SPORTNIEUWS UIT DEN OMTREK. J. trale commissie aangewezen de heer M. M. Co hen, bestuurslid van den Bond van ambtenaren bi] 's-Rijksbclastingen. De heer J. G. v. d. Jagt, lid, en de heeren F. G. v. Ingen Schenau en A. Kooiman, plaatsvervangende leden, werden op nieuw aangewezem Het jaarverslag over 1924 v.'crd mot enkele wijzigingen vastgesteld. Voorts werden het financieel verslag over 1924 en de begrooting voor 1925 goedgekeurd. De heeren J. G. v. d. Jacht en H. B. Berg- huys, resp. voorzitter en tweede secretaris, had den mededeeling gedaan, dat zij zich niet meer herkiesbaar stelden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. M. Roos, tweede voorzitter van den C.B.P.T.T., met algemeenc stemmen tot voorzitter gekozen. De hoeren F. C. v. Tngen Schenau en B. de Boer, resp. secretaris en penningmeester, werden bij acclamatie herko zen in de plaats van den heer H. B. Berghuys werd de heer A. Kooiman als bestuurslid aan gewezen. Ten aanzien van het verkrijgen van nauwere concentratie met neutrale organisaties van overheidspersoneel werd besloten op den in geslagen weg voort te gaan. T EEN MOEDERSDAG. Een denkbeeld, woarovc-r ver schillend gedocht wordt. Onze tuinbouwkundige medewerker schrijft ons De Koninklijke Ned, Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde wenscht een Moed-ers- dag in het leven te roepen en de eerste Neder- landsche Mocdersdag zal morgen 20 Mei ge houden worden. Om twee redenen achtte het hoofdbestuur der Maatschappij aangewezen deze gedachte in Nederland te propagceren, ten eerste omdat zij is eeno Maatschappij waarin de idealistische zijde van het vak wordt hooggehouden en ten tweede omdat het ge ven van bloemen op Moedersdng voor iedereen bereikbaar is. Zeleer, men zou zijne Moeder ook iets anders don bloemen kunnen geven, maar de waarde van den algemcenen eerbied, die men de Moeder toedraagt is er te grootCT om, wanneer het geschenk de beteekenis krijgt van eene nationale hulde en dus het eeren der Moeders door de kinderen op gelijke wijze ge schiedt. Morgen verrassen wij dus Moeder met een paar bloemen cn is Moeder er niet meer den gaan wij naar het dierbaar plekje op het kerkhof, strooien bloemen op haar graf cn ver wijlen eenigc oogenblikken bij haar. Thuis kun nen wij achter Moeders portret een paar bloe men in een vaasje plaatsen, om haar op die wijze te eeren. Door onze Moeder te eeren doen wij een goed werk en het komt ons voor dat hij bijna overbodig is, daarop aan te dringen. In die bloemenhulde moet iets spontaans zitten an ders heeft zij geen beteekenis. En in geen ge val gaan wij onze Meidoorn van zijn schoon- sten tooi berooven om die gestolen bloe men aan Moeder te geven. Met zoo'n gave eeren wij onze Moeder niet a Tot zoover onze tuinbouwkundige medewer ker. Het denkbeeld van een ,.Moedersdag" vindt niet allcrwege sympathie. In het H a n- d e 1 s b 1 a d lezen wij althans Wij hebben in dc laatste weken een paur ingezonden stukken ontvangen, waarin opge komen werd tegen het denkbeeld van een „Moe dersdag" in t'e stellen en dien te vieren met het geven van bloemen aon de moederswij hebben over dat