BELASTINGJAAR 1925 PAASCH-ARTIKELEN [firma A. J. MkH ZAUNGEN - Amersfoort L&NGEST83AAT 1, hoek Varkensmarkt AMERSFOORTSCH CAGOLAO UIT DEN OMTREK. RECLAMES. Van 1—1 regels f 2.05, elke regel meer 050 Electrische Brood-, Stoek- en Banketbakkerij Zeer uitgebreide keuze Chocolade-Eieren in verschillende grootten, ook gevuld met bonbons. Alles eigen fabrikaat. Sluit U voor 1 Mei aan hij den afhaaldienst der Nuts- spaarbamk. inlichtingen en circulaires gratis te ver krijgen op de uren van openstelling aan het kantoor Utrechtsche weg 1. AFD Advertentie Bureau Arnhemsclie Poortwa! 2a. Te!. 5!3 Plaatsing van advertenties in alle bladen zonder El prijsverhooging gjg Tijdelijke aanbieding HASSAN HAVANA Sigaren. I 1 kist 25 stuks 1.60 2 kisten 50 stuks 3.— 4 kisten 100 stuks 5.60 Bijzónder gourig. Alleen bij: H. BOKKING Zn. Langeslraat 80 roer een bevredigend resultaat opleverden tn 1918 begon de administrateur cener iheeonder- neróiftg* in óën Preanger, Duitscher van natio nalist, óp eigen gelegenheid met den aan bouw vnn tarwe, waarvoor hij olie bekende soorten bezigde. Móf geen daarvan waren de resultaten echter bevredigend, tot hij een tnr- wesoort van Timor aanwendde, wóarvon inder daad een bruikbaar product van geoogst werd, dat in uiterlijk en structuur nagenoeg niet ver schilt van büitenlondsche tarwe en daarbij naar uit de ingestelde onderzoekingen bleek een grooter eiwitgehalte bezit. Op Java is tot nu toe van de inlandsche tarwe alleen ongebuild bruin brood gebakken. Met do „Grotius" is thens echter een partij van omstreeks T0,000 Kg. der Java-tarwe aan gekomen, welke in het laboratorium, in do maalderij en bakkerij der stoommeelfabrieken Holland aan nadere proefnemingen zal worden onderworpen. Het gaat hierbij om de vraag of zoodanige kwaliteiten kunnen worden vastge steld, dat de bloem der Java-tarwe zelfstandig voor het bokken van wit brood kan worden ge bruikt. Het zal moeten blijken of de kluiten voldoende taaiheid bezitten om het gistingspro ces vast te houden Het belang van het wel- slogcn dezer proefnemingen zoowel voor Ne- dcrlond als Inóië springt onmiddellijk in het oog. De ondernemende Duitsche planter heeft bereids de noodige machines besteld, om de tarwe op Java zelf tot bloem te molen. Verdei koestert hij groote pionnen, om de bijproduc ten als grint en zemelen dienstbaar te maken voor het oultiveeren van een veestand. Door de regeering werden de hem verlpende concessies, gezien het voorloopig slagen, ook reeds belangrijk uitgebreid. ALG. NED.o CHR. 'AMBTENAARSBOND. Het tienjarig bestaan. De Alg. Ned. Chr. Ambtenoorsbond heeft 24 Maart tien jaar bestaan. Ter gelegenheid hiervan is een feestnummer verschenen van „De Chfisteliike Ambtenaar", het orgaan van genoemden bond, dat verschillende artikels be vat, geschreven door hoofdbestuursleden, zoo mede een gelukwensch van dr. J. Th. de Visser. Verschillende foto's wisselen den tekst af. BOND VAN EEDRIJFSAUTOHOUDERS. Requesten aan H» M. de Koningin. Do Bond van Bodrijfsautohouders in Neder land heeft requesten verzonden aan Hare Ma jesteit óe Koningin der Nederlanden met het verzoek het besluit van Geóep. Staten van Utrecht, houdende beschikking op verzoeken om openstelling van de oostelijke cn westelijke Vcchtdijken in de gemeenten Vreeland en Nig- tevecht voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen te willen vernietigen aan het college van B. en W. van Groningen met het verzoek zoo spoedig mogelijk de snel heidsbeperking voor alle motorrijtuigen op luchtbanden te willen