Tportnieuws stadsnieuws. DE INTREKKING VAN ART. 40. De gerechtelijke actie van het N. O. G. Op de rol van dc Haagschc rechtbank kwam gisteren als nieuwe zaak voor een vordering van het Ned. Onderwijzers Genootschap tegen den burgemeester van Den Haag. De vordering is ingesteld voor een onderwij zer, aan een openbare lagere school te 's Gra- venhage, die tengevolge van de intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit in salaris was achteruitgegaan. Getracht wordt nu- langs rechtelijken weg dit bedrag weer op het vroegere bedrag terug te brengen. Voor den burgemeester stelde zich gisteren jhr. mr. A. K. C. de Brouw. Mr. Oppenheirner, die de zaak voor het N. O. G. had aanhangig gemaakt, concludeerde voor eisch, waarna de zaak voor dc conclusie van antwoord werd aangehouden tot de zitting van 2 September a.s. DE STAKING BIJ WERKSPOOR. Nieuwe solidariteitsstakingen te Rotterdam. Nadat Zaterdagmorgen de directie van Wil ton's Machinefabriek en Scheepswerf met het personeel had vergaderd cn de heer Wilton had medegedeeld, dat gistermorgen werk uit Am sterdam van Werkspoor zou arriveeren en dat die arbeiders, welke zouden weigeren dit werk at te maken, ontslagen zouden worden, werd' gistermorgen om 6 uur door een groot aantol arbeiders aan het werk voor Werkspoor begon nen. In den loop van den dag evenwel hebben de arbeiders uit de ketelmakerij, dc bonkwerkerij en de draaierij het werk neergelegd. Deze drie of- deelingen staan nu zoo goed als geheel stop. Te samen hebben ongeveer 150 man de fabriek verlaten. Ook in de machinefabriek cn scheepswerf van „Feijenoord" hebben pl.m. 50 arbeiders ge weigerd, werk voor werkspoor te maken en de fabriek verlaten. In totaal zijn thans 350 ar beiders te Rotterdam bij dit conflict betrokken. DE BOTSING TUSSCHEN TREIN EN TRAM NABIJ LEIDEN. De oorzaak. Omtrent de oorzaak der treinbotsing nabij Leiden meldt de „Leidschc Ct." het volgende: Bij dezen overweg is vanwege de tram een seinwachtershuisje geplaatst, waar de dienst doende beambte bij het naderen van een tram telefoneert naar het wachtershuisje aan de spoorbrug over het Nieuwe Rijn- en Schieka- naal, om te informeeren of de baan veilig is. Eergisteravond nu geschiedde zulks ook, doch de trambeambte kon aan de telefoon geen gehoor krijgen. Wijl er nu een zware mist over het land hing en de beambte wist, dat er omstreeks dien tijd een trein uit Utrecht arriveert, had hij den tram moeten doen stoppen door onveilig, lood licht te geven. Dit nu deed hij niet; hij gal groen licht. Plotseling zog hij echter de lichten van den naderenden trein en hij gaf onveilig signaal, doch te laat. Dc politie heeft den bewusten seinwochter een verhoor afgenomen en stelt een verder on derzoek in. DE ONTPLOFFING TE 'S GRAVENHAGE. Nog enkele bizonderheden. Met betrekking tot de Maandag plaats gehad hebbende ontploffing in de chemische fabriek „Fahrenheit" van dr. Furnée te Den Haag, kan nog worden medegedeeld, dat het product, dat vervaardigd moest worden, het verdoovingsmid- del chloordethyl was. Even vóór de ontploffing plaats had, had Moret, die als slachtoffer is ge vallen, den zwaren deksel met behulp van den machinist v. d. Spek door middel van ijzeren bouten op den ketel bevestigd. V. d. Spek is direct daarop vertrokken, wat waarschijnlijk zijn levensbehoud is geweest. Zooals men in de chemie steeds voor verras singen komt te staan, heeft men ook hier nog