PAREL ANTHRACIET AFMETING 10x20 m.M. KOK'S Brandstoffenhandel en Electrische Brekerij I. A. SCHOTERMAN&Zn. WIJNHANDEL Wij zijn niet dom en biengen inlwaliteit, Patroon en tl' ui liet allerbeste Eigen gemaakte Kindeihleeding. HITSSPAARBANK MAISON DE JAGER EN Zn. NU DE DACEN MINDER KOUD WOR DEN IS HEI VQORDEEL1CST STOKEN Wordt door ons gruis- en steenvrij geleverd a f2.25 per H.L. Franco bergplaats. Bestelhuizen: Pantenburgerlaan 6 - Utrecbtscbeweg 71. Tel 1539 Sumatrastraat 20. Langestraat 25. (Depot Ververij Pathe). Onze sorteer^ mantelcostumes is compleet. Tailor made Costumes in alle proote maten vanaf f37.50 tot 175.— MANTELMAGAZIJN „DE ADELAAR1' FONTEIN SCHIPPERS behangerij - - stoffeerder! j Langestraat 24 Telefoon 496 -DROS' ADVOCAAT Ie KWALITEIT a*s t onder conlrfilff van Dr. van Hamel Roos Harmens te 'mst rdem ■hh f 2.90 per flesch Bo°renjongeD8 en meisjes tl.95 p. I s. h. massa Magaz. De Dom" OiaECHTSCHEWEG 9. Rente 3.60 °|o onvoorwaarrfsüike waarborg der gemeente Amersfoort Maison de Coiffure .,.v\ Vooikomiep en Fa H. Bokking Zn. KOLKSBItV RSIIElT AMEilSFOORT. Kotenpark Soesterweg Telefoon 863 Booooooooooooooooooooooooooaooo O LUNCHROOM - CONFISERIE O O TELEF. 115 - LANGESTRAAT 56 O X Hnman MOCCA'S HIMHIIMMIW g OOOOOOOOO OOOOOOOOOOOO^OOOO -O' »3 Zie étalage VARKENSMARKT 9 - TEL. 559 Zie étalacc OIR. S IRA AI I? I RI.HI «ION iJnzs Specialités mal-oho Koznnen m Prima Brandowijn AUVOCAT F 2 80 per flesch. door fjjnheid van smaak een ieder voor zioh winnend. Schillen op Brandewlin F 3 40 p tl eon likeur <looi velen vergool9 gezocht, doch eindelijk gevonden bij: HAVIK 41 TELF. 292 Varkensmarkt - Amersfoort. Speciale aldeeïlns g WIJKBSSTICAA'I 14. l'el. SAil j peciaïe liebandelins tepen nil f vnlien en alhreken v»d hei liaar. J Uaarzalt 9'anrzeep voorkom I de roos en liel vel worden van hes haar- XI tféfrWBiW* (ft Genezing van oetqehrehen door dc Arcbshoenen Weltsrhoen alleen bii Hebt U al eens een piccl genomeD met onze 6 cent SIGAAR (merk Seneo)? KWALITEIT GELIJK 10 cent 10 S-Uks 5*> cent. 1 stuks f 5.25 ALLEEN LANGESTRAAT 80. LEZING van Prof. Or. CB3ir<K op DINSDAG 25 MAART, acht uur in „de Valk'*. Onderwerp: .Het oude en nieuwe Egypte" (met lichtbeelden). Entree 25. 50 of 75 cent naar ver kiezing. i Kaarten nu reeds verkrijgbaar aan ..liet Alg. Militair Tehuis' Kortegracht des avonds na zes uur. ÜtfMSI DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Hoe rekeninghouders uan hun geld kunnen komen. Mr. A. de Leeuw, te Amsterdam, deelt aan het Hbld. mede, dat hij 19 Febr. j.l. een for- ■meele sommatie heeft gericht aan den minister van Waterstaat, waarin hij uitbetaling van het volledig bedrag van zijn giro-tegoed eischto, zonder het stellen van borgen of andere zeker heid. In zijn schrijven wees hij er op, dat hij d.d. 4 Februari een accoordverklaring van zijn giro-rekening had ingezonden, dat derhalve over het bedrag van het verschuldigde geenerlei verschil van meening bestond, dat een beroep op overmacht van de zijde van den Girodienst onder deze omstandigheden moet falen en dat er geen enkel redelijk belang is, om uan een rekeninghouder, die uitkeering van zijn vast staand soldo wenscht, uitkeering te weigeren, te meer als hij, gelijk m casu, die gelden voor diverse betalingen, o.a. belasting, noodig heeft. De Staat dwingt op deze wijze den rekening houder volkomen onrechtmatig tot een depo sito bij den Postchèque- 'en Girodienst, waar voor ten hoogste I»A rente wordt vergoed, terwijl elke andere deposito-bank ongeveer 5 rente zou vergoeden. Mr- De Leeuw voegde hieraan toe, dot inge val zijn verzoek om uitbetaling langs dezen minnelijken weg geen succes mocht hebben, hij zich genoodzaakt zou zien een actie in rechten te beginnen, waarvan de afloop niet twijfelach tig zou zijn, gezien de procedure van nu. Bak huizen van den