EEN HITTEGOLF van duizenden Jaren terug is voor U bewaard in onze GLORIA-ANTHRACIET voor den volgenden winter. Zomerprijs f 3.35 per H.L. KOK'S Brandstoffenhandel en Electrische Brekerij JOH. 80TTINGA. Tenrtis- Rackets SCHILLETJE IE FONTEIN SCHEPPERS TAFELKLEEDEW DiVAMKLEEDEN SVIARQUIZEN ROLSCHERM tijdelijk met 20 °'0 korting H. Bokking Zn. AMEeSFSSRTSCÜ DAGBLAD Kolenpark Soesterweg Telefoon 883 Bestelhuizenvan Pemynstraat 4 - Utrechts cheweg 71. ei. 593. Snmatrastraat 20. Langestraat 25. (Depot Ververij Palthe). BFHANGERIJ - - STOFFEERDERIJ Langestraat 24 - Telefoon 496 LINOLEUM CONGOLEUIUI KARPETTEN PA* Rflaison de Cosffur© WIJERSSTBiAT 14. iel. 305 Speciale IsehbiKieling (e^eo toit Tallen cii atbreken van hel baar. RaarzaÜ - Bïnnrzeep voorkom i do roos eii Biet vet worcica h van het haar. ia ar. ATTENTIE! Door de steeds grootere vraag naar ons artikel KUNSTAARDE- WERK. hebben wij dit artikel enorm uitgebreid. Ziet onze étalage en prijzen. Aanbevelend: LANGESTRAAT 80. msaam3 AFD: Advertentie Bureau Arnhenische Poortwal 2a. Te!. 513 Plaatsing van advertentiesin alie bladen zonder H prijsverhooging E3 Likeur van bijzonder fijne samenstelling p. fi. f 3.4o =j—l S. H. MASSA T E L 2 o 9 Het bleek, dat bekl., die getrouwd was, om» gang met het meisje had gehad, die door de jongdame editor was verbroken. De man ont kende, op een desbetreffende vraag van den president, dat hij het meisje gedreigd zou heb ben haar te zullen dooden, als zij het uitmaakte. Hij had haar wel eens een revolver laten zien, maar dot had hij gedaan om haar vrees aan te jagen, dat hij eventueel de hand aan zichzelf zou slaan. De revolver en de patronen had hij indertijd te Antweipen gekocht. De heer J. C. van Vliet, chirurg daar ter ste de, legde cenige vrklaringen of omtrent den aard van de verwondingen, die het meisje waren toe gebracht. Het bleek dat het slechtoffcr alleen van achteren geraakt was cn dat de verwon dingen niet gevaarlijk zijn geweest. De des kundige geloofde niet dot het meisje door een dergelijk schot in den rug, op een andere plaats, doodelijk getroffen had kunnen worden. Mogelijk zou dat wel het geval zijn geweest als zij was geraakt in den slaap of in hot oog. Als tweede getuige-deskundige werd gehoord dc heer C. L. A. de Swart, die de revolver heeft onderzocht cn er met patronen van hetzlfdc ka liber als bekl. gebruikt had proeven mee ge nomen heeft. Deze getuige geloofde dat een schot in den rug wel doodelijk had kunnen zijn. Het is echter mogelijk, aldus getuige, dat de patronen die bekl. heeft gebruikt, verlegen wa ren. Het 10-jarige slachtoffer verklaarde, dat bekl. meer dan eens tot haar gezegd heeftAls je 't uitmaakt zijn or vier voor jou en één voor mij. Eenmaal had hij daarbij een rvolver voor den dog gehaald. Op 17 Mei was hij weer bij haar gekomen en had hij haar gevraagd of ze 't weer goed wilde maken, en toen zc ontken nend had geantwoord, had hij, spoedig daarop, eenige schoten op haar gelost. Zij had wel ge voeld dat zij geraakt was, maar erg veel pijn had zij er niet van gehad. De dokter heeft een van dc kogels verwijderd. Op een desbetreffen de vraag vertelde het meisje nog, dot zij aan vankelijk niqt geweten had dat bekl. getrouwd was. Later had hij haar wel eens van echtschei ding gesproken cn had hij ook meubelen voor haar gekocht. Een paar zusters van het slachtoffer wisten ook Ic verklaren dat bekl. het meisje wel eens met den dood heeft bedreigd. De verdediger vroeg of de broer van getuigen op zijn beurt bekl. wel eens had bedreigd, maar daar wisten getuigen niet van. Mijn broer is geen