SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK. BOEFJES. Ter waarschuwing Toen de heer W., werkzaam aan de fabriek „Tubantia', zich naar het station te Enschedé begaf zag hij op het Stationsplein op een bank een paar net gekieode, opgeschoten jongens zitten. Toen de heer \V. deze Jongens een eind je voorbij was, werd zijn aandacht getrokken door een op den grond liggend blinkend voor werp. Het opnemend en het bekijkend, zag hij, dat het een gulden wasdoch ras bleek, dat het randschrift„God zij met ons" ontbrak. W. stak den gulden in den zak en vervolgde zijn weg. Nu kwam een van de knapen in actie. Hij spoedde W. achterna en vroeg dezen of hij een gulden gevonden had. Op het beves tigend antwoord, vroeg hij den gulden terug, omdat hij er een verloren was en zeker hopend bij vergissing een goed geldstuk terug te ont vangen. W.'trachtte het opiichtertje stevig vast te grijpen, doch deze wist te ontkomen en het heele stelletje verdween. Jammer, dot nu niet geconstateerd kon worden, hoe groot hun voorraad was. De valsche gulden is bij de po litie gedeponeerd, die nu wel voor de rest zal zorgen. ERNSTIG ONGELUK TE -AMSTERDAM. Vrouw en twee kinderen gewond. Gistermiddag heeft op de Ceintuurbaan te Amsterdam een ernstig ongeluk plaats gehad. Een vrouw, die een jongetje van ongeveer zes jaar naast zich had loopen en die een kinder wagen voortduwde, waarin zich een kind van twee en een half jaar bevond, stak, zonder zich behoorlijk te vergewissen of de rijweg vrij was, de breede straat over. Deze onoplettendheid heeft buitengewoon ernstige gevolgen gerad. Want plotseling naderde een motorrijder, die niet meer den tijd had te stoppen en die niet wist, welken kant hij moest uitwijken, daar de vrouw op het zien van het gevaar en door schrik bevangen, den kinderwagen nu eens ach teruit trok, dan weer vooruit duwde. Het gevolg was, dat de wagen omver werd gereden en het kind er uit viel. Ook de vrouw en het andere kind werden tegen den grond geslagen, terwijl de motorrijder eveneens kwam te vallen. Op het hooren van den slag kwamen voorbij gangers toegeloopen. De geneeskundige dienst werd gewaarschuwd en kwam met een auto brancard ter plaatse. Het bleek, dat de moeder een arm gebroken had en dat beide kinderen hersenschudding hadden opgeloopen. De vrouw en de beide stumpertjes werden met den zie kenwagen naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. De motorrijder kreeg zeer lichte verwondingen. Hoe de vrouw er toe gekomen is, dezen druk ken verkeersweg over te steken, zonder ook maar eenige aandacht aan het verkeer te schen ken, is een raadsel. Getuigen verklaren, dat het scheen, alsof zij geheel in gepeinzen verzonken was. De toestand der kinderen is ernstig. OVERREDEN EN GEDOOD. In de gemeente Berkel. -r>. Gisternacht is op den Bosschen- weg onder Bergel de 43-jarige Yscoventer J. Swinkels, die met zijn ijsco-wagen van de Ois- terwijksche kermis kwam, door een auto, be stuurd door den heer L. J. J. J. van R. uit Go- dèsberg (Duitschland) overreden. Een van de burries van den wogen dröng den man dwars door het lichaam. Hij was onmid dellijk dood. Het lijk is naar Tilburg overge bracht Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat de lichten van de auto niet sterk genoeg waren en de bestuurder hierdoor den ijscoman te laat heeft zien