WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. Kleedingmagazijn „DE ADELAAR" Langeste! 40 Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.- f 40.» Gewas 1920 St. EMILION f 1,40 f.65- S. H. MASSA, HAVIK 41 UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Al onze Restanten Costumes worden te gen Spotprijzen opgeruimd. AMERSFODRTSCil DAGBLAD bulgarije. egypte. arabie. noorwegen. spanje. oostenrijk. rusland. vereenfgde staten. BINNENLAND. RECLAMES. Prijs 13 regels 1.55, elke rogel meer f 0.50. BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER: AFD Advertentie Bureau Arnherasche Poortwa! 2a. Tel. 513 Plaatsing van advertentiesin alle bladen zonder f>E VERVOLGING VAN HET KABINET- STAMBOELINSK1. Het hof van cassatie heeft Botcff, die deel heeft uitgemaakt van het kabinet Stomboelins- ki, tof tien jaar gevangenis en vijftien jaar ver lies van burgerrechten veroordeeld. INTERNATIONAAL GEOGRAFISCH CONGRES. Uit Cairo wordt officieel gemeld, dat daar I April een internationaal geografisch congres door den koning zal worden geopend. DE STRIJD IN HEDJAZ. Dc laatste berichten uit Djeddah zeggen, dat uit verkenningen, in de lucht uitgevoerd, gebleken is, dat er een aanzienlijke strijdmacht van de Wahabieten buiten Djeddah staal; men verwacht spoedig een aanval. CHINA. DE HERLEVING VAN' DEN BURGERSTRIJD. van hem binnen voegzumen tijd maatregelen tot afschaffing van den zomertijd te verwach ten zijn heeft de minister van binnenlnhasche zaken cn landbouw geantwoord De ondcrgetcekende beschikt niet over gege vens, die hem zouden machtigen tot de verkla ring, dat „het overgroote meerendeel van het Nederlandsche volk verlangend uitziet naar het, over het geheele jaar, handhaven van den Am- sterdamschen tijd". Een wetsontwerp inzake den z.g. zomertijd heeft het departement verlaten. Omtrent den inhoud daarvan kunnen, volgens goed gebruik, thans geen mededeelingen worden gedaan KATHOLIEKE KAMERLEDEN. Zij die afvallen. De Gooiscbe Post schrijft Nu berichten over de Utrechtsche vergadering op gezag von prof. Aengenent en anderen in de bladen verschijnen, bestaat er ook geen aanleiding meer om achterwege te houden de namen van de zittende Kamerleden, die op de Utrechtsche vergadering genoemd zijn als komen het eerst n\ aanmerking niet herkozen te worden. Zoo moet het vaststaan, da behalve de hee- ren H Stulemeijer en W. F. J. Juten, die zich niet herkiesbaar stellen, men weinig veelt voor een hernieuwing van de candidatuur van den heer G. Bulten, oud-schoolhoofd te Zilk, bij Hillegom, die tijdens zijn Kamerlidmaatschap burgemeester van Voorhout is geworden. Eveneens zouden van de landbouwers voor een vaste p'aats op het politiek advies niet meer in aanmerking komen de heeren P. J- Rurtenf die zitting heeft voor Limburg, en G Knigge, die zitting heeft voor Utrecht, terwijl ook in dit verband genoemd wordt de naam van den heer A. J. Loerakker, die zitting heeft voor Leiden. Verder is bepleit, dat wegens opeenhooping van ambten niet voor een herkiezing in aan merking zouden komen de heeren mr. J. B. Romans, lid van de God. Staten van Noord- Holland, en A. B. Michielscn, voorzitter van den Raad van Arbeid te Haarlem laatstge noemde omdat hij geweigerd heeft, zelfs na op hem geoefenden aandrong, dit voorzitten* schap neer te leggen en zoodoende een ratio- neele bezuiniging heeft tegengehouden. Docr afgevaardigden van Amsterdam is be pleit on\ in Amsterdam te condideercn den voorzitter