vechters baas, zei de een. Bekl. bleef ontkennen deï hij het meisje met den dood zou hebben bedreigd. Hij had haai alleen .gezegd dat hij niet zou weten wat te doen, als zij het uitmaakte. Het O. M., waargenomen door mr. Rombach, was van meening, dat de voorbedachte rade niet is komen vast te staan. Bekl. heeft vroeger wel het voornemen gehad het meisje te dooden en in verband daarmee liep hij ipet de revolver rond, maar de daad is niet direct gevolgd op een in kalm overleg gevormd plan om haar te dooden. Hij heeft in opgewondenheid de scho ten op haar gelost. Het O. M. meende evenwel, dat de poging tot doodslag wel bewezen is. Mr. Rombach ging hierbij nog eens na wat de getuigen hebben verklaard en hij betoogde voorts dot bekl. het meisje aanvaukelijk misleid heefteerst later heeft hij haar gezegd dot hij getrouwd was, waardoor zij natuurlijk vreesde in ongelegen heid te komen met de familie cn ten slotte heeft zij het uitgemaakt. Bekl. had geen enkel recht op haar en alleen een geweldenaar cn een egoïst als hij was onder deze omstandigheden in staat tot het plegen van dit misdrijf. Eisch vier jaar gevangenisstraf. Mr. A. van Namen zeide het met den officier eens te zijn, dat de voorbedrochte rade niet is komen vast te staan. PI. merkte op, dat bekl. veel van de vrouw hield en hij geloofde dat bekl. er alles aan gelegen was om dc verhou ding te doen voortduren. Bekl. heeft zich, aldus pl., een revolver aangeschaft omdat hij zich niet geheel veilig waande, aangezien hij van den kont der familie van het meisje wel eens be dreigd was. En hij heeft niet anders gedaan dan het meisje gewaarschuwd voor zijn dol- driftigen aard. Bij dezen bekl. past ook niet de gedachteik wil haar van het leven beroo- ven. Hij is op een gegeven oogenblik zoo woest geworden, dat hij zonder eenige gedachte aan het schieten is gegaan. Er rest dus de subsidiair ten laste gelegde mishandeling. Pl. meende ten slotte de rechtbank te moeten verzoeken, een onderzoek te doen instellen naar bekl.'s geestelijke vermogens. DIEFSTALLEN IN DE BIJENKORF TE AMSTERDAM. Alweer een bezoekster die voor de verlokkende uitstallingen is bezweken. fn den namiddag van 25 Juni zag een con troleur in „De Bijenkorf" te -Amsterdam, dat een vrouw oen paor kousen van een uitstalling nam, onmiddellijk daarop zich naar een andere afdeeling begaf cn vervolgens naar den uit gang, teneinde het gebouw te verlaten. Hij hield de vrouw aan, die, behalve het paar kousen dat hij zag wegnemen, in een actetasch meedroeg: een paar schoenen, een paar sokken, een dos en een badkostuum, olie uit „De Bijenkorf afkomstig en niet door haar gekocht. Bij een onderzoek in de woning der vrouw ingesteld, werden ook andere goederen aangetroffen, dio in „De Bijenkorf" waren ontvreemd. De 44-jarige vrouw stond voor den politie rechter te Amsterdam terecht. Zij bekende het feit. Waarom zij het bedreven had, verklaarde zij niet te weten. „Ik ben bezweken", aldus drukte zij zich uit. De goederen, die zij desnoods wel had kunnen betalen, had zij aan haar kin deren ten geschenke willen geven. Neiging om iets weg te nemen, zeide dc beklaagde desge vraagd vroeger nooit te hebben gehad. Hot O. M., mr. Van Lier, is van meening, dat waar blijkens de te haren huize gevonden goederen niet de eerste maal is, dat zij zich aan het goed van anderen vergrepen heeft, een ernstige straf moet worden opgelegd. Waar het hier een diefstal in „De Bijenkorf" geldt, een bijzonder soort diefstal zal spreker voor dit maal geen gevangenisstraf eischen, maar een geldboete, t. w. f 60 of 20 dag-en hechtenis