aankomen. BRAND BIJ DE FILMCOMPAN7 TE HAARLEM. tegenwoordigd. Ook herdenkt hij dc oud-leden J. Steenbeek, G. D. Bom cn L. A. F. Creutz- berg, die allen zijn weggeroepen. Voorts werd in do zitting van gisteren be sloten den quaestor-generaal uit te noodigen om op Vrijdag a.s. tegenwoordig te zijn ter behan deling van de financieele aangelegenheden. Besloten is aan het Nationaal comité tot her denking van de mobilisatie in 1924 te berich ten, dot de kerkeraden zijn uitgenoodigd om op den eersten Zondag in Augustus den z.g. „vre- deszondag" te houden, en dot de kerkeraden door de provinciale comité's reeds op de hoogte zijn gesteld van den wensch, om op 27 Juli die herdenking te doen plaats hebben. In de zitting van heden worden door eenige leden voorstellen tot wetswijziging ingediend. De heer dr. Von Nes wil in art 12 van het reglement op het hooger onderwijs de alinea's 1, 2 en 3 omwisselen, opdat duidelijk blijke, dat, als eene vrouwelijke studente valt in de termen van art 12 al. 3, ook voldaan moet zijn aan art 16 al. I. Voorts wenscht hij art 2 al. 4 reglement Hulppredikerschap aldus te zien go- lezen: „lidmaten die met g-unstig gevolg het examen hebben afgelegd, bedoeld in art. 7a van het reglement op het examen enz., onder voor zitting van een hoogleeraar een voorstel gedaan hebben overeenkomstig regL examen art. 7d, en in het bezit zijn van het getuigschrift, dat nader wordt omschreven in regl. examen art 7b". De bedoeling dezer wijziging is, dat, vrou welijke hulppredikers de testimonium vakken (praktische theologie en kerkrecht) volgen en een voorstel houden evenals de a.s. proponen ten. De heeren Eilerts dc Haan en Te Winkel stel len eenige wijzigingen voor in de voorstellen, welke door de nieuwe commissie voor de diaco nale armenzorg in de Ned. Hervormde kerk zijn ingediend. De heer dr. Niemeyer stelt voor eene wijzi ging in art. 2 al. 5 van het reglement op de Generale kas. Zij betreft eene betere regeling van het innen en van het verantwoorden van de bijdragen voor die kas. De heer M. E. van der Veen dient een voor stel in betreffende de goedkeuring van finan cieele aangelegenheden. De president doet mededeeling van de sa menstelling der verschillende commissies: 1. Tabellarische verslagen der examens: de h.h. J. Barbas en P. Bongers. 2. Kleine toelagen aan gcm. en personen: de quaestor-generaal cn de heer M. E. v. d. Veen. 3. Consideraties en voorstellen betreffende het reglement op de pensioenen: de h.h. H. Veen- man, A. B. te Winkel, D. Eilerts de Haan. 4. Consideraties over de andere voorloopig aangenomen regl. wijzigingen: de h.h. J. Bar bas, dr. J. van Beek, P. Landsman, D. Zoete, L. S. van Zwet. 5. Stukken ter behandeling: de h.h. dr. A. M. Brouwer, A. Sneep, dr. J. van Beek, P. Bongers, dr. C. J. Niemeyer, J. H. Voerman, mr. H. J. M. Tijssens. 6. Combinaties van gemeenten: D. Zoete, dr. C. J. Niemeyer, H. Veenman. 7. Nieuwe wetsvoorstellen: dr. H. M. van Nes, A. B. te Winkel, M. E. van der Veen, F. Tammens, dr. C. F. M. Deeleman, W. Wagter, G. E. M. Picard. 8. Afschriften en staten van kosten: dc h.h, E. Tammens, P. Landsman. 