NIEUWE AËONNEHENTEK IMERSFOflRTSCH DAGBLAD STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK. wijzing van eenige burgers werd hij door een agent van politie gegrepen en naar het politiebureau geleid. Door den zorg van den Gemeentelijken Eerste-Hulpdienst werd de zwaar-gewondc M. per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. De Commissaris van Politie, de heer Kra mer, was spoedig op de plaats van het mis drijf aanwezig en heeft nog in den afgeloo- pen nacht in het ziekenhuis den als ver dachte aangehoudene met den verwonde M. geconfronteerd, die in G. pertinent den per soon herkende die hem had gestoken. Niettegenstaande ook verschillende getui gen G. als den dader aanwijzen, blijft deze hardnekkig allo schuld ontkennen en zegt zich van het voorgevallene niets te herinne ren. G., die woonachtig is in een vaartuig, ge legen aan de Slachthuiskade, is in voorloo- pige bewaring gehouden. Het mes waarmede de verwonding is toe gebracht, is nog niet gevonden. ERNSTIGE MISHANDELING Onder buren. Te Middelburg is Maandagavond de 30-jarige van F., wonende aan den Zuidsingel, gehuwd en vader van 6 kinderen, door medebewoners van het huis, zekcTC O., diens zoon en dochter, zoo ernstig mishandeld, dut de aangevallene, op medisch advies, naar het Gasthuis moest worden vervoerd. Hij had wonden aan het hoofd en verbloedingen op den rug. De politic hield de aanvallers aan, die bekenden vnder en zoon werden in arrest gehouden, doch dc dochter werd op vrije voeten gesteld in ver band met huiselijke omstandigheden. Dinsdag morgen was de toestand van v. F. nog zoo, dat gevaar voor zijn leven niet geweken was. DIEFSTAL ONDER ERNSTIGE OMSTANDIG HEDEN. Ten nadecle van een krank- zihnigc. Iemand die in een perceel aan den Prinsen gracht te Amsterdam een zilslaapkamer in huur had, werd in Mei 1925 plotseling krank zinnig. De ongelukkige werd in het gesticht te Castricirm opgenomen en van zijn afwezig heid maakten de kamerverhuurster en een kennis van deze gebruik om zich een aantal goederen, aan den man toebehoorende, toe te eigenen. Gisteren stonden de vrouw en de man ach tereenvolgens voor de Vierde Kamer der Recht bank te Amsterdam terecht ter zake van diefstal van eenige goederen van den kamerbewoner. Het tenlastegelegde betrof den diefstal van voorwerpen van betrekkelijk geringe waarde. Maar volgens het O. M., mi Van Thiol, is er veel meer gestolen effecten, die beleend wer den en een zeer belangrijk geldsbedrag. De houding van de vrouw was volgens het O. M. niet zoo slecht. De man echter gedroeg zich naar de mededeelingen van ht O. M. als een echten roover. Gelijk een roofdier doorsnuffelde hij, zei het O. M., de goederen van den onge lukkige. Hij eischte tegen de vrouw, die een zeer zie- kelijken man heeft, maar voor wie hij tocih geen voorwaardelijke veroordeeling op zijn plaats acht, drie moanden gevangenisstraf, terwijl hij tegen den man acht maanden gevangenisstraf requireerde. Voor den man trad als verdediger op mr. G. Parser. GEVAARLIJKE OPLICHTERS. Pscudo valsche munters. Voor de rechtbank te den Haag hebben te recht gestaan de 31-jarige mijnwerker S. S. uit Aken en de 24-jarige koopman G. E. H. S. uit Kerkrade, wegens oplichting van een plan ter in Den Haag voor 500. Beide beklaagden ontkenden. De planter, als getuige gehoord, deelde mede. dat hij door een caféhouder uit het Achterom m aanraking was gebracht met de bekl. Deze