plan destijds de schouders op gehaald en meenden dan ook dat het niet noo- dig was het te laten bestrijden. Nu ons uit een circulaire blijkt, dat het plan niet is opgegeven, willen wij toch even zeg gen, dat wij er niet aan mee doen en ook niet anderen in de gelegenheid zullen stellen er propaganda voor te maken. Dat die propa ganda uitgaat van tuinbouwers geeft aan het gehcele plan een onaarigenamen bijsmaak on rechtvaardigt bijna de vraag van een inzender, hoe men zou denken over het plan een voder dag in te stellen, waarop men dc vaders siga ren zou aanbieden, wanneer dit uitging van si garenfabrikanten I Hoe dat zij, wij voelen niets voor zulk een huldiging van de moeders op aanwijzing van een vereeniging, enallemaal tegelijk, en wij hopen, dat Marietjc er niet aan mee zal gnon doen omdat Elsje en Jootje het ook doet. Wat een on-Hollandsch gedoe zou dat zijn I EEN CONFLICT LM DE AMSTERD. HOUTHAVEN. Zooals men weet, meldt het Hbld. zijn de zee lieden in Zweden sinds geruimen tijd in sta king. NoHicans zijn enkele houtbooten met werkwilligen uitgevaren. Eén van de schepen, de „Fylgia", is verleden week in de Oude Hout haven aangekomen. De Amsterdamsche Federatie van Transport arbeiders besloot, teneinde de Zv/eedsche sta king te steunen, dit schip te boycotten. De twintig arbeiders, door de H. A. R. aange wezen, om dit schip tc lossen, weigerden aan het werk te gaan. Dit was het begin van een conflict, dat zich heden verder heeft ontwikkeld. Vanmorgen lag vrijwel de geheele Houthaven stil. DE STAKING IN DE VENEN. Voortzetting te Exloërmond. In de gister gehouden vergadering van veen arbeiders te Tweede-Exloërmond is met 24 tegen 16 stemmen besloten de stoking in het veenbedrijf aldoor voort te zetten. DE KERKDIEFSTAL TE •AMSTERDAMSCHEVELD. Twee verdochten aangehouden. De marechaussees te Amsteroamscheve'd hebben aldaar aangehouden de arbeiders B. Z., G. J. P. I. en \V, I., die verdacht worden van den aldaar gepleegden diefstal in een kerk. EEN LASTIG INGEZETENE. De Amhemsche stccnengooier. Enkele jaren geleden heeft de fotograaf A- Lantema te Arphem tijdens een raadszitting van de publieke tribune stecnen geslingerd naar den burgemeester, waarbij deze licht werd gekwetst. Sedert heeft L. zich rustig ge houden, doch Dinsdagmidag heeft hij weder een soortgelijk stukje uitgehaald. In de woning van den wethouder van gemeentewerken, den heer B. Bakker, aan de Pontanusloan, wierp hij een grooten steen door de ruiten en liet daarop nog andere projectielen volgen, o.a. ten geheele vuilnisbak. De wethouder en zijn echtgenoote bevonden zich in een onder ver trek. Omtrent de aanleiding tot dit optreden be staan slechts vermoedens. L. die in staat van faillissement verkeert, meet zijn met rijkspre mie gebouwde wening verlaten en hij schijnt daarom zijn woede op den wethouder Bakker, die geheel buiten de cjuacstie van woningont ruiming stoot, te willen koelen. Dc sleer.cn- werpcr is in arrest gesteld. SCHEEPSONGEVAL. De Veendam aon den grond. Het binnenkomende stoomschip „Veendam" von de Holland—Ameriko-lijn heeft gisterna middag op de rivier ter hoogte van de Ko