WIJNHANDEL J.A. SCHOTERMAN Zn. Belastingjaar 1925 KOWÏT Wenscht U een goede PI&TO voor LAGEN PRIJS. UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.- f Gewas 1S20 St, EMILION f 1,40 f 56.-- LA£sE PRIJZEN DE ADELAAR - Langestraat 40 - Tel. 224 AME8SF0ÖRTSC! HAS8LA9 n S. H, MASSA, Havik 41. Tel. 292 pj Rijwielhandel W. SLUITER Telef. BINNENLAND. RECLAMES. Prijs 1—3 regels f 1.55. elke regel meer 0.50 Nieuwe Piano's mei doorioopande Pansterplaat, prima repetition mechaniek, elastisch lichte aanslag, 7 octaaf in zwart-, eiken- of notenkleur, 5 jaar schriftelijke garantie B Piano- en Örgelhandel S. DU1JKER CIPLO.» A lOON'KUNSl HAVIK 29 (Magazijn boven) AMERSFOORT. BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER: onze collectie costumes eens zien, zonder eenige verplichting en U staat verbaasd over onze enorme sorteering, chique coupe, degelijke afwerking. Sluit U voor i EViei aan bij den afhsaidienst der Nuts- spaarbank. Inlichtingen en circulaires gratis te ver krijgen op de ursn van openstelling aan het kantoor Utrechtscheweg 1. AFD Advertentie Bursa:: Arnlierasctie Peortvval 2a. Tel. 5I3 Plaatsing van advertenties :n alle bladen zonder E2 prijsverhoogincjKS I >i'9h i II 11 m 11 jp. ii. i a.»o l Onze Advocaat onderscheidt zien door haar bijzonder fijnen smaak Zij heeft iets geheel eigens. U kunt haar herkennen tusschen vele andere soorten. zm I Wanneer TJ Uwen gasten onze j.;rrJ Advocaat offreert, zullen zij Uw gc- Jukkige keuze v/aardeernn. 'Mzmzm Billijk adres voor vak- kundige reparaties L&NGE BEEKSTRAAT 35 EYSINK GEBRUIKTE RIJWIELEN De Staatscourant van heden avond 27 April bevat de volgende Koninklijke beslui ten: toegekend de eerc-medaille in de Oranje Nus- sau-orde in zilver aan J. Bakker, meester knecht bij de firma J. de Kuyper en Zoon te Schiedam; met ingang van 1 Juni eervol ontslag n de directeur der posterijen en telegrafie W D. Nolting, onder dankbetuiging en benoemd als zoodanig Ir. M. H. Dam me, oud-hoofd bij den dienst der S.S. en tramwegen in Ned.-Indië; benoemd als voorzitter van den raad der directe belastingen 1 te Amsterdam P. G. A. de Graag te Amsterdam en tot plaatsvervan gend voorzitter mr. J. M. Jolles en mr. K. P. van Heukelom, beiden te Amsterdam. DE KONINGIN-MOEDER TE ROTTERDAM. Bezoek oen het scheepvaart museum en het muscum- Boymans. H. M. de Koningin-Moeder heeft Zaterdag middag een niet-offideel bezoek aan Rotter dam gebracht. H. M. arriveerde per auto uit Den Haag en werd van de grens der gemeente af begeleid door een brigade van de motor politie. Het eerste bezoek van de Koningin-Moe der gold het Scheepvcart-museum aan het Ha ringvliet. Hier werd H. M. ontvangen door den directeur, den heer J. W. J. baron van Haersolle en dc leden van het bestuur. Mej Cato Veder, het dochtertje van een der leden van dat be stuur, bood bloemen aan. Met bizondere be langstelling werd de bibliotheek en do inrich- ting van den inlichtingendienst bezichtigd. Vervolgens begaf H. M. zich naar 't museum- Boymons, waar de directeur, de heer Hannema, benevens de leden van 't dagèlijksch bestuur mr. dr. J Wytema, burgemeester von Rotter dam. voorzitter; J. Verheul, secretaris en C. W> F. P. baron Sweerls de Landas Wyborgh, ter ontvangst aanwezig waren. Daar dit bezoek in hoofdzaal, de bezichtiging van dc collectie Domelu Nieuwenhuis betrof, waren de collec- rionneur cle heer Domela Nieuwenhuis en echt- genopte eveneens present. Het bezoek aan het museum duurde twee uur. Met bizondere be langstelling bezichtigde H. M. 03 kunstschat ten, welke de heer Domela Nieuwenhuis aan Rotterdam heeft afgestaan. In oogenschouw werden o.n. genomen ds col lectie Fransch émail uit de 16e eeuw, het émail Limoges, de incunables, het oud niello en ce zeldzame Rembrandt-ctsen. Tijdens het be zo al: werd thee geserveerd. Tegen