WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn, DE ADELAAR n AMERSFOORTSCH DAGBLAD STADSNIEUWS.1 Gewas 1920 Raymond Macau F 1.F. 40.— Gewas 1920 St. Emilion F 1.40 F 56.— Hebt U een Taxi of Auto noodig? Bel dan 0|9 üo. 42 KRACHTOVERBRENGING UIT DEN OMTREK. Langestraat 40 Telefoon 224 Wilt U een WINTERJAS of JEKKER koopen? Zoo ja! Beziet dan onze ENORME SORTEERING, onze NIEUWSTE modellen onze LAAGSTE PRIJZEN, UTR. STRAAT 17 Gevestigd 1878 TELEFOON 145 BIJZONDER AANBEVOLEN Per flesch: Per Anker AFD Advertentie Bureau Arnbemscbe Poortwal 2a- Tel. 513 Plaatsing van advertentiesin alle bladen zonder prijsverhoogingHi VOOR FIJNPROEVERS: EXELSIOR roode en «ills natuuiporl I per flesch f 1.25 BÉHH NEEMT PROEF Havik 41 S. H. Massa Tel. 292 0 HORTER ARBEIDSTIJD HEER ARBEIDSPRESTATIE „ay.B.SCMOOLEMAN ^MéVCLCCTROTLCHNIiCM BUPCttJ -P/SX; AMERSFOORT ■v) n^SMAtLC DA0I2 Teucr 425 GROOTE ENGELSCHE ORDERS VOOR DE NEDERLANDSCHE SCHEEPS- BOU WIN DUSTRIE Onderhandelingen over den bouw von 6 tankschepen voor de Shell. Do Londensche correspondent van het Hbld. seint: De Shell Transport Trading Co. heeft aanbiedingen geaccepteerd van Nederlandsche firma's voor den bouw van zes tankschepen. Drie hiervan zullen in Amsterdam worden ge bouwd, drie in Rotterdam. Zij zullen van het nieuw© type enkel schroef Diesel motorschip zijn. De totale kosten bedragen meer dan 1,200,000 Pond Sterling. (Naar het Hbld. bij informatie in bevoegde kringen werd medegedeeld, zijn weliswaar on derhandelingen omtrent deze transactie loopen- de, doch moet een definitief contract nog niet zijn afgesloten, noch in Amsterdam, noch in Rotterdam). WERKVERSCHAFFING. Door de provincie Zuid-Holland. Naar wij vernemen draagt de provincie Zuid-Holland voor een niet gering deel bij tot de verruiming der werkgelegenheid. In 1924 wordt voor verschillende we kzaam- heden 1 millioen gulden uitgegeven. DE „NOOIT MEER OORLOG'-ACTIE. Een betooging in Nederland. Op 20 en 21 September e.k. zullen over de geheele wereld betoogingen worden gehouden voor Nooit-meer-oorlog. Verschillende interna tionale organisaties werken in deze richting mede cn ook de Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid besloot in zijn con gres te Washington, in Mei van dit jaar, het zijne bij te dragen tot versterking van deze beweging. De Nederlandsche ofdceling van den Vrou wenbond (vroeger Ned. Ver. van Vrouwen voor duurzamen Vrede) zal aan de opdracht gevolg geven op tweëerlei wijze. Op 20 September, des avonds te 8 ure, houdt zij in Den Haag, in het gebouw De Ruyterstraat 67, een open bare vergadering, waar, naast mevr. W. A. L. Ros—Vrijman en mevr. F. Brunner—Brouwer uit Den Haag, de opperrabbijn J. Tal uit Utrecht en een bekend katholiek geestelijke, wiens naam nader vermeld zal worden, het woord zullen voeren en mej. De Goeijen uit Arnhem lantaarnplaten zal vertoonen naar fo to's door haar op de slagvelden genomen. Op Zondagmiddag 21 September zal een groep van vrouwen worden gevormd, die, onder eigen leuzen zich zal aansluiten bij de betooging, welke door de deelnemers aan de Nooit-meer- oorlogmeeting van 't N. V. V. na afloop van de meeting zal gehouden worden. ERNSTIGE MILITAIRE ONGEREGELD HEDEN TE BREDA. In verband met dc herhalings oefeningen. Ter gelegenheid van de herhalingsoefeningen die van 15 tot 26 September in de omstreken van Breda gehouden worden moesten gisteren eenige duizenden soldaten onder de wapenen komen. Dit heeft te Breda aanleiding gegeven tot ernstige ongeregeldheden. Reeds gistermiddag werd in de Molenstraat hevig gevochten waarbij de militaire politie in moest grijpen om erger te voorkomen, 's Avonds tegen acht uur slenterden gTOote groepen soldaten, waarvan velen in beschon ken toestand joelend cn tierend door de bin nenstad. Zij werden door burgerlijke en mili taire politie uit elkaar gedreven. 