hadden een verhaal gedaan over het maken van volsch bankpapier, waartoe zij in staat zou den zijn en waarvoor zij dc lige werktuigen zouden bezitten. Aan den g< uige werd ge vraagd, een kamer ter beschikking te stellen, op dat eon proef zou kunnen worden genomen. Bekl. deden verschillende mededeelingen en verichtten handelingen om hun verhaal kracht bij te zetten. Toen men ten slotte geld zou gaan maken, vroegen bekl. defi getuige om daar voor even bankbiljetten beschikbaar te stellen, liefst van 1000, omdat deze het gemakke lijkst konden worden nagemaakt met het oog op de kleur. Getuige had echter geen derge lijke biljettenhij heeft toen 5 biljetten van 100 ter beschikking der beklaagden gesteld. De eerste bekl. heeft een heele reeks van han delingen verricht, waarbij de biljetten met vloei stoffen werden geprepareerd. Vervolgens wer den velletjes wit papier tusschen de biljetten ge legd en van het geheel een pakje gemaakt. Dit pakje werd in een copieerpers gelegd. De pers werd in een kast gezet, waar hij eenige uren zou moeten staan. Desgevraagd zeide getuige zich niet te kun nen herinneren dot zijn aandacht gedurende .de bewerking eenigen tijd afgeleid is geweest. Dat is echter zeer goed mogelijk geweest want de bekl. deden zeer geheimzinnig; waardoor ge tuige zenuwachtig is geworden. Getuige, de caféhouder en de beide bekl. zijn gezomerd ijk uit het huis, waar een en ander had plaats gehad. Wggegaan. Onderweg ver dween de eerste bekl. en later verwijderde ook de andere bekl. zich. Geen van beiden heeft ge tuige terug gezien, hij kreeg daardoor argwaan en is noor huis teruggegaan. Hij heeft de kost geopend en de pers er uit gekregen. Het bleek hem toen, dat er alleen een pakje wit papier in zat, de bankbiljetten waren er niet. De caféhouder uit het Achterom bevestigde in groote trekken de verklaringen door den vorigen getuige afgelegd. Deze getuige had van het begin af bekl. reeds gewantrouwd. Beide bekl. beweerden, dat de getuige den be- wusten middag in het geheel niet in de kamer was geweest Voorgelezen werd een procesverbaal over de inbeslogneming bij de bekl. van verschillende voorwerpen en stoffen, welke voor de diverse handelingen noodig waren geweest. De eerste bekl. zeide, dat hij alleen bij den eersten getuige was geweest om een kamer te huren. De onder© bekl. gaf toe, dat er sprake is ge weest van het maken van valsch bankpapier. Dat er een truc gebruikt zou worden om zoo doende aan geld te komen, ontkende bekl. Het O. M., waargenomen door mr. Enger, achtte niet tegenstaande de ontkentcnis der bekl. het bewijs voor het ton laste gelegde geleverd. Oplichters als deze bekl. behooren tot dc ge vaarlijkste menschen, die er rond loopen. Eisch tegen ieder3 jaar gevangenisstraf. Jhr. mr. Benthem v. d. Bergh pleitte vrij spraak voor de bekl. en drong subsidiair op clementie non voor de bekl., die nog geen van beide tevoren een vrijheidsstraf hobben onder gaan. DOOD DOOR SCHULD. Auto-ongeluk te Rcnkum. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak ge daan in de zaak van den chauffeur te Rcn kum, die terecht had gestaan, ter zake dat hij aon zijn roekeloosheid en nalatigheid te wij ten had dat een voetgnnger, die's, avonds den straatweg te Renkum overstak dooT zijn auto werd overreden en gedood. Beklaagde was be stuurder van een vrachtauto, waaroen een tweede vrachtauto, die defect was gerookt met een ketting was gekoppeld. De tweede auto was niet van brandende lantarens voorzien. Overeenkomstig den eisch van het O.M. werd beklaagde veroordeeld tot 6 weken gevangenis straf KORTE BERICHTEN. Een onbekwaam bestuurder. De politie te Haarlem heeft een auto in be slag genomen, die bestuurd zou zijn door een man, die onder den invloed van sterken dronk verkeerde. Opkoop von klompenhout. In de laatste dogen wordt in don Gelderschcn Achterhoek door Duitschc klompenfabrikonten en handelaren veel klompenhout opgekocht, waardoor de prijs van het hout in korten tijd aanmerkelijk is gestegen. Bronden. Maandagmorgen is de boerderij von G. J. Nicuwenhuis in de buurtschap Beneden-Wclsum, bij Olst, afgebrand. Zes varkens, een schaap en een aantal kippen kwamen in de vlammen om. Alles was laag verzekerd. Vermoedelijke oor- ZQak von den brand is een lek in den schoor steen. Diefstal uit een geldkistje. Bij de caféhoudster mej. Sch. in de BrccsoapJ straat te IJmuiden zijn uit een geldkistje een bankbiljet van 1000, eenige andere bankbil jetten en wat zilvergeld gestolen Te water gereden. Te Oost- en West-Souburg is Dinsdagmor gen in een sloot het lijk gevonden van een 28- jarige ongehuwde vrouw uit Ritthem, die da gelijks per rijwiel naar Vlissingcn ging. waar zij werkzaam was in een wasscherij. De ongeluk kige leed aan toevallen en is vermoedelijk we der door een toeval getroffen en in de sloot gereden Inbrekers gearresteerd. De poiitie te Vlaardingen heeft gearresteerd de gebroeders P. en van der K., die zich aldaar aan verschillende, inbraken en diefstallen heb ben schuldig gemaakt Geheime distilleerderij. To Vlaardingen heeft een belastingambtenaar in de banketfabriek van de firma N. een ge heime distilleerderij ontdekt. Hervatting van den arbeid. Door de Directie van de N.V. Glasfabriek „Nieuw Buinen" is aan de arbeiders mededee- ling gedoan van een spoedige weder in werking stelling von 't bedrijf. Hervatting van den arbeid zal echter gepaard gaan met een loonsverla ging van 10 Deze loonsverlaging zal een kwestie van bespreking uitmaken op een door de arbeidersorganisaties bij de Directie aun- gevraogde conferentie. De Haagschc werklooz©n-de~ monstrntie. No de raadszitting heeft Maandagmiddag de waarnemende burgemeester, van den Hoog de heer dr. W. W. v. d. Meulen, een deputatie ont vangen uit het Comité van Actie uit de werkloo- zen, welke over eenige weken van steun uitge sloten worden. Dr. v. d. Meulen zegde toe dat het aangeboden request ernstig in studie zal worden genomen en verzocht de deputatie dit request bij B. en W schriftelijk verder toe te lichten. f Leve de vrijheid f Een zekere B., ie Winterswijk woonachtig, die nog-al een en ondeT op zijn kerfstok had en deswege voortdurend door de politie ge volgd we.d, zag eensklaps zijn huis doo: eenige politiedienaren omsingeld. Hij snelde de trap op, terwijl zijn belegeraars zich toegong tot het huis verschaften en sprong uit het venster van de eerste verdieping cn verdween met be kwamen spoed uit het gezicht. Hij moet nog terugkomen I De mogelijkheid is niet uitgeslo ten, dnt hij zich over dc grens in veiligheid heeft weten te brengen. Belooning mnnschlievend hulp betoon. Ten vorigen jare redde de 18-jarige Frouwtje. Koom uit de binnenhaven te Helder een 4-jarig Aeisje. Zonder aarzelen sprong zij gekleed te wa ter en wist het reeds zinkende kind te redden. Van verschillend zijden is het moedige jonge meisje