WIJNHANDEL J.A.SCHOTERMAN&Zn. DE ADELAAR Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.- f 40.- Gewas 1920 St. EMILION f 1,40 f .65- UEISM1SCII Menu SPORTNIEUWS EEN SPECIALE AFDEEUNG NAAR MAAT Langestraat 40 - Telefoon 224 UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Rijwielhandel W. SLUITER BILLIJK ADRES voor vakkundige reparatie WYBERT UIT DEN OMTREK. RECLAMES. Prijs 1—3 regels f 1.55. elke regel meer 0.50, ierdoor deelen wij mede, dat wij aan onze zaak verbonden hebben Voor prima afwerking en chique pasvorm wordt ingestaan Vraagt onze stalencollectie BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER: AFD Advertentie Burean Arobemsche Poortwal 2a. Tel. 533 Plaatsing van advertentiesin alle bladen zonder prijsverhooging El S. H.M^SSA, Havik 41, Tel. 292 1 i—Mg»aiimiiimiltAH«HMNI Orlglneele Dultsche Bieren Pilsner Urquell Mlinchner Löwenftrau Speciaal aanbevolen: St. BENNd-B.E'< LöwertrJu, MQncheo, zeer smaakvol rtJbbel-1 bockbier. Slechts enkele weken verkrijgbaar. E.YSINK Lange Beekstraat 35 Tel. 958 flUnillllUlllillllllllllllllllllHMIIUIUIIIIIIIIlUlllllllKllllllillillMllillilllMUaUtlUilllllllilUIIMlIllli Uw gezoffsdSield kunt U tegen de ge varen van verkoudheid het beste beschutten met de desinfecteerend en oplossend werkende TABLETTEN Groote doozen 65 Cu. MBinniiiriitinniiiininnnnmiinnnniiniiiiiininmimiiimiiiunii|i|iinniiniiiinii)|iuitnii aangetoond, dart met de tegenwoordig geldende bepalingen, herpensionneering over den ge- heden diensttijd een onevenredig hooge ver meerdering van pensioenen ten gevolge heeft. MOBILISATIE-HERINN ERINGSKRUIS. De tot dragen gerechtigden. In een binnenkort verschijnende Legerorde wordt ter kennis gebracht, dat door het Natio naal Comité Herdenking Mobilisotie 1914 ten aanóen van het Mobilisatiekruis o. a. wordt bekend gemaakt, aai tct het dragen van het Kruis zijn gerechtigd: o, al degenen, die in de periode Aug. 1914 Nov. 1918 een door de Regeering erkende Ne- derlandsche uniform hebben gedragen; elzoo alle beroeps- en verlofsmilitairen (van alle ca tegorieën), die m deze periode hier te lande of in de overzeesche gewesten dan wel bij de vloot gedurende korter of langer tijd onder de wapenen zijn geweest; b. alle niet-militairen, die: of ter vervanging dan wel ter aanvulling van militair personeel en daartoe bij troepen of staven (alzoo onder een militair bevel zijn ingedeeld geweest; of be hoorden tot lichamen, dienende ten nutte van óe krijgsmacht of van de landsverdediging, welke lichamen door de Regeering zijn erkend, frulien niet door haar zelf ingesteld. HET OUD-EERSTE KAMERT "AN KOU Opgenomen ïn het Stedelijk Zie kenhuis te Den Hoog. De heer H. van Kol, oud-lid der Eerste Ka mer, moest sedert eenige dagen m zijn woning te 'sGrnvcnhoge het bed houden wegens een viij ernstig ongemak, dot hem in zijn vrije be wegingen belemmerde. Heden zou hij zich voor verdere verpleging doen opnemen in het Stedelijk Ziekenhuis te Gravenhage. J. H. VOERMAN, f Wethouder in Groningen. De heer J. H. Voerman, wethouder van on derwijs te Groningen, is hedenmorgen in het Ziekenhuis aldaar overleden, y - HET HUIS VAN WIJLEN JHR. DE SAVORNIN LOHMAN. Onthulling van een gedenk steen. In perceel Trompstraat 334, te den Haag, het huis van wijlen jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, zal Zaterdagmiddag, 21 Februari, te half 3 urn door jhr. mr. D. J. de Geer de plechtige onthulling van een gedenksteen plaats hebben. VERKIEZINGSCONGRES S. D. A. P. De tweede dag. In de Zondagmorgen voortgezette zitting van het congres werden