kwam de tweede motor-spuit in werking; de slangen waren al uitgelegd, een kwartier daarna stond de derde spuit reeds tc tuffen, want 't ging er om, om den brand tot deze fabriek te beperken, om dus het naast gelegen woonhuis van den tcchnischen leider der fabriek, den heer J. A. Beeftink en de daar naast gelegen boekbinderij te behouden. Tegen tweeën werkten nu vier motorspuitcn wont een vierde was inmiddels gerequireerd en wierpen 2400 liter water per minuut in de vuurzee. Geweldig brandde het; dichte bundels vonken en brandende stukken papier werden door de vlammen de lucht ingejaagd, toen eenmaal de panierlogers waren aangetast. Overal en zelfs Vrijdagochtend nog fladderden de papierrestcn over onze stad. Om twee uur was de brandweer in vólle actie. Talrijke brandweermannen waren nog" opgeroe pen en ook het personeel van de reddingsbri gade was daarbij in actie. De Commissaris der Koningin, mr. P. A. V. baron van Harinxmn thoe Slooten en de burge meester, jhr. mr. J. M. van Beijma, lieten zich door den opperbrandmeester op de hoogte bren gen van den toestond. Tegen drieën begon de brand zienderoogen te verminderen; de wind, aanvankelijk westelijk, werd meer noordelijk, waai door het gevaar voor do belendende gebouwen vrijwel verdween. De popicr-messa brandde voort en nog Vrij dagochtend smeulde 7ij en nu en dan sloegen de vlammen nog uit. Toen werd nog door twee motorspuiten water gegeven. Zooals wij reeds boven schreven, heeft deze fabriek een gevoeligen slog gekregen. Niet min der dan een kleine 200 man waren daar werk zaam. Reusachtige bestellingen klagen klaar, terwijl nog vele orders moesten worden uitge voerd, o. a. een van dc Nederlandschc Spoor wegen, welke gisteren was gekomen. De fabriek was naar wij vernemen, verzekerd bij de Onderlinge Brandwaorborg-Mootschappij JDe Nijverheid" tc Lecuwaren voor 6 ton Ook had zij een verzekering tegen bedrijfs schade gesloten, waardoor de mogelijkheid be staat, dat zij aan het wcrkelooze personeel tij delijk eenigc ondersteuning znl kunnen verlee- nen. Reeds gisternacht begon de voorgevel, met zijn als 't ware geïllumineerde ramen, bedenke lijk af te wijken. Vrijdagochtend is hij dan ook door een lier, welke op den Sneekertrekweg was opgesteld, grootendeels omver gehaald. Het was een grootsch gezicht, toen deze enorme steen massa in elkaar stortte. Omtrent de oorzaak tast men in 't duister. KORTE BERICHTEN. Twee inbrekers betrapt Een brigadier van politie heeft gisteren nacht op heeterdoad twee kerels betrapt, die bezig waren aan den achterkant in te bre ken in de villa „Eikelhof", Kanaalweg te Den Haag. Hij wist ze beiden naar het bureau te voeren, waar het bleken te zijn de 53-jarige los werkman J. J. D. en de 23-jarige bierbottelaars- knecht D. H. M. Zij werden ter beschikking van den commissaris gesteld. Van bank tot suikcrgoedwinkeJ. Vernomen wordt, dat het gebouw van de Hanzebank te Roelofarendsveen door de firma C. Jamin is overgenomen, welke er een harer zaken in zal onderbrengen. Nog een ijsslachtoffer. Het 4-jo rig zoontje van den heer v. D. te Boskoop is door het ijs gezakt en verdronken. Pogingen om de levensgeesten weder op tc wek ken mislukten, hoewel het knaapje zeer kort na het ongeval op het droge werd gebracht Financieel Overzicht. Er valt in den laatsten tijd een ongunstige wijziging op te merken in de fyouding der fond- senmarklen. welke des te opvallender is, nu de groote financiëele en economische vraagstuk ken. die in laatste instantie den gang van zaken ter beurze plegen te beheerschen, juist sinds den aanvang van het nieuwe jaar een hoopvoller aspect vertoonen. Daar is in de eerste plaats de verhouding tusschen Engeland en Frankrijk, van welke de nieuwe Britsche Minister-Presi dent dezer dagen officiëel in het Lagerhuis ver klaarde. dat het op een oorlog tusschen de bei de landen had moeten uitloopcn, wanneer dc spanning onverminderd