der R.K Kamerfractie, Mgr. dr. W. IT Nolens, terwijl als tweede voor Amsterdam genoemd is prof. mr. J. A. Veroort. Men meen de, dat de voorzitter der partij in een der hoofdsteden van het land candidaat moet wor den gesteld. Een gedeelte van de Amsterdam- schc deputatie wenscht echter het aftredend lid,, den heer J B van Dijk, niet los te loten Dat het Zuiden betreft, is moeite gedaan om den heer A. H. A. von Fiijtng Drabbe te ploaisen in de kieskring Tilburg op de plaats van den heer Juten, welke plaats een twijfel achtige is, zulks ten einde de ambtenaren door dc candidaatstcllir.g van een hunner voer mannen tevreden te stellen. Doch Brabant en Limburg verzetten zich' op dit oogenblik nog tegen candidoten uit de Noordelijke provin cies. Men bericht aan de Volkskr., dat in de te Utrecht gehouden Verbondsvergadering van St. Michael als Kamerconoidaot zijn aangewe zen voor de rijkskieskring Tilburg mevrouw BrounsVan Besouw; voor den rijkskieskring 's Hertogenbosch de heer Max van Poll. ARBEIDSTUD DRUKKERIJEN EN BINDERIJEN. Een beschikking van den minister van arbeid. Dc minister van Arbeid, H. cn N.; beschikkende op een verzoek van den Ned. Bv^nd van Boekdrukkerijen, le Amsterdam, de R.-K. Ver. van Ned. Drukkerspatroons, te Utrecht, cn den Bond van Chr. Drukkerspa troons in Nederland, te Amsterdam, ten eenre, en den Alg. Ned. Typografenbond, te Amster dam, den Ned. R.-K. Grafischen Bond te Utrecht, den Ned. Chr. Grafischen Bond te Amsterdam en den Ned. Grafischen Bond, Utrecht, ten andere zijde, daartoe strekkende, dat in de ondernemingen van werkgevers, aan gesloten bij de vorengenoemde patroonsorgani saties, door arbeiders, aangesloten bij de vo rengenoemde patroonsorganisaties, door arbei ders, aangesloten bij de vorengenoemde werk nemersorganisaties, arbeid mag worden ver richt in afwijking van het bepaalde bij de artt. 23 en 24 der Arbeidswet 1919 overeenkom-, stig het* dienaangaande in het collectief con tract bepaalde gezien de colelctieve arbeidsovereenkomst voor de jaren 1925 en 1926, gesloten tusschen den Ned. Bond van Boekdrukkerijen, te Am sterdam, de R.-K. Ver. van Ned. Drukkerspn- troons te Utrecht en den Bond van Chr. Druk- kerspatroons in Nederland, te Amsterdam, ten éenre, en dén Alg. Ned. Typografenbond te 'Amsterdam, den Ned. R.-K. Grafischen Bond te Utrecht, den Ned. Chr. Grafischen Bond te •Amsterdam cn den Ned. Grafischen Bond te Utrecht, ten andere zijde gelet op art. 28, zevende lid, der Arbeidswet 1919 en de ingewonnen, ambtsberichten neeft de gevraagde vergunning tot en met 31 December 1926 behoudens wijziging of intrekking dezer vergunning tusschentijds, wel ke te allen tijde kon geschieden verleend onder de volgende voorwaarden lo. dat een jeugdig persoon of eene vrouw niet langer arbeid verricht dan 10 uren per dag en een man niet langer don 11 uren per dag; 2o. dat een jeugdig persoon beneden 16 jaar niet langer arbeid verricht dan 48 uren per week en een jeugdig persoon van 16 jaar of ouder of eene vrouw niet langer don 55 uren per week 3o. dat het aantal uren, waarmede de 48- urige werkweek wordt overschreden, voor een jeugdig persoon van 16 jaar of ouder of voor eene vrouw niet meer bedraagt dan 25 uren per kwartaal, en voor een man niet meer dan 10 uren per week en 25 uren per kwartaal; 4o. dat in een kalenderjaar een arbeider van 16 jaar of ouder niet langer arbeid verricht dan 2500 uren 5o. dat de arbeid van een jeugdig persoon of van eene vrouw op twee achtereenvolgende dagen wordt afgewisseld door een nachtrust van ten minste 11 uren achtereen en dat die personen geen arbeid verrichten tusschen 10 uur nam. en 5 uur voorm. 