1 Naar men ons mededeelt zijn verschillende dames door hen lastig gevallen. Gehoorzaam heid cn militaire groet aan officieren werden bruutweg geweigerd. Bij een pogiag om in de Hech-lunchroom te worden binnen galaten is van de deur een koperen deurspijler afgebro ken. Om kwart over tien wandelde over de Markt een reserve-luitenant. Groote groepen solda ten, die eveneens daar aanwezig waren weiger den voor hem te salueeren, integendeel zij be letten hem meerdere malen den doortocht. Toen de luitenant zich in het nauw gedreven zag, trok hij zijn sabel om zich te verdedigen. In plaats van echter een militair te treffen raakte hij echter een dame. Natuurlijk keerden alle aanwezigen zich hierna tegen den luitenant die zich verstandig terug trok. Even later werd de markt waar zich de on geregeldheden concentreerden afgezet. Toen eenige soldaten toch wilden passecren werd door de militaire politie met blanke sabel in gegrepen. Dit maal werd weer een burger de dupe. De lantaarn van diens fiets werd afgeslagen en geheel vernield. Toen de marktaf zetting opge heven werd wandelde een groep militairen langs het Zuid-Hollandsch Koffiehuis waar een eerstc-luitenant op het terras zat. Het tafeltje met consumptie werd omvergeworpen, doch later weid de schade geheel vergoed. Zoo duurden de relletjes voort en eerst laat ïn den avond keerde de rust terug. Ook op den Haag- dijk in de omgeving van de kazerne is het lang onrustig toegegaan. Men deelt ons mede dat onder dc militairen groote ontstemming heerscht naar aanleiding van het feit dat in tenten geslapen moet wor den en de bodem door den aanhoudenden regen geheel doorweekt is. ik Omtrent de soldatenrclletjes in Breda kan nog het volgende worden medegedeeld De soldaten die gisteren ten getale van 4000 zijn opgekomen voor de herhalingsoefe ningen zijn van de lichtingen 1918 en 1919, Zij zijn gelegerd op het terrein van de Chassé- kazerne, dat, naar het zich laat begrijpen, wel geleden heeft door den aanhoudenden regen Van officieren vernamen wij, dat het rumoer veroorzaakt werd door een aantal soldaten, waarvan er bij deze gelegenheid evenals dir vroeger zoo vaak geschiedde, velen in be schonken toestand verkeerd-en. Er ontstond eenige wrijving tusschen solda ten en burgers en dit gaf de militaire politie aanleiding tusschenbciden te komen om erger te voorkomen. Van georganiseerde relletjes was naar men ons verder van dc militaire leiding mede deelde geen sprake. Ook onrust in Bergen op Zoom. Ook te Bergen op Zoom is het gisteravond onder de van de lichtingen 1918 en 1919 voor herhalingsoefeningen opgekomen soldaten nu en dan rumoerig geweest. Een en ander is veroorzaakt door verschil lende beschonken soldaten, waarvan een 7-tal door militaire politie is aangehouden. Een der soldaten moest bij de overbrenging geboeid worden weggevoerd. Ernstig verzet kwr.m niet voor. Overdreven voorgesteld Ver betering van de legering'. Het Nederl. Correspondentiebureau te 's-Gra- venhoge deelt mede Van dc meest bevoegde zijde wordt medege deeld, daf ven ongeregeldheden onder de voor herhalingsoefeningen opgekomen militairen te Breda geen sprake is geweest. Enkele soldaten die bij het opkomen onder den invloed van sterken drank verkeerden en zich mindc-r behoorlijk