St. Nicolaas en Kerstmis in Indië. Groote sorteering Kalenders 1925 WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. ASTRAKAN HANDSCHOENEN VALKHOFF'S BOEKHANDEL (Y. 0. DE JONG) HET GROOTE ARTIKEL VOOR HEEREN EN JONGENS MET WOL GEVOERD VANAF fl.90 DE ADELAAR - Langestraat 40 Gewas 1920 Raymond Macau F 1.—- F. 40.-- Gewas 1920 St. Emilion F 1.40 F 56.-- AMERSFOORTSCH DAGBLAD Hebt U een Taxi of Auto noodig? Bei elan opüo.42 KRACHTOVERBRENGING UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS. HECLAMES. Prijs 1—3 regels 1.53, elke regel meer 0.30. '.v -■ Lt, -v.'W.^v ,n-?pvv. ,-rft-r^<y>y/-,y,invranrnw^rtfn.ffatt-v.-w- 'V^rViïrrsx/crwr «f.nrv.ni n wot-i VERZENDING NAAR OOST- EN WEST-INDIË UTRECHTSCHESTRAAT 46 UTR. STRAAT 17 Gevestigd 1878 TELEFOON 145 BIJZONDER AANBEVOLEN Per flesch: Per Anker VOOR FIJNPROEVERS: CEXELSIOR loods en wills nalumpsil per flesch f 1.25 NEEMT PROEF Havik 41 S. H. Massa Tel. Z92 AFD Advertentie Bureau Arntiemscbe Poortwal 2a. Tel. 513 Plaatsing van advertentiesin alle bladen zonder ■I prijsverhooginp O KORTER ARBEIDSTIJD WEER ARBEIDSPRESTATIE a/.B.SCHOOLÊMAN ft&yCLCCTRO-TCCHNIiCH BUREAU "fc; AMERSFOORT 1 V^SMALLC PAD 12 TEL£f 423 Zangers! CARUSOL, 30 cent per doosje DE TOOVERPASTILLE. Bij Uw drogist. Het beroep, dat bekl. doet op de omstandig heid, dat zij, toen zij K. de revolver terug stuurde, niet anders deed dan hem op zijn vordering zijn eigendom teruggeven, gaat niet op. Toen zij de revolver teruggaf, deed zij dit, omdat zij wist, dat K. er de beschikking over wilde hebben voor het plegen van een bepaald feit Hiermede staat de medeplichtigheid juri disch vast. Spr. betoogt vervolgens, dat bekl.'s medeplichtigheid ook moreel vast staat. Het huwelijksleven van deze vrouw was voor haar een foltering der hel, zoodot het zich denken laat, dat zij zich vastklampte aan den man, wiens liefde zij had. Spr. beschouwde haar don ook niet als hoofddaderes. Spr. eischte ten slotte schuldigverklaring van bekl. aan medeplichtigheid aan poging tot moord en veroordeeling tot dri© juar gevan genisstraf, met aftrek van één jaar voorloo- pige hechten i.^ Dc verdediging. Het woord was vervolgens aan den verdedi ger, mr. E. van Zinnicq Bergmann. PL wees op het ellendige huwelijksleven van beklaagde, waarin psychologisch een factor van groote beteekenis voor deze zaak is gele gen. Het spreekt vanzelf, dat zij bij K. in beklag kwamhierin ligt toch niet een K. aan sporen om haar man van het leven te berooven. Altijd is bekloagde's houding geweest, dat zij het feit niet zelf wilde plegen, maar ook niet ertoe wilde aansporen. En waarom ze haar man niet waarschuwde Omdat ze eenerzijds haar minnaar niet wilde verliezen en ander zijds haar man niet durfde inlichten. Een be trouwbaar getuige als het dienstmeisje ver klaart wat zij zegt is waar, wat K. zegt is onwaar. Voortdurend heeft deze vrouw den aanslag niet gewild. Als men het complex van haar verklaringen en die van K. neemt, is er alles voor to zeggen om haar verklaringen te gelooven en die von K. niet. Wat de medeplichtigheid betreft, deze kon juridisch niet liggen in het teruggeven van de revolver. Als K. deze niet terug had gekre gen, had hij zich gemakkelijk van een andere revolver kunnen voorzien. In het teruggeven of terugbezorgen van het wapen ligt veeleer een zich willen onttrekken aan de zaak. PI. betoogt verder, dat zelfs de enkele wetenschap dat iemand, wien men een wapen ter hond stelt van plan is om er een strafbaar feit mede te plegen, niet voldoende is voor medeplichtig heid. De volle wetenschap trouwens, dat K. het feit op den bewusten avond zou plegen, heeft zij zeker niet gehad. PI. wil geen verzachtende omstandigheden pleiten; ze zijn overvloedig aan te voeren, zoo als het gunstige verleden van deze vrouw, het ontzettend verdriet, dat ze heeft gehad, haar duistere toekomst. PL wil