half zes vertrok H. M. weder naar Den Haag De Koningin-Moeder heeft het voornemen zich Donderdag voor den verjaardag van Prin ses Juliaiyr naar Het Loo te begeven en den- ze'fden avond in de Residentie terug te kecren. HET BEZOEK VAN HET JAPANSCHE PRINSELIJK PAAR. Hun verblijf tc Amsterdam. De Japansclie prins en prinses Asaki, die met klein gevolg Zateidagavond in het Amstelhotel waren afgestopt, hebben Zondag eenige bezoe ken in de hoofdstad afgelegd. Het Koninklijk Paleis op den Dam is in oogenschouw genomen en daarna is de diamantslijperij van de firma Asscher bezichtigd. De gasten toonden veel belongs tailing voor het interessante bedrijf en vooral ook voor de fraaie collectie geslepen steenen. De heer A. Asscher en J. Lissauer leidden de gasten, die ongeveer anderhalf uur in de diamantslijperij bleven, rond. Voorts is een bezoek gebracht aan het Rijks museum, waar dc hoofddirecteur, de heer F. Schmidt Degener, en de conservator, jhj. Roe l. het prinselijk echtpaar dc voornaamste schilde rijen toonden. In het bijzonder werd dc aandacht geschonken aan dc Rembrondts en aan enkele andere stukken van oude meesters In den namiddag maakten de Japanners een Quto-rit naar Heemstede en naar de bloembol- lenvelden Gistermorgen heeft burgemeester De Vlugt, die daartoe was uitgenoodigd, een bezoek ge bracht aan Prins Asaki in het Amstelhotel. Om 11 uur TO vertrokken de Japanners naar Het Loo, waar de Koningin hen aan het noen maal ontving. De aankomst te Apeldoorn. Met den trein van 12.42 arriveerden in den Koninklijken Salonwagen, welke na van den trein tc zijn losgehaakt, naar het eerste per ron werd gereden, de Japansche prins en prin ses Asaki. Te voren was Prins Hendrik aan het station aangekomen vergezeld van zijn adjudant Von Mühlen en van den adjudnnt der Koningin De Jonge van Eltemeet, beiden in uniform, zoomede freuie Van Heeckeren. In de Koninklijke wachtkamer wachtte Prins Hen drik de komst der bezoekers af. Na wederzijd- sche voorstelling werd in 5 auto's naar het Loo gereden. Een talrijk publiek was bij het station aanwezig en juichte het Japansche prin selijk psar toe. Om 3.20 werden prins en prinses Asaki, na op het Loo het noenmaal te hebben gebruikt, door H. M. de Koningin uit geleide gedaan, y'i' Dc aankomst tc Den Haag. Dc Japansche prins on prinsesi (of liever graaf en gravin wegens hun incognito reizen) Asaki, zijn gisteravond per Staatsspoor te 6.21 van Het Loo te 's Gravenhage aangekomen. Zij maakten de spoorrcis in een der rijtuigen van den trein der Koningin, en hadden onder weg een door H. M. aangeboden thee gebruikt. De Japansche vorstelijke personen werden ontvangen door den Japanschen zaakgelastig de te 's-Gravenhage, den heer Tomohiko Mi- nagawa, de overige leden van de Japansche le gatie, zijnde de secretaris de heer Tadoshi Sa- kaya, óe 2de secretaris, de heer Suwa en de kanselier, de heer Myose, en voorts door den heer Oda, Japansch rechter in het Hof van Internationale Justitie. De zaakgelastigde was vergezeld van zijn echtgenoote. De trein kwam aan voor de koninklijke wachtzaal. De Prins droeg de militaire uniform, evenals de generaal en de kapitein, die tot het gevolg van den prins en de prinses behoorden. De zaakgelastigde begeleidde den prins en de prinses naar het hotel des Indes, waarheen in auto's gereden werd en waar hij hun, zoo als gemeld, een diner aanbood. ■Aon dezen maaltijd zaten, met de hooge gas ten en de leden van het Japansche gezantschap aande minister van buitenlondsche zaken, jhr. mr. dr. von Karnebeek en mevrouw van Karnebeek. Graaf van Lijnden van Sandenburg, opperkamenier der Koningin en de gravin Van Lijnden van Sandenburg, grootmeesteres van het Huis der Koningin; jhr. V. Boreel, benoemd opper-hofmaarschalk van de Koningin en mevr. Boreel; mr. D. van Leeuwen, vice-presidcm