had voortgeduurd. Intrinsiek is in dit opzicht weliswaar nog niets gewijzigd. De leider van het nieuwe Brit sche Kabinet en de Fransche Minister-Presi- dent hebben zich tot nu toe bepaald tot het wisselen van uiterst vriendelijke telegrammen. Het is de vraag, wat er van deze vriendelijke gevoelens zal overblijven, wanneer men een maal aan de concrete onderhandelingen toe is. Echter kan niet worden ontkend, dat de spheer, waarin deze undej-handelingen zullen worden gevoerd, door de wederzijdsche betuigingen van vriendschap is verbeterd, terwijl bovendien toch ook in een ander opzicht de verhoudingen een wijziVing hebben ondergaan. De Engelsche Minister-President is als socialist veel minder uitsluitend pro-Britsch en veel meer interna tionaal georiënteerd, waardoor het hem gemak kelijker valt. zich ook te verplaatsen in de Fran sche belangen. De Fransche Minister-President beziet daarentegen de zaken stellig nog altijd uitsluitend door Fransche bril. Die. bril heeft echter wel anders gekleurde glazen, nu afdoende gebleken is, dat de tot dus verre gevoerde politiek bezig is. Frankrijk finan cieel ten verderve te leiden. De heer Poincaré heeft reeds een belangrijke frontverandering uit gevoerd ten aanzien van de helr.stingpolitiek. Er is derhalve peen enkele reden om aan te ne men, dat hii niet ook in andere opzichten tot concessies bereid zou zijn,wanneer het bliikt. dat hij hierdoor beter, dan door de gedragslijn, welke hij tot nu toe heeft gevolgd, althans een gedeelte van de Fransche doeleinden kan verwe zenlijken. Ook wat de verhouding tusschen Frankrijk en Duitschland betreft, zouden uit den aard der zaak uit een Fransch-Engelsch accoord gunsti ge gevolgen voortspruiten, daar de Britsche regeering voldoende heeft getoond, in een her stel van Duitschland een groot belang te zien voor den .ngelschen handel, zoodat zulk een accoord er zeker niet op zou uitloopen, dat Duitschland economisch geheel wordt vernie tigd. Wij zouden op nop meer gunstige omstan digheden kunnen wijzen, o. a. op het weliswaar langzame, inaar toch duidelijk waarneembare herstel van het economisch leven in Rusland. Al deze factoren zijn trouwens ter beurze niet on opgemerkt voorbijgegaan. Zij hebben veeleer aanleiding gegeven tot de gunstige tendenz, welke in de eerste weken des jaars op de fond- senmarkt heeft gehcerscht. Dat hierin thans een ongunstige wijziging valt waar te nemen, be- teekent dan ook niet, dat men ter beurze aan deze feiten minder groote waarde is gaan hech ten. maar is veeleer toe te schrijven aan het opkomen van nieuwe feiten, die minder gunstig worden geïnterpreteerd, en die de andere tijde lijk overschaduwen, nu te voorzien is, dat nog een vrij geruimen tijd znl moeten verloopen, eer een accoord tusschen Frankrijk, Duitschland en Engeland betreffende de oorlogsschatting, de verzekering van Frankrijks veiligheid enz. haar beslag zal hebben gekregen. De nieuwe lactoren, waarop wij hierboven doelden .hebben voor een deel betrekking op de Vereenigde Staten. Te New-York is de ken tering begonnen met het verwerpen der be lastingvoorstellen van den Minister van Finan ciën. Weliswaar is de financiëele hervorming daarmede niet van den baan. Er worden onop houdelijk nog initiatief-voorstellen van Parle mentsleden omtrent belastinghervormingen aangenomen. Veel waarde valt daaraan echter niet te hechten, omdat die voorstellen den Senaat nog moeten passeeren, die recht van amendement heeft, en die deze ontwerpen der halve wellicht onherkenbaar kan verminken, terwijl men bovendien nog heeft af te wachten, of President Coolidge niet zijn Veto zal -uit spreken over tal van deze ontwerpen, o. a. die, welke een zeer belangrijke verzwaring van de successie-rechten betreffen. Er worden ook nog onderhandelingen gevoerd over een compromis inzake de belastingvoor stellen tusschen de regeering en de oppositie. Of deze onderhandelingen kans van slagen heb ben, zal nog moeten blijken. Voorloopig is ech ter op dit punt een groote mate van onzeker heid ingetreden. Op zich zelf is dit voor liet zakenleven reeds niet aangenaam Daar komt echter nog bij, dat die onzekerheid aanleiding er toe heeft gegeven, dat dc reeds doodgewaan de plannen inzake een uitkeering aan de oud strijders weder vasten vorm hebben aangeno men. 