iaison de Nouveauté J. W. I, SLUITER s™ „DE FAAM" R.&G.Wrap Rounds Gummi Reducers Fa. M. H.v. RAALTE APACHE SJAALS BINNENLAND. Adverlentiën PIETtR BOTHLAAH16 Openbare Aanbesteding DIENSTBODE DIENSTBODE Chauffeur-Mecanicien SENKING Amersfoortsche Manufacturen en Beddenhandel Mouselines- en Fantasiekatoen Moderne Crepons, Zijden Shantungs Enorme keuze, zeer lage prijzen Vraagt Stalen De Origineele RECLAMES. Prijs 1—3 regels f 1.55. elke regel meer 0.50 Utrechtsche we; 38. Tel. 302 Mooie keuze in Ceintuurs, Kragen, Vesten,Zakdoeken, Pochettes enz, enz. de Langestraat bij de Zevenhuizen. Want zoo- als wij reeds zeiden, op den Hof werd de de monstratie-optocht opgesteld Deze optocht naar het meetingsterrein was zoo groot, als wij maar zelden te dezer stede zagen. Het aantal demonstréntcn was ruim vierduizend, terwijl zich in ,den stoet verschillende praal- en reclame wagens bevonden. Uit den aard der zaak was het aantal vaandels, vlaggen, banieren cn doe ken met opschriften legio. Een drietal muziek corpsen liepen eveneens in den stoet mee. Te ongeveer half één zette de reusachtige optocht zich in beweging om langs Lange straat, Arnhemsche straat, Arnhcmscheweg, Leusder wég en Doodenweg het rrteetingsterrein te bereiken. De belangstelling onder weg was buitengewoon groothier en daar stond men in rijen achter elkaar het voorbijtrekken van de bijna oneindige stoer gade te slaan. Op het terrein van de Internationale School voor Wijsbegeerte, waar de feestelijke slui tingsbijeenkomst plaats had, heerschtc even eens groote bedrijvigheid. De gecostirmeerde medespelenden aan het openluchtspel maakten een grappige indruk en wachtten rustig op de dingen, die komen zouden. Nadat de stoet was gearriveerd kostte het nog heel wat tijd om alien een plaats, te bezorgen. Het bleek maar ai te duidelijk, dat men niet op een zoo groote toeloop had gerekend. Aangezien er zitplaatsen voor 2400 personen aanwezig waren moesten zich velen met een plaats in het zand of met een staanplaats tevreden stellen. Men zat ten slotte ook als gepakte haringen in een ton, doch het spreekwoord, dat er vele makke scha pen in een hok gaan, bleek ook hier waarheid te zijn. Het was -inmiddels reeds over tweeën geworden toen de voorzitter van het blauwe- week comité, de heer J. C. Rugaart uit Apel doorn, de bijeenkomst met een kort woord ter inleiding opende, waarin hij de aanwezigen har telijk verwelkomde en er zijn vreugde oveT uitsprak, dat zoovelen van hun belangstelling deden blijken. Na het openingswoord van den voorzitter hield Ds. P. M. de Jong uit Zut- phen een keürige propagandarede voor de drankbestrijding, waarin hij het groote gevaar, dat aan het gebruiken van alcohol verbonden is, uiteenzette. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de opvoering van het openluchtspel „Mario", an den heer A. C. C. de Vletter uit den Haag. De leiding van het spel was in handen van den auteur, terwijl l\et orkest onder lei ding stond van den heer M. Klijnen Jr. van hier. De hoofdrollen werden vertolkt door leden van de Arbeiderstooneelvereeniging „Kunst na Arbeid", waarbij de leden der diverse Geheel onthouders organise tie's als figuranten optra den. Het vlot geschreven openluchtspel Mario, dat gisteren voor den eersten keer werd opge voerd, bestaat uit een proloog en vier taferee- len. De inhoud is als volgt. In de Proloog wordt de geboorte van Mario zinnebeeldig voorgesteld een groote ooievaar verschijnt en nu vraagt een jonge vrouw, Elia- ne, aan 't dier, toch goed te zoeken en een kind op de wereld te brengen, dat later van zich zal doen spreken. In 't eerste tafereel ligt dc jong geboren Mario op moeders schoot. Het is oogsttijd Maaiers en" bindsters zijn ijverig aan den arbeid.' De moeder van Mario rust, slaapt in, en nu verschijnen er