9. Eindredactie: dr. H. M. van Nes, D. Eilerts de Haan. Nadat de stukken aan de verschillende com missies zijn toegewezen, worden niet minder dan zeven synodi contractae uitgeloot. In den namiddag worden commissievergade ringen gehouden. Kunst en Wetenschap. Gistermiddag te kwart over een ontstond brand in bovenverdieping van Spaarna 58 te Haarlem, waarin gevestigd de N. V. Dutch Film Company. De vlammen waren zoo hevig, dat binnen korten lijd ook de bovenverdieping van perceel 59, waarin gevestigd het kantoor van de expediteursfirma Vogelpoel en Noor wegen, werd aangetast. Vele apparaten van de filmfabriek konden spoedig in veiligheid worden gebracht. De operateur Vermeulen werd daar bij ernstig aan een der handen gewond. MOTORONGELUK. Het dagelijksche journaal. Woudsend (Fr.) 17 Juli. Gisterenavond leed de heer F. ambtenaar bij het Provinciaal be stuur, wonende te Midlum, op een motorrijwiel van Sneek naar Lemmer, toen bij Woudsend de motor slipte en de heer F. met zijn hoofd in een hoop steenen werd geslingerd. Bewusteloos en bloedende uit twee ernstige hoofdwonden werd hij door den bestuurder van den autobus Lomer—Sneek gevonden. Een spoedig ter plaatse zijnde geneesheer, verleende de eerste hulp. STORM OP DE NOORDZEE. 15 slachtoffers. Men seint ons uit Vlissingcn, dat hedenmor gen gedurende den hevigen storm 5 visschers- booten zijn verloren gegaan, afkomstig uit Arne- miriden en Vlis9ingen. Het aantal slachtoffers bedraagt waarschijnlijk 14 of 15. OPENLUCHT-THEATER TE APELDOORN. Een inrichting, berekend op T400 bezoekers. Na een kort woord van den voorzitter der vereeniging V. V. V. Apeldoorn Vooruit, waarin hij de aanwezigen welkom heette en het ge meentebestuur en den directeur van het grond bedrijf, den heer G. Gerritsen, dank bracht voor hun medewerking bij het tot stand komen van een openlucht-theater, zijn gistermiddag de openluchtspelen, gedurende dit seizoen in Berg en Bosch door „Dc Zomerspelers" onder leiding van Leo von Gestel te geven, te Apeldoorn aan gevangen met „Josephin Dothan" van Vondel. Het technisch zeer doelmatig ingericht theater ligt bij de gemeentelijke sportterreinen, waar, aan het einde van een gebogen hollen weg een kleedtent staat, geheel in het groen der dennen schuil gaande. Die holle weg brengt de spelers naar het theater: een rechthoekige, uit een heu vel uitgegraven ruimte, geheel door opgaand groen en hoog geboomte omgeven. Tegenover dit theater op een zacht glooienden heuvel zijn amphitheatersgewijs houten banken geplaatst, waarop ruim 1400 bezoekers onbelemmerd uit zicht op het theater hebben. De acoestiek laat niets te wenschcn over. De Olympische Spelen. DE ROEIWEDSTRIJDEN. Double scull. 1. Amerika, 7 min. 45 sec.; 2. Frankrijk, 7 min. 54^ sec.; 3. Zwitserland, 4. Brazilië. Achtricmsgiekcn. T. Amerika, 6 min. 33 sec.; 2. Canada, 6 min. 49 sec.; 3. Italië, 4. Engeland. Het landenklussement. Het landenklossement van het gehecle roei- tournooi luidt 1. Amerika, 33 p.; 2. Zwitserland, 32 p.; 5. Engeland, 27 p.; 4. Frankrijk, 21 p.; 5. N e- derland, 12 p.; 6. Italië, 12 p.; 7. Canada, 10 p.; 8. Australië, 3 p.; 9. Brazilië, 3 p. De overige deelnemende landen, tw. Spanje, Hon garije, België, Argentinië en Polen verkregen geen punten. DE TENNISWEDSTRIJDEN. Een nicuwo overwinning von mcj. Bouman cn Timmer in het gemengd dubbelspel. De uitslagen van de gisteren voortgezette ten niswedstrijden ter Olympiade luiden: Heeren enkelspel. Kwart finales: Cochet (Fr.) sl. Williams (Am.), 5—7 6—3 6—2 64; Morpurgo (It.) sl. Horada (Japan), 6—4 