Brink, waarin dc Landsadvocaat concludeeren moest tot veroordeeling van den Staat tot uitbetaling, en het Openbaar Ministerie tot toewijzing der vordering heeft geconclu deerd, het laatste ook wat betreft de vergoeding van 5 rente. ïn dot geval zou den Staat een even onnoodige als in de tegenwoordige om standigheden ongewenschte kostenveroordeeling berokkend worden. Het resultaat van dit schrijven was aanvan kelijk een mededeeling, dat door middel van de bekende formulieren over het saldo kon worden beschikt. Toen mr. De Leeuw zeidc, hiermede geen genoegen te nemen, omdat hij niet 90 doch 100 h/u wenschte te ontvangen en geen borgtocht wenschte te stellen, werd hem aan stonds medegedeeld, dat men hiermede accoord ging. Er was een schrijven ontvangen van het departement, blijkens hetwelk hij de vol ie 100 kon krijgen; en wat de vragen in de formulieren betreft aangaande den borgtocht, die mocht hij oningevuld laten; Twee dagen later had hij de formulieren in zijn bezit, vulde in, dat hij IOO moest hebben, gaf geen borgen op en verwees nog eens uitdrukkelijk naar zijn schrij ven aan den minister en diens beslissing. Reeds enkele dagen daarna ontving hij de uitnoodiging om over zijn vol tegoed te komen beschikken, tegen overgave van een voorwaardelijke schuld bekentenis en van een giro-biljet. Binnen den door hem in zijn sommotie gestelden termijn van 14 dagen had hij op deze wijze inderdaad zijn geld in zijn bezit. Men kent derhalve thans den weg, om wat ihun eigen tegoed betreft een einde te maken aan deze ergernis. Men late zich niet langer afschepen, doch zende een sommatie tot uitbe taling aan Z. E. den minister van Waterstaat met aangifte van den termijn, binnen welken men uiterlijk over het saldo van een accoord bevonden rekening wenscht te beschikken. KORTE BERICHTEN. De kwakzalver Eilers veroordeeld. De' rechtbank te Zutphen heeft vonnis gewe zen in de zaak tegen den kwakzalver H. J. Eilers, te Leiden, in appèl van een vonnis van den kan tonrechter te Zutphen, waarbij hij wegens het buiten noodzaak onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde was veroordeeld tot 2 maanden hcah- tenis. De rechtbank bevestigde dit vonnis, maar ver minderde dc straf tot f 50 boete of 50 dagen hechtenis Heling ven militaire gelden. Voor de rechtbank te Zutphen hebben terecht gestaan de 28-jarige chauffeur R J. en dc 29-jarige fabrieksarbeider J. K. uit Deventer, wegens heling van een partij militaire kleeding- stukken, welke in Januari 1.1. van een der rust kamers in de kazerne te Deventer gestolen zijn door den vrijwillig-huzaar M. C. v. B. v. H. Tegen beklaagden werd 2 maanden voor ieder geëischt. Valsch bankbiljet. Bij een van de tfjroote banken te Maastricht is een bankbiljet van 40 gulden in ontvangst genomen, dot zoo slecht is nagemaakt, dat het op 't eerste gezicht als volsch te herkennen is. Sommige letters en figuren zijn met de pen bijgewerkt Bovendien is het op zuJk een infer rieure kwaliteit papier gedrukt, dat ós vouwen zijn ingescheurd. De politie heeft het valsche bankbiljet in beslag genomen Er zijn weer val sche van 40 en 60 gulden in omloop, die in Duitschland worden vervaardigd. Spaarbankboekje gestolen. Mej. A. K. te Wassenaar liet in de Regen- tessebard: haar spaarbankboekje liggen, waar op dit gestolen werd. Er stond 700 gulden op. Financieel Overzicht. De aandacht der fondsenmarkt, zoowel hier te lande als elders, is in de afgeloopen week bijna uitsluitend in beklag genomen door de ge weldige verandering, die op het meest onver wachte oogenblik is ingetreden in de stemming voor Fransche en Belgische francs. Het was natuurlijk wel te voorzien, dat het aannemen van het fïnanciéelc pre gram in den Transchen Senaat van invloed zou kunnen worden op de tendenz voor de Fransche valuta. In de eerste plaats is het echter in het begin