AMERSFOORTSCH DAGBLAD „DE EEMLANDER" Zaterdag 30 Mei 192.5 DEÜDE BLAD. BINNENLAND. 23e Jaargang Mo. 280 Mode. Mijn vorigen brief eindigde ik met een paar stoffen op te noemen, die geschikt zijn voor tennis-jurken. Daar wil ik nu nog even op te rugkomen. Er is n.l. op het gebied der tennis-kleedij een groote verandering ontstaan in de laot- stfr jaren. Nog niet zoo heel lang geleden tennisten wij in zwaar geplooide wijde rok ken, vrij lang en om het middel zoo nauw, dat wij er, bij het hard naar een bal toeloo- pen, buiten adem van geraakten. Tot overmaat van ramp droegen wij er dan nog lief gegar neerde hoeden bij met een stijven breeden rnnd of een dito slappen, die ons -het vrij uit zien beletten, en een absolute lastpost waren op de tennisbaan I Hoe heel anders is het nu I Kijk maar ëens in de geïllustreerde tijdschriften naar de foto's van Suzanna Lenglen en haar collega's I Aar diger plaatjes zijn er al haast niet denkbaar I Vrijer, vlotter kleeding evenmin Er zijn na tuurlijk ook al weer tennisspeelsters, die het „te ergvinden, maar dat zullen wij maar boeken op rekening der jaloezie, want geen meisje qf jonge vrouw, die zelve de heerlijk verruimende en stalende tennissport beoefent, zal e^n voorstandster van knellende banden en lange, het loopen-bemoeilijkende, nauwe rok ken zijn. Als ik ooit die om miin beencn slin gerende dracht van een rok verfoeid heb, dan is het op de tennisbaan, waar zoo'n ding er schuld van kan zijn, dat je net een bal moet missen I De trgenwoordige mode van jurken aan één stuk, of jumpers met plooirokjes zonder cein tuurband, is wel uiterst geschikt voor de sport. Zij zijn kort en met heel kleine mouwen, zoo dat wij er ons in alle opzichten vrij in kunnen bewegen. Een tennisiurk moet zóó zijn, dat wij, wel ken slag we ook makenfore- of backhand, overhaed service of volley, nooit eenigen hin der van onze kleeren ondervinden. Het onder goed behoort daar reeds op berekend te we zen, want het geeft natuurlijk niets, al valt een bovenjurk nóg zoo ruim, als het schouder- bondje van uw dessous een lus om uw Arm maakt cn u hindert bij eiken slag I Neem ondergoed voor sportdoeleinden uit één stuk en denk er vooral aan niet te weinig aan te trekken, want bij het snelle bewegen in de volle zon komen de lichuamslijnen altijd scherp uit. Een sport-girl moet er in de eerste plaats voor zorgen er eenvoudig en hoogst fatsoen lijk uit te zien. Kleuren staan heel vroolijk op het tennis veld, maar zij verschieten spoedig en dan is het mooie er al weer af. Neem daarom liever wit, dat kon bovendien vaker gewasschen wor den en staat altijd frisch u kunt dan door een aardig wollen of tricot manteltje met een bij- passenden hoed wat kleur in uw verschijning brengen. Kousen en schoenen zijn natuurlijk spierwit. Ik ben sterk tegen het dragen van zijden kousen op het tennisveld dat staat pa- rodeachtig en slordig. Want zelfs tusschen de duurste zijden kousen zitten paren, die on sterk zijn. Een draadje, dat los laat, is het be gin van -een ladder en wordt heel gauw een reusachtig gat. Katoenen kousen zijn veel geschikter voor deze sporthet schijnt, dat kleine katoenen zooltjes in den schoen een goed hulpmiddel tegen het goten-in-de-kousen-knjgen zijn. Zij vormen bovendien een uitstekende bescherming voor al te gevoelige voeten. Het oogenkapje, dat in de zonnige Riviera door allen op 't tennisveld gedragen wordt, heeft in ons landje van meer regen dan zonne schijn nog niet veel succes natuurlijk. Ik zelve houd er niets van. Onlangs zag ik een mixed double spelen, waaibij de meisjes zoo'n kapje cn de jongens een hoofddoek droegen. Het gaf den indruk van een hospitaal-club I De meis jes leken ooglijdsters, de jongens gewonde sol daten I Een dergelijke dracht is goed voor men- schen, die geregeld in alle