Rijn- en Moezelwijnen gewas 1921 WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. i&uó" ri KRAIHTOVCRBRENGING mimisch mitsui SPORTNIEUWS „DE ADELAAR" Langestraai 40 T elefoon 224 OVERHEMDEN MET 2 BOORDEN nieuwste dessins f 3.90 SCHILLER HEMDEN prima Matting f 3.90. Door tijdige inkoop thans goedkooper dan in Duitschland. Vraagt prijscourant GR EN ADI NES AUJ5 Hebt U een Taxi of Auto noodig? Bei dan op lo. 42 .Hoesters Abdijsiroop BINNENLAND. TELEFOON 145 e&npaAie in mderr W i At kmantisUjèspiiddinc HORTER ARBEIDSTIJD HEER .ARBEIDSPRESTATIE VOOR FIJNPROEVERS EXELSSOR roods en wills natuurporl per fiescii f 1.25 NEEMT PROEF Havik 41 S. H. Massa Tel. 292 «einigt Uw keel van het vastzittende «lijm en verruimt Uw borst met AKKER' AFO: Adverteutie Bureau Arniiemsche Poortwal 2a. Te!. 5|3 Plaatsing van advertentiesin alle bladen zonder H prijsverhooging E3 Aan de Staatscourant van gisteravond ontlecnen wij de volgende Kon. Besluiten toegekend de bronzen eeremedaille der Orarv je-Nassau-orde aan C. de Graaf, arbeider bij de familie v. d. Koppel te Dussen benoemd tot fiscaal-plaatsvervanger bij den krijgsraad in de directie der marine te Wil lemsoord, ter standplaats van den commandant der marine in die directie, in de gemeente Hel der mr. A. H. D.^F. Essers, griffier in het kan tongerecht te Helder; op verzoek eervol ontslagen A Balfoort als burger-onderwijzer bij de opleiding van de zeemacht 'benoemd tot opzichter-machinist bij de rijks- kustverlichting te Terschelling de opzichter motorist te Ameland W. Stobbe Hzn. AUDIËNTIES. De gewone audiënties van de ministers van Koloniën en van Waterstaat, zullen op Vrijdag 13 Juni a.s. niet plaats hebben. Do gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Zaterdag 14 Juni a.s. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister ven Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, zal op Donderdag 12 Juni e.k. niet plaats hebben. VREEMDE OORLOGSBODEMS. TE AMSTERDAM. De Amerikaansche torpedojager Parrott van Gravesend te Amsterdum aangekomen, ten einde aldaar eenige dagen te vertoeven. De commandant van het Italiaansche oor logsschip „Marthe", Markies Gorleri di Diano, en dc commandant van het Amerikaansche oor logsschip „Parrot", de heer Allan Manahan, hebben gisteren ten stadhuize hun opwachting bij den burgemeester gemaakt. NBDERLAND EN BELGIË. Dc verzonding van dc Schelde. Het B. T. 'A. seint uit Antwerpen: De laatste peilingen in de Schclde-passen heb ben zeer bevredigende resultaten opgeleverd. Bij Valkenisse is de grootste diepte beneden den zeespiegel overal op 7 M. gebracht. In den pas an Bath is de toestand eveneens verbeterd, en in den pas bij Kreukelhoos zijn de hindernissen geheel uit den weg geruimd. JHR. MR. A. F. DE SAVORNIN LOHMAN. y Heden overleden. Men seint ons uit den Haag In den ouderdom van 87 jaar is heden over leden de Minister van Stoat Jhr. Mr. A. F. dc Savornin Lohmon, oud-minister van binnenland- sche zaken, oud-Tweede Kamerlid. HET SCHOENENWETJE. Kans op een schoenenbanjir? Wij lezen in het Vod. Men heeft gelezen, dot de Minister van Ar beid, nu het invoerverbod op schoenen staat opgeheven te worden, een stok achter de deur wil, opdat de te verwachten invoer niet het ka rakter van een schoenbanjir krijgen. Er zijn nl. reeds veel aanvragen ontvangen, 'boral van Duitsche zijde. Dc verkoopdrang desnoods met verlies van deze zijde is begrijpe lijk, nis men bedenkt, hoe