de beraadslagingen ver volgd over de verslagen van P. B., Kamerfrac tie en partijorganen. De heer D. A. van Eek, lid van het partij bestuur, ontried het congres een uitspraak be treffende de loonpolitiek der Amsterdamsche raadsfractie te doen, aangezien daardoor de vrijheid al te zeer belemmerd wordt. Niette min was spreker van oordeel, dat de sociaal democraten pal l ebben te staan voor wat de arbeiders in overheidsdienst redelijk behoe ven. Kan een wethouder niet in dien geest han delen, dan moet hij heengaan. De voorzitter, de heer Vliegen beantwoord de de gisteren gemaakte opmerkingen. Hij verdedigde dc wijze van samenstelling van de candidotcnlijst door den partijraad. Omtrent de Barmot-affoire legde spreker vervolgens namens het partijbestuur eene ver klaring af. In deze zaak heeft het partijbestuur niets te verbergen. Toen Barmat, een man, dio fortujn had ge maakt, ons in 1918 een groot bedrag beschik baar stelde tot stichting van een Rotterdamsch dagblad, meende het partijbestuur dit niet tc moeten weigeren. Van de 7 aandeelen van 25 mille zijn er vier in handen van de partij en 3 in handen van Barmat. De samenstelling van den raad van commissarissen is in handen van het bestuur. Voor Rotterdam hebben eT zitting in Brautigam, De Zeeuw en Stoop, voor het partijbestuur Werkhoven en Vliegen. Barmat is de finnncieele odviseur en van die functie heeft hij in den loop d?r 5 jaren 3 ad 4 maal gebruik gemaakt. Buiten den finan- cieelen gong van zaken heeft Barmat zich echter nooit met iets bezig gehouden. De hoofdredactie wordt door het congres be noemd. Introducties zijn nooit door iemand van het partijbestuur aan Barmat meegeguven. Overigens verklaart het partijbestuur met nadruk, dot als later mocht blijken, dot er iets door een partijgenoot is geschied, dot maar even riekt naar coiruptie, met straffe hand daartegen zal worden opgetreden. De heer F. M. Wibaut legde namens het partijbestuur uit, waarom voorgesteld wordt Vliegen als voorzitter te laten aanblijven. De eenige candidoat, die zich bereid heeft verklaard het voorzitterschap te aanvaarden, was Henri Polak, die in Laren woont. Waar dus toch van de statuten moest worden afgeweken voor een voorzitter, die niet in Amsterdam woonachtig is, meende het partijbestuur, dat het dan beter was, dat Vliegen aanbleef De hoer Polak heeft zich met dat standpunt ver- cenigd. Wot nu de Amsterdamsche loonpolitiek be treft, nooit heeft de Amsterdamsche raadsfrac tie zich op het standpunt gesteld, dat nimmer een wijziging in de loonen voor het gemeente- personeel tot stand gebracht zou mogen wor den. Voor vermindering van loonen en sala rissen is volgens spr. altijd plaats, als maar het verkregen levenspeil niet wordt aange tast en een marge in koopkracht blijft boven de koopkracht, die er bij de vaststelling van de loonen in 1920 bestond en er bovendien een marge blijft boven de loonen in het particuliere bedrijf. Het hiervoren geformuleerde standpunt heb ben de drie sociaal-democratische wethouders en met hen de raadsfractie der S. D. A. P in Amsterdam jngenomen ten aanzien van de laat ste onderhandelingen over de loonen van het gemeentepersoneel. Uit partijoogpunt heeft de Amsterdamsche raadsfractie redelijk gehandeld, ook al is er op het congres critiek daartegen uitgeoefend. In Amsterdam bestaat het geor ganiseerd overleg en in welke plaats is er zulk een instituut in den vorm zooals we dat in Amsterdam hebben? De loonregelingen moeten in het georganiseerd overleg tot stand komen, onafhankelijk von de financieele verhoudingen in