wedstrijden uitko men en zich dus dagelijks druk moeten oefe nen, maar voor amateurs acht ik het overbo dig. Het flatteert niemand om er patiënt-achtig uit te zien; het staat alleen aanstellerig en over dreven. Ik vind een klein tricot mutsje, een tulband of een tocque veel en veel aardiger en precies even dienstig, want luchtig, en juist ge schikt om het hoar netjes te houden. Als u het nu vervelend vindt om met zoo'n ding op door de stad naar het veld te fietsen, dan zet u eerst een hoed op en steekt het mutsje in uw zak. over 't algemeen het vlotst en worden ook in jumpers het liefst gedragen. Bovendien moet u ergens, hetzij links op uw jumper of rechts op uw rok, een klein zakje hechten voor uw zakdoek het is zoo lastig dien niet bij de hand te hebben en om hem, zoools de meeste dames doen, boven in uw blouse te steken, is vooral bij warm weer niet frisch. Nu zal ik nog een paar jurken bcschrijv geschikt voor meisjes, die wèl tennissen, maar daarnaast ook nog een massa andere dingen hebben te doenmet andere woordeneen toiletje, dat evengoed op kantoor, bij de wan deling, op een fietstocht, in huis als op het tennisveld kon worden gedragen Ik raad u echter non om deze jurken, die natuurlijk niet zóó wijd cn kort ktinncn zijn, als die, welke uitsluitend bij het tennissen gebruikt worden, aan weerskanten opzij van een vsplitje te voor zien, die met drukkertjes sluiten dan kunt u die open maken, tijdens het spel of op de fiets, als do rok don te veel opkruipt. Maar vergeet vooral niet om het splitje heel solide vast te naaien boven den bovensten drukker, anders sch°urt de rok daar dadelijk uit. Een hemelsblauw linnen jurk heeft een klein openvallend kraagje, dot ook gesloten gedra gen kon worden, en mouwtjes tot halverwege den elleboog. Het is een absoluut glad, recht afhangend mod-d met een ceintuurtje van een halve handbreedte op heirphoogte. Langs do gehecle lengte der jurk van of de halsopening tot oen den zoom loopt een bies van blauw linnen in een donkerder nuance, die even brood is als de ceintuur. Op het gedeelte boven de ceintuur, zitten zes blamve knoopen. De mouw tjes zijn ook met zoo'n bies afgemaakt. Op het kraagje worden twee donkerblauwe blokjes ge hecht en op het ceintuur ziin twee miniatuur- zakjes gemaakt, aan elke kant één. Het is een allerliefste, eenvoudige jurk, die vooral blonde meisjes flatteeren zal. Een andere is gemaakt van gestreepte zijde of shantung. De grondkleur is beige of lever- tint, naturel in ieder geval een lichte nuance van bruin De streep kan blauw, rood, bessen- sapkleur, goudgeel, zwart, gToen, lila zijn, net wat u wilt, als het maar met de grond-nuanre harmonieert. Maak nu het lijfje en ook dc korte mouw van verticale strepen, en den rok, die op heuphoogte begint, van horizontale, dan kriigt u een vlotte combinatie. Het lijfje heeft een smollen witten kraag, die van achteren rondloopt en van voren eindigt in een revers naar de linkerheupmaak het hier met een lossen strik van de japonstof af. In deze jurk moet een klein wit vestje worden gedragen. Ook langs de mouw valt een witte, omgeslagen manchet. De rok is strak en vrij kort. Onder den strik van het revers moet de rok echter een plooi hebben tot onder aan toe anders valt de jurk zoo leclijk met loopen. Deze plooi behoort een inspringende stolpplooi te zijn. Wanneer u hierbij een klein strooien hoedje draagt in de kleur van de grondstof en gegarneerd met lint in de tint van dc strepen, heeft u een heel aardig geheel, dat voor ver schillende doeleinden te gebruiken is. Het beste model voor een tennisjurk is een glad, onopgesmukt lijfje, zonder of met heel korte mouwen, aaneen tot dc knie, reikenden, eenvoudig geplooiden rok. De jurk moet één geheel zijn. Als u wat gezet is, raad ik u aan cm het lijfje onder de arm