6o. dat de arbeidstijd voor arbeid verricht met behulp van machines, valt tusschen 6 uur voorm. en 7 uur nam. en voor allen onderèn arbeid tusschen 7 uur voorm. en 6 uur nam., behoudens a. de in het Werktijdenbesluit voor fabrie ken of werkplaatsen 1923 toegestane afwijkin gen b. voor wat betreft de overuren 7o. dat telkens, wanneer von deze vergun ning gebruik wordt gemaakt, vóór den aanvang van den werktijd nauwkeurig oanteekening wordt gehouden van elke afwijking van dc op de arbeidslijst aangegeven arbeidsregeling op een daarvoor bestemde lijst, welke lijst op eene duidelijk zichtbare plaats naast de arbeidslijst opgehangen moet blijven en iedere drie maan den moet worden vernieuwd, terwijl het ver vallen exemplaar door het hoofd of dea be stuurder der onderneming of door den opzicht hebbende, als bedoeld in art. 75 der Arbeids wet 1919 geteckend ter verificatie moet wor den toegezonden aan het betrokken districts hoofd der Arbeidsinspectie. Een soortgelijke beschikking heeft dc mi nister genomen bp een verzoek van dc Cen trale Commissie voor de naleving van het col lectief contract in het Boekbindersbedrijf in Nederland, daartoe strekkende, dat door de arbeiders, aangesloten bij den Alg. Ned.^ Ty pografenbond, den Ned. R.-K. Grafischen Bond, den Ned. Chr. Grafischen Bond of den Ned. Grafischen Bond, en werkzaam in onde-- nemingen, als bedoeld in art. T van de desbe treffende collectieve arbeidsovereenkomst van werkgevers, aangesloten bij den Ned. Bond van Boekbinderspatroons, arbeid mag worden verricht in afwijking van het be naaide bij de artt. 23 en 24 der Arbeidswet 1919, overeen komstig het dienaangaande in het collectief contract bepaalde. (Herplaatsing wegens misstelling). VERBODEN TE ROOKEN. Den belastingambtenaren het genot van een sigaar ontzegd. Naar de Rcs.bode meldt, heeft de minister van financiën aan de inspecteurs, ontvangers en hoofden van bureaux der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen een circulaire gezonden, waarin hij er op wijst dat het ten strengste verboden is, dat door het personeel onder den bureautijd gerookt wordt. Den chefs wordt verzocht streng toe te zien, dat aan dit voorschrift de hand wordt gehouden. SMOKKELHANDEL IN SUIKER. Een opzienbarende ontdekking van de Rottcrdomsche recher che. Men meldt ons uit Rotterdam Door de Rotterdamsche recherche is ontdekt dat sinds eenigc maanden een vrij uitgebreide smokkelhandel in suiker in de Rotterdamsche haven plaats vond. De N.V. Willemina vervoerde suiker uit Rotterdam naar Duitschlund waarvan wegens het feit, dat het doorvoer betrof, geen accijns werd t/etoald. Het was de belastingambtenaren opgevallen, dat te Rotterdam suiker verhan deld wordt, die uit de hoven kwam, nadat reeds de plombcerzegels, die cb luiken afslo ten, waren aangebracht. Het onderzoek van de politie bracht het volgende aan het licht uit Hamburg werd suiker per stoomschip uitge voerd, bestemd voor Kleef. Voor dezp suiker, die dus intransito werd vervoerd behoefde geen belosting te worden betaald. Zij werd onder toezicht van de douane-ambtenoren geladen in een motorboot van de firma v. K., die voor het transport naar Duitschland ?ou zorgen. Als de balen suiker van het stoomschip in de mo torboot waren overgeladen, verzegelden