gedroegen, zijn door de militaire politie gearresteerd. In de binnenstad is het uiteraard druk ge weest door de opkomst van 4 lichtingen infan terie, maar behoudens de zooeven genoemde gevallen van dronkenschap is van onbehoorlijk gedrag of insubordinatie geen sproke geweest. Wat de legering aangaat zijn bijzondere maatregelen getroffen o-o. door hef verstrekken van meer ligstroo om van het verblijf in de tenten ook bij vocht geen hinder te hebben. Indien het weder onverhoopt slechter wordt en daartoe dus aanleiding geeft zal tot inkwartie ring worden oveigegaan, welke in voorberei ding is. DE DUBBELE MOORD TE WIJCHEN. Behandeling voor de Arnhcm- Schc Rechtbank. Heden werd voor de Rechtbank te Arnhem behandeld de zaak tegen Van 'Munster en Cor- nclis van oer Broek, die beschuldigd worden van den moord, in den nacht van 4 op 5 Mei j.l. te Wijchep gepleegd. Blijkens de dagvaarding is aan Van Mun ster ten loste gelegd Dot hij in den nacht van 4 op 5 Mei 1924 te Woezik, gemeente Wijchen, opzettelijk Willem Willems er Geer- truida Willems von het leven heeft beroofd door met het oogmerk hen te dooden opzet telijk en gewelddadig met een houten hamer hun een of meerdere slagen op het hoofd toe te brengen, waardoor hunne schedels zijn ver brijzeld en het weefsel hunner hersenen ge deeltelijk is vernietigd en zij tengevolge van de bekomen verwondingen kort daarop zijn overleden, welk feit hij heeft gepleegd met het oogmerk om de uitvoering van een door hem voorgenomen na te noemen diefstal voor te bereiden of den diefstal gemakkelijk te ma ken of om bij betrapping op hceterdoad aan zichzelven hetzij straffeloosheid, hetzij bezit van het wederrechtelijk verkregenc te verzeke ren, terwijl hij dan ook even te voren of te zelfdertijd of even daarna met het oogmerk van wederrechtelijke toeeigening uit een in ge melde woning staande kist heeft weggenomen een bankbiljet van 25 gulden en een aantal eieren, een en ander toebehoorende aan Wil lem en Geertruidn Willems voornoemd, althans aan een hunner in ieder geval aan een ander dan aan hem, beklaagde, terwijl tijdens het plegen van bovengenoemde misdrijven nog geen vijf jaren waren verloopen sedert hij, be klaagde, een tegen hem wegens poging tot zware mishandeling, gepleegd met voorbe dachten rade, bij vonnis van de Arrondisse- ments Rechtbank te Arnhem d.d. 22 Juni 1920 uitgesproken gevangenisstraf von drie jaren geheel had ondergaan. Aon Cornelis van den Broek, die bekend heeft, is ten luste gelegd: Dat hij in den nacht van 4 op 5 Mei 1924 omstreeks een uur en alzoo gedurende den voor de nachtrust be stemden tijd te Woezik, gemeente Wijchen, te zamen cn in vereeniging met Jacobus van Munster, met het oogmerk van wederrechte lijke toeeigening, uit de woning, bewoond door Willem en Geertruida Willems heeft wegge nomen een bankbiljet van 25 gulden en een hoeveelheid eieren, een en ander toebehooren- de aan Willem Willems en Geertruida voor noemd, althans aan anderen of een ander dan aan hem, beklaagde on ger\pemden Van Mun ster, hebbende genoemde Van Munster en hij, beklaagde, zich den toegang tot gemelde wo ning verschaft door, nadat zij tezamen een voor een raampje dier woning bevindend luik open hadden getrokken en nadat Van Munster voornoemd het Taampje naar binnen had open- gedrukt, door het olzoo geopende raampje dier woning binnen te klimmen. Tien getuigen a charge zijn opgeroepen; n.l H. Reulen, opperwachtmeester der Kon. Maré- chaussées te Nijmegen; H. J. Loeffen, caéhou- der te Wijchen A. J. Bevers, smid te Wij chen