wat ruimte te ge ven, anders trekt het daar zoo leelijk, wanneer u uw lichaam beweegt. Of u al of niet een ceintuurtje draagt over de aanhechtingslijn tusschen rok en lijfje, wat voor halsopeningrond, ovaal of V-vormig u kiest, dat is bijzaak en hangt van uw gezicht en figuur af. De V-halsjes, afgemaakt met een strik of een kleine lange das in een inodekleurtje staan MR. M. I. DUPARC. f Administrateur aan het depar tement %u»n O., K. cn W. te Pa rijs plotseling overleden. Gistermiddag heeft de minister van onder wijs, kunsten cn wetenschoppen van onzen ge zant te Parijs bericht ontvangen dat dc admini strateur, chef vah de ofdeeling kunsten en we tenschappen aan zijn departement, mr. M. I. Duporc, die in verbond met de kunstnijverheids- tentoonstelling te Parijs vertoefde, aldaar plot seling is overleden. De heer Duporc is 2 Aprii 1870 te Leeuwar den geboren cn bereikte dus den 55-jarigen leeftijd. Aanvankelijk heeft hij te Leiden in letteren gestudeerd, daarna in de rechten. No zijn promotie trad hij in ambtelijken dienst, n.l. als adjunct-commies, in welke functie hij onder minister Borgesius benoemd werd aan de afd. Kunsten en Wetenschappen van het Dep van Binnenlandsche Zaken. In zijn ombt hoeft de heer Duparc veel tc danken gehad aan de vriendschap van den heer Victor de Stuers. Hij doorliep verschillende rangen onder leiding van mr. Roycr, den toen- maligen chef van de afdeeling. Hij is deze opgevolgd als hoofd der afdee ling en werd 1 Januari 1919 benoemd als ad ministrateur bij de inmiddels near h'et Depar tement von Ond., K. en W. overgegane afdee ling. Bij vele officieele gelegenheden heeft de heer Duporc den minister vertegenwoordigd. Op verschillende kunsttentoonstellingen in het bui tenland heeft bij vcor de belangen van de Nederlondsche kunst gewaakt. No de verwoes ting, in het begin van den oorlog van de be kende bibliotheek te Leuven heeft de heer Duparc in Nederland krachtig medegewerkt tot herstel van deze boekerij. Ook voor de belan gen van de Rijksmonumenten-commissie heeft de overledene zien beijverd De heer Duparc was ridder in de Orde van den Ncderlandschen Leeuw, commandeur in de Orde van het Legioen van Ber van Frankrijk en ridder der Orde van de Kroon van Belg-ië. De correspondent te Parijs der N. R. Ct. meldt De plotselinge dood van mr. Dupore moet diepe verslagenheid teweeg brengen. De ten toonstelling voor toegepaste kunst had Kern de laatste weken weer nauw tot de Ncderlandsche kolonie hier gebracht. Men kende hem al sinds de Ncderlandsche tentoonstelling in de Jeu de Paume-zaal en waardeerde de frissche werk kracht en geestdrift, als het erom ging, zijn doel te bereiken. Onlangs had de heer Loudon gelegenheid hem in verband met de voorbe reiding van Nederland's deelneming aan de ten toonstelling warm te prijzen, gelijk hij vroeger voor die andere tentoonstelling gedaan had. Mr. Dupare klaagde Zondag over een lichte ongesteldheid, maar niemand, hijzelf allerminst, zag den toestand donker in. Woensdag voerde hij aan tafel bij de opening van ons paviljoen namens den minister het woord; toen voelde hij zich minder, maar daarna scheen het weer be ter te gaan. Gister zou hij met mr. en mevrouw Westendorp en juffrouw Nelly Duys Asscher's diamantfabriek bij Parijs bezichtigen. Op het o ogenblik van wegrijden viel hij dood neer een hartverlamming hod een plotseling eind aan zijn welbestede leven gemaakt. Zoodro dc gezant het overlijden vernam liet hij in hot legntiegcbouw ccn kamer inrichten om het stoffelijk overschot tc herbergen tot de overbrenging naar Nederland, wat misschien Zondag znl geschieden. GEMEENTERAAD VAN ROTTERDAM. Dc vermenigvuldigingsfactor en dc salarisverlaging. De gemeenteraad van Rotterdam heeft gis teren na een tweedoogsch debat de beraad slagingen over den