AMERSFOORTSCH DAGBLAD „de eemlander BINNENLAND. TWEEDS BLAD. 23e Jaargang No 81 n Vrijdag 3 Oct. 1924 De Staatscourant van heden 2 Octo ber bevat o.a. de volgende Kon. besluiten benoemd tot waterschout in de gemeente 'Amsterdam J. M. Bottemenne, gewezen hoofd inspecteur der visscherijen; tijdelijk benoemd tot leerares aan de R. H. B. S. te Sneek mevr. L. C. Teriet Einthoven, te Sneek; op verzoek eervol ontslagen uit 's rijks dienst de belastingontvangers P. Iwema, te Barneveld, J. P. Meiners te Beek (L.), jhr. \V. J. de Jonge, ontvanger der invoerrechten en accijnzen te Nijmegen, G. J. W. Rosenkranz, controleur der grondbelasting te Nijmegen. aan den heer ds. G. W. Goedhart, leger- predikant, op zijn verzoek met ingang van 1 October 1924, eervol ontslag verleend uit zijn vorengenoemde functie; gerekend van 10 Sept. 1924, aan den res.- eerste luitenant mr. M. H. de Boer, van het 4c reg. inf., op het daartoe door hem gedaan ver zoek, een eervol ontslag als zoodanig verleend uit den militairen dienst. INGEDIENDE WETSONTWERPEN. Begrooting Lecningfonds 1914 voor 1925. Ingediend is het wetsontwerp tot vaststelling der begrooting van inkomsten on uitgaven van het Leeningfonds 1914 voor het jaar 1925. In totaal werden de uitgaven vastgesteld op 64,762,895 tegenover een raming van plm. 35,500.000 voor 1924. De minister meent, dot het voordeelig slot op 1 Januari 1924 plm. 145,700,000 zal bedro gen, terwijl het saldo op 1 Januari 1925 wordt geraamd op 152.900.000. In verband met de bekende ontvangstcijfers over de eerste helft van het loopende jaar, zijn de ontvangsten over 1924 te romen op pLm. 92,7 millioen, waaronder begrepen een bedrag van 4.466.064, zijnde terugbetaling door Bel gië van interneeringskosten voor Belgische mi litairen. Het voordeelig saldo van den dienst 1923 en voTige jaren wordt op 152,900.000 gebracht. In deze ontwerp-begrooting is, even min als in de begrooting voor 1924, een post voot extra aflossing opgenomen, aangezien de minister van oordeel is, dat de tegenwoordige toestond van 's Lands financiën niet toelaat voor dat doel gelden beschikbaar te stellen. Begrooting Staotsmuntbedrijf 1925. Ingediend is het ontwerp tot regeling van do inkomsten en uitgaven van het Staatsmuntbe- drijf voor 1925. Bii de raming der verschillende uitgaafpos ten is gerekend op de vervaardiging ton be hoeve van Nederland van 100,000 aan 10- centstukken en 250,000 aan 1 centstukken. Of en in hoeverre met de omwerking van gul dens, ingevolge de wet van 27 November 1919, voortgang zal worden gemaakt, hangt af van de te nemen beslissingen naar aanleiding van het door de staatscommissie voor het muntwezen (commissie-Vissering) uit te brengen rapport. In verband met het vorenstaande en met de onzekerheid omtrent de behoeften aan ruilmid delen in dc naaste toekomst draagt deze be- gTooting slechts een voorloopig karakter. De exploitatiekosten worden geraamd op 307.873. Hierbij komen 40.000 voor rente kapitaal, 1300 voor brandpremie en f 19,900 voor afschrijving, in totaal 369.073. Dc exploitatie-ontvangsten zullen vermoede lijk 233,100 bedragen, zoodot het verlies wordt geraamd op 135.973. Onder de inkomsten is o. a. een bedrag van 30,000 opgenomen voor levering van rij wiel plaatjes aan het departement van Financiën. Wijziging Muntwet 1901. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van art. 3 bis der Muntwet 1901. Krachtens het bepaalde in dit artikel kan het voor belegging beschikbare saldo van het Ne- derlandsche Muntfonds uitsluitend belegd wor- den in inschrijvingen in een of meer van de Grootboeken der Nationale Schuld. Aankoop van schuldbekentenissen, uitgege ven krachtens Nederlondsche leeningswetten, is dus niet geoorloofd. Dat de machtiging daartoe in 1921 niet in de Muntwet 1901 werd opgenomen, is uitslui tend hieraan toe te schrijven, dat destijds geen andere Nationale Schuld bestond dan die, welke op de Grootboeken der Nationale Schuld is in geschreven. Nu deze toestand tot het verleden behoort, heeft het geen zin de belegging van de gelden ven het Nederlandsche Muntfonds nog langer tot den aankoop van Grootboekin schrijvingen te beperken. Het onderhavige wets ontwerp heelt de strekking den aankoop ook van andere Nationale schuld mogelijk te ma ken, terwijl van deze gelegenheid tevens is ge bruik gemaakt, om de mogelijkheid te openen tot verwisseling van reeds belegde kapitalen van het fonds in andere Nationale Schuld,, in dien het belang van het fonds zulks mocht me debrengen. DE FEESTEN TE LEIDEN. Onderscheidingen. H. M. de Koningin heeft de heeren W. van der Laan, voorzitter en N. G. Spaargaren Jr., secretaris van de 3-October-Vereeniging te Leiden, benoemd tot ridder in de Oranje- Nassau orde. NEDERLANDSCHE LANDBOUWERS GRONDEIGENAREN IN DUITSCHLAND. Antwoord op vragen van den heer Van Rappard. Op de vragen van den heer Van Rappard, betreffende verplichtingen, welke aan Neder landsche landbouwers, die gronden in Duitsch- land bezitten, door de Duilsche overheid wor den opgelegd, heeft minister Van Karnebeek geantwoord, dat de invoer van eenhoevige die ren in het Regierungsbezirk Dusseldorp over eenkomstig de verordening van den Regierumgs president te Dusseldorp van 21 Mei 1924 slechts wordt toegestaan, nadat de dieren door den veeartsenijkundigen dienst op besmettelijke veeziekten zijn onderzocht en gezond* bevon den. Teneinde aan de bezwaren, die bewoners van grenslanderijen zouden ondervinden, indien hun dieren bij eiken grensovergang zouden moeten worden onderzocht, tegemoet te komen, is bij bovenbedoelde verordening bepaald, dat voor paarden, die geregeld de grens passeeren, kan worden volstaan met overlegging aan de Duit- sche autoriteiten van een Ursprungszeugnis, af te geven door de politie van dc plaats, waar het dier thuis behoort, en houdende de ver klaring, dot door ter plaatse, noch in een omtrek van 20 K.M., de laatste drie maanden poardenziekten zijn voorgekomen. Op dit Ursprungszeugnis, welks geldigheids duur drie maanden is, moet de betrokken Duit- sche veearts oanteekenenn, dat ook bij dc af wezigheid van ziekteverschijnselen heeft ge constateerd Voor deze verrichtingen van den Duitschen veearts moeten kosten worden be taald, welke voor het onderzoek van een paard zijn vastgesteld op 5 Mark. In andere Regierungsbezirke schijnen, voor zoover tot nu toe kon worden nagegaan, soort gelijke verordeningen niet te bestaon. Waar dit bedrag van 5 Mark niet overeen stemt met het in de vraag genoemde bedrag van 9, zou het wenschclijk zijn, dat bepaal de feiten, bij voorkeur onder overlegging van de daarop betrekking hebbende quitanties of andere stukken, ter kennis van den minister werden gebracht. De Wirtschaftskarten, welke de Duitsche Overheden uitreiken aan in het Nederlandsche grensgebied wonende Nederlanders, die zich voor de bewerking van hun in het Duitsche grensgebied liggende gronden daarheen wen- schen te begeven, alsmede aan hun personeel, worden, voor zoover den minister is kunnen blijken, steeds uitgereikt met een geldigheids duur van zes maanden, tegen betaling van 2,5 goudmark. Voor zoover uit een onderzoek is gebleken, is bij de verschillende Finanzamter in de voor naamste Duitsche grensdistricten niets bekend omtrent een bepaling, volgens welke Neder landsche landbouwers vóór de voldoening van de door