niet de oorzaak van het ongeluk kunnen ont dekken. Het bedrijf is voorloopig stop gezet. De justitie heeft heden beslag gelegd op het lijk van M., ten einde een sectie te doen ver richten. IN BRAND GESCHOTEN. De afgebrande boerderij te Eldcn. Omtrent de groote brand, die Maandag een der grootste boerderijen uit de Betuwe vernielde, meldt men aan het Hbld. nog nader, dat tegen half elf een sectie infanterie uit Arnhem op den Rijndijk Elden-Huissen aan het oefenen was met zoogenaamde lichtraketten. De windrichting was bezijden de boerderij van den heer Johan Lamers, een van de meest bekende paarden- iokkers uit ons land, van welke boerderij de militairen een 200 pos verwijderd waren. Ter wijl de raketten dc lucht in werden geschoten, schffht plotseling de wind gedraaid te zijn, al thans de bewoners van de boerderij zagen plot seling een paar vuurballen in een hooiberg terecht komen, die in een minimum van tijd in lichtelaaie stond. Direct werden alle troepen, die in den polder aan het manoeuvreeren waren, gealarmeerd ter assistentie, maar het mocht niet meer baten. De vrij sterke wind was oorzaak, dat hot vuur zich spoedig aan den anderen berg en daoina aan schuren en huisperceel meedeelde. Het vuur weid bestreden door brandweer uit drie ge meenten, n.l. Eist, Huissen cn Arnhem, vanwaar de motorspuil wostgerequireerd. De landbouwende bevolking in deze streek is zeer verontwaardigd over het feit, dot de mili taire autoriteiten meenden dergelijke gevaarlijke oefeningen te moeten houden in een streek, waar het brandgevaar door de droogte grooter is dan ooit. Waarschijnlijk zijn juist om het ge vaar van brand oefeningen op de heide om Arnhem vermeden, in dit geval echter had men geen gevaarlijker omgeving kunnen uitzoeken, hetgeen de gevolgen dan ook wel uitwijzen. De heer Lamers zal het rijlc aanspreken voor de vrij aanzienlijke bedrijfsschade, die hij onder vindt. De boerderij behoorde aan de Dullertstich- ting te Arnhem. AUTO TE WATER GEREDEN. De bestuurder verdronken. Gisteren nacht is een auto, waarin vijf personen gezeten waren, bij Leiden in de Hnarlemmertrekvaart gereden. De bestuurder, dc 49-jarige bloemist F. uit Sassenheim, is verdronken. De vier andere personen in de auto, twee echtparen, konden worden gered. De oorzaak van het ongeval is vermoedelijk de mist. KORTE BERICHTEN Verdronken. Maandagmiddag om 1 uur wilde schipper van Kersbergen van de „Op Hoop van Zegen" uit Brandwijk te Rotterdam zijn motorboot aan wol brengen, toen door don schok de 2T-jorige L. de Jong, uit Alblnsserdom, die als monteur op die boot medevoer over boord sloeg. Dadelijk werden pogingen in het werk ge steld om den man te grijpen, doch men mocht hierin niet slagen. Het brigadcpersoneel van de brandweer heeft verder nog met assistentie van den ge neeskundigen dienst de levensgeesten trachten op te wekken, wat echter niet is mogen ge lukken. Dr. van Inzelcn moest helaas den dood con- stateeren. Ontploffing. Maandagavond omstreeks 9 uur, terwijl de werkmeester in het smeedwerk les gof in het lnsschen aan de jongens der Sint Joseph- Gezellenvereeniging aan de Stadhouderskade te Amsterdam, ontplofte plotseling de acyteleen- houder van het laschapparaat. Met een gewel digen knal, vloog het laschapparaat uiteen. De ruiten van het bijgebouw waarin de lessen wor den gegeven, werden alle verbrijzeld, doch per soonlijke ongelukken kwamen niet voor De werkmeester werd lichtelijk door de glas scherven aan het hoofd verwond, terwijl de leerlingen, bleek van schrik naar alle zijden een uitweg wisten te vinden. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men in het duister. Het apparaat was juist een paar dagen te voren grondig gereinigd. De geweldige knal veroorzaakte een zeer grooten toeloop van nieuwsgierigen. Poging tot brandstichting. Door de recherche te 's-Hertogenbosch werd aangehouden F. S., aldaar, verdacht van onder den invloed van sterken drank, gepoogd te hebben zijne woning in brand te steken. Zoo wel binnen als buiten had hij daartoe 't hout werk met petroleum begoten en dit door mid del van lucifers vlam doen vatten, waarop door buren de politie werd gewaarschuwd. Hij is ter beschikking gesteld van de justitie. Wielrijdcn. HET NED. WEGKAMPIOENSCHAP. Ikelaar, prof. kampioen. Muller, amateur-kampioen. Gisteren is op het traject SoesterbergEde Arnhem, ApeldoornAmersfoortSoester berg, TM) K.M., wederom het weg-kampioen- schap van Nederland verreden. Wanneer om 10 uur het sein tot vertrek wordt gegeven verschijnen er 160 renners aan de start. Het eerst vertrekken de profs, 10 min. later de amateurs en zoo vervolgens dc nieuwelingen cn de veteranen. In Oeze soort wedstrijden speelt het pech-duiveltje een voor name rol en nauwelijks waren de renners ver trokken of men zag er al enkelen langs den weg staan om 'hun banden tc repareeren. Ook Maas, in de amateurs-klasse, op wien alle hoop gevestigd was, kreeg pech en ver speelde hierdoor zijn kans op één der eerc- ploatsen. Bij Ede probeeren Straat en Vreeswijk weg te loopen wat hun gelukt. Zij weten één mi nuut voorsprong op het andere peleton te krijgen, maar de titelhouder Tkelaar weel hen bij 'Apeldoorn in te halen. In een snel tempo gaat het op Amersfoort af. Straat heeft inmiddels los moeten laten cn precies kwart vóór twee passeeren Vreeswijk en Ikelaar -Amersfoort om de laatste etappe naar Soesterberg af te leggen. Zooals wij reeds meedeelden is Ikelaar er ten slotte in geslaagd om voor de 2de maal den titel te veroveren, door 2 sec. eerder de finish te pusseeren als "zijn concurrent Vrees wijk. Zoowel bij start, finish en langs den weg be stond voor dezen rit groote belangstelling van het publiek. De totale uitslag luidt: Prof.: I. Ikelaar 4 u. 37 sec.; 2. Vreeswijk, 4 uur 39 sec.; 3. R. v. d. Wiel 4-5-17; 4. Paymans; 5. Janssens. s Amateurs: 1. Muller, 4-17-52; 2. Hoeren; 3. Louwen; 4 Danen; 5. v. Dijk. Nieuwelingen: T. v. d. Aar, 4-22-58, 2. Lubscn, 3. Hendriks, 4. Roorsma, 5. Heeren. Veteranen: 1. Rutte 4-30-24, 2. Postmo, 3. v. Kampen. OPENBAAR LAGER ONDERWIJS. B. cn W. schrijven aan den Raad Bij Kon. besluit d.d. I October 1925 no. 51 werd uw besluit van 3 September 1923 no. 557 tot intrekking van het raadsbesluit van 28 Aug. 1923 ten aanzien van het opheffen van 3 klassen (n.l. dc eerste klasse van elke der open bare lagere scholen nos. 1, 2 en 6) en den toe stand te laten, zooals uw Raad op 22 Juni 1923 op voorstel van ons college heeft besloten, ten aanzien van welk besluit de burgemeester art. 70 derde lid der gemeentewet heeft toege past tot 1 April 1924 geschorst. Gedeputeerde Staten- deelen thans mede, dat de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen hun college bij brief d.d. II April 1924 no. 3404 afd. L. O. A. heeft bericht, dat er voor de regeering geen reden bestaat het raadsbesluit d.d. 3 September 