6—1 6—T; Richards (Am.) sl. La- coste (Fr.), 8—6 4—6 T—6 6—2 6—3; Borotra (Rr.) sl. Jacob (Indië), 6—4 6—4 6—4. Dames enkelspel. Kwart finales: Wille (Am.) sl. Mallory (Noor wegen), 6—2 6—3; Golding (Fr.) sl. Alvarez (Sp.), 75 6—3; Vlasto (Fr.) si. Shepherd Bar ron 6—4 6—4; MacKone (Eng.) sl. Jessup (Am.) 6-2 6-0. Dames dubbelspel. Kwart finales: Billout en Bourgeois sL Cagliari en Perelli 7—5 6—1; Covell cn Mac Kane (Eng.) sl. Fick en von Essen (Zwed.) 6—2 6—3; Shepherd Barron cn Colyer (Eng.) sl. Golding en Vaussard 6—2 6—2; Wightman cn Wills (Am.) walk over. Gemengd dubbelspel. Ie ronde: Jessup en Richards (Am.) sl. Mal lory en Nielsen (Noorw.) 6—2 63; Covell en Godfree (Eng.) walk over; Bouman cn Tim mer (Holland) sl. Petery en Kelemen (Hong.) 6—4 6—2; Fick cn Muller (Zweden) sl. De Bor- man en Halot (Belgic) 6—0 6—3; Wightman en Williams (Am.) sl. Scaramanga cn Zerlendi (Griek.) 6-2 6-1. HET SCHERMTOURNOOI. Kapt. De Jong vierde in dc halve bëslisiVng. Gisteren werden de halve finales van het indi- vithieele sabelscherm-tournooi, waaraan eergis teren reeds do eerste poule gehouden was, voortgezet. De uitslagen zijn Poule III. Ducret (Fr.) met 7 overw.; 2. Bertinetti (It.) 6; 3 Schenker (Hong.) met 5 en 4 kapitein 'A. E. W. de Jong, (Holland), met 5 overwinningen; Poule BIT. Bini (It.) 7 overw.; 2. Osier (Den.), 7 overw.; 3..Corai (Hong.) 6 ovejpv.; 4. Couroux (Fr.) 5 overw. DE MODERNE VIJFKAMP. De Nederlander Tonnct nummer acht. De einduitslag van den modernen vijfkamp ter Olympiade (Pentathlon) luidt als volgt: 1. Lindman (Zweden) 18.punten; 2. Dirksen (Zweden) 39 p.; 3 Ugla (Zweden) 45 p.; 4 Do- ranton (Fr.) 54^ p.; 5 Avèllay (Finl.) 5514 P-; 6 Jensen (Den.), 60p.; 7. Woknis (Eng.) 64 p.; 8 Tonnet (Holland) 65 ki p.; 9 Bremer (Finl.) 66 p.; 10. Orman (Zwits.) 74 J? p. De Hollander Stoffel bezette de 22e plaats met 102Y: p.; v. d. Brartdeler kreeg de 27e plaats, terwijl Norman no. 31 werd. HET BOKSTOURNOOI. Hollondsche nederlagen. De verdere uitslagen van het bokstournooi luiden Misceell (Eng.) wint van M i 1 j o n (Hol land), doordat dc scheidsrechter de partij na de derde ronde stopt, daar Miljon onwel is cn niet verder kan boksen. De Best (Holland) wint wegens niet opkomen van zijn tegenstan der William (Canada); Mackensy (Eng.) wint van Turks ma (Holland) door k. o. in de derde ronde. In de tweede ronde werd onze landgenoot V a n D a m op punten geslagen door Ingram (Zuid-Afrika), terwijl Cornelisse eveneens op punten verloor van Dwyer (Ierland). HET POLOTOURNOOI. Frankrijk wint. Frankrijk heeft België in de beslissing met 3—0 geslagen. Utrecht. In de gistermiddag gehouden gemeenteraadsvergadering zijn voortgezet, de in dc avondzitting van den -iden dezer ge schorste besprekingen over het voorstel van R. en W. om met het Rijk aan te gaan een belangengemeenschap om door samenwer king ten behoeve van de ziekenhuisverple- ging van gemeentelijke en andere patiënten en ten behoeve van het hooger onderwijs in inwendige ziekten, huid- en geslachtsziekten en ziekten aan oor, neus en keel op het te genwoordige terrein ziekenhuis-ruimte, on derwijsinrichting enz. gemeenschappelijk te doen beheeren, welke stichting den naam zal dragen van Stads- en Academisch Ziekenhuis, van welk voorstel uitvoerig mededeeling is gedaan. Wethouder Ten Berge verdedigde liet