opheffen en voor de overige motorrijtuigen redelijker snelheden te willen vaststellen; aan* de Tweed© Kamer met het verzoek in zake het wetsontwerp lot aanvulling van dc Zegelwet 1917 om motorrijtuigen, kennelijk in gericht voor vet vervoer van meer dan acht personen en motorrijtuigen, ingericht tfÓÖt mitv der dan acht personen met een nieuwwaarde van lager dan f 4000, van deze belasting wor de vrijgesteld en aan het college van B. en W. van Meppel, met een bijlage betreffende een plan tot verbetering der Meppelsche verkeers regeling. GEDENKTEEKEN VOOR VAN VOLLEN- HOVEN Een kranig Nederlander in Frankrijk. Heden wordt, naar do Parijsche correspon dent der N. R. Cf, meldt, te Hanoi een gedenk- teeken onthuld voor den heer Van Vollenhoven kapitein der Fransche koloniale infanterie, die gouverneurijgeneraal von Fransch West-Afrika en Indo-China is geweest, in het begin van den oorlog als vrijwilliger dienst nam, naar het front terugkeerde, zoodra hij kon, on in 1918 is gesneuveld. Hij was 41 jaar oud, ZIEKENHUISWEZEN. Opening R. K. ziekenhuis te Groningen. Woensdagmiddag is het nieuwe R. K. Ziekenhuis aan den Verlengden Heereweg to Groningen officieel geopend. Met het be stuur der Verceniging Onze Lieve Vrouwe Behoudenis der Kranken woonden een groot aantal genoodigden de plechtigheid bij. Deken F. Eppink hield een rede, waarna do burgemeester de belangstelling van de gemeente in de totstandkoming van dit nieuwe ziekenhuis vertolkte. Ook namens do commissie van beheer over het stads-, provinciaal- en academisch ziekenhuis sprak jhr. Bosch eenige vriendelijke woorden Na mens do afdceling Groningen der Maat schappij tot Bevordering van dc Genees kunst voerde prof. dr. Roch. het woord. Na dat ,de heer van Elmpt de inrichting van het gebouw had geschetst, bezichtigden de genoodigden de inrichting. EEN ONAANGENAME VERRASSING. Eigenaardige uitvoering der belastingwetten. Wij lezen in het Hbld. Een Amsierdnmsch sigarenwinkelier stond in November 1923 voor de rechtbank te Amster dam terecht wegens het tentoonstellen in zijn winkelkast van kistjes sigaren, ontdaan van de banderollen. Hij werd op 4 December '23 vrij gesproken. Hij hoorde verder van ós zaak niets en meende dus dat het daarbij zou blijven. Maar men moet den dag niet prijzen vóór den avond en de belastingadministratie. ja, in óit opzicht eigenlijk nooit Want wie zich verbeeldt, dot hij, naóat óc gewone termijn van 14 dagen voor beroep is verstreken, na vrij spraak van een vervolging in een belastingzaak af is, heeft buiten de ambtenaren gerekend. Integendeel, men is er nooit af. Volgens art. 251 van het Wetboek van Strafvordering kan het openbaar ministerie, in geval een vervol ging aanhangig is gemaakt door ambtenoren, doortoe bij de wet gemachtigd in dit geval door belastingambtenaren in beroep komen binnen drie weken na de beteekening van het vonnis. Maar wanneer de beteekening moet geschieden, staat nergens. Zoo kan altijd nog een vonnis beteekend worden en staat de eens vrijgesproken beklaagde tot in eeuwigheid bloot aan een hervatting van een vervolging Dat is in dit geval gebeurd; op II Maart is het vrijsprêkenda vonnis den beklaagde betee kend, en thans moet hij weer voorkomen. Er is natuurlijk wel een reden voor de be paling van art. 251, Sv. en wij nemen oen dot het in belastingzaken soms moeilijk is voor de ambtenaren, die dit zeker niet op eigen houtje mogen doen, te beslissen of zij in een bepaald geval in hooger beroep zullen komen of niet. Maar het is tcch wel wat erg. dot een