1923 no. 557 ter vernietiging wegens strijd met het alge meen belang aan de Koningin voor te dragen. Genoemd college verzoekt te willen mededce- len, of thans, nu de schorsing een einde heeft genomen, het raadsbesluit van 3 September 1923 no. 557 is of wordt uitgevoerd, zoodat aan school 2 weder een eerste klasse is ver bonden dan wel of uw Raad nader besluit die klasse ook verder achterwege te laten. Tenslotte vraagt genoemd college, teneinde den minister - kunnen inlichten of uw Raad heeft besloten of alsnog zal besluiten school 2 (met ingang van I September 1924 op te hef fen. Naar gelang van het antwoord heeft dc Minister zich n.l. bereid verklaard te bevorde ren, dot de vergunning volgens artikel 3, 2e lid dgr Lager-onderwijswet 1920 evenals ten aanzien van school I (Hellestraat) voor het tijdvak van T Sept, tot en met 31 Decem ber 1923 ook ten opzichte van school 2 wordt verleend, te rekenen van I Sept. 1923, hetzij tot het tijdstip waarop de eerste klasse weder mocht zijn ingevoerd, hetzij indien dit niet mocht geschieden en in geval van ophef-' fing der school tot en met 31 Aug. 1924. Het aantal leerlingen der Te klasse van do verschillende scholen bedraagt thons school 3 34 school 4 30 school 5 30 school 6 24 school 7 31 school 8 31 school 9 37 school 11 35 school 12 30 school 14 31 school 15 29 Er heeft dus geen aanleiding bestaan aan school 2 alsnog een eerste klasse te verbinden, zoodat wij u voorstellen te besluiten die klasse ook verder achterwege te laten. Verwacht wordt, dat het aantol leerlingen der openbore scholen voor gewoon lager onder wijs met September a.s. 2060 zal bedragen. Volgens de ontworpen I Juli a.s. in werking tredende wettelijke bepalingen, welke door do Tweede Kamer reeds zijn aangenomen, moet het aantal leerlingen per school 241 bedra gen, om aanspraak tc kunnen maken op ver goeding van 6 leerkrachten door het Rijk. Bij een aantal van 193 per school worden 5 leer krachten vergoed. Lettehd op den toestond der gemecnte-finnncicn en op het belang van het onderwijs, komt ons de volgende regeling het beste voor. Met September a.s. wordt opgeheven de school no. 2 aan de Coninckstraat. Door deze school thons reeds geen le klasse heeft, dus met September a.s. geen lo en 2e klasse zou hebben en bovendien school 3 in dit kwartier blijft bestaan, kon deze opheffing zonder groo te bezwaren geschieden De leerlingen van school 2 worden overgeplaatst gedeeltelijk naar school 3 (Coninckstraat) en verder naar school 11 (Heerenstroat) en scholen 4 en 5 (L. Beekstraat). Tevens wordt opgeheven de school no. 15 aan de Anemoonstraat, dit in afwijking van ons aan uwen Raad gericht schrijven van 27 Mei j.l., afd. II no. 2024, waarin wij u voor stelden te besluiten, dat school 15 een zelf standige school blijft, bestaande uit 2 klassen en ondergebracht in één lokaal van de school Anemoonstraat en de hiervoor benoodigde goedkeuring aan de Kroon te vragen. In over leg met den inspecteur van het L. O. komt het ons thans gcwenscht voor, dat uw Raad be sluit dit 7e lokaal der school Anemoonstraat te gebruiken als reserv<?lokaal van school 7 (Puntcnburgcrlaan). Hierin kunnen een 30-tal leerlingen der opgeheven school 15 worden ge plaatst (kinderen uit het le en 2e leerjaar), onder leiding van één onderwijzeres; de overi gen worden overgeplaatst naar de scholen aan dc Puntenburgerlaan. Door opheffing dezer beide scholen en met inachtneming