er zich niet op be roepen, omdat hij meent, dat dit misschien zijn standpunt zou verzwakken. Maar wel zegt hij, het zonderling te hebben gevonden, dot met het cosseeren von het arrest van het hof te Arnhem, woordoor bekl. toch feitelijk in denzelfden toestond terug kwam als vóór het arrest, toen zij vrij was, niet samen is gegaan haar invrijheidsstelling. PI. dringt er, omdat er van vrees voor vlucht van bekl. geen sprake fs, bij het hof op aan, haar uit de voorloo- pige hechtenis te ontslaan. Na repliek en dupliek begaf het hof zich in raadkamer. Na heropening van de zitting deel de de president mede, dat het hof in dezen stand van het geding geen termen aanwezig achtte tot ontslag van beklaagde uit de voor- loopige hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. DE BOSSCHE HANZEBANK. Een procedure inzako opvordering von lekcning-courant-saldL Het Gerechtshof te den Bosch, arrest wijzen de in de zaak tegen Johannes Wouters te Oss, gedagvaard tot betaling van 3538.90 met rente, zijnde het nadeoüg slot van zijn reke ning-courant bij do Hanzcbank op 11 Nov. 1923, heeft do in appèl opgeworpen exceptie verworpen, het vonnis der rechtbank, waarte gen beroep was aangeteeken, vernietigd, de in gestelde vordering ontzegd cn de Hanzebank in de proceskosten, die voor de procedure in eersten aanleg op 1200 en voor de proce dure in hooger beroep tot dit arrest op 250. werden gesteld, veroordeeld. DE MALVERSATIES BIJ DEN RIJKSGE BOUWENDIENST. De uitsprouk in de zaak tegen den bouwkundige Dr. G. De Haagsche Rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in de derde zaak met betrek king tot de bij het tlions opgeheven bureau van den Rijksbouwmeester voor de onderwijsge bouwen gepleegde onregelmatigheden. J. M. de G., bouwkundige in den Haag, ge detineerd, werd schuldig verklaard aan hel als ambtonoar aannemen van giften, wetende dut die hem werden gedaan om hem te bewe gen iets in strijd met zijn plicht na te laten, en deswege veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf met uftrek van de voorloopige hechtenis. Van de overige hem ten laste gelegde feiten werd de bekl. vrijgesproken. De cisch tegen bekl. luidde 4 jaar gevan genisstraf. Verdediger was mr. D. van Houten. DE GESTOLEN POSTTROMMEL. Een bende dieven en helers. De rechtbank te Amsterdam heeft heden uitspraak gedaan in de zaken met betrekking tot de ontvreemding uit een postauto van een geldtrommcl, welke een bedrag van ruim 22.000 bevatte en in verband met de ge pleegde diefstallen van rollen klcedingstof bij de N. V. Lakenfabrieken voorheen firma E. Elias in een perceel oen de Raadhuisstraat te Amsterdam. De 20-jarige J. C, die den posttromincl uit de auto stal, werd wegens diefstal tot 2>* jaar gevangenisstraf veroordeeld. (De eisch van het M. was twee jaai.) De 29-jarige bankwerker F. J. M. O. werd wegens diefstal van de rollen kleedingstof, en terzake van mededaderschap aan den diefstal van den posttrommel veroordeeld eveneens tot 2Yi jaar gevangenisstraf. (De eisch van het O. M. was drie jaar.) De 42-jarige stoker J. J., die 4400 had aangenomen uit de opbrengst van den gestolen posttrommel en verder hod meegedaan aan den diefstal van de rollen kleedingstof, werd wegens heling en diefstal tot 2 ys jaar gevan genisstraf veroordeeld. (De eisch van het O. M. was drie jaar.) De 28-jarige los-werkman W. de V., be klaagd van mededaderschap aan den diefstal van de kleedingstof en van het ten geschenke aannemen van 4000 uit de opbrengst van den diefstal van den posttrommel, werd ver oordeeld terzake van diefstal en heling tot twee jaar gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch van het O. M. De 29-jarige bouwvakarbeider B. N., werd terzake van heling tweemaal gepleegd en wel van 4400 afkomstig van den gestolen post trommel en van een lap stof, afkomstig van den diefstal bij de firma