WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. DE ADELAAR Dagelijks ontvangen wij Chique Damesmantel f 15.90 tot f 75.= I Een gegarandeerde behandeling van Asthma en Bronchitis Rijwielhandel W. SLUITER BINNENLAND. Wenscht U een goede PIANO voor LAGEN PRIJS. Piano- en OrgeBhandel S. DUIJKER UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.- f 40.- Gewas 1920 St. EMIUQN f 1,40 f 56.- Mantels - Costumes - Japonnen en Blouses. Varkenssnarkt 9 LJ Wanneer U Uwen gasten onze p, S. H. MASSA, Havik41.Tel.292 p, AMERSFOORTSCII DAGBLAD Telef. RECLAMES. Van 1—4 regels 1 2.05. elke repel meer 0 50 Nieuwe Piano's met doorloopende Pansterplaat, prima repetition mechaniek, elastisch lichte aanslag, 7 octaaf in zwart-, eiken- of notenkleur, f /[rtfij 5 jaar schriftelijke garantie I Dl PLO,VA lOONtfUNST HAVIK 29 (Magazijn boven) AMERSFOORT. BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER: Onze Advocaat onderscheidt zich door haar bijzonder lijnen smaak, Zij heeft iets geheel eigens. U kunt haar herkennen tusschen vele andere soorten. 10 8$! Advocaat offreert, zullen zij Uw ge- Wli j Jnkkige keuze waardeeren. AFD Advertentie Bureau Arnh3msche Poortwal 2a. Te!. 513 Plaatsing van advertentissin alle bladen zonder D prijsverhoogtng ES Dit zal bewezen worden aan al!: lijders in Nederland. Gaat naar Uw drogist en koopt een pakje Dr. Schiffman's Asthmador en wanneer het Seen dadelijke verlichting Reeft of zelfs wanneer U het niet het beste middel vindt dat U ooit gebruikt heeft, er: dan naar Uw drogist terug en het door U betaalde geld wordt U onvoorwaardelijk terugge geven. Welke andere middelen ook hebben gefaald, asthmador zal onmiddellijke ver lichting geven, gewoonlijk binnen tien se conden, maar zeker binnen vijftien minu ten Hot maakt niet uit hoe hevig de aan val of hoe hardnekkig het geval is. of wat 1' reeds heeft beproefd en U niet heeft vol daan. Asthmador zal onmiddellijke verlich ting brengen. Wanneer dit niet het geval is, kost <lit pakje U niets; gaat dan terug naar Uw leverancier en IT krijgt Uw geld terug. U oordeelt dus zelf of U er baat bij vindt of niet. li loopt dus geen risico wanneer U dit middel met deze garantie .oopt en U kunt een nog meer overtuigende proef ne men dan met een gratis rnonsterpakje mo gelijk is. Voor het geval Asthmador in Uw stad niet verkrijgbaar is. dan zal het U ge zonden worden met genoemde garantie door den Heer A. van Tuyll, Paleisstraat 13 Ie Amsterdam, na ontvangst van postwissel van f 2.voor een pakje Asthmadorpocdcr (of 1.70 voor een doos Asthmadorcigaret- ten). Billijk adres voor vak- kundige reparaties LftNGE BEEKSTRAAT 3g E.YSINK GEBRUIKTE RUWEELEN geeringsmaatregelen worden onderdrukt. Het telefoneeren te Sofia is slechts van 8 tot 12 uur voormiddags en van 4 tot 6 uur namid dags toegestaaninterlocale gesprekken mo gen niet worden gevoerd. De gcheele .macht bevindt zich in handen der militaire autoritei ten. De gevolgen der exploisie zijn, zooals steeds duidelijker blijkt, inderdaad catastrofaal. De bladen publiceeren lange lijsten van gedooden, wier aantal meer dan ICO bedraagt Bovendien overlijden dagelijks in de ziekenhuizen perso nen, die bij de explosie gewond werden. Onder de gedooden bevinden zich 12 generaals, 7 ko lonels en 11 andere officieren, vóórts drie af gevaardigden (twee liggen op sterven), drie journalisten, eenige professoren en 15 politie agenten. De burgcmcecter van Sofia