der weck nog niet zoo ver geweest En voorts was algemeen aangenomen, dat deze invloed zich slechts in zooverre zou kunnen doen gevoelen, dat zij* een rem zou aanleggen aan dc verdere ineenzak king van den francskoers, temeer, omdat deze belastinghervorming op zich zelf toch niet vol doende zal zijn. om de Cransche financiën in derdaad weer geheel in orde te brengen. Hier voor draagt de hervorming een te overhaast en te schematisch karakter, en bovendien heeft zij geenerlei rekening gehouden met de mogelijke gevolgen der inflatie op de verhooging van ambtenaarsalarissen etc., waardoor een nieuw hclangrijk gat ihet budget zou kunnen wor den geslagen. Dat desniettemin deze hervorming nog zelfs vóór zij in den Senaat haar beslag had ge kregen, plotseling zulk een geweldigen invloed is gaan uitoefenen v den wisselkoers, in tegenstelling met hetgei in de vorige weken het geval i- geweest, is hoofdzak iijk aan twee- erlui bijzondere factoren, te danken In dc eerste plaats lieeft de regeering her effect van de belastingwijziging weten te ver sterken. door nieuwe privileges voor ie bons de defense en voor schatkistbiljetten, welke voorstellen overhaast, zoovel door het Huis van Afgevaardigden als door den Senaat zijn aangenomen. En in de tweede jilaats is het haar gelukt, in de Vereenigde Staten en in Engeland lee ningen af te sluiten voor het ste men der valuta. Om met de eerste van deze beide maatrege len. te beginnen: .Men heeft de beftr de défense en het schatkistpapier vrijgesteld van alle tegen woordige en toekomstige Fransche belastingen. Zij zijn hierdoor plotseling een zeer aantrek kelijke beleggingswaarde geworden, waardoor een eind is gekomen aan het vroegere over stelpende aanbod en aan de vrees, da. de Fran sche Bank genoodzaakt zou zijn, haar biljetten- omloop opnieuw belangrijk te verhoogen, ten einde middelen te vinden, om de koersen van deze obligatiën te steunen. Uit dit oogpunt be schouwd. is het privilege, dat thans aan dit papier is toegekend, 'ongetwijfeld een buiten gewoon schrandere en belangrijke zet geweest der regeering. Aan de maatregel is echter een zeer ernstige schaduwzijde verhonden, waar van men zich op het oogenblik geen reken schap heeft gegeven of heeft willen geven. De inkomstenbelasting wordt er nl. totaal door ont wricht. Het bedrag der uitstaande bons de défense en dei schatkistbiljetten is meer dan drie maal zoo groot als de geheele bankfcil- jettenomloop. Er is geen Fransche effecicn- portefeuille, waarvan deze effecten niet een be langrijk deel uitmaken. En nu zal het fatale zijn, dat men door den vrijbriéf, om zich langs legalen weg te onttrekken aan de inkomsten belasting, feitelijk deze geheele belastingwet tot een doode letter zal maken. De Franscliman voelt toch reeds minder dan eenig ander volk voor betaling van directe be lasting en zal dus ongetwijfeld de gelegenheid benutten, om zich langs dezen weg aan die heffing te onttrekken. Men houde hierbij in het oog, dat de uitgifte van bons de défense nog zeer aanzienlijk zal moeten toenemen voor het verdere financieren van het herstel der ver woeste provinciën Volgens de jongste schattingen zal'hiervoor nog een bedrag van Fr. 45 milliard noodig zijn. Ook deze verdere emmissies zal men natuur'ijk moeten vrijstellen van inkomstenbelasting. Het verdere zal wel het geval moeten zijn met even- tueele consolidatie-leeningen, daar de houders er anders geen belang bij zouden hebben om hun bons, die te allen tijde zonder formaliteit en zonder kosten verlengd zouden kunnen wor den, in zulk een nieuw staatsfonds om te zetten. Een gezonde belastinghervorming in Frankrijk wordt hierdoor feitelijk zoo goed als onmogelijk, daar dit voorrecht niet slechts momenteel, doch perpetueel is verleend. Wat de andere belangrijke maatregel betreft, die zulk een groote uitwerking op