vermenigvuldigingsfactor en de salarisverlaging tot een einde gebracht Een amendement-Van Anlten (om de k»r- tin van 2 pet. tot een maximum van 60 te verhoogen met ƒ3.50 voor elke f 100, wo'ar- mede dc wedden 3000 te boven gaan) is aangenomen met 21 tegen 10 stemmen. Het voorstel van B. cn W. van de 2 tij delijke salarisverlaging wordt aangenomen met 22 tegen 18 stemmen. Met 23 tegen 17 stemmen wordt aangeno men een voorstel om stappen te doen tot ver laging van wedden van burgemeester enz. Met 21 tegen 14 stemmen wordt aangeno men een voorstel-de Meester inzake tijdelijke verlaging van de wedden der wethouders m?t 500. In stemming komt hierna het voorstel tot vaststelling van den factor voor de inkomsten belasting 1925—26 op 1.3. Het wordt aangenomen met 23 tegen 17 stemmen. (Tegen S.D. en C.P.) TE EMMERIK IS BESLAG GELEGD OP HOLLANDSCH SPOORWEGMATERIAAL. De gevolgen van ccn door de directie verloren proces over een loon vordering van haar Duitsch personeel. Men meldt uit Emmerik aan Hot Volk: De directie der Nedcrlundsche Spoorwegen heeft het proces met het in haar dienst ztinde Duitsche personeel over de loonbetaling in Mar ken verloren. Gedurende het inflntietijdperk wej-d de Mark tegen 0.05 hij de loonbetaling berekend. Do rechtmatigheid hiervan werd door vier leden der Ncderlandsche Vereeniging vnn Spoor- en Tramwegpersoneel betwist en de Duitsche justitie stelde hen in het gelijk. De spoorwegdirectie moet het te weinig betaulde loon, ongeveer 8000 plus de gerechtskosten betalen. Dit schijnt niet te zijn geschied. Want Donderdagmorgen werd gerechtelijk beslag ge legd op twee Hollandsche locomotieven. Het Volk teekent hierbij aan Nader ingeworttten informaties bij de directie te Utrecht, bevestigden in hoofdzaak, wat onze correspondent hierboven meedeelt. Vrijdagmorgen is n.l. aan de directie van de Ned. Spoorwegen te Utrecht telegrafisch me dedeling gedaan, dat beslag is gelegd op een locomotief cn een vat olie. Verder is tc Utrecht niets bekend. Men achtte het dus niet onmogelijk, dat ook nog een tweede locomotief in beslag genomen zou zijn, moor hieromtrent kon men ons niets mededeelen. Ook van de reden dezer beslaglegging is men te Utrecht niet op de hoogte. Een odjunct is naar Emmerik vertrokken om een onderzoek in to stelleti. HET ONTSLAG VAN DEN SECRETARIS VAN EGMOND AAN ZEE. Een nader onderzoek ingesteld. Naar gemeld wordt, wordt in zake het ont slag van den gemeentesecretaris te Egmond aan Zee, naar aanleiding van een later ingeko men schrijven een nader onderzoek ingesteld. Een gevolg hier/a is, dot de beslissing nog eenigen tijd wordt aangehouden. DE OPRUIING TE TIEL. De beklaagde door hef Hof tc Arnhem opnieuw vrijgespro ken. Hei gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den secretaris van den Inter. Anti-militaristenbond G. te Maar tensdijk, die terecht heeft gestaan wegens het bezigen van opruiende woorden in een te Tiel gehouden openbrc vergadering. Bekl. werd door' de rechtbank te Tiel vrijgesproken. Het erechtshof te Arnhem heeft thans dit vonnis bevestigd. DE VALSCHE FRANS IIALS. De verkooper betaalt alles terug. De zaak van 't valsch gebleken manspor tret van Frans Hals. dat door den heer Men- sing te Amsterdam was gekocht cn waar voor Dr. Hofstede de Groot aan don verkoo per den heer De Haas in Don Haag een certificaat van echtheid had gegeven, die zaak is processueel afgeloopen Na het positieve rapport van de deskundigen, had de verkooper er genoeg van. Hij heeft, naar de Tel. verneemt, het schilderij teruggeno men, na betaling van de hoofdsom met ren te cn kosten. De zaak is derhalve bij de Haagsrhe Rechtbank van de rol geroyeerd DIEFSTAL VAN TRANSITOGOEDEREN TE ROTTERDAM. Een zaak van meer dan 20 beklaagden. De rechtbank te Rotterdam is Donderdag met de behandeling van een