de be lastingambtenaren de luiken, en gaven ver gunning tot vervoer. Als de motorboot ver trokken, was werd echter buiten Rotterdam op de rivier op listige wijze overgegaan tot het openen der luiken, zonder dat de zegels ver broken werden. Uit een scheepje dat op de rivier naast de motorboot kwarn liggen, wer den eventueel zakken zout in de motorboot geladen, als er balen suiker uitgeladen wer den. De suiker bestemd voor Duitschland werd dus niet derwaarts vervoerd, maar bleef in Rotterdam. Op deze wijze zijn tot nu toe ongeveer 4000 balen suiker von ICO K.G. elk gesmokkeld. Aangezien van elke baal suikr-r 27 accijns moet worden betunld is het rijk door dezen smokkelhandel benadeeld voor een bedrag ven ongeveer 108.000. Nog enk eb partijen van respectievelijk 800 cn 1250 balen suiker waren bestemd om op dezelfde wijze te worden gesmokkeld. Nu cV politie echter heeft ingegrepen js an ft de praktijken van de N.V. Willemina een einde .gemaakt. De firma v. K., die de suiker vervoerde, had als borg de firma B. te Rotterdam, welke firma thans door het rijk voor een bedrag van 108.000 wegens niet betaalden accijns zal worden aangespro ken. DE KERKBRAND TE BURGH. Er is geen hooger beroep oangcieckend. Zooals destijds gemeld werd, sprak de recht bank ie Middelburg op 2 Januari den smid L. J. V. vrij van de hem ten loste gelegde schuld van het veroorzaken van den brand, waardoor het historisch kerkgebouw in de gemeente Burgh in vlammen opging. De officier van jus titie bij die rechtbank heeft geen beroep tegen dit vonnis aangeteekend, zoodat deze zaak hiermede beëindigd is en V. vrij uitgaat. DE MOORD OP DEN MAKELAAR BUSCH. De verdachte van Muylwijk bekent. Naar wij vernemen heeft de gearresteerde bouwondernemer Van Muylwijk bekend in 1915 den moord op den koopman Busch te hebben gepleegd. Nadere bijzonderheden omtrent zijn verklaringen bij den rechter-commissaris mr. Dons afgelegd ontbreken. HET AUTO-DRAMA TE NIJMEGEN. Dc auto was niet defect. Omtrent het ernstige auto-ongeluk, dat Zater dag te Nijmegen heeft plaats gehad en waarvan de voornaamste bijzonderheden bereids werden gemeld, kan de Tel. nog het volgende mede- deelen De familie Ophuysen, man, vrouw en twee dochtertjes, resp. van 11 en 8 jaar, waren 's middags met hun gesloten Ford-auto naar Arnhem geweest Te Nijmegen teruggekeerd had men nog eenige boodschappen in de stad gedaan, waarna de auto weer naar de Waal- kade reed. De heer Ophuysen bestuurde den wagen, naast hem zat zijn 8-jarig dochtertje, achter hem zijn vrouw en naast deze het oudere kind. Ooggetuigen zagen omstreeks kwart over vier de auto in tamelijk shelle vaart .het z.g. Venetië afkomen cn de Waalkade, tusschen de Electrische Centrale en de aanlegplaats van het veer, dwars oversteken. Tot ieders ontzet ting reed de auto naar de rivier en stortte van den hoogen wal in de Waal. Het voertuig ver dween onmiddellijk in de diepte. Schippers, die het ongeluk hadden gezien, begaven zich in hun bootjes en zagen enkele oogenblikken later een meisje bovenkomen. Het dreef op haar kleertjes met den stroom af cn weldra werd het kind door een der schip pers opgepikt, die het naar den wal bracht. Hot meisje bleek aan de handen en aan een der boenen niet ernstig gewond te zijn. Zij zeide, nadat men het in den nabijzijnden poli tiepost had gebracht, dat, toen men de Waal kade dwars was overgestoken, haar moeder had geroepen, dat het verkeerd ging. Direct daarop was de auto