Mr. Wesselius, die als verdediger optrad, wees er in zijn pleidooi op, dat de beklaagdo toen zij de diefstallen pleegde, blijkbaar ver keerde in een overgangstijdperk, waarin zij de rem over zich zelve kwijt was. Dat zij niet pre cies wist wat zij deed en dat zij de controle over zichzelve verloren had, blijkt wel uit het wegnemen van het badcostuum, waaraan be klaagde letterlijk niets had en waarmee zij ook niets kon aanvangen. Het zeggen der vrouw „ik ben bezweken», past ook eigenaardig in do overgangsperiode der vrouw. Inlichtingen als „De Bijenkorf trachten den kooplust dor men- schcn tot het uiterste te prikkelen en van de geraffineerde wijze van uitstallen door dit ma gazijn is de beklaagde, naar het oordeel van den verdediger, het slachtoffer geworden. Verder deelde pleiter mee, dat de beklaagde deel uitmaakt ven een gelukkig gezin en gun stig bekend staat. Hij achtte een voorwaarde lijke straf voor de beklaagde beterde weten- schop dat zij onvoorwaardelijk gestraft zal wor den, wanneer zij zich nogmaals vergrijpt, zal remmend werken. Mocht de rechter geen voor waardelijke straf willen opleggen, dan verzoekt pleiter veroordeeling tot een geldboete. Mr. Servatius tot beklaagde Ik geef u den road, dien ik in gevallen als deze ultijd geef, om niet meer naar dergelijke magazijnen toe te gaan. U behoort tot die vrouwen, die de ver leiding niet kunnen weerstaan, maar dan moet u ook zorgen, dat u niet in de verleiding komt. Het ton laste gelegde acht ik wettig en over tuigend bewezen. En wat de op te leggen stiaf aangaat, vereenig ik mij met opvatting van den officier, dot een geldboete hier op zijn plaats is. Rekening houdende met uw geldelijke om standigheden, veroordeel ik u tot f 40 boete of 20 dagen hechtenis. Wanneer u weer een dergelijken diefstal pleegt, dan zou u onvoor waardelijke gevangenisstraf krijgen. Dus denk er om, dat u niet meer naar dergelijke maga zijnen toegaat, 't Is in uw eigen belang. De beklaagde zoowel als de officier doen af stand van het recht tot hooger beroep. Ds Olympische Spelen. DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. Paulcn vierde. Gisteren zijn de othletiekwcdstrijden voort gezet. De resultaten zijn 400 meter. Eerste halve finale. 1. Vilch (Amerika) 47 sec. (nieuw wereldrecord), 2. Butler (Engeland), 5. Johnston (Canada). Niet geplaatst Paulcn (Nederland), Engdahl (Zwe den), Betts (Zirid-Aftrika). Pa uien tzette de spurt t« loat in hij kwam uit de laatste positie weliswaar fraai naar voren, doch vermocht slechts twee tegenstanders te passeeren. Tweede halve finale 1. Liddoll Engeland) 48 'A sec. 2. Imbach (Zwitserland) 3. Taylor (Amerika) N. g.4. Hoff (Noorwegen5. Oldfield (Zuid-Afriku) ;6. Svcnsson (Zweden). 3000 meter plocgwcdstrijd. Voor ieder land kwamen 6 deelnemers aan den startvoor het klassement werd de volgorde van de drie best geplaatsten in aanmerkingen genomen. Eerste serie 1. Norma (Finland) 8 min. 4756 sec., 2. Rialo (Finland), 3. Vala (Finland). Voor de finale zijn geplaatst Finland met 6 punten en Engeland met 15 punten. 2e serie I. Wide (Zweden) 8 min. 45 sec., 2. Cox (Amerika), 3. Kirby, (Amerika), 4. Tib- betts (Amerika). Voor de finale worden ge plaatst uit deze serie Amerika met 9 punten en Frankrijk me^ 18 punten. 10 K.M. snelwandelen. 