hen verschuldigde grondbelasting eerst 0.60 moeten betalen. Ook ten aanzien van dit punt zullen dus nadere gegevens moeten worden verschaft, al vorens een verder onderzoek kan worden in gesteld. MARINE-OVERPLAATSINGEN. Bij besclvikking van den Minister van Marine zijn de officier-vlieger der 2e klosse H. Mulder en de officier van den marine-stoomvaartdienst der ie klasse J. Lugtenberg geplaatst aan boord van Hr. Ms. Tromp en is de officier van den marine-stoomvaartdienst der 5e klosse P. Loe- kemeyer geplaatst aan boord van Hr. Ms. Heemskerk. DE K. X. Blijkens bij het departement van marine ont vangen bericht is Hr. Ms. onderzeeboot K. X, onder bevel van den luit. ter zee le klasse J. W. A. A. Hevdt, op haar uitreis naar Ned.-Indië 1 October te Sevilla aangekomen. DE FUSIE TUSSCHEN „MERCURIUS" EN DE „ALGEMEENE Een vergadering van bonds- en ofdeelingslcden van „Mercurius". Gisteren heeft te Den Haag, onder voorzit terschap van den heer G. J. van der Linden, uit Leiden, een vergadering plaats gehad van bonds- en afdeelingsleden van „Mercurius". In deze vergadering werd geprotesteerd te gen de wijze, waarop de onlangs door de afd. Utrecht belegde vergadering, waarin het fusie- voorstel werd verworpen, is uitgeschreven. Het hoofdbestuur was n.l. van deze vergade ring niet in kennis gesteld, zoodat daar alleen argumenten tegen de fusie zijn aangevoerd. Het hoofdbestuur van Mercurius bestaat mo mentcel uit 22 leden, waarvan zich 19 voor en 3 tegen de fusie met de algemeene hebben uit gesproken. De vergadering keurde de houding van die drie H. B.-ledcn, die in een „Comité tot behoud van het neutraliteitsstandpunt van „Mercurius" een actie tegen de fusie voeren, af. Tenslotte werd met algemeene stemmen be sloten zich achter de 19 hoofdbestuursleden, die voor de fusie zijn, te scharen en de fusie te bevorderen in een „Comité voor Eenheid in de kantoorbedienden vakbeweging', met eerbie diging van de politieke en godsdienstigs over tuigingen van de leden. DE BELGISCHE SPIONNAGEZAAK. De uitspraak der Rotterdam- sche rechtbank. De rechtbank te Rotterdam heeft heden te gen den 41-jarigen koopman J. H. M. Rijcken, tegen wien ter zake van landverraad 4 jaar ge vangenisstraf geëischt was, veroordeeld tot 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf met af trek van 10 maanden preventieve hechtenis. De rechtbank overwoog hierbij, dat beklaag de meerdere andere personen in het ongeluk heeft gestort, doch nam bovendien in aanmer king beklaogdes sympathie voor Belgic in ver band met zijn afstamming. ONTAARDE OUDERS. Drie jaar gevangenisstraf wegens het achterlaten van een kind. Dc Vierde Kamer der rechtbank te Amster dam deed heden uitspraak in de zaak tegen den vader en de moeder, die hun kindje van nog geen twee weken in het Wilhelminagasthuis, waar de moeder bevallen was, op een stoel ach tergelaten hadden, omdat ze het niet bij zich wilden hebben. Beide werden veroordeeld tot drie jaren ge vangenisstraf. De eisch tegen ieder was 6 jaar gevangenisstraf. DE AMBTENAARSSALARISSEN. Het nieuwe Bezoldigingsbesluit. Naar „Het Centrum" verneemt, zullen de bijlagen van het nieuwe Bezoldigingsbesluit, welks verschijnen vóór 1 Jan. a.s. kan vei- wacht worden, een geheel onder karakter drogen dan de bijlagen B, B en C van het thans nog geldende Bezoldigingsbesluit. In 1920 werden alle functies met name ge noemd, terwijl voor elke functie het minimum- en maximum-salaris werd aangegeven. In het nieuwe Bezoldigingsbesluit zullen alleen minimum en maximum normen worden aangegeven voor enkele bepaalde groepen van ambtenaren. De salarissen voor de ambtenaren. dic niet vallen onder de norm- of