ningshaven te Rotterdam aan den grond ge zeten. Zeven sleepbooten brachten het zeer zv/aür geladen schip weer vlot. Er bevindt zich daar ter plaatse een on diepte. Eén der twee Amerikaansche oorlogs schepen, die verleden zomer Rotterdam be zochten, heeft daar bij het uitvaren indertijd ook een oogenblik vastgezeten. VERKEERSONGELUKKEN. Wielrijder door een auto overreden. Gistermiddag te ongeveer 2 uur is een 70- jarige fietsrijder in de Beekerstraat te Pur- mcrend door een auto overreden. De oude man, die vóór de auto had gereden, begon plotseling met zijn stuur te slingeren, waardoor de aanrijding plaats vond. De auto reed over den man heen het water in. De oude man is overleden. DE GROOTE VEENBRANDEN IN Z.O. DRENTHE. Een zeer ernstige toestand. Aanhoudende droogte. Men seint ons nad'er uit Nieuw-Amsterdam: Door onbekende oorzaak zijn, zooals gemeld op verschillende plaatsen zeer ernstige veen branden uitgebroken in Zuid-Oost Drente en wel te Klazienaveen-Noord, Emmer-Erfschei- derveen cn Borger Compascum. Als men zich naar het toone^l van den brand begeeft, ont dekt men reeds von verre boven de velden een grijze damp, terwijl de veenrook weldra te rui ken is. Te Klaziencvccn-Nooid is de brand zeer venijnig. Daar woekert de brand in het veen, zoonis enkele jaren geleden bij den groo ten brand in Valthermond. Hier staan 20H.A. van den heer Veldkamp cn 15 H A. ven do Maatschappij Klazienaveen in brand. Men heeft uit een viertal woningen het huisraad weggedragen. Er wordt met drie brandspuiten gewerkt, n.l. van Ter Apel, Emmen cn van de firma Scholten. Het resultaat is tot dusver zeer gering. Te Borgcr-Compascum kan men den straat weg bijna niet passeeren, omdat dc rook te dik is. Het vuur verspreidt zich hier snel. Er- zijn nog meer spuiten gerequireerd. Men meldt ens nadér uit Compascum De veenbrand, waarvan wij gisteren melding meakten, woedt nog in alle hevigheid vcort. Doordat gistermorgen de wind was komen op zetten, kon men het vuur niet koeren. Moior- branóspuitcn uit Ter Apel, Veendam, Emmcn en van de firma Scholten uit Groningen zijn ter assistentie hierheen gekomen. Vannacht te ongeveer 2 uur is ongeveer 140 dagwerk turf von den vervencr J. v. d. Leest door het vuur aangetast. Thans is de gehcele voorraad zoo goed als verloren. Dc burgemees ter stelt een onderzoek in. Zoo juist ontvangen wij bericht van net uitbreken ven een veen brand te Roswinkelsrvean. TrUoozc dagwerken teruf verbrand. Men seint ons Nieuw-Amsterdam, d.d. heden: In Klazienaveen-Noord, ten Oosten van het Schcltenskanacl, is dc toestand iets verbeterd. Vier spuiten hebben verdere voortgang van het vuur gestuit. Dc spuit van Veendam is weer ingerukt. De spuit van Ter Apel werkt met 450 Meter slanglengte, die van Emmer is met de spuit van Emmer-Erfschciderveen ver trokken naar den turfbrand te Emmer-Erfschei- derveen. Te Emmcr-Erfscheidervecn is de toe stand zeer ernstig. Op tallooze plaatsen ziet men bij aankomst een vuurkolom. Honderden dagwerken turf gaan verloren, Cp één plaats zijn naar schatting 500 dagwerken turf verloren gegaan. In den afgeloopen nacht is ccn nieuwe brand ten