en diens vrouw, alsmede de prefect van politie en zijn echtgenoote zijn eveneens omgekomen. De ad judant van den koning, die hem in de kerk ver tegenwoordigde, alsmede de zoon van den be kenden Bulgaorschen politicus Danef, zijn ern stig gewond. Zes lijken heeft men niet kunnen identificeeren. Het opruimingswerk in de kerk, waar op sommige plaatsen het puin 1M M. hoog ligt^wordt met koortsachtige haast voort gezet. Steeds weer worden lijken uit de puin- hoopen te voorschijn gebracht Gisteren vond men nog twee dooden, waaronder een kolonel. Bovendien vinden de arbeiders ook verminkte lichaamsdcelen, afgeiukle handen en voeten, alsmede een groot aantal kleedingstukken, hoeden enz. Gisteren vond men een afgerukt hoofd. Het aantal gewonden kon nog niet wor den vastgesteld, daar velen thuis worden ver pleegd. Het aantal zwaargewonden wordt op 300 geschat. Lichtgewond zijn bijna allen, die in de kerk aanwezig waren Hun aantal wordt door de bloden geschat op 2000. Alle minis ters die zich in de kathedraal bevonden, in totaal negen, zijn lichtgewond. Zij ontkwamen aan een verschrikkelijk lot, doordat zij aan de tegenovergestelde zijde hadden plaats ge nomen, hetgeen de plegers van den aanslag niet konden weten. Alle vooraanstaande leden van den Boeren bond en de communisten, waaronder ministers en afgevaardigden, zijn gearresteerd. Onder hen bevinden zich de leden van de centrale commissie der Boerenpartij Bakalof, Janef en Tomof, alsmede de afgevaardigden Petrini en Groorof. Van betrouwbare zijde wordt verno men, dat Petrini en Groarof, die ervan be schuldigd worden, de terroristische actie op tcuw te hebben gezet, door de soldaten dood geschoten zijn, teen zij een poging tot ont vluchting deden. Naar het heet zijn ook tal rijke actieve officieren gearresteerd zij moe ten een werkzaam aandeel hebben gehad aan de voorbereiding van den aanslag Een officier verklaarde openlijk, dat reeds in massa's com munistische misdadigers" doodgeschoten zijn. Omtrent de arrestaties en huiszoekingen wei geren de autoriteiten inlichtingen te verstrek ken. Alles wijst rr op, dat de regeering vast besloten is. „de communistische plaag" in Bulgarije uit te roeien. De militaire censuur laat niet toe. dot de namen der gearresteerden naar het buitenland worden gemeld Naar ver luidt, zou deze censuur reeds binnen enkele dagen weer worden opgeheven. Gisteren publiceerde de regeering een mani fest aan de bevolking, waarin zij belooft, de orde cA rust te zullen herstellen, de misdaad zeer scherp brandmerkt en het Bulgaarscho volk oproept eensgezind te zijn en de regee ring in haar strijd voor het heiW van het va derland te steunen. EGYPTE. LORD ALLENBrS OPVOLGER. Londen, 21 April. (V. D.) Naar de Daily Mail verneemt, is thans definitief be sloten, dat Sir George Lloyd lord Allcnby als hooge commissaris in Egypte zal opvolgen. VEREENIGDE STATEN. EEN NIEUWE TORNADO. Uit New-York wordt gemeld, dat een tor nado groote schade aanrichtte in Oost-Ohio, Illinois, Pensylvanië en Indiana. De schade be draagt verscheidene 100 millioen dollars. Twee personen werden gedood, vele gewond. AFSCHAFFING VAN PASVISA De regeering der Vereenigde Staten heeft den wensch te kennen gegeven, de visa, be halve voor de .Daszxoorten van emiirranten. af .te schaffen.0 MIDDEN-AMERIKA. DE OPSTAND IN HONDURAS. De opstandelingen naderen blijkens een be ticht uit Manugua de hoofdstad. De Amerikaan- sche kruiser Denver