voor stel. Hij noemde dit voorstel van groote in nerlijke waarde. Daarbij is de door B. cn W. voorgestelde oplossing redelijk. De heer Van Sassc van Ysselt heeft het z.i. voorgesteld, of het rijk het eerst het ziekenhuis zal gaan gebruiken. Dat doet, zeide spr., het rijk ech ter al 50 jaar. De gemeente heeft nooit zelf een ziekenhuis geexploiteerd, al heeft zij zelf wel een gebouw, hetgeen spr. nader toe lichtte. Oorspronklijk was het stedelijk, zie kenhuis een ziekeninrichting van cn beheerd door de regenten van dc Vereenigde Gods- en Gasthuizen. Het stedelijk ziekenhuis aan den Catharijnesingel werd wel gebouwd door de gemeente, maar werd in exploitatie ge geven aan vorengenoemde regenten. Het stedelijk ziekenhuis moest door een Kon. besluit mede dienstbaar worden ge maakt aan het academisch ziekenhuis. Tus- schen het academisch ziekenhuis en het stedelijk ziekenhuis heeft altijd een onver brekelijke band bestaan en men kan niet bewijzen, dat de gemeente ooit zelf een zie kenhuis heeft geëxploiteerd. Hoe zijn nu de financieele gevolgen voor de gemeente? Momenteel betaalt de ge meente het geheelc nadeeligc saldo van het ziekenhuis, terwijl onder de nieuwe regeling het rijk begint met do helft der exploitatie lasten cn de rest wordt gedragen door het aantal verplcegdagen. Wie betalen die vor- pleogdagen? Dc gemeente het deel, dat voor haar rekening komt, het rijk zijn deel en de particulieren, fondsen enz. dc rest Het con tract is voor de gemeente financieel gunstig. Voor het rijk beteekent deze oplossing ook besparing. Wanneer het ziekenhuis verbouwd en bij gebouwd is en aan alle cischen voldoet, dan zal de verpleegprijs lager worden dan dc gc- mcento de laatste jaren betaalde. Wat de zaak van het medisch hooger on derwijs betreft, dit is van eminent volksbe lang. Nu de verpleging verbeterd wordt, is het van evenveel belang, dat het medisch hooger onderwijs gebaat wordt. Bij de voor gestelde regeling wordt hiermede rekening gehouden. Tegelijkertijd worden do financiën gebaat. Ging men tot scheiding over van ver pleging cn onderwijs, dan zou Utrecht op het gebied der verpleging zeer achteruitgaan. Momenteel is de toestand zoo, dat iedereen, hoe arm ook, hier dc noodige medische hulp kan krijgen. Spr. kwam voorts op tegen de bewering dat dc verpleging zou lijden onder het onderwijs, en tegen de wijze, waarop de heer Boomsma over deze zaak heeft gesproken. Het onder wijs stelt juist dc behoeftige patiënten in de gelegenheid goede medische hulp te verkrij gen. Spr. noemt dit een groot volksbelang. Ilij heeft daaromtrent nooit klachten verno men. Het kan ook niet voorkomen. Als een ontaarde hoogleeraar tot iets zou willen over. gaan tegen het belang der patiënten, zou daartegen niet het corps verpleegsters en de schare van studenten opkomen? Zou de hoogleeraar niet vreezen voor zijn reputatie? Is er ergens meer publiciteit dan juist in een ziekenhuis te dien aanzien? Ook in Amsterdam worden de. patiënten van den G.G.D. aan het onderwijs dienstbaar gemaakt. Hoe moet men aan dc 6 ton komen0 De Rijksverzekeringsbank wil het geld gaarne fournccrcn. Dc minister van financiën zal daarbij zijn hulp vcrleencn. De bouwplannen zijn ontworpen door e'en rijksbouwmeester om der spoed wille en omdat dc gemeente anders een afzonderlijke kracht had moeten aanstellen. In de