vrij gesproken beklaagde ongeveer 16 maanden no zijn vrijspraak zich nog eens voor een vermeen de overtreding, waarvan de juist§ toedracht natuurlijk thans minder goed óan vroeger kon worden vastgesteld, zal hebben te verantwoor den. In dit geval heeft er, dunkt ons, aan de wijze van toepassing van art, 251 Sv. wel wat ont broken. DE GEWELDPLEGING TEGEN EEN AGENT VAN POLITIE. Dc voroordceling der daders. De Vierde Kamer der Rechtbank te Am sterdam deed gister uitspraak in de zaak tegen do twee zeelieden II. M. L. cn L. G. v. d. W., resp. 24 en 25 jaar oud, die in dc Binnen Bnntamrnerstraat aldaar tegen een agent van politic S. Brandsen gewéld heb ben gepleegd, door hem tc lijf to gaan. te slaan, te schoppen, hem zijn sabel te ont nemen en hem daarmee te slaan, hem zijn sabelschede te ontrukken en hem daanjtcc eveneens op het hoofd te slaan, en veroor deelde H. M. L. on t. G. v. W. ieder tot één jaar gevangenisstraf. ITet O. Mi, waargenomen dóór mr. rlr. P. van Heynsbergen, had tegen ieder der ha klaagden eveneens een jaar gevangenisstraf gccischt, t POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN VROUW. Om haar bekoring weg te nemen Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft te rechtgestaan de 3C-jarige verpleger J. H. J. M., thans gedetineerd. Bckl. zou op 10 Nov. van het vorig jaar, na vooraf het plan te hebben beraamd, getracht hebben zijn cchtgenoote A. W. T. R. van het leven te berooven, door haat met een dolk een steek ter hoogte van het oor toe te brengen, waardoor een slagaderlijke bloe ding ontstond. Verder bracht hij haar nog ver schillende verwondingen in het gelaat en op do borst toe. BekL verklaarde, dat hij 5 maanden met do vrouw getrouwd is geweest. In Augustus liep ze van hem weg. Hij had heel veel moeite ge daan haar te bewegen weer bij hem te komen, doch ze wilde niet. Op 10 November ging bekl naar Rotterdam. Bij Gerzon, waar de vrouw werkster was, wachtte hij haar op. Samen liepen ze tot in de Weste Wagenstraat, waar bckl. plotseling een dolk te voorschijn haalde, en haar eenige steken toebracht Bekl. verklaarde nog, dat hij niet de bedoeling heeft gehad om de vrouw te dooden; hij wilde slechts haai bekoring wegnemen, omdat hij haar niet aan andere mannen gunde. Volgens verklaringen von dr. Croil zal de vrouw haar letfen lang een scheef gezicht hóu den, haar rechteroog kan niet meer .gesloten worden, terwijl ze gedeeltelijk doof is; de opzet van bekl. is dus wonderwel gelukt. No het getuigenverhoor eischte het O. M., waargenomen door mr. Gombault, 3 jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 2 April. VALSCHE BANKBILJETTEN. De vervaardiger voor de rechtbank. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft de zaak gediend tegen den 35-jarigen Chr. S., kleermaker te Koog aan de Zaan. Beklaagde, die sinds 5 maand n gedetineerd is in het huis van bewaring te Haarlem, wordt ten laste ge legd dat hij te Koog aan de Zaan, ter uitvoe ring van zijn voornemen om Ncderlondsche bankbiljetten van 10 valschclijk na ie maken, om deze als echt en onvervalscht te gebruiken of te doen gebruiken, in of omstreeks het jaar 1924 verschillende werktuigen in voorraad heeft gehad om valsch bankpapier te maken, In de dagvaarding wordt voorts gezegd, dat bckl. door de politie betrapt werd voordat hij valsch bankpapier had kunnen maken. Beklaagde ontkende, dat hij valsche bankbil jetten heeft willen maken of uitgeven. Hij wil de enkel studies maken om zich te bekwamen in de lichtdrukmethode. In deze zaak werden