verschillende symbolische figu ren, die 't kind aanraken en het mooie eigen schappen beloven Pensette voorspelt Mario veel verstand en overleg. Virtu zegt, dat hij braaf en °er]ijk zal zijn. Soma wil een gezonde, sterke jongeling van hem zien groeien. Ange lica belooft hem liefde in al haar vormen. De moeder van Mario meent, alles gedroomd te hebben Ze vertelt 'j aan de naderende maaiers en bindsters. In 't tweede tafereel is 't werk weer in vollen gang. Vroolijk wordt er gezongen. Mentor, een zinnebeeldig figuur, een levensgids, zoekt Ma rio, nu een jongen van veertien jaar, om hem door 't leven te leiden en met raad en daad bij te staan. Hij is getuige van Mario's flink op treden tegen twee drinkebroers. Hij vraagt de moeder of ze haar zoon wil afstaan, om een jongen held van hem te maken, strijdende tegen laagheid, ondeugd en hartstocht in alle vormen. De moeder stemt toe. Mario is dol in zijn schik. Hij neemt afscHeid. In "t derde tafereel zien we Mario als jonge ling strijden tegen de ondeugd. Kriminel met zijn aanhangers betrekt hem in een woorden strijd. Mario overwint en nu zoekt Kriminel zijn toevlucht in geweld! Stella, 't meisje, dat Ma rio's bruid zal worden, redt hem. De liefde ze geviert. In 't vierde tafereel keert Mario terug. Hij viert bruiloftsfeest. Sle.urke maakt alles klaar. Vroolijk wordt er gezongen en gesprongen. Van alle kanten komen de afgezanten met hun banieren om Mario te huldigen als strijder voor 't schoone doel boven alles: de onthouding. Alle figuren treden, naderbij goddelijke en roenschelijke liefde hebben hem doen' zegepró len. Over 't algemeen kon men zeggen dat de première van dit stuk wel geslaagd mag heeten. Het stuk maakt uit den aard dei zaak propa ganda voor de drankbestrijding, doch doet zulks op een wijze, die niet stootend of hinderlijk is. Het spel van de acteurs en actrices was op sommige 'momenten zelfs heel goed, in aan merking genomen, dat hier dilettanten aan het woord waren hoewel de zwakke oogenblik- ken niet geheel en al verdwenen. Doch er werd vlot en met enthousiasme gespeeld, zocdat het tooneelgedeelte aan alle redelijke eischen vol deed. Minder goedgunstig moeten wij ons over het muzikale gedeelte uitloten. Het is ontegen zeggelijk voor den dirigent een zware taak ge weest het geheel te leiden, ook in verband met de entourage. Doch in de eerste plaats ïeek ons «ie keuze der liederen in 't geheel niet gelukkig fn had men beter gedaan liederen te nemen, waarvan de tekst ccnigszins in overeenstemming was met het tooneelwerk. Zooals het nu was ging het wel, doch het verband was hier en daar zoek. Ook het tempo liet soms nog heel wat te wenschen- over. Wij hoorden enkele koren, waarbij de muziek een halve maat ten achter was bij de koristen. Doch over 't algemeen genomen was deze tooneelvertooning alleszins verdienstelijk. Het gaat in de openlucht nu eenmaal niet als in een zual. Men moet zich behelpen. En daarom kunnen wij constatceren dat men van „Mario" gemaakt heeft, wat er van gemaakt kon wor den De auteur, de heer da Vletter werd na afloop der voorstelling op enthousiaste wijze met bloemen gehuldigd, een hulde, die .zeer zeker niet onverdiend was. Want qua werk staat „Mario" ver boven het middelmatige. In de pauze sprak ds. G. Westmijse uit Drachten een kort woord ter propaganda, wel ke voordracht met groote belangstelling Vcro gevolgd. Het was ruim vijf uur, toen de bijeenkomst was geëindigd. Op den Doodenweg en den Leüs- derweg was er weer een enorme drukte, die geruimen tijd aanhield, eer alle bezoekers het terrein verlaten hadden. Het was een bonte mengeling van vaandels, banieren en vlaggen, waartusschen zingende groepjes drankbestrij ders, afgewisseld door voorbijsnorrende auto's met huiswaarts keerendc demonstranten uit alle deelen das lands. Ook in