kernsalarissen, zul len cder worden geregeld bij de afzonderlijke Koninklijke Besluiten voor de verschillende tok ken van dienst. De normsolarissen zullen tot leidraad strek ken en de veTGere salarissen zullen niet mogen uitgaan buiten dc grenzen, voor de normsala- rissen gesteld. HET VEILICHOIDSPROTOCOL VAN GENEVE. Het standpunt van Nederland. Met betrekking tot het Veiligheidsprotocol van Genève vernemen wij, dat, ofschoon het ontwerp in vele opzichten een belangrijke voor uitgang bctcekcnt en aanbeveling verdient, de Regeering nochtans gemeend heeft, met het oog op enkele punten, zich nog de gelegenheid te moeten voorbehouden van bestudeering cn overweging, alvorens zich te verbinden. DE SALARISVERLAGING DER AMBTENAREN. Een audiëntie bij den Minister van Financiën. De reeds op 31 Augustus aangevraagde bij zondere audiëntie van de vertegenwoordigers van het Comité van Zes (A. C. O. P. cn C. N. O. P.) met den Minister van Financiën, wel ke niet eerder kon verleend worden, o.m. we gens een tweetal vergaderingen van de Cen trale Commissie voor Georganiseerd Overleg cn afwezigheid van den Minister, had gisteren plaats. Uitvoerig werd de wenschelijkheid bepleit, om de voorgenomen salarisverlagingen op 1 October en I Januari niet te doen doorgaan, zulks o.m. op grond van het ruimer vloeien der middelen en de snelle stijging van de prij zen der voornaamste levensmiddelen. De Minister antwoordde positief, dat de voorgenomen verlaging op 1 October ten volle zou plaats vinden en dat hij omtrent zijn be doelingen op 1 Januari a.s. nog niets kon zeg gen, zoolang de verwachtingen, die gekoes terd worden ten aanzien van een beteren toe stand van 's lands financiën, geen feiten zijn geworden. Hiermede deed de Minister dus alle geruch ten te niet, die den lootsten tijd hieromtrent in de pers zijn verschenen, speciaal ten aan zien ven het bericht betreffende het halveeren per 1 October van de voorgenomen salaris verlaging. De wijze, waarop het overleg vanwege de Regeering met de Commissie voor Georgani seerd Overleg is gevoerd, werd uitvoerig be sproken. De Minister gaf te kennen, dat hij van dezen, voor het personeel uiterst onbevredi- genden gang van zaken niet op de hoogte was. Hij had geen bezwaar dat door de dele gatie van het Comité van Zes in het open baar zou worden medegedeeld, dat de ontwor pen wijzigingen van de Pensioenwet 1922 de zer dagen aan de Staten-Generaal zullen wor den aangeboden en dot verschillende voorstel len van de Centrale Commissiee, ter zake in het ontwerp zijn verwerkt Speciaal de kwes tie der medezeggenschap in de beslissingen von den Pensioenraad bleek dc volle aandacht van den Minister te hebben. HR. MS. TROMP. Progromma der vijfmanndschc oefeningsreis. Voor een oefeningsreis van Hr. Ms. „Tromp" naar de Canarische eilanden en het Westelijk deel der Middellandsche zee, is het volgende programma vastgesteld: Dinsdag 14 October 1924 vertrek van Wil lemsoord; Vrijdag 24 October aankomst te Santa Cruz de Teneriffe; Donderdag 30 Octo ber vertrek van Santa Cruz de Teneriffe; -Zater dag 3 November aankomst te Lq Luz; Vrijdag 14 November vertrek von La Luz; Dinsdag 25 November aankomst te Santa Cruz de Tene riffe; Maandag 1 December vertrek van Santa Cruz de Teneriffe; Dinsdag 9 December aan komst te Marseille; Zaterdag 13 December ver trek ven Marseille; Maandag 15 December aan komst te Palma; Zaterdag 20 December ver trek van Palma; Dinsdag 23 December aan komst te Villefranche; Maandag 29 December vertrek van Villefranche; Woensdag 51 De- komst aankomst Balearen. Woensdag 7 Januari 1925 vertrek van Port Mahon; Donderdag 15 Januari aankomst te Malaga; Woensdag 21 