2e serie 1. Frigerio (Italië) 49 min. 15% sec., 2. Mac Master (Zuid-Af rik) op 200 Meter, 3. Schwat (Zwitser- lan), 4. Valente (Frankrijk), 5. Gorke (Amerika) 6. Decrombècque (Frankrijk). HET DEGENSCHERMEN. Gistermorgen is met de eerste ronde van het individueel degenschermen aangevangen, waaraan werd deelgenomen door 72 schermers, die in totaal 19 landen vertegenwoordigden. De volgende schermers, die hun partijen won nen, bereikten de halve finales le poule Gevers (België), Paredes (Portugal), Caiman (Amerika), Windblom (Zweden), Van Boven (Nederland), Micrahim (Engeland) 2de poule Tom (België), Campagna (Italië), Dc Moranha (Portugal), Heisten (Zweden), Tri- anta Gillikos (Griekenland), Brouwer (Ne derland). 3do pouleDelporte (België), Mantegazza (Italië), Biscoe (Engeland), Breed (Amerika), Gripcnstedt (Zweden), Agathon (Engeland). 4de pouleDucret (Frankrijk), Anchorena (Argentinië), Frater (Engeland), Anspach (Bel gië), Courondo (Uruguay), Fitting (Zwitserland). 5de pouleMassord (Frankrijk), Empeyta (Zwitserland), Milner (Amerika), Osier (Dene marken), Luchctti (Argentinië), Holt (Engeland). 6e pouleComeran (Frankrijk), Mayer (Por tugal), Ryefelt (Denemarken), De Jong (Ne derland), Ponnero (Argentinië), Ako (Noorwe- gen). 7de pouleBuchart (Frankrijk), Montorl (Spanje), Faust (Cuba), Lagucronz (Zweden), Hayde (Noorwegen), Jacquet (Zwitserland). Des namiddags werd met de halve beslissing aangevangen, waarvan hieronder dc uitslagen volgen 1ste poule Faust (Cuba) 7 overwinningen Gripenstedt (Zweden) 7 overwinningen; Jacquet (Zwitserland) 6 overwinningen; Tom (België) 6 overwinningen; Corneran (Frankrijk( 5 over winningen Ryefelt (Denemarken) 4 overwin ningen. 2de poule Luchelti (Argentinië) 7 overwin ningen; Delporte, (België) 7 overwinningen Hayde (Noorwegen) 7 overwinningen; Montoro (Spanje) 7 overwinningen; Ducret (Frankrijk) 5 overwinningen; Osier (Denemarken) 6 over winningen. HET WORSTELTORNOOL Nederlagen van dc Hollanders. Gisteren is het Olympische worsleltornooi voortgezet. De partijen hadden dc volgende re sultaten: Bantomgcwicht: Hanson (Zweden) wint op punten van Vasnody (Hongarije), Magyar (Hon garije) wint op punten van Van Maaren (Ne derland); Dierick (België) wint op punten van Martinsen (Noorwegen); Hansen (Zweden) wint op punten von Magyar (Hongarije); Vasnody (Hongarije) wint op punten von Van Maaren (Nederland); Hcrschman (Oostenrijk) v.int op punten van Kenny (Frankrijk); Putzer (Estland) legt Ahlfors (Finland); Ikonen (Finland) wint op punten van Martinsen (Noorwegen). Vedergewicht: Ekeberg (Noorwegen) wint op punten van Rcsoe (Tsjecho Slowakije), Radwang (Hongarije) legt Potiers (België); Nord (Noor wegen) wint op punten van Fale (Estland); La- pes Ashchove (Denemarken) legt Rekavek (Polen); Bonis (Letland) wint op punten van Praks (Estland); Malmberg (Zweden) wint op punten van Capron (Frankrijk); Sicnsson (Zwe den) wint op punten van Ekenberg (Noorwegen); Redlang (Hongarije) wint op punten van Vali (Estland); Nord (Noorwegén) wint op punten van Mn'ctoh (Japan); Toifola (Finland) wint op punten van Dirsmid (Tjecho-Slowakije). Middengewicht: A. Stéirbcrg (Estland) wint op punten van Kratochvil (Tsjccho-Slawakije); Keresxtes (Hongarije) legt Westergren (Zweden); Kropovel (Hongarije) wint van Coersc (Neder land) ivegcn niet opaomen: Corletti (Italië) wint op punten van Jakrcn (Noorwegen); Fischer (Oostenrijk) wint op punten van Kongi (Hon garije); Henberg (Estland) wint op punten van Domos (Frankrijk). Zwaargewicht: Larssen (Denemarken) legt Sa- liiva (Zweden); Polis (Letland) legt Polier (Bel- gie); Deglanc (Frankrijk) wint op punten van Szelky (Hongarije); Hansen (Denemarken) wint van Johanson w. n. o.; Nelson (Zweden) wint op punten van Sint (Nederland); Solila (Finland) legt Misset (Nederland) na 15 minuten. De verdere uitslagen luiden: vedergewicht: Mallcnberg (Zweden) wint op