D. N. van Nes, te Soestdijk, chef van den algemecncn magazijndienst bij de Nederland- sche spoorwegen ir. W. J. Burgersdijk, te Haarlem, directeur der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg-Maat schappij V. R. IJ. Croesen, te 's-Gravenhage, mede directeur van Centraal Beheer en van Zeerisi co (bij bevordering) D. van Jole, te 's-Gravenhuge, referendaris bij het Hoofdbestuur der Posterijen en Tele grafie P. Ié Grand, te Groningen, inspecteur der posterijen en telegrafie G. J. van Gortel, te Dordrecht, inspecteur der posterijen en telegrafie I. Hogerzeil, te 's Gravcnhage, directeur van het telegraafkantoor te 's Gravenhage; E. van der Wal, te Groningen, directeur van het postkantoor te Groningen; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: S. S. Hoogterp, te Groningen, technisch amb tenaar van den Rijkswaterstaat; W. ten Bosch, te Apeldoorn, technisch amb tenaar van den Rijkswaterstaat; F. A. Kloppert, te Zierikzee, ingenieur bij den provincialen waterstaat in Zeeland; J. F. B. Tscharner, te Maastricht, hoofdop zichter bij den provincialen waterstaat in Lim burg; M. Kroon Cz., te Oudkorspel, oud-secreturis van de Bonne Oudkarspel, secretaris van den polder Geestmei «ambacht (Oosterdijk en Molcn- geerzen); K. Dekker, te Westkepelle, hoofdopzichter van den polder Walcheren; J. F. Strengers, te Utrecht, afdeelingschef 2de kl. bij de Nederlandsche spoorwegen; K. Bakker, te Haarlem, Tste-chef de bureau bij de Nederlandsche spoorwegen; B. Blomsma, te Amsterdam, stationschef 1ste kl. A bij de Nederlandsche spoorwegen te Am sterdam W.P.; J. de Priester, te Zutphen, bouwkundige 1ste kl. bij de Nederlandsche spoorwegen; K. P. Poppers, te Utrecht, hoofdwerktuigkun dige bij de Nederlandsche spoorwegen; J. Timmerman, te Groningen, lid van den rand van commissarissen van de Groningsch- Drentsche Spoorwegmaatschappij S.*T A.R.; A. Salomons, te Zwolle, oud-lid van de com missie van advies over spoorwegdicnstregelin- gen voor de provincie Overijssel; J. J. van Cnpelle, te Huizen, technisch advi seur der centrale ammoniakfabriek te Weesper- karspel; P. van Huizen, te Amsterdam, medc-oprichtei van het Nationaal Zeemansfonds; E. Harmsen, te Enschedé, directeur van het post- en telegraafkantoor te Enschedé; J. Waale, te Gouda, directeur van het post en telegraafkantoor te Gouda; W. van Rijn, te Amsterdam, adjunct-direc teur bij den dienst der posterijen te Amster dam; tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw: D. Blonson Henkemans, hoofdinspecteur van den arbeid te Leeuwarden; K. G. Goedewaagen, directeur van de In casso-Bank te Amsterdam; B. van Hacrsma Buma, directeur der Rotter- damsche Bonkverceniging te 's Gravenhage; J. M. Telders, directeur der Twentsche Bank te Amsterdam; H. Th. Cox. wonende te Amersfoort, direc teur der Hollandsche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam; A. C. Mees, te Rotterdam, directeur van de Internationale Crediet- en Handelsverecniging „Rotterdam"; tot officier in de orde van Oranje-Nassau: K. Th. G. Lange, te 's Gravenhage, referen daris bij het Departement van Arbeid, Hanrlel en Nijverheid; J. W. Pippel, te 's Gravenhage, referendaris bij het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid; J. de Jong, te 's Gravenhage, referendaris bij het Departement van Arbeid, Handel en Nijver heid; mr. W. M. J. van Lutterveld, te Bloemendaal, lid van den Raad van Toezicht op de Rijks verzekeringsbank; dr. J. D. Filippo, te 's Gravenhage, secretaris van de commissie, bedoeld in art J7 van de Warenwet; dr. E. A. L. Quadekker, Rijkskeuringsveearts, directeur van het openbaar slachthuis te Nijme gen; dr. H. Burgerhout, geneesheer-directeur aan het gemeentelijk ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam; dr. H. F. P. Maasland, chirurg aan hot R.