de stad heerschte wederom groote drukte cn waren de „blauwe'-liedercn niet van de lucht. Tegen zeven uur culmineerde de drukte aan het stationsplein cn op de perrons. Honderden en nog eens honderden wachtten daar op de verschillende treinen. Nauwelijks was een trein tot stilstand gekomen of men verdrong zich om een plaatsje te krijgen. Doch aangezien er verschillende vóór-treinen liepen, ging alles vlot van stapel en hield de muziek ook hier de feeststemming gaande. Langzamerhand her kreeg alles weer zijn oude aanzien, al bleef het nog tot laat in den avond druk. Doch een ge zellige drukte, 'die mede door de uitstekende orde-maatregelen der politie, geen incidenten ten gevolge had. Zoo heeft dan Amersfoort gisteren in het „blauwe" teeken gestaan. ongeveer 830. Een woord van hulde en dank tot alle medewerkers aan dit succes is hier ze ker niet misplaatst. DRUK VERKEER. C. W. HEYCKERS. f Dc teraardebestelling. Zaterdagmiddag werd onder groote deelname ter aarde besteld op de Algemeene Begraaf plaats wijlen de heer C. W. F. Reyckers, dia ken der Ned. Herv. Gem. en oud-voorzitter der Oranje-Vereeniging. Het lijk werd door broeders-diakenen graf waarts gedragen. Nadat de lijkkist in de groeve was neerge laten, sprak ds. Gerritsen als voorzitter van den Kerke raad. Spr. schetste den overledene als een man vol liefde en toewijding voor wat hem was opge legd die een deel van zijn leven gewijd had aan de Kerk, die hem zijn eer cn zijn al was die deze taak niet vervulde als een baantje of een eer maar als een roeping van God. In de laatste weken gevoelde hij rich steeds armer tegenover God, maar kwam die rijkdom steeds dichter op hem aan. 't Leven werd hem Christus en 't .sterven werd gewin. „Over weinig zijt gij getrouw geweest, over veel zal Ik u stellen", dit moge den nabestaan- dan tot steun, troost en staf zijn. Laat 't ons allen een richtsnoer zijn voor het leven. Namens het College van Diakenen werd ge sproken door den hoer von Hoogevest Jr., ein digend met de woorden, „Gode zij dank voor de onuitsprekelijke gaven door Christus u ge schonken". Hierna sprak de heer Chr. van Zweeden, voorzitter der Ora'nje-vereeniging de diep gevoelde erkentelijkheid uit dezeT vereeni- ging, waarin d ontslapene van 1904 cn 1923 aan het bestuur had deelgenomen, tot gezond heidstoestand hem zoo noode dwong tot terug treden. Steeds was hij de leidende persoon, met heel zijn hart was hij Oranjeman. ;,God, Nederland en Oranje" onderschreef hij met rijn volle ziel en durfde het te uiten. De heer C. Janssen gaf als diaken een per soonlijk woord. Hierna sprak een broeder van den overle dene een gebed en dankte de zoon diep bewo gen voor dc tetoonde belangstelling. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op de vier predikanten der Ned. Herv. Gem. den president-kerkvoogd -en andere kerkelijke waardigheidsbekleders, het volledige bestuur der Oronjevcrecniging e.a. OFFICIER EN FORENSENBELASTING. Toepassing van art. 244 der gemeentewet. Een luitenant van een garnizoen buiten deze gemeente werd in de forensenbelasting aange slagen. Hij maakte daartegen bezwaar, aan voerende, dat hij gedetacheerd is bij dc Ie school voor verlofsofficieren te Amers foort, teneinde onderricht te geven bij de opleiding tot reserve-officier aldaar, welke detacheering van tijdelijken aard is, zoo dat hij vermeende in gevolge art. 244b der Ge meentewet niet belastingplichtig te zijn. Thans is hij bij kon. besluit in het gelijk gesteld en de aanslag vernietigd op grond, dat hij slechts ter tijdelijke waarneming van een openbare betrekking buiten de gemeente van zijn hoofdverblijf vertoefde en dus niet viel onder de bepaling van art. 244a sub 3 der Gemeentewet. KINDERVACANTIE- EN HERSTELLINGS KOLONIES. Vlaggetjesdag en andere pro paganda. Zaterdag heeft de