heeft een detachement van 155 man aan wal gezet te Ceiba ter bescher ming van levens en bezit der vreemdelingen aldaar. De Staatscourant van 20 April bevat de volgende Koninklijke besluiten: benoemd tot ridder in de Oranje-Nassau-orde ds. D. A. van Haselen, te Rotterdam, voorzitter van de Koningin Wilhelmina Kweekschool to Rotterdam; eervol ontheven van het bevel over het wachtschip te Willemsoord de kapitein ter zee T. A. van Hengel, en het bevel opgedragen aan den kapitein ter zee M. J. C. Jager; eervol ontheven van de betrekking v^n com mandant van het Instituut der Marine te Wil lemsoord de kapitein ter zee W. Lam, en deze betrekking opgedragen non den kapitein ter zee T. A. v. Hengel; eervol ontslagen uit den zeedienst wegens ongeschiktheid om als officier-vlieger bij de zeemocht te dienen de officier-vlieger 2e klasse E. van Dijk; benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam mr. dr. F. C. van Geer, thans rechter in de rechtbank te Amsterdam; op verzoek eervol ontslagen de officier van gezondheid 2e klasse A. C. Nicoloï, op non activiteit, van het personeelen van den genees kundigen dienst der landmacht en is hij benoemd tot reserve-officier van gezondheid 2e klasse van dat personeel. *s. PRINSEN VERJAARDAG. De residentie in feestkleed. Men meldt ons uit den Haag Hoewel het met het oog op den Zondag eerst heden officieel Prinsjesdag was in de residentie ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H den Prins, was 's-Gravenhage niettemin Zon dag reeds in het feestkleed gestoken. Immers was reeds op alle gebouwen der Departemen ten van Algemeen Bestuur en van alle verdere rijks-, provinciale- en gemeentelijke gebouwen de nationale driekleur ontplooid, wapperden van alle gezantschapsgebouwen de vlaggen der vreemde Rijken en hadden ook de trams, niet alleen die der H. T. Mmaar ook de wa gens der Noord-Zuid-Hollnndsche Tramweg- maatschappij Scheveningen—Leiden aan de beugels de pavoiseering met vlaggc-tjs in de nationale-, oranje-, stads- en Mecklenburgsche kleuren. Het Voorhout was mede reeds in feestkleed en wel op de gebruikelijke wijze, door vlaggen in schuine richting bevestigd aan de boomen van de middenlaan. Ook was daar opgesteld, in do nabijheid van het Paleis der Koningin-bloeder de muziek'kiosk, waarin een volksconcert plaats had. Ook uit vele woningen van particulieren wa ren de vlaggen ontplooid, wier aantal gister morgen nog toenam. Gister lagen ook in de Paleizen Noordeinde en Lange Voorhout registers van gelukwen- sching gereed ter teekening door de civiele en militaire autoriteten, de leden van het corps diplomatique en particulieren. In de Groote Kerk had gisteravond een orgel concert plaats. Verder zijn er zanguitvoeringen in het Gebotuv voor K. en W. en in de con certzaal von het Kon. Zoöl Botanisch Genoot schap. AUDIËNTIE. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag 25 April 192-5 niet plaats hebben. CONTROLE OP DEN HANDEL IN WAPENEN. De Nederlandsche delegatie. De Nederlandsche delegatie op de interna tionale conferentie, betreffende de controle op den handel in wapenen, zal naar uit Genève aan de Tel. wordt gemeld, vermoedelijk be staan uitmr. W. I. Doucle van Troostwijk, gezant te Bern, schout bij nacht Surie en den heer W. Guérin, administrateur bij het minis terie van financiën. HET UITZICHT BIJ OVERWEGEN. Geen beplantingen meer. Ingediend is een ontwerp tot wijziging van de spoorwegwet en