'Men kent de geschiedenis. De plannen voor zulk een uitkeering hebben nooit iets anders bedoeld, dan een brutale kiezersvangst. Moreel bestaat er geen enkele reden om de schatkist te bezwaren met betaling van milliarden voor dit doel. Immers gaat het niet om een betaling aan diegenen, welke werkelijk in de vuurlinie zijn geweest en nog minder aan hen, die in den oorlog zijn verminkt of aan de na bestaanden van hen, die den dood op het slag veld hebben gevonden. Hiervoor wordt reeds op afdoende wijze gezorgd door uitkeering van pensioen, die, naar men mag aannemen, alles zins voldoende zijn, te oordeelen naar het feit, dat geenerlei critiek op deze nitkeeringen wordt vernomen. Bij de „bonus" plannen gaat het echter om heel iets anders, nl. om nitkeeringen aan allen, die onder de wapenen zijn geweest, zelfs met inbegrip van hen. die alleen de oefeningskamoen in de Unie hebben bezocht, doch nooit den Oceaan hebben overgestoken. Het is werkelijk wat al te veel gevergd, dat aan deze helden in spé nu jaren later nog een levenslange uitkeering zou moeten worden toe gekend. Doch zelfs als men zou meenen, dat hiertoe termen bestaan .dan nog ware het onzinnig, om zulk een uitkeering uit de schatkist te bestrij den, aangezien het grootste gedeelte van de Amerikaansche Bondsstaten reeds terwille van kiezersvangst besloten hebben tot het toeken nen van dergelijke uifkeeringen aan hun inge zetenen, zoodat een bonus van de zijde der centrale regeering thans geen ander gevolg zou hebben, dan dat deze gelukkigen dubbel zou den worden bedacht. Dat er niettemin zeer ernstig sprake is van zulk een bonus, komt slechts hierdoor, dat slechts weinig afgevaar digden den moed hebben, zich impopulair te maken, door zich openlijk tegen dergelijke voor stellen te verzetten. Ter beurze begrijpt men maar al te goed, welke gevaren er voor het zakenleven zouden voortspruiten uit een ver kwisten van milliarden dollars voo.r dit doel, met als noodzakelijk gevolg een enorme stij ging der Staatsschuld en een overeenkomstige verhooging in de rente, waardoor de kans op een verlaging der belastingen zou worden ver keken, en integendeel een belangrijke belas- tin gverhooging noodzakelijk zou worden. Naast de vrees, dat alsnog tot uitkeering van een bonus aan de oudstrijders znl worden be sloten, hebben ook minder gunstige berichten uit sommige takken van nijverheid de New- Yorksche beurs ontstemd. In den Amerikaan- schen kunstmeststoffenhandel gaat hetrniet naar wensch. zoodat een der beide groote kunstmest- trusts. de Virginia-Carolina Chemical Company in staat van faillissement is verklaard. De koper- industrie heeft eveneens reden tot klagen, daar de steeds toenemende productie een belangrijke prijsverlaging tot gevolg heeft gehad, zoodat de groote Anaconda de dividendbetaling heeft moeten staken. Men vreest, dat dit voorbeeld door vele andere kopermaatschappijen zal wor den gevolgd. Weliswaar staan tegenover deze minder gunstige feiten nog altijd zeer goede berichten uit de staal-, de automobielindustrie enz. De beurs is echter thans geneigd, met het oog op de minder prettige tendenz, die door de bonus- plannen is ontstaan, meer gewicht toe te ken nen aan de hierboven genoemde ongunstige factoren. Ook de Europeesche beurzen hebben weder blijk gegeven van een zwakkere stemming. Dit houdt tendeele verband met den invloed, die van dc ontstemming te New York uitgaat, voor een ander deel echter met de ongunstige uit werking, die de verdere daling van den