groot aantal za ken, verband houdende met de diefstallen van transito-goederen, die in den loop van het vorige jaar in de Rotterdamsche haven op groote schaal werden gepleegd, begonnen. In totaal zouden gisteren en volgende dagen ruim 20 beklaagden terecht staan. In October van het vorig jaar werd ontdekt, hoe transito-goederen, die uit Duitschland en verschillende andere landen via Rotterdam naar Engeland verzonden waren, gestolen werden. De sleeperspatroons de Gebr. S. bleken de hoofddaders. Deze haalden de goederen van het station af, doch voordat deze naar de sche pen, die ze verder zouden transporteeren, werden gebracht, werden ze eerst naar den stal van de Gebr. S. op den Goudschen Rij weg gebracht. Daar werden de kisten of balen geopend en de inhoud gedeeltelijk gestolen. De tijd, door de belasting-ambtenaren gege ven om de goederen te vervoeren van het sta tion naar de boot, werd nimmer overschre den, zoodat geen argwaan werd gewekt. Toen de politie de zaak ging onderzoeken, bleek, dat men met een enorm vertakt complot te doen had. Arrestatie op arrestatie volgde, ter wijl voor tienduizenden guldens aan goederen in beslag genomen werd Na een langdurige instructie werd gister morgen de eerste van de groote reeks zaken behandeld. Terecht stond de 49-jarige koopman S. R., gedetineerd; verdacht van heling van een ge deelte der gestolen poederen. No het getuigenverhoor eischte het O. M.f waargenomen door mr. Schutter, 1V: jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 4 Juni. DE Z.G. DUPLOLAMP. Bij rechterlijke uilspraok nis géén verblindende lomp gcqunlificeerd. Het kantongerecht te Leeuwarden heeft vrij gesproken S. O., te Hilversum, von het ten laste ^legde, dat hij op 18 Maart j.l. binnep de bebouwde kom van Leeuwarden als bestuur der van een motorrijtuig dit heeft laten staan op den voor openbaar verkeer bestemden rij- w g, terwijl dat motorrijtuig was voorzien von verblindende verlichting. De kantonrechter .overwoog dat de Philips-duplolompen, waarvan beklongdes auto voorzien was, goed gemon teerd waren, dat de gloeilampen, waarop de lichten bij het gedempt branden zijn gescha keld, zijn geplaatst in een metalen kapje, zoo dat de stralen slechts op de bovenste helft van den reflector vallen dat de gloeilampen .zich een weinig voor het brandpunt bevinden, ten gevolge waarvan de lichtstralen, die op dc bovenhelft vnn den reflector vallen, beneden waarts waren gericht en niet verblindendat de lichtstralen, welke op dc onderst? helft van den reflector vallen cn boven de horizontale richting zonden worden teruggeworpen en daardoor zouden kunnen verblinden, door voor meld metalen kapje worden onderschept en dus ook niet verblinden. FRAUDE MET POSTSPAARBANKBOEKJES. Een eisch van 8 maanden gevangenisstraf. Men meldt ons uit Amsterdam Voor eenigen tijd hebben voor de Amstcr- damsche rechtbank terecht gestaan twee jonge mannen, in dienst bij de postadministratie. De één vroeg in vele plaatsen van ons land spaar bankboekjes aan, waarop hij gefingeerde be dragen invulde, welke hij daarna afhaalde. De andere jonge man was medeplichtig en nam geld, uit dit misdrijf verkregen, in ontvangst. De eerste werd veroordeeld, doch tegen den tweeden beklaagde werd destijds een nader onderzoek gelost. Dit had heden plaats. Een aantal getuigen, meest postambtenaren uit Rot terdam en Den Haag, werd gehoord. Het Openbaai Ministerie, waargenomen' door Mr. Reylingh, handhoefde den eisch van 8 maan den gevangenisstraf. De verdediger, Mr. Pau- weis, pleitte clementie en vroeg zoo mogelijk veroordeeling met aftrek der preventieve hech tenis. Uitspraak II Juni. EEN FAMILIEDRAMA. Een zoon doet een uunslag op zijn moeder. Uit Haarlem wordt aan De Tijd gemeld Gisternacht 12 uur kwam een jongen van 15 jaar, die in Amsterdam bij