afdeeling Amersfoort van het Centraal Genootschap tot uitzending van kinderen naar herstel lings- en vacantiekolonies op verschillende wijzen geld ingezameld voor dit goede doel. Allereerst werden de bekende vlaggetjes verkocht. En het behoeft geen be toog, dat weinigen zonder vluggetje gezien werden. Verder maakte een met vlaggcdoek versierde wagen waarop een strijkje had plaats genomen, op vroolijke wijze reclame voor het doel, terwiimiddelerwijl onder de omstanders gecollecteerd werd. Ook maakten een drietal Volendammeip langs de straten muziek, terwijl intusschen nijvere collectrices gaven in ont vangst namen. Zco werkte een ieder mede, ofn edenz dog zoo goed mogelijk te doen slagen. 'Naar wij vernamen bedroeg de totale opbrengst Longs den Oostelijker, toc- gongsweg. Het verkeer in de richting Apeldoorn was gisteren bijzonder druk. Gemiddeld passeerden langs den Hoogeweg ruim 100 auto's peT uur. Van 4 tot 5 uur noteerden wij 151 auto's, 150 motorrijwielen cn 400 rijwielen. HOTEL- EN PENSIONGIDS. Uitgave van V.V.V. te dezer stede. De Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingen Verkeer alhier heeft een Hotel- en Pensiongids voor Amersfoort uitgegeven, welke uitgave ongetwijfeld het komende reis- seizoen van veel nut zal blijken te zijn. Na een korte beschouwing over Amersfoort, waarin de schoonheden van dc omgeving bezongen wordt, volgt een opgave van dé hotels te dezer, stede, met vermelding van volledige pensionsprijzen enz. Dan volgt een opgave van pensions, eveneens met verschillende bijzon derheden, terwijl tenslotte melding wordt ge maakt van aangeboden kamers. Een kleine re clame-uitgave, die voor het Amersfoortsch vreemdelingenverkeer wel van .belang zal zijn RIJKSTELEFOON. Vermindering interlocole tarieven. Met ingang van heden is het tarief voor in terlocal gesprekken tusschen plaatsen, gele gen binnen een afstan<L van 15 K.M. ver laagd van 0.35 op 0.20 (dringende ge sprekken van T.— op 0.60). POLITIENIEUWS. Korte berichten. Ter zake openbare dronkenschap zijn een zestal personen geverbaliseerd. Een van hen bereed een motorrijwiel en bracht op ernstige wijze het verkeer in gevaar, terwijl een ander op een rijwiel door de straten zeilde. Een derde verstoorde, eveneens in dronkenschap, dc open bare orde. Aan vijf personen werd in het politicbureau, nachtverblijf verleend Drie wielrijders zijn bekeurd wegens het be rijden van een rijwiel zonder licht na den daar voor vostgestelden tijd. Een-persoon is geverbaliseerd terzake het onbeheerd op den openbaren weg laten staan van een paard en wagen. Aanrijdingen. Op den Soesterweg had een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders. Een der karretjes werd ernstig beschadigd, doch de schade zal onderling geregeld worden. Op* de Barchman Wuylierslaan werd een wielrijder aangereden door een auto. Het rij wiel liep een schade op van ongeveer f 25. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. Diefstal. Uit de vrachtgoederenlocds bij het station zijn twee rij-wielen ontvreemd. Door den justi- tieelen dienst wordt een onderzoek ingesteld. Mishandeling. Een tweetal personen kregen verschil van meening. Hetwelk zoo hopg liep, dat men el kander te lijf ging, waarbij een der vechtersba zen bloedend verwond werd. Terzake mishan deling is proces verbaal opgemaakt. Een eigenaardig' roeitochtje. Bij de hoofsmidschool reed een wielrijder met fiets en al in de Beek. Een der omstanders, zekere van Zaftten, wist de man uit het water te halen. Het bleek dat de wielrijder onder den invloed van sterken drank verkeerde. Per roei boot is hij naar zijn huis overgebracht. KANTONGERECHT. Uitspraak m Strofzakcn. H. W. V., Amersfoort, dronkenschap, 8, —8 d.E. v. d. B., idem, f 8-8 dN. v. H. Voorthuizen, op verbóden grond loopen, 15 —30 