verschillende getuigen gehoord. Get Teuthof zeide bii bekl. werkzaam tc zijn geweest en beweerde dat het wel de bedoeling was geweest, valsche bankbiljetten te maken en uit te geven. Eisch2 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdediger, mr. P. Tideman, pleitte vrij spraak en vroeg bekl.'s ontslag uit do voor loopige hechtenis. De rechtbank heeft dit ver zoek van do hand gewezen Uitspraak 2 April. HET BOSSCHE DRAMA. De gearresteerde vader. Er komt steeds meer los omtrent het drama, dat zich in Den Bosch he- It afgespeeld cn waar bij een moeder hoor beide kinderen heeft op gehangen cn zich zelf vermoedelijk verdronken heeft. De vader W. S., die op het oogenblik in preventieve hechtenis zit wegens zedenmisdrijf (gepleegd met z'n 17-jarige dochter) blijkt nu ook vrij groote tindiefstal!cn gepleegd te heb ben. Hij heelt bekend zich tc hebben schuldig ge maakt aan diefstal van tin, ten nadeele van Grosso's Machinefabrieken, waar hij als vertin- ner werkzaam was. Een dag na de verdwijning van de vrouw, die zooals men weet nog niet is opgespoord, ontving men op het kantooi der fabriek een brief van haar, waarin zij mededeelde, dot haai man telkens tin van do fabriek meenam, tevens noemde zij den naam van den opkooper. Deze, een zekere L., lompenkoopman, is Donderdag, verdacht van heling, ter beschikking vnn den commissaris van politic gesteld. DOOD DOOR SCHULD. Een chauffeur voor dc rechtbank. Voor de Hoagsche rechtbank stond gisteien terecht een chauffeur uit Wassenaar wegens het veroorzaken van dood door schuld. In den avond van den 8en Nov. j.l. heeft bekl. op den WasSenaarscheweg ter hoogte van Marlot met een auto een 27-jaiigen motorwielrijdcr uit Am sterdam aangereden, welke wielrijder hierdoor zoodanige verwondingen bekwam, dat hij kort daarna is overleden. Bekl. deelde mede, dat hij aanvankelijk ge reden had met de schijnwerpers aan. Toen hij een andere auto moest passeeren heeft hij deze gedoofd en met de gewone stadslichten aan ge reden. Bckl. verminderde tegelijk ook de snel heid, die eerst 35 k.m had bedragen. Vervol gens heeft bekl. de schijnwerpers weer ontsto ken; hij zog toen op ongeveer 5 M. afstpnd voor zich ren motorwielrijder. Hij schrok zeer en kon zich niet meer herinneren of hij toen al of niet geremd heeft. De deskundige, de heer H. C. Do'k, heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld en proeven go- nomen met do automobiel, waarmede bekl. ge- roden heeft. Hij deelde mede, dot de aangereden man zeer zeker 40 M. is meegesleept. De des kundige is tot de conclusie gekomen, dot bekl. minstens met een snelheid van 50 K.M. heeft gereden. De remmen van bekl.'s auto werkten slecht. Op een vrnng van den verdediger mr. Tel- ders, deelde de deskundige nog mede, dat de wielrijder op een ouderwetsche motorfiets had gereden. Het rijwiel had geen achterlicht. Dit laatste werd door eenige getuigen a dé charge bevestigd. Voorts deelden deze mede, dat de voor lamp van de motorfiets zeer klein was en slecht brandde. Een der getuigen had de man kort te voren met de lamp bezig ge zien, omdat zij niet wilde branden. Het O. M. achtte bekl.'s schuld bewezen; spe ciaal meende het, dat bekl., de omstandigheden in aanmerking genomefi, te hard heeft gere den. Bekl. had zoodanig moeten rijden, dat hij den motorrijder had gezien. Nu is wel geble ken, dat het rijwiel onverlicht was, maar dat kon bekl. niet ontlasten. Er had toch ook een voetganger kunnen loopén. Eisch I maand hechtenis. De verdediger, Mr. Telders, betoogde, dat de