zijn vader woont, eonschellen onn de woning van zijn moeder aan de Kleverlaan. Na eenigen tijd bellens deed de moeder open. Daarop heeft de jongen haar met een revolver geschoten. Hij trachtte te vluchten, doch men wist hem te vatten en htm naar liet politiebureau te brengen. Daar verklaarde hij van het gebeurde geen spijt *e hebben. Daar hij een hekel aan zijn moeder had, heeft hij het plan alleen beraamd. De vrouw, die niet levensgevaarlijk werd ge wond, moest nochtans naar het ziekenhuis wor den gevoerd. Wij lezen hieromtrent nog het volgende Een zeer tragische gebeurtenis speelde zich gisternacht te Haarlem af. Een I5-jarige jon gen, J. A. B., scholier te Amsterdam, wonend bij zijn vader te Amsterdam, trok Donderdag avond naar Haarlem naar het huis van zijn moeder (de oiiders zijn gescheiden) aan de Klevcrlaan, waar hij te ongeveer half een 's nachts aanbelde. Do moeder opende de deur, waarop dc jongen onmiddellijk een revolver op haar afschoot. De kogel trof de vrouw in de kaak. De jongen besprong daarop zijn moe der, en sloeg haar met de revolver in het ge laat en op het hoofd. De moeder, die om hulp riep, slaagde er niet in den aanvaller tegen te houden. Deze ontkwam over schuttingen en langs landerijen achter het huis. In den Klop persingel ontdekte hij een bootje, ging daarin en trachtte de overzijde van het Spaarne te bereiken, wat hem door den wind belet werd. Andere pogingen werden gedaan bij de duc- dalvcn in de nabijheid van den spoorbrug, maar deze mislukten. Toen de jongen daarop wilde klauteren, viel hij in het water. Twee vfeschers, die het geval verdacht vonden, roei den naar den drenkeling en haalden hem in de boot, waarop zij hem n^ar het politie-bureau brachten. Daar vertelde de jongen wat hier boven verhaald is. Hij voegde er aan toe, dat hij opzettelijk voor dit doel uit Amsterdam was gekomen. Aan zijn moeder had hij een hekel. Spijt van zijn daail had hij niet. De politie vond in de gang van het perceel aan de Kleverlaan een revolver klein kaliber, waarin 5 patronen. Wapen en kogels werden iq beslag genomen. Een in den nacht ontbo den genesheer, die de gewonde onderzocht, achtte levensgevaar niet aanwezig, doch vond het raadzaam, dat de getroffene in de Maria- stiohting werd opgenomen. Men vermoedde, dat de kogel nog in de wonde was. De pa tiënte zal nog eenigen tijd in de Maria-stich- ting moeten verblijven. De 15-jarige J. A. B. werd in bewaring gesteld. EEN KLOEKE REDDING. Een luitenant ter zee redt een matroos. Blijkens de jongste mail-berichten is het den luit. ter zee 3e kl. C. J. W. van Waning, ge plaatst aan boord van de onderzeeboot K IX, op 8 April jk in de Ceramiee, waar toen de Pelikaandivisie vertoefde, mogen gelukken een inlandsch matroos, die bij het hi.jschen van de vlag op de K VIII in zee viel, te redden. Den man in gevaar ziende, sprong de jongo officier onmiddellijk in zee. Hooge golven, die redder en drenkeling beiden onzichtbaar maakten, belette hem de lijn lo grijpen, die van de K VIII werd toegeworpen. Een geluk kige wending stelde deze onderzeeboot in staat beiden behouden aan boord tc holen, waar de reeds bcwustclooze drenkeling spoedig werd bijgcbrucht en luitenant Vnn Waning door den divisiccommandont cn de officieren werd geluk gewenscht met zijn koene daad. VERKEERSONGELUKKEN. Een auto te water. Gisterenavond omstreeks halfticn reed een kleine particuliere auto, waarin een damo en een heer van vrij jeugdigen leeftijd zaten, le Haarlem thuis behoorende, in de richting van dc Sorphatistrnnt den Amstel tc Amstcrdom af. De dame chauffeerde. Zij waren de brug van den Amstel over de Keizersgracht gepasseerd en reden daarna op do brug aan over de Prin sengracht. Halverwege de helling von die brug scheen do outo het niet te kunnen hnlcn; de wa gen reed met vrij