UIT DEN OMTREK. ff" buitengewoon druk bezocht. Op het podium zaten onder cle officieren ook zendelingen uit de Oostersche landen in de klcedij van de streek waor zij werkzaam zijn. Nadat de commandant Poolsen den generaal verwelkomd had en na gemeenschappelijk ge zang sprak de generaal de menigte toe Zin na zin, werd zijn in het Engelsch gehouden rede, vertolkt. Hij wekte op tot steun van het zen dingswerk, zoowel door offers in geld als door offers van personen. Vervolgens heeft stafkapitein Brandt, zende ling in China, verteld wat daar de zendings- erbeid vnn het Leger uitwerkt China telt thans 52 corpsen vnn het Leger des Heils met 700 Chincesche officieren en duizenden inlandsche soldaten. Nog traden als woordvoerders op stafkapitein Morlimmer, zendeling in Thibet, en stafkapitein Bakker, zendeling onder de melaatschen op Java. DE MALVERSATIES BIJ DEN BOUW VAN HET LEIDSCHE ZIEKENHUIS. Nog een nppèlzaak voor het Haagsche Hof. Wocnsdog heeft voor het Haagsche Gerechts hof terecht gestaan G. von D., bouwkundige in Den Hang, dien de Haagsche rechtbank we gens verduistering van elf duizend gulden heeft veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf nv?t aftrek van de preventieve hechtenis. Hem waren nog meer feiten ten laste gelegd, waarvan de rechtbank hem echter heeft vrij gesproken. Zoowel bekl. als het O. M. zijn in hooger beroep gegaan. v. D. heeft in verband met de levering van tufsteen door dc Tras-Industric te Coblcnz f 71,000 ontvangen, welke een aannemer had gedeclareerd, hoewel deze geen levering had gedaan v. D. kreeg het geld met de bedoeling, dat hij het aan den rijksbouwmeester zou af drogen, en zcidc, dat hij dit ook inderdaad ge daan had. De president v.ees hem er op,- dat hij voor den rechter-commissaris erkend heeft, het on derhavige bedrog niet tc hebben afgedragen. Bekl. verklaarde dit uit het feit, dat hij op dat oogenblik niet precies meer wist, hoe alles in elkaar zat. Eerst later heeft hij zich kunnen herinneren wat met verschillende bedragen ge beurd is. Bekl. is nooit ten laste gelegd^ dat hij 10,000 heeft aongenomen als gift in verband met de geschiedenis vnn den koop en verkoop van het Jaffo-terrein te Delft. Ten aanzien van dit punt volhardde bekl. bij zijn vroeger afge legde verklaringen. Als getuige h décharge gaf de gewezen rijks bouwmeester V. een overzicht van het verloop van de leveringen en dc daarop betrekking heb bende declaraties van tufsteen door de Tras industrie te Coblenz. Hij heeft wel 111,000 van bekl. ontvangen, maar in afbetaling op een som, welke hij v. D. geleend had voor den bouw van een bioscoop, welke echter niet door ging. De procureur-generaal mr. del Campo weer op zijn in de zaak tegen den rijksbouw meester weergegeven opinie wat betreft de Jaffa-affaire, waarin naar zijn meening van een „gift" geen sprake kan zijn geweest. Deze aan klacht wilde hij daarom afsnijden. Met betrekking tot dc vc-óuistcring van d? elf duizend gulden merkte spr. op, dat de veroordeeling steunt op een buitengerechtelijke erkentenis, waarop bekl. later is teruggekomen. Bestaat hiervoor nu een aannemelijke grond? Bekl. zegt, dat hij in de war is geweest, maar spr. wees er op, dat dit in de war zijn dan toch wel wat heel long geduurd heeft. n.I. ccni- ge maanden. Buitendien was bekl.'s bekente nis, die tot tweemaal toe herhaald is, welom schreven. Wanneer men daarnaast de cijfers vergelijkt, blijkt dat juist een bedrag van 71,000 verdwenen is. De opgelegde straf is naar spr.'s meening zeker niet te licht. Zou hij wijziging voorstel len, dan zou hij een zwaardere straf cischen, maar hij wil dat aan de prudentie van het Hof overlaten. Eisch bevestiging van het vonnis van de rechtbank. De verdediger, mr. Rolandus Hagc- doorn, meende, wat de verduistering betreft, dat dit deel