NIEWEG Maison de Nouveauté Benauwd Abdijsiroop NUTSSPAARBANK Eet- Thee- en Ontbijtserviezen SCHILLETJE GARNEERINGEN FOURNITUREN AMEROPA Utrechtscheweg 38, Tel. 302 tot stikkens toe f Maison de Coiffure 4 HUMOR UIT HET BUITENLAMP. AMERSF08RISCH DAGBLAD Utrechtscheweg 1 Da machinale sigaren van A, Hillen zijn alleen verkrijgbaar bij KI. BOKKING ZOON Sigarenmagazijn, Langestr. 80, Amersfoort Likeur van bijzonder fijne samenstelling p. fl. f 3.4o I S. H MASSA RECLAMES. Prijs 13 rcRcls f 1.55, elke regel meer f 0.50 Grootste Sorteering Zie onze speciale afdeeling Aanvulling van 1e Klas Fransche- Duitsche- Engelsche en Hollandsche Frabrikaten. Langestraat 39 Tel. 462. In ieder gezin, DERMIN Omdat Dermin zoo best is voor jeukende WINTERVOETEN en zoo goedkoop. Por groote doos 30 cent. Bij Uw Drogist ALLE NOODLANDING VAN EEN. NEDER- LANDSCH VLIEGTUIG IN BELGIË. Uit Brussel wordt aan de N. R. Ct. gemeld: Ben Nederlandsch militair vliegtuig uit Soesterberg, bestuurd door sergcant-vliegci Buwardo, met wen sergeant-mecanicien Van Riemsdijk in het vliegtuig zat, is ten gevolge von mist verdwaald boven Belgisch grondge bied. Het moest ten slotte een noodlanding doen te Lommei, in Belgisch Limburg. Dc landing geschiedde op een drassig terrein vol turfputten, met het gevolg, dat het vlibgtuig diep in den grond schoot. De vliegers bleven ongedeerd. Zij zijn, in afwachting, dat aan de formaliteiten voor hun terugkeer naar Neder land is voldaan, in het dorp te gas't Nieuwe Uitgaven. De verdwenen bruid, door C. N. en A. M. Williamson. Uitg. A. W. Bruna en Zn's. Uitg. Mij. Utrecht. Kennedy Haste zal met zijn vrouw Evelyn Carroll de wittebroods weken doorbrengen op Hidden Hall Court, het prachtige kaslecl van' Rawdon Well, die zelf Evelyn bemint. Den eersten dag verdwijnt de jonge echt- genoote spoorloos en Rawdon wordt be schuldigd daarvan. Verschillende bezwaren de omstandigheden doen hem dan ook ernstig in verdenking staan, maar dc aan genomen zuster van Kennedy neemt de schuld op zich. Deze, Pandora Haste, is een vondelinge en bemint Rawdon. Zij ver dwijnt, als ze opgesloten is, echter even eens spoorloos uit haar cel, zoodat Dagon, dc detective van Scotland Yard twee ge heimen moet oplossen. Dagon is zelf een vondeling en tijdens het onderzoek ontdekt hij den broeder te zijn van Pandora, wat hem natuurlijk nog heftiger aanzet het ge heim te ontsluieren. En hij doet dat. In den hofmeester van het kasteel ontdekt hij een neef van Rawdon. die er belang bij heeft hem schadeloos te maken, daar dan alle bezittingen aan hem komen als Rawdon on gehuwd sterft. Dagon ontmaskert den schelm. Kennedy krijgt zijn vrouwtje terug pn Rawdon komt niet in de gevangenis, maar vindt in Pandora Haste de vrouw zijns l,arten j Een buitengewoon spannend verhaal dat uitgaat boven de gewone amusements lectuur. Het recht van den sterkste, door Cyriel Buysse. Uitg. v. Holkema en Wa- rendorf, Amsterdam. De sterkste is de man, die door de wet beschermd, over de vrouw heerscht en kan doen en laten met haar wat hij wit. En als de man een bruut is. zooals Reus Balduk, dan is het leven der vrouw wel diep te be klagen. Afaria, de zachte, coed willende vrouw, opgegroeid te midden van verruwing en ontaarding en er, bij haar zucht naar beter leven, juist daarom zoo afkeerig van, ondervindt de volle maat van het recht van den sterkste, tot de dood haar eindelijk uit haar Liiden verlost. Het is geen verheffend milieu, waarin de schrijver ons brengt; dronkaards, deugnic- tenj