van den Raad van State en mevr. van Leeuwen; jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, chef van de afdecling diplomatieke Zaken van het departe ment van buitenlandsche zaken en mevr. Bee laerts van Blokland; mr. ScheHus, chef van het kabinet van den minister van buitenl. zaken; cb heer Oda, rechter voor Japan in het Hof van Intern. Justitie en voorts het gevolg van den prins en de prinses generaal Ohira cn diens echtgenoote; burggioaf Sehina, kapitein Fujoka en de heer Inabn AUDIËNTIES. Dc gewone audiëntie van den minister van Koloniën zal op Vrijdag I Mei a.s. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister van Marine zal op Donderdag 30 April a.s. niet plaats hebben. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. De nieuwe directeur-generaal. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van I Juni 1925, aan WD. Nolting, directeur-gene raal der posterijen en telegrafie, eervol ontslag ver leend uit zijne betrokking, ondci dankbe tuiging voer de vele in die betrekking i.an den Londc bewezen gewichtige diensten, en is, met ingang van voornoemden datum, be noemd tot directeur-generaal der posterijen en telegrafie ir. M. H Damme, oud-hoofd van den dienst der Staatsspoor- en Tramwegen in Nederlnndsch-Indië. «Ir De Tel. deelt omtrent den nieuwbenoemde het volgende mee Ir Domme werd geboren in 1876 en haalde in 1898 te Delft zijn ingenieursdiploma. Nog in hetzelfde jaar werd hij als adj.-ingenieur bij d< Stoatsspoo; wegen op Java aangesteld. Hij doorliep verschillende rangen en werd, toen hij in T9IO met verlof ging, belast met ver scheidene belangrijke opdrachten. Zoo verte genwoordigde dc heer Damme de Indische Spoorwegen op het Internationaal Spoorweg congres te 3ern en verzorgde hij de inzending Min het departement van gouvernementsbe- drijvcn op de wereldtentoonstelling te Brussel. Na zijn terugkeer in Indië werd de heer Damme aanvankelijk belast met de waarne ming van de functie van hoofd van het be drijf. In 1913 werd hij definitief benoemd tot hoofd van den dienst der S. S. Gedurende de zes jaar van zijn beheet kwam er in het bedrijf een groote opleving, doch werden tevens, in verbond met de oorlogs moeilijkheden, hooge eischen gesteld aan den dienst. Onder de gegeven omstandigheden bleek het noodig, den dienst belangTijk te re- organiseeren en meer te centraliseeren, het geen zonder stoornis in den dienst werd tot stand gebracht. In 1919 werd de heer Damme uitgenoodigd op te treden als vertegenwoordiger der N.V. Oliefabrieken Insulinde, welke functie hij twee jaar heeft bekleed. In 1921 begon voor hem een nieuwe periode in lndischen staatsdienst door zijn benoeming tot gedelegeerd lid der Semarongsche Spoor wegcommissie. Op 50 Juli jl. heeft deze com missie een eenstemmig ropport aangeboden, hetwelk binnenkort in druk zal verschijnen. De heer Damme is voorts verschillende ma len opgetreden als voorzitter van belangrijke commissies. Hij was o.m. voorzitter van de vereeniging Ned.-Indische Jaarbeurs, geduren de acht jaren voorzitter van de afdeeling Ned.- Indië van het Kon. Instituut van Ingenieurs, in welke functie hij tevens leider was van hel algemeen ingenieurscongies, dat in Mei 1920 te Batavia is gehouden. Twee jaar later vervulde de heer Damme het voorzitterschap van het tweede nationaal wetenschappelijk congres. Op verzoek van de regeering is de hcci Damme o.m. opgetreden als bemiddelaar bij een dreigend conflict tusschen directie en per soneel der Kon. Pakketvuart Mij. In 1922 trad de heer Damme op als voor zitter van de salaris-commissie voor burger lijke landsdienaren, welke zoowel de grondsla gen van het Indisch bezoldigingsstelsel en de toepassing daarvan op de bezoldigingsregeling van alle categorieën van landsdienaren als pen» sioens- en verlofsregelingen te behandelen kreeg. De