Westen van het Schcltcnskanasl uit gebroken, waardcor vele dagwerken turf zijn aangetast. Dc turfbrand in Schoonebcekervecn is te wijten oen het ontstaan van brand in een arbeiderswoning, waardoor turf werd aange tast. Men vermoedt hierq met opzet tc doen te hebben. De wind is neg steeds Oostelijk, maar iets minder. ONWEDER. Onweer cn hagelslag in do resi dentie. Een zeldzaam hevig en langdurig onweer heeft zich gistermiddag boven Den Haag ont last. Het ging.gepaard met een stortregen, die veel van een wolkbreuk had en in een zware en buitengewoon dichte hagelbui overging. Deze heeft twintig minuien onafgebroken ge duurd, toen bedaarde het een oogenblik en scheen de bui weldra afgeloopen tc zullen we zen, maar dadelijk daarop begon het opnieuw lo hagelen cn dezen keer met zulke groote korrels, als wij ons niet herinneren ooit tevo ren gezien te hebben. Men spreekt wel eens van hagelkorrels zoo groot als een duivenei zegt de N. R. Ct. welnu, de korrels, die van middag hier gevallen zijn, waren zeker niet veel kleiner, gemiddeld waren zij zeker zoo groot als een flinke knikker. Eigenaardig was, dat in de tweede bui bijna uitsluitend van zulke groote korrels vielen. Het was een ontzettend zwaar weer, de straten waren in een oogenblik wit als in den winter. Het schijnt echter, dal het niet over de heele stad gehageld heeft, uit Duinoord hoorden wij bijvoorbeeld, dat men ei wel regen, maar geen hagel gehad heeft. Ook in den nabijen omtrek van de stad, zooals to Leidschendam, had men, naar ons werd verze kerd, niets van de bui gemerkt don een afkoe ling in de atmosfeer. Het is te hopen, dat de bui ook naar andere richtingen tot de stad be perkt is gebleven. Een dergelijke bui op het Westland of andere plaatsen in de omgeving zou een onnoemlijke schade aangericht heb ben. Haar hevigheid kon men afmeten aan don toestand van de bcomen cn bloemen na af loop. In het bizonder schijnt het Bezuidenhoul geteisterd te wezen. In de plantsoenen stond er toen de bui over was geen bloem meer on gerept overeind, de straten waren groen van het afgeslagen jonge loof. Zwaar hebben ook de kastanjebloesems te lijden gehad. Wij hebben heesters gezien, waaraan geen blad onbescha digd was. Behalve de hagel heeft ook de bliksem op verschillende plaatsen schade veroorzaakt. Wij hoorden, dot hij in do Schenkstraat een stuk van een topgevel afgeslagen cn in de Stuyve- santstraat een gat in de strnot gemaakt had. De brandweer moest verscheidene molen uit rukken om hulp te bieden tegen overstroo ming tengevolge van den geweldigen regen. In de Cornelis Speelmanstraat waren wij er ge tuige van. dat het regenwater kelders en sous- terrains binnenstroomde, op het van Imhoff- plein kwam de overstrooming van het dak, op vele andere plaatsen hebben zich eveneens overstroomingen voorgedaan. Ook het tram verkeer is door het onweer tijdelijk verstoord. Tijdens het onweer, gistermiddag, ïs de blik sem op verschillende plaatsen in de stad op het geleidingsnet van de electrische tram geslagen. Zoo werd o. a. een draad jn de Breedstraat vernield, tengevolge waarvan het verkeer met lijn 2 ongeveer een uur