booswichten en laag gezonken vrou wen, die hoe meer en meer afzakken in een poei van ongerechtigheden. En daarnaasl het sympathieke vrouwtje, dat als slacht offer van het brute leven valt. Dit brok Viaamsch leven heeft wel weinig van het bekorende, waarvan Buijsse in zijn latere werken verhaalt. Het wrange werkt verbit terend op ons; wel het beste bewijs, dat de schrijver in zijn uitbeelding dezer veront- zedelijkte ruwheid getrouw realiseerde. Het doornig pad, door Jo van Ammcrs—Kiiller. Uitg. Nijgh en v. Ditmar's Uitg. Mij. Rotterdam. De weg van de kunst is een doornig pad, er is véél moed, o zooveel moed voor noodig om dien te gaan, zegt de beroemde zangeres Lola Romanoff tot Louk Kooistra, die pas, bij haar eerste publiek optreden ondervon den heeft, dat die doornen scherp kunnen wonden. Maar zij wil er komen; had een beroemd opera-zanger niet van haar, een kind toen nog, gezegd: „1st das ein wonder bare Stimme! Das MSdchen musz Gold im Halse haben!" En Lola Romanoff vindt ook veel goeds In Louks stem, maar ze zingt volgens een slechte methode en moet onder goede lei ding. Alet een „Empfehlung" van de groote zangeres gaat ze naar Heddc Grtinfold in Berlijn» die reeds zooveel beroemdheden de kunst van zingen had geleerd, in Frau Kle- Zcnuwachtig heer, (die een verkeerde hoed terugkrijgt uit do gardeiobe): Eli, vergist u u niet, ik moet een groen vilten hoed hebben. Vestiairc-jufirouw (vroeger winkelmeisje): Neemt U me niet kwalijk meneer, maar die worden dezen herfst lipclemaal niet meer gedragen. (London Opinion) Arrestant: O, daar gaat m'n hoed, mag ik hem even achterna'? Agent Simpel: Wat. er achter aan en nooit weer terug koriien zeker) Nee mannetje, jij blijft hier en ik zal die hoed wel even halen. (Passing Show) Ik ben er zeker van, dat die hooge-kragen-mode wol succes zal hebben. Wanneer iemand mooie oogen heeft, doethde rést van haar gezicht er niet meer toe jou oogen zijn prachtig liefste. (London Opinion) De kcüner, gaat met z'n vrouw uit winke len, (Judge) Bakvisr.h (tot ontdekkingsreiziger, die juist uit de Poolstreken terug is): li moogt van geluk spreken, dat dezen zomer niet in het land is geweest. We heb ben hier een kou geleden! (Passing Show) EN W1JERSSTKAAT 14. Tel. 205 Speciale behandeling tegen nil vallen en afbreken van bet haar. Haarzall Itaarzeep voorkom s de roos en liet vet worden jz van het baar. J Zeg, Mabel, toe, zou je niet kunnen probceren een beetje van me te lcercn hou den? Nee, Dick, ik leer al Mali Jong, bridge, een nieuwe Jazz-step en ik denk er over, of ik m'11 haar zal laten kortknippen. Ik zie niet in, waar ik nog tijd voor iets anders vandaan zou moeten lullen. (Sydnay-Bulletin) ouder weer naar geschikte cadeautjes voor zijn kleinen. Hier hebben we een leuk pren tenboekje voor de kleintjes, die van de plaatjes en versjes zullen genieten; ze zijn grappig en goed geteekend. F. A. R. Padberg, aalmoe zenier der lie Divisie, doof H. Padberg S. J. Uitg. B. Lenfring, Amster dam. Onlangs, bij dc onthulling van het monu ment, voor wijlen den majoor aalmoezenier Padberg, is wel gebleken, hoezeer de ont slapene in zijn werkkring veler sympathie had gewekt. Talrijk waren dan ook zijn vrienden en deze zullen liet bijzonder op prijs stellen in dit boekje een uitvoerige be schrijving te hebben van zijn leven en wer ken. Met groote liefde is het werkje ge schreven, uit alles blijkt de vereering voot den te vroeg ontslapene. Kikkerkalander 1925. Uitg. Boek en Periodiek, den