van de dagvaarding niet aan de cischen voldoet. Er blijkt toch niet uit over wel ke ƒ11,000 het feitelijk loopt en in korten tijd heeft hij nog vier malen een zelfde bedrag ge ïnd en afgedragen. Welk bedrag bedoelt de dagvaarding nu? Omdat de bekl. zulks niet weet, is hij ten zeerste in zijn verdediging be nadeeld Aan de hand van de jurisprudentie van den Hoogcn Raad meende pk, do; de dag vaarding nietig is op dit punt. •Als het hof het hier echter niet mede eens is, wat is er dan bewezen? Hij is overtuigd, dat hier van 'n wederrechtelijk in den zak steken door bekl. van de ƒ71.000 geen sprake is ge weest. Deze financierde den heelen boel, wat betreft het bouwbureau. Zijn financiën en die van het bureau liepen in den regel door elkaar. H«*t is dr.n ook zoo begrijpelijk, dat v. D. niet precies meer weet, waar de verschillende be dragen gebleven zijn, te meer waar het over enorme sommen ging. Buitendien kan het be droe", dat hij van den aannemer, van wien ook deze' 77,000 afkomstig waren, in toteol heeft ontvangen, veruntwoord worden. Vervolgens wierp pleiter de vraag op, of hier wel van verduistering sprake kan zijn. Voor de burgerlijke kamer is bekl. door den Staat gedagvaard o.a tot teruggeving van het onderhavige bedrag, waarvoor hij den Staat zou hebben opgelicht. En hier is gesteld, dat hij het bedrag „anders dan door misdrijf" en- der zich hod. Aan den cencn kont wordt het bedrag teruggevorderd op grond, dat bekl. het door misdrijf heeft verkregen en nan den on deren kant gaat hij dc gevangenis in. omdot hij het geld anders dan door misdrijf onder zich had. Kan de Staat op die manie, door twee monden spreken? Naar pl.'s meening moet vrij spraak voor de verduistering" volgen, evenals voor het tweede feit (de Joffo-affnirc) reeds is gebeurd Wat v. D.'s vermogen betreft, legde p'èi'vr een stoot over, bevattende een oveizicht van diens verdiensten uit particuliere werkzaamhe den en zijn winsten met speculates Da: bekl zijn vermogen uit rijks gelden zou hebben ver gaard, kan een vermoeden zijn, maar wordt verder dooi niets gestaafd. Bek!, heeft reeds 14 maanden preventieve hechtenis achter den rug, 1 ij '.s «in positie kwijt en zijn geheels vermogen *s in beslag ge nomen. Door een en endei is hij reeds zwna» genoeg gestraft er. naar pl.'s meaning ken daar mede, in geval van veroordeeling, worden vol staan. ,.r Uitspraak 25 dezer. 9 9 Voor het Haagsche hof heeft gisteren even eens terecht gestaan een bouwkundige van daar, gedetineerd, die door de Haagsche recht bank wegens het als ambtenaar aannemen van giften, wetende dat zij hem gedaan werden om hem te bewegen iets in strijd met zijn plicht na te laten, is veroordeeld tot 2 jaar gevangenis- strot" met aftrek van de preventieve hechtenis. Ook deze beklaagde was van ecnige andere fei ten vrijgesproken. Zoowel bekl. als het O. M. waren in hooger beroep gekomen. De feiten, waarvan bekl. is vrijgesproken, betroffen het aannemen van een gift van f 70,000 met betrekking tot de Jaffa-offaire en oplichting van den aannemer voor een bedrog van 5000. Bekl gaf toe, dot hij als aandeel in de winst welke gemaakt is met de Jaffa-zaak, 70,000 heeft ontvangen. De oplichting bekende hij. Wat hej bewezen verklaarde feit betreft, zou bekl., terwijl hij belast was met het toezicht op de leveringen von den bouw van het 'Aca demisch Ziekenhuis te Leiden, van een aan nemer eenige keeren giften ten bedrage van f 7000 hebben aangenomen, om bij de leverin gen niet te nauwlettend toe te zien. Bekl. gaf het ontvangen van het geld toe, maar ontken de, dat hij daarvoor iets gedaan had, wat niet in orde was. Trouwens het eigenlijke toezicht werd door ondergeschikte opzichters uitge oefend. Getuigen werden niet gehoord. De procureur-generaal mr Del Campo vroeg nadat hij er nog op gewezen had, dat