snelheidsberekening von den deskundige hiei geen bewijs kan zijn, omdat zij berust op gege vens uit het politierapport, welke gegevens naar pl. uiteenzette onjuist zijn. Voorts meende pl. dat bekl. niet aansprakelijk gesteld kan worden voor het slecht verlicht zijn van het motorrijwiel. Daar kon hij niet op bedacht zijn. Ten aanzien van de opmerking van het O. M. met betrekking tot den voetganger wees pl. er nog op, dat oen voetganger niet op den rijweg loopt Pl. concludeerde tot vrijspraak. Een tram-machinist als beklaagde. Het O.M. bij het Gerechtshof te Leeuwarden heeft bevestiging gevraagd van een vonnis der rechtbank, waarbij een 39-jnrige tram-machinist werd veroordeeld tot 14 dogen hechtenis we gens het veroorzaken van eens anders dood door te Bcnedenknijpe een ouden man die tus- schen de rails liep, aan te rijden, ten gevolge waarvan deze overleed. DIEFSTAL VAN EEN KWITANTIE. Een oneerlijk paarden-koopman. Gisteren heeft voor de Hoagsche rechtbank terecht gestaan een paaroenhnndelaar te Leid- schendam, gedetineerd wegens diefstal. Op den I2en Juni 1920 heeft bekl. een paard gekocht voor 1000; hiervan werd in een café een kwitantie geschreven. Bekl. zou toen de kwi tantie hebben weggenomen, naar buiten zijn gegaan en niet teruggekomen, terwijl zijn knecht intusschen het paard meenam. Bekl. zeide dat de kwitantie hem is overhandigd en dat hij geld zou halen. De man, van wien hij dacht, het geld te krijgen, haó echter op dot oogenblik andere zaken en kon hem niet hel pen. Bckl gaf toe, dat hij het paard toen niet heeft teruggebracht. Voorts erkénóa hij, dat hij het paard denzclfden dag weer heeft verkocht. Voor hoeveel kon hij zich nu niet meer herin neren. PresidentDan weet ik het wel I Voor f 6001 Nn verhoor van eenige getuigen eischte het O. M., waargenomen door mr. Hermans, we gens diefstal van de kwitantie, twee jaar en zes maanden gevangenisstraf Do verdediger mr. du Ry van Beest Holle concludeerde tot vrijspraak en vroeg bekl.'s onmiddellijke invrijheidstelling. De Rechtbank wees dit verzoek af. „WILT U DE KLEINE EVEN VASTHOUDEN Een nïet-gcslaogde scène. Woensdagavond omstreeks zes uur vervoeg de een 33-jarige man zich aan het bureau War moesstraat te Amsterdam en dischte daar een eigenaardig verhaal op. Hij bevond zich om twee uur des middags in de vestibule van het Centraal-Station, toen een vrouw, die een meisje van één jaar op den arm had, naar hem toekwam en hem vroeg of hij het kind even wilde vasthouden, omdat zij zich wilde verwijderen cn het wicht niet kon medenemen. De man deed dit, maar de vrouw verscheen niet Zoo bleef hij daar vier uren achtereen wachten. Ten slotte besloot hij de politie ven het bureau Warmoesstraat van deze zonder linge gebeurtenis in kennis te stellen. De inspecteur Posthuma vertrouwde het zaakje niet meldt 'de Tel. Vooral het feit, dat oen man vier uur achtereen met een vreemd kind op het station hnd gewacht op een vrouw, die zich even verwijderd had, wekto zijn ach terdocht. Hij voelde den aangever eens flink oen den tand en toen biechtte deze op. Dc vrouw was een gehuwde Rotterdamsche. Hij had met haar kennis gemaakt en het twee tal was op stap geweest Om zich von het kind te ontdoen ze wilden het niet te vondeling leggen verzonnen ze het romantische ver haal, dat hierboven geschreven is. Er werd in den omtrek naar dc vtouw ge zocht en ook zij werd gevonden en naar het bureau geleid. Tegen het tweetal is proces-ver- baal opgemaakt ter zake-poging om een kind beneden den leeftijd van zeven jaar te verlaten met het oogmerk zich er van tc ontdoen. BRAND IN EEN RIJKSBERGPLAATS. 