Januari vertrek van Ma laga; Dinsdag 27 Januari aankomst te Tunis; Maandag 2 Februari vertrqjc van Tunis; Woens dag 4 Februari aankomst Balearen; Maandag 9 Februari vertrek van Port Mahon; Zaterdag 14 Februari aankomst te Genua; Donderdag 19 Februari vertrek van Genua; Maandag 23 Fe bruari aankomst te Barcelona; Zaterdag 28 Fe bruari vertrek van Barcelona; Dinsdag 10 Maart aankomst te Willemsoord. ONS STAATKUNDIG VERVAL. Rede van prof. Eerdmans. Voor de afdeeling Delft van den Vrijheids bond heeft Woensdag prof. B. D. Eerdmans, on Leiden, gesproken over: „Ons Staatkundig verval." De waardeering van onze staatkundige in stellingen zegt Spr. is veranderd. O ver heidscol leges, die vroeger in achting stonden, worden thans soms bijna minachtend bespro ken. Ook bij een gezond staatkundig stelsel zal er altijd critiek zijn. Dit vloeit dan voort uit ver schil van beginselen. Daarmede heeft de vér- anderde waardeering van thans echter rriet te maken. Men ziet bij de Regeering gebrek aan voor uitzien en van beheerschen van den toestand. Wetten die men eerst als voortreffelijk in diende en deed aannemen, moeten door dezelf de bewindhebbers herhaaldelijk en ingrijpend v/orden gewijzigd. Besluiten worden na enkele weken weer door andersoortige besluiten ach- terhadid en terzijde gesteld. Ter hoogste plaatse heeft men geen kennis van zaken en laat daardoor belangrijke nationale instellingen in het honderd loopen, zooals bij den giro dienst het geval was. Op allerlei gebied weet niemand in den warwinkel van besluiten den juisten weg. De oorzaak is dat ons tegenwoordig beleid heheerscht wordt door begeerten van parlemen taire groepen ter eenor en door „ambtenaren" t*r ondcrcr zijde. In verband met het 4e rap port von de bezuinigingscommissie sprak dc „N. Vcnlosche Courant" van een oorlogstoe stand tusschen de departementen en deze com missie en van de macht van „de bestaande personeelsformntiën, waarmede zelfs een depar tementshoofd den strijd niet zonder schede kan aanbinden." Wannoer deze courant, waaraan mons. Nolens niet vreemd is, zoo spreekt, be hoeft men niet te vragen of het erg is. Het dringen van parlementaire groepen, waarvan Arbeids- cn Onderwijswet getuigen, is oorzaak dat wij geheel andere voorstellen krij gen van bewindsmannen, don wij zouden ver wachten op grond van hun beginselverklarin gen. Wat de heer Colijn op 9 November 1922 sprak over staatsinmenging, oorlogsbczuiniging en vrijhandel, post heel slecht bij de oorlogs- begrooting en bij de tarief wet. De grondfouten zijn gelegen in de begeerte om alles von staatswege te willen regelen cn in een aanwakkeren van het denkbeeld dat par ticuliere- cn groepsbelangen den stoet zooveel mogelijk ten eigen bate mogen gebruiken. Dcor de eerste ontstond de bcroepspolitiek met al haar schaduwzijden cn gevaar voor staatkundig bederf. Door het tweede worden deze schaduwzijden nog aangedikt. De woaarborgen waarmede onze wetgeving de overheidsinstellingen omringde, de ceden cn beloften, het verbod om belang hebbende te zijn bij zaken, waarover men be slist de noodzakelijkheid het algemeen belang tc willen dienen, het smelt alles weg. Drom men „vrijgestelden" vinden wij in allerlei licha men. Men gebruikt de overheidsinstellingen gaarne als propogandn-gelegenheden. Zoo raakt allerlei bij duizenden, die over be st uursmogelijkhed en eigenlijk geen oordeel hebben, in discrediet. Iets tc ondernemen om werk te verschaffen is een weinig dankbaar en veelgesmaad onderstaan. De meening dot van de publieke kas alles gehaald kan cn mag wor den, wordt in de hond gewerkt. Doordrijvers besnoeien onze staatsinkomsten zonder het resultaat tc bereiken