ook deze bekl. zich verrijkt heeft ten koste van den Staat en zich een aanmerkelijk vermogen in korten tijd heeft weten te verzamelen, beves tiging van het vonnis der rechtbank. De verdediger, mr D. van Houten, meen de. dat deze bekl. ondanks alles con eerlijk man ishij is alleen een ambtenaar, die slechte dingen heeft gedaan. Maar men heeft hem ge durende de instructie of tijdens de terechtzit- 'ing in eerste instantie op geen enkele leugen kunnen betrappen Moet men hem nu ook alles verwijten, wat aan het bouwbureau gebeurd is? P! meende, dat men, wonneer het eene feit bewezen is, men dit feit op zich zelf moet be schouwen. PI. betoogde, dat bekl. met het occcpteercn van de bedragen van 7000 niet anders heeft gedaan don het aannemen van fooien. Moor dat is toch niet strafbaar. Moreel is het voor een embtenoar niet geoorloofd en men zou dan ook van een ontrouw ambtenaar kunnen spre ken. Een ontrouw ambtenaar is toch nog geen misdadiger. De bedoeling der giften was geen andere, dan dat de aannemer onnoodig vitten wilde voorkomen. Bekl. heeft niets in strijd met zijn plicht gedaan, wat hem trouwens ook net gevraagd is Veroordeeling zal dan ook niet kunnen'volgen. Pl. concludeerde tot vrijspraak, ook wat de andere feiten betreft en voegde daaraan een verzoek tot invrijheidsstelling van den bek*, loc, hetgeen de rechtbank afwees. Dezelfde bekl. stond nogmaals terecht* Door de Haagsche Techtbank is hij wegens verduis tering van hout veroordeeld tot 7 jaar gevan genisstraf met aftrek van de voorloop'.ge hech tenis. Bekl. heeft, terwijl hij werkzaam was bij den bouw van het Leidsche Ziekenhuis, hout gebruikt om er voor zich zelf een voorkant van een prieeltje van te laten maken. Bekl. heeft echter zoowel het hout als het arbeidsloon vergoed. Ook heeft bekl. eenige brandstoffen van het bouwwerk voor zichzelf gebruikt. Daar voor had hij echter toestemming gevraagd, om- dot hij thuis moest werken. De proc.-gen. eischte 0 maanden gevange nisstraf met aftrek vnn voorarrest. (Bekl. heeft voor deze zaak juist ongeveer 9 maanden preventief gezeten.) In deze zaak trad mr. Van Houten als ver dediger op. Uitspraak 25 dczer. Een invrijheidsstelling. Het Haagsche Gerechtshof heeft de invrij heidstelling gelast van den bouwkundigen G van D. en J. M. de G., die in hooger beroep terecht stonden in verband met de be kende malversaties bij het voormalig bureau van den Rijksbouwmeester voor de Onderwijs gebouwen en die door de Haagsche rechtbonk waren veroordeeld ieder tot 2 jeren gevange nisstraf met aftrek van de preventieve hech tenis, de eerste wegens verduistering en laatst genoemde wegens het als ambtenaar aannemen van giften, wetende dat zij hem gedaan werden om hem te bewegen iets in strijd met zijn plicht na te laten. De procureur-generaal had bevestiging dezer vonnissen gevraagd. De invrijheidstelling van v. D. geldt ook ten aanzien van een vonnis deT rechtbank, waarbij hij wegens verduistering van eenig hout is ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met c.ftrek der preventieve hechtenis en in welke zaak de procureur-generaal gisteren een straf eischte van 9 maanden met aftrek van het voor-errest. De uitspraak van het Hof in deze zaken is, zooals reeds gemeld, bepaald op 25 dezer HET 1NVRÏJHEIDSTELLEN VAN BRIEDÉE. De vertraging in de uitleverings- dccirmcntcn. Omtrent het weer op vrije voeten stellen van den voortvluchtigen directeur van de Brus- sclsche Bonk, Briedée, door den Londenschen politierechter, ornciat van de Ncderlandschc autoriteiten de noodige documenten voor de uillevering niet op tijd zijn ontvangen, verne men wij het volgende Onmiddellijk no de aanhouding van Briedée door de recherche von Scottland Yard te loon den op 25 Januari j 1. werd door den sabst.