gestoord is geweest. Gistermiddag omstreeks 4 uur was de Elec trische Centrale tengevolge van het hevige onweder gestoord, zoodat de trams een half uur hebben moeten stilstaan bij gebrek aon stroom. Zwaar oriwecr boven Voorburg. Gistermiddag ongeveer 2 uur heeft zich boven Voorburg een uiterst zwaar onweder ontlast, gepaard aan zwaren hagelslag. Tol van ruiten zijn tengevolge van den hagel stuk geslagen. In een paar warenhuizen gingen pl.m. 1000 en 700 ruiten verloren cn alle groenten zijn plot gehageld. Enkele boomen zijn als het ware kaal gehageld. Ock sloeg op enkele plaatsen de bliksem in, waardoor de telefoon ontredderd werd. Als een bewijs hoe overvloe dig regen cn hagel zijn geweest, diene dat men des avonds 7 uur op verschillende plaatsen nog de hagel kon opscheppen. Hagelsteenen tei grootte van duiveneieren werden op verschil lende plaatsen gevonden. (N. R. Ct.) HEVIG ONWEDER BOVEN OOSTBURG. Twee landbouwschurcn afgebrand. In den afgeloopen nacht ontlastte zich boven Oostburg en omgeving een zeer zwaar onwe der, waarvan de gevolgen niet uitbleven. Twee groote landbouwschuren werden door den blik sem getroffen, n.l. bij J. v. d. Plas te Oostburg cn bij A. H. de Milliano te Waterlandkerkje bij Oostburg. Bij deze bronden kwamen om een vijfial paciden, 2 stieren, 8 kalveren en een varken met biggen. Voorts ging verloren een hoeveelheid strco, hooi, benevens cenig land- bouwgerci. KORTE BERICHTEN. Uitgeleverd. Belgische marechaussees hebben aan dc Neder!nndsche uitgeleverd, H.dc G., cx-station- chef te Dongen, die enkele maanden geleden de stationskas had verduisterd cn daarop naar Antwerpen was gevlucht, waar hij werd ge arresteerd. De aangehoudene is naar het Huis van Bewaring tc Breda overgebracht DF OLYMPISCHE SPELEN. Het C. O. S. behoudt zijn be slissing tot het laatste oogen blik voor. Het Comité Olympische Spelen 1928 deelt ons mede: „Dat het met groote dankbaarheid den bui tengewonen steun erkent van de pers, onder vonden bij de inzemcling der gelden voor 1928; dat het zijn oprechten dank betuigt voor de boven verwachting ontvangen bedrogen, groote en kleine, van zoovelen in den lande uit alle kringen der bevolking; dat het echter nog niet het bedrag bijeen heeft, waarop gerekend moet worden om de Olympische Spelen in 1928 te kunnen houden; dat het, gezien het spontaan tot stand bren gen van een zoo groot aantal plaatselijke com missies, vertrouwt dat de eerstvolgende dagen nog een aanzienlijk bedrag bijeen gebracht zal worden; dat het daarom tot het laatste oogenblik het besluit wil uitstellen om de verantwoording voor het houden der Spelen te aanvaarden." Het bestuur voornoemd doet alsnog een be roep op een ieder, opdat de som, die nog noo- dig is, bijeengebracht kan worden en spreekt de verwachting uit, dat bij een krachtige in spanning els in de afgeloopen week werd ver toond, de Olympische Spelen voor Nederland behouden zullen blijven. Steun der Amsterdamsche Kamer ven Koophandel. Men meldt ons uit Amsterdam In de Kamer van Kooph. werd gisteren be handeld 'het voorstel om ten bc-hoeve van het houden van dc Olympische Spelen te 'Amster dam