avondvergadering is na langdurig voortgezet debat de machtiging tot het slui ten van dc belangengemeenschap met het rijk inzake de stichting van het stads- cn academisch ziekenhuis verleend met 21 tegen 10 stemmen, die van de 9 soc. dcm. leden en van den lieer Van Sasse van Ysselt (r. k.). ERNSTIGE BRAND IN LAREN. Een negentienjarige in de vlammen omgekomen. Hedennacht is door tot nu toe onbekende oor zaak brand uitgebroken in een dubbele woning, gelegen aan de Brink. Vroeger was deze woning een boerderij, zij was nu evenwel gedeeltelijk als pension ingericht, terwijl in het andere ge deelte een slagerij was gevestigd. In de woning hielden ruim 20 personen verblijf. De brand die waarschijnlijk in den stal was ontstaan, greep snel om zich heen. De bewoners, die elkaar wekten cn ook door voorbijgangers wer den gewekt, konden allen het brandende huis verlaten, behalve de zoon van den bewoner, de 19-jarige C. Majoor, dje zoo vast schijnt te heben geslapen, dat hij niet wakker is gewor den. Hij is in de vlammen omgekomen. Door gebrek aan water viel oan blusschen niet te denken. Het huis brandde tot den grond toe af. Vijf paarden kwamen eveneens in de vlammen om. GARNIZOEN. Benoemingen. Bij Kon. besluit van 8 Juli zijn benoemd, bij het reserve-personeel der landmacht, tot re- scrvc-tweede-luitenant bij het wapen der infanterie, bij het 5de regi ment infanterie, de vaandrigs P. Smoor, J. A. T. van Walsem, H. van Zijl, W. Kirchner, allen van het korps bij het T6de regiment infanterie, de vaan drigs W. J. G. A. H. Vranken, J. J. Kompier, J. Hagers, G. M. Bijlsma, allen van het korps bij het 18de regiment infanterie, de vaandrigs F C. Maresoone, H. J. C. Hover, J. B. Kooy, allen van het korps bij het 21ste regiment infanterie, de vaan drigs J. J. van den Born, J. G. F. von Ewijk, S. F. van Kekem, allen van het korps. Bij Koninkl. besluit van 8 Juli is benoemd tot reserve-kapitein de reserve 1ste luitenant J. J. G, Hcnkelman van het 21ste regiment infonte- rie. Dctachcering. Het muziekkorps van het 5e regiment infan terie te Amersfoort wordt van 18 tot 26 Juli a.s. gedetacheerd in de legerplaats bij Hars kamp. REMONSTRANTSCHE KERK. In de Remonstrantsche kerk alhier zal a.s. Zondagochtend te half elf optreden de heer Vincent Loosjes, Em. Doopsgez. predikant te dezer stede. JEUGDBEURT. In de Luthersche kerk. Wij vestigen de aandacht op de maandelijk- sche Jeugdbeurt, uitgaande var. de Ned. Herv. Kerkeraodscommissie voor jeugdkerk en -werk, a.s. Zondag, 20 Juli, in de Luthersche kerk. De aanvang is nu op 9 uur gesteld. Als spre ker zal optreden ds. W. A. Hoek, uit Amster dam. ORGELBESPELING. In de St. Jcriskcrk. Op Donderdag 24 Juli a.s. zal 's avonds van 8 tot 9 uur wederom in de St. Joriskerk een orgelbespeling plaats 'hebben door den heer A. J. C. Mooy. Mevr. J. B. Mooy'Molenaar (sopraan) zal haar medewerking verleenen. EXAMENS. Voor het examen voor hoofdonderwijzer slaagde te Utrecht, onze stadgenoot, de heer B M. Karman. DE RIJWIELBELASTING-PLAATJES. Aon het postkantoor verkrijgbaar. Zoonis men weet moeten vanaf 1 Augustus allo rijwielen voorzien zijn von een belasting- plaatje? Deze plaatjes zijn thans reeds nan het postkantoor bi; loket voor zcgelv^rkoop ver krijgbaar tegen den daarvoor vastgestclden prijs van 3.