Haag. Een aardige kalender, die in een kinder kamer een welkom sieraad zal zijn. Ont werp en uitvoering zijn van J. W. M. Wins, die een viertal kwartaal-bladen ontwierp, waarop de kikkers de seizoenen in beeld brengen. De losse kalenderblaadjes maken, dat de kalender ook na liet jaar nog bruik baar is, hetzij als losse platen, hetzij, voor zien van nieuwe blaadjes, voor het nieuwe jaar. Anna Wins componeerde vier melodietjes, die elk kwartaalblad sieren. Silhouetten kalender. Uitg. W. Hilarius Wzn„ Almelo. Een buitengewoon fraaie en tevens prac- tische kalender. Het wit-zwart doet sober aan, maar een soberheid die in alle opzich ten aangenaam stemt. De figuurtjes zijn keurig afgewerkt en zeer aantrekkelijk. Het gedeelte vöor notities maakt de bruikbaar heid nog grooter. Deze kalender zal dan ook ongetwijfeld door velen als een sieraad aan den wand begeerd worden. Mooi Indie. Uitg. W. Hilarius Wzn., 'Almelo. Een weekkalender, geïllustreerd met foto's uit Indië. En niet ten onrechte is de naam „Mooi Indië" gekozen, want wat deze illustraties van de Indische eilanden doen zien is wel in staat de belangstelling voor onze koloniën te wekken. Bovendien geeft elk blad wetenswaardigheden over cultu res, gebruiken, zeden en gewoonten enz. der bevolking, zoodat ook uit liet oogpunt van kennis van Indië deze buitengewoon goed uitgevoerde kalender van belang is. in Rotterdam zijnde Doelwijk daar met dat juffertje ziet. Maar dat is het laatste uit stapje van Doelwijk, als hij thuiskomt voelt hij zich ziek en eenige dagen later maakt een felle longontsteking een eind aan zijn leven. Een dag voor zijn dood komt er nog een brief voor hem van de winkeljuffrouw, die Revers echter achterhoudt. Voor de weduwe, die zich altijd in de bij zondere sympathie van Revers heeft mogen verheugen, breekt een harde tijd aan. Doel wijk was onbemiddeld, wat hij was gewor den had hij aan Revers te danken. Maar het royale leventje had hem verhinderd voor vrouw en kinderen te zorgen. Revers wil gaarne helpen, maar als Lotte merkt, dat hij haar lief heeft, wijst zij zijn huip af. Maar als de nood gaat nijpen be sluit ze in het belang der kinderen met Re vers te huwen. En van dan af begint een leven van ellende voor de in-gocde Revers. Zijn vrouw hangt nog geheel aan het ver leden en kan haar eersten man niet verge ten. Op alle mogelijke manieren laat zij hem voelen, dat zij niets om hem geeft, terwijl ook het gedrag van haar zoon Huib hem het leven vergald. Als Revers ten slotte in een booze opwel ling haar afgod in zijn ware gedaante doet zien, gelooft ze hem niet en is het vonnis feitelijk klaar. Zoo kan het niet langer. Re vers gaat heen, nadat hij voor Lotte en haar kinderen alles verzorgd heeft. Mooi is in dit verhaal de figuur van Revers; zijn liefde voor het „Huis" is zoo echt dat we in zijn verdriet declen als hij voelt de zaak aan anderen te moeten over dragen. En hoe sympathiek is steeds zijn houding tegenover Lotte, die ten slotte al leen materieele overwegingen heeft doen gelden bij haar huwelijk. Zij is verre van sympathiek, zelfs haar verdriet over haar eersten man verzinkt tegenover haar terug- stootende houding tegenover Revers. Lichtpunten, door H. G. Cannegieter. Uitg. N.V. Uitg. Mij. „Edi- iio" Hillegoin. De heer Cannegieter is voor onze lezers geen onbekende. Zijn artikelen in ons blad hebban hein doen kennen als een veelzijdig schrijver, die niet het woord tot z.ijn lezers richt, zonder iets te zeggen. Meermalen hoorden wij