een geldelijke bijdrage te verleenen ten bedrage van 10,000, en deel te nemen in het waarborgfonds tot een bedrag van 15,000. Het bureau, zoo zêidc de voorzitter, wenschte hier nog aan toe te voegen, dat deze steun zal geschieden ender de uitdrukkelijke voor waarde, dat niet alleen de geldelijke administra tie in honden moet blijven van de financieele commissie, moor dat ook het financieel beheer meet geschieden volgens ccn, in overleg met de financieele commissie op te maken cn door die commissie goed te keuren gedetailleerde be grooting, alsmede tot overschrijving van de posten van deze begiootirxg door het uitvoe rend comité op andere plaatsen, krachtens uit- diukkelijke goedkeuring van de financieele commissie. Nadat eenige leden het voorstel hadden aanbevolen, werd het met algemeene stemmen aangenomen. Gift voor de Fricschc K. v. K. Dc Kamer van Koophandel cn Fabrieken in Friesland heeft in haar Maandag gehouden vec- gedering besloten 1C00.beschikbaar' te Stellen voor het N. O. C Een gift van 25.000 van Edward W. Bok. Onze landgenoot, de heer Edward W. Bok te Philadelphia, zendt aan de Tel. uit Ame rika hot volgende telegram „Onder voorwaarde, dat het fonds voor do G^ympischo Spaden bijeengebracht wordt, ben ik bereid daarin 25.000 te storten. De Ne derlanders mogen deze gelegenheid niet voor bij loten gaan om zich voor het forum van de wereld te vertoonen als een vooruitstre vende notie." Nog 10.000 uit Den Haag te wochten. In de gisteravond gehouden buitengewone vergadering van de Vereeniging tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer te 's Gra- venhoge, Scheveningen en Omstreken, deelde de heer Kropveld mede, dat in de K. v. K. te den Haag een voorstel zal worden behan deld, om 10.000 beschikbaar te stellen voor de Olympische Spelen, n.m. 5000 als waar borgsom cn 5000 voor de inschrijving. Uit de vergadering werd nog aangedrongen, op het voeren van een actie ten bato van de Olympische Spelen, waarop de voorzitter, burgemeester Patijn, mededeelde, dat de actie voor de Spelen reeds op andere wijze te Den Haag gerogoniseerd is. Een lid van de Anglo-Batavian Society te Londen is bereid ƒ10.000 a fonds perdu voor de Olympische spelen te storten indien er ten minste nog 9 andere personen zijn, die zijn voorbeeld willen volgen. De Nederlandsche Zwembond neemt voor I0C0 deel in het waarborgfonds van het Nederl. Olympisch Comité. Dc mccning van bekende Nederlanders. Onder dezen titel publiceert de „Revue der Sporten" een aantal verklaringen van voor aanstaande Nederlanders Dc Minister van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschappen, dr. De Visser, schreef o.a.: „De ölympicde staat onder de leiding cn het toezicht van degelijke en ernstige perso nen, die dc uitwassen van de sport willen uitsnijden en dezen stroom in een goede bedding willen leiden. Juist als christen juich ik danrom van harte hun streven cn hun werk toe. Als bewijs van dien ernst dienen de wij- dingsdienstcn vóór het houden der Olympia den, waarin tegen tie afgoderij ven het lichaam wordt gewaarschuwd en waarin op het „mens sana in corpore sono" wordt