Elias, veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. (Het O. M. had twee jaar en negen maanden geëischt.) Tegen den 38-jarigen koopman B. H. luidde tenslotte het vonnis twee jaar gevan genisstraf, terzake van heling, tweemaal ge pleegd, en wel van kleedingstukken, afkomstig van den diefstal bij dc firma Elias en van 12 damesmantels, gestolen bij een confectiefa- briek. (Tegen dezen mon, die ook verdacht werd van de inbraak te Kampen was door het O. M. I y2 jaar gevangenisstraf geëischt.) Tenslotte beval de rechtbank de hervatting van het onderzoek in de zaak tegen den 47 jarigen caféhouder H. F. B., die ervan be schuldigd wordt, dat hij in December 1923 of Januari 1924 uit winstbejag heeft bewaard een bedrag van 1560, afkomstig van den post- trommeldiefstal. OP HEETBRDAAD BETRAPT f Vele van de politiemannen te Leeuwarden, schrijft de Leeuw. Ct., hebben al heel wat mee gemaakt, doch wat hun Donderdagavond, naar de geruchten verluiden, stond te wachten, zou alles overtreffen. Fantastische verhalen bereik ten het Hofplein. Er had iemand kans gezien zich te laten insluiten in de kluis van de Al- gemeene Friesche Levensverzekering-Maat schappij en hij zou niets meer of minder heb ben gedaan dan de kluis leeggestolen. In allerijl werden maatregelen getroffen en zoo zagen late wandelaars op de Nieuwestad een sterke politiemacht, rechercheurs en agen ten, onder bevel van een inspecteur, optrekken naar het Burmaniahuis, om slag te leveren. Uit de inlichtingen, welke de bevelvoerende kreeg, bleek, dat bij hun komst nog verdachte geluiden in do kluis werden gehoord. De in breker zou er dus nog zijn. De manschappen kregen hun orders en deze werden zóó stipt opgevolgd, dat spoedig het geheele gebouw was omsingeld. 'Aan ontvluchting viel nu niet meer te denken. De groote slag zou worden geslagenl Op heeterdaad zou de inbrekeT worden be trapt I Zoo gelukkig waren de leden van het politiecorps nog niet geweest Op alles waren zij voorbereid; zij waren tot do tanden gewapend. Met de revolvers in de vuist drongen de daarvoor aangewezen man schappen onder aanvoering van hun inspecteur do kluis binnen. Tot aller verbazing werd niemand in de kluis aangetroffen. Toch duurde het verdachte ge luid voort. Een. poesje, in blijde verwachting, hed kans gezien, zich te laten insluiten cn was nu in een luchtgat bozig van dorre bladeren een bedje te maken voor haar te verwachten kroost. De bewegingen van poes deden inderdaad denken aan inbrekers. B a a r n. Door de drie plaatselijke mid- denstandsvereenigingen is alhier een informa tiebureau opgericht. Dit bureau wordt gevormd door een commissie van 9 leden, gekozen door de drie middenstandsvereenigingen uit elke vereeniging 3. Doel van het informatie-bureau isde leden der aangesloten middenstandsvereenigingen te vrijwaren voor schade, veroorzaakt door op zettelijke wanbetaling. Bij het pas verschenen nieuw bezoldigings besluit 1925 voor de rijksambtenaren is Baarn geplaatst in de 2e klasse. Dat beteekent dat op de vastgestelde salarissen een korting van 4 pet. zal worden toegepast. RAADSVERSLAG. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 28 October des avonds 7 uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer Magnin. Na opening der vergadering worden de no tulen der vorige vergadering goedgekeurd, zooals ze ter visie hebben gelegen. Ingekomen zijn o.a. de volgende stukken en mededeelingen Missive van den Minister van Onderwijs Kun sten cn Wetenschappen, dd. 30 September 1924, No. 14424, afd. L. O. F.r waarbij wordt toegezonden een afschrift van de afwijzende beschikking van H. M. de Koningin, dd. 22 September 1924, No. 27, op het beroep von de gemeente Amersfoort tegen het besluit von Gedeputeerde Staten van Utrecht van 20 Mei 1924, 3de afd. No. 989/887, waarbij nadere vaststelling heeft plaats gehad van de bedragen