dat zij wenschen, zoonis de onzinnig hooge accijns op het gedistilleerd bewijst. Er wordt-niet minder gedronken, doch wel meer geknoeid cn meer winst gemaakt door onveraccijnsd tc produceeren. De geheelc geest, die den achtergrond vormt van ons verkiezingswerk, is verkeerd. Kerke lijke en maatschappelijke hartstochten worden aangewakkerd om te winnen. Er wordt geen leiding gegeven, maar gespeculeerd op wat men denkt dot de kiezers willen hooren. Een weinig opgewekt tafereel. De eenige weg tot herstel is bezinning van hen die geroepen zijn den doorslag te geven, d. w. z. van de kiezers. De Vrijheidsbond wijst den weg tot het juiste middel, aldus besluit spreker. ONREGELMATIGHEDEN OP DE KERMIS i TO NIEUW-SCHOONEJ5EEK. Een maréchaussee en eenige bur- gers gewond. Men seint ons uit Koevordcn: Woensdagavond is het op de kermis te Nieuw- J Schoonebeck tot ernstige onregelmatigheden gekomen. Een aantal dronken burgers werd door de moréchaussée gesommeerd uit elkonr te gaan. De dronken personen wilden hieraan geen gehoor geven. Een marechaussee maakte j daarop gebruik van zijn sabel om dc menschen uit elkaar te jagen. Hij werd aangevallen en men ontrukte hem dc schcede van zijn sabel. Daarmee gingen de dronken kerels een anderen marechaussee te lijf, die zijn makker te hulp kwam. De aangevallene werd ernstig aan het hoofd en den bovenarm gewond. De more- chaussé moest, daar zij niet tegen de menigte op kon, von dc vuurwapens gebruik maken. Zij schoot op dc menigte, waardoor een zekere Plas in de buik, en zekere Sermani in de knie werd getroffen. Inmiddels had de politie ver sterking uit de omgeving ontvangen, waarop de menigte urt elkaar werd geslagen. Een aantal personen is gearresteerd. De beide gewonden zijn bij dr. Allonk binnen gebracht, terwijl de gewonde marechaussé naar de marechaussee kazerne le Nieuw-Schoonebcck werd vervoerd. HEF ONGEVAL AAN BOORD VAN DE „HELDER." Nadere bizonderheden. Omtrent het droevig ongeval, dat tijdens de thuisreis van het s.s. „Helder" vun den Kon. \v est-Ind. Maildienst, plaats vond, vernemen wij nog de volgende bijzonderheden Den 8en September verliet de „Helder" bij kalme zee de haven van Curasao met bestem ming naar Duinkerken. Toen het s.s. zich den 16en September, dus 3 dagen later, in open zee bevond, meende een der matrozen een manspersoon over boord te zien vallen. Terstond maakte hij aJarm en weinige oogen- blikken later werden drie reddingsgordels in zee geworpen. Inderdaad was tusschen de golven het hoofd van een drenkeling zichtbaar, doch juist toen de reddingsloep, die uitgezet was, het dichtst bij de bewuste plek was genaderd, verdween het in de diepte. Alle pogingen om den man te redden, bleven vruchteloos. Nog eenige uren werd naar den drenkeling gezocht, waarna de reis werd voortgezet. De verdronkene bleek te zijn de 39-jarige eerste stuurman A. Kuiken, gehuwd, woonach tig te Haarlem. POGING TOT CHANTAGE. Een ondankbare Hongaar. Men meldt ons uit Boedapest Een fabrieksarbeider te Boedapest, wiens dochtertje bij een geziene Hollandschc familie in een dorp nabij Utrecht eenige maanden opgenomen was, heeft bij de weldoeners van zijn kind chantage trachten tc plegen. Hij schreef, nadat zijn kind uit Holland was teruggekeerd, aan de pleegouders een brief, waarin het heette, dat de pleegvader met het kind ontuchtige handelingen had gepleegd, waardoor het kind ernstig ziek in een zieken huis te Boedapest lag. Het kind zou kreupel blijven en de vader was reeds materieel ge- ruineerd door de ziekte van het meisje, door den pleegvader veroorzaakt. Hij was geneigd, zoo heette het verder, een schandaal te vermijden. De Hollandsche pleeg