den Francs- koers heeft gehad, n.l. het afsluiten van buitcn- landsche leeningen, hierbij do,en zich natuurlijk dergelijke bezwaren niet voor. Aanvankelijk heette het, dat de firma Morgan 100 millioen dollar-en een Engelsche bankiers- groep 10 millioen pond sterling ter beschikking van de Banque dc France had gesteld. Wat de Engelsche leening betreft, is later officieel be richt, dat zij niet 10 millioen pond sterling, doch slechts 4 millioen pond sterling bedraagt. Ook wat de Amerikaansche leening aangaat, hebben geruchten de rondte gedaan, volgens welke de aanvankelijke berichten overdreven zijn geweest Men sprak later slechts van een bedrag van 30 millioen dollar. Er is echter geen zekerheid te verkrijgen, dat die tegenspraak inderdaad juist was. In zeker opzicht zou dit voor Frankrijk wel te hopen zijn. De Banque de France heeft n.l. voor deze leening een deel van haar goud voorraad moeten verpanden, die dus eventueel, na afloop van het crediet. dat slechts voor zes maanden schijnt te zijn bewilligd, naar New- York zal moeten Worden verscheept, indien het Crediet niet vóór dien tijd afgelost of op gun stige voorwaarden verlengd kan worden. Hoe kleiner de leening, hoe minder natuurlijk de kans. dat hiermede een belangrijk bedrag van den Franschen goudschat kan zijn gemoeid. Ook als de oorspronkelijke berichten omtrent de leeningen juist zijn geweest, dan blijft het opmerkelijk, welk een wanverhouding et feitelijk bestaat tusschen deze naar verhouding toch nog altijd kleine leeningen en de ontzaglijke uitwer king, die zij mede op den koers van den franc hebben gehad. Hieruit blijkt wel duidelijk, dat deze niet alleen uit steiinaankoopon met het provenu der lecningen kan worden verklaard, doch dat men voqr een belangrijk deel te doen heeft met een psychologischen factor. Evenzeer als vroeger de daling van den franc verscherpt is door vrees voor. een verderen teruggang, evenzeer js thans de rijzing versneld door de vrees voor een verder herstel, hetgeen speculanten over de geheele wereld aanleiding heeft gegeven, om tol overhaaste dekking van blanco verkoopen in francs over te gaan. Zcoals te verwachten was, in verband niet het onstuimige tempo van de voorafgegane daling, hebben deze engagementen een zeer hoog totaalcijfer bereikt, niet alleen in Duitschland, waar geldzucht en vaderlandsliefde zijn samen gegaan in het streven, on? door short-posities in francs de positie van het vijandelijke betaal middel te schokken, doch ook elders, niet «n de laatste plaats hier te lande. Er zijn in Amster dam. naar het schijnt, zeei aanzienlijke ver liezen in francs-speculaties geleden, in de eer- si plaats natuurlijk wel onder de Duitsche ele menten. Die verliezen hebben ook op de stem ming onzer fondsenmarkt een belangrijken in vloed uitgeoefend. Het onderpand voor de valuta-engagementen bestond veelal uit effecten. Doordien de marges uitgeput raakten, moesten vele van deze effecten worden opgeruimd Dit heeft vooral op de stemming van petroleuin- waarden een zeer merkbare uitwerking gehad, maar ook in andere afdeelingen heeft zich de zelfde invloed terdege doen gevoelen. Ook afgezien van dezen belangrijken tech- nischcn marktfactor zou de belirs echter waar schijnlijk geen opgewekt verloop hebben ge had. omdat hiervoor de algemeene factoren nog te onzeker blijven Het heette tot nu toe, dat de leden der Com missies van Onderzoek omtrent Duitschlands betaalkracht enz., het vrijwel eens waren ge worden. Het rapport zou aan het eind van de vorige week zijn gepubliceerd. Thans blijkt echter, dat er belangrijke verschillen van mec- ning zijn ontstaan over het bedrag, dat Duitsch land eventueel zou kunnen betalen, de termijn van een moratorium de wijze vair betaling, enz. kortom, dezelfde punten, waarover ook vroeger reeds zooveel strijd is geweest tusschen de