moeilijk en hoe kost baar het i$ in Duitschland crediet te krijgen. Men betaalt 60—80 percent. Onder deze om standigheden vindt men verkoop tegen b.v. 30 percent onder aanmaakprijs nog eengoede transactie De invloed van het wetje op de werkeloos heid kan uit een paar cijfers blijken. In een plaats als Loon op Zand hod men op I Juli 1023 225 wcrkloozen bij do schoenindustrie, op heden geen enkele. Het aantal werkcloozen dat op 1 Juli 1023 in de groep schoenindustrieplaat sen 682 en op 1 Januari 1024 nog 408 beliep, was 1 Mei 1.1. tot 52 gedaald. Trots het invoerverbod daalde, naar men ons verzekert, in ons land dc schoenprijs gemiddeld met 10 percent. Den laatsten tijd is hij echter wegens de hooge leerprijzen weer wat geste gen. DE BEZUINIGING. Bezuinigig op subsidies van het Rijk. Naar de Tel. verneemt, heeft dc Minister raad in beginsel besloten, dat van Rijksweg© ge subsidieerde instellingen voor haar bezoldigd personeel eenzelfde salarisvermindering zullen moeten invoeren, als voor de Rijksabtenaren is vastgesteld. De hieruit te verkrijgen besparin gen zullen tot verdere verlaging van subsidie aanleiding kunnen geven. Het volgende systeem van salarisverlaging is voor bedoelde instellingen ontworpen Voor gehuwd, mannelijk personeel en kost winners mot ingang van 1 Mei jl. met 5 pCt. voor de overigen met ingang van 1 Mei 1924 een vermindering van 10 pCt. Deze regeling behoort ook op de salarissen en verhoogingen der nieuwbenoemde of bevorderde functiona rissen te worden toegepast. Het ligt voorts in de bedoeling om de be sparing, aldus verkregen bij instellingen, die behalve Rijkssubsidie, ook financieelen steun van andere openbare lichamen ontvangen tus- schen de subsidieerende openbare lichamen te verdcelcn, en wel naar verhouding- van het in 1923 door ieder toegekend subsidiebedrag. toestand te bespreken, waarin de door haar ver tegenwoordigde pevsoneelcn zullen komen te verkeeren, indien de wijzigingen van het Rijks- bezoldigingsbesluit en de Pensioenwet voor bur gerlijke ambtenaren in vervulling zouden gaan. Het bestuur van dc Centrale heeft in de wei nig vruchtdragende besprekingen met de regee ring in het overleg, aanleiding gevonden om de phasen, welke de salarisherziening en de wij zigingen van de Pensioenwet thans zijn ingetre den, met de organisoticbesturen nader onder de oogen te zien, om daarna de houding te bepalen tegenover de voorgestelde verslcchtingen in de ze twee belangrijke punten van de arbeidsvoor waarden van het rijkspersoneel. In deze vergadering zal mede het advies van de ïechtskundig adviseur inzake het aangaan van een procedure tegen den Staat over dc 1 Mei j.l. ingetreden korting op de salarissen v/orden behandeld. Salaris herplaatste wachtgelden. Naar de Msb. verneemt is door den Minister raad de vraag onder de oogen gezien of aan wachtgelders in gevol van herplaatsing in 's Rijks dienst, een salaris moet worden toegekend, berekend op een diensttijd met rnedetelling van zijn vroeger als ambtenaar doorgebrachte jaren, dan wel of de herplaatste kan beschouwd wor den als een ontslagen ambtenaar, zoodat rnen bij het bepalen Van het salaris in de nieuwe betrekking geheel vrij staat. De Ministerroad heeft beslist dat dit laatste standpunt het juiste is. Het salaris van den nieuw aangenomene moet voor ieder geval afzonderlijk worden bepaald en dient verband te houden met 's mans capaciteiten en den aard der te ver richten werkzaamheden. DE