-K. ziekenhuis van den H. Joannes de Deo te 's Gra venhage; A. L. J. C. van Hosselt, wonende te Wasse naar, tandarts te 's Gravenhage; H. Schrijver Sr., te Amsterdam, lid der firma J. Langeveldt; ir. J. M. A. Zoetmulder, te Heerlen, oud inspecteur van de volksgezondheid, directcui van „Ons Limburg"; L. L. F. de Greve, te Hilversum, voorzitter van de commissie van advies voor de uitvoe ring van de Schoencnwet; H. P. van Vliet, gedelegeerd commissaris der N. V. Phs. van Ommeren te Rotterdam; mr. S. Th. J. Roes, regent van het St. Elisa beth's gasthuis te Arnhem; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: A. F. Koenders, te Utrecht, algemeen voor zitter van de Nederlandsche R.-K. vereeniging van handelsreizigers „St Christoffel"; H. I. Privé Jr., voorzitter van de Nederland sche Handelsreizigersvereeniging te Rotterdam; G. C van Balen Blanken, arts te Spanbroek; 'X', Poolman, arts te 's Gravenhage, secre taris der Algemeene Nederlandsche Vereeniging „Het Groene Kruis"; P. de Vries Jzn., schoolarts te Leeuwarden, secretaris der Provinciale Friesclie Vereeniging „Het Groene Kruis"; mej. A. G. van Hulst, te Harlingcn, penning- meesteres der Algemeene Nederlandsche Ver eeniging „Het Groene Kruis"; mej. H. G. C. J. Schols (bloeder Antonia), moeder-overste van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam mej. E. Browne, directrice van het Sophia- Kinderziekenhuis te Rotteidam G. A. W. van Lanschot, oudste firmant der firma F van Lanschot te 's-Hertogenbosch H. W. van Marle, beheerend vennoot der Commanditaire Handels vereeniging van Dudok de Wit en Co., Matthes en Bormeester te Am sterdam LI. W. Mauser, directeur van de Delftsch- Anrdev/crkfnbrick „De Porccleyr.e FL-s" te Delft F. P. J. M. van Doüren. textielfabrikant te Tilburg C. M. Asselbergs, directeur van de suiker fabriek „Wittouck", te Princenhage F. A. L. van den Berg jr., ie Moergestel, directeur der N. V. Wollen flanelfabrieken „Beka", voorheen van den Bergh-Krabbendam te Tilburg J. Beuker, papierfabrikant te Renkirm ir. W. Bouman, oudste directeur der N. V. Almelosche Ververij en Chemische Wasscherij voorhoen Gebrs. Polthe te Almelo J. W. Daalder op, president-commissaris en oud-directeur der Koninklijke Metaalwaren- fabriek te Tiel I. van Melle, directeur der N. V. van Melle's Confcctionnery Works te Breskens P. L. van de Polder, directeur van de Maat schappij tot vervaardiging van gasmeters to Dordrecht C. L. Stulemeijer, te Teteringen, directeur der N. V. Internationale Gewapend Betonbouw te Breda B. H. Vroom, te Amsterdam, directeur der Naamlooze Vennootschap Amsterdamschc Ma- nuf acturenhandel van Vroom en Dreesmann J. J. van der Leeuw, te 's-Gravenhoge, oud ste chef der firma de Erven de Wed. van Nelle te Rotterdam M. Rozelaar, koopman in diamant, leider van de werkverschaffing in de diamantindustrie te Amsterdam A. L. Schenk, directeur van het .Verkoop bureau Turfstrooisel, voorheen procuratiehou der bij de Griendtsveen Turfstrooisel Maat schappij te Rotterdam C. Roestenberg, voorzitter ven den voorma- ligcn Nederlandschen R.-K. Lederbewerkers- bond te Kaatsheuvel, gemeente Loon op Zand A. Hanemaaijer, te Rotterdam, voorzitter van den Nederlandschen Centrolen Bond van Christelijke arbeiders in de bedrijven van voe- dings- en genotmiddelen, lid van het algemeen bestuur van het Christelijk Nationaal Vakver bond P. L. M. Ketting, te Heemslede, directeur der Federatie van Wcrkgevcrsorganisatiën in het boekdi ukkersbedrijf P. C. van Aken, pastoor te Ubbergen, gees telijk adviseur van de Vereeniging van R.