- officier van justitie, mr. dr. P. von Heynsber gen te Amsterdam zijn uitlevering gevraagd. Daarbij werden overgelegd het bevel tot rechts ingang en het bevel tot gevangenneming, ter- wij! mededeeling werd gedaan, dat de overige stukken zoo spoedig mogelijk zouden volgen. Nu moeten volgens dc Engelsche uitleverings- bopalingen eerst de hoofdgetuigen in een straf zaak beëedigd zijn, vóór de officieele aanvra gen tot uitlevering ingediend kunnen worden. Waar nu de hoofdgetuigen in go zaak Briedée heclemaal in Zeeland en Noord-Brabant wonen, ging er ge ruimen tijd over heen voor zij al len beëedigd waren. Zoodoende konden de of ficieele documenten eerst Maondagmorgen j.l. om 10 uut door mr. dr. van Heynsbergen ver zonden worden. Toen moesten de stukken nog eerst naar den Haag, om vandaar naar Lon den te worden doorgezonden. Het uitleverings verdrag bepaalt, dot de noodige documenten voor uitlevering binnen 20 dagen na de ar restatie ingediend moeten zijn. Volgens mr. dr. Van Heynsbergen was het gisteren nog niet de 2Cste dag na de arresta tie, waor Briedée 23 Januari gearresteerd werd De termijn, waarbinnen de stukken ingeleverd moeten zijn, was eerst heden, den 12den Fe bruari, afgeloopen, zoodat de Londensche po litierechter nog een dag had moeten afwach ten en zeer waarschijnlijk waren don de stuk ken in zijn bezit geweest. WINKELDIEVEN. Een diamant von 2500.— gestolen. Twee vreemdelingen vermoedelijk Polen kwamen gistermiddag in een juwelierswinkel in de Kalverstraat te Amsterdam om een gouden sigarenkoker te koopen. De keuze werd ten slotte bepaald en zelfs werd opdracht gege ven in de gouden doos te gVaveeren. Een paar uur later zouden dc hecren terugkomen om den koker in ontvangst te nemen. Een bedrag van 10.werd vest gedeponeerd. Eenige oogenblikken na het vertrek van de beide vreemdelingen miste de winkelier een diamant uit een étui, dat dicht bij de étalage had ge staan. De steen had een waarde van circa 2500.Vermoedelijk is van het oogenblik gebruik gemaakt, dat de. gouden koker werd gewogen om den steen weg te nemen. Dc bei de Polen zijn niet teruggekeerd om hun ge kochte cigarettenkoker in ontvangst te ne men. PRETTIGE TRAMGASTEN. Uit het liefelijke Limburg. Woensdagmorgen hadden zich voor de recht bank te Maastricht te verantwoorden een zes tal personen, dc 44-jarig^ herbergier F. J. H. J. L. Cr., 24 joar K. v. M.f 21 jaar W. H. B., 39 jaar; C. L. Cr., 20 en J. H. R., 46 jaar, raadslidde anderen waren mijnwerkers. Den 17en October waren zij naar een begra fenis geweest te Amstenrade, hadden daarna, zooals meestal te doen gebruikelijk is eenige cafés bezocht en waren toen ongeveer 3 uur 's middags op de electrischc tram gestopt, die van Heerlen over Amstenrade naar Sittord reed. Aon de holte „Luxor" waren de moesten afgestopt. Beklaagden hadden zich zeer rumoe rig en onhebbelijk aangesteld. Een hunner had driemaal aan den bel getrokken. Op een vraag van den conducteur wie zoo vrijpostig was ge weest, werd er gelachen, rumoer gemaakt, en werd de conducteur voor den gek gehouden. Op een aanmaning tot kalmte en de waarschu wing van den conducteur dot zij anders de tram zouden moe<cn verlaten, zei B.r die als belhamel moot worden beschouwd: „Dan vluig stich de deur oet". „Goei 'm mcr droct" I Dc conducteur werd toen vost gepakt, aan den mouw van zijn jas gelrokken, zoodot er een groote winkelhaak in scheurde. Daarna, toen de trorrr stopte werd d'e wagenbestuui- der, die ter hulp wilde komen, eveneens vast gepakt en gedreigd. Zekere v. M. had nog ge zegd „Pos op, koejong, ich schteek dich ka pot". De kantonnier Sarmers had de politra ge waarschuwd, en daarom werd deze man, die niet meer als zijn plicht had gedaan, door hot dappoie stelletje, waaronder nog wel een raadslid was, ergerlijk mishandeld. Niet min- dur dun 74 getuigen weiden in deze