DUBBELE MOORD TE WyCHEN. Een mede-vcrdachtc op vrije voeten. Uit Wychen wordt aan de ,/s Hertogenb. Crt" gemeld, dat Piet van den Broek, die als mede verdachte in dc moordzaak op W. Willems en zijn zuster Trui Willems gevankelijk naar Arn hem was overgebracht, dezer dagen op vrije voeten is gesteld. VERDU1STER1RNG EN BRANDSTICHTING. Een oneerlijke penningmeester. Voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam heeft terecht gestaan een 32-ja- rige tramconducteur wegens verduistering en brandstichting. Als pennigmeester van do afcL Amsterdam van de Federatie van Personeel in Openbaren Dienst en van andere organisaties, had hij ruim 1800 verduisteid en om de spo ren daarvan weg te werken en tevens om de ossuranticpenningen een bedrog van 2000. op te strijken, had hij brand gesticht in zijn woning in de Baarsstraat. In den morgen van den 19en Maart j.l.' had hij in petroleum gedrengdc lappen in een pa piermand gelegd, een lucifer er in geworpen en zijn woning verlaten, na een bus benzine in de buurt van de papiermand gezet tc hebben. Een buurman zag echtr spoedig het brandje cn geholpen door andere buren, was met cm mers water het vuur gauw gebluscht. Bekl. bekende. Uit het getuigenvrhoor bleek dat bekl. het geld wilde besteden om zijn viouw voor zangeres te laten opleiden. Het O. M. wilde rekoninghouden met het zeer gunstig verleden van bekl. en zijn minder goeden geestes toestand. Spr. cischte 1 jaar voorwaardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van 3 juar. HET ROOFHOL OP DE CEINTUURBAAN. Het vonnis tegen de beklaagden. Dc Vierde Kamer der reéhtbank te Amster dam deed uitspraak in de zaak tegen Nelly Korcmans cn Geert Zwerver, exploitanten van het vroegere roofhol Ceintuurbaan 326 te Am sterdam. Nelly Koremons, beschuldigd van het geven van gelegenheid tot plegen van ontucht met derden, waaronder eenige minderjarige meisjes, en mishandeling, werd veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Zwerver, die zich bovendien te verantwoorden had wegens souteneurschap en bedreiging van het loven, werd van het souteneurschap vrijge sproken, maar aan de andere feiten schuldig verklaard en eveneens veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. HET ZEDENSCHANDAAL TE GROOTEBROEK. Het vonnis der Alkmoarsche rechtbank. De rechtbank te Alkmaar heeft veroordeeld J. B. G., den 72-j. K. Gr. en P. R., allen te Grootebroek, tot I jaar en 6 maanden en 1 jaar gevangenisstraf. Salarisregeling rijkswerklieden P. T. T. De nieuwe salarisregeling voor de rijkswerk- lieden en voor het personeel der posterijen, te legrafie en telefonie luidt als volgt Er zijn vijf loongroepen, t. w. ongeschoolde werklieden, geoefende, gewone vaklieden, meer bekwame, en voorlieden-vakman, met een drie- deelige klasscindeeling. Het minimum loon bedraagt in loongroep I 24 bij aanstelling in een gemeente 1ste klasse, met als maximum na 5 jaar diensttijd 26.40 gemeente 2de klasse minimum 21.60, max. na 5 jaar 224 gemeente 3de klasse min. 19 20 max. 21.60 na 5 jaar. Loongroep 2, gemeente 1 ste klasse min. 26.40, na 5 jaar max. 28.80gemeente 2de klasse min. 24, na 5 jaar max. 26.40 ge meente 3de klasse min. 21.60, max. 24 na 5 jaar. Loongroep 3, gemeente 1ste klasse minimum 28.80, max. na 5 jaar 31.20, gemeente 2de klasse, min. f 26.40, max. na 5 jaar 28.80; gemeente 3de klasse min. 24, max. na 5 jaar 26.40. Loongroep 4, gemeente Iste klasse, min. 31.20, max. na 