van de locaalspoor- en tramwegwet. Het ontwerp heeft ten doel te \oorkomen, dat onteigeningen ncodig kunnen zijn voor het verwijderen van beplantingen langs spoor- en tramwegen om het uitzicht bij openbare overwegen te verbeteren. Voorgesteld wordt daarom, om het bouwen en planten op zekere strooken langs den spoor weg, behoudens te verleenen vontheffing, te ver bieden, en wel bij openbare overwegen, buiten bebouwde kommen op een wegvok van 20 M. aan weerskanten van den spoorweg, over een lengte van 500 M. aan weerskanten van den overweg. Op deze wijze wordt aan het verkeer langs den weg een uitzicht verzekerd, dat voldoende in staat stelt tot waakzaamheid. Voor locaal spoorwegen wordt de mogelijk heid geopend, bij algemeenen maatregel van bestuur van het bovenstaande af te wijken, om dat hierbij de afstanden waarschijnlijk kleinei kunnen zijn, hetgeen vóór het inwerking treden der wijziging is aangelegd, zal alleen kunnen worden ontruimd tegen schadeloosstelling, die behoudens spoedeischende gevallen vooraf moet worden aangeboden. MR. TROELSTRA'S 65EN VERJAARDAG. Receptie in De Witte Brug. Men meldt ons uit den Haag Ter gelegenheid van den 65sten verjaardag van mr. P. J. Troelstra had gistermiddag in een der zalen van Hotel Witte Brug een receptie plaats, die buitengewoon talrijk werd bezochto.a. door het partijbestuur der S.D. A.P., vertegenwoordigers van onderscheidene organisaties en ook bonden, verschillende Ka merleden en vooraanstaande personen uit de SD.A.P. Het aantal telegrafische gelukwen- schen bedroeg ruim 150. Talrijke bloemstuk ken waren den jarige toegezonden. Mr. T. .en ziin echtgepoote werden bij binnenkomst met handgeklap begroet. Eerst werd het woord gevoerd door den heer Vliegen als voorzitter van het partijbestuur, die er op wees, dot de heer Troelstra zich uit het open baar politiek leven heeft teruggetrokken en is afgetreden als hoofd-redacteur van het Volk. De receptie in Hotel Witte Brug. De heer Vliegen wees er op, hoe deze 65ste verjaardag een bijzondere betcekenis had gekregen, doordat hij in den tijdkring valt, dat mr. Troelstra zich zal terug trekken uit het publieke politieke leven. Dientengevolge ligt over dezen dag de scha duw van het afscheid, een schaduw, waarvan wij ons met den besten wil van de wereld niet kunneij losmaken. Daardoor komt een stem ming van weemoed over ons, want door Uw heengaan wordt ons een groot stuk van onze kracht ontnomen. Gij moet rust nemen, aldus spreker, een rust, die gij zeer zeker verdiend hebt, maar waar door gij aan de Nederlandsche arbeiders iets onttrekt, dat ze zoo gaarne nog zouden hebben behouden. Intusschen heeft de partij behoefte gevoeld u alvast te huldigen, u, die in partijbestuur, in fractie en redactie een ledigen stoel zult achterlaten. Spr. hoopt echter en weet, dat Troelstra's raad in moeilijke zaken nog dikwijls zal worden ingewonnen en gegeven. De hulde is ontstaan uit den oproep tot de Troelstra-gave, den eersten oproep voor de verkiezingen, welke niet met zijn naam is on derteekend. De gedaohte dat Troelstra zonder tegenwoordig te zijn in dezen vorm toch nog belangrijk heeft bijgedragen tot steun der S. D. A. P. bij de o.s. verkiezingen, zal hem toch ze ker aangenaam zijn, temeer waar dit bedrag op het oogenblik reeds 40.625 bedraagt (Ap plaus). Door het geven van dit geld heeft men aan zijn liefde voor mr. Troelstro uiting willen ge ven, dit zal hem bij het scheiden