d.W. G. C., Amersfoort, overtr. Leerpl. wet, 1—1 d.L. B. Amersfoort, idem, 1 I d.A. K., Barneveld, overtr. arbeidswet, 3—2 d.J. v. G. Barneveld, idem 4—4 d. H. M., Barneveld, idem, 5—2 d. H. W., Amersfoort, overtr. vogelwet, 103 d. en verbeurdverkl.kievitseieren J. V., Maarn, te Maarn ondeugdelijke waren in voorraad heb ben, 10—2 d.J. V., Hoevelaken, overtr. on gevallenwet, 153 d.S. de Z., Soest, idem, 15—3 d. B. A. S., Arnhem, met nuto rijwiel- pad berijden, 203 d.G. v. d. W., Amers foort, met auto rijden zonder licht, 103 d. T. S., Barneveld, vee over rijwielpad drijven, 8—7 d.G. K., Amsterdam, te Hoevelaken met auto te snel rijden, .10—3 d. J. v. A., Busrum, idem, 102 d.A. 'B., 's-Hage, idem, 153 d.A. v. N., Amersfoort, te Leusden op straat waren uitstellen 32 d. S. D., Amsterdam, te Renswoude met auto snel rijden, 20—3 d. P. K., 's Hage, idem, 10— 3 d.W. P. v. G., Gorinchem, idem, f 12 3 d. J. J., Haarlem, idem, 203 d. Th. J. H. Hoogland, idem, 25—3 d. N. A. G. H. Nijmegen, idem f 123 d.H. M., Rotter dam, idem, f 10—3 d.J. F., Utrecht, te Soest idem, 15-2 d. BOTSING. Een motorrijder ernstig gewond Een motorrijder uit Zeist is Vrijdagavond iaat tegen een stilstaande autobus van den dienst Amersfoort—Utrecht aangereden. De motor is totaal vernield en ook de auto kreeg schade. De motorrijder, die met groote snel heid reed, werd ernstig gewond naar het Zie kenhuis alhier gebracht. ERNSTIG ONGELUK. Een aonrijding tusschen een rijtuig en een auto. De koetsier P. Schoonderbeek werd Zaterdag omstreeks vijf uur van achteren aangereden door een Amsterdamsche auto, waarin zes per sonen zaten. S. viel van den hoogen bok op de straatsteenen en is met hersenschudding in het Ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is zeer ernstig. Den koetsier S. treft niet de minste schuld. AGENDA Dagelijks Cinema Royal, Langestraat. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Muur- buizen 9. Leeszaal Handelsregister, Arnhemschew. 23. Theosofische Bibliotheek, Laantje 3. R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliothèck. Bioscoop De Arend. Zondag-, Maandag- en Dinsdagavond. Berg-Hotel. Zaterdagmiddag Dancing. Zon dag en Maandagmiddag en avond Dancing. 29 Mei. Gebouw Ebcn Hoezer. Staatkundige Gereformeerde Partij. Sprekers ds. Kersten, ds. Barth- en ds. Zandt. 7 uur. 6—22 Juni. do Valk. Nationaal Kegelcon cours 6 Juni. Amicitia. Pndvindersavond 9 Juni. de Arend. Ver. v. Staatsburgeressen. Opénbare Vergadering. Half 8. 26 Juni. Do Valk. Openbare Vergadering Democratische Partij. 18 en 19 Juli. 15-jarig bestaan A. Z. en P. C. A. STAD. 27 Juli—I Aug.: School v. Wijsbegeerte Prof. Dr. H. J. Jordan Lezingen over „groei." 47 Augustus. Amicitia en De Vnlk. Con gres v. Ned. Bond van Abstinent Studeerenden. 8—10, 15-17, 22-24, 29-31 Aug. cn I Sept. de Valk, Schietconcours. BURGERLIJKE STAND. Geboren Alida d. v. Hel moet Mulder cn Hendrika Maria Cathorina Hagedoorn. Herman Leendert, z. v. Dirk Klaassen cn Hernvina Wille- mina PallandWillem z. v. Stoffer Wubo Kui per en Grietje Vos. Johan z. v, Albert Petten en Antje Jongbloed. telefonisch Weerbericht Naar waarneming in den ochtend von heden. Hoogste stand769.0 te Valentia. Loagste stand 753.9 te Jan Mayen. Verwachting tot den avond van 3 Juni Zwakke tot matige N. tot W. wind, meest half bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. WIELRIJDERS. Fietslantaarn omsteken 8 uur 39 min. 438' STAATSLOTERIJ. Dinsdag 2 Juni 1925. 5e KLASSE Oc LIJST. Hoogo Prijzen: 1000: 30S4. 3370. 3997. 6393. 13386. 16722. CARNOGIE-FONDS. Joarverslag. Aon het Jaarverslag over 1924 von het „Car negie Heldcnfonds voor Nederland" is het vol gende ontleend Bij het einde vnn het verslagjaar was het be- stuur als volgt samengesteld Eerc*voorzitter de gezant der Ver. Stoten voorzitter prof. mr. D. Josephus Jitto, lid van den Rond vqn State penningmeester dr. A. von Doorninck, thesaurier-generaal C. J. P. Zaal berg, dir. generaal van den arbeid C. Blan kevoort, hoofdingenieur der mijnenA. D. Muller, hoofdinsp. voor dc scheepvaart A. H. W .van der Vcgt, hoofdinspect.