ouders waren hun onschuld bewust, doch schrokken toch niet weinig von deze ongehoor de ondankbare daad, waarvan zij het doel al te goed doorzagen. Zij deelden het geval aan het Hollandsche gezantschap te Boedapest me de, Dit wendde rich tot de Hongaarsche Kin- derschutzlign, die onmiddellijk bij de politie aangifte deed. De vader van het kind werd aan een vci- hoor onderworpen. De Liga liet het kind door een arts ondet- zoeken, die vaststelde, dat van dc bewering van den vader geen woord waar was. Dc Liga stelde van dit resultaat ook dc Hollondscho pleeg ouders in kennis, teneinde hen gerust te stellen. Dc rechtbank zal dit geval van chontog in bchundeling nemen. 43(>« STAATSLOTEN IJ Vijfde Klasse. Twaalfde Lijst Trekking vau 2 October 2000 No. 20797. /1000 No. 767, 6578, 12163, 14035. 400 No. 1377, 2370, 4560, 7109, 9725j 16555, 17230, 20314, 21975. 200 No. 175, 6074, 10-199, 15S32, 22773. 100 No. 1618, 5073, 5241, 6223, 6548,J 16780, 17103 19641, 20225, 20303,; 20504, 21912. i PRIJZEN VAN 70. 119 3973 7084 10163 123SO 14823 17590 19771' 125 3991 7159 10208 12469 14818 17610 19923 308 4200 7193 10246*12563 11873 17622 19983 440 4335 7257 10260 12725 14939 17685 19986 453 4422 7303 10303 12800 149U3 17746 20117 456 '611 7307 10390 12S61 15011 17*36 20120 631 1759 7352 10468 12020 15045 17919 20035 605 4820 7371 10515 12921 15093 17961 20150 811 1833 7428 10644 13024 15116 17972 20208 861 4685 7452 10556 13086 15183 17934 20233 880 4805 753Ö 10565 13157 15278 17985 20266 941 4992 7565 10701 13166 15300 18010 20349 3225 5001 7667 10705 13272 15-122 18100 20359 '1361 5164 788-1 10717 13274 15554 18110 203GS 1477 5251 7894 10909 13277 15683 1818-4 20592 1518 526-1 7000 10981 13289 1-568-3 18201 20689 1538 5367 8148 11063 13440 15769 18232 20693 1635 5410 8410 11083 13151 15333 18270 20739 •'1670 6427 8527 11102 13504 16929 18345 21123 1929 5014 H.'.v, 11 lil! nous 1595H 18363 21222 1997 5639 8781 11167 13966 16038 18586 21356 •2418 6740 8881 11403 13996 16084 18641 21468 .2560 6088 8936 11632 14024 16218 18079 21470 2619 0197 8991 11705 140*25 16396 18773 21484 2802 6203 9111 11801 14226 16421 18813 21604 2808 C250 9164 11803 14278 16470 19016 21855 .2915 6336 92-50 11852 11307 16718 11088 21867 2916 6411 9493 11874 14338 .16723 19203 22022 3015 6508 9-516 11879 14351 16938 1938*2 2216G 3031 C55C 9056 11945 11100 16963 19-116 22312 3085 668Ö 9822 12143 14421 17060 10668 22315 3393 6846 9870 12186 14720 17296 19580 2264)3 3665 6861 10067 J 2246 14725 17229 19598 22901 3798 6991 10088 12313 14739 17368 19734 2*2977 383-1 7037 v i-V NIETEN. 9S0H 12884 150,0 18195 20703 9810 1*2896 15U90 18318 20701 9850 12948 15097 16362 20732 9882 121X19 15173 18389 20* <7 9992 12952 15317 18401 20637 9098 12954 16353 18424 20893 13 3267 6598 113 3282 6615 MO 3287 6702 225 3326 6720 232 3326 6821 239 3385 6870 273 3461 6915 1001 o 1*2961 15306 18450 2090* 307 3543 704-H 10013 12978 15458 18474 20913 316 3628 7078 10038 12932 1S504 18491 20947 340 3639 7031 1009D 12964 15584 18496 2UÜ67 400 3676 7136 10149 12090 16580 1864 i 0 483 3631 73M 10263 1301H 15640 18577 3 516 3702 7256 10443 13076 15658 18615 20981 530 3726 7260 10497 13079 15674 18633 20933 3728 7281 10676 13000 15777 18661 21022 591 3743 7295 10610 13C83 15839 18680 2101-1 - 6-ü» 3808 7350 10661 13121 15860 18730 21063 677 3933 7351 10779 13126 15909 18751 21084 694 3952 7432 10811 13130 15970 18770 21130 802 4017 7-138 108-10 13151 15996 18782 21136 859 4151 7499 1C8S0 13162 16023 18829 21141 958 4*202 7511 10887 13175 16044 18838 21214 959 4239 7561 10983 13*218 16103 18882 2125*2 104L 429*2 7591 30973 13249 16160 18971 21294 3089 4314 7671 101+79 13251 16164 19125 2129: 1107 4329 7722 11002 13292 162-16 19145 2129? 