-K. Werkgevers der Textielnijverheid en ven do R.-K. Vereeniging van Werkgevers in de Me taalnijverheid dr. J. van Beurden, te Heeswijk, geestelijk adviseur van dc R.-K. vereeniging Vereeniging van den Handeldrijvenden en Industrieelen Mid denstand in het diocees s-Hertogenbosch J. A. J. A. Verheggen, oud-aalmoezenier van den arbeid, pastoor te SpekholzerheideKerk rede A. A. Collenteur, te Rotterdam, secretaris an den Nederlandschen Middenstandsbond J. W. Battels Hzn., Jc Zwolle, voorzitter van de afdeeling „Kleinbedrijf" der Kamer van Koophandel en Fabrieken aldaar B. M. van de Werk, directeur van het Reis bureau Lindeman te 's-Gravenhage P, W. Scheltemn Beduin, ie" Hih'crsum, be stuurslid van de Nederlandsche Vereeniging' „De Rijwiel- en Automobiel-industrie"; tot ridder in de orde van den Nederland schen Leeuw dr. A. A. L. Rutgers, directeur van landbouw, nijverheid cn handel in Nederlandsch-Indië W. P. Hillen, directeur van binncnlandsch bestuur mr. E. A. Hocffelman, president van het hoog gerechtshof van Nederlondsdi-lndië mr. A. C. H. Graafland, raadsheer in het hooggerechtshof .van Nederlandsch-Indië mr. A. W de Pauly, president van den rand van justitie te Semarang W. K. H. Ypes, resident van Topionnocli J. Tideman, resident van Menado C. Poortman, i esident van Djambi L. F. Dingemnns, resident van Jogjakarta M. B. van der Jagt, ïcsident van Kedoe A. J. Knnap, hoofd van de afdeeling bestuurs zaken der Buitengewesten van het departement van binnenlandsch bestuur B. Coops, burgemeester von Bandoeng R. A. Kern, wd. adviseur voor inlondschc zaken mr. D. J. Jongeneel, Oost-Indisch hoofdamb tenaar met verlof, laatstelijk adviseur voor de decentralisatie I Pantjai Tnna Aroc Pantjana, leenvorstin van Tanette mgr. A. J. H V. Verstraelen, titulair bisschop van Myriofido, apostolisch vicaris van de Kleine Soonda-cilonden J. J. van Lonkhuyzen, hoofdinspecteur, hoofd van den burgerlijken geneeskundigen dienst ir. F. A. van Düyvenboode Varkevisser, hoofd-ingenieur 1ste klasse der burgerlijke openbare werken ir. W. Cool, voorziter van het comité van bestuur van de Nederlondsch-Indischc Spoor weg-Maatschappij ir. M. Middelberg, hoofdambtenaar met ver lof, laatstelijk ter beschikking van den directeur van Gouvemementsbedrijven ir. J F. van Weelderén, hoofd van het be drijf der Staatsspoorwegen op Java A. Kruisheer, generaal-mnjoor der infanterie van het Neder! andsch-Indisdie leger L. Weber, gonemal-majoor der infanterie van het Nederland<-ch-Tndische leger dr H. J. Kylstra/ oud-kolonel-titul.air van den militair geneeskundigen dienst, voor zitter van den geneeskundigen raad van het Departement van Koloniën dr. J. J. van Loghem, hoogleeraor aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, oud directeur van het Instituut voor Tropische Hygiëne der Koninklijke Vereeniging „Koloni aal Instituut" zijn bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau: C. van den Bussche, thesaurier-generaal H. Pek, secretaris van het departement van onderwijs en eeredienst P van Gendeien Stort, kolonel der infanterie van het Nedcrland.sch-Tndische leger, met be paling, dat het versiersel der orde zal zijn mei de zwaarden zijn benoemd tit officier in de orde van Oranje Nassau A. H. Philips, assistent-resident van Soem- bowa W. de Keizer, benoemd resident ter bet schikking van den directeur van binnen landsch bestuur Raden Mas Adipati Ario Tjokrowcrdojo, regent van Tji'atjap Raden Mas Toemsnggoeng Ario Mangoen- koesoemo regent van het Mangkocnegaran zelfbestuur Raden Adipati Ario Reksonegoro, regent van Tegel C. A. Ruempol, kapitein der infanterie voor