der gem. vergoeding op art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1922 voor de scholen der Ver. voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs. Kennisgeving. Adres dd. 9 October '1924, van F. W. Sei^* vaas e.a., houdende verzoek tot verbetering van de Friesche straat. Advies Burgemeester en Wethouders. Verzoek d.d. 18 October 1924 van het R.K. Schoolbestuur, uitgaande van de R.K. Kerk besturen van den H. Fronciscus Xaverius en O, L. Vr. Hemelvaart, om op grond van art- 72 der Lager Onderwijswet 1920 de voor de aanschaffing van 4 schoolbanken, een boeken kast en 6 lessenaars, benoodigde gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Advies Burgemeester en Wethouders. Adres dd. 20 October 1924 van de Firma E. Noack's Koninklijke Fijne Vleeschwaren- en Conservenfobriekeri, houdende verzoek 1. Om vrijstelling van de verplichting om in een eventueel op te richten slachthuis te moe ten slachten 2e Om een keurmeester permanent tot haar beschikking te stellen en 3e Dat onderhandelingen worden ingeleid omtrent den verkoop van een terrein, gelegen naast haar fabriek aan den Soesterweg en dat zij ten verkoop aanbiedt om daar even tueel een abattoir op te bouwen. Te behandelen bij punt 16 van de agenda. Schrijven van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, dd. 20 October 1924, afd. Vin, No. 3856, waarbij wordt aangeboden een gewijzigde regeling van de steunverleening aan crisis-werkloozen. Schrijven van Burgemeester en Wethouders d.d. 14 October 1924, houdende nadere in lichtingen betreffende het door den heer Schrij ver in de Raadsvergadering van 22 Septem ber j.l. gevraagde over het beschikbaar stellen van een gemeentewoning, indien wordt bijge dragen in het tekort op de exploitatie der wo ningen. De heer Schrijver vindt, dat de aange voerde redenen niet kunnen dekken de kwestie van het sleutelgeld. Als een particulier zoo iets had gedaan, zou hij strafbaar zijn. Wethouder Ruitenberg meent dat slechts gehandeld is in het werkelijk belang der ge meente. Er is niets gedaan dat onrechtvaardig is, er zit niet in, wat met sleutelgeld te ver gelijken is. De heer Schrijver houdt zijn beweringen vol. De heer Hofland meent, dat men de ge meente in dit geval geen enkel verwijt kan maken. Schrijven van Burgemeester en Wethouders d.d. 23 October 1924 afd. I No. 3865, waarbij wordt medegedeeld, dat in de begrooting over 1925 een post is opgenomen voor het aan brengen van trottoirs aan de Varkensmarkt. Schrijven van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, betreffende overwerk aan de gasfabriek. Schrijven van Burgemeester cn Wethouders dd. 24 October 1924, waarbij gegeven wordt de door den heer Hofland gevraagde becijfe ring van de kosten van het uitbreken en be tegelen van trottoirs. De heer Hofland heeft met zijn vraag een bepaald werk bedoeld en daarop slaat het antwoord niet. Gaarne zou hij weten wat de kosten van het hier bedoelde werk zijn. Wethouder Ruitenberg betreurt het dat de vraag dan niet voldoende begrepen is en dat meer in 't algemeen antwoord is gegeven. Maar dan zal een volgende maal een antwoord op de vraag worden gegeven. 2. Benoeming van mej. M. W. van Holk tot tijdelijk leerares in het Fransch aan het Gym nasium. Benoemd mej. Van Holk. 3. Voorstel van B. en W. inzake het gratis beschikbaar stellen van leerboeken enz. aan leerlingen van het gymnasium en de Handels scholen. De heer Spiekermann mist het advies van het College van Curatoren en van de Com missie van Toezicht. Wethouder Jo rissen vindt de zaak zoo eenvoudig, dat een dergelijk advies overbodig kan geacht worden. Het voorstel wordt aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. gunstig te beschik ken op het verzoek van het Bestuur der O. L. Vrouwestichting om de benoodigde gelden be schikbaar te stellen voor de aanschaffing van schoolmeubelen in verband met de opening van het 4e leerjaar aan de R.