voor deze spontane daad gehuldigd de buurtbewoners gaven haar een gouden horloge, en nog tal von andere huid ©bewijzen vielen haa ien deel. Thans is zij ook officieel voor haar optreden gehuldigdzij ontvig Dinsdagmorgen «rit de handen van den burgemeester van Helder den bronzen eerepenning voor menschlievend hulp betoon, Kaar door de regeering toegekend. Een lieve schoondochter. We hebben gemeld, dut aan den Hoornsche- dijk te Groningen de vorige week was ingebro ken ten huize der 80-jarige weduwe Hoiting, waarbij brand werd gesticht en 300 gestolen. No onderzoek is gebleken, dat de schoon dochter de inbraak heeft gepleegd en het geld, uit vrees voor ontdekking, weer heeft verbrand. Onder een boom. De 81-jarige arbeider J. Teunissen te Vels- wijk bij Vorden is, terwijl hij naar het hout hakken keek, door een vallenden boom gedood. Branden. Te Best is afgebrand de boerderij van Ant. Raaimakers, gelegen op den Driehoek. Bijna niets kon gered worden. Ook het beleqdende perceel van de wed. W. van Laarhoven werd door het vuur aangetast en brandde eveneens nf. Dr oorzaak is onbekend. Verzekering dekt dc schade. Valschheid in geschrifte. Een arbeider-onderbaas te Bargcrcompns- cuum wordt verdacht in Februari 1923 aan de Centrale Commissie voor Steunverlcening te Eminen een brief te hebben geschreven, waarin hij mededeelt dat een aantal te Bargercom- pascuum wonende arbeiders weigerden te ar beiden en daarom ten onrechte een steunbedrag krochtens de door de gemeente getroffen steunregeling wegens loonderving ontvingen, en dit schrijven valschelijk met den naam van den secretaris van den Vervenersbond te Borgercompascuum te hebben onderteckcnd. Tegen dezen onderbaas heeft het bestuur von den Vervenersbond een uanklocht wegens valschheid in geschrifte bij de justitie inge diend. Daar de aangeklaagde arbeiders door dit schrijven gedupeerd zijn, zullen zij bij civiele procedure een vordering tot schadeloosstelling tegen den onderboos instellen. Onder dc stoomtram. C. van B., te Bemmel, die Maandag bij het springen op de Betuwsche tram kwam te val len, waarbij zijn beide beenen werden afgere den is overleden. Kunst en Wetenschap. PAUI-US POTTER-HERDENKING. In November 1925 zal het drie honderd jaar geleden zijn, dat PauJus Potter te Enkhuizon, de plaats waar zijn vader ook reeds de schilder kunst beoefende, werd geboren, welk feit men aldaar op een pusende wij>e wil herdenken. Toen Potter 29 jaar oud overleed, had hij door zijn talent en verbazende werkkracht reeds meer don 130 schilderstukken voltooid, waar onder „Dc jonge stier" (1647), die nu nog in het .Mauritshuis te 's-Gravcnhage hangt, bene vens een menigte etsen, teekeningen cn studies. Werken van dezen beroemden schilder vindt men in allo groote musea van Europa. Er worden plannen besproken, in zijn ge boortestad een bescheiden gedenktccken te plaatsen op de Melkmarkt, waar de kunstenaar is geboren en geruimen tijd heeft gewoond. PROVINCIALE STATEN VAN UTRECHT. Buitengewone zitting. Aan den Commissaris der Koningin in Utrecht is machtiging verleend om de Staten dier pro vincie in buitengwone zitting bijeen te roepen in de maand April 1924. Zij die zich met I April a.s. voor een kwartaal op het (DE EEMLANDER) abonneeren, ontvangen de vóór dien tijd verschijnende nummers gratis. De Administratie. Kennisgevingen. Raadsvergadering. De Burgemeester von Amersfoort Gezien art. 41 der Gemeentewet Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dins dag den 1 April aanstaande, des namiddags ten 7 ure. Amersfoort, den 26 Maart 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDW1JCK. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken belanghebbenden opmerkzaom op het bepaalde in art. 27, le lid der Drankwet, luidende „Van verbouwing of herbouw von een loka liteit, waarvoor eene vergunning is verleend, wordt uiterlijk een maand vóór het einde van het vergunningsjaar waarin de verbouwjng of herbouw is aangevangen, onder overlegging van het plan, kennis gegeven aan Burgemees ter cn Wethouders, of, voor zooveel betreft een logement, waarin de verkoop alleen ge schiedt aan logeergasten of de lokaliteiten van eene sociëteit, aan Gedeputeerde Staten." Voorts vestigen zij do aandacht van belang hebbenden er op, dat, wanneer niet aan ge meld voorschrift wordt voldaan, de vergunning moet worden ingetrokken. Amersfoort, 25 Maart 1924. Burgemeester on Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn VAN RANDWUCK. A g e n d a voor de openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 1 April 1924. des namiddags zeven uur. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Motie van de hoeren B. Noordewier e. a., waarbij wordt voorgesteld een bedrag van f 17,919.20 langs gerechtelijken weg in te vor deren van het Chr. Nat. Schoolbestuur. 5. Vaststelling van het verslag aangaande 8e wijze, waarop het op de gemeentebegrooting toegestaan bedrag voor het in art. 36 der Leer plichtwet omschreven doel is besteed. 4. Voorstel von B. en W. tot huur van een woning aan den Hof, toebehoorende aan de Ned. Hervormde kerk. 5. Voorstel van B. en W. lot wijziging van het raadsbesluit van II Dec. 1923 inzake over name van stoepen. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de raadsbesluiten d.d. 27 April 1923 no. 278 en 18 December 1923 no. 762 inzake overdracht grond Heiligenbergerweg. 7. Voorstel van B. en W. tot verkoop von een aan de Marnixiaan gelegen perceel bouw terrein groot i: 696 M2, voor 3900 oan A. Hakkert. 8. Voorstel van B. en W. de publieke priva ten in de kiosk aan het station op te heffen. 9. Voorstel von B. en W. om een creoiet van 2000 te verleencn voor bevordering der emigratie. 10. Afwijzend advies van B. on W. op het adres van het Ned. Olympisch Comité om een subsidie. 11. Voorstel van B. cn W. tot voorloopige vaststelling der gemeenterekening dienst 1922. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op de invordering eener belas ting op de honden. 13. Advies van B. en W. op het adres van de N. V. Bakkerij „de Gulden Korenaar" v.h. H. Koning en Zonen e. o., houdende verzoek tot verbetering van de Groote Hang over te gaan. 14. Voorstel van B. cn W. tot wijziging von het reglement voor do brandweer. 15. Mededeeling van B. en W. in verband met het in de raadsvergadering van 26 Febr. 1924 genomen besluit tot het doen van de uit betaling van een minimumloon voor de werk verschaffing. 16. Praeadvies van B. en W. inzake het ver leencn van bijdroge in de verplegingskosten van kinderen in Kinderzorg. 17. Voorstel vun B. en W. tot vcrleoning von steun aan de woningbouwvereniging Goed Wonen voor d?n bouw von 155 woningen in het Soesterkwartier. 18. Voorste) van B. en W. tot den bouw van 4 kleine woningen aan de Walikersteeg. 