1174 4338 7729 11008 13414 16263 19165 21303 1228 44,7*2 7750 11012 13455 10268 19173 2130* '1231 -1518 7756 11079 13511 ÏO.'-O 19170 2131? 1309 4578 "775 11105 1354G 16322 39207 21321 1359 45S5 7803 11114 13.569 1636-1 19221 21402 1375 4026 7816 11103 13582 16447 19231 21486 '1381 4665 7819 1122-5 13585 1646.5 19236 21500 1530 4673 7913 11239 18690 16509 19*299 21501 1582 4752 7925 112-56 13621 16512 19352 2152-5 3583 4754 7942 11326 13672 16520 19399 21534; 1622 4817 8034 313*16 136S9 16572 19434 21566, •3633 4844 8121 11369 1 3724 16802 19-135 21624' 1665 4878 8161 11*197 13763 1691R 19453 216Cli 1690 4891 8180 11537 13912 16934 19162 21763,' 1749 4967 9193 11-532 13936 194-0 21817, 3 761 5014 8266 11.539 13843 16862 19.534 21899; 1818 .5059 8370 11593 13864 1(3893 19535 219.50- 1823 5176 8433 11636 13865 16899 19551 21963' 1830 .5100 8430 11704 13876 1690.5 19535 21969 1856 5279 8521 11733 13894 16926 lo.v-8 22026' 1873 -5289 8552 11747 14006 16927 19600 22090 ■1940 5309 8668 11769 14075 16935 19650 22091. ,1011 5825 8579 11786 14094 16945 19074 22101 .1919 6367 8.597 11800 14101 16955 19777 22185 1953 5370 8602 11812 14102 16963 19806 2*2189 *2018 6372 8058 11850 14118 170C7 19846 22206 .2046 5378 8097 11024 14130 17070 198*1» 22211 v2152 5451 8746 1196.5 1 4141 17102 198.54 22250 '2160 5475 8782 12061 1416(5 17105 10807 22*2.53 ,2172 5484 8317 12091 14188 17134 lfW77 22260 22.59 5520 8848 12095 14230 171-54 1930S 22287 2300 5570 8915 12101 14246 17189 19940 22352 £352 5574 8979 12105 14276 17196 19952 22498 2361 5633 8983 12116 14313 17233 19984 22,506 2401 5651 9005 12152 14326 17242 20012 22506 2424 5719 9097 12278 14453 17259 20042 22571 2508 5745 9192 12281 14465 17268 20051 22573 2.534 6825 9196 12284 14484 17277 201*25 22574 -2632 5833 9227 12314 14527 17317 20131 22.576 2661 5839 9210 12354 1454,5 17133 20185 22018 2662 5847 9243 12359 14.588 17530 20215 22629 2694 5850 9265 12402 14598 17593 20229 22633 •2714 5896 9267 12455 146*22 17596 2028-8 22G3S 2772 5982 9346 12466 14024 17605 20293 226-0 2809 5984 9360 1*2480 14041 17627 20305 22693 2810 6036 9378 12491 14666 17641 20306 22703 2834 C-098 9387 12549 14669 17665 20392 22717 *2877 0163 9-412 19590 14689 17714 20124 22718 3030 6171 9446 12591 14722 17728 20452 22789 3041 6220 9460 1260(1 147-10 17765 20466 2*2805 3065 6253 9.5J0 12602 14748 17958 20175 22870 3084 6346 0523 12622 14789 17975 20505 22872 31*25 6377 9532 12C77 14825 1800-5 20525 22873 3179 04S2 9680 12700 14874 18074 20542 22879 3212 6494 9686 12730 14902 18097 20544 22927 3224 6536 9770 1*27-14 14913 18164 20664 22968 3240 0574 9773 1*2762 14920 18165 20675 22933 3266 6586 9780 12783 11011 18173 Tri do Torigo lijst- sl 21356 m. z. 213-51. 21051. m. z. 21015; 436ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Derde week Trekking van 2 Oct. 1924 (975 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O Leinweber, tc Amersfoort (Brecstraot 26) zijl aan de navolgende nummers te beurt geval len Prijzen von 70. 13024 en 17972. Te zamen 2 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 9005 T30I8 cn 15589. De volgende trekkingen geschieden 6, 7, 9 -11 Oct. 1924. Behalve de premie van 30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van 1000 of hoo- ger en de premie van 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, zijn ingebleven de navolgen de prijzen T van 25.000, I van T5.Ó00, I van 10.000, T van 5000, 3 von T500, 20 van 1000, 22 von 400, 17 van 200. 51 ran 100 en 1040 van 70,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 5