over den kop van de kade geslagen en verder herinnerde zij zich niets meer. Hoe dit meisje uit de auto is geraakt, is nog niet opgehelderd. Inmiddels hadden schippers met dreggen en stokken getracht, te ontdekken, waar de auto zich bevond. Deze bleek op ongeveer 8 M. af stand van de kade, drie M. diep onder water te liggen. Na veel moeite slaagde men er in, kabels aan de auto te bevestigen en deze op te trekken tot het ondiepe gedeelte van den oever. Plotseling gingen de lichten van de auto aan, vermoedelijk doordat men het contact had aangeraakt. De wagen had toen wel een uur onder water gelegen, zoodat de inzittenden ver dronken waren. Achtereenvolgens haalde men de lijken van het echtpaar Ophuysen en van hun 11-jarig dochtertje op den wal. Deze werden naar het Wilhelmina-Ziekenhuis vervoerd. Het geredde meisje was reeds overgebracht naar het R.-K. Ziekenhuis en werd, na daar te zijn verbonden, bij een bevriend gezin het verongelukte echtpaar hnd te Nijmegen geen familie opgenomen. Het lijk von den heer Ophuysen werd achter het stuurrad gevonden in dezelfde houding, waarin men hem rijdende had gezien. Ook de andere lijken droegen geen sporen van een doodsstrijd. Stuurinrichting en remmen van de auto bleken niet defect te zijn. De heer Ophuysen was directeur van *een scheepswerf te Huihuizen bij Bemmel. Een groot bedrag aan geld werd op zijn lijk gevonden. Dit tragische voorval, dat in zijn gevolgen herinnert non het auto-ongeluk van 'Juni j.l., waarbij het echtpaar Egbers het leven liet, een kindje achterlatende, heeft in de stad diepe ontroering verwekt. Een licht in de duisternis Bij onderzoek is gebleken dat het dienst meisje, dat een poging tot zelfmoord deed, Vrijdagavond door den heer Ophuysen per auto naar het Victoriahotel moet zijn gebracht terwijl hij haar Zaterdagmorgen nog heeft be zocht. Op haar kamer vend men een bedrog van 5000 met een brief, waarin zij haar verstand houding tot den heer O. verklaart en zegt niet zonder hem te kunnen leven. Ook is gebleken dat de heer O. een groote som gelds bij zich droeg en c'eze beide personen hef plan hadden do volgende week naar Amerika te vertrekken. BRUTALE AANRANDING TE ROTTERDAM He^ slachtoffer gered. De bedoeling wns ladelichting. In den sigarenwinkel van juffrouw L. M. G. op den Goudschensingel 237 te Rotterdam kwam gistermiddag omstreeks half vier een man dio plotseling de toevallig alleen thuds cn in den winkel zijnde juffrouw met een stuk hout op het hoofd sloeg. Hij trachtte haar daaT na te overmeesteren, doch tijdens de worsteling die volgde slaagde zij erin om hulp te roppen, waardoor zich eeng publik voor de winkel be gon te verzamelen. Dit ziende heeft de man, die blijkbaar met het doel binnengekomen was om, nadat hij de winkelierster onschadelijk ge maakt had, de lade te lichten, de vlucht ge nomen cn is, hoewel achtervolgd, ontkomen. Dc de Ridder, wiens hulp was ingeroepen, heeft <Te juffrouw bijgestaan. De slog op het hoofd heeff oogenschijnlijk geen ernstig letsel veroorzaakt, zoodat zij in haar huis veTpleegd kan worden. DE MIST. De „Jhr. von Geusau" aan den grond gcloopen. Zaterdogmiddag geraakte de stoomboot .,Jhr. v. Geusau", varende van Urk naar Kampen, op de Zuiderzee door den mist uit den koers en in plaats van dat men den Ketelmond bereikte, was men onder BJburg gekomen, waar de boot vast raakte op het z.g. Roggebot. Het gelukte pas den volgenden ochtend de boot v'ot te krijgen en na een tocht van