ccn zekere vol doening geven. App'aus en fanfares volgden op de toe spraak van den heer Vliegen. Toen twee eenvoudige kindertjes, vergezeld van hun mceder, mevrouw en den heer Troel stra uit eigen beweging een bosje seringen aanboden, ging er opnieuw daverend handge klap op. Toespraak van den heer Schaper. Daarna v/as het woord aan den heer Scha per, die sprak namens de Kamerfractie. Een gelukwensch van trouw, van aanhankelijkheid, van erkentelijkheid bracht spr. namens de fractie over aan den heer Troclstra, die een 25-lal jaren haar leidei", haar aanvoerder is geweest. Spr. memoreerde de ve!c slagen, ver bitterde gevechten, teleurstellingen, door de frectie in de Kamer geleverd. Wel eens heeft spr. met den heer Troelstra van meening ver schild de geschiedschrijver zal er over oor- deelcn maar in den regel was er toch een stemmigheid. Menigmaal zal de fractie den heer Troelstra missen, doch spr. hoopt, dót ze zich redden zal ook zonder Troelstra. Maar de gehcele fractie acht hem eigenlijk niet te ver vangen toch, zal ze trachten, het er redelijk af te brengen. Spr. noemde den heer Troelstra een der grootste redenaars, een der gootste staatslieden in de Kamer, die zijn stempel hoeft gedrukt op de parlementaire geschiedenis van 25 jaren long. De fractie weet, dat ze op Troelstro zal kunnen rekenen als het noodig is. De heer Schaper hoopte, dat de heer Troelstro nog eens in het midden der fractie zal willen poseeren, opdat ze hem een desbetreffende foto in lijst moge aanbieden. Nadaf spr.,nog eenige persoonlijke herinneringen aan 's heeren Troel stra's Groningschen studententijd naar voren had gebracht en herdacht had hoe de heef Troelstra toen optrad vcor de Friesche volks partij, schetste spr hoe de heer Troelstra in de S. D. A. P. naar voren Ls gekomen. Spr. had het voorts over de eerste verkiezingscampag nes, door hem met den heer Troelstra meege maakt. Spr. hoopte, dat de heer Troelstra nog lang van den strijd der S. D A. P. getuige moge zijn. Nu reeds kan deze constateeren hoeveel er veranderd is sinds het eerste optreden van den heer Troelstra voor de arbeiders. De heer Troelstra heeft niet vergeefs ge'ecfd. maar het zijne gedaan vcor hef geluk van het Neder landsche volk, in en buiten de Kamer. Spr. hoopte, dat de heer Troelstra nog lang mag leven voor de menschheid der gcheele wpreld. (App'aus, fanfaresmen zong „Lang zn! hij leven I") AndeTC sprekers. De heer Stenhuis, voorzitter van het N. V. V., sprak namens de vakbeweging. In het na jaar zal het Nedeilandsche arbeidersvclk den heer Troelstra nadeT huldigen op een wijze, als in ons land niet gekend is. Spr. schetste het werk van den heer Troelstra voor de ar beidersbeweging, wek werk men daar zal trachten voort te zetten. Hij hoopte dat de heer TroelstTa daarvan neg lang getuige mag zijn. In het Friesch sprak de heer Uden Mas- man. voorzitter van „Rjucht en Sljucht" te Den Hoeg, vervolgens den jarige toe. Hij zette uiteen wat de heer Troelstra heeft betee'cend voer de Friesche litteratuur, voor de. Friesche beweging in het c'gemeen. Sp. hoopte, dot de heer Troelstra nu nog meer gelegenheid zal krijgen om zich aan het Friesch en de Friezen te wijden. Staande zong een groet aanta1 der aanwezi gen den jarige het Friesche Volkslied toe. Medegedeeld werd, dat er onder de telegram men waren o. m. van de Internationale, de redactie van „Het Volk", don Matrozenbond, den Centrolen Bond van