Onze zellsuccessen te Antwerpen. Wij, Hollanders zijn toch maar een watervolk. In tal van sporten krijgen we klop, maar In onze booten zijn we schier niet te slaan. De Nederlandsche zeilers toonden dat Zondag weer in Antwerpen bij de zeilwedstrijden, waarvan wij hier een afbeelding geven met de sinjorenstad op den achtergrond. Prof. A. F. Holleman. de Amsterdamsche hoogleeraar, die dezer dagen zijn afscheidscollege gegeven heeft De grootste waterlelie ter wereld. In den Hortus te Amsterdam is thans weer enkele dagen slechts de bloeiende .Victoria regia in volle pracht te zien. De plant is gezond en sterk; er zijn bladen bij van ongeveer twee meter. De trots der Vetweidetentoonstelllng te Amsterdam gehouden. Een vriendelijk varken, dat niet minder dan 860 pond woog. Hygiënisch melken. Een eenvoudige maar vernuftige vinding om zindelijk te melken, zooals op de Vetweidetentoonstelling te Amsterdam gedemonstreerd werd, De Manoeuvres in 't Zuiden. Een onzer stukken afweergeschut voor vliegtuigen, dat op een vrachtauto is aangebracht, In werking. Steffi Oeijer, de bekende Hongaarsche violiste (het vroegere „wonderkind") die vóór haar vertrek naar Amerika enkele concerten in Holland zal geven. De gevaren van den bergtourist. Een foto, die Illustreert hoe ontzaglijk veel moeilijkheden de bergbe klimmer moet overwinnen: een „pad" dat naar den ingang van het Kara Korum dal voert, en dat, naar ons verzekerd werd, nog geenszins tot de moeilijkste behoorde. De legermanoeuvres in Limburg. Hier ziet de lezer een troep artillerie in actie, den „vijand" tegemoetl Onze Koningin was ook toeschouwster. Een expositie in Bilthoven. De kunstgroep Bilthoven exposeert op *t oogenblik in het Hotel Regina verschillende kunstwerken. Men hoopt er door contact te brengen tusschen kunstenaar en de massa, zoowel als den artist te steunen in den nood toestand, waarin hij veelal verkeert Een smaakvol hoekje van de tentoonstelling. Een Hollander op de vlakten van den Himalaya. Een veelzeggende foto van de eenzaamheid op den hoogen berg: de karavaan, hier 3850 M. hoog, trekt voort: excelsior, steeds hoogerl Amsterdam wordt zindelijk,, De hoofdstad telt al weer een nieuw badhuis; dat te Wittenburg. Zaterdag is het feestelijk geopend. De verheugde buurtvereeniging Het ballonnetjes op en wethouder De Miranda adviseerde eventueel baloorige arbeiders „een frissche douche" te nemen om zoo noodig af te koelen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 8