dan ook dat hij met dit o!' dat artikel zoo de juiste snaar had getroffen. In dit boekje nu vindt men een aantal soort gelijke artikelen bijeen en aldus gebundeld zulten deze bespiegelingen zeker wel bij velen welkom zijn. Hans en Piet, door G. Th. Rotman. Uitg. D. Bolle, Rotterdam. Met St. Nicolaas in 't zicht, zoekt menig Voorkom die folterende benauwd heden die Uw gestel ondermijnen! Geen vergiften of verdoovings- middelen maar geneeskrachtige, borstzuiverende kruiden zijn de oorzaak van de krachtdadige en onschadelijke werking van Akker's bij Asthma, Bronchitis en Hoest. Overal per koker Dc gioolc flacons f 1.S0 f2.75 £4.50 rijn voordcellgcr AFD Advertentie Burean Arnhemscbe Poortwaï 2a. Te!. 513 Plaatsing van advertentiesin alle bladen zonder prijsverhooging H bergs Kiinstler-Heim vindt ze een tehuis met andere beroemdheden in worden. En daar leert ze de meest aangrijpende armoe de kennen, dc zorgen voor het dagelijksch brood van zoo menigeen in het na oorlog- sche Berlijn. Maar dank zij de valuta is zij nog een rijkaard en kan zoo af en toe festijnen aanrichten als een pakje van huis is gekomen. Hard is het leven dier begaaf den, maar zij vinden troost in hun kunst, een hoogte waar op Louk echter nog niet staat. Maar als ze „Podiunffertig" is, wil ze toch dien kring niet verlaten en het is niet alleen de kunst die haar daar bindt; ook Iwan, de Ru'ssische cellist trekt haar aan. Zij gaat met haar huisgenooten Zondags in de café's zingen, een leven vol moeite en teleurstelling, maar den grootsten tegenzin overwint ze er als ten slotte Lala Romanoff weer in haar leven verschijnt en zij de kans krijgt een beter begaanbaar pad te volgen, sluit ze zich aan bij Iwan, die zegt: Voor wie zich een kunstenaar weet, éérlijk en „durch Gottes Gnaden" is zoo'n protectie en zulke voorspraak de bitterste vernedering. Van en voor jonge menschen is deze ver telling. Vooral voor die jonge menschen, die in zich voelen de roeping het pad der kunst te gaan. Voor hen kan dit verhaat een ernstige waarschuwing zijn goed alles te overwegen, opdat niet spoedig de bitterste ontgoocheling volge. Want aangrijpend schetst de schrijfster de ellende der jonge kunstenaars, het doornig pad eischt ijzeren wilskracht en taaie volharding. Verleent bemiddeling aan inleggers bij aan en verkoop van beleg gingsfondsen Hel Japansclie Huis, door Suze la ChapelleRosbol. Uitg. A. W. Bruna en Zn.'s Uitg. Mij. Utrecht. Het Japansche huis is een magazijn, waarin elke tak van kunstindustrie is ver tegenwoordigd. Begonnen in een bouwvallig huisje, waar Japansch lakwerk, fraai ge sneden paarlemoeren doosjes, dwergachtige figuurtjes van speksteen enz. te koop wa ren, heeft de zaak zich onder het beheer van vader op zoon en kleinzoon zich dusdanig uitgebreid, dat de laatste. Gerrit Revers, niet langer alleen dbectcur kon zijn der naamlooze vennootschap waarin de zaak reeds onder zijn vader was omgezet. Een geschikte tweede directeur wordt in Frits Doelwijk gevonden, die ook met hart en ziel voor het „Huis" werkt. Maar toch niet zoo als Revers, voor wien dc zaak alles is, waarheen geheel zijn liefde gaat. Ook in Doelwijk niet de man van groote degelijk heid als Revers. Ofschoon gehuwd met een lief vrouwtje, die hem verafgood, veroor looft hij zich impertinenties tegenover een jeugdig nichtje en heeft hij een liaison met een winkeljuffrouw. Toevallig komt Revers daarvan op de hoogte ais hij onverwachts

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 6