de gemeente. De loonen mogen geen sluit post worden van de begrooting, 't zou echter on-sociolistiscu zijn hcj gemeentepersoneel door het veel hoogere salarissen te geven dan welke in het particuliere bedrijf betaald wor den, den indruk te geven, dat het niet gedrukt gaat onder het kapitalisme. Het is volkomen in overeenstemming met de sociaal-democra tische beginselen, om bij het voeren van een loonpolitiek, die op het oog heeft de vakbewe ging te steunen, het overheidspersoneel niet te bevoordeelen boven de arbeiders in het par ticuliere bedrijf. De heer J. H. Schaper verdedigde het be leid van de Kamerfractie. Hij deed dit naar hij zeide met weemoed, nu hij de plaots moet innemen van mr. Troelstro, die niet meer de Kamerfractie zal kunnen leiden en aan wiens talent hij hulde bracht. Tegenover de gemaak te opmerkingen liet hij uitkomen, dat de Ka merfractie herhaaldelijk voor de werkloozen is opgekomen. De heer J. F. Ankersmit, hoofdredac teur van Het Volk, beantwoordde de ge maakte opmerkingen over de redactie van het partijorgaun. Bij de redactie is de vrijheid van meenings-uiting volkomen gewaarborgd. De beraadslagingen over de verslagen wor den daarop gesloten. Het voorstel van het par- tijbestuui om in afwijking van het bepaalde in statuten te bepalen, dat de voorzitter ook bui ten Amsterdam woonachtig kan zijn, werd aan genomen. Door aanneming van dit voorstel werd de heer Vliegen als partijvoorzitter herkazen be schouwd. Ook de andere aftredende partijbe stuurders, in Amsterdam woonachtig zijnde, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Een voorstel om het partijbestuur te machti gen in den loop van het jaar iemand te be noemen, om met den tegenwoordigen hoofd redacteur, den heer Ankersmit, de hoofdredac tie van Het Volk te vormen, vond bestrij ding bij den heer Drees uit Den Haag, die de benoeming tot het volgend congres wilde aanhouden. Na een stemming, waaruit de voorzitter zeide geen beslissing te kunnen opmaken, werd de benoeming inderdaad aangehouden. De heer Ankersmit werd doorop tot hoofd redacteur van Het Volk herbenoemd en de heer Van der Veen tot hoofdredacteur van de Voorwaarts. Het verdere gedeelte der middagzitting was vervolgens gewijd aan de aanstaande verkie zingen. De heer J. A. Schaper presideerde. De heer W. H. Vliegen leidde het onderwerp in. Spreker zeide, dat de arbeiders in bittere stemming deze verkiezing te gemoet gaan Wij maken een tijd van reactie door en daaraan moeten de verkiezingen een einde maken. ïn de eerste plaats gaan wc er op uit om het kapitalisme te vernietigen. Door naast moet een practisohe politiek bezien worden. De fi nanciën spelen daarbij een groote rol. De uit- guven zijn enorm gestegen, hetgeen spreker in den breede betoogt. Spreker noemde Co- lijn's politiek verderfelijk. Daarna ging hij in den breede de partijver houdingen na. Het spreekt vanzelf, dat de so cialisten uitzien naar bondgenooten om met deze te samen een sociale politiek te voeren en dan in de eerste plaats naar de R.-K. Staats partij, waar de democratische elementen het meest vertegenwoordigd zijn. Als bijomstandig heden komen daarbij dat de katholieken vor men een internationale partij en dus mindei vatbaar zijn voor nationalisme en vervolgens dat ook in het buitenland katholieken en socia listen, die gelijke belangen hebben, goed sa menwerken. De tijd is voorbij, dot de liberalen kunnen worden gesteund, want de Vrijheids bond is wel de meest reactionnaire portij in ons land. Nu is in de katholieke partij, welke thans een bijna geheel sociaal programma heeft goedgekeurd, korten tijd groote beroering ge weest. St. Michael heeft de socialisten eenigen tijd met hoop vervuld, ru'et zoozeer dc hoop op eene scheuring, maar wel op een verovering der R.