P. A. van den Broek, broer van een der beklaagden, 24 jaar, arbeider te Wijchen H. van Dobber, rondreizend koopman te Affer- den D. Teunisscn, rijksveldwachter te Wij chen E. de Ridder, gem. veldwachter te Wij chen Cornelis van den Broek (een der be klaagden, contra Van Munster) gedetineerd in het Huis van Bewaring, alhier en dc deskundi gen Dr. J. L. P. Hulst te Leiden en Dr. W. F. nesselink, scheikundige te Arnhem. De verdediger, Mr. A. V. M. Bonnike, heeft één get uige-deskundige opgeroepen. Dr. P- Bierens de Haan tc Zeist. Het eerst wordt voorgeleid C. van den Broek, die heeft bekend en bij die bekentenis blijft. Wanneer de president de verschillende gebeur tenissen nog eens nagaat en bekl. verschillende vragen stelt, antwoordt deze op alle vragen ja. Hij verklaart o. a., dat het plan om naar Willems te gaan, uitging van Van Munster. Toen zij het plan bespraken, sliep P. v. d. Broek. Volgens bekl. is Van Munster de woning van Willems binnengedrongen. Toen bekl. de woning binnenklom, stiet hij een lampje om. Het lawaai werd door vrouw Willems ge hoord. Zij riepIs er iemand. Van Munster beval de vrouw zich stil te houden. Terwijl bekl. in de bijkeuken bleef, ging Van Munster het slaapvertrek binnen. Bekl. hoorde de sla gen vallen, die Van Munster Willems toebracht met een houten hamer. Bekl. ging het slaap vertrek binnen en zag dat Willems beweging loos voor een stoel iag. Van Munster nam een bankbiljet .van 25.uit een kist en ging daarop naar de vrouw, die Van Munster wat geld gaf. Van Munster wierp de vrouw op den grond en pleegde met haar, die zich hevig ver zette, ontuchtige handelingen. Daarna sloeg Van Munster de vrouw met een houten hamer de hersens in. Vervolgens werd het huis on derzocht en werd 31.50 en 21 eieren gevon den. Bekl. nam 25.en dc 21 eieren van Van Munster over. Later is het geld verdeeld. Bekl. hield f 10.voor zich en kreeg 10.— voor zijn broer. Op een vraag van d:n presi dent, waarom bekl., die zegt Van Munster te voren gewaarschuwd te hebben tegen het ple gen van moord, den dader niet heeft tegen gehouden, zegt v. d. Broek, dat de zenuwen hem de baas waren. Nader seint men ons De president wees bekl. v. d. Broek erop, dat hij na den moord nog bij zijn positieve was om den buit te verdeelen. Als getuigen worden gehoord de rijksveld wachter T. Teunissen, de gemeenteveldwach ter E. dc Ridder cn de kasteleinsdochter Annie Burgers. De eerste verklaart, dat hij onmiddellijk te gen Van Munster en de beide v. d. Brock's ver denking heeft gekregen. Get. deed uitvoerig verslag van den toe stand, waarin hij de lijken aantrof. De verkla ringen van den gemeenteveldwachter komen met de verklaringen van den eersten getuige vrijwel overeen en verschillen slechts in en- kefe onderdeelen. Dc derde get. mej. Burgers, verhaalt, dat op den morgen na den moord v. d. Broek en Van Munster bij haar in het café zijn geweest en daar bier hebben gedronken. Van Munster be taalde met een biljet van 25.—, dat get. heeft gewisseld. De officier van justitie achtte het wettig en overtuigend bewijs tegen v. d. Broek geleverd. Hij ging de verschillende verklaringen van bekl. nog eens na en hij was van meening, dat deze ernstige misdaad ernstige straf verdient en eischte derhalve 7 jaar gevangenisstraf. 