regeering heeft de voorstellen dei commissie nagenoeg ongewijzigd overgenomen Op 4 Februari j.l. heeft de heer Damme den lndischen dienst verloten. MR. A. F. L. GRAAF VAN RECHTEREN LIMPURG. Afscheid als Commissaris von Overijsel. Zaterdagmiddag 3 uur heeft, in de Statenzaal van het Gouvernementsgebouw, de Commis saris der Koningin in afscheids-audientie ont vangen de gezamelijke burgemeesters uit de provincie; slechts zeer enkelen waren verhinderd aanwezig tc zijn. Dc burgemeester van Zwolle, mr. dr. I. A. van Royen, vertolkte de gevoelens van allen, nu graaf Van Rechteren eerstdaags zijn betrekking goot neerleggen, daarbij dankzeggende voor den steun van dezen ondervonden. Als blijk van erkentelijkheid en als herinnering aan de zoo langdurig bestaand hebbende samenwerking, bood mr. Van Royen namens de gezamenlijke burgemeesters een zilveren presenteerblad aan, waarop in het midden is gegraveerd het wapen van de familie Van Rechteren Limburg Almelo, terwijl op den boven- en benedenrand zijn aan gebracht de wapens van de Overijselsche ge meenten. Mr. A. F. L. graaf von Rechteren Limpurg Almelo zegde in hartelijke bewoordingen dank, zoowel voor het gesprokene als voor het hem aangeboden geschenk, waarvan de keurige uit voering en vooral de keuze en de daarin be lichaamde gedachte hem zeer hodden getroffen. VÏCE-ADMIRAAL ZEEMAN NAAR ENGELAND. De overneming von bestelde marine-vliegt urfgen. Naar wij vernemen zal de vice-admiraal J. H. Zeeman, chef van de afdeeling Materieel van het departement van marine en voorzitter van de commissie voor de overneming van de vier in Engeland bestelde vliegtuigen, bestemd voor den Nederlandschen Marine Luchtvaart dienst, zich begeven naar Hambei, in Enge land, alwaar de vliegtuigen zijn gebouwd in de vliegtuigcnfabriek Foirey Aviation Company. De vice-admiraal wordt daarbij vergezeld door de overige leden der commissie van overne ming luitenant ter zee Te kl. H. G. de Bruyne, den officier van den marine-luchtvaartdienst 2e kl. A. -A. C. Kramer en den officier-vlieger 2e klasse J. A. C. Broesder. De commissie zal de vliegtuigen keuren en na goedkeuring overnemen. Wanneer die over neming is geschied, ligt het in de bedoeling, dal de vier vliegtuigen naar Nederland zullen worden overgevlogen onder commando van den luitenant ter zee Tc kl. H. G. de Bruyne voornoemd. Twee der vliegtuigen zullen landen op het vliegkamp de Mok, de twee endere te Vlis- singf n. DF KAMERVERKIEZINGEN. Dc Vrijheidsbond. Dc Centrale Dordrecht van den Vrijheids bond, die gisteren vergaderd heeft in verband met het advies van den Partijraad, heeft beslo ten aan de goedkeuring der algemeene verga dering te onderwerpen de volgende candido- tenlijst T. Mr. H. C. Dresselhuys, 2. Mej. Joh. Wes terman, 3. dr. S. E. B. Bierema, 4. prof. dr. B. D. Eerdmans, 5. C. G. Roos, 6. E. M. Teen- stro, 7. Patist, 8. v. Straten van Nes, 9. A. v. de Weijde, 10. Kerbert. Het Bondsbesluur wèes uit zijn midden aan nis plaatsvervangend voorzitter A. P. Jungcurt Jr., Den Haag, en als plaatsvervangend secre taris Th. André Jr., Utrecht. Dc R. K. stemmingen. In ons vorig nummer stond onder de aan gewezenen voor den kieskring Tilburg o.n. ver meld de heer De Vos van Steen wijk. Dit moet zijn J. Vos Azn. De R.-K. Kamercandidutcn in Overijssel. De stemming in de R.