zaak ge hoord. Het O. M. laakte in hooge inate het meer don baldadig optreden van het aangeschoten groepje. Vooral B., die als een opschepper bekend staat, en al meermolen gestraft is, was in deze kwestie ook weer de ergste herrie schopper. Wegens geweldpleging en laridsvre- debrcuk en tevens mishandeling van den kanton nier Somers, eischte spreker tegen dc drie eer ste beklaagden H., Cr. en v. M., ieder vier maanden gevangenisstraftegen B. 6 maan den en tegen L. Cr. en H. R., ieder GO gulden boete of 00 dagen hechtenis. De uitspraak werd bepcald op 24 Februari. AUTO-ONGELUK IN NED.-INDIË. Drie personen gedood. Te Amsterdam is heden bericht ontvangen, dat te Djokja in Nederlandsch-Indië de auto van Óen zoon van dr. Drijver uit Den Haag bij een onbewaakten overweg door een trein is gegrepen en vernield. De zoon van dr. Drijver en zijn echtgenoofe en de vrouw van dr. Drij ver uit Den Haag werden onmiddellijk gedood. Het kind, dat eveneens in de auto zat, werd gewond. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Een predikant overleden. vrouw bewusteloos. Woensdagmorgen wekte het te Hindcloopen argwaan, dat de doopsgezinde pastorie iot heel laat nog gesloten bleef, terwijl men overtuigd was, dat de bewoners thuis waren. Tenslotte waarschuwde ipcn de politie, die zich met 'ge weld toegang tot de woning verschafte. Deze vond mevr. Bussemaker bewusteloos op den grond vc-or de kamer liggen terwijl Ds Bus semaker bewusteloos op bed lag. Ds. Busse maker is Woensdagavond nog overleden, Zijn vrouw is nog steeds bewusteloos. Men ver moedt dat de doodsoorzaak kclendampvergif- tiging is maar dit is nog niet komen *'nst to staan. Gisteren is het parket uit Leeuwarden gearriveerd om een onderzoek in te stellen. Aan zelfmoord gedacht. Nader meldt men ons uit Sneek Mevrouw Bussemaker. die, zooals bekend, met haar echtgenoot in bewusteloozen toestand in hun woning te Hindcloopen werd aangetrof fen, is nog steeds bewusteloos. De geneesheer heeft verklaard, dat hier waarschijnlijk aan zelf moord gc-dacht moet werden. KORTE BERICHTEN. De Heijensche molen afgebrand. De prachtige alom bekende Heijensche mo len, onder Bergen (L.) is s'aclitoffer van den jongsten storm geworden. Dcor de geweldige kracht van den wind begonnen ós wieken in die mate te draaien, dat ze niet meer tot stilstaan waren tc brengen. Tengevolge hier van was de molen weldra „warm geloopen" cn geraakte in brand. Aan blusschen viel niet te denken. Een gevaorlijk spelletje. Terwijl de ouders op de fabriek waren, heeft zich een 15-jarige jongen, die alleen in huis was. te Breda opgehangen. Hij had spe onder wijze een lus gesponnen over het hoofd en had op' een omgekeerde emmer plaats genomen. Deze emmer gleed uit en dc jongen vond op deze wijze den dood door verstikking. Op heeterdaad betrapt De politic te Helder heeft Dinsdagavond een zeer ongunstig bekend staand individu op hee terdaad op een inbraak be<ropt. Dc mun had zich toegong verschaft tot een gemeubileerde, doch onbewoonde villa aan de Javastraat Twee rechercheurs, die vernomen hadden, dat de man zou trachten daar zijn slag te slaan, hadden zich verdekt opgesteld in doa tuin van de buren. Toen de man de villa binnengedrongen was, kwamen de rechercheurs uit hun schuilplaats te voorschijn en namen hem in arrest. Een niet-alledaagsche verkooping. Het „Gron. Dgbl." meldt, naar aanleiding van het ook door ons overgenomen bericht, dat de verkooping betrof een betwiste vordering van een luttel bedrag belastinggeld, welke vorde ring dateerde van 1920. Na de beslaglegging op een bruine jas, een paar bruine schoenen, drie paar manchetten, een scheermes en ecnige andere goederen, ten huize van den advocaat, (tijdens diens afwezigheid) is laatstgenoemde met den fiscus tot een minnelijke schikking ge komen in den