punten van Mesu- lian (Oostenrijk); Towola (Finland) wint op Dun- ten van Forgensen (Denemarken); Antila (Fin- lad) legt Erikson (Denemarken). Bontamgewicht: Putsep (Estland) legt Skopovy (Tsjecho-Slowakije); Olsen (Noorwegen) legt Cueng (Frankrijk). Middengewicht: Bodros (Tsjecho-Slowakije) wint op punten van Clody (Frankrijk); Loo (Est land) wint op punten van Domcng (Hongarije); Bechstein (Finland) legt Nielsen (Denemarken). Lichtgewicht: Pricman (Finland) legt Askehave (Denemarken); Vesterlund (Finland) legt Praks (Estland); Kratochvil (Estland) legt Vreesenveld (Denemarken) Kereszks (Hongarije) legt Konis (Estland). HET SNELWANDELEN TER OLYMPIADE. Een arbitrale blamage. Wij lezen in het Handelsblad Keemink, de Haagsche snelwandelaar, stortte in de eerste serie, 10.0C0 M. gaan, tegen Kuhnet (Oostenrijk), de Italianen Pavesi en Bosotra, Germon (Frankrijk), Kibilds en Ruks (Lethlond), Hinkle (Amerika), Goodwin (Enge land), Austen (Australië) en Grceman (Cana da). Onze oronjebro^k houdt zich den eersten tijd best. Zooals hem geraden was, ging Keemink niet naar den kop, maar hij bleef in 't midden der elf wandelaars, waarvan de Oostenrijker Kuhnet aan den kop wandelt cn gaandeweg naar voren spurt. Wij hebben héél goede hoop in onzen landgenoot, die in stoot is zich te plaatsen. Op hetzelfde oogenblik spurt Pavesi, de be kende Italiaan, naar voren, doch hij krijgt zon der veel commentaar een waarschuwing van den scheidsrechter, die nauwelijks de moeite neemt zich te verplaatsen De Italiaan schrikt en verdwijnt meteen naar de achterhelft Tón 't peloton. Keemink is vier Hij wandelt in keurigen, uitermate correcten stijl. Tot plots na 3000 M. de Britsclve arbi ter den oranjeman bij den kraag neemt en hem, zonder een spier te vertrekken, uit het veld verwijdertgedisqualificeerd I Wij allen zijn stom van verbazing en erger nis! Zonder twijfel durf ik schrijven en tien tallen buitenlandsche journalisten naast mij be vestigden het dat Keemink een der zuiverst wandelende athleten van heel het peloton was. Maar de dwaasheid blijkt nog niet ten einde. Want even erna wordt dc leider van den troep, de Oostenrijker Kuhnet, gedisqualifi ceerd en direct er op de derde man Ruks uit Lethonie. Een onbeschrijflijk gefluit van afkeuring gaat uit alle tribunes op. En allen klappen den even onbeholpen als onjuist gcdisqualificeerde athle ten hartelijk toe. Op de perstribune zitten we perplex. Zelfs dc kalmsten en bezodigsten onder de journa listen geven onverholen hun afkeuring te ken nen. En mirabile dictu ook Kibilds wordt er nog uitgestuurd I Ik denj; aan NederlandUruguay I Maar 't allerdwaaste komt nog. Als de bel voor de laatste ronde is gegaan en d'e Brit Goodwin zijn eindspurt inzet, ge volgd door Pavesi, raakt de Franschman Cler mont schijnbaar geheel de kluts kwijt. Hij schijnt in de meening te verkeeren, dat hij er is cn gaat lustigaan 't hardloopen. Het publiek brult, dat Germont zijn kans door dezen flater verspeeld heeftMaar, er. nu breekt ons, gemeenzaam gezegd, de klomp: de fameuse Engelsche scheidsrechter stoat met den rug naar 't incident Als het gebrul aanhoudt kijkt hij toch ein delijk naar dc plaats van 't geval en... wenkt rustig den Franschman door te gaan I De loop gaat doorde Brit Goodwin wint „onder leiding van" den Britschcn scheidsrech ter in 49 m. 4 sec. en komt nd met Pavesi (2c)r Hinkte (3e), Bosatra (4e) en Germont (5c) in de beslissing. Begrijpt ge mijn bitterheid, als ik u vertel dat onze Keemink, in veel correcter stijl, de 10.000 M. in ruim 48 minuten wandelt I Dat is een minuut sneller