—. Toen wij vanochtend eens infor meerden aangaande den verkoop, vernamen wij dat er wel een regelmatige vraag naar is, doch men kreeg daar den indruk, dat nog niet allo wielrijders wisten dat de plaatjes aan het post kantoor verkrijgbaar waren. Reden waorom wij er thans met een enkel woord nog even op wijzen. Heeft men-met T Augustus zijn rijwiel niet voorzien van een bclostingmcrk, dan loopt men groote kans, of beter gezegd, dan is het zeker, dat men met den strafrechter in annroJ king komt, hetgeen men kon voorkomen, door zich tijdig een belostingplaotje oan te schaffen. Verder zal men goed doen er voor zorg te dra gen, dat het plantje op solide en degelijke wijze aan hot rijwiel bevestigd is. Laat men zijn fiets ergens een oogenblik onbeheerd achter, dan zou men, zoo dit niet het geval was, voor het feit kunnen staan dat het rijwiel er nog stond, doch dat het belastingmcrk verdwenen was. In vor- •bnnd hiermede wijzen wij er op, dat bij den rijwielbewaarder bij het postkantoor tegen een geringe prijs een practisch bevestigingsmiddel te verkrijgen is. AGENDA. Dagelijks. Openbare Leeszaal cn Bibliotheek Muurhui zen 9. R. K. Openbare Leeszaal cn bibliotheek, Leeszaal Handelsregister, Arnhcmschew. 23. Theosofische Bibliotheek, Loontje 3. 29 Juli. Amicitia. Officiccle opening der Bioscoop. 2 Augustus. Amicitia. Opening Bioscoop. 24 en 25 September, Amicitia. 2Tstc Midden stands Congres. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Albert, z. van Hendrik Wind- houwer en Alijdu Petronella Wijnunds. Saop- ke, d. van Samuel Hoaxma en Gerritje Cotha- rina van Straten. Theodorus Johannes, z. van Hendricus Ruurdericus Visser en Maria Johanna Knuivers. Ondertrouwd: Lodcwijk Arnoldus La- blans en Andriesko Dalstra. Anfonius Wilhel mus Wijntjes en Wilhelmina Antonia van den Berg. Hendrik Fredrik Dammers en Johanna Gcsina van den Berg. Barend Frcderik Euldc- rink cn Hendrika Maria Wijk. Jan Cornelis van de Bolt en Hendrika van den Berg. Jacob von den Doldcr cn Maria Schimmel. Abraham van Hilton en Anna Clara Margaretha Dekker. Cor nelis Wijker cn Elisabeth de Jager. Getrouwd: Simon de Vries en Hester San ders. Magchiel Johannes Moret en Barbara Anemo. Pietcr Doornenbal eri Maria van Hoo- gevest. Telefonisoh Weerberioht. Naar waarneming in den ochtend van heden Hoogste stond 765.0 te Bordeaux, laagste stond 747.3 tc De Bilt. Verwachting tot den avond van 19 Juli Matige tot zwakke N.-W. tot W. wind, ge deeltelijk bewolkt, mogelijk nog eenige regen, later iets warmer. AMERSFOORTSCHE ZWEMSCHOOL. De temperatuur van het water was heden morgen 7 uur 69 graden Fahrenheit. In de Amersfoortsche Zwemschool werd het diploma voor geoefendheid in het zwem men uitgereikt oan mevrouw J. P. Hom—Kleij. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 9 uur 40 min INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Bedadiê. De copie wordt niet teruggegeven. OiPEN BRIEF AAN ALLE INVALIDEN. Ondergeteekende is, na bespreking met eeni ge lotgenooten, voornemens een „Bond voor In validen" op te richten, waarin ieder kon wor den toegelaten, die kunstledematen of andere instrumenten moet drogen of gebruiken. Het doel is door een maondelijksche contri butie een kas te vormen, waaruit de uitgaven bestreden worden voor reparatieën oan cn aan schaffing van nieuwe kunstledenmatcn of an dere orthopoedische instrumenten. Slechts door