5 jaar 33.60gemeente 2de klasse min. 28.80, max. na 3 jaar 31.20 gemeente 3de klassp, min. 26.40, max. na 5 jaar. 28.80. Loongroep 5, gemeente 1ste klasse min. 33.60, max. na 5 jaar 36gemeente 2de klasse min. 3T.20, max. na 5 jear 33.60 gemeente 3de klasse, min. f 28.80, max. na 5 jaar 31.20. Salaris-congres Rijkspersoneel. Het dag. bestuur van de Centrale van Ver- eenigingen van personeel in 's Rijksdienst heeft besloten de besturen ven de 34 bij de Centrale eangesloten vereenigingen tegen 20 en 21 dezer in vergadering bijeen te roepen, teneinde den ERNSTIGE VECHTPARTIJEN IN DRENTHE. Verschillende gewonde personen. Eén is reeds overleden. Men meldt ons uit Emmen Zondag en Maandag hebben in, Klazinavccn en Zwartemcer hevige vechtpartijen plaats ge had. Verschillende menschen zijn ernstig ge wond, van wie een reeds is overleden, terwijl anderen op sterven liggen. Een persoon is eerst hevig gestoken en daarna met kokend water overgoten. De marechaussée Vopyl werd in de borst gestoken, den rijksveldwachter Helmholt word de pees van de middelvinger van d rech terhand doorgesneden en hij werd over de hond gesneden. Dr. Post uit Emmen hielp de ge wonden. Tenslotte had hij echter geen verband linnen meei, en dit moest hedennacht uit Emmen worden gehaald. Er hebben veel arrestaties plaats gehad. De oorzaak der vechtpartijen is het overmatige gebruik van sterken drank. Ook in Weerdinge is tijdens de Pinksterdagen gevochten. De caféhouder Stulen aldaar werd in de borst gestoken en levensgevaarlijk ge wond. AUTO- EN MOTORONGELUKKEN. Door eigen auto overreden. De heer Boddendijk, rijwiel- en autohandelaar te Meppel, wachtte tweeden Pinksterdag met zijn auto, waarin zijn vrouw en drie kinderen zaten, voor het Kateiveerhuis bij Zwolle, tot de verkeersagent hem het sein zou geven om op te rijden. De heer B. ging voor zijn auto staan en draaide hem op, niet er aan denkend, dat deze op de groote versnelling stond en de rem men los waren, pe auto schoot met groote vaart van de helling af, tot vlak aan de rivier het rechter voorwiel tegen een lantaarnpaal stootte en de paal afknapte. De auto, die an ders te water was gereden, week nu uit, juist tegen de pont die aangekomen was. De inzit tenden bekwamen geen letsel, de wagen werd vernield uit het water gehaald. De heer B. werd in het Koterveerhuis binnengedragen en naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd, met een gebroken sleutelbeen en eenige andere kwetsuren. (Hbld.) Onder een vrachtauto. Maandag ca. 7 uur is de 18-jarige mcj. C. M. de K., gewoond hebbende Plantageweg 57, te Rotterdam, toen zij met een vriendin in do richting Schiedam aan de rechterzijde op den Rotterdomschen dijk fietste, ter hoogte van het pompstation, door een haar achterop rijdende vrachtauto, uit Rotterdam, aangereden, met 't noodlottig gevolg, dat zij onder de auto terecht kwam. Met genoemde auto werd zij onmid dellijk naar den politiepost a. d. Koemarkt to Schiedam vervoerd en daarna per brancard naar het Gem. Ziekenhuis gebracht, waar zij te 9 uur tengevolge van zware inwendig© kneuzingen is overleden. De oorzaak van het ongeluk is nog niet op gehelderd. Het verongelukte meisje wilde bij het pompstation naar links oversteken cn do auto deed insgelijks, om links te kunnen pas- seeren. De vriendin beweert toen geen signalen gehoord te hebben, terwijl meerdere ooggetui gen hebben verklaard, dat de chauffeur, zekero A. A. uit Rotterdam, wel signalen heeft gege ven. (N. Schied. Crt.) Auto omgeslagen en in brand. In den nacht van Zondag op Maandag om streeks twee uur, kwam over den Nieuwen Zee weg ven Zandvoort naar Overveen, de heer F. uit Zandvoort met zijn auto. Bij het nemen van een bocht geraakte de wagen door do groote snelheid buiten den weg en sloeg om. De auto geraokte in brand. De inzittenden wis ten zich bijtijds uit het brandende voertuig te> redden. De auto verbrandde totaal. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Botsing met een straatorgel. Nabij Reineveld op den Haagweg te Delft, reed een auto tegen een orgel op, dat daardoor over den weg werd geslingerd. De aangericht© schade was vrij groot. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Motorongelukken. Maandagmiddag had op den hoek bij de „Drio Hoefijzers" te Langeweg een ernstig ongeluk plaats. Van Langeweg kwam een autobus, waar in zich een 25-tal dames en heeren bevonden, terwijl op den weg BredaMoerdijk een motor met duo-zitting met flinke voort reed. Juist op genoemd kruispunt vloog de motorrijder tegen de autobus op, welke tegen de schuur van den landbouwer v. G. terecht kwam cn de voor deuren geheel indrukte. De duo-rijder, de heer v. Str. uit Rotterdam, bleek ernstig gewond cn moest op medisch advies onmiddellijk naar het ziekenhuis te Rotterdam worden overgebracht. Het linkerbeen was op verschillende plaatsen gebroken. Aan den straatweg onder Roordnhuizum (Fr.) is de motorrijder Siebening uit Groningen bij het uitwijken voor eenige fietsrijders tegen een boom opgereden, van den motor geslingerd en ernstig verwond, opgenomen. Hij was bewusteloos cn is naar het zieken huis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Een onverstoorbare. Op de Binnewatersloot te Delft werd giste ren een loopknecht door een auto overreden. De chauffeur stopte onmiddellijk. De overrede- ne stond kalm op en sloeg het stof van zijn jas. De autobestuurder gaf hem een klinkend ach terwiel om van den schrik te bekomen. Voetgangers ondersteboven ge reden. O]) den Rijksweg Zuid voorbij Kleindorp on der de gemeente Glcen heeft Maandagmiddag omstreeks 6 uur een ernstig motorongeluk- plaats gehad. Uit de richting van laatstgenoemde gemeente kwam een motorrijder met flinke vaart aanrij den, toen twee voetgangers den weg wilden oversteken. De motorbestuurder kon niet tijdig genoeg stoppen of uitwijken, met het gevolg, dat beide voetgangers tegen den grond werden esmakt. Beide slachtoffers werden naar een in de buurt gelegen woning vervoerd, waar tweo ontboden geneesheeren overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtten. Eén der gewonden, een zekere Wauben uit Sittard, bleek hersenschudding te hebben be komen. Het gevaar van honden op den ucg. Maandagavond omstreeks half acht reed n motorrijder de bocht nabij de Pijlsteeg te Laren om, toen plotseling een hond voor het rijwiel sprong, met het noodlottig gevolg, dat d»> be stuurder zijn stuur kwijt rankte en met zijn. motor omsloeg. Met een eVnstige hersenschud ding werd het slachtoffer naar het St. Jans ziekenhuis vervoerd. Een dame, die op de duo zat, kwam er zonder ernstige verwondingen af. ONTPLOFFING IN EEN GARAGE. Een 15-jurigc jongen het slachtoffer. Toen de 15-jarige Glas zich hedenmorgen in dc garage van de firma Kok en Tuinman te Oudecarspel onder een juist binnenkomende auto bevond om den wogen te smeren, volgde plotseling een ontploffing. Vreeselijk