van het feit, dut de scholen 12 (Weyerstraat) en 14 (Vondellaon), scholen met opleidingsklassen worden en tevens rekening houdende met 30 h 40 nakomende aangiften, zal de stand der schoolbevolking don met Sep tember a.s. zoodanig zijn, dat per school een leerlingenaantal van minstens 193 en gemiddeld 206 wordt bereikt; ten aanzien van iedere school zal dan een surnumerairc 'leerkracht voor rekening der gemeente blijven. Het komt ons niet gewenscht voor u een voorstel te doen tot opheffing van meerdere scholen, in verband met de dan ontstaande overbevolking der schoollokalen, die voor een aantal leerlingen van 48 niet voldoende ruim te bicden. In verband met het vorenstaande, hebben wij de eer u voor te stellen de volgende hoofden van scholen over te plaatsen 1. den heer J. W. Kiel, overeenkomstig zijn verzoek van school 7 (Puntcnburgcrlaan) naar school 12 (Weyerstraat). Aan deze laatste school is de betrekking van hoofd vacant. 2. den heer A. Besteman, overeenkomstig zijn verzoek van school 4 (L. Beekstraat), naar school 3 (Leusderweg), in de plaats van den heer P. Kecte. 3. den heer W. C. Oosterman van school 2 (Coninckstraat) naar school 4 (L. Beekstraat). 4. den heer W. J. F. A. Ribberink van school 15 (Anemoonslraat) naar school 7 (Puntenbur gerlaan). Resumeerende hebben wij derhalve de eer u voor te stellen te besluiten I. tot opheffing der school voor gewoon L. O. no. 2 aan de Coninckstraat. II. tot opheffing der school voor gewoon L. O. no. 15 aan de Anemoonstraat. HL het 7de lokaal van school 15 tc be stemmen als rcservelokaol van de school 7, voor kinderen uit de onmiddellijke omgeving van het schoolgebouw Anemoonstraat. IV. tot overplaatsing der bovengenoemde hoofden van scholen. Dc inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Hilversum heeft verklaard zich met deze regeling te kunnen vereenigen. Personalia. Blijkens de gisteravond verschenen Staatscou rant is de heer F. J. M. Offering op zijn ver zoek eervol ontslagen als leeraar aan de Rijks H. B. S. alhier, terwijl als zoodanig tijdelijk be noemd is de heer J. J. Brückwiidei. Jubileum. Bij de posterijen. Onze stadgenoot, de heer B. Both hoopt, 1 Juli a.s. den dog te herdenken, waarop hij voor 25 jaren geleden in dienst trad bij het Staats bedrijf der Posterijen en Telegrafie. Van die 25-jaren is hij 2 Jé jaar werkzaam ge weest als postbode te Nieuwerbrug bij Woer den, daarna 19 jaren als brievenbesteller te de zer stede en de laatste 3 Jé jaar als assistent alhier. Het zal dezen algemeen, geachten amb tenaar zeker niet aan belangstelling ontbreken op dezen gedenkdag. MOTOR- EN RIJW1ELWET. Aanvragen nummer- en rijbe wijzen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat op het bureau bevolking ten gemeentehuize, alhier kos- telooze formulieren verkrijgbaar zijn voor het aanvragen van nummer- en rijbewijzen voor motorrijtuigen. Examens. Onze stadgenoote mcj. H. Gnllandat Huct slaagde heden voor het eindexamen van dc kweekschool voor onderwijzeressen te Arnhem. GOEDKOOPE MARKTKAARTEN. Voor het spoorwegtraject Amersfoort Utrecht v.v. Met ingang van 28 Juni n.s. zullen des Za terdags aan het loket van het station worden afgegeven, goedkoope marktkaarten naar Utrecht voor 0.80 retour 5de klasse. Deze marktkaarten zijn geldig alleen op den dog van afgifte, voor de heenreis uitsluitend in treinen, die vóór 's middags 12 uur in Utrecht aanko men, cn voor de