Engelsche en.de Fransche afgevaardigden :n de Commissie van Herstel. Blijkbaar zijn deze moeilijkheden alleen verplaatst, doch nier op geheven Het heet thans, dat het nog wel een naar I weken zal kunnen duren, eer men tot overeen stemming komt. En dan zal men nog hebben af te wachten, of een eventueel compromis door cie Commissie'van Hei stel zal worden aanvaard, dan wel, of deze op haar beurt op grond van deze voorstellen een nieuw compromis zal trachten te bereiken, wat natuurlijk verdere ver traging tot gevolg zou hebben. Die kans is in het geheel niet uitgesloten, omdat de Fransche regeering, na de groote overwinning, die zij in den strijd om den franskoers heeft behaald, allicht minder geneigd zal zijn tot een toege vende houding,.dan wanneer het in dit opizcht anders wqre geloopen. Ook in andere opzichten blij11 de toestand onzeker. In Duitschland staat men voor nieuwe verkiezingen, welker resultaat in alle geval een aanzienlijke „Ruk naar Rechts" zal meebren gen, waarbij liet echter vooralsnog onzeker is, of deze verplaatsing zoo ver zal gaan, dat Duitschland zich ongeneigd zal gaan betoonen, om de verplichtingen na tc komen, die het bij het Verdrag van Versailles op zich heeft ge nomen. Zoo ja. dan zou men natuurlijk, en terecht, nieuwe Fransche dwangmaatregelen kunnen verwachten, waarbij het echter weer on zeker zou zijn, of Engeland zich hierbij zóu aansluiten, en of hieruit niet nieuwe oneenig- heden zouden voortspruiten. Ook in Engeland zelf blijft dc toestand r.og onzeker. Het Arbeiderskabinet vindt wel in het algemeen een goede pers, maar het moet er natuurlijk rekening mede houden, dat het slechts een derde gedeelte van het aantal leden van het Lagerhuis achter zich heeft. En zelfs hierop kan het niet te vast rekenen, daar een gedeelte van zijn eigen aanhangers tot de extremisten be hoort, wien de regeering lang niet ver genoeg gaat. Er zijn dan ook door deze groep reeds verschillende voorstellen ingediend, welke welis waar met groote meerderheid zijn verworpen, maar die toch het gevaar vergrooten» dat de regeering op het onverwachtst door een com binatie van verschillende groepen in de minder heid gebracht zal kunnen worden ten aanzien van een of ander belangrijk punt van Staats beleid. Op het oogenblik baart vooral de kwestie der loonen en der arbeidsvoorwaarden in de mijn industrie zorg. Door de mijneigenaren zijn voor stellen gedaan, 'die in sommig opzicht vrij ver gingen, maar waarmede dc mijnwerkers zich toch over het geheel niet hebben kunnen ver eenigen. De mijnwerkersgroep vormt een aan zienlijk contingent, zoowel van dc Labour-afge- vanrdigden als van d- tegenwoordige Ministers. Het is dan ook. tc begrijpen, dat de regeering in dezen stand van zaken aanleiding heeft ge vonden, om zelf een wetsontwerp aan te kon digen betreffende minimumlounen ïn de mijn industrie. Daarmede zal echter een groot deel der „bur gerlijke" afgevaardigden het uit "en aard der zaak niet eens zijn, zoodat men de kans loopt op een ernstig conflict, hetwelk tot een nieuwe regeerings-wisseJing of tot een nieuwe Kamer ontbinding aanleiding zou kunnen geven, tenzij de mijneigenaar en de mijnwerkers het onder ling nog buiten de regeering om eens vorden. Zooals gezegd heeft onze beurs oir. de ver schillende, hierboven uiteengeaette redenen, een ongunstig verloop gehad. Daartoe hebben echter ook nog andeic factoren, van loCalen "aard, medegewerkt. Als zoodanig moet voornamelijk wel de verdere daling in de aandeelen eji obliga- tiën der Furness-Stokvis-combinatie worden ge noemd en de drastische reorganisatie-voorstel len, welke thans door het bestuur dezer onder neming zijn ingediend. Uit den treure heeft de directie verleden jaar, toen de aandeelen en obligation voortdurend terugliepen, verklaard, dat de toestand der maatschappij hiertoe geener lei