19 Voorste! van dc commissie van wetge ving nopens de bepalingen inzake de drink watervoorziening in de Bouwverordening., 20. Voorstel van de commissie van wetge ving tot wijziging van het raadsbesluit van 22 Juni 1923 regelende de opneming in de Bouw verordening van een welstondscisch voor te stichten gebouwen. 21. Vuststelling staat oninbare posten hon denbelasting dienst 1921. 22. Voorstel van B. cn W. tot wijziging der gemeente-begrooting dienst 1923. Garnizoen. Bij Koninklijk Besluit von 25 Maart eervol ontslag uit den militairen dienst verleend met ingang van 30 Maart, op zijn aanvrage, oan den kapitein A. H. P .Blanuw, van den staf der infanterie, directeur der Cadettenschool, zulks met de verplichting om ter beschikking to blijven. en is benoemd bij het reserve-personeel der landmacht a. bij het wopen der infanterie, met ingang von 30 Maart, tot reserve-kapitein bij het 5de regiment de kapitein A. H. P BlaauW voor noemd. Examen. Voor het te Amsterdam gehouden examen voor apotheker-assistente slaagde Dinsdag j.l. onze stadgenoot© mej. J. P. Kot. Personalia. Tot penningmeester van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van gemeente ambtenaren is bij enkele condidaotstclling her benoemd de heer J. Hoors, hoofdcommies ter secretarie alhier. B o 1 a 1 a i k a-0 r k e s t. Voor een flink bezette zaal gaf het bekende Russische Balalaika-Orkest gisteravond een uit voering in Amicitia. De heer Vladimir Pogorc- loff, die de leiding von het geheel had, bood den aanwezigen een rijk varieerend programma, be- staande uit muziek, zong en dans. Het koor, dat over uitstekende stemmen beschikt, bracht de diverse nummers op verdienstelijke wijze ten gehoore en oogstte een dankbaar applaus. Het dansprogramma bevatte verschillende Russische Volksdonscn, die in hun netuurlijksten vorm in nationale Russische kleederdracht werden uit gevoerd en daardoor een eigenaardig maar toch keurig effect gaven. Ook deze dansen hadden veel succes. In het geheel genomen was het een mooie kunstavond, die de gestelde verwachtin gen geenszins teleur stelde Middenstandscongres. Het 21ste Middenstandscongres zal te dezer stede gehouden worden op 24 cn 25 September a.s. A a n r ij ding. Gisteravond had omstreeks half ooht op den Zuidsingel een aanrijding plaats, die gelukkig nog goed is afgeloopen. Een meisje kwam per fiets de Kleine Haag uit en wilde den Zuidsingel oprijden. Aangezien zij vrij veel vaart had en, zooals zij zelf later vertelde, haar remmen niet goed werkten, kwam zij in botsing met een vrachtauto. Zij werd tegen den grond geworpen, doch had het geluk met den schrik vrij te ko men. De fiets werd echter totaul vernield Kantongerecht. Voor de kantongerechtszitting was gedag vaard een brandstoffcnhondelaar uit Bonrn, wien ten laste gelegd was, dot hij met een auto niet voldoende had uitgeweken, toen hij eenige wiel rijders inhaalde. Wel had hij naar links uitge haald, doch terstond daorop was hij weer naar rechts uitgeweken. Het gevolg was, dat één der wielrijders was" aangereden, wiens fiets duardoor vernield was geworden. Beklaagde i verklaarde dat hij geen schuld had, doch dat een der wielrijders zich aan zijn wagen had vastgehouden. Verschillende getuigen verklaar den, dot de auto buitengewoon hard reed en dot beklaagde nu eens links, dan weer rechts van den weg reed. Daaraan achten getuigen de aanrijding te wijten. De ambtenaar van het O. M. achtte het ten laste gelegde uit de getuigenverklaringen bewe zen en eischte een