terugreis in treinen die vóór 6 uur n.m. uit Utrecht vertrekken. Voor kinde ren wordt op deze kaarten geen reductie gege ven, terwijl de reis niet onderbroken mog wor den. WECK-DEMONSTRAT1E. fn het gebouw Prins Hendrik. In het gebouw Prins Hendrik had gistermid dag een drukbezochte demonstratie plaats van dc Weck-sterilisccrtoestcllcn. In een uitvoerige beschouwing gaf Mevrouw Knoppers uit Banrn een uiteenzetting van de sterilisecr-mcthode Weck, waarbij zij den nadruk vestigde op het nieuwe sap-toestel, waarvan de groote voordec- len werden aangetoond. Verschillende wetens waardigheden werden vervolgens besproken, terwijl ook vele proeven werden genomen met het systeem Weck. Wij zagen heerlijk uitzien de gerechten nlsc.worteltjes, bloemkool, enz. ter wijl met het nieuwe sap-apparaat rabarber-sap werd gemaakt, waarvun dc aanwezigen in de ge legenheid gesteld werden hiervan een proefje tc nemen. Het was een alleszins interessante demonstra tie, die uitgaande van de firma van Ruijven, bij dc aanwezige dames, zeer zeker wel in den smaak gevallen zal zijn. RECHTSZAKEN. Arrcndissements-Rechthank. Rijwieldiefstal. Voor dc Utrechtsche rechtbank stond gis teren terecht een 33-jarige arbeider-remmer bij de spoorwegen te Amersfoort, beschuldigd van diefstal van fietsen, en we! twee tc Veoncn- daul en een te Amersfoort. Die eerste fiets te Vcenendaal stond daar bij een kapperswinkel beklaagde nam het rij wiel toen weg en bracht het naar de Bank van Leening te Utrecht, waar hij haar onder een valschcn naam beleende voor 20. De andere fiets, een week of twee later, nam hij bij een hotel aldaar weg, reed er mee naar een café houder in Amersfoort, aan wen hij haar ver kocht voor 15. Dc derde fiets nam hij in Amersfoort weg, ook uit een kapperswinkel hij bracht die aan een ander te Eist en nam vandaar een fiets mee in ruil voor die, welke hij bracht. Beklaagde ontkende deze laatste fiets te heb ben gestolenhij had ze voor 23 van een onbekende gekocht. Vroeger had Jiij evenwel erkend ze te Amersfoort gestolen te hebben. Hedenmiddag zcide hij, dit nooit gezegd lo hebben, 't Bleek, dat hij thans ook in de ge vangenis zat, een vonnis van 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf, óók terzake fietsendiefstal. Als getuigen werden gehoord de eigenaars van de eerste en tweede Veenendaalsche fiets. Beklaagde beweerde echter, dat hij voor de eer ste fiets reeds veroordeeld was op 27 Mei j.l. Bij onderzoek van het vonnis, toen uitgespro ken, bleek dat beklaagde zelf niet eens precies meer wist, welke fietsen hij gestolen had Als laatste getuige werd gehoord de eigenaar van de fiets, die beklaagde in Amersfoort had go- stolen. De officier van justitie eischte wegens dief stal van 3 fietsen een gevangenisstraf von 1 jaar. Mr. P h a f I' achtte het niet onmogelijk, dot eenige verworring is ontstaan door de vele dief stallen die beklaagde heeft gepleegd. Pleiter wees er op, dat beklaagde vroeger nooit met de politie in aanraking is geweest, langzamer hand is hij door minder goede vrienden op het slechte pad geraakt, hij ging toen fietsen ste len, waaraan alleen door een flinke straf paal en perk gesteld kan worden. Beklaagde onder gaat op het oogenblik al een lange vrijheids straf, en deze zou nu geruimen tijd verlengd worden. Pleiter drong daarop aan op clemen tie, misschien, dat aanleiding bestaat voor een voorwaardelijke vcroordceling. Uitspraak 4 Juli