aanleiding gaf, en heeft zij gewezen op dc groote verscheidenheid van de belangen der maatschappij, welke bij ongeveer een vijftigtal verschillende zaken was geïnteresseerd. De beurs heeft aan deze geruststellingen geen geloof gehecht, zooals thans blijkt, met maar al te veel reden. Het heet thans plotseling, dat bijna het geheele actief uitsluitend bestaat uit aan deden van Furness Scheepvaart- en Agentuur Mij. en van de oude Stokviszaak. Zijn al die an dere activa nu opgeruimd, zoudrn wij willen vragen, of waren zij van zoo weinig beteekenis, dat zij feitelijk geen gewicht in de schaal leg den? Of wel waren het alle slechts ondermaat schappijen van de beide genoemde groepen? Maar in dit laatste geval is het weer onver klaarbaar. dat deze maatschappijen, wier be langen dan zoo stek verdeeld zouden zijn, zoo bijzonder slecht hebben gewerkt, daar immers het eene deel van het bedrijf zooals trouwens verwacht was, dan toch een compensatie had moeten geven voor eventueele tegenslagen bij een ander gedeelte. Zoo kan men doorgaan met vragen, waarop de drastische reorganisatie-voorstellen geen ant woord geven. De obligatiën zullen thans, als deze voorstellen worden aangenomen, tot in come-bonds worden verlaagd cn dus in het ge heel gegn vaste rente meer trekken. De aan deelen zullen worden teruggebracht tot 10 der nominale waaide en bovendien gedegradeerd, worden tot aandeelen B., waarop de kans op uitkeering vrijwel nihil schijnt in verband met de bepalingen omtrent rente en aflossing op de inkomstenobligatiên, dotatie der reserves en dividend op te creëeren aandeelen. In elk geval blijkt thans, welk een ernstige fout men heeft gemaakt, door het opzetten van de aandeelen der constitueerende maatschappijen tot vele hon derden percenten en door het uitgeven van obligatiën tegen deze zoo sterk gelnfleerde waarden- Ons publiek verliest hieraan weder zeer aan zienlijke bedragen, waardoor de stemming voor industriöeie waarden er niet op zal verbeferen. Rubberwaarden hebben een lusteloos verloop gehad, mede door de afbrokkelende rubber- prijzen en de berichten omtrent de voortdurende uitbreiding van de Inlandsche rubbercultuur in Ned. Indië. De cijfers, welke te dien aanzien on langs zijn medegedeeld, blijken echter zeer over dreven te zijn geweest, doordien zij geen reke ning hebben gehouden met het feit, dat de in landsche rubber niet behoorlijk wordt gedroogd, zoodat een groot percentage voor indroging moet worden afgetrokken, in den prijs wordt hiermede natuurlijk rekening gehouden. Volgens gerectificeerde schattingen, komt men. op grond van het bovenvermelde; tot een taxatie, die on geveer half zoo hoog is als de vroegere. Ook tabakken zijn na de grpote rijzing, die aan de eerste inschrijving is vooraf gegaan, zwakker geworden, vooral wat Senembah's be treft. dit laatste in verband met geruchten, vol gens welke de kwaliteit van den oogst dezer maatschappij dit jaar niet zou meevallen. Tegen het einde der week trad echter weder eenig herstel in.v Petroleumaandeclen, die aanvankelijk in koers waren teruggeloopen, konden later een krach tige verbetering boeken, in verband met het be richt. dat de Koninklijke Petroleum Maatschappij zal overgaan tot 'e uitgifte van nieuwe aan deden a pari waarbij elke vier oude aandeelen recht hebben op toewijzing van één nieuw. Onder de tegenwoordige omstandigheden, nu de vooruitzichten der petroleummarkt belangrijk verbeterd heeten te zijn, sinds aan de snelle toe neming der productie in de Vereenigde Staten een eind is gekomen, is de mare eener nieuwe emissie door de beurs 'gunstig opgevat. Cultuurwaarden hebben eveneens in de tweede helft der week een beter verloop gehad dan in den aanvang, mede in verband met een "tijging in den prijs van liet product te New York-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 10