francs- koers uitoefent op de opvattingen aan deze zijde van den Oceaan. Men had gehoopt, dat het aan nemen van de belastingvoorstellen de daling van den franc tot staan zou hebben gebracht. Mis schien zou dat inderdaad het geval zijn ge weest, indien deze ontwerpen thans inderdaad definitief aangenomen en in het Staatsblad wa ren verschenen. Zoo ver is het echter niet. Al leen het Huis van Afgevaardigden heeft zich na harden stijrd ermede vcreenigd. In den Senaat moet de strijd echter nog van voren af aan be ginnen. De tegenstanders van President Poin caré zijn daar stellig niet minder sterk dan in het Huis van Afgevaardigden. Dit is wel dui delijk gebleken uit de betrekkelijk kleine meer derheid. waarmede dezer dagen in den Senaat de nieuwe kieswet is aangenomen, ondanks het feit, dat de regeering hierbij de portefeuille kwestie heeft gesteld. Het blijft derhalve nog geheel onzeker, of de ontwerpen in hun tegen- woordigen vorm definitief zullen worden inge voerd en eveneens of zij nog tijdig vóór de nieuwe verkiezingen, die uiterlijk begin Mei zul len plaats hebben, hun beslag zullen hebben ge kregen. Onder die omstandigheden ziet men ter beur ze weinig reden om reeds thans den eventueelen goeden invloed der nieuwe belastingen op het Staatsbudget in een hoogere waardeering van den franc te disconteeren. Naarmate de daling verdere vorderingen maakt, wordt echter het gevaar grootcr. dat in Frankrijk zelf het wan trouwen de overhand krijgt, en b.v. groote bedragen van de bons dc défense niet meer ver lengd zullen kunnen worden. Of het inderdaad dien kant zal uitgaan blijft af tc wachten. De beurs is echter geneigd, ook in dit opzicht de slechte kansen thans zwaarder te laten wegen dan de goede. De francskoers is dan ook in de afgeloopen week opnieuw afgebrokkeld. Daar mede neemt ook de kans op een scherpe Fran sche en Belgische valuta-concurrcntie weder toe, wat ook op de industriëele nfdeeling hier ter beurze ongunstig heeft gewerkt. Speciaal industriëele waarden hebben het dan ook hier ter plaatse in de achter ons liggende week hard te verantwoorden gehad. Dit is ech ter niet alleen toe te schrijven aan de daling van den francskoers. maar ook aan andere fac toren, van welke echter sommige indirect hier mede verband houden. Onze markt is zeer ont stemd door een heftige daling in enkele leidende industriëele waarden, in de eerste plaats Gouda Kaarsen en Jurgens Margarine. Tusschen beide maatschappijen bestaat een zeer nauwe relatie. Zij hebben zich indertijd wederzijds voor ecni- ge millioenen bij elkanders aandeelenkapitaal geïnteresseerd, en controleercn bovendien te zamen de Vereenigde Zeepfabrieken De Gouda Kaarssen is dientengevolge een holding-com pany geworden, hij welke de mogelijkheid, om dividenden te betalen, afhangt van hetgeen zij zelf als dividend op haar aandcclen-bezit ont vangt. De kans op groote uitkeeringen op dit bezit is zeker niet schitterend. Bovendien is echter de beurswaarde van deze aandeelen thans vele millioenen guldens lager dan de kost prijs. zoodat ook rekening valt te houden met een aanzienlijk kapitaalverlies. Een en ander heeft aanleiding gegeven tot geruchten omtrent reorganisatie-plannen. In een duister officiëcl communiqué wordt daarop blijkbaar eenigszins gezinspeeld, zonder dat openlijk wordt medege deeld, hoe het met de maatschappij staat, be halve in zooverre, dat de maatschappij toegeeft, dat de financiëele resultaten in het afgeloopen jaar wederom teleurstellend zijn geweest. Dit zal wel beteckenen, dat ook in het eigen bedrijf nieuwe ernstige verliezen zijn geleden. Fraai zijn de vooruitzichten derhalve stellig niet, al kan men als buitenstaander natuurlijk niet beoordcelen, of dit na de plaats gevonden scherpe prijsverlaging al clan niet reeds geheel in de koersen is verdisconteerd. Aandeelen Jur gens zijn in aansluiting aan den teruggang in Gouda Kaarsen eveneens