geest als door den belastingplich tige was aangegeven. Op het oogenblik, dat de advertentie verscheen, was de reden voor de executie al niet meer aanwezig. Kokende soep over het lichaam. Een vierjarig meisje, Joopie Harp, kreeg in de ouderlijke woning aan de Doezastrant te Leiden, doordat zij tegen de kachel stootte, ko kende soep over het lichaam, dio in een pot op het vuur stond. De kleine kreeg ernstige brandwonden aan het hoofd en bovenlichaam cn moest in hoogst zorgelijken toestand naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd. Oneerlijk brievenbesteller. De Vierde Kamer der rechtbonk te Amster dam heeft den 28-jarigen brievenbesteller, die zich te verantwoorden had wegens verduiste ring van vier aan de post toevertrouwde brie ven, gepleegd op 27 November 1.1. op het hoofdpostkantoor, veroordeeld tot één jaar cn vier maanden gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch von het O. M. Een eeuwenoude boom gevallen. In den Hortus Botanicus der voormalige aca demie de kruydtuin van Linnaeus tc Harder wijk is een der eeuwenoude boomen, n.I. de Doodsbeendercnboom (Gymnocladus Canaden sis, Lam) als slachtoffer van den storm geval len. Deze boom, afkomstig uit Noord-Amciika, had in de botanische wereld bij voortduring groote belangstelling. Ruzie tusschcn schoonvader en schoonzoon. De 29-jarige handelsreiziger V. kreeg met zijn 62-jarigen schoonvader G. A .wonende in de Raephorststraat te Rotterdam hoogloopende ruzie. Tenslotte werden zij handgemeen. De reiziger verwondde zijn schoonvader zeer ern stig met een pook aan het hoofd, zoodat deze in het ziekenhuis moest worden opgenomen. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. Donderdagmiddag kwam de gemeenteraad weder bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, dr. J. F. Fockema Andreae. Naar B. en W. om prac-advies werd ver wezen een verzoek van het bestuur der St. Gregonus-stichting om gelden voor het aan schaffen van nieuwe schoolbanken. Bij eene voordracht tot bepaling van den leeningsduur voor uitgaven op den kapitaaldicnst der be- grooting-7925 diende de heer Swane een voor stel in om de kapitaals-uitgaven betreffende markt cn veiling terug te nemen en nader bij de uitwerking der plannen met voorstehen dienaangaande te komen. Dit voorstel weid verworpen met 24 tegen 73 stemmen. Daarna werd goedgekeurd de voordracht van B. en W. om het begin der aflossing van het gemeentelijk aandeel in dc restauratie kosten van den Domtoren, woarvoor geleend wordt, te bepalen op het jaar, volgende no dot, waarin de herstelling von den Domtoren waarschijnlijk geheel voltooid zal zijn. Vervolgens werd goedgekeurd eene wijzi ging van de verordening op de heffing van ha vengeld in dien zin, dat voor schepen, waar mede tot 't doen verrichten van herstellingen in deze gemeente ligplaats wordt gekozen, voor de eerste 77 dagen vrijstelling ven de betaling van havengeld wordt genoten. Goedgekeurd werd eveneens na ecnige be raadslaging een voordracht tot het beschik baar stellen van een crediet van 4000 aan B. en W. voor de inrichting van een woon wagenpark op een terrein ten Westen van het Menvedekanaal. De bedoeling hiervan is voor- loopig het terrein gereed te maken voor het plaatsen van 20 woonwagens Voorts kwam aan de orde een voorstel van den heer Lousberg betreffende het toeken nen van gemeentelijke studiebeurzen. De meer- d-erheid van het college van B. cn W. advi seerde afv/ijzend op dit voorstelde minder heid van het college was er voor. De heer Lousberg, zijn voorstel verdedigend, diende een reeds door den heer Bruna onder teekend definitief voorstel in om in de be- grooting 1925 een meinoriepost voor studie beurzen op tc nemen. De heer Friida verklaarde zich voor het stichten van een studiefonds, echter met ver plichting dergenen, die