-gcnernol der spoor cn tramwegen F. L. Rambonnct, insp.- generoal van het loodswezendr. C. B. Ti- lnnus, arts te Amsterdom, voorz. van do Ned. Vereen, voor Eerste Hulp bij Ongelukken; secretaris mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, De bnlons sluit per 31 December 1924 op 828.353.35,'4, de winst- cn verliesrekening over- 1924 op 43.463,98Yt. Het joarverslog bevat een lijst van de toe gekende ondersteuningen, bclooningen cn on derscheidingen. W 1 S S 1! I. f or er. SEN. (ïfl. Not. N'mtOff. Not SOMoi 25 2 Juni 12 uur, London 1210* )210* Rorlqn.59.29 .59 25 Parijs 12 52 12.52 Brussel12.25} '12.86 Zwitserland. 4820 48.25 Woon»-..O.Sn1/, 0.85V» t Kope.htpen 4(>95 46.90 Oslo -12.15 42 Stockholm66.72} 66 70 N ©w-Yoik2.,19 2,49 ■f Per 10.000 Heden overleed mijn geliefde Echtgenoot PETRUS LOUIS RICHARD, in den ouderdom van 48 jaar. T. RICHARD— GAZENBEEK. Amersfoort. 1 Juni 1925 Ta vast raat 13. Geen bloemen. Geen bezoek. Eonige on algemeene kennisgeving. Heden overleed onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder PETRUS LOUIS RICHARD, in den ouderdom van 48 jaar. Uit aller naam: Wed. G. G A. F. RICHARD— RUTGERS. Amersfoort, 1 Juni .1925 Tegen 1 Aug. aangeboden een gcm. of ongem. Zit- en Slaapkamer. lij dc onmiddellijke nabij heid van het station. Voorzien van electri- citeit en waterleiding. Br. onder No. 3356 bur. Amersf. Dagblad. Tuinarchitect AMERSFOORT. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, na een kortstondige on gesteldheid, mijn beste Man Hendrik George van der Weerd in den ouderdom van 60 jaar. A M. VAN DER WEERD— BaTKE. Amersfoort. 1 Juni 1925 Utrechtscheweg 137. Geen bezoek. Dc teraardebestelling zal plaats hebben Vrij dag 5 Juni op de Nieuwe Algemeene Be graafplaats te Amers foort. Vertrek van het sterfhuis 12 uur. Commandant. I R. H. zal op MAANDAG 15 JUNI 1925 des middags 12 uur op zijn bureel in dc Kazerne Bere den Wapens eene houden van benoodlgd hooi, stroo en turfstrooisel ♦voor de paarden in het garnizoen welke van 1 Augustus tot cn met 31 October 1925 alhier aan wezig zullen zijn. Nadere inlichtingen te he komen ten bureele bovenge noemd op werkdagen van 8— 12 en van 2—5 uur. Mevrouw W. v. d. LECK, Kerkstraat 15. Soest, vraagt 1 Augustus een flinke In een Christelijk gezin gevraagd voor direct een Zich schriftelijk te wenden Rusthuis, Hccmstralaan 47 te Baarn. GEVRAAGD ln Bouwmaterialenzaak. Brieven met opgaaf van verlangd salaris onder No. 3360 bur. Amersf. Dagblad. Gascomforen - Gasfornuizen Gecombineerde Fornuizen (voor KOLEN cn GAS) Verwierven op alle tentoonstellingen de hoogste onderscheiding. Een vergelijking met andere fabrikaten is onze beste aanbeveling. Onze prijscourant en receptenboek heeft Uw leverancier gratis ter Uwer beschikking. Adres voor den Handel Joh. H. van der Meiden Amersfoort. Heden overleed onze lieve Man en Vader JOHANNES GERAROUS HAAS, Gep. Kapitein der Infanterie in den ouderdom van 59 jaar C. M HAAS- DE RIJK. HANS. AUGUST. COR. TOBBY. Amersfoort. 2 Juni 1925 Joh. van Oldenb.laan 10 De teraardebestelling 7al plaats hebben Za terdag 6 Juni op de Nieuwe Algemeene Be graafplaats te Amers foort. Vertrek van het sterfhuis 12 uur. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd, en Grootmoeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, W. VAN WESSEM. Arnhem, Juni 1925. Langestraat 5 b.d. Varkensmarkt en Bustehouders en Corsetten met Zijde of Katoen overtrokken steeds voorradig. Afd. Witte Goederen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3