aangedrongen, als bewijs daarvan strekt ook do bereidvaar digheid van het comité om aan den wensch der Regeering ten aanzie^ dersluiting op Zondag te voldoen. Menige volksbeweging is reeds ontglipt aan de handen der christenen, omdat zij, in plaats van haar van binnen uit te reinigen, begonnen haar te verketteren en zoo ontstond schade, die nooit meer was in te halen. Datzelfde gevaar duchtte en ducht ik hier. Wie onder mijn medechristenen dit gevaar ziet en wil keeren, steune krachtig ook geldelijk de Olympiade van 1928 te Amsterdam, en ga niet uit den weg voor een waan van den dag I" De minister van marine, de heer E. P. Wes- terveld, was van mecnirig, dot de O. S. krachtens hun beginsel zijn een krochtme ting tusschen natiën in vreedzamen, eerlijken en loyalen strijd, zonder kans op materieel ge win. Een strijd waarin de nationale gedochte zich kan uitleven in internationale samenwer king. Het kan r.aar zijn meening ons land slechts tot eer, nimmer tot oneer strekken om te bevorderen, dat dergelijke Spelen bin nen zijn grenzen worden gehouden. DE CANDIDAATSTELLING VOOR DE TWEEDE KAMER. De in den kieskring Utrecht ingediende candidatenlijsten. Gister zijn ter gemeente-secretarie ten stad- huize te Utrecht ingediend de navolgende lijsten met canaidatcn vcor de aanstaande Kamerver kiezingen: DEMOCRATISCHE PARTIJ. T. Prof. mr. J. E. Heeres, 's Gravenhage. 2. Mej. W. A. H. A. v. d. Pnuvcrt, Utrecht. 5. Gerh. van Dijk, Amsterdam. 4. Mr. A. Leijdensdorff de Leeuw, Amster dam 5. K. Dilling, Zutfen. 6. Mevr. H. D. J. van Biema—Hijmans, 's Gravenhage. 7. J. A. van Sijn, Rotterdam. 8. Mevr. A. Schwier-Rutters, Amsterdam. 9. Dr. R. de Waard, Groningen. 10. Gen. J. W. Kcclemans Beijnen, 's Graven hage. 11. Mevr. W. Willink-Altes, Amsterdam. 12. J. N. de Jong, Rotterdam. 15. A. S. Witmans Mzn., Leiden. 14. Th. B. v. Dill, 's Gravenhage. 15. H. S. Eriks, Petten. 16. A. van Gent, Waalwijk. 17. B. Israel, Arnhem. 18. W. J. Krewinkel, Kerkrade. 19. D. P. Harting, Amsterdam. 20. H. F. Tillema, Bloemendaol. VEREENIGING VRIJDENKERS NAAR HET PARLEMENT. 1. J. Hoving, Amsterdam. 2. Jos. Th. M. van Veen, 's Gravenhage. 5. F. W. M. Uzeret, Amsterdam. 4. J. T. Veltkamp, Amsterdam. 5. M. H. Vlothuis, Amsterdam. 6. W. Hovers, 's Gravenhage. 7. J. J. Schoeffelenbirger, Helder. 8. G. H. Welkers, Roermond. HERV. (GEREF.) STAATSPARTIJ. 1. Ds. C. A. Lingbeek, Reitsum. 2. Drs. J. J. Woldendorp, Groningen. 3. G. Nieuwenhuijsen, 's Gravenhage. i 4. W. Buiding, Rotterdam. 5. Ds. L. C. W. Ekering. 6. A. J. te Loo, Delfstrahuizen. 7. G. J. Prins J.Czn., Oldebroek, 8. W. A. Boers, Amsterdam. 9. J. V. Pla$, Velp 10. D. B. Michon, 's Grovenb^re.' STAATKUNDIG GEREF. PARTÜ. T. G. H. Kersten, Ierseke. 2. P. Zandt, Delft. 3. P. v. d. Mculen, Kampen. 4. E. Kuijk, Amsterdom. 5. A. J, Kersten, Rotterdam. 6. J. W. van Houdt, Herkin gen. 7. D. Kcdde, Zoutelonde. 8. W. A. van Os, Wageningen. 9. C. B. van Woerden, Akkrum 10. A. Hocgendijk, Zeist S. D. A. P. I. Th. v. d. Waerden, Amsterdam- 2. B. J. J. Wijkamp. Baarn. 3. J. J. Reijnders, Utrecht 4. R. Boomsma, Utrecht. 5. R. van Gaasbeek, Utrecht 6. Mevr. H. B. Bakhuis-Woltcrs, Zeist. R.