1 De verdediger mr. Bonnike vroeg clementie. De daad is in zware dronkenschap begaan. PI. wees er op, dat bekl. Van Munster van de j daad heeft willen afhouden. Hij is van mee» I ning, dat de opstapeling van de verschrikke lijke feiten Van den Breek als het ware heeft Jaaheirrsinstituut in te zien en hunne daaté* verbind. werktijke medewerking tc verleenen, ten einde Dc eisch tegen den hoofd-de jatrbeurzen aan hare economische roeping beklaagde. te doei beantwoorden. De exploitatie-rekening Het O. M. bij de rechtbank te Arnhem *luit me een batig saldo van 36.015.05 dat eischte heden tegen van Munster levenslange i jn t'servefonds zal worden gestort. Het jaarverslag werd onveranderd goedgekeurd, evenals de -ekening en verantwoording, balans en verliesreiening. Tot leden van het Algemeen gevangenisstraf. KORTE BERICHTEN. Onder de aanhangwagen. De 27-jarige K. L. te Rotterdam, die Zon dagavond onder een bijwagen van lijn 5 raakte en naar het ziekenhuis Coolsingel werd over gebracht, is gistermorgen aan de bekomen ver wondingen overleden. Een belangrijke schenking. De heer A. C. R. Dreesmann, te Bussum, die dezer dagen zijn 70stcn verjaardag vierde, heeft bij deze gelegenheind de Mojellastichting te Bussum een geheel modern ingerichte zie- kenvervoerauto ter waarde van 40,000.ten geschenke gegeven. Zware binnenbrand. Gistermiddag om half één brak een bin nenbrand uit op de bovenkamer van perceel Slijkstraat 18 te Wcesp, waar een filiaal der firma Albert Heijn gevestigd is. De brandweer was met hulp van de militai ren, die tc Weesip deze week in garnizoen lig gen, den brand in dife kwartier meester. Brand te Schinveld. Tengevolge van het broeien van nat stroo in de schuur van R. te Schinveld, is in den efge- loopen nacht brand ontstaan, waardoor twee huizen een prooi der vlammen zijn geworden. Het eene behoort aan burgemeester Bosch cn werd door L. bewoond; het andere werd door den eigenaar R. bewoond. De brandweer van Brunssum, circa 20 minuten ervan verwijderd, was spoedig ter plaatse en heeft prachtig werk verricht. De brandweer van het dorpje Schin veld zelf kon niets uitrichten. De beide huizen waren tegen brandschade verzekerd. Gevaarlijke mishandeling. Zekere V. te Brunssum werd aangehouden cn naar Heerlen overgebracht, verdacht van zekere V. in het café V. alhier bij een ernstige vecht partij met een mes in den buik to hebben ge stoken. De levensgevaarlijke gewonde is naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. Een woelige lotingsdag. Bij gelegenheid van de loting voor de mili tie, is het gisteren te Weesp rumoerig toege gaan. Troepjes jongelui verkeerden reeds 's middags 12 uur, niettegenstaande het tapver- bod van kracht heette, in beschonken toestand. Een hunner, een zekere F., werd doorvoor in verzekerde bewaring genomen, doch hiermede bemoeide zich v. D., die de politie op verschil lende soheldwoorden onthaalde en opruiende taal tegen de omstanders sprak. Onder hevig verzet werd hij door een viertal mannen van gemeente-, zoowel als rijkspolitie, naar het,poli tiebureau overgebracht. Berooving op een kermis. Gisternacht zijn te Marssum, waar het ker mis was, aangehouden een man en twee vrou wen uit Leeuwarden, verdacht van berooving van een buitenman van ongeveer 270. Verdronken. Te Nijega (Fr.) is het 3-jarig zoontje van W. Schotanus verdronken. Lijk gevonden. In den IJssel is het lijk gevonden van een 21-jarigen letterzetter, Polak geheeton, wonen de te Kampen. Hij werd sedert 1 September vermist. Door een dokter gearresteerd. Uit de auto van Dr. Krijger uit Bussum, staande op de Roelofslaan te Huizen, stol een onbekend individu de tasch met instrumenten. Dr. Kr., gewaarschuwd zette den dief, die een groot mes in de hand had en daarmee de tasch opensneed na, wist met behulp van een voorbijganger hem te arresteeren en