verbrand werd de jongen onder de auto vandaan ge haald. Dc timmermansknecht Koster, di© hem onder de auto vandaan hooide, werd eveneens ernstig gewond. Glos is naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Dc oorzaak kan nog niet worden vastgesteld. Wel is onder de auto een lucifer gevonden. KORTE BERICHTEN. Verdronken. Te Leeuwarden is Maandag zekere P. P. bij het zeilen op het Kruiswater met zijn bootje omgeslagen en verdronken. Een tweede inzit tende wist zich te redden. Brand. Te Volkenswaard is de graanmalerij met ma gazijnen van de firma Smits en Dabbelsteen afgebrand Dc oorzaak is onbekend. Assurantie dekt de schade. Vlecschvérgif tiging. Na het eten van vleesch, dat schadelijke be-, standdeelen bleek te bevatten, is J. v. W, een 60-jarig gepensionneerd ambtenaar te Blijer - heide, overleden. Veertien dagen geleden wer den in zijn huisgezin verschillende personen on gesteld. Er openbaarden zich vergiftigingsver schijnselen. Doktershulp wérd ingeroepen cn ge constateerd werd, dat vleeschvergiftiging de vermoedelijke oorzaak van de ongesteldheid e y W_ zelf was er het ergst aan" toe. Hij werd naar het hospitaal te Kerkradc overge bracht. Vier kinderen waren minder ernstig on gesteld. v. W. was reeds oon de beterende hand, teen hij plotseling overleed. Zijn huisgenootcn, die thuis verpleegd werden, zijn nog niet geheel hersteld. Noodlottig ongeluk bij prijsschieten. het Maandagavond heeft *e Munstergeleen bij het prijsschieten op de kermis een ernstig ongeval plaats gehad. Toen een der schutters een flo bert wilde loden ging het wapen plotseling af en werd het zoontje van den heer D., dat in de nabijheid stond, in het onderlijf getroffen. Per auto werd het knaapje in levensgevaarlijken toe stand naar het ziekenhuis te Sittard vervoerd. Het wapen werd door de politie in beslag ge- norqen cn het verdere prijs-schicten verboden. Luchtvaart. PON7 DOOR DE LUCHT VERVOERD. Per vliegtuig is uit Parijs te Rotterdam aan gekomen een pony voor den heer H. Daendels te Hattum. Het paard was vergezeld van zijn eigenaar en drie andere personen. Bij zijn ver trek uit Parijs werd het gefilmd en gefotogra feerd. Het paard gedroeg zich gedurende de reis volmaakt kalm en nauwelijks had het per soneel van de K. L. M. het op vasten bodem neergezet, of het begon rustig te grazen. Toen het paardje door Rotterdam werd geleid met op zijn deken het bekende K. L. M.-opschrift, dat men zoo vaak in winkels ziet („Zoo juist aan gekomen per vliegtuig"), trok het natuurlijk zeer veel bekijks. De Olympische Spelen. HOLLAND-ZWEDEN. Om dc derde plaats. Men meldt ons nader uit Parijs Wij hadden wel opgemerkt, dot heel wat van onze spelers in den wedstrijd tegen Uruguay onzachte souvenirs van de nog aleens onbe- heerschte en al te vurige Zuid-Amerikanen ge ïncasseerd hadden, maar dat het zoo erg ge weest is, nee, dot was ongelooflijk. Zooeven zag ik Hans Tetzner op de boulevar'd. De arme jongen kon bijna niet loopen. Van Linge heeft een blessure, die haast niet „door een ongelukkig toeval" kan zijn veroorzaakt. Pijl is ook toegetakeld. Groosjohan betwijfelde in een pessimistische bui of hij nog wel ooit zou kunnen spelen. Dat is het resultaat van onze match tegen de Zuid-Amerikanen, de be looning voor ons harde en geestdriftige werk; waar de Fransche pers vol lof over is. Intus- schcn werpt deze algemeene tatouage en leden- matenschending een eigenaardig licht op de