an derhalf uur arriveerde men ongeveer te 6 uur Zondagmorgen (ie Kampen. EEN HARWICHBOOT AAN DEN GROND GELOOPEN. Er is geen gevaar voor het schip. Men seint ons uit Hoek van Holland: De inkomende Harwichboot Archangel is in den mond van den Waterweg bij roode ton no. Taan den grond geloopen. Sleepbooten zijn derwaarts vertrokken. Er is geen gevaar voor het schip. Een dikke mist hangt over het water. De gewone D-trein naar Duitschland is van Rotterdam vertrokken natuurlijk zonder boot reizigers. De luxe-trein, die heden loopt, wacht de eventueele aankomst van de boot at, alvo rens n"aar Duitschland te vertrekken. Men seint ons nader, dat de TT uur vanmorgen de Archangel nog vast zat aan den grond. Men achtte all? gevaar buitengesloten. Als oorzaak, van het vastloopen werd mist genoemd. Met hoog water zal de boot zich wel loswerken. H prijsverhooging n verband met de zaak, maar er is géén bepaalde aanklacht tegen hen ingediend. De vrouw, die met vijf mannen was gearresteerd, is vrij gelaten. G DE REGEERINGSVERKLAR1NG. Gistermiddag is het Storting plechtig geo pend. De koning las de troonrede voor, waar in gezegd wordt, dat verbetering van de staats- en gemeente-financiën cn den econo- mischen toestand bij voortduring in de eerste plaats de aandacht vragen. Van de wetsont werpen, die er ingediend zullen worden, noemt de troonrede het ontwerp tot regeling* van verschillende kwesties betreffende de exploi tatie van den bodem door den stooteen ont werp tot tcrezicht op trustswijziging in de wetgeving ten opzichte van arbeidsgeschillen in verband met de kwestie der verplichte scheidsrechterlijke uitspraak. Tot de vraag stukken, die opgelost moeten worden, behoort de kwestie van het nieuwe douanetarief. Ten slotte wordt in de troonrede gezegd, dat zoo dra er voldoende ervaring over de werking van de wet betreffende het brandewijn-verbod is opgedaan, aun het Storting de vraag zal worden voorgelegd of een volksstemming over het voortbestaan van het verbod zal moeten besbssen AANSCHAFFING VAN TANKS VOOR HET LEGER. B e r 1 ij n19 Jan. (H. N. Draadloos). Het Spaansche legerbestuur heeft opdracht ge geven voor den bouw van een aantel tanks, die elk 20 man en 8 machinegeweren moeten kun nen bergen. VERKLARINGEN VAN RAMEK. Ramek, de bondskanselier, heeft Zondug te Salzburg in een bijeenkomst zijn goede ver wachting von de gezondmaking van Oosten rijk uitgesproken. Het was, zeide hij, zijn ern stige overtuiging, dat Oostenrijk ook den laat- sten steilen weg naar den bergtop met goed gevolg zou afleggen. De bondskanselier deed zich als een beslist voorstander van een ge zonde federatie der landen kennen. TROTZKI IN ONGENADE GEVALLEN. Uit Moskou wordt d.d. 19 Jan. geseind Het centrale comité uit de Russische com munistische partij heeft met algemeene stem men, op Z na, de centrale commissie met al gemeene stemmen en één onthouding, besloten tot Trotzki een categorische waarschuwing te richten en hem er op te wijzen, dat zijn zich houden aan de partijtucht niet olleen in woor den, maar ook in daden noodig is en veider om Trotzki van zijn ambt te ontheffen, zijn verder werk in den raad van ooriog voor on mogelijk te verklaren, de nadere beslissing over de kwestie van het verder deelnemen van Trotzki aan het centrale comité tot den vol genden partijdag uit te stellen en Trotzki me de te deelcn dat, als hij inbreuk maakt op het partijbesluit, de partij zijn langer blijven eon het politieke bureau