boete van 3 subs. 2 da gen hechtenis. Uitspraak a.s. Maandag. Een winkelierster te Baarn hod, zooals een von haar klanten beweerde, waterbrood verkocht in plaats van melkbrood en toch melkbrood in rekening gebracht. Dit was volgens haar zeg gen 400 maal gebeurd. Dies eischte zij 400 maal het teveel betaalde terug. De keuringsdienst had het brood echter onderzocht en bevonden dat het wel met melk bereid was en geen aanleiding gaf tot vervolging. De ambtenaar van het O. M. achtte het feit niet zeer ernstig cn vroeg daar om een geringe boete, n.l. f 1 of 1 dag hechte nis. Voor de gevraagde schadevergoeding van 400 maal het te veel betaalde voelde noch de ambtenaar, noch do kantonrechter bijster veel. Uitspraak in beide kwesties a.s. Maandag. Een juffrouw uit Soest had haai kippen laten loopen op het land van haar buurman, ondanks herhaalde waarschuwingen van dien buurman. De juffrouw beweerde uitdrukke'ijk, dat ze ge zien had, dat de kippen niet op het bewuste land liepen. Wel had ze gezien dat de buurman d' kippen herhaaldelijk met steenen e.d. ge rooid had. Ondanks al haar beweringen, dat de •kippen niet op buurman's land geweest wa ren, hoorde zij een boete van 10 of 5 dagen hechtenis togen zich eisehen. Gem. Arbeidsbeurs. Aanvragen van werkgovors op 26 Maart 1924. 1 jongsto kantoorbediende (monn.), 1 kell- norsleerling, 1 kleermaker (uniformwerkor), 1 decoratieschilder, 2 costuumstrijkstcrs, 1 leer ling-strijkster. Aanbiedingen van werkzoekenden op 26 Maart 1924: I leerling-timmerman, 2 meubelbeitsers, 1 leerling-meubelmoker, 1 borstelmaker, 1 mach. schoenmoker, 1 beeldhouwer, I horlogemaker, I instrumentmaker, 1 emballcur-pnkkistenma- ker, 2 auto-monteurs, 2 banketbakkers, 5 bank werkers, 2 behangor-stoïfeerders, 2 bierbotte- laars, 2 boekbinders, 3 boekdrukkers, 1 boek houder, 4 broodbakkers, I costuumnaaistcr, 1 dagmeisje, 6 electriciens, 50 grondwerkers, T hulp in do huishouding, 9 mann. kantoorbedien den, 1 idem vrouw., 5 kontoorwerksters, T kleermaker, 17 letterzetters, 2 loodgieters, 2 loopknechts, 110 losse arbeiders, 4 machinale houtbewerkers, 4 machine-bankwerkers, 1 ma chinist, 7 magazijnknechts, 4 metselaars, 12 meubelmakers, 7 monteurs, 1 naaister, I bouw kundig opzichter, 29 opperlieden, 1 rijwiel hersteller, 11 huisschilders, 4 schoenmakers, 6 sigarenmakers, 1 sigarensorteerder, I smid, 2 slagers, 1 steenhouwer, 2 stokers, 2 bouwkun dig teekenoars, 28 timmerlicdcij, I tuinman, T vorstclnnaister, 1 voeger, 5 voorlieden, I wa gonmoker, 10 werkvrouwen, 4 winkelbedien den, 2 winkeljuffrouwen, I witter, 1 zadelma ker, T papierbewerker, 12 wevers, 1 plakker, 1 marconist, 1 magazijnmeester, 6 conducteurs, 2 remmers, 1 wissellooper, 1 portier, 1 chauf feur, 1 verwnrmingstechnikcr. Telefonisch Weerbericht. Naur waarneming in den morgen van 27 Maart. Hoogste stond 765.4 te Huporanda. Laagste stond: 745.1 te Wisby. Verwachting tot den avond van 28 Maart: Zwakke tot matige N.O. tot O. vrind, betrok ken tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter. Wielrijders. Fietslantaarn aansteken 6 uur 53 min. 435' STAATSLOTERIJ. Eerste Klasse. Derde Lijst. Trekking van 26 Maart. ƒ2000 No. 18481. 1500 No. 4865. f 400 No. 6219, 20247. 200 No. 17267. 100 No. 1697, 5129, 13770, 16446, 19884. 