o. s.' KANTONGERECHT. Aufobus te water. Voor den kantonrechter verscheen hedenoch tend de chauffeur von een autobus, die tusschcn Spakenburg cn Bunschoten met zulk een snel heid een bocht genomen had, dat autobus met passagiers en al in dc sloot terecht kwam. Volgens een ooggetuige had beklaagde ge reden met een snelheid van 40 K.M. Ge tuige had dit snelle rijden gade geslagen en bij zich zelf gedacht „Als daar maar geen onge lukken van komen". De brug en de bochten daarachter werden met ongeveer dezelfde snel heid bereden. Het volgende oogenblik lag de autobus in de sloot. De ambtenaar van het O. M. wees er in zijn requisitoir op, dat het onverantwoordelijk is, dat chauffeurs van een autobus, aan wie het publiek hun veiligheid toevertrouwt, met zulk een razende snelheid over den weg rijden. Een hooge boete oc.htte spreker dan ook hier op zijn plaats en eischte een geldboete van f 25 met intrekking van beklaagde's rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. Uitspraak over 8 dagen. POLITIENIEUWS. Bekeurd. Door de #DÜtie is een persoon bekeurd we gens het onbeheerd loten van een trekdier op den openbaren weg. BALDADIGHEID. Ruit vernield Door een tot nog toe onbekend gebleven persoon is vannacht een ruit vernield in de Lan- gestraat. GEVONDEN VOORWERPEN. Een broche. Rechthebbenden kunnen zich tot het verkrijgen van inlichtingen ten politiebureele vervoegen. BURGERLIJKE STAND GeborenWillem Hendrik z. v. Sietse an Amerongen en Closino Vlug. Gesinn Maria Anna d. v. Johannes Hendricus Josephus Schoenma ker en Maria Christina Janus. Willemijntje d v. Hendrik van de Pol en Susanna Wilhelmino Hamwijk. Getrouwd: Tcunis 1 cobus van den Brul cn Elisabeth Hartogsvcld. Overleden Willem de Boer, oud 20 jaar, on- gchuwcL POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn. Brieven Binnenland. Depnrtement v. Oorlog, Den Hang; W. de Groot, Utrecht, C. v. d. Heuvel, Amsterdam; B. van Ingen, Rcnkum; K. Jansen Amsterdam; M. Mulder Amersfoort; Mij. voor Borg- cn Zeker heidstelling Amsterdam; E. Swnrt idem; H. van Wclie Hilversum. Briefkaarten Binnenlond. H. v. d. Boogort Den Haag; A. ten Broeko Is. Eyl Utrecht; v. Essen Amersfoort; Dorens vnn Ervens idem; A. Heimes Amsterdam; Maria Hiko idem; C .Schiverzcl Amersfoort; J. Ver steeg Boorn; P. de Vries Amersfoort; B. de Wit Hilversum. Brieven Buitenland. Emanuel Bosboom, Brussel. Briefkaarten Buitenland. J. Driesen Brussel; Anno Gerstner, Brln. schbj; Witthous Bruxclles. Amersfoortsche Zwemschool. De temperatuur van het water was heden morgen 7 uur 67 graden Fahrenheit. Achter gelaten in de Zwemschool 7 haarlinten, 2 ceinturen, horlogeketting, oenige hangertjes, 2 petten, een lijfje, sport riem. Telefonisch Weerbericht. Naar waorneming in den ochtend vnn heden Verwachting tot den avond van 26 Juni Zwakke tot matige wind, uit W. richtingen, licht of half bewolkt, droog weer, iets warmer. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 9 uur 53 min. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redacti* I De co vie icordl niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U opname van het vol gende: Elkeen die met mij j.l. Zondag den wedstrijd H. V C—N. A. C. zag spelen, moet het ver slag over dien wedstrijd, voorkomende in Uw blad van Maandag j.l. eenvoudig belachelijk voorkomen. Ik meende dat er in dit verslag be doeld werd dat N. A. C. in de competitie een klasse hooger speelde, maar neen het staat er toch duidelijk, zij speelde een klasse beter voet bal, hetwelk zich kenmerkte door een serie han digheidjes enz. En toch hebben ze verloren? En nog wel met 51. (Vijf tegen één). Hoe of dat kan? Ja, ziet II, N. A. C. benutte haar kansen niet, wont dot hoort blijkbaar niet bij het spel in die hoogcre klassen cn juist daarom deed H. V. C. het wel. Behoudens enkele oogenblik- ken is mij van een meerderheid vun N. A. C. absoluut niets gebleken. Ook van een serie handigheidjes, die hun spel in dezen wedstrijd als éen klasse beter zouden kunnen kwnlrficceren is mij niets gebleken. Onze subliem spelende middenlinie smoorde vrijwel elk handigheidje in haar wording. Dat Terbeek niet kon scoren, daaraan hebben zeker onze backs en in laatste instantie Smit, waarschijnlijk wel een beetje schuld, maar dat is Uwe verslag gever niet opgevallen. Dat onze voorhoede het stoute stukje uithaalde om v. d. Aa vijf maal te laten visschen, iets wat in de geheele knm- pioenscompetitie niet is gebeurd, vindt Uwe verslaggever blijkbaar een heel gewoon handigheidje. Zelfs de scheidsrechter moet het ontgelden. Onvoldoende, omdat hij een paar maal floot op aanhoudend appclleeren von enkele N. A< C.-spolers, voor vermeende buitenspel gevallen. Dat appellceren, vooral door le klasse-polers, onhebbelijk is, stoot er natuurlijk nic-t bij. Die groote fout die hij maakte door H. V. C/s 4e doelpunt toe te kennen, zou iedereen, zelfs do N A. C. menschen, gemaakt hebben, alleen Uw verslaggever niet. Als 10 minuten no het begin N. A. C. haar eerste doelpunt maakt, gelooft Uw verslaggever al oon een inmoakpot; ik ben werkelijk benieuwd naar zijn geloof als in de eerste 4 minuten reeds 2 doelpunten tegen ons worden gemaakt, zoools de vorige week Quick deed. H. V. C. is niet gewend aan stroopsmeer- derij, zij willen dat ook niet, maar critick, die hetzij willens, hetzij onwillens, afbrekend, in ieder geval onwaar is, doet ons schade. Schade niet in onze gelederen, daar wordt er om ge- lochen en kent men het spreekwoord: „Zeg mij met wien gij omgaat, en ik zol zeggen wie gij zijt", maar het schaadt ons naar buiten en het is onze plicht hiervoor tc woken. Mijnheer de Redacteur, U vriendelijk donkend voor de verleende plaatsruimte Hoogachtend C. BRITS, Voorzitter H. V. C. 25—6'24. Het blijkt weer jvelk een gevaar er schuilt in z.g. vriendschappelijke wedstrijden tusschen clubs uit verschillende afdeelingen. N. A. C., de kampioen van het Zuiden, komt met een groot aantol invallers de Amersfoort sche 2e klasser H. V. C. bezoeken en verliest daar buiten ieders verwachting en zeker niet het minst von het bestuur van H. V. C., dat toch de wedstrijden organiseerde, onder het motto: „Wie brengt H. V. C. de grootste nederlang toe", met 5—1. Een ieder die nog niet aan voetbal dolheid lijdt, zal dezen uitslag abnormnol vin den. Echter niet de H. V. C.-voorzitter, die dezen wedstrijd zijner jongens tracht te verheer lijken. Wij hebben vertrouwen genoeg in onzen ver slaggever, dat hij ons als steeds objectieve ver slagen geeft von het gebeuren bij H. V. C. Sportred. A. D. W 1 S s K IO Ci Ct S l') K. Oft. Not. Niet Oft, Ne 24 Juni 25 Juni '24 12 nu Londen II.M ll.52,/< Berlijn O.GSV, 0.6 3»/« 13 97* 12.20 Zwu seriand 47.37* 47.30 0.^8 Kopenhagen 45 10 45 05 Chrisliania 36 Co %S 05 Stockholm 70.15 70.85 2.60'/. Per 10.C00,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 3