1000 telefoonpalen verbrand. Te Delft heeft gistermiddag een zware uit slaande brand gewoed in de Rijksbergplaats aan den Parallelweg, waarin ongeveer 1000 tele foonpalen waren opgeslagen. Het vuur vond rij kelijk voedsel in het geprepareerde hout. De brandweer kon wegens gebrek aan water niet veel uitrichten Met één straal op de waterlei ding trachtte men tevergeefs het vuur te bestrij den. Eerst tegen 8 uur de brand was om 5 uur uitgebroken was het vuur gedoofd. Al het hout is verloren. Een belendende loods is behouden gebleven. De oorzaak van den brand is tot nog toe on bekend Er wordt vermoed, dat jongens in de nabijheid van de verbrande loods een vuurtje hohben gestookt. ENGELSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. De bemanning, behalve de bootsman, gered. Men séint ons uit Hotek van Holland, dat het Engelsche stoomschip ,/Aysgarth Forse", hetwelk gisteravond om 8 uur uit den Nieuwen Waterweg naar Londen was vertrokken op 4 mijl afstand van het vuurschip Maas in zin kenden toestand verkeerde. De bemanning heeft ip eigen sloep het stoomschip verlaten en is later door het Nederlandsch stoomschip „Maasdijk" opgepikt en om 7 uur hedenmor gen te Hoek van Holland aangekomen. De bootsman is verdronken. Het schip was 532 ton groot en behoorde aan de reederij W. S. Kcnnough, te Leith. De ramp werd veroor zaakt door de hevige slagzeeën, die tijdens den storm over het schip sloegen. SCHEEPSONGEVAL. Stranding bij Gceree. Mon seint óns uit Hoek von Holland, d.d. 27 Maart Bij Goeree is gestrand het Engelsche stoom schip Ennisholm van de reederij H. Davy te Londen. Het schip wns op weg van Gorcum naar Lonóen en is 468 ton groot. Twee sleep- booten zijn ter assistentie vertrokken. Er be staat geen direct gevaar. Er is een krachtig Noord-Oosten wind met veel zee. -• Het bij Goeree gestrande Engelsche stoom schip Ennisholm is met hoog water zonder assistentie vlot gekomen. KORTE BERICHTEN. Do brand te Amsterdam. Men seint ons uit Amsterdam In óe oude stad heeft hedennacht tweemaal een uitslaande brand gewoed. De eerste maal in een perceel aan de Pieter Jacobstraat, waar de tweede verdieping en de zolóer uitbrandden. Voor d* tweeóe maal ongeveer half vier van nacht ontstond brand in een perceel aan do Oude Kennissteeg. Het vuur was ontstaan in een mat onder een trap, vermoedelijk óoor het achteloos wegwerpen van een brandende siga ret. De tweede en dcróe verdieping, in gebruik als opslagplaats van meubelen van den heer Steiner, werden eangetast. De brandweer wist met een drietal stralen het vuur spoedig te be dwingen. De tweede en derde verdieping vah het perceel, waarvan eigenaar is óe heer Ja- cobson, brandden geheel uit. Verzekering dekt de schade. Man en vrouw. Gistermiddag ontstond ton huize van deuT- waarder K. te Eindhoven ruzie tusschen den sigarenmaker B. en diens vrouw. B trok plot seling een mes en bracht zijn vrouw een die pen steek in den rug toe. In ernstigen toestand is zij naar het ziekenhuis overgebrachtdo man is door marechaussee jn bewaring ge steld. Nekkramp. Het I^-jarig kind van P. te Noord wijk aan Zee, is in het Acad. Ziekenhuis te Leiden, aan nekkramp overleden. Brand. Te Erichem, -gom. Buren (Geld.), is heden nacht met inboedel en oogst de boerderij van J C. Nout totaal ofgebrend. Verzekering dekt de schade. Van een kor gevallen. Te Beesel is Woensdag het 6-jarig doch tertje van den landbouwer M. van een kar ge vallen. Gisteren is het kind