aan de politie uit te leveren. De dader bleek te zijn de Amsterdammer J. de V., die reeds 7 a 8 jaar gevangenisstraf achter den rug heeft Balken aangespoeld. Van het groote balkenvlot (ter waarde van 100.0(X)), dat 11 Sept. in dc Zuiderzee uit eengeslagen is, heeft men te Enkhuizen 385 stuks, te Broekerhaven 230 stuks en aan den dijk 562 stuks aangebracht. Nog 98 bolken drijven in zee Brand. Te Ammerzoden is afgebrand het woonhuis met belendenden hooiberg van W. v. d. Oever. De landbouwgereedschappen en de graanoogst gingen mede verloren. Vreesclijke verminking. Toen een losse rangeermachine der S. S. van het station te Simpelveld in de richting Maas tricht het baanwachtershuisje van de familie G. H. bij een voorheen bewaakten ovenveg ge passeerd was, hoorde een dochtertje van H. een gekerm en zag vlok bij de woning, even bui ten de omheining van den aangrenzenden voor tuin haar broertje van anderhalf jaar naast de spoorlijn liggen. Beide handjes waren over den pols totaal afgeklemd en mets was er van deze liohaams- deelen te vinden. Het .kindje schijnt het erf, waarvan het hek door een binnenkomend familielid was open gelaten, in een onbewaakt oogenblik te hebben verloten en al spelende met beide handjes op de rails te zijn geraakt op het oogenblik dat de locomotief passeerde. Het had ook nog een minder ernstige verwonding aan het hoofd je. Bestuur wenen herkozen <fe heeren H. F. R. Snoek, Jos. F A. M. ten Berg, Dr. C. Hoitsema W. Graadt va\ Roggen, F. Rouppe van der Voort, Jhr. A. H. Op ten Noort. Paul Nijgh, Mr. J. F. van Reven, H. ter Ktrile Jzn.. H. Fran sen Jzn., Dr. J. 1. Koningsberger, Mr. L. G. Kortenhorst, terwijl als nieuw lid gekozen werd de heer Mr. M. W. F. Treub, Voorzitter der Algemeene Nederlanlsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in de vacature ontstaan door het overlijd enva. den heer F. W. C. H. Baron van Tuyll van Scooskerken. De datum van de T2i Nederlandsche Jaar beurs werd vastgesteld vm 10 tot en met 19 Maart 1925. KENNISGEVING. R aaésvergadcring. De Burgemeester van Amersfoort; Gezien art. 41 der Gemeentewet Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat dc Raad dezer gemeente zal vergaderen op Maan* dag, den 22en September aanstaande, des na middags ten 7 ure. Amersfoort, den I7cn September 1924. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. RAADSAGENDA. voor de openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Maandag 22 September 1924 des namiddags 7 uur. T. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoeming van twee leden van het Be stuur van de Nutsspaarbank wegens periodie ke aftreding van dc h'eeren B. J. van Enst cn W. D. Helderman. 3. Loting voor de vordeeling van den Raad in twee afdeelingen. 4. Benoeming van een tijdelijk leeraar voor de lichamelijke oefening aan het gymnasium. 5. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan C. J. F. Prins uit zijn betrekking van hoofd der openbare school voor het centraal 7e en 8e leerjaar. 6. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een .lokaal van de Meisjesschool aan de Amersfcortsche Schoolvereeniging. 7. Voorstel van B. en \V. tot aankoop van het perceel Kamperbinnenpoort 5. 8. Voorstel van B. en W. tot overname v»n een tweetal stoepen in de Krommestraat. 9. Voorstel van B. en W. tot kosteloozc overname van een strook grond gelegen aan den Utrechtschewcg van N. op 't Land en tot het rooien van een aldaar aanwezigen boom. 10. Voorstel van B. en W. tot kosteloozc overname van een strook grond gelegen aan de Beekcnsteinschelaan van W. Hendriksen. 