aanmerkelijk gedaald. Een scherpe reactie heeft ook plaats gevonden in de aandeelen van Frank Rijsdijks' industriëele ondernemingen. Naar het heet, moet als gevolg van de daling der ijzerprijzen een aantal con tracten worden uitgevoerd tot prijzen, die een belangrijk verlies zullen laten, hetgeen de in getreden daling zou verklaren. Voorts zijn ook aandeelen en obligation Furncss Stokvis weder om aanzienlijk in prijs teruggeloopen, hetgeen een gevolg was van geruchten, volgens welke de maatschappij de April-coupon op de obli- gntiën niet znl kunnen betalen, ook nl doordien zij als holding-maatschappij geen uitkeering ontvangt op de aandeelen van verschillende groote ondermaatschnppijen, wier bedrijf de ge volgen van dc crisis ondervindt. Wanneer er vooruitzicht was, dat hierin spoedig een be langrijke wijziging tengocdc zou intreden, dan zouden dc bankiers der maatschappij waar schijnlijk wel bereid worden bevonden, het geld zoolang voor te schieten. Wanneer dit niet gebeurt, dan zou daaruit derhalve zijn af te leiden, dat de toestand der maatschappij ook intrinsiek minder gunstig wordt geacht, het geen op zich zelf niet te verwonderen zou zijn met het oog op het feit, dat de maatschappij opgericht is op het hoogtepunt van de conjunc tuur en dus de inbreng allicht aanmerkelijk zal zijn verwaterd. Geen der andere afdeelingen heeft aanvanke lijk zich aan den deprimecrenden invloed, die van dc reactie in industriëelcn uitging, kunnen onttrekken. Het best hebben zich nog cultuur waarden gehouden, in verband met dc vaste houding der suikermarkt. Tegen het einde der week-is in verschillende fondsen eenig herstel ingetreden. Nieuwe uitgaven, Sigrid, door Felicie Johu. Uitg. A. W. Bruna en Zn.'s Uitg.- Mij., Utrecht. Dr. Wadenburg, wiens vrouw vroeg ge storven is verwent zijn dochtertje Sigrid heol org, terwijl niömancj het kleine meisje goede leiding geeft, zoocjat.zc opgroeit tot een eigenzinnig schepseltje. Als pupa hei- trouwt, beschouwt Sigrid de tweede vrouw als een indringster, dio haar haar liefde van haay papa ontrooft. Het koppige meisje ver oorzaakt herhaaldelijk scènes, totdat beslo ten moet worden haar uit huis tc doen. Bij mevr. de Ruytcr leert zij al veel inschikke lijkheid, maar eerst als zij bij die zachte tan te Li via in Noorwegen haar korstvacantic doorbrengt, ervaart zij in dat gezellige ge zin, dat zij in veel is tc kort geschoten en haar vader, van wien zij meent zooveel te houden, toch eigenlijk veel verdriet heeft ge daan. En als ze weer thuis komt en daar een klein broertje vindt, is dezo dc vredestichter, die hot gezin wocr bijeenbrengt en 111 liefde doet loven. Felicie Jehu verstaat uitermate de kunst voor onze meisjes tc schrijven, waarvan ook dit bock weer een uitstekend bewijs is. Er zit bovendien een goede strekking in, welke uiterst fijn ontwikkeld wordt, zonder ook maar een oogenblik in dorheid te vervallen. S t ij f k o p j e, door Emmy van Rh oden. Uitg. v. Holkema en Warenborf, Amsterdam. Dc serie „Stijfkopje", waarin in vier hoe ken het leven van Uso iMackes wordt be schreven, behoort tot dc klassieke meisjes boeken, die echter ook heden nog met graag te gelezen zullen worden. Dit bewijst trou wens wel, dat er een zesde en zevende druk van nooriig. bleek. S'( ij fkopjcop School vertelt ons van Ilse, een echte wildebras, die door haar va-, der verwend wordt en bijna als een buiten jongen opgroeit. Haar stiefmoeder ziet dit met leede oogen en weet tenslotte door te drijven, dat Ilse bij juffr. Raimer op kost school komt. Hier wordt ijverig aan haar ontluistering gewerkt Vooral juffi Güssow en Nellie Grey intcresseeren zich bijzonder voor haar en beleven daar veel plezier van. Want Ilse is "au fond een degelijk kind, dat onder goede leiding tot een pracht vrouw opgroeit. Hot leven op de school van juffr. Raimer is vol afwisseling en als Ilse weer naar haar ouders terugkeert is