-K. STAATSPARTIJ. T. Mr. A. L M. I. Baron van Wijnbergen, Utrecht. 2. Mr. J. R. H. van Schaik, s Gravenhage. 3. J. G. Suring, Maorssen. 4. L. F. J. M. Baron van Voorst tot Voorst, T well o. 5. G. Bulten, Voorhout, i 6. C. Knigge, Wilnis. 7. J. H. A. L. von Frytag Drabbe, Amster dam. 8. J. M. H. v. d. Grinten, Velp 9 Dr. J. F. J. ten Berge, Utrecht 10. J W. H. W. Meijer, Arnhem. ANTI-REV. PARTIJ 1. H. Colijn. 2. V .H. Rutgers. 3. Th. Heemskerk. 4. J. J. C. van Dijk. 5. L. F. Duymser van Twist 6. J. Schouten. 7. E. J. Beumer. 8. H. Visscher. 9. J. A. dc Wilde. 10. C. Smeenk. II. A. Zijlstra. 12. J. G. Scheurer. 13. H. Bijleveld. 14. C. .v d. Heiwei. 15. H. A. Leenstra. 16. Th. Heukels. 17. A. Colijn. 18. G. Hofstede. 19. H. Aniclink. 20. Dr. H. A< Dambrinx. CHRIST. HIST. UNIE. 1. Dr. J. Schckkingr Leiden. 2. Jhr. Dr. D. J. de Geer, Arnhem. 3. J. R. Snoeck Henkcmans, 's-Gravenhage, 4. Dr. J. Th. de Visser, 's-Gravenhage. 5. J. A. Bakker, Menaldum. 6. J. Weitkamp, Stad Hnrdenberg. 7. J. M. Krijger Jr., 's-Gravenhage.' C. Mej. Dr. C. F. Katz, Amsterdam 9. H. W. Tüanus, 's-Giavcnhage. 10. Dr. H J. Lovink, ASphen n. d. Rijn. 11. Dr. C W. Th. Baron van Boetzelacr van Dubbeldam, dc Bilt 12. Jhr. Dr. J. W. H. Rutgers van Rozen burg, Baain. 13. Joh. Longman, Groningen. 14. P. J. Nahuiscn, Utrecht. 15. Dr. A. A. van Rhijn, Amsterdam. 16. J. ter Haar Jr., Amsterdam. 17. J. Knoppers, Meppel. 18. H. van Boeyen, Voorburg. 19. W. F. C. v. d. Broek, Zwolle. 20. T. Krol, Uithuizcrmeden VRIJZ. DEM BOND. 1. H. P. Marchant. Scheveningen. 2. P. J. Oud, 's-Gravenhcge. 3. Mevr. B. Bckker—Nort, Groningen. 4. Th. M. Kcetelaar, Amsterdam. 5. F. E. H. Ebels, Nieuw-Beerta. 6. A. M. Joekes, s-Gravcnhage. 7. S. J. L. van Aaltcn, Rotterdam 8. Mevr. H. W. B. van ItallieVan EmbxW Leiden. 9. J. Wellemon. 10. Klaas de Vries. 11. E. Bredewout. 12. E. J. Abrahams. 13. D. Kooiman. 14. W. K. D. Lustig. 15. J. J. van Capellc. 16. J. v. d. Brink. 17. J. de Nobel. 18. H. B. Berghuys. 19. K. Steyn. 20. E. W. Goedhart. BOND VAN BELASTINGBETALERS.: 1. C. H. A. v. d. Mijle, Heeze. 2. M. A. Jocobsen, Haarlem. 5. Tj. N. Adema, Alkmaar. 4- P. J. van Lookeren Campagne, rc-TC"1 Sum. 5. A. Jeronimus, Middelburg. 6. J. Ivens, Deventer. 7. Th. Tjeerde, Workum, 8. W. Lubberink, 's-ravenhagev 9. H. A. van Dalsum, Hulst. PLATTELANDERS BOND, RICHTING BRA AT 1. A. Braat, Hekelingen. 2. A. v. d. Hoven, Alblasserdom. 3. A. G. Reitsemn, Appelscha. 4. J. Oosterman, Rolde. 5. C. Vervocm, Herwijnen. 6. C. In 't Veld, Vroomshoop 7. G. ter Beek, Klein Drine. 8. P. Schering, A.D.zn., Beets (N.H.) 9. A. H. Verwey, Berkel en Rodenrijs. 10. A. J. Knobbout, Zoclmond. 11. Mevr. F. K. Buwalda—Tonckens, Ooster* wol de. 12. H de Vries, Joure. 13. J. Homan, Harkstede. 14. R. Bossinade, Nictap (Reden.) 15. Joh. Michielsen, Zwammerdam 16. H. G. Boerema, Groningen. 17. F. Bokma, Heerenveen. 18. P. J. Rosenboom, Bodegraven. 19. P. A. Timmers, Hekelingen. 20. J. Laay, Oostvoorne. 17. NATIONALE PARTIJ 1. J. de Leeuw, Scheveningen, 1 2. C. 'A. Vis, 's Gravenhage.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 6