er ven profiteeren, om later het genotene terug te betalen. De heer Von Sasse van IJsselt en de Boer adviseerden het vcorslel-Lousberg niet aan te nemen, terwijl de heer Bruna het nader verdedigde en de opvatting cat het sUidecren oon een hoogcschool het monopolie moet blij ven voor bepaalde standen, verderfelijk noem de. Hiermee vcrecnigde zich de heer Boomsmn, terwijl de heer Van Boetzelaer namens de Prot. Chr. fractie verklaarde tegen het voor- stel-Lousberg te zullen s emmen, o.m. daar niet gebleken is, dot er hier gebrek aan stu diebeurzen bestaat. Ook de heer Van Lier verklaarde zich tegen het voorste], daar de ge meentekas de volvoering niet toelaat. Wethouder Meijer verdedigde daarop het standpunt van de minderheid van het college van B. en W. (vóór het voorstelLousberg), wethouder Serton en dc voorzitter het stand punt van de meerderheid van het college von B. en W. (tegen het voorstel), waarbij laatst genoemde o.m. mededeelde, dat uit den Beur- senpot aan de lltrechtsche Universiteit reeds 728 beursen worden vergeven. Tenslotte werd het voorstel-Lousberg—Bruna (memoriepost op de begrooting 7925 voor studiebeursen) aangenomen met 21 tegen 18 stemmen. Daarop werd ds vergadering geschorst tot des avonds. 437* STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Zestiende Lijst. Trekking van 12 Februari. f 1000 met premio van /3Ü.UU0 No. 22145. f 150U No. 4592. f 11)00 No. 9S30, 9353, 16319, 19915, 21527, 21718, 2I960. 400 No. 40S1, 4319, 5715, 10091, 12036, 13651, 16951, 19140, 22224. 1 200 No. 1137, SS86, 15531, 15së-2, 17030, 19919. I 100 No. 1534, 11S64, 14461, 16-159, 10811. 17450, 20585. PRIJZEN VAN ƒ70. 88 3556 5700 8306 11158 13954 16825 10877 282 SCC9 5740 8535 11406 13967 lG8t"J UK»; 590 3730 5782 8542 11527 13972 16928 19967 603 3763 5815 8661 11853 14033 17119 20J07 058 3835 5905 8776 11930 11300 17230 20037 808 3953 596" 8807 12093 14328 17204 20103 896 4035 6027 8*00 12517 14421 17259 20167 1024 4142 62S3 8872 32541 14572 17273 201SS 1072 4185 6321 8907 12555 14950 17319 20335 1322 4256 G3.79 9186 12032 15178 17501 20424 334-1 4271 6705 9325 12036 15226 17050 20817 1444 4436 6721 9370 12081 15420 17731 20959 1G53 4532 6809 9508 12806 15509 17713 21108 1690 4042 6840 9644 12888 15550 17831 '21208 1752 4700 0889 9756 12894 1501:» 1781!) 21220 1992 4764 0912 10006 131157 15681 17983 21412 2030 4914 0914 10038 13078 15786 18011 21774 2057 5055 7316 10156 13156 16(X)8 18048 21787 2191 5111 7344 10334 13310 16090 18101 21970 2513 5237 7399 10539 13311 16098 18376 22043 2575 5279 7480 10016 13349 16205 18493 22081 2577 5358 7508 10622 13399 16215 19014 22109, 2634 5359 754G 10037 13181 16245 19102 22105 2070 5371 7760 10685 13573 16260 1,9354 22300 2710 5376 7862 10776 13578 10443 19412 22507 2804 5459 7900 10908 13579 16502 19506 22758 3396 5523 8096 11090 13956 16585 1953* 22903 3436 5614 8139 11108 13921 16715 195*9 22974 3515 5645 8259 11131 13947 16822 19711 METEN. 29 2960 6416 9910 12606 15119 17688 20215 33 2982 0108 10005 12623 15129 177-53 20366 115 299-5 6515 10047 12037 15133 177-59 20374 126 3037 6527 10053 12644 15152 17774 28420 139 3450 6587 10078 12045 15162 17779 20133 188 3452 0034 IUÜ93 12649 15194 17783 20411 200 3179 6006 10107 12713 15»O 1782-5 20400 220 3-511 0711 10122 12733 15237 17*01 20-511 260 353-1 6771 10128 12745 15273 17**5 20545 261 3562 0786 10136 12790 152*5 17897 20552 289 3587 6858 10167 12*40 15306 17917 2Ü-3U3 315 3622 6917 10215 12862 15307 17938 2060* 314 3025 G90S 10219 1291)0" 1-5321 179,5* 23617 3*0 3671 7011 i02-32 12935 15324 17902 20024 391 3709 7030 10261 12941 15332 17.166 2"8 '0 411 3723 7111 10299 12960 15337 380.51 20751 522 3762 7117 30321 12970 13395 18002 2077-5 523 3790 7194 103-59 13006 15432 18007 20785 506 3834 7209 10362 13013 1-5516 