-K. Meisjesschool aan de Mornixlaan. Aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot waarborgen van rente en aflossing van een geldleening, aan te gaan voor een te stichten Montessorischool voor voorbereidend onderwijs. De heer Spiekermann herinnert aan de vraag van den heer De Lange bij de vorige begrooting inzake subsidieering van het bizon der voorbereidend onderwijs. Hoe ver zijn B. en W. al met hun onderzoek gevorderd? De heer Hofkamp wil in de voorwaarden opgenomen zien, dat jaarlijks aan den Raad een rekening cn verantwoording wordt overge legd, opdat de Raad op de hoogte kan blijven van den gang der school. De heer De Lange wijst er op, dat in de voorwaarden wordt gesproken van rentebeta ling. Is hier bedoeld rente en aflossing? Ook mag de vereeniging het gebouw niet vervreem den of bezwaren zonder toestemming van B. en W. Moet dat niet zijn van den Raad? De heeT Stadig vraagt wat met strek- kingskosten wordt bedoeld. Is het voor de inrichting, dan is het beter een gelijke termi nologie te volgen. Wethouder Jorissen deelt mede, dat plannen in bewerking rijt» voor subsidieering van het bizpnder voorbereidend onderwijs. Wat de heer De Lange vraagt verwijst spr. naar de 15 aflossing, waarin ook rente is begrepen en waardoor do gemeente dc zekerste waarborgen heeft. De heer S t a d i g: En nu die strekldngskos- ten? Wethouder Jorissen: Er staat in het voorstel nadrukkelijk de kosten van den grond en de inrichtingskosten. De heer S t a di g Wordt daaronder nu be grepen de stichting van het gebouw? Wethouder Jorissen: Je. De heer S t a d i g Dan is het toch wel wenschelijk dat vast te leggen, want act is een heel los begrip. Wethouder Jorissen merkt nog op, dat er geen bezwaar is aan het verzoek van den heer Hofkamp te voldoen. De heer Do Lange heeft nog geen ant woord ontvangen op zijn tweede vraag. Wethouder Jorissen kan zich niet inden ken dat B. en W. toestemming tot vervreem ding of bezwaring zullen geven en acht het niet noodig voor B. en W. te lezen den Raad^ 6. Adressen van het Bestuur der Amers- foortsche School vereeniging inzake verbouwing van het schoolgebouw aan de Joh. van Olden- bameveltlaan en inzake uitbreiding van die school met een 7e leerjaar. De heer M u i 1 «w ij k meent, dat we aan de Oldenbarneveltlaan zullen krijgen anderhalve school. Dat is geen goede schoolpolitiek. Wie kan ons waarborgen, dat die lokalen aJlen door de Schoolvereeniging zullen worden ge bruikt? Niet onmogelijk is 'het, dat we daar eenige lokalen zullen krijgen, die dear rente loos staan. Wat denken B. en W. eventueel met die lokalen te doen? In art. 73 der L. O.- wet wordt geëischt een overlegging van de ver klaring, welke kinderen de school zullen 'be zoeken en volgens een ministerieele beschik king is dit ook van toepassing bij uitbreiding van een bestaande school. Ook de 'kwestie van het zevende leerjaar is niet volgens de wet. Uit heel goede bron weet spreker, dot het hoofd der school is gedwon gen kinderen over te plaatsen, die daarvoor niet in aanmerking kwamen. Maar het afgeven van een verklaring, dat het kind met vrucht de zes leerjaren heeft doorloopen, is niet zoo gemakkelijk en daarom heeft men er dit ze vende leerjaar op gevonden. Spr. zou er dan ook voor zijn het punt aan te houden tot aan de voorwaarden is voldaan. Wethouder Jorissen herinnert er aan, dat de aanvrage der Schoolvereeniging al dateert van vorig jaar. Aan de vcreischten van art. 73 is voldaan en nu kunnen we zeggen het is niot mooi dat we daar zullen krijgen 10 lokalen, die eventueel onbruikbaar zijn, maar daarvoor heb ben rve dan ook de 15 pet. garantie. Dat de kinderen van de "Weyersstraat naar de Olden barneveltlaan moeten, staat niet aan ons te beoordcelen, dat moeten de ouders zelf welen. En wat bet zevende leerjaar betreft, met