-K. Kiesvercenigingen voor de definitieve samenstelling van de can- didatenlijst in den kieskring Overijssel zal, blijkens de binnengekomen uitslagen, het politiek advies onveranderd luten. De R. K. candidaten in Groningen. De stemming in dc R. K. Kiesverecniging voor de definitieve samenstel'ing van de can- didatenKjst in den kieskring Groningen had tot resuitaot dat de kiezers in de stad Gro ningen voor vijf zesden het Politiek Advies ge volgd hebben Christ. Dcm. Bond. De stemming, gehouden onder de leden van den Christelijk-Dcmocratischen Bond tot vast stelling van de rangschikking op de candida- tenlijst had het volgend resultaat T. J. van der Steen 2. Mr. A. M. C. Sand- berg3. A. P. Juncurt Jr.; 4. H. Scholten Kzn.; 5. Mr. Dr. A. Rcodvoets6. A. K. Har- denberg 7. Sj. Hei inga 8. G. A. de Vries; 9. M. G. J. Kemoers10. Chr. de Vries; II. D. J. H. van Wijk DE NIEUWE TARIEF WET. Het tijdstip van invvcrkinglreding. Men seint ons uit den Haag De inwerkingtreding van de nieuwe tarief- wet kon vermoedelijk niet eerder dan tegen 1 Juli worden verwacht. MGR. SEIPEL IN ONS LAND. Een preek in de Redemptoristen kerk te Amsterdam. In dc Redemptoristenkerk aan de Keizers gracht te Amsterdam heeft gistermiddag mgr. Ignaz Seipel, oud-bondskanselier van Oosten rijk, een kanselrede gehouden. De verzamelde schore het was voor de Duitsch-Kntholieken dat mgr. Seipel sprak, maar ook veel Nederlanders waren onder zijn gehoor hebben uitsluitend een herderlijk woord vernomen. Alle politiek had de redenaar terzijde gesteld. Met vreugde had mgr. Seipel gehoord, dat er in Amsterdam een bloeiende gemeente is van Duitsch-Katholieken. Zij mogen het zeer waar- deeren hier in het vreemde land, in eigen taal het gebed te hooren en de zonden te kunnen belijden. Blijf trouw aan uw geloof, zeide de redenaar, trouw ook aan uw volk. Gij, die hier in het vreemde land, dat u gastvrij heeft ontvangen, veel voorrechten geniet, hebt tot taak uw land- genooten te gedenken in gebed en doden. Zijn bezoek aan Groningen. Mgr. Seipel heeft Zaterdagavond te Gronin gen, na zijn rede, in de directiekamer von de Harmonie een receptie gehouden, waar o.a. de waarnemende rector magnificus, prof. Klein, de senenf van het Groningsche Studentencorps en het bestuur der vrouwelijke studentenvereni ging Magna Peta aan den gewezen Oostenrijk- schen bondskanselier werden voorgesteld. Ook de gewezen kolonel van het Oostenrijksche le ger de beer von Rupplen, te Assen, maakte zijn opwachting bij dr. Seipel. Deze is Zondagmor gen 9 uur 8 min. van Groningen vertTokken. Hero werd,uitgeleide gedaan, door twee leden van het comité ad hoe, jhr. Verheycn cn mr. De Zaayer. Laatstgenoemde heeft Zondag voormiddag in opdracht von den Oostenrijk- schen gezant bij ons hof, die eere-voorzitter is van de vereeniging Nederland—Oostenrijk, na mens deze vereeniging een krans gelegd aan den voet ven het monument van wijlen mr. E. van Ketwich Verschuur, die de eerste voorzit ter van genoemde vereeniging is geweest. EEN R1DDERJUBILEUM. 55 jaar ridder der M. W. O. De minister van marine heeft aan den oud sergeant der mariniers J. v. Dijk, die Zondag te Amsterdam het feit herdacht dat hem, 55 jaar geleden het ridderkruis 4e klasse der Mili taire Willemsorde werd toegekend wegens zijn uitmuntend gedrag bij de tuchtiging van Kwas- si-Krom op de Kust van Guinea, een telegram van g\?lukwensching gezonden. Op de receptie te Amsterdam in het gebouw van de Amsterdamsche Burgerwacht was aan wezig de inspecteur von het korps mariniers, kolonel P. S. Groen, die den ridder persoonlijk kwam geluk wenschen en hem waardeerend toesprak, onder herinnering aan de wapenfei ten door van Dijk bedreven. BELASTINGVERLAGING TE AMSTERDAM. Vermindering van den factor met ruim elf procent. Gistermiddag is de commissie van bijstand ia het beheer der Gemeentefinanciën en Belas tingen te Amsterdam bijeengeroepen ter be handeling van een concept-voordracht van B. en W. om met T Mei e.k. over te gaan tot een verlaging der gemeentelijke Inkomstenbelas ting. Deze verlaging zal worden verkregen, door den vermenigvuldigingsfactor welke tot dusver 0.675 bedroeg, te verminderen tot 0.60. Dit beteekent dus een verlaging van den vermenig vuldigingsfactor van ruim 11 De Tel. verneemt, dat de voorgestelde verla ging der gemeentebelasting