zc een jonge dame geworden, die nog slechts buien van koppigheid kont. In S t ij f k o p j e v ér-loof d komt haar weerbarstige natuur spoedig nog eens bo ven. Leo Gontreau is haar gelukkige ver loofde, maar na een onbeduidende woorden twist verlaat ze hem ep gaat naar Nellie, dio intusschen met Dr. Althoff is getrouwd De kalme Nellie heeft een goeden Invloed op Ilse en langzaam, heel langzaam brengt zij haar tot het inzicht hoe verkeerd ze heeft gedaan. Het leven bij Nellie wordt vervroo- lijkt door hot ontmoeten van oude kennis sen van de kostschool. Flora, Rosi en Orla. blijken nog goede vriendinnen te zijn. Ein delijk raakt Ilse overtuigd dat zij tot Leo moet terugkceren en na deze overwinning op haar zelf is haar stijf hoofdje gebroken Spoodig is alles weer in orde on Ilse wordt kort daarop Mevr. Gontreau. Stijf kon je getrouwd vertelt van mevr. Tlse Gontreau en hnnr kinderen Ruth en Marianne, terwijl prof. Fuehs, „oom Henk" zooals ze hem noemen, bij het gezin hoort. Ook het leven van Nellie en Flora blijft een belangrijk deel van het verhaal, maar de goede deeelijko Ilse Gontreau is de hoofdpersoon. Haar levensgeschiedenis wordt prachtig verteld en herhaaldelijk blijkt, dat zij uit haar jeugd leering put voor het leven harer kinderen. S t ij f k o p j e grootmoeder van d»"* hand van Suze ia Chapellc-Roobol vertelt van den levensavond van Ilse. Haar oudste dochter Ruth is een beroemd zangcros en getrouwd met con even beroemd violist, terwij] Marianne in Amerika woont, waar ze getrouwd is met. Frits den zoon van Rosi. Als dit deel begint komen dc kinderen van Frits hij grootmoeder, bij wie Irma. do doch ter van Ruth reeds lang inwoont Het blijft een verhaal van jong leven en van jonge liefde, maar grootmama domineert bij alles en weet uit hot vroolijke leven het ornstigo naar boven te brengen. Een ongelukkige liefde van Irma brengt een treurige noot in dit verhaal van veel levensblijheid, maar ge lukkig komt ook hierin een goede onlossing. Met bijzonder veel genoegen hebbon we deze juweeltjes nog weer eens doorgelezen en we mogen zeggen, dat we er nu even goed en misschien nog meer van genoten hebben dan vroeger. Het verbaal is prettig verteld en heeft een goede opvoedkundige strekking, welke niet in vervelend gemorali seer tot uiting komt, maar immer in het vroolijke blije karakter past Maartnummer Orpheus. (UHf< Dc Wuelburgh to Bloricum). Dit nummer bevat oen verzameling gedichten von Katholieken, ingeleid door Gerard Brom, en een houtsnede van Collette de Heilige, Pran- cisrus. „Dat Katholieken het eerst g"evraogd worden, om een eigen bundel voor deze reeks verzen te vormen, is een onderscheiding, die wel duidelijk den algemeen indruk van een herleving binnen de Moederkerk bevestigt, maar de geloofsge- nooten meteen versterkt in de overtuiging, voor zulke zendingen als hun tegenwoordig worden toevertrouwd, nog rustig moeten rijpen": aldus begint Brom zifn inleiding, waarin hij den dich ters zijn critiek niet spaart Wij vinden gedichten van ouderen en jonge* ren en willen bekenden noemen als Felix Rut ten, Wies Moens, van Eeden, Moric Komen met het zuivere „Inkeer", Karei van den Oever en anderen, tot dusver nagenoeg onbekenden, n\et Wie het aangenaam kennismaken is. Weer een interessant nummer van Orpheus, dat ons weer met hoopvolle verwachting naar het volgende loot uitzien. (London Oi. on.) Dienstbode (na haar eersten comediegang)„O. Mevrouw, ik heb nie zoo geamuseerdik heb nog nooit in mijn leven zoo (rebuild." (Pawing Sh«W.C Telefoon-jonden (in een hotel). Blijf even aan het toestel juf, -rouw er is hier nog een andere meneer, die telcfoneeren wil. Bezoeker: Kelner, die laatste flesch port was wel heel sterk. Kelner: Pardon, meneer, het was de Worcestersaus. CLondon Opinion.) De oudste dochter stelt haar aanstaande aan haar familie voor.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 11