12 114 137 138 246 200 336 337 483 525 531 646 648 668 693 809 816 902 932 989 103S 1CC7 10S7 1088 1107 1119 1200 1217 1099 1771 1780 1814 1852 1809 1936 1941 1992 2014 2032 2082 2141 2117 2155 2253 226S 2269 2293 2297 2308 2337 2348 2378 2449 2455 2177 2530 2589 2591 2710 2762 27SO 233.9 In 2593 PRIJZEN VAN 2887 5987 8491 11988 8560 11990 8586 12233 2955 5992 2976 6(05 3017 6105 3206 0120 3228 6190 3243 6257 3283 6266 3286 630» 3422 6326 342d 63(31 3555 6377 3.582 6394 3604 6414 3667 6.560 3672 6580 3723 6598 8744 6600 3746 6641 3777 6066 3812 6764 3838 6781 3358 6791 3870 6844 8662 12258 8756 12271 8768 12289 8784 12354 8827 12445 9022 12551 9042 12788 91913 12759 9227 12805 9375 12832 9381 12849 9386 12878 8408 19688 9*131 12898 9468 12940 9178 12957 9767 12077 9808 130.50 9906 13117 9012 13200 9937 33247 3989 6907 10043 18255 4091 6911 10116 13265 4165 69513 10239 13342 4191 698-1 30270 33354 420-1 7010 10310 13391 4341 7057 10350 13453 1351 7088 10108 13461 4396 7124 10196 13488 4(3-59 7131 10516 13516 4665 7134 10560 13530 4692 7194 10662 13541 4705 7217 10771 13036 4724 7266 10806 13663 4753 7357 10875 13692 4765 7110 10911 13710 4787 7460 10983 13718 4811 7514 10993 13747 4832 7535 10994 13769 4894 7581 11032 13808 •1915 7G03 11123 13817 4935 7074 11185 13802 4976 7715 11236 13378 5052 7749 11266 13916 5057 7866 11269 14059 5194 7b9l 11279 14118 5243 79.56 11347 14120 52.53 79S1 11374 14121 5287 9028 11151 1t108 5493 8166 11507 14850 5566 820C 11527 14409 5610 8215 11552 14417 5661 8220 11591 14435 5744 3330 11604 14481 5773 8339 11012 1-1503 5784 8355 11651 14543 5785 8431 11967 14573 5893 8439 11973 11597 5961 de vorige lijst stond 7 in 7 15937. ƒ20. 14623 17111 20331 14679 17862 20374 14702 17400 20398 14786 17118 20100 11809 17437 20-130 11303 17450 20433 11880 17518 20486 14898 17524 20621 11957 175-50 205-15 15033 17581 20604 16051 17643 20661' 15124 17810 20601 15210 17815 20703 16223 17881 20727 16807 17885 20753 1531.0 17916 20769 16392 17990 20057 15398 18012 21023 15410 18026 21026 15425 18207 21018 16430 13310 21060 16459 18333 21170 16686 18383 21176 16646 1S4G3 21200 I ML I l?-r,9l 21201 15611 18721 21222 15C67 18728 21263 15902 18735 21255 16938 18738 21263 16011 18879 21272 16120 18893 21288 16179 18937 21295 16231 18947 21395 16287 18950 21615 16307 19003 21519 16318 19077 21561 10334 19138 21701 16336 19195 21716 16366 19211 21800 10419 19212 21833 16127 19232 21935 16137 19511 21955' 16463 lfOll 22010 L6462 19727 22047 16501 19736 22070 1C523 19886 22108 1 19999 22126 16605 20007 22196 16709 20020 2226» 16737 20030 22371 16739 20041 22404 16753 200.51 22424 16784 20103 22141 10791 20126 22520 16*05 20164 22574 10*15 20198 22598 16907 20230 22676 16961 20252 22706 16980 20283 228,52 16983 20296 22919 10989 20297 22966 18576 in. t. 18596; 435ste S t a a t s 1 o t e r ij. Eerste klasse. Trekking van 26 Maart 1924. (500 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breestraat 26) zijn oan de navolgende nummers te beurt geval lenprijzen van 20: 11654 en 15459. Te zamen 2 prijzen. 435® STAATSLOTERIJ. Donderdag 27 Maart 1924. le KLASSE. 4e LIJST. Hooge Prijzen: 20000: 12496. 1000: 195, 3051. W I 8 S K I. Ui O It S E Oft. ot- Niet Oft. Not-. 25 RIrt. 26 Mrt. *24 12 uur. Londen 11.62$ 11.63 Berlfjn0.614 0.61 Parijs 14 674 14.75 Brussel. 11 63 11.72$ Zwitserland'46.724 46.80 Weenen0.J81/, 0.'7llt* Kopenhagen 42 83 4290 Chustianta 87 00 37.00 Stockholm71.70 71.70 Ntw-York 2.71 2,70»/» Per lO.OOa

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 3