-K. Staatspartij door de katholieke arbei ders. De actie von St. Michael is echter op niets uitgoloopen cn de coalitie zal v.-ellicht blij ven. Ook de modder-politick van deze regee ring. De arbeiders van Nederland moeten zich los maken uit den greep van de react'*. Wat de internationale politiek betreit, moet gepropageerd worden voor ontwapening, als onderdeel van de vredespolitiek der socialisten, gegrondvest op het pact van Genève. Krachtig dient verder te worden ge*ïtrcden voor het be houd van den achturendag. Spreker besloot zijn rede met de voorlezing van een brief von mr. Troëlstro, waarin deze opwekt er voor te strijden, dat bij de verkiezin gen een eind wordt gemaakt aan de reaction naire coalitiepolitiek, opdat aangevangen kan worden met de democratische politiek in het belang der arbeidersklasse, waarvoor de S. D A. P. dertig jaar lang gestreden heeft. No deze rede zong het congres de Internatio nale. De heer A. B. Kleerekooper herinner de aan den afscheidsbrief van mr. Troelstra en wekte op een verkiezing9fonds bijeen te bren gen, opdat op 20 April aan Troelstra op diens 65sten verjaardag aan te bieden. (Applaus). Op voorstel van het partijbestuur werd de volgende resolutie aangenomen: Het congres der S. D. A. P., gehouden op 14, 15 en 16 Febr. 1925 te Amsterdam, ge hoord de inleidingen in rnke dc a.s. verkiezin gen voor de Tweede Kamer, verklaart aan die verkiezingen te zullen deel nemen, geheel zelfstandig op de basis van het beginselprogram ter vergrooting van de socialo macht der arbeidersklasse en tot versterking van den socialistisch en invloed op het politieke leven, voor de komende wetgevendn- stelt zij ver naast bijliggende hoofddoeleinden, Tc. Een einde te maken aan de rea:'.ionnaire politiek van het kabinet RuysCoiijn; 2o. Verdere afbraak te voorkomen van het onderwijs, van de sociale wetgeving, van de an dere sociale voorzieningen, het verdedigen der geestelijke vrijheid en de Nederlondsche poli tiek weer in voorwaartsche richting te steunen; 3o. E?n krachtdadige vredes- en ontwape- ningspolitielc. Het congres verklaart verder, dat de S. D. A. P. ter bereiking van dezen omkeer in dc poli tiek van het land in principe bereid is tot sa men werkng met alle andere democratische ele menten ook bij een kabinetsvorming. De vraag of de omstandigheden zoodanig zijn, dot de pertii wulk e«n V'>u""'~",Trning kan deelnemen, zal alvorens eenige definitieve stap daartoe wordt gedaan, na overleg met de vakbcv/pf*m«* ter Kav'i"*ri"*nf w-rden voor^eUrd in een buitengewoon congres. De partij roept het arbeidende volk van Ne derland op om met terzijdestelling van alles, wat de sociaal-politieke machtsvorming belem mert, de door haar voorgestane politiek bij deze verkiezingen te steunen in het thans meest urgente belang: dat van de sociale ontwikkeling en van de democratische toekomst ook op eco nomisch gebied. De hulde aan Troelstrn. In de avond ritting deelde de heer Vliegen mede, dat de S. D. A. P. behoefte gevoelt om Troelstra een huldeblijk aan te bieden. Het N. V. V. zal een Troelstro-oord stichten cn het congres zal hem een verkiezingsfonds aanbie den. Aan den heer Troelstra zal een borstbeeld worden aangeboden, te vervaardigen door een der meest bekende beeldhouwers. De plaats van opstelling te bepalen door mr. Troelstra in een of andere openbare instelling. Het