Trancporiarbeiders, de Belgische partij, den vertegenv/oord:ger van de Russische sociaal-democraten te Berlijn, een Bakkersgezellenbond enz. Rede van Mr. Troclstra. De heer Troelstra, thans hei woord voeren de, had niet verwacht dat heden hem zulk een prettig, ongedwongen feest zou worden bereid. Er zijn klanken gehoord van weemoed, maar de hoofdindruk is die van een aangename soli daire stemming, waarin we heden bij elkaar zijn. In September zal er een huldiging zijn, waartoe het initiatief is genomen dooT het N. V. V. van den kant der moderne arbeiders beweging. Veel van wat spr. zen hebben le zeggen omtrent zijn leven en werken, zou hij toit September bewaren. Dan zou spr. een beeld geven van het verleden en een blik slaan in de toekomst. Vandaag hadden velen he li ce ft e, elkaar de hand eens weer te drukken, op spr. rust de taak allen te danken, die hpel 4 hem zoo hartelijk hebben toegesproken, ook buiten de officieele sprekers oir. Jegens zijn Friesche vrienden gaf spr. in het Friesch zijn dank tc kennen. Even reageerde spr. op wat de heer Schaper had gezegd over spr.'s stu dententijd en over zijn eerste optreden in de politiek, om daarna te getuigen van zijn dank baarheid, zoo longen tijd met den heer Scha- per te hebben mogen strijden. Het is de vraag of er weder zulk een vruchtbare tijd voor de geschiedenis der arbeidersklasse zal aanbreken als er achter ons ligt. Binnen het raam van j het kapitalisme is een programma uitgewerkt, 1 sti-ekkend om de politieke gedachte die reeds 1 ten grondslag lag aan het werk van Thor- becke, het algemeen kiesrecht, te verwezenlij ken. Wat in 25 jaar door de arbeidersklasse is tol &tand gebracht, is zoo geweldig, dat het niet in een paar woorden is te zeggen. De jongeren beseffen niet, uit welk een poel van ellende een 25 jaar geleden de arbeiders moei ten worden gehaald, alvorens er iets mede was te beginnen. Na zijn afscheidsrede in de Ka mer heeft de rechtsche pers beweerd, dat spr. niets bereikt had. Deze kring van aanwezigen getuigt van het tegendeel. In het verschil tus schen den toestand der arbeiders 25 jaar ge leden en nu is echter voor spr. de grootst© voldoening voor zijn werk gelegen. Er is van rechts wel gezegd, dat spr. nooit een bestuurs functie heeft vervuld. Ware het voor de partij noodig geweest, spr. zou zeker wel een minis terportefeuille hebben aanvaard. Maar zou spr. voor de partij grooter zijn geweest, wan neer hij minister ware geweest (Geroep Neen). Is dr. Kuyper een grooter man voor de zijnen geweest omdat hij wèl minister is geweest Spr. dankt in zake de „TrOelstra-gave" voor het volhardende werk van den schrijver der krabbels, O. K. Bij een vorige verkiezing was er een ontwapeningsfonds, en de verkiezingen moeten medewerken om ontwapening te bevor deren. Thans heeft de heer Kleerekoper zijn plicht v/eer gedaan, en spr. is zeer dankbaar voct dit geschenk, dat zal bijdragen om de energie en het enthousiasme dat de S. D. A. P.moct sieren, te sterken voor een schitterende, krachtige actie bij de a.s. verkiezingen, welker resultaat een succes moge worden zooals de Belgische partij pas behaald heeft. Mochten we ook maar een kleine bres kunnen schieten in het rcchtsche blok, dan kan dat groote ge volgen hebben, daar de coalitie toch niet zoo hecht is als sommigen denkenbijv. hebben de democratische elementen onder de Katho lieken ook een woord mede te spreken. De oude antithese eenmaal weggevallen