een groot aantal leden kan deze bond tot stond komen en sterk worden. Hij twijfelt er dan ook niet aan gezien het groot aantal geheel of gedeeltelijk invaliden die er in ons land zijn of een ieder die dit aangaat, zul ongetwijfeld voor dit doel wat voelen. Hoe dikwijls staan wij niet plptseling voor het geval een groote reparatie tc moeten loten verrichten of een nieuw instrument te moeten aanschaffen, die groote uitgaven ineens cischt. Uit eigen ervaring weet ondergeteekende welke zorgen daaraan verbonden zijn, om nog niet eens te spreken van de andere bijkomstig heden. Daarom heeft hij het initiatief genomen een bond te stichten met bovenvermeld doel. Hij hoopt dot het plan kon slagen daar er voor ons allen voordeelen aan verbonden zijn. Allen die dus instemmen met zijn pion, noo- digt hij beleefd uit hun odhaesie-betuiging te zenden oan onderstaand adres, waarna een voorloopig bestuur wordt gevormd om dc plan nen verder uit te werken. Vertrouwende op veler medewerking, Hoogachtend, D. DE JAGER, p.a. Leidschegracht 92 huis. Amstcr dóm. WISSEL K O (2 RS E N. Off. Not. Niot Off. Nof. 17 Juli 18 Juli f24 12uur. Londen ll.56*/« 11.53* Berlijn 0.6374 0.6874 13.47* 12.02* Zwitserland 48 15 48.05 Weenen 0.38 0.38 Kopenhagen 42 85 42.80 Christian ia 35.75 85 55 Stockholm 70.45 70 80 New-York 4 2.64* 2.647. P er ÏO.COO. 'r School- en Kerknieuws. DE R.-K. KWEEKSCHOOL TE HILVERSUM. Gisteren door den Aartsbisschop ingewijd. Gisteren is te Hilversum de R.-K. Kweek school, in tegenwoordigheid van mgr. H. van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht, mgr. B. A. de Wit, vicaris-generaal, en vele andere geestelijken en ondcrwijsautoriteiten ingewijd. Minister De Visser had bericht van verhinde ring gezonden. ALGEMEENE SYNODE DER NEDER- LANDSCHE HERVORMDE KERK. Tweede zitting. In deze zitting heeft de president woorden van dankbare herinnering gewijd aan de nagedachte nis van wijlen den heer Kr. Timmers, den werk- zamen, beminnelijken man die aan de Neder- landsche hervormde kerk zoo groote diensten heeft bewezen. In dc algemeene synodale com missie en in de commissie voor de geestelijke belangen van de hervormden in de mijnstreek, werd de heer Timmers hoog gewaardeerd. De president dankt den heer Tammens, die de alg. synodale commissie bij de begrafenis heeft ver De beslissingen. Gisteren vonden de beslissingen van het Olympische roeitournooi plaats. De uitslagen luiden Vier met stuurman. 1. Zwitseiland, 7 min. 16 sec.; 2. Frankrijk, 7 min. 21 sec.; 3. Amerika, 4. Italië, 5. H o 1- 1 a n d. Tot op 100 meter afstond van de finish lag de Hollandsche ploeg nog tweede. Toen nog 50 meter te roeien waren, staakten de Hollan ders, wegens vermoeidheid, den strijd. Twee zonder stuurman. T. Holland, 6 min. 19?' sec.; 2. Frank rijk, 6 min. 21 sec. De Engelschen, die in den voorwedstrijd ge makkelijk door de Fransohe ploeg geslagen waren, kwamen niet op. Skiff. T. Engeland (Beresford), 7 min. 49,'a sec.; 2. Amerika (Gilmore), 7 min. 54 sec.; 3. Zwit serland (Schneider); 4. Australië (Buil), opge geven. Vier zonder stuurman. T. Engeland, 7 min. 8M sec.; 2. Canada, 7 min. 13 sec.; 3. Zwitserland, 4. Frankrijk. Twee met stuurman. 1. Zwitserland, 8 min. 39 sec.; 2. Italië. 8 min. 39Vu> sec.; 3. Amerika, 4. Frankrijk.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 3