memorie, wd. hoofdcommissaris van politie te Semarang, met bepaling, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden G. van der Veen, gedelegeerd lid van den onderwijsraad dr. J Olfringa, geneesheer-directeur von het Potronellahospitool te Jogjakarta ds. H. J. van Rooifen, predikant te Soerabaja; ds. J. Moov, predikant te Batavia A. H. C Huybregts, pastoor te Koetaradja dr. H. Vervoort, hoofd van het pathologisch laboratorium der Deli Plantersvereeniging C. Verboom, Oost-Indisch fhoofdasnbtenoar met verlof, laatstelijk secretaris van het de partement van landbouw, nijverheid en han del E. D. Kunst, inspecteur van het boschwe zen V. Alm, hoofdadministrateur der Pondok Gedchlanden. lid van den Volksraad E A. O. Vervooien, directeur der Société Froncc-Neerlandaiso de Culture et de Com merce. mr. D. A. Delprat, vertegenwoordiger van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland", lid van den Volksraad W. H. Schey, majoor-titulair der infanterie, directeur dec militaire strafgevangenis, tevens huis van detentie, te Tjimahi, met bepalin"', dat hef versiersel der orde zal 'zijn met do zwaarden P. J. A van Mowrik, majoor der infanterie, met bepaling, dat het versiersel der orde zal ziin met de zwaarden J. Th. W. Boxman, majoor der artillerie, met bepaling, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden vS. L. Brug, dirigeerend officier van gezond heid der Tste klasse, met bepaling, dat hel versiersel der orde zal zijn met de zwaarden I Goesli Agoeng Bagoes Djilantik, regent van Karangosem hl. M. Luchsinger, hoofdinspecteur, hoofd van den dienst der opiumregie Bi rT. de Leeuw, hoofdambtenaar tier be schikking van den directeur van financiën mr A. H. van Ophuysen, lid van den rand ven be-oep voor belastingzaken te Batavia E. V van der Schalk, gepensionnemd Oost- Indisch ambtenaar, Inntstelijk assistens-resi- dem van Koedoes M. J. Doppenberg. gepensionneerd Oost- Indisch ambtenaar, laatstelijk directeur der Koning Willem Iïï-school te Weltevreden H. L Bierman, majoor-titulair dor infanterie, commandnnf dor troepon ia Surinamo, met be paling, dat hot versiersel dor orde zal zijn met de zwaarden B. .1. Kluvers. lid rVr studiecommissie van het Suriname Studie-Syndicaat te s-Graven hage H. Statius Muller, lid van den raad van be slier insTvectnur der be'sstingen in Curacao C C. P. Vigolius, gepensionneerd Oost-In disch hoofdambtenaar, «•octotaris van do com missie van advies in zake mrdolie-anngelegen- heden A. de Wit. luitenantkolonel dor intendance, leeraar aan de Hoogere Krijgsschool, met be paling, da» het versiersel der orde zal zijn met de 7v*n;vden A. T. H. Winter, majoor van den gcneralen staf, loTaar aan do Hoogere Krijgsschool, met bepeJing, dat het versiersel der o~d? zal zijn me» de zwoerden T D Rouke.ns, majoor der infanterie, com mandant di-g koloniale reserve trt Nijmegen, mot bepal'ag, dot hef versiersel der orde zal zijn m°t de zwaarden zijn bevorderd tot ridder in d? orde van Oranje-Nossau A. 3. C. Otto, werktuigkundige bij dn pyro- terWs<-hn werkplaats te Bandoeng; F. Rickcr, directeur van het burgerlijk en militair huis van verzekering in het fort Zee- lnndia, te Paramaribo zijn benoemd tot ridder in de -orde van Oranje-Nassau mr. dr. R, D. Kollewijn, ambtenaar ter be schikking van den directeur van justitie, laat stelijk griffier bij den raad van justitie te Se marang X. E. R. Calbo, griffier van den Landraad te Kediri L. E Ha.ase, tijdelijk hoofdcommies op het parket van den procureur-generaal B. J. Hagn, Oost-Indisch ambtenaar met ver lof, laatstelijk controleur bij het binnenlandsch bestuur in de Buitengewesten J H. B. Kune man, gewestelijk secretaris \an Soerabaja Pangeron Ratoe Sokma Alom Sjah, bestuur der van Kota Woringin Al Hadji Amir Hasanoedin Pangeran Sosro- negoro, innds-grootc van Koetoi Thoeng Liong Hoei, waarnemend kapitein der Chineezen te Makassar J. S, Mellinga, londmeter 2de klasse Ph. F L. Sigar, waarnemend gewestelijk se cretaris van Menado Raden P.