ver moedens kunnen, we ons niet inlaten. De heer Muilwijk vindt bet 'heel gemak kelijk zich te beroepen op de 15 garantie. Maar dat hebben we slechts voor één keer en de gebouwen gelden voor langen tijd. Volgens de ministerieele missive moeten de ouders met de verplaatsing accoord gaan. Of het bestuur het al zegt, doet er niets toe. Vermoedens heeft spr. niet geuit, het is een pertinente waarheid^ dat het hoofd der school gedwongen is kin deren over te laten gaan naar het 7de leerjaar. Het is nu geen tijd zoo roekeloos met het geld om te springen om niet eerst een onderzoek in te stellen. Wethouder Jorissen: Vóór 15 Novem ber moet de beslissing vallen en alle voor waarden zijn aanwezig om de medewerking van den Raad te verleenen. De heer Hofland: Er is niet ovc-gelegd een lijst der kinderen, die aanstonds naar deze school zullen overgaan. Wethouder Jorissen: Die lijst van leer lingen is vorig jaar overgelegd en nu moeten we nog de besluiten tot uitvoering nemen. De heer Hofland: Voor deze verbou wing moet het bestuur komen met oen ver nieuwd verzoek om medewerkirg. Het spreekt dus wel vanzelf, dot de wethouder er niet me© uit kan te zeggen, de lijst is overgelegd. Wat is er nu tegen, die lijst van de ouders alsnog te vragen. Wethouder Jorissen: Maar die kinderen zijn al op die school. De zekerhe:d is er dus, dat die kinderen de school bezoeken. De heer Hofland houdt vol dat de zaak een geheel nieuw karakter draagt en dat de lijst der ouders wel degelijk noodig is De heer Stadig vreest verwarring en dat ligt aan de toelichting van B. en W. Het is niet waar, dat we indertijd hebben gekregen een verzoek als rtu. We hebben vorig jaar een verzoek gekregen tot stichting van een school gebouw en niet tot uitbreiding van een be staand schoolgebouw. Dit is dus een nieuw verzoek. Iets anders is, dat do wet volstrekt niet eischt dat een verklaring als bedoeld door de 'heeren hierbij wordt overgelegd. Bij een vergrooting van het gebouw wordt niet ge- eischt een verklaring als hier bedoeld. Wethouder Jorissen herinnert er aan1, dat bij het verzoek tot stichting van een twee de school de handteekeningen zijn overgelegd. De heer Noordman vraagt of niet met het bestuur te overleggen zou zijn, de schooi op een andere plaats te zetten. Wethouder Jorissen: Als we een geheel nieuw gebouw moeten oprichten, wordt het plan weer zooveel duurder. De heer Noordewier vindt het plan allesbehalve gelukkig. Daar komt een school' die in het systeem niet past. Ook opvoedkun dig is het niet juist, daar men weer gaat fok ken dubbele scholen. Dan is het beter de mede werking royaler te verleenen door het bouwen van een nieuwe school. Het voorstel tot aanbouw van drie lokalen wordt aangenomen met 14 tegen 8 stemmen. Het voorstel inzake de uitbreiding met een zevende leerjaar wordt aangenomen met 17 tegen 5 stemmen. 7. Voorstel van B. cn W. tot wijziging van den werktijd voor ambtenaren en werklieden. De heer Schrijver herinnert zich nog hoe het georganiseerd overleg is saamgesteld en begrijpt dan dat hij tegenover dit voorstel al leen zal staan. Hij begrijpt niet, dat met dit vooistel volkomen overeenstemming is bereikt met de organisaties. Met de machinisten en stokers wordt nog overlegd, maar deze men- schen mogen zeker niet langer werken. De be zuiniging zal ongeveer 5000 bedragen, maar dan is geen Kèkening gehouden met de arbei ders, die ontslagen worden en dan weer steun zullen moeten krijgen. Wanneer we op deze manier moeten bezui nigen, dan is dat de verkeerde weg. Daarvoor moeten andere menschen in aanmerking komen, maar deze bezuiniging komt weer van onder op. De heer Boas vindt ook de resultaten van het georganiseerd overleg teleurstellend. B. en W. stellen juist voor ear werktijdverkorting, Voor de Centrale Boekhouding wordt de ar*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 2