11. Voorstel van B. cn W. tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 17 Juli 1923 houden de verkoop van een aan de Coornhertlaan ge legen perceel bouwterrein aan den heer Ir. G J. M. Modderman: 12. Voorstel van B. en W. tot het veriur* ren van een perceel bosch grond gelegen aan de Barchman Wuytierslaan aan S. J. Dekker. 13. Voorstel van B. en W. tot het verhuren van een nabij de Kattekampen gelegen ter rein aan de Amersfoortsche Lawn Tennis Cluïi 14. Voorstel van B. en W. over te gaan tot verhuring van eenige aan den Hoogland- scheweg en Kopersteeg gelegen perceelen wei land. 15. Voorstel van B. en W. tot het uitge ven in erfpacht van een nabij den Heiligenber- gerweg gelegen perceel weiland aan Ch. van Esveld. 16. Voorstel van B. en W. tot het inbrengen in h'et grondbedrijf van een huis en erf nabij den Soesterweg. 17. Rapport d.d. 23 Juni 1924 van de Com missie, ingesteld om het tekort aan het Maga zijn Openbare Werken en het daaromtrent uit gebrachte rapport nader te onderzoeken en zoo noodig daaromtrent voorstellen aan den Raad te doen, benevens een rapport van het Com missielid den heer Ir. F. M. van Veen. 18. Afwijzend advies van B. en W. op het schrijven d.d. 14 Augustus 1924 van R. v. d. Burg, waarbij hij in beroep komt tegen het besluit van B. en W. waarbij hem gelast werd verschillende veranderingen aan te bren gen aan hem in eigendom toebehoorende per ceelen. 19. Voorstel van B. cn W. om vrijstelling te verzoeken van de verplichting tot het in" Stellen van een woningbeurs in deze gemeen te. 20. Voorstel van B. en W. tot het aanwij zen van dc plaats voor het maken van een be^ gTaafplaats en het verleenen van een crcdiet voor voorbereidende werkzaamheden. 21. Gunstig advies van B. en W. op het adres van J. Boshuizen, houdende verzoek om vergunning tot het aanleggen, bestraten en rioleeren van een gedeelte van den Dorrestein- schen weg, de v. d. Woustraat en een verbin- dinsweg van den Arnhemschen weg naar den Dorresteinschen weg. 22. Voorstel van B. en W. tot onttrekking aan den openbaren dienst van den verbindings weg tusschen Dievcnweg en Rootsel aarstra at. 23. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met d© Spoorweg maatschappij tot het maken van een spoorweg verbinding in hef Soesterkwartier. 24. Voorstel van B. en W. .tot vaststelling van een ontwerp-bcsluit tot wijziging van een gedeelte van het uitbreidingsplan voor het Soesterkwartier. 25. Voorstel van B. en W. tot wijziging van den werktijd voor ambtenaren en werklie den. - 26. Voorstel van B. en W. tot het ver- gebracht, woarin o.a. geconstateerd wordt, dot strekken van een geldleening aan den Amers- in dit jaar da ontwikkelingslijn van het Joar-.foortschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding beursinstituut rich in opgaande richting is blij- j voor het maken van een terreinafscheiding om een bewegen on met succes de wederopbouw het sportterrein aan den Leusderweg. een aanvang heeft genomen. Meer en meer be- 27. Voorstel van B. en \V. tot wijziging ginnen industrie en handel de waarde van het von het raadsbesluit van 30 Maart 1920, gm NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Algemeene ledenvergadering. In de gister te Utrecht onder voorzitterschap van Dr. J. C. Koningsberger gehouden algr meene ledenvergadering van de Vereeniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland werd door den Secretaris-Generaal hef jaar verslag over het achtste vereenigingsjaer uit-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 2