onmogelijk beschouwt De bespreking wordt hiermee gesloten geacht. In dc motiveering wordt er op gewezen, dal men zich verplicht ziet eens en voor goed einde te maken aan het herhaalde optreden van Trotzki tegen het bolsjewisme en den par- Üjdwong. Geseind wordt uit Sjanghai d.d. 19 Januari: Twaalfduizend man Chinecsche troepen, dfe hier sinds 14 Januari waren geïnterneerd, zijn ingescheept naar Sjantoeng, de provincie wanr zij vandaan kwamen, waardoor Sjanghai von veel angst is verlost. Niettemin blijft men be ducht, dat de verwachte nederlaag van Sji- Hsieh-7oean tot gevolg zal hebben, dat zijn troepen aan de grenzen van de nederzetting- zullen komen. De telegraafdraden zijn vandaag doorgesneden DE VERHOUDING TOT EUROPA. Dc deelneming van Amerika aan dc Parijsche conferentie brengt hierin geen verandering. Hughes heeft blijkens een telegram uit Washington te kennen gegeven, dat de te Pa rijs tiangegane overeenkomst geen verplichtin gen, noch wettelijke, noch moreele, oplegde nnn de Vereenigde Staten, die even vrij bleven van inmenging in de Europecsche zaken als steeds. De hoofden van het bewind meenen, dat het sinds onheugelijke tijden de politiek der Ver eenigde Sloten geweest is, dat de uitvoerende macht alle kwesties betreffende aanspraken te genover andere landen behandelt Op het "Witte riuis wordt gezegd, <bjt president Coolidge de opvalling van Hughes ten volle deelt. Hughes heeft, naar wordt bericht, nog nader gezegd, dat het voor de Ver. Staten noodig was geweest deel te nemen aan de financieele con ferentie te Parijs om hun eigen belangen te beschermen. •Aan de Staatscourant van gisteravond ont- leenen wij de volgende Kon. besluiten: benoemd bij de nlgemeene rekenkamer tot hoofdcommies W. F. N Kennedy, thnns com mies; tot commies C. H J. Marinas, thans ad junct-commies; tot adjunct-commies J. A. van Duijn. thans klerk; toegekend de zilveren eere-medaillc der Oranje Nassau-orde aan A. H. Aarsen, machine-meester bij de Eerste Nedcrl. Coöp. Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent; benoemd tot inspecteur der posterijen en tele grafie in olgemeenen dienst te 's Grovenhage bij het hoofdbestuur H. J. J. L. Gout: tot inspec teur Posterijen en Telegrafie te Utrecht G. J. van Mansvelt, directeur van hr-t post- en tele graafkantoor te Winsum, en tot idem te Arn hem A. B. van BeeTS, adjunct-insoecteu'- der posterijen en telegrafie te Amsterdam. HET EEREDOCTORAAT VAN DE KONINGIN. Dc plechtigheid te Leiden. Het voornemen bestaat, dat de uitreiking van het eeredoctoraat aan de Koningin op 9 Febr. te Leiden zal worden bijgewoond door den Prins, Prinses Juliena cn de Koningin-Moeder. Ook zal vermoedelijk vrijwel het geheele corps diplomatique er bij tegenwoordig zijn. DE ZOMERTIJD. Een wetsontwerp heeft het departement verlaten. Op vragen van het lid in de Tweede Kamer, den hoer Braat Is het Zijn Excellentie bekend, dat het over groote meerendeel van het Nederlandsche volk verlangend uitziet naar het, over het geheelo jaar, handhaven van den Amsterdamschen tijd? Is Zijn Excellentie bereid, gehoord die ver langens, bekend met de wenscher. der Tweede en Eerste Kamer der Staten-Generaal, gezien het minderheidsrapport der tijdscommissie en de vele daarin genoemde bezwaren voor den landbouw e. a., cn ter geruststelling voor die genen, die van den zomertijd displeizier, onge mak en schade ondervinden, mee te deelen^ dat

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2