me- nieren der Uruguayers, die buiten een snelle combinatie van goochelaars, op gebied van ve nijnige trappen ook uitstekend thuis zijn. Tengevolge van deze algemeene invaliditeit stelde ons elftal zich heden tegen de Zweden als volgt op v. d. Meulen Denis Vcrwey. Lefèvre Oosthoek Horsten Snouck Hurgronje Vermettcn Breeuwer Formenoy SigmOnd. Holland speelt in wit shirt met een blauwen borstzak, waarop dc Nederlandsche leeuw. De Zweden in geel shirt met lichtblauwen broek, brengen het volgende elftal in 't veld Lindberg Mellgren Hirsch Sunderg Carlson Lindguist Koek Dahl Kaufeldt Rydell Lundquist. Vier van hqn spelen voor het eerst op de Olympiade, bij Holland zijn 6 remplocanten in het oorspronkelijke elftal. Scheidsrechter is de heer Retchury (Oosten rijk) die ook de wedstrijd tegen Ierland leidde. Het begin van dezen kalmen en prettigen wedstrijd geeft weinig fraais te zien. Formenoy lost van verre een aardig schot, terwijl even later Van der Meulen een voorzet mooi onder schept, iets wat hij later bij een corner door missen van Verwey weer op dezelfde wijze her haald. Een voorzet van Sigmond wordt door Breeuwer overgekopt. Don komt er echter wat meer teekening in hei spel. Beide doelen zijn -beuitclings in gevaar, doch aan beide zijden vormen da backs een hecht bolwerk. Verwey herstelt zich na een kwartier cn vindt z'n ouden vorm weer terug. Na ongeveer twintig minuten domineeren de Zweden. De oanvallen meestal geleid door de vleugels die uitstekend spelen en zuivere voor zetten geven, hebben echter geen succes, want Denis retourneert onverbiddelijk. Wij noteoren in deze periode een hard schot «•an Sigmond, «dat juist over gaat, terwijl even later Oosthoek evenmin succes heeft. De strijd verloopt kal in en zonder groote emoties. Beide ploegen spelen zeer correct en hebben dezelfde speltrant. Onze voorhoede maakt geen slechten indruk, al is de wil dikwijls beter dan de daad. Na 25 minuten schiet Formenoy een voor zet van Vermetten juist over, een corner op het Hollandsche doel wordt door twee Zweden lee- lijk gemist Denis onderbreekt een soloren van Koek, aan den anderen kant probeert Breeuwer het met een ver venijnig schot. Snouck Hurgronje en Vermetten gaan er sa men dan enkele malen vandoor, maar door te veel heen en weer getrap wordt er nogal eens gefloten voor buitenspel. Na een mooie combinatie der Zweedsche voorhoede schiet Koek keihard in het zijnet. Er is veertig minuten gespeeld, van overwicht van een der partijen is geen sprake. De Zweedsche aanvallen zijn gevaarlijker opgezet dan de onze, doch schutters hebben de Zweden ook al niet. Het Zweedsche doel beieeft den een angstig oogenblik. Na een snelle dribbeling van Lefèvre zet Snouck Hurgronje voor, Lindberg mist als hij den bal wil wegstompen, maar de bal rolt via een Zweedsche voet weer in het veld, waar Lefèvre aan de onzekerheid een eind maakt door keihard juist naast te schieten. Er volgt weer een korten tijd van Zweedsch overwicht en wij verwachten ieder oogenblik hetzij een doelpunt, hetzij het fluitsein tot de rust. Helaas het doelpunt kwam eerder. Van der Meulen vangt een schot, maar laat den bal weer vallen. Kaufeldt is er als de kippen bij om den bal in te loopen. Zweden leidt, 1—0. Het was een kapitale fout van onzen doelman, de eenige gelukkig die hij maakte, want overi gen speelde de H. F. C.-er een goeden wed strijd. Rust 1—0.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 2