-indji Notomidjojo, patih van Rem bang J. E. Romswinckel, divisie-commandant Tste klasse der gewapende politie; L. P. C. de Laive, ambtenaar met buiten- landsch verlof, laatstelijk hoofd ecner Europee- sche school te Bandoeng T. van Dijk, schoolopziener voor de scholen der Gereformeerde Zending mevrouw G. BorggreveHendriks, particu liere C. A. J. van Engelen, theologisch docent bij het Seminarie te Depok Mohamad Homzah, 'landschapsarts te Pama- tongtong Siantar mejuffrouw M. E. B. Lemmens (Mère Jo- sepha), provinciaal overste der zusters Fran ciscanessen te Semarang Raden Ajoe Adipati Ario Reksonegoro (Ra den Adjeng Kardinah), echtgenoote van den regent van Tegal mr. K. G. F. Steller, dienaar des Woords in Groot-Snngi A. D. H. Bosch, administrateur der suiker onderneming Pongka (Pekalongan) W. O. van Zijl, veefokker; j H. G. Nieuwonhuis, Oost-Indisch ambtenaar met verlof, laatstelijk urchitect bij den dienst der burgerlijke openbar© werken B. Th. W. A. Kooymons, ambtenaar ter be schikking van den directeur der burgerlijke openbare werken C. W. L. Cohen, adjunct-hoofdkantoorchef bij den post-, telegraaf- en telefoondienst K. F. Louren, hoofdstationschef bij den dienst der Staatsspoor- en tramwegen B. J. Tromp, archivaris bij het departemenl van Gouvemementsbedrijven G. P. Hoekman, kapitein der infanterie, met bepaling, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden Raden Bagoes Soendjojo, inlandsch Iste-lui- tenant der infanterie, met bepoling, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden W. Leendertz, kapitein-vliegenier, met be paling, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden Raden Mos Pandji Soemodarmoko, majoor bij het legioen van Mangkoo Negoro, met be paling, dot het versiersel der orde zal zijn ir.et de zwaarden Pangeran kolonel Ario Poerbonagoro, com mandant van de Kraton troepen, met bepaling, dot het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden F. A. von Lützow, controleur bij den dienst der opiumregie J. A. Fransz, hoofddepothouder bij den dienst der opiumregie A. Hermus (frater Rodulphus), inspecteui van het Roomsch-Kntholiek bijzonder onder wijs in Curasao M. de Wit, officier-administrateur bij het Ko ninklijk Koloniaal Militair Invalidenhuis Bron beek, met bepaling, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden zijn benoemd tot broeder in de orde van den Nederland schen Leeuw de gepensionneerde opperschipper J. Gaij- aard de gepensionneerd© adjudant-onderofficier- vaandeldrager W. F. A. van Zant, van het voor malig regiment grenadires en jagers M. J. B. Eckringo, gepensionneerd commies bij den kadastralen dienst in Ned.-Indie mevrouw A. van Emmerik—Cleverley, leidster van de Witte Kruis-kolonie te Solatiga J. F. A. Wasch, commies bij het havenkan toor te Tandjoeng Priok; met bepaling, dat de toelage, verbonden aan elke der laatste drie benoemingen, komt ten laste van de begrooting van Nederlnndsch- Indië is verleend: dc eeremedaillc, verbonden aan de orde van Oranje-Naussati: in goud aan: H van Ringen, hoofdopzichter bij den arbeid in dc Rijkswerkinrichtingen te Veenhtiizen; in zilver aan: R. van Waarde, Rijksveldwachter-brigadier majoor te Wouw; A. Alonna, Rijksveldwachter-brigadier-majoor te Schoonhoven; E. Uittenbroëk. Rijksveldwachter-brigadier- maioor te