een vermindering van jaarlijksch'e inkomsten van ongeveer I 500.000 voor dc stad zal beteekenen. Evenwel, de opbrengst van de gemeentelijke Inkomstenbelasting (1924—1925) laat zich gunstig aanzien. Bovendien, zou de kaspositie der gemeente veel gunstiger zijn dan zij zich bij het opma ken der b'egrooting 1925 heeft laten aanzien. Een belangrijke som bespaart de gemeente zich voorts can rente, door de gelukkige con versie van de twee 6 leeningen 1922 en 1924 in lecning von 5 Ook de opcenten van de personeele cn tan tième-belasting zullen vermoedelijk meevallen, terwijl de snellere uitgifte van gemeentegron den in erfpacht eveneens meerdere inkomsten in kas heeft gebracht. Ten slotte heeft de werking van het Ge meentelijk Girokantoor een gunstigen invloed gehad. Er is een toevloed van deposito-galden, ondanks het feit, dat de gemeente de rentevoet verminderde. Al deze factorerf dragen er toe bij om de burgers van Amsterdam t'e stellen voor het heugelijke feit, dat zij het komende belasting jaar belangrijk minder aan den gemeentelijken liScus zullen moeten offeren. In de gistermiddag gehouden vergadering der commissie van bijstand voor de financiën heeft deze zich unaniem vereenigd met die concept-voordracht van B. en W., waarin de vermenigvuldigingsfactor van de gemeentelijke inkomstenbelasting van 0.675 op 0.60 wordt gesteld. HET MIDDENSTANDSCONGRES. Dc onderwerpen der prac- adviezen. Het 22e Middenstandscongres wordt Woens dag 15 en Donderdag T6 Juli te Assen ge houden. De volgende ontwerpen zullen in behande ling komen De Taak der Gemeentebesturen in verband met de belangen van den Middenstand. Het oanbestcdingswezen. Regeling van de positie van den onderaannemer en van den leverancier. Middenstand en Jeugdorganisatie. Voor het eerste punt hebben zich beschik baar willen stellen om op te treden als in leider de heer prof. dr. N. J. Polak, Rector- magnificus van de Nederl. Handels-hooge- school te Rotterdam, en als prae-adviseur de heer H. H. J. van de Pol, journalist en redac teur van het Algemeen Weekblad „De Mid denstandsbond" te 's Gravenhage. Voor de behandeling van punt 2 kunnen rap porten verwacht worden van verschillende pa- troonsvakorganisatics in de bouwbedrijven. De Bondssecretaris, de heer L. de Groot, lid vap de Tweede Kamer, heeft zich bereid verklaard, een centraal rapport ervoor in te dienen. Om als prae-adviseur voor het genoemde derde punt op te treden, is bereid gevonden de heer N. F. Epkema, bestuurslid van de Rotterdamsche Middenstandsvereeniging Han del en Nijverheid. Tevens zal bij dit punt door het Bondsbe- stuur een voorstel worden gedaan om te trach ten tot overeenkomst te geroken met buiten londsche middenstandsorganisaties, ten einde een gelegenheid te scheppen waardoor jonge lieden, zoons van georganiseerde middenstan ders, hun vakopleiding kunnen voltooien in het buitenland, en wederkeerig, dat jongelui uit het buitenland voor datzelfde doel hier kun nen komen. Een systeem van uitwisseling dus, waarbij de wetenschap voorop moet staan, dat de jongelui een goed tehuis en toezicht in den vreemde zullen bekomen. NIEUWE TORPEDOBOOTJAGERS. De bouw opgedragen aan Burger- hout's Machinefabriek. De Minister van Marine heeft na gehouden inschrijving aan Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam den bouw opge dragen van twee torpedoboot jagers, geheel overeenkomstig aan de bij deze werf reeds in aanbouw zijnde torpedobootjager ^vertsen." DE BANKETBAKKERIJ-TENTOONSTELLING. De toegekende prijzen. Op de bonketbakkerij-tentoonstelling zijn d© volgende prijzen toegekend Groep I. Kl. A. inzendingen Suikerwerk, Ca- romel-beeldhouwwerk. Ie prijzen Th A. Guns en W. Engelenburg; 2e pr. H. v. Mijle, fa. B,-, v. Ban, Scheveningen 3e, pjy F. E. v» Dam en

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2