congres vereenigde zich met dit voor stel. De heer J. H. Schaper besprak verder het verkiezingsprogTam en de reeds opgenomen resoluties, waarna het congres werd verdaagd tot hedenmorgen. VERDUISTERING VAN BRIEVEN. Een merkwaardige drijfveer. Bij dc politie te Den Haag deed, meldt de „N. Ct", iemand de volgende klacht: Op een avond, dat de dienstbode uit was, nam hij zelf de post aan. De brievenbesteller vroeg, of ook de brieven voor mevrouw naar Amsterdam opgezonden moesten worden. Hij begreep de zaak niet en vroeg den postbode, wat hij bedoelde. Waarop de man antwoordde, dat eenige dagen geleden op het postkantoor een adresverandering was binnengekomen, waarop verzocht werd de brieven van den heer des huizes naar Amsterdam op te zenden. Van deze opgave wist de heer des huizes niets. Do politie onderzocht de zaak en ontdekte den dader. Het was een jongmensch Jn Am sterdam. Op zijn kamer werd inderdaad een pakje brieven gevonden. Eigenaardig was, dat geen der brieven opengemaakt was. Wel ver klaarden postambtenaren, dat er meer brieven moesten zijn. Het jongmensch gaf als reden voor zijn handelwijze op, dat luj werkloos was en de aandacht eens op zich wilde vestigen. De zaak is overgegeven aan de Amsterdam sche politie, die vermoedelijk proces-verbaal zal opmaken wegens verduistering. DE BRUSSELSCHE BANK. Een civiele vordering tegen Briedée. De eerste kamer der rechtbank zou heden uitspraak doen inzake de civiele procedure van den heer L. v. D. contra Briedée, de ex-direc teur van de Brusselsche Bank. Deze procedure betreft een vordering van 100.000.als schadevergoeding wegens onregelmatigheden door Briedée gepleegd bij den in- en verkoop von effecten voor den heer L. v. D. Op verzoek von mr. H. Keijzer, den raadsman van den heer L. v. D., werd de uitspraak von de rechtzaak uitgesteld, aangezien tusschen beide partijen een regeling is getroffen, waarbij is overeenge komen, dat Briedée de vordering van ƒ100.000 zal betalen gedeeltelijk in contanten cn gedeel telijk in waardepapieren. Bovendien werd over eengekomen, dat Briedée zal prijs geven h<et nadeelig saldo van eenige personen, die bij de Brusselsche bonk gespeculeerd hadden en waarop Briedée beweerde recht te hebben. Naar wij nader vernemen, heeft Briedée met de betalingen van 100.000 reeds een aan vang gemaakt. POGING TOT DOODSLAG OP EEN POLITIEAGENT. Dc agent naar het 2ickcnhuïs overgebracht. Te Eindhoven werden gisternacht twee agenten van politie, die een dronken man wilden arres teeren, lastig gevallen door drie personen, die te kennen gaven te zullen beletten, dat de ar restant werd meegenomen. Een van hen bracht op een gegeven oo<genb'ik don agent Brok een steek met een mes toe. De andere agent loste een schot in de lucht, waarop het drietal de vlucht nam. De arrestant werd naar het politie bureau gebracht en de gewonde agent werd in een café binnen gedragen, waar bleek dat hij in de borst gestoken was Een dokter achtte 's mans overbrenging naar het ziekenhuis nood zakelijk de verwonding is echter niet levens gevaarlijk. In verband mot het gebeurde is nog gister nacht de 32-jarige P. T. B. uit Eindhoven, die zeer ongunstig bekend staat, aangehouden. VERKEERSONGELUKKEN. Botsing tusschen auto en motor rijder. De laatste gedood. Zaterdagavond, omstreeks kwart over acht, heeft er op de Weteringkade te Den Haag een droevig plaats gehad. De 28-jarige J. K. D., wonende in de 3e van der Kunstraat, had eenigen tijd vertoefd aan de café aan de Weteringkade. Hij wilde zich vervolgens per motorrijwiel naar het station Hollandschc