dan de „.winnaar". Maar de jury is onfeilbaar Na 't schrijven van 't bovenstaande lasch ik nog in dat op protest van een Oostenrijkschen collego de uitspraak van den arbiter ten op zichte van Kuhnet (Oostenrijk) herroepen is. Echter niet op feitelijke maar uitsluitend op form'cele gronden. De onfeilbare had n.l. ver geten dat een wandelaar niet zonder waarschu wing mag worden gedisqualificeerd. De gedu peerde athleet „mag" dus nog eens wandelen! ONZE ZWEMMERS. Hun kansen. Deze week zijn ook de voor do Olympiade gekozen zwemmers, waaronder de U. Z. G'er R. v. Senus, naar Parijs vertrokken. Of we op dit gebied eenig succes zullen oog sten, het staat te bezien. De Amerikanen in de eerste plaats, en dan de Zweden, Australiërs, Canadeezcn en vermoe delijk ook de Belgen zullen ons wel verreweg de baas zijn. •Amerika levert wel het grootste aandeel van de „zwemwondersdie Parijs te aanschouwen, krijgt. Hoewel onze zwemmers dezen winter geducht geoefend hebben en hun prestaties belangrijk wisten op te voeren, zullen we in Parijs weinig kans. van slagen hebben. Dit komt des te beter tot uiting wanneer we enkele tijden vergelij ken. Zoo maakt Jocobszoon, die in de 100 M. vrije slag voor Holland uitkomt, een tijd van I M. 94 sec., terwijl do geduchte Kohanamakcu in Antwerpen wereldrecordhouder is met 60% sec. De tijd van Wilgenburg over 100 M. rug- zwemmen is 1 M. 22.6 sec., terwijl de Ameri kaan Kealoka in 1920 een tijd maakte van I m. 14.8 sec. Hetzelfde is het geval met 400 M. vrije slag. Weismuller, die verschillende records op zijn naam heeft staan, is o.a. wereldkam pioen op de 400 M. met een tijd van 4 min. 57 sec., terwijl het record van Köler, onze ver tegenwoordiger te Parijs, op 6 m. 4.2 sec. staat. Op den langen afstand zal Nederland te Pa rijs niet vertegenwoordigd zijn, daar wij nie mand bezitten, die een cenigszins dragelijk fi guur zou slaan. Bij de voorv/edstrijden bleek dc tijd van onzen besten langen afstandzwemmer n.l. 5 min. met het Olympisch record te verschillen, dat op naam van den Canadees Hodgson staat. Ook voor de estafette mag Holland op niet meer den een 5e of 6e prijs rekenen, terwijl men voor waterspringen ongeveer dezelfde kans maakt. Tot zoover de heeren. Wat betreft de Hol- landsche dames die naar Parijs gaan mag ge zegd worden, dot zij de laatste jaren sterk vooruit gegaan zijn in hun prestaties. •Al onze hoop is hier gevestigd op mej. Vier dag, die bij dc voorwedstrijden het Ned. record op 1 M. 21.5 bracht. Ook zullen we bij de esta fette, in tegenstelling met de heeren, een betere kans maken cn hopen we cp een 3cn prijs: In het schoonspringen hebben onze dames zeer zeker oen kans en is vermoedelijk alleen van Amerika en Zweden concurrentie te duchten. Thans nog een enkel woord over het water polo (heeren). Er is veel te doen geweest over h«»t samenstellen van deze ploeg, waarover we verder maar zullen zwijgen. Dc loting heeft ons in den strijd tegen Zwitserland gebracht, welke zeer waarschijnlijk door de onzen gewonnen zal worden. Of we dan echter in staat zullen zijn ons tegen den winnaar van Frankrijk'Ameri ka in de volgende ronde te handhaven, blijft voor ons een open vraag, die echter wel in 't nadeel van Nederland beantwoord zal worden. Resumeerende staat de Olympiade, wat onze zwemmerij betreft, er niet al te rooskleurig voor, en zullen we ons met een bescheiden plaatsje tevreden moeten stellen. Laat men 'het echter als een goede school beschouwen, waar van wij iets leeren om er in de toekomst ons voordeel mede te doen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 6