aan de gevolgen overleden. Een dreigbrief-schrijfster. Een oude dame te Haarlem ontving op zeke ren morgen een brief, waarin stond dat als zij niet honderd gulden aan het personeel van het huis uitkeerde, de boel in brand zou worden gestoken. De oude dame liet de politie komen en deze bracht tot klaarheid, dat de dienstbode den brief had geschreven. Na een verhoor viel zij door de mond. PROVINCIALE STATEN. Een buitengewone zitting. Bij Koninklijk besluit is aan den Commissa ris der Koningin in Utrecht, machtiging ver leend om de Provinciale Stoten in buitenge wone zitting bijeen te roepen in Maart of April. Wij bióngen hierbij in herinnering, dat in de sfgcloopen Zomerzittfng der Staten de heer Frijda aan Ged. Stoten heeft verzocht om, zoo dif noodig mocht zijn, een extra-zitting der Staten bijeen te roepen in verband met een cventueele verlcenmg van steun door de pro vincie non de Utrechtsche marktplannen. Wel licht staat deze buitengewone zitting hiermede in yerband. HOOFDIGE BOEREN. Barneveld. Reeds eerder was er kwes tie ontstaan tusschen het gemeentebestuur al hier en den landbouwer G. van Moanen, wo nende op „Rootselaar", over het zoogenaamde Woudsche voetpad. Dit pad toch is, naar de meening van het gemeentebestuur te smal, ter wijl genoemde eigenaar niet bereid is, voor verbrceding meer van zijn grond af te'staan. Vandaar, óat indertijd gemeentearbeiders de heining aldaar verplaatsten, doch onmiddellijk verzette v. M., óie zelf ongeveer blind is, bij gestaan door zijn zoon, zich heftig tegen deze verplaatsing, zoodat dit werk toen tijdelijk werd gestaakt. Na echter nogmaals de 2aak te heb ben onderzocht en opnieuw dit voetpad te heb ben geschouwd, hebben B. cn W. deze week wederom arbeiders aan het werk gezet, om meergenoemd pad de vercischte breedte te go- ven. Nauwelijks echter hadden de gemeente arbeiders het terrein een oogenblik verlaten, of de zoon vdn v. M. toog aan den arbeid om de palen uit te graven én op óe oude pmats weer neer te zetten. Daar de verbreeding van het voetpad op deze wijze moeilijk uit te voe ren is, heeft de burgemeester gelast het werk opnieuw, stop te zetten en tegen den landbou werszoon proces-verbaal doen opmaken. Daar het voetpad daar ter plaatse inderdaad veel te smal is, zien vooral óe wielrijders de oplossing dezer kwestie met verlangen tege moet. Barneveldt* Een ongeveer driejarig dochtertje van den heer Lommers, machinist bij de Ned. spoorwegen, alhier, is al heel ongelukkig te pas gekomen. Terwijl zij met broertjes en zusjes in de kamer aan het spelen was, wilden de kinderen elkaar een naald af handig maken. De bezitter hiervan wierp echter óit voorwerp weg, dat met het oog op het vloerkleed terecht kwam en daarin, met de punt naaf boven, staan bleef. Bedoeld dochter tje nu wierp zich, om haar des te beter te kunnen grijpen, op de naald, met het noodlot tig gevolg, dat deze over haar geheele lengte, in óe knie van het meisje drong. Alleen van den draad, die zich in het oog der naald be vond, was nog iets te bespeuron. Een genees kundige, wiens hulp was ingeroepen, mocht het slechts gelukken de helft der doorgebro ken naald uit het beentje te verwijderen lefeffonisch Weerbericht Naar waarneming den morgen van heden. Hoogste stond: 771.7 te Blocksod. Laagste stand; 747.6 to Jan Ivïnyon, Verwachting tot den avond van 29 Maart Matige N. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, wellicht enkele regen- of hagel- biritjes, iets kouder. t

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 10