groote snelheid achteruit, den Amstel in. Op do geslaakte noodkreten von man en vrouw snelden survcillecrcnde agenten en burgers toe, die onmiddellijk aan het reddingswerk begonnen. De man werd vrij gauw op het droge gebracht; de dame iets later. Zij was in bewusteloozcn toestand. Alhoewel de pogingen om de levensgeesten bij haar op te wekken met succes werden bekroond, moest zij toch nnnr het Binncn-Gasthuis worden over gebracht. Hetzelfde geschiedde met den man, wiens toestond echter minder ernstig was. Voor zoover gisteravond kon worden gecon stateerd, behoeft geen ongerustheid over bei den te worden gekoesterd. Dc outo ligt nog to woter cn zou heden op den wol worden gebracht. (Hbld.). KORTE BERICHTEN. Verdwijnende molens. De houten molen, die van ongeveer 1600 te Breskcns hoeft gestaan cn waarbij in 1653 een woonhuis werd gezet, zal binnenkort onder sloopers handen vellen, cindat dc tegenwoor dige molenanr meent zich door aanschaffing van ccn motor installatie aan de eischen von de moderne industrie te moeten aanpassen. Brand. De boerenwoning van J. P. te Epe is Woens dagavond verbrand, zonder dat iets von den inboedel kon worden gered. Het vee was gelukkig luiten cn bleef dus gepaard. De oorzaak is onbekend. Dc schade wordt door verzekering gedekt. Radionieuws. Radiorede H. Colijn. Naar gemeld wordt, zal de heer Colijn op Dinsdag 30 Juni e. k. den vooravond van den stemdag des avonds om acht uur, een rede uitspreken voor den rediozender van het station te Hilversum. Sport on Wocfstvijden. DE OLYMPISCHE SPELEN. Do Amsterdamsche Olympiade leening. Naar wij vernemen, heeft» de inschrijving op de 3 prcmielecning van de gemeento Amsterdam, de z.g. Olympiade leening, een groot succes gehad. Zijn wij wel ingelicht, dan is de leening ruim overteekennd. Dc Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Salland heeft besloten, 100 beschikbaar te stellen voor het Ncderl. Olympisch Comité. De vereeniging tot het houden van wind- hondenrennen in Nederland, heeft besloten, van de ontvangsten bij haar wedstrijden 20 t-f te staan ten bate van het Nederl. Olympisch Comité voor de Olympiade in 1928. De correspondent te Praag der N. R. C. meldt Het Internationaal Olympisch Comité heeft afwijzend beschikt op het verzoek van Nederl- Indië om afzonderlijk op de Spelen te mogen uitkomen. Besloten werd, in heizelfde jaar van de Olympische Spelen de wintcrolym.piade to houden als aanvulling, echter steeds in een ander land dan waarin de Olympische Spelen worden gehouden. In 1928 wordt d<e wintcrolympiadc in Zwit serland gehouden. INTERNATIONAAL OLYMPISCHE COMITÉ. De correspondent te Praag der N. R. C. meldt Tot voorzitter van het Internationaal Olym pisch Comité is gekozen graaf Baillet Lotour te Brussel. De overdracht geschiedt den eer sten i September De Coubertin is benoemd tot eere-voorzitter van dc Olympische Spelen, welke titel nooit meer aan een ander zal wor den verleend. Luchtvaart. DE NIEUWE F. K. 33. Gisterochtend vroeg is een aanvang gemaakt met de overbrenging van het nieuwe drie-moto- rige verkeerstoestel, de Koolhoven F K 33, van de werkplaatsen der Nationale Vliegtuig In dustrie aan de Laakhaven te 's Gravenhoge naar het vliegveld Waalhaven. De fuselage was gis teren geheel gereed gekomen en nadat de laatste hand was gelegd aan de luxueuze inrichting van de cabine, kon het gevaarte uit de fabriek op de schuit gerold worden waarmede het naar Waal haven wordt gebracht. Niet minder don 40 man v/aren noodig om den romp te doen vervoeren. Thans worden do vleugels voor het vervoer in gereedheid gebracht; deze hoopt men voor het einde van deze week eveneens naar Waal haven te kunnen vervoeren, opdat men direct na Pinksteren met de montage zal kunnen aan vangen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 9