Spoor begeven. Met snelle vaart reed hij de Weteringkade af, week toen plotseling naar links uit, om met een scherpe bocht de brug tegenover het Spanrneplein over te rijden. Op dit oogenblik naderde een auto van de andere zijde, bestuurd door den heer A. J. A., von het Hofwijkplein. De chauffeur zag den motorrijder wel, maar vond het, zooals hij later aan de politie verklaarde, niet noodig signalen te geven, daar beide voertuigen op het juiste gedeelte van den weg reden. De heer A. kon niet vermoeden, dot D. plot seling zonder voorafgaande waarschuwing de brug wilde oversteken. Toen deze don ook pro beerde nog tusschen auto en trottoir door te gliopen, was dit onmogelijk en moest een aan rijding volgen. De motorrijder sloeg over den kop en werd ernstig gewond. Zijn rijwiel werd geheel vernield. De auto bekwam slechts ge-» ringe schade. In zeer zorgwekkenden toestand is D. door den Gem. Geneesk. Dienst naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Men constateerde, dat hij een herenschudding had bekomen, dat beide beenen gebroken waren en dat hij boven dien nog inwendig was gekneusd. Gistermorgen is D. in het ziekenhuis aan de bekomen ver wondingen overleden. De heer A. treft, naar uit het voorloopig poli- tie-onderzoek zou zijn gebleken, in 't geheel geen schuld; het ongeval zou uitsluitend tc wij ten zijn oan het onvoorzichtig rijden van den motorrijder. AUTO VAN DEN DIJK GEREDEN. Alle inzittenden gewond Wageningen. Aan de Lnkemond 'gem. Randwijk) is van morgen te half zes een auto bus van de Kunstzijde-fabriek uit ride, waarin zestien meisjes uit Opheusden, oij -in scher pen bocht van den Rijndijk gereden. De auto tolde drie maal oveT den kop en werd groo- tendeels vernield. De chauffeur bleef onge deerd. De meisjes werden allen gewond. Len van hen brak een arm. I QUICK-NED. CORINTHIANS. Nadere bijzonderheden. In aansluiting op ons bericht van gisteren betreffende den wedstrijd QuickNed. Corin thians kunnen wij meedeelen, dot de ontmoe ting precies 2Jd uur zal aanvangen. Direct na aankomst der gasten zal toet ge zelschap zich aan een lunch in Hotel Monopole vereenigen. HET CONCOURS HIPPIQUE TE BERLIJN. Onze stadgenoot ritmeester Labouchère houdt dc Hol- lnndschc kleuren hoog. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. Ct. <L<L gisteren: Bij het concours-hippique heeft ritmeester Labouchère hedenmiddag met Jopie Süm den eersten prijs gewonnen in den wedstrijd voor officier sdienstpaarden tegen 36 deelnemers. De Prins woonde een gedeelte van het concours- hippique bij. Luit. Westerouën van Meeteren schrijft ver der in de N. R. Ct. over onzen stadgenoot rit meester Labouchère o. .m. het volgende: Laat mij u echter eerst mededeel cn, Hoe onze landgenoot, de ritmeester Ch. Labouchère, onze kleuren verdedigd heeft. De eerste dag, Don derdag j.l., was Gamin, die in November den grooten N. A. G.-prijs won, zeer nerveus en maakte daardoor eenige fouten. Jopie Slim, schijnbaar minder gevoelig voor de invioeden van de reis en de nieuwe omgeving, legde dien avond een parcours zonder fouten af en be zorgde daarmede aan ritmeester Labouchère den tweeden prijs. Vrijdag was Gamin weder in goeden vorm, maar maakte een fout Het is aardig te zien, hoe onze landgenoot to Berlijn bekend is en bewonderd wordt Allo cour anten zijn vol lof over zijne rijkunst en het is een groote teleurstelling, dat hij nog geen bej'.ag gelegd heeft op een der eerste prijzen. In de B. Z. om Mittag lezen wij bijv. de om schrijving: „Jopie Slim, von Rittmeister Labou chère mit wunderbarer