18111 20815 030 3S4S 7210 10397 13017 15526 18136 20804 644 3926 7243 16145 13105 15579 18137 20873 650 3929 7255 1616S 13134 15618 18165 20907 651 3949 7276 10490 13128 15643 1816S 20949 756 3954 7289 10-513 13181 1.7049 1817S 20905 798 3993 7298 10-572 13181 15- 76 1S269 20973 815 4055 7559 10589 13190 15753 1F2S2 201)82 832 4064 7671 10652 13325 15*58 1*301 20995 838 4074 7711 10696 13403 15863 18333 21030 903 4107 77.31 10740 33415 35896 18.351 21031 9.36 4112 7774 107-11 1.342.3 36029 1*390 21044 978 4118 7775 10785 1.3429 10034 184.38 21054 S8.I 1158 7818 10797 1.3 "-62 1605* iej.Hl 21009 992 4184 7839 10819 13605 16067 18162 21137 998 4243 7850 10835 73607 16075 1*465 21142 1036 42*7 7*70 10*4 1 15016 160*1 18541 21167 10*0 4381 79*3 30847 1362-5 160*5 18546 21177 1084 4-387 802.1 10914 13630 10094 18-548 21195 1099 4388 8030 10951 1306? 16096 18549 21295 110.3 4394 8611 10955 13670 16100 18576 21307 1178 4398 *049 10537 13075 1614 4 1*043 21370 J209 4421 8119 HOOI 1-3726 16177 18649 21396 1229 4440 81:2 11048 13740 16178 18745 21406 1233 4515 *210 11060 13812 10200 18781 21543 1280 4534 8216 11003 13327 10307 18824 21039 1.315 4 "81 8273 11066 13863 10101 1**74 2168-3 1317 4613 828 i 11073 13945 16115 1**80 21687 1404 4021 8310 11116 13946 16424 19023 21706 1406 407.3 8.303 11J66 139*2 16513 19053 21791 1436 4723 8410 11252 13994 16514 19064 21815 1442 4728 8554 11265 14011 16578 19065 21876 144.3 47.34 *64 S 11288 14016 105S9 19121 21943 14-5* 4700 FC O 11.312 14022 10614 19124 21950 150.» 4761 8755 11522 14083 16024 19184 22005 1503 4706 STiO 11.324 14087 10037 19257 22013 152* "772 87*0 11314 14102 10073 19268 22071 1500 4311 8798 11357 14115 16695 19286 22077 1639 4*9-: 382.3 li;C>y) 14169 16733 19384 22096 7089 4980 8840 1)360 14185 16733 19399 221.39 1712 5015 8*94 11433 14251 10753 19111 22166 3 73-1 54178 .V95 11139 14317 16766 11)451 22177 1*34 5,102 *930 11416 14352 10769 19479 22246 1*81 5,190 8972 11156 1-138.3 16781 19504 2225.8 1955 519* 9010 11530 11439 167** 19525 2228') 1902 5,21-3 9019 11698 V I02 16S1Ó 195.30 22310 1968 5229 9119 11716 1452.5 16*14 195J5 '2001 532* 912* 11735 J1536 16*45 195,07 '"161 2025 5.336 9170 11*1,* 1.1558 li,*:.» 19577 22178 2137 5)130 91*8 11*20 14559 16'*21 19594 22481 2159 5434 9227 11849 14508 1698:1 1902* 2*508 2241 5180 9264 11*52 11012 10992 19631 2"'->35 221F 5518 9269 11858 14641 17014 19643 22592 "°V) 5521 9.300 11869 14653 17021 19697 22601 2261 5538 9302 11**7 14695 17026 197.34 22613 220" 555,9 9345 11935 1470* 17059 197>3 22019 2313 55-39 0.316 11977 14711 17109 19759 22627 2321 5000 9,3*0 11978 14792 17151 19771 22630 2375 5680 93*9 12023 14*12 17151 19867 <>2063 2390 -">597 9405 12071 14835 17233 19870 22678 2427 5731 9474 122.32 14*05 17270 19878 226S9 2447 5734 9492 12238 14868 172*3 19920 2269! 2459 5764 9545 12239 1-1893 173.33 19940 2269.3 2409 5*06 9517 12244 14966 17354 19050 2'>733 1492 5*09 9597 12279 14978 17.369 109*0 22764 2538 5822 9610 1 23*29 15003 17432 10999 007■-)•"> 2611 5*71 9022 12351 15010 17441 20002 2*798 2633 5*74 204* 12-399 15026 17461 20013 22*55 2641 59*3 9749 1240» 15046 1 7-19 20009 '>_M 4 2649 6079 9*25 1 2-169 1 5047 17509 200*0 "-'SS.-, 26*6 6166 9*26 12510 15061 1752.3 20099 22969 26*8 0303 98,32 12552 1 5063 1 759 7 20130 2*2991 2859 6.369 9*3* 12*54 1509* 17610 °f>1 M 02993 2949 6406 0S6S 12565 15118 17077 °017| ™W)4 2950 6445 In de vorigü lijst stond2910 m. z. 3910 457ste STAATSLOTERIJ Vijfde of laatste klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 12 Febr. 7925 (1000 loten). Ten kontore van den Collecteur A. C. R. O. Lcanweber te Amersfoort (Breestrcnt 20) zijn do navolgende nummers zonder prijs uitgetrok* ken 523, 0771, 0780, 22706 en' 22177.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 6