als basis van de coalitie, zal de verantwoordelijkheid duidelijk maken van de andere politieke par tijen die bij de a.s. verkiezingen zullen op treden. Spr. wil niet veel meer over de politiek zeg gen, maar is bizonder dankbaar voor de ge- lukwenschen uit de soc-dem. vrouwen- an jeugdbeweging. Blijft het in de Kamer zooals het nu is, dan zullen de vrienden daar die hebben te strijden tegen allerlei bezuiniging, het er niet gemakkelijk hebben. Spr. is echter niet bang, dat de opmorsch der partij naar haar politiek einddoel ook maar eenigszins ver traagd zal worden, nu spr. niet meer in de actieve politiek is. De anderen, de vrienden, in de Kamer, toch worden gedreven door den zelfden stroom waardoor ook spr. gedreven werd. Aangenaam zal vooreerst echter de taak van deze vrienden niet zijn. Den stroom zullen ze evenwel in de goede bedding weten tc lei den, ook al Worden de zich voordoende pro blemen steeds moeilijker en ingewikkelder. De parlementaire molens molen langzaam, maar komen we eenmaal aan de Regeering, dan zal aanvankelijk moeten worden voortgegaan op het werk der voorgaande regeeringen. Daar om voelt spr. zooveel voor het krachtig maken der jeugd, ten einde in eigen gelederen do mannen te kweeken die er noodig zijn als de S. D. A. P. eenmaal de groote kans krijgt. Spr. is zeer erkentelijk voor wat hem dezen dag geboden is. De anderen zullen nu gaan werken met de Troelstra-gave. Spr. zal ook niet stilzitten, maar het verleden hebben na te gaanaan dat werkw begint spr. als hij voldccndc zal zijn uitgerust. Aan de onderen, dan de taak om storm te loopen tegen de re actie. De rede van den heer Troelstra werd met handgeklap beantwoord, waarna men staande de Internationale zong en den heer Troelstra nog lang tcejubelde. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Benoeming directeur-generaal. Naar de 's-Hertogenbossche Courant ver- j neemt, wordt met ingang van 16 Mei benoemd tot directeur-generaal der posterijen, telegrafio en telefonie de heer Damme, oud-directeur von de Insulinde-Olie-Fabrieketv te Leiden. MILITAIRE WILLEMSORDE. De oudste ridder, A.s. Donderdag. 25 dezer, zal de heer S. L. Vermeer, gepensionneerd commies bij hei Departement van Marine, den dag herdenken, waarop hij vóór Cj jaar, als machinist der 2e klasse K. N. M. benoemd werd tot Ridder dei Mi itaire Wiclleinsorde, 4e klasse ter behoo- ning van zijn gehouden gedrag gedurende de krijgsverrichtingen in de maanden Nov. en De cember 1869 en Januari .T870, ter kuste van Guinea. De heer Vermeer is een der oudste Ridders dier Orde. J. H. G. HAMPEL. f Te Amsterdam overleed in den ouderdom van 39 jaar de, met verlof hier te lande ver toevende, referendaris bij het departement von financiën te Baiavia, J. H. G. HampeL' PATER B. VAN DEN ELSE, f Stichter van den Ned. Boerenbond In den ouderdom van 72 jaaT is hedenmor gen in ce abdij te Heeswijk in Noord-Brabant overleden de eerwaarde pater S. v. d Eisen, stichtcT van den Nederlandschen Boerenbond. DE HAARLEMSCHE BEGROOTING. De bezworen van Ged. Staten. Hoewel Gedeputeerde Staten bezwaar ge- maakt hebben om de gemeentebegrootirug van Haarlem goed te keuren, omdat daarop posten voorkomen van vrije telefonische aansluiting van de raadsleden en vacantiegelden voor een doel van het gemeentepersoneel, stellen B. en \V. voor, de begrooting toch weer met die I posten in te dienen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2