Sicherheit und Ge- schmeidigheit geführt, enzweike voor zeker van groote waardeering getuigt. Hedenochtend was ritmeester Labouchère in d*? gelegenheid ook zijn dressuur aan de Duit- sche keurmeesters te vertoonen. Dc Alberich- prijs, waarvan de beslissing pas Donderdag wordt uitgemaakt, is een dressuurwedstrijd voor paarden, die nog niet in 5 zware wedstrijden prijzen gewonnen hebben. Het internationale element werd behalve door onzen landgenoot vertegenwoordigd door den Zweedschcn ritmees ter Freiherr von Essen met het paard Zobel. Van de Duitsche paarden waren de ernstigste concurrenten Auer van Frhr. von Langen, Christoph II en Heiliger Speer van prins Frie- drich Sigismund von Preussen, terwij! ook ma joor Bürbsen eenige paarden had ingeschreven, die in handen van den besten Duitschen dressuur-ruiter veel beloofden. Ritmeester Labouchère reed Jopie Slim in den Aiberichprijs; hij maakte eenige detailfouten, maar gaf overigens een demonstratie van do dressuur, zooals wij deze zoo gaarne verlan gen. Bijzonder viel op, dat dank zij zijn rustigen zit zijne handen ook absoluut stil zijn en nooit eenige ongewenschte inwerking op de teugels kunnen veroorzaken. Ritmeester Labouchère, die hedenmiddag be slag had gelegd op den 2den prijs van de „saut complé's" te zamen met mej. Sauenuann, was hedenavond minder gelukkig.' Gamin sprong schitterend, maar maakte op een der hinder nissen een fout, waardoor zijn eigenaar een prijs ontging. AI onze verwachtingen zijn ge spannen op Zondagavond, daar Gamin dan zijn grootste kracht zal kunnen toonen. ATHLETIEK. De Athletiek-Centrale mag zich verheugen in de groote belangstelling van deelnemers en be langstellenden Op den eersten avond werd door den heer Van Dijk een zwaar programma afgewerkt, ter wijl de heeT Van Tilburg, gymnastiek- en ath- letiekleider bij het Iste reg. huzaren, op den tweeden avond een juiste uitvoering van het geen verricht was, is geïnstrueerd. Donderdag 19 Februari a.s. zal de gymnas tiekleraar Snappei uit Zeist als instructeur op treden met het volgende programma I. Sportieve gymnastiek. o. Hygiënische oefeningen. b. Reactie-oefeningen. c. Ontspanningsoefeningen II. Loopen. Lange afstand stijl. De veldloop. III. Snelwandelen. IV. Discuswerpen. a. Werpen zonder draai Idem met draai. V. Springen. a. Hoogspringen zonder aanloop b.Hink stap sprong. VI. Lichaamsverzorging gedurende den wed strijd. VII. Zelfmassage. Belangstellenden mogen dien cursus bijwonen, ook zij, die rich niet direct geroepen voelen aan de oefeningen deel te nemen. Ook zij, die reeds in het bezit zijn van een athletiek-diplo- ma, mogen niet verzuimen aanwezig te zijn. De cursus wordt gegeven in de gymnastiekzaal van het 1c regiment huzaren. OrHEFFING DEPOT N. C. S. TE BAARN. B a a r n. Dezer dagen werd onder het perso neel van het buurtstation de gevallen beslissing tot opheffing van depót bekend. Dit depót zal met ingang van 4 Juni, n.m.l. de zomeidienst regeling, worden overgeplaatst naar UttechL Deze beslissing bracht onder het personeel een heele opschudding te weeg, temeer daar er onder deze menschen verschillende zijn met 20 en meer dienstjaren en eenigen die vanaf den aanleg van de lijn Utrecht—Boarn hier werk* zaam weren. Het vertrek van zoovelen is een direct ver* lies voor Baarn. Wanneer daar nu roair tegen over staat, dat er, door Utrecht als eindstation te nemen, des avonds later gelegenheid komt om naar Utrecht te gaan, zal er misschien uit dit besluit ook nog eenige winst te boeken zijn*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2