Bevenwijk; K. Wieringa, Rijksveldwachter-brigadier-ma- ioor te Mtissélkanaal; C. E. Bagchus. hoofdbewaarder in de straf gevangenis te Breda: H. Gosselink,. werkmeester bij den arbeid in de strafgevangenis te Rotterdam; K. Pietersen. notarisklerk te Amsterdam; I. van der Laan, gepensionneerd oppenvacht- meester van de Koninklijke iMarechaussee te Ter Apel; P. Al. Schreur, bode bij het Departement van Justitie te 's-Gravenhage; in brons aan: J. Jansen, Rijksveldwacrter-brigadier-titulair te Arnhem; H. Nijeboer, Rijksveldwachter-jachtopziener, biig.idier-titulair te den Ham; Al. Opmeer, Rijksveldwachter-brigadier-titulair te Dordecht: W. de Vries, Rijksveldwachter-brigadier-titu- lair te Surhuisterveen: J. G. F. Kraiienbrink. bewaarder in de straf gevangenis te Amsterdam; A. Al. J. Vorsters, handelsagent te Alphen en Riel: in goud aan- C. J. de Groot, directeur gemeentebank van leening te Gouda: A. C. Noy, lste-ambtenaar ter gemeente secretarie, tevens gemeente-ontvanger der ge- mente Hunimelo en Keppcl; in zilver aan: J. Dreijer, oud-ambtenaar ter gemeentesecre tarie te Harlingen; G. Mink, hoofdagent van politie te Kampen; G. Slootweg, eervol ontslagen chef-veldwach ter der gemeente Haarlemmermeer; D. van Beveren, brigadier, van politie der gemeente 's-Gravenhage; J de Roos, rechercheur van politie de? ge meente s-Gravenhage; A. Remijn, brigadier-majoor bij de gemeente politie tc Amsterdam; S. J. Takes, oud-brigadier-majoor bij de ge meentepolitie te Amsterdam; A. Schotvanger, schipper, belast met het toe zicht bij clen havendienst te Amsterdam; AL Schipper, gepensionneerd brandmeester bij de brandweer te Amsterdam; H. B. J. Nieman, telegrafist bij de brandweer te Amsterdam; J. L. Kohier, fitter-vakman bij de gemeente gasfabriek te Utrecht; J. Alkema, veldwachter der gemeente Frane- keradeel te Hitzum; J. de Lange, chef-veldwachter der gemeente Haren (G.); J. Tor, armbezoeker te Zuidlaren; AL van den Kieboom, opperknecht in het land bouwbedrijf van den heer J. M. Korst tc Steen bergen; D. J. Tiekink, tuinbaas in dienst bij mevrouw douairière van der Borch van Vcrwolde, geb. baronesse van Zuylen van Nijevelt, te Laren (Gld.) G. J. Loman, werkbaas in dienst van de fa milie van der Borch van eVrwolde, te Laren (Gld.); B. van Varick, Iandbouwarbeider bij den heer T. Rijnsburger te Leiderdorp; Joh. Streef, opzichter in dienst van de eige naren van dc heerlijkheid Marienwaerd tc Beesd; in brons aan; J. van den Berg, agent van politie der ge meente Brielle; W. Burger, onderbrandmeester-hoofdkoetsier bij de brandweer te Amsterdam; P. Boudewijn, wegwerker der gemeente Wa- dciioijen: J. Scheepbouwer, oud-gemeentewerkman te Zaandijk; L. Vervat en A. Vervat te Amerongen, beiden in dienst van de bezitters van het Huis Ame rongen, aldaar; L. Cloudt, tuinier, bij de familie baron de Bie- berstein te St. Odiliënberg; C. Kiep, tuinknecht in dienst van de eigenaren van de heerlijkheid Mariënwaerd te Bcesd; AL de Lang, arbeider in dienst bij de familie Grandia te Marienwaerd. Bcesd; S. Dijkstra, landarbeider te Sexbierum; in goud aan: H. Cornet, amanuensis 1ste klasse bij de bi bliotheek der Rijksuniversiteit te Leiden; A. J. J. Berkhout, amanuensis 1ste klasse bij de Technische Hoogeschool te Delft; mejuffrouw W. van Vliet, hogfd der naai- en breischool van de vereeniging Opstandig en Leven, te 's-Gravenhage; In zilver aan: J. Campinga, concierge van het universiteits gebouw der Rijksuniversiteit te Groningen; C. Strasters, concierge van het Erasmiaanse!» gymn«asium te Rotterdam; mejuffrouw A. C. J. Linthout, oud-hoofd der linnen-naaischool te Zwolle; H. Jansen, concierge der teekenschool van cte vereeniging: Kunstoefening, te Arnhem; H. Eekhof, bewaker van het Rijksmonument van Graaf Adolf van 'Nassau te Heiligerlee; J. A. Blokker, dirigent van fanfarekorpsen te Utrecht; J. W. H. van Duuren, muzikant bij het Leid- sche Muziekkorps te Leiden; P. C. Bik, muzikant bij het Leidsche Aluziek- korps te Leiden; in brons aan: T. Lens, gids in de Sint Janskerk te Gouda; in goud aan: den baas der geschutmakers bij 's Rijks werf te Willemsoord D. H. van Bergen van der Grijp; den loodsschipper 1ste klasse M C. Visser; den gepensionneerden loodsschipper 1ste klasse M. J. van der Vies- in zilver aan: den oppertorpedist AL Haakman, uit tc reiken de medaille met de zwaarden: den monteur-majoor J. J. Reuvers, uit te rei ken de medaille met de zwaarden; den sergeant-majoor der mariniers P. F. Everaard, uit te reiken de medaille met de zwaarden; J. Noorda, schrijver-majoor, uit te reiken de medaille met de zwaarden; L. J. Bionda, sergeant-ziekenverpleger, uit te reiken de medaille met de zwaarden; J. Th. Aleijers, bureelbeambte 1ste klasse bij 's Rijks werf te Willemsoord: G. van Maarlevcld, burcelbeambte 1ste klasse bij het marine-etablissement te Amsterdam; P. Ah Wisse, commandeur der ernstvuur- werkers bij het marine-etablissement te Am sterdam; J. Stobbe, gepensionneerd opzichter der ver lichting, eerste-gezagvoerder aan boord van het lichtschip Haaks; A. de Kreij, gepensionneerd binnenloods; in brons aan: C. A. de Munck, stoker 1ste klasse, uit tc reiken de medaille met de zwaarden: D. F. Burgers, matroos-motordrijver bij het inarinc-etablissement te Amsterdam; G. P. F. Koevoets, takelaar bij het marine etablissement te Amsterdam; J. van Wolferen. gepensionneerd matroos van het loodswezen; in zilver aan: J. J. Bouman, kamerbewaarder en concierge' bij de Algemeene Rekenkamer; A. C. Atolier, bode-binder, tevens assistent voor het archief bij de Algemeene Reken kamer; L. Bakker, bode bij het Departement van Financiën; R. Gillebaard, bode bij het Departement van Financiën; P. Dansen, hoofdkommies der directe belas tingen, enz. te Roosendaal; J. van de Putte, hoofdkommies der directe belastingen, enz. te Amsterdam; J F. Roodberg, assistent der directe belastin gen, enz. te Utrecht; AL A. Krijger, assistent der directe belastin gen, enz. te Rotterdam; A. P. van Dijk, assistent der directe belastin gen, enz. te Rotterdam; G. Volbeda, assistent der directe belastingen enz. te Leiden: R. Wijbenga, assistent der directe belastin gen. enz. te Leeuwarden; W. M. van der Noordaa, adjunct-commies der directe belastingen, enz. te Leeuwarden, inspec tie, 1ste afdeeling; J. G. Loos, adjunct-commies der directe belas tingen, enz. te Utrecht (dir.) J. W. Boer, adjunct-commies der directe be lastingen, enz. te Amsterdam (k«antoor accijn zen AL F van Zutphen, adjunct-commies der directe .belastingen, enz. te Utrecht (kantoor I. en A.) J. W. van de Kamp, komriiies der directe be lastingen, enz. 1ste klasse te Rotterdam; F. F. Corver, kommies der directe belastingen enz. 1ste klasse te Rotterdam; J. Carreman. kommies der directe belastingen enz. 1ste klasse tc Rotterdam; J. H. Bcenen, kommies der directe belastin gen. enz. 1ste fclasse te Lith; G. J. J. Bührmann, commies ten kantore der registratie no. 3 te Amsterdam; J. C. Boogaars, commies ten kantore der successierechten no. 1. te Rotterdam; N. Nanning, adjunct-comrrjies met den per soonlijken titel